מדרסים אורתופדיים – מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים אורתופדיים – מדרסים בהתאמה אישית

בשנים האחרונות המודעות לצורך במדרסים גברה ויותר ויותר אנו שומעים את הביטוי מדרסים אורתופדיים. בלשון העם כל מדרס נקרא מדרס אורתופדי, אך במציאות יש סוגים שונים של מדרסים שאינם אורתופדיים. גם מדרסי מדף או רפידות שונות לנעל נקראות מדרס אורתופדי, אך ההבדל בניהם גדול.

לעומת מדרסי המדף והרפידות השונות המיוצרים בסרט נע, מדרסים אורתופדיים הם מדרסים בהתאמה אישית, מדרסים הנבנים באופן אישי, בהתאם למבנה כף הרגל הייחודית של הלקוח, בהתאם לאורח החיים שלו ולבעיות שאותן הוא חווה ולהן הוא מחפש פתרון.

ההבדל בין שני המוצרים גדול ומשמעותי. כדי שהמדרס יצליח להעניק לכף הרגל ולגוף כולו תמיכה טובה ויציבה, המדרס חייב להיות מותאם למבנה כף הרגל ואין שתי כפות רגליים  זהות. מדרסי המדף הנמכרים בפארמים ובחנויות שונות מיוצרים באופן אחיד, הם אולי מעניקים נוחות מסוימת לכף הרגל, אך אינם מעניקים תמיכה אורתופדית.

מדרסים אורתופדיים – מה התפקיד שלהם ואיך ומתי הם יכולים לעזור?

התפקיד הבסיסי של המדרסים הוא שיפור התמיכה בכף הרגל ושיפור היציבה ובכך למנוע בעיות רבות העלולות להיגרם מיציבה לא טובה כשהבעיות הנפוצות הן כאבי רגליים, כאבי גב, בעיות בשלד ובעמוד השדרה, פריצת דיסק וכאבי ראש הנובעים כתוצאה מבעיות בצוואר ובאיברים נוספים אשר נלחצים בצורה לא טבעית כתוצאה מיציבה לא מאוזנת.

מדרסים אורתופדיים משפרים את איכות החיים ומונעים בעיות אורתופדיות. בעיות אורתופדיות רבות נוצרות כתוצאה מחלוקה לא נכונה של עומסי הגוף על כפות הרגליים ומיציבה לא נכונה המביאה לנפילות, לפציעות ועוד. מדרסים איכותיים יעניקו לגוף יציבה נכונה, עמידה נכונה והליכה בריאה ומאוזנת. הם ימנעו נפילות, יחלקו את העומסים על כף הרגל בצורה שווה, יפתרו בעיות וימנעו כאבים.

פלטפוס בכף הרגל זוהי אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם. הפלטפוס נוצר כאשר הקשת האורכית שבין האצבעות והעקב גבוהה מדי או נמוכה מדי, כל סטייה מהנורמה גורמת לכאבים ולבעיות בעמוד השדרה אשר מחמירות עם הגיל. מדרסים בהתאמה אישית ישפרו את מצב הקשת, יעניקו תמיכה לכף הרגל וימנעו בעיות ונזקים לעמוד השדרה ולגב.

בגיל מבוגר מתפתחות בעיות גופניות רבות כמו דלקות פרקים, הפרעות בזרימת הדם, מחלת סוכרת, בעיות ביציבות וסיכונים לנפילות. המדרסים ישפרו את זרימת הדם, ירפדו ויעטפו את הרגל הסוכרתית וימנעו גירויים העלולים להוביל לפצעים ולזיהום, יתרמו ליציבה נכונה וימנעו נפילות וחבלות.

נשים בהיריון סובלות בתקופת ההיריון מעודף משקל המהווה מעמסה על הגוף בכלל ועל הגב והרגליים בפרט, מרגליים נפוחות ומוורידים ברגליים.  המדרסים יעניקו תמיכה, יקלו על הכאבים וימנעו תופעות ומצבים לא נעימים גם בתקופת ההיריון וגם בתקופה שלאחריה.

מדרסים לספורטאים מקילים על העומס המופעל על כפות הרגליים בעת הפעילות הספורטיבית. הפעילות הספורטיבית מאופיינת בריצה, בקפיצות, בתנועות חדות ובנפילות. המדרסים יבלמו זעזועים, ימנעו נפילות ופציעות, יעזרו לשמור על הגמישות והיציבות ואף ישפרו את ההישגים. כדאי לדעת כי מדרסים בהתאמה אישית מותאמים לכל סוג של פעילות ועונים על הצרכים הייחודיים.

מדרסים אורתופדיים מתאימים לאנשי מקצוע כמו מורים, רופאים, אחיות או כל מי שנדרש לעמוד שעות ארוכות במהלך העבודה. המדרסים יקלו על המאמץ הגופני הנדרש בשל שעות העמידה הממושכות, ימנעו עייפות, כאבי רגליים ואי נוחות.

לחולי סוכרת מדרסים אורתופדיים הם מדרסים מצילי חיים. חולים רבים אינם חווים תחושה בכפות הרגליים וסובלים מפצעים קשים וכואבים בכף הרגל. המדרסים ישפרו את זרימת הדם, יאיצו את ריפוי הפצעים, יעטפו את כף הרגל ברכות וימנעו חיכוכים ולחצים העלולים לגרום לפצעים ויבלות. חולי סוכרת רבים מדווחים כי המדרסים הצליחו למנוע בעיות אופייניות למחלה בכף הרגל ולהקל על בעיות קיימות.