כיצד להילחם במחלות החורף

כיצד להילחם במחלות החורף

הורים לתינוקות וילדים קטנים ובמיוחד הורים טריים נאלצים להגיע לקופת החולים מספר רב של פעמים במהלך השנה. הסיבה לכך שהיא שילדים קטנים נוטים לפתח דלקות ומחלות כאלו ואחרות בתדירות יותר גבוהה מאשר ילדים בוגרים ומבוגרים. תינוקות נוטים להידבק מהר יותר במחלות ויראליות, בעיקר מחבריהם לגן.

ישנם הורים אשר מעדיפים לנסות למנוע כמה שאפשר את ההידבקות במחלות ולכן מחליטים לפעמים לא להכניס את התינוקות לגן בגיל קטן, ולהישאר איתם בבית או לתת אותם להשגחת הסבא והסבתא במהלך היום. ההמלצה היא כמובן כן להכניס את התינוקות לגן מכיוון שכשאר הם חשופים יותר לתינוקות אחרים ולמחלות שונות- כך הגוף שלהם לומד להתמודד עם וירוסים שונים ומפתח את המערכת החיסונית בצורה תקינה. נוסף על כך היתרון הבריאותי, תינוק שנמצא בגן בגיל קטן לומד לפתח את הכישורים החברתיים והסביבתיים שלו מהר יותר.

דלקות בדרכי הנשימה – האויב של כל הורה ותינוק:

אחת מהדלקות הנפוצות ביותר אצל תינוקות וילדים קטנים היא דלקת במערכת הנשימה. דלקת זו יכולה להתפתח מצינון או התקררות, במיוחד כאשר מדובר בתינוקות רכים.

הטיפול המומלץ והמתאים ביותר לדלקות כאלו הוא מכשיר אינהלציה אשר מחדיר את התרופות למערכת הנשימה באמצעות אדים אשר התינוק שואף דרך הפה והאף. אם הנכם הורים לילדים קטנים, אתם מוכרחים שיהיה ברשותכם מכשיר אינהלציה במקום נגיש. במיוחד בתקופה של ימי החורף הקרים.

ישנן תרופות רבות הניתנות לשאיפה באמצעות מכשיר האינהלציה, התרופות הפופולריות הן ונטולין, אירובנט, סוגי אנטיביוטיקות שונות וסטרואידים במידה ומדובר בדלקת חריפה. האינהלציה יעילה מאוד גם במקרים של אסטמה, אדי התרופה מגיעות לדרכי הנשימה ומרחיבות אותן וכך עוזרות להוציא הצטברות ליחה שמפריעה לנשום בצורה תקינה.

איך פועל מכשיר אינהלציה איכותי

מכשיר זה הינו קטן וקומפקטי המגיע עם כבל חשמל וצינור ארוך ושקוף המחובר לקונוס מפלסטיק הנראה כמו מסיכה. את המסיכה שמים על הפנים של התינוק כך שתכסה את הפה והאף כדי שהתרופה תוחדר לגוף בצורה הטובה ביותר. ישנם מכשירים שונים של אינהלציה, לכל אחד מהם יש מטרה אחת- הפיכת התרופה למעין ענן אדים כך שניתן יהיה לשאוף אותה בקלות דרך הפה ואף ישירות לריאות. בעזרת שאיפת התרופה דרכי הנשימה מתרחבים ומספקים הקלה מידית בנשימה.

הטיפול באינהלציה אינו כואב כלל לתינוק, אך ישנם תינוקות אשר נבהלים מהרעש שהמכשיר מפיק או מהנחת המסיכה על פניהם. יכול להיות גם שהם נבהלים משתי הסיבות, כך או כך חשוב מאוד שהתינוק יהיה רגוע בזמן הטיפול עם המכשיר. מכיוון שהתרופה פועלת ומקלה בצורה מהירה בגלל שהיא מגיעה ישירות לריאות, חשוב שהתינוק ישאף את אדי התרופה בצורה האפקטיבית ביותר. אם התינוק בוכה או מנסה להזיז את המסיכה מפניו, יש להפסיק את פעולת המכשיר ולהרגיע אותו בטרם ממשיכים בטיפול.