כל מה שחשוב לדעת על השתלת שיניים קדמיות

כל מה שחשוב לדעת על השתלת שיניים קדמיות

מבין הסוגים השונים של השתות השיניים, אין ספק שהסוג הנפוץ ביותר, הוא של השתלות לשיניים קדמיות. מדוע השתלת שיניים קדמיות היא ההשתלה הנפוצה ביותר? יש לכך שתי סיבות. קודם כל, כי אלו באמת השיניים שחשופות יותר לנזק. נכון שמחלות חניכיים יכולות לפגוע בכל השיניים, אך באשר לתאונות שגורמות לשיניים להישבר – ברור כי השיניים שבחזית חשופות לכך הרבה יותר מן השיניים האחוריות. הסיבה השניה היא שאנשים יותר ממהרים להשתיל שיניים קדמיות מאשר אחוריות. מחסור בשן אחורית הוא אולי פחות נוח, אך לא פוגע באסתטיקה. מחסור בשן אחת קדמית בלבד לא רק שהוא איננו נוח – הוא גורם לפגיעה חמורה מאד באסתטיקה של הפה, ולכן יותר אנשים ירצו לטפל בכך. אז מהם הדגשים במקרה של השתלת שיניים קדמיות ומה חשוב לדעת?

 

ההכנות ,הבדיקות, ההשתלה, והכתרים

  • האם כל אחד יתאים לכך? – באופן עקרוני, אחוזי ההצלחה של השתלת שיניים קדמיות הם גבוהים למדי, אך זה תלוי בבדיקה מקדימה של רופא השיניים. רופא השיניים יבין האם אתם מועמדים טובים והאם יש סיכוי גבוה שהשתל ייקלט היטב במקום שבו הייתה בעבר השן הקדמית שלכם. מה יכול להוריד את הסיכויים לכך? בעיקר אם אתם אשים שנוטים לעשן ולשתות הרבה אלכוהול. יש כיום רגישות מיוחדת גם לאנשים עם סכרת – אף כי זה בר טיפול. לנשים בהיריון מומלץ לדחות את הטיפול לאחר ההיריון, ואם הן מניקות אז לסיום תקופת ההנקה.
  • כיצד ההשתלה מתבצעת? – השתלה של שן קדמית או של כמה שיניים קדמיות, לא שונה מידי מהשתלה של השיניים האחוריות. הדגש גם כאן צריך להיות על כך שהשקט ייקלט היטב. אם מדובר רק על שיניים בודדות או שן אחת, יהיה מדובר על שימוש בכמות שווה של שתלים ושל כתרים, כאשר לעתים יהיה צורך בהרמת סינוס כדי שהשתל ייקלט היטב בשורש השן. שימו לב שאם מדובר על מחסור של כל מערכת השיניים (קדמיות ואחוריות גם יחד) אפשר יהיה לשקול שימוש בשיטות אול און 4/6.
  • באיזה כתר כדאי לבחור? – מאחר שאחת הסיבות המרכזיות שבגינן אנשים רוצים לעבור השתלת שיניים קדמיות היא קודם כל סיבה אסתטית, יש להקפיד על בחירת הכתר המתאים. כתרים בציפוי מתכת או זהב חלפו מן העולם, כי הם נראים רע מאד. אפשרות אחת היא כן לבחור בכתר מתכת, אך כזה שיהיה מצופה חרסינה, וזאת כדי לשמור על מראה אסתטי בחזית הפה. עם זאת, בהנחה שאתם גם חושבים על איכות ועמידות, ההמלצה היא לבחור בכתרים שעשויים מ100% חרסינה, כדי שבאמת יהיו איכותיים וחזקים, וגם אסתטיים.

אם אתם מחפשים מרפאת שיניים שמבצעת גם השתלות תוכלו לבקר אצלנו – מרפאת שיניים בראשון לציון.

 

ומה עם הרופא המטפל?

טיפ אחרון לסיום הוא כמובן בחור ברופא המטפל הטוב ביותר. יש לפנות אך ורק לרופא שיניים שמתמחה בהשתלות שיניים – כדי שיחזיר לכם את החיוך לפנים.