אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #19613 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19613   
רעות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.13
1903 הודעות, 36 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    10:44   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

עשר שאלות ותשובות עם מיכאל בן ארי  

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יפה מאוד! ABE oddworld 15.01.15 10:46 1
     האמנם? אני נתקעתי עם התשובה לשאלה מס' 1:- ירושלמי ציוני 15.01.15 11:32 2
         וכמובן שאם אין תשובה לשאלה 1 - כל יתר התשובות לא רלוונטיות מבחינה זו, ירושלמי ציוני 15.01.15 11:43 3
         המון אנשים התחרט אחרי שראו שהיה חסר רק 6000 קולות למנדטים סגול88 15.01.15 12:21 4
             אריה אלדד: ''לעוצמה לישראל אין סיכוי לעבור את אחוז החסימה' ירושלמי ציוני 15.01.15 12:39 5
                 למה לשקר לצמך? סגול88 15.01.15 12:56 6
                     לא נסיתי לשכנע אותך למי כן להצביע (למרות שאני כנראה אצביע הבית היהודי). ביקשתי ירושלמי ציוני 15.01.15 13:11 7
                         אני מודה על ההשקעה, הבית היהודי היא לא אופציה. סגול88 15.01.15 14:35 8
                             אין בעד מה. לגבי אופציית החבירה לאלי ישי כתבתי מראש לעיל ש- ירושלמי ציוני 15.01.15 16:55 9

ABE oddworld
גולש אורח
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    10:46   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יפה מאוד!  
בתגובה להודעה מספר 0

הגיוני ביותר

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
23840 הודעות, 202 מדרגים, 389 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    11:32   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. האמנם? אני נתקעתי עם התשובה לשאלה מס' 1:-  
בתגובה להודעה מספר 1

השאלה: למה שוב לאבד קולות לימין?

לתשובה של בן ארי שלושה חלקים:

בחלק הראשון מוסבר כי "בבחירות 2013 קיבלנו כ- 67 אלף קולות... מי ששרף את הקולות הללו הם דווקא אלה שהעלו את אחוז החסימה". ואחר כך יש הסבר למה העלאת אחוז החסימה איננו מוצדק וראוי.

לא ניתן לקבל תשובה זו:
1. העלאת אחוז החסימה היתה רק אחרי הבחירות הקודמות. כלומר התשובה לא נכונה ומטעה.
2. גם אם העלאת אחוז החסימה אינה ראויה - ובהחלט יכול להיות שהיא לא ראויה - היא עדיין עובדה קיימת, ולא מסבירה למה לשרוף קולות של הימין.

בחלק השני של התשובה נאמר למעשה: 'תצביעו למי שאתם שלמים עם עמדתו, במנותק משיקולי כדאיות או יעילות'. אפשר לכבד אמירה זו, אך היא לא מסבירה למה לאבד שוב קולות ימין. ובמיוחד:

1. התשובה לא מתמודדת עם העובדה, שמי שמצביע למפלגה שלא עברה את אחוז החסימה - שקול למי שמחלק את קולו בין יתר המפלגות. כלומר, להצביע לעוצמה - זה כמו להצביע קצת מרצ, קצת עבודה, קצת ליכוד... וכו'... והמצביע נמצא בדיוק במצב שנגדו בן-ארי יוצא: מצביע למפלגות שהוא לא שלם עימן!
2. התשובה לא מתמודדת עם מי שחרד שתקום כאן ממשלה של שמאל קיצוני, שתעשה שוב מהלך אוסלו - כמו שקרה בממשלת רבין. תשובה לשאלה זו חייבת להתמודד עם נושא זה, כי אני חושב שרוב אלה שרוצים להצביע עם מצפונם - לא ירצו לעשות זאת, אם המחיר הוא גירוש המוני של יהודים מיו"ש.

החלק השלישי של התשובה הוא, עם כל הכבוד, דמגוגי, וכנראה גם שקרי.

