יש פרוקטולוג באולם?

יש פרוקטולוג באולם?

אנו מתמודדים עם בעיות שונות במהלך חיינו. על חלקן נוח לנו לדבר, ואת האחרות היינו מעדיפים לקבור מתחת לשטיח עמוק ככל הניתן. לעתים מדובר על בעיות גופניות וגם מחלות שונות שתוקפות אותנו ללא התרעה מראש. בעיות שמקורן באזורים מוצנעים דורשות בדרך כלל עודף רגישות מצד כל הנוגעים בדבר, ועל כן לא תמיד יש לנו את האומץ לפנות לגורם הרפואי שיסייע לנו בפתרון הבעיה.

תופעת הטחורים היא ללא ספק אחת המציקות ביותר שקיימות בקרב בני האדם. מדובר על כלי דם שנמצאים באופן קבוע בקצהו של המעי הגס ופי הטבעת ובדרך כלל לא גורמים לבעיות כל שהן ומאשרות חיים שקטים ושלווים. הבעיה מתחילה כאשר מסיבות שונות כלי הדם הללו מתחילים להתנפח ואז גם ניתן לחוש באי הנוחות שהם גורמים.

אל מי צריך לפנות כשיש בעיית טחורים

תחום זה שכולל בתוכו את כל המחלות וההפרעות שקשורות לאזור רצפת האגן, המעי הגס ופי הטבעת מטופל על ידי רופא כירורג שעבר הכשרה ממושכת בפרוקטולוגיה. פרוקטולוג הוא בעל המקצוע שידע בדיוק כיצד לטפל בכם כאשר תתייצבו אצלו בקליניקה עם כאבים או הפרעות כלשהן.

הכאבים שעשויים להפגיש אתכם עם הפרוקטולוג יכולים להגיע ממגוון סיבות, וכדאי להכיר את הגורמים השונים כך שתדעו לפנות בזמן:

  • כאשר אתם חשים בשינויים בהרגלי היציאות שלכם יתכן שאתם לוקים בבעיה אשר קשורה למעי הגס.
  • עצירות היא תופעה שכיחה אך כאשר היא מתמשכת זמן רב, ניתן לפנות אל הפרוקטולוג לבדיקה.
  • גם שלשולים עשויים לתקוף אותנו מידי פעם וזה טבעי. אך כאשר מדובר על מצב כרוני יש לפנות לגורם רפואי שיטפל במצב.
  • כאבי בטן לא מוסברים או צואה דמית מחייבים פניה לטיפול.
  • אם אתם חשים בבליטות שנמצאות על גבי פי הטבעת אז יתכן שמדובר בטחורים.

ישנן עוד סיבות שונות שמהוות סיבה לפניה אל פרוקטולוג. מוטב לפנות ולא להמשיך ולסבול מכאבים וחוסר נוחות.

כיצד מתבצעת הבדיקה

עם הגיענו אל הפרוקטולוג נידרש לענות על שאלות שונות אשר קשורות להיסטוריה הרפואית שלנו ושל בני משפחתנו מדרגה ראשונה. הסיבה לכך היא שחלק מהבעיות עשויות להיות מועברות באופן תורשתי. בנוסף  פרוקטולוג מקצועי יראיין אותנו על כל מה שקשור להרגלי התזונה שלנו, תדירות הופעת הבעיות, מתי החלו ועוד.

בהמשך יבדוק אותנו הפרוקטולוג באופן פיזי שתתבצע על ידי שימוש בכיסא מיוחד שמיועד לבדיקות מסוג זה. אם יהיה בכך צורך, תבוצע גם בדיקה רקטלית. המומחה יבחן אל כל האזורים הנוגעים לנושא ויוודא שהם שלמים ובריאים וייקח גם דגימות במקרה הצורך. דגימות אלו ישלחו למעבדה שתאבחן אותם והרופא יקבל את התוצאות תוך כמה ימים.

האם זה הכרחי

אמנם מדובר על בדיקות לא ממש נעימות, אך אין ספק שהן חשובות ביותר ודיאגנוזה מוקדמת עשויה לחסוך לכם סיבוכים רבים שעשויים אפילו לסכן את חייכם. היות שמדובר על תחום שלא נחשב כנושא אטרקטיבי לשיחה, כל מה שיתרחש בחדר הטיפולים יישאר דיסקרטי לחלוטין. למעשה אין כל סיבה לחשוש, שכן ישנה אמנה שמחייבת את הרופא לשמור על דיסקרטיות, ואין זה משנה על איזה תחום רפואי מדובר.

בעיות מסוג זה אמנם אופייניות יותר לגיל המבוגר, אך ישנם רבים מאוד אשר לוקים בהן הרבה לפני גיל 50. למעשה מדובר על בעיות נפוצות הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב ובמקרים רבים לא נדע שהאדם שנמצא אתנו בחדר סובל מבעיה זו. גם נשים בהיריון הן בקבוצת הסיכון ללקות בבעיה ומומלץ לטפל בה על ידי פניה לרופא ולא להמשיך לסבול ללא כל צורך.