אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #21011 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 21011   
תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום רביעי ג' באייר תשע''ה    12:44   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חצרוני צודק חלקית  

בקיץ האחרון חיילים נהרגו בשביל כלום. המצב בעזה לא השתנה, המנהרות משוקמות, הסיבוב הבא יבוא והוא יהיה קשה יותר. סתם נהרגו חיילים. הכניסו אותם ושם בירברו אותם לדעת. הלוך חזור. הפסקת אש-לא הפסקת אש-הפסקת אש-לא הפסקת אש. ולא רק חיילים הסתכנו. עובדי חברת חשמל נאלצו לתקן תחת אש את החשמל לעזה, שנפגע ע"י פצמ"ר מעזה. המדינה שנתנה הוראה כזאת - לא הייתי סומך על הפקודות שלה.

נתניהו נכנע לטרור

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כותרת פרובוקטיבית... אני נכנס לאשכולות שלך גם כך ירושלמי ציוני 22.04.15 17:57 1
     אני מדבר על ניהול ''מלחמת הפסקות האש'' עצמה. חצרוני צודק: פרייארים נכנסים לעזה, תודה רבה 22.04.15 18:01 2
         אבל כל מלחמה היא כזו - עד הבאה. ירושלמי ציוני 22.04.15 18:14 3
             מלחמה שלא משנה מציאות היא מיותרת. היו מלחמות ששינו מציאות: תודה רבה 22.04.15 18:20 4
                 א. גם לי יש ביקורת על צוק איתן - אך הן לגוף הדברים, ולא בשל הטיעון שהבאת ירושלמי ציוני 22.04.15 23:45 9
                     מה הרווחנו במותם של יותר מ70 חיילים ואזרחים, והאם המחיר שווה את הרווח? תודה רבה 23.04.15 00:54 10
                         אני לא מצליח להסביר את עצמי טוב. אנסה שוב: ירושלמי ציוני 23.04.15 02:05 11
                             כנראה שגם אני לא מסביר טוב את עצמי :) תודה רבה 23.04.15 02:45 12
                                 אתה דוחק בי להגן על משהו שאיננני מעונין להגן עליו - ירושלמי ציוני 23.04.15 10:29 14
                                     ועדיין לא ענית על השאלה הפשוטה שחותמת את תגובתי תודה רבה 23.04.15 23:07 20
                                         דווקא חשבתי שהייתי ברור ירושלמי ציוני 24.04.15 01:36 25
                                             לא שאלתי על צורת הניהול או היעדים. שאלתי מה הרווחנו. יכול לפרט? תודה רבה 24.04.15 02:11 26
                                                 אם אתה שואל על ההישג שהושג אז - ירושלמי ציוני 24.04.15 08:28 27
                                                     אני לא מודד הישג ב''למי היו יותר אבידות'' תודה רבה 24.04.15 17:49 28
                                                         זה אחד המדדים ירושלמי ציוני 26.04.15 07:28 29
                                                             משהו שנשזר בין כל התגובות שלך: תודה רבה 26.04.15 16:28 30
                                                                 אז אני באמת לא מבין את הטיעון. ירושלמי ציוני 26.04.15 17:46 31
                                                                     לא. אני טוען שההישגים שהיו, הם קטנים מידי ביחס למחיר ששולם תודה רבה 26.04.15 18:39 32
                                                                         אז לא רק הכותרת פרובוקטיבית, אלא גם משפט הפתיחה... :-) ירושלמי ציוני 26.04.15 18:55 34
                                                                             לא מדוייק תודה רבה 26.04.15 18:57 35
                                                                                 גם בדוגמא זו - החללים נפלו על הגנת המולדת, ולא 'בשביל כלום' ירושלמי ציוני 26.04.15 19:02 38
                                                                                     בשביל הרגש אפשר להגיד את זה תודה רבה 26.04.15 19:07 41
                                                                         מעבר לכך, היתכן שאתה מתעלם מכך שהותקפנו? ירושלמי ציוני 26.04.15 18:58 36
                                                                             בהנחה שכיבוש הרצועה לא על הפרק תודה רבה 26.04.15 19:04 39
                                                             לגבי המדד של הרג לוחמים בצד השני תודה רבה 26.04.15 18:41 33
                                                                 הא בהא תליא - ככול שלאויב פחות לוחמים הוא יותר חלש; לכן זה הישג ירושלמי ציוני 26.04.15 19:00 37
                                                                     כתבתי ש*כמעט* לא דרך לוחמים. זה לא לוחמה של לוחמים מול לוחמים, תודה רבה 26.04.15 19:06 40
                             האם ההנחה שלך שההישג הצדיק את מותם נובעת מהערכה או מאמון במערכת? תודה רבה 23.04.15 02:49 13
                                 שוב: איני מצדיק את אופן ניהול צוק איתן והגדרת יעדיו ירושלמי ציוני 23.04.15 10:41 15
                                     לגבי הסיפא תודה רבה 23.04.15 23:09 21
                                         אתה מקבל / בעד / חושב שסביר ירושלמי ציוני 24.04.15 01:34 24
                 חומת מגן 2 היוותה את נקודת המפנה oby 23.04.15 11:34 16
                     אכן. לא היה חומת מגן 2, אבל זאת פעילות שבאה כהמשך למבצע הראשוני, תודה רבה 23.04.15 23:10 22
  חצרוני צודק ב-100% Big Joe 22.04.15 19:00 5
     הוא לא הנושא שלי אלא דבריו תודה רבה 22.04.15 19:03 6
         אבל המטרה היחידה של דבריו היא להשיג צומי. Big Joe 22.04.15 19:15 7
             לא אכפת לי מה המטרה. דנתי על נקודה מסויימת שבמקרה הוא העלה (מכיוון אחר כמובן) תודה רבה 22.04.15 19:20 8
  גם היטלר צדק חלקית מלכוש המופלא 23.04.15 17:41 17
     אתה עושה פלסתר את המנהג היהודי להוסיף ימ''ש לאחר שם הצורר. מדוע להזכר בו לשווא? Big Joe 23.04.15 18:20 18
         ימח שמו ויאבד זכרו כמובן מלכוש המופלא 23.04.15 18:28 19
     לא ידוע לי שחצרוני עשה זוועות דומות לשל היטלר. גם לא זוועות לא דומות. תודה רבה 23.04.15 23:11 23

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום רביעי ג' באייר תשע''ה    17:57   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כותרת פרובוקטיבית... אני נכנס לאשכולות שלך גם כך  
בתגובה להודעה מספר 0

(כלומר ללא צורך בכותרת כזו).

לגוף הענין: אף מלחמה איננה ׳המלחמה האחרונה׳. תמיד תהיה הפסקת אש לאחריה האויב ישקם צבאו. זה לא אומר שהיא (אותה המלחמה או מערכה) היתה מיותרת.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום רביעי ג' באייר תשע''ה    18:01   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני מדבר על ניהול ''מלחמת הפסקות האש'' עצמה. חצרוני צודק: פרייארים נכנסים לעזה,  
בתגובה להודעה מספר 1

כי כל עוד לא מתכוונים לשנות את המצב, המוות שלהם מיותר. העובדה שזה כואב לא הופך את זה ללא נכון. כן, המלחמה היתה מיותרת.

נתניהו נכנע לטרור

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום רביעי ג' באייר תשע''ה    18:14   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אבל כל מלחמה היא כזו - עד הבאה.  
בתגובה להודעה מספר 2

זה לא אומר שהמלחמה היא מיותרת. אין מלחמה שתכליתה היתה להיות המלחמה האחרונה. כי תמיד תהא עוד אחת. אולי המלחמה בעמלק - כי נצטווינו להשמיד פיסית את כל האויב, ואפילו אז סה לא קרה.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום רביעי ג' באייר תשע''ה    18:20   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מלחמה שלא משנה מציאות היא מיותרת. היו מלחמות ששינו מציאות:  
בתגובה להודעה מספר 3

חומת מגן, למשל, החזירה את כוחות הביטחון לשטח וזה מה שגורם שאין היום פיגועי תופת במרכז, בשרון ובירושלים כפי שחווינו בשנות ה90 ובתחילת שנות האלפיים.

זה עלה בדם, והחיילים שם לא נהרגו לחינם.

ספר לי אתה מה הרווחנו ממות 67 חיילים ועוד אזרחים, והאם המחיר היה שווה את מה שהרווחנו.

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
אור ליום חמישי ד' באייר תשע''ה    23:45   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. א. גם לי יש ביקורת על צוק איתן - אך הן לגוף הדברים, ולא בשל הטיעון שהבאת  
בתגובה להודעה מספר 4

שהוא שגוי לדעתי. מערכה צפויה נוספת - אינה ראיה לכישלון המבצע, כי היא תמיד קיימת.

ב. גם הטיעון שנעשו טעויות - לא מוביל למסקנה כי מותם של האנשים היה לשווא. ובכלל - אין מלחמות ללא טעויות.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    00:54   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מה הרווחנו במותם של יותר מ70 חיילים ואזרחים, והאם המחיר שווה את הרווח?  
בתגובה להודעה מספר 9

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    02:05   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אני לא מצליח להסביר את עצמי טוב. אנסה שוב:  
בתגובה להודעה מספר 10

אני סבור כי בצוק איתן נעשו טעויות קשות. אני לא מסכים עם אופן ניהול המבצע ואופן סיומו.
יחד עם זאת, אני סבור שהטיעון שלך - הדרך בה אתה מגיע למסקנה זו באשכול זה - אינה עומדת במבחן הביקורת.
רק לכך התייחסתי בדברי. (והדגשתי "באשכול זה", כי לעיתים הטיעונים שלך - כולל הדרך - כן משכנעים, ואני מצטרף לחלקם).

קח את טיעון ה"טעות = מיותר", ואת חומת מגן - אותה שיבחת. גם במבצע זה (בו השתתפתי) נעשו טעויות, לעיתים קשות, כמו בקרב בג'נין. האם זה אומר שחללי הקרב שם נפלו לשווא? חלילה. אין מלחמה שלא נעשים בה טעויות. זה חלק מהענין, וזה לא גורע מתרומתו של החייל היחיד, שניסה כמיטב יכולתו, וחירף נפשו למען העם והמדינה.

לגבי צוק איתן ושאלתך - ברור שהיה רווח; שהרