מיטה סעודית

מיטה סעודית

רוב האנשים חושבים על המיטה שלהם בתור מקום חמים ונעים שכיף לחזור אליו מאוחר בלילה. המיטה מהווה מקום שקט ומוגן, מקום שניתן להירגע ולהרפות לחלוטין מכל טרדות היום – יום. אך כאשר מדובר על אנשים סיעודיים, מדובר על אנשים שתופסים את המיטה שלהם בתור סביבת החיים שלהם. לכן חשוב עבורם לבחור במיטה שתהיה למעשה מיטה סעודית שתוכל להלום את כל הצרכים והרצונות שלהם. מדובר כאן על מיטה מיוחדת אשר ניתן להגביה או להנמיך אותה לפי הצורך. שינויי הגובה האלה חשובים מאוד לצורך עליה או ירידה מהמיטה, מעבר לכיסא גלגלים והקלה משמעותית על המטפל אשר צריך להחליף את בגדי המטופל ולבצע משימות נוספות שיקלו עליו.  בנוסף לכך, ניתן לכוון את החלק העליון והחלק התחתון של המיטה בצורה עצמאית, ובכך לשנות את המנח של המטופל. לצורך כך, חשוב להזמין מזרן מיוחד בעל לפחות שלושה חלקים על מנת לאפשר את מגוון הזוויות השונות לגב. מעבר לכך, חשוב שהמיטה והמזרן כמובן יתאימו לגודל ולמשקל של המטופל, על מנת להבטיח לו את מרב הנוחות והבטיחות.

כיצד לבחור בצורה מושכלת מיטה סעודית?

כאמור, ישנם מספר קריטריונים חשובים שהמיטה צריכה לעמוד בהם לצורך התאמה מושלמת למטופל. מעבר לכל אלו, חשוב לבחור במיטה בעלת יכולת כיוון מגוונת, מיטות מסוג זה יאפשרו לכוון את משענות הידיים, להגביה או להנמיך את הרגליים ויספקו מגוון רחב של זוויות שונות לגב ולראש של המטופל. חשוב כמובן להתאים למיטה גם מזרן איכותי אשר ימנע התפתחות של פצעי לחץ. ניתן היום למצוא בשוק גם מיטות סיעודיות זוגיות, ניתן לרכוש מיטה סעודית זוגית מלאה או מיטה שרק חצי ממנה סעודית ואילו החצי השני רגיל. בצורה כזו בני הזוג יכולים להמשיך בחיי הזוגיות שלהם ולשמור על תחושת האחדות. הדגמים המשוכללים ביותר של מיטות סעודיות מכילים מנגנון חשמלי אשר מאפשר לכוון את המיטה באמצעות שלט. ניתן לכוון את כל הזוויות של המיטה, ללא צורך בשימוש בכוח פיזי. הדבר מאפשר למטופל הרבה יותר עצמאות, היות והוא לא זקוק לאדם נוסף כדי לשנות את המנח שלו.

לסיכום, חשוב לבחור מיטה סעודית איכותית ונוחה, בעלת יכולת כיוון מרבית. מומלץ לרכוש מיטה איכותית העשויה מחומרי גלם חזקים ועמידים לאורך זמן. חשוב לבדוק כי הגלגלים של המיטה יציבים, שהמזרון איכותי ועשוי מבד נושם וכי ניתן לכוון את המעקים של המיטה לצורכי בטיחות.