1. המשפט 'מבחינה היסטורית גם כלב בן יפונה ויהושע בן נון... לא עברו את אחוז החסימה' הוא חסר משמעות. הם לא בדיוק עמדו לבחירות. ואם הוא מתייחס לסיפור המרגלים (שהוא ממש לא 'בחירות') - אזי הם עברו בגדול את אחוז החסימה (הם היו 2 מתוך 12 - מעל 16%).
2. גם ההשוואה לאצ"ל וללח"י היא פשוט מטעה, ולו משום שבבחירות לאסיפה המכוננת (הכנסת הראשונה) - חירות בראשות מנחם בגין ז"ל זכתה ב- 14 מנדטים. הרבה מעל אחוז החסימה...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 1.1.13
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    11:43   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. וכמובן שאם אין תשובה לשאלה 1 - כל יתר התשובות לא רלוונטיות מבחינה זו,  
בתגובה להודעה מספר 2

שבן ארי חופשי להביע דעותיו מחוץ לכנסת, כפי שהוא עושה בשנים האחרונות -- וכפי שהוא בכל מקרה יעשה גם אחרי הבחירות הקרובות. הרי את אחוז החסימה - הוא לא יעבור.

(דיוק אחד: כשכתבתי ״בכל מקרה״- לא התייחסתי לאפשרות שהוא יחבור לרשימה אחרת, כגון זו של אלי ישי. אם כך יקרה - יהיה מקום לבחון הסיכויים והסיכונים מחדש).

סגול88 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
7343 הודעות, 47 מדרגים, 87 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    12:21   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. המון אנשים התחרט אחרי שראו שהיה חסר רק 6000 קולות למנדטים  
בתגובה להודעה מספר 2

הרי אמרו להם שעוצמה לא עוברת את אחוז החסימה.

ולאבד קולות לימין? איזה ימין. אני לא מזדהה עם האליטה האשכנזית של הבית היהודי, ולא עם ג' או ש"ס, וישי. למה שאזרוק את הקול שלי לפח של מפלגה אחרת??

משמעות האמירה 'לזרוק את הקול לפח' היא אמירה אנטי-דמוקרטית שלא מכבד את רצון הבוחר. תן לי להחליט לאן לשים את הפתק, אפילו עלה ירוק וכו'. בחרתי בבחירות, ביצעתי את חובתי שאזרח, אפילו אם שמתי פתק לבן כמחאה.

תחשוב טוב, יהיה טוב

חבר מתאריך 1.1.13
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    12:39   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אריה אלדד: ''לעוצמה לישראל אין סיכוי לעבור את אחוז החסימה'  
בתגובה להודעה מספר 4

http://rotter.net/forum/scoops1/160867.shtml

בבחירות הקודמות חסרו להם 9,000 קולות לערך, ומאז אחוז החסימה כידוע עלה. הם צריכים כמעט כפליים קולות ממה שקיבלו בפעם הקודמת כדי לעבור היום את אחוז החסימה - וכפי שפרופ' אלדד ציין: אין לכך סיכוי.

מעבר לכך חשוב לי להבהיר, לגבי דבריך:

א. "תן לי להחליט לאן לשים את הפתק" - בהחלט! רק אתה מחליט! זו דמקורטיה. אבל אני אנסה לשכנע אותך שלא לזרוק את קולך לפח, כי בעיני זה צעד מסוכן למדינת ישראל בכלל ולהתיישבות ביו"ש בפרט.

ב. אף מפלגה לא משקפת לגמרי את דעתו של אף בוחר. השאלה היא מה עושים במצב זה. האם בוחרים מפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה - וכך מחזקים מפלגות שאנו רחוקים מהן מאוד, כמו הרשימות הערביות?
ובהמשך: כםפי שהסברתי, להצביע למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה - זה כמו לפצל את הקול בין יתר המפלגות שכן עברו את אחוז החסימה. כלומר, בפועל, "לזרוק את הקול לפח" - זה בדיוק כמו 'לזרוק את הקול שלי לפח של מפלגות אחרות".

חבר מתאריך 2.9.07
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    12:56   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. למה לשקר לצמך?  
בתגובה להודעה מספר 5

אני לא בוחר ברע במיעוטו אלא במפלגה שאני הכי מזדהה איתה. לבית היהודי, במיוחד הרשימה המעודכנת הרחיקה אותי אפילו יותר. הרשימה חזרה למפד"ליות של פעם, אשכנזי ויחסי לייט. ה'מיינסטרים' ניצח.

סלח לי "זה כמו לפצל את הקול בין יתר המפלגות" לא משכנע. זה הטיעון שעושים כדי לשכנע אנשים להישאר בבית ולא לטרוח את עצמם להגיע לקלפי.

חשוב שבן ארי תהיה בכנסת בגלל שהדתי"לים בבית היהודי מתביישים ומתנצלים להגיד אותו. איפה הם היו כשירושלים בערה? (במפורש, אמרו לפעילים בשכונות שזה לא חשוב) איפה הם היו כשלפיד קיצץ את הקצבאות ואת תקציבי הישיבות (שרק קיבלו השלמות של הרזרבות)? איך התנערו מהרב שמואל אליהו בשני מערכות בחירות? איך באמת עדיין לא מרגישים אותם על תפיסת ישיבת עוד יוסף חי?

באופן טבעי, הבית היהודי היתה צריכה לעשות בלוק טכני עם עוצמה, אבל השנאה לאחר אצל הרבה חברים שם לא השתנה.

תחשוב טוב, יהיה טוב

חבר מתאריך 1.1.13
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    13:11   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לא נסיתי לשכנע אותך למי כן להצביע (למרות שאני כנראה אצביע הבית היהודי). ביקשתי  
בתגובה להודעה מספר 6

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.01.15 בשעה 13:19 בברכה, ירושלמי ציוני

רק להאיר את משמעות ההצבעה לעוצמה (מתוך תקווה שתבחר מפלגה אחרת, שכן תעבור את אחוז החסימה).

הטיעון של פיצול הקול 'שנזרק לפח' - הוא לא רק טיעון. זה חשבון פשוט:

נניח שיש שלוש מפלגות
אחת קיבלה 800 קולות
שניה קיבלה 400 קולות
שלישית קיבלה 20 קולות (פחות מאחוז החסימה)
חלוקת המנדטים תהא 80 לראשונה, 40 לשניה, וכמובן שאפס לשלישית.

זה בדיוק אותו דבר, כאילו לקחנו את 20 הקולות של השלישית, וחילקנו באופן יחסי לשתי האחרות, כך ש-
האחת קיבלה 813.33
השניה קיבלה 406.67
וחלוקת המנדטים היא - 80 לראשונה, 40 לשניה.

(אגב, גם מצביעי עוצמה מודים בנכונות הטיעון זה. ראה כאן: http://rotter.net/forum/scoops1/164604.shtml#309 )

באשר ליחסים שבין הבית היהודי ועוצמה יהודית, הרי אני מזכיר לך, שבבחירות הקודמות הציעו לעוצמה מקום ראלי ברשימת הבית היהודי - והם סרבו.

ובאשר לרשימת הבית היהודי היום: כפי שאמרתי, לא אנסה לשכנע לכיוון זה, אך אומר שבן-דהן ושולי מועלם הם לא בדיוק אשכנזים; ונדמה לי שיש לא מעט ברשימה, שלא ראויים לתואר 'דתיים-לייט'. או ימניים לייט. ולא רק אנשי תקומה, אלא גם סלומיאנסקי, יוגב ועוד.

חבר מתאריך 2.9.07
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    14:35   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אני מודה על ההשקעה, הבית היהודי היא לא אופציה.  
בתגובה להודעה מספר 7

הבית היהודי לפני 2013 לא רצו את אלדד. אז לא ידעו איך לעקל חילוני-לייט ומאז מחבקים אותם בחום. ומצד אחד, עוצמה התעקשה לדבר על אידיאולוגיה ובנט סירב, ומצד שני הלייטים לא רוצים את בן ארי, מבחינתם הוא טפל ופוגע בתדמית הדוס-מחמד שאנחנו מטפחים - אז מה היה לנו? שנתיים שהבית היהודי הזניח את השכונות של המסתננים ושכונות התפר של ירושלים (הבית היהודי כמעט נמחקה במועצת ירושלים).

לידיעתך, רוב התומכים של בן ארי הם בכלל לא דתיים. יש את חב"ד שאין להם בית אחר, אולי קצת יותר דתיים-תורניים יבחרו בעוצמה הפעם, אבל הרוב הם מציבור לא דתי, שאף אחד באמת מדבר אליהם.

אני מרוצה שלא בחרתי בבית יהודי 2013. הייתי מתבייש שזרקתי את הקול לפח. יש עוד שבועיים עד לסגירת הרשימות. ברור לי שישי מפוחד לא לצרף את בן ארי עד שיצליח להשיג כוכב אחר כדי שיהיה לו משקל גדול יותר.

תחשוב טוב, יהיה טוב

חבר מתאריך 1.1.13
יום חמישי כ''ד בטבת תשע''ה    16:55   15.01.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אין בעד מה. לגבי אופציית החבירה לאלי ישי כתבתי מראש לעיל ש-  
בתגובה להודעה מספר 8

לא התייחסתי לאפשרות שהוא יחבור לרשימה אחרת, כגון זו של אלי ישי. אם כך יקרה - יהיה מקום לבחון הסיכויים והסיכונים מחדש.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות