טיפול בפריצת דיסק הפתרון לכאב

טיפול בפריצת דיסק הפתרון לכאב

פריצת דיסק היא אחד מהפגיעות הכואבות ביותר שאדם יכול לחוות והכאבים הללו יכולים להשפיע על איכות החיים שלו ברמה הכי קשה שיש. פריצת דיסק נגרמת בגלל עומד כרוני על חוליות עמוד השדרה, בדרך כלל התחתונות, אך הבשורה הטובה היא שיש דרך להתמודד עם הכאבים בגלל שכיחות הבעיה. אפשר לפתור את הבעיה אפילו בלי ניתוח ועל כל הדרכים לטיפול נרחיב במאמר זה.

הדרך לפתרון עוברת במנוחה

אי אפשר לרפא פריצת דיסק בלי מנוחה. עוד לפני שאתם חושבים על הדרכים המהירות ביותר לטפל בעצמכם לפי האינטרנט ולפני שאתם מגיעים לרופא שייתן חוות דעת על הכאבים שיש לכם בגב, שאתם כבר חושדים ודי בטוחים שאתם יודעים מה הבעיה, כדאי להפנים שבתקופה הבאה שכוללת כמה חודשים טובים עליכם לנוח. אם תבצעו פעילויות מאומצות אתם יכולים להמשיך להחמיר את הפגיעה. עם זאת, אסור להישאר סטטיים וחשוב מאוד לבצע פעילות כדי להמשיך לחזק את השרירים. ניתן לשלב גם טיפול ביתי על ידי קומפרסורים של חום וקור שיכולים לעזור לשיפור הכאב.

פיזיותרפיה לשיכוך הכאב

נטילת תרופות אולי יכולה לעזור ולהעביר מעט את הכאב באופן זמני, אך טיפולים פיזיותרפים יהיו הטובים ביותר לאורך זמן. ברוב המקרים הטיפול הפיזיותרפי יומלץ למטופל מטעם הרופא כי בכל מקרה מדובר על טיפול שמועיל להקלת הכאבים ולחיזוק האזור, אך השאלה היא כמה באמת תשקיעו בטיפולים הללו וכמה השיפור יהיה מורגש. תרגילי פיזיותרפיה יכולים לעזור במשך כל תקופת ההחלמה מרגע אחרי הביקור אצל הרופא ועד חודשים לאחר מכן, כאשר ההתאוששות כבר מורגשת ולמעשה האדם חזר לפעילות רגילה. טיפולים אלו דורשים התמדה וכמו כן מכון מקצועי.

לרפואה המשלימה יש פתרונות

הרפואה המשלימה יכולה להיות מועילה מאוד כדי להתמודד עם הכאבים המעיים של פריצת דיסק והרשימה ארוכה מאוד. דיקור סיני פותח את הרשימה ולמעשה הוא אחד הטיפולים הכי מוכרים שיש. טיפול בפריצת דיסק יכול להיות מועיל במיוחד עם הדיקור שמשחרר את הלחצים שיש באזור ומקל על הכאב ולא רק באופן זמני. יחד עם הדיקור הסיני השיאצו יכול לעזור, כאשר גם כירופרקטיקה ואוסטיאופתיה יוכלו לשפר את מצב של המטופל. כמובן שחשוב לעבור את הטיפולים הללו במקום מוסמך. ניתן להתעניין ברפואה משלימה מטעם קופת החולים או לפנות למכונים השונים בארץ.

הטיפול התרופתי להקלת הכאבים

טיפול תרופתי לא עושה קסמים ולמעשה הוא לא פותר את הבעיה, אך הוא יכול לשכך את הכאבים באופן משמעותי גם אם זה לכמה שעות. משככי כאבים ללא מרשם רופא יכולים להיות שימושיים על אף שהם אינם חזקים , כמו למשל אקמול או דקסמול, אך יש תרופות חזקות יותר במרשם רופא שיכולות לשפר את הכאבים בצורה ניכרת יותר כמו למשל נורופן, איבופן, וולטרן, נקסין, אדוויל וכולה. כל התרופות האלו יכולות לעזור במטופל בעיקר לקראת השינה כדי שיוכל להירדם חרף הכאבים.

טיפול כירורגי כשאין ברירה

טיפול בפריצת דיסק לרוב לא יהיה כירורגי והטיפול הכירורגי יהיה רק בלית ברירה. רוב הטיפולים מסתכמים בפיזיותרפיה, פעילות מבוקרת ומעט כדורים כנגד כאבים, אל הטיפול הכירורגי לעתים בלתי נמנע. בפרוצדורה הזו יש צורך ליצור גישה לפרוסקופית והוא דורש תנאי ניתוח מלאים וכמובן הרדמה מלאה. במקרים מסוימים בחלק מהניתוחים תבוצע הסרת חלקית של הדיסק, ובחלק אחר של המקרים יהיה צורך להסיר את הדיסק כולו ולהחליף אותו בדיסק מלאכותי. בחלק מהמקרים ניתן גם להביא לאיחוי של החוליות תחמו את הדיסק על ידי חיבור שלהן מחדש.