תוספי תזונה – על מה כל ההייפ וממה צריך להיזהר?

תוספי תזונה – על מה כל ההייפ וממה צריך להיזהר?

צריכה חכמה של תוספי תזונה

מעל למחצית האוכלוסיה במאה ה 21 נוטלת תוספי תזונה שונים ומגוונים למטרות בריאותיות – פיזיוליגיות ונפשיות למיניהן. בעידן בו מצב הרוח הינו גורם קריטי לחיים מאושרים וידוע כי המצב הפיזיולוגי – נפשי – רוחני מושפע מהחומרים המופרשים במוחנו, חשוב ביותר לשמור על האיזון הפנימי תוך נטילת תוספי תזונה באופן מבוקר וחכם. השוק מספק לא מעט תוספי תזונה ולכן חשוב ביותר לשמור על צריכה מודעת. בדיקה מעמיקה של תוספי התזונה מגלה כמה פרטים מהותיים שיש לקחת בחשבון בעת נטילת תוספי תזונה שונים.

מילוי מצברים – תוספי תזונה נועדו למלא חוסרים אמתיים בתזונת האדם. לפיכך, אם חסר ברזל בגופו של אדם תוסף התזונה יוכל לסייע לו לחוש אנרגטי יותר, אולם במצב מאוזן של ברזל בגוף לא תתקבל תוספת אנרגיה באמצעות נטילת תוספי תזונה.

יצירת אורח חיים בריא – נטילת תוספי תזונה מועילה, אולם על מנת ליצור אורח חיים הוליסטי בריא, חשוב לקיים פעילות גופנית סדירה, להימנע מעישון, לצרוך מזונות בריאים ככל הניתן ולשמור על שעות שינה מספיקות.

השפעה סובייקטיבית על כל גוף – כל גוף הינו ייחודי בפני עצמו ולפיכך כל גוף יגיב באופן שונה לתוספי תזונה כאלה ואחרים. חשוב להיוועץ ברופא לפני נטילת תוספי תזונה שונים וחשוב מכך הוא להקשיב לתגובות הגוף לתוסף התזונה ולבחון את השפעת הכדור על התחושה האישית, על המצב הפיזיולוגי ועוד.

רכישה בטוחה – היזהרו מרכישה לא בטוחה של תוספי תזונה. תוספי תזונה שונים נמכרים בדוכני רוכלות למיניהם וחלקם מזויפים או כאלה שתכולתם לא ברורה. יש להימנע מרכישה של תוספי תזונה ללא "אבא ואמא" ושהחברה המייצרת שלהם אינה מוכרת.

תוספי תזונה ככפרה – האם גם אתם מעשנים ואוכלים מזון לא בריא, ישנים מעט ועובדים הרבה שעות אבל מספרים לעצמכם שאתם נוטלים תוספי תזונה? האמת היא שתוספי תזונה אינם "מכפרים" על הרגלי חיים שליליים אבל בהחלט מהווים "בוסטר" לחיים שפויים, בריאים, מאוזנים ומלאי אנרגיה.

תוספי תזונה וויטמינים יכולים לשפר את חייכם לאין ערוך, אולם חשוב ביותר לצרוך אותם בחכמה ובאופן מודע לחומרים הפעילים שבהם ולהשפעותיהם השונות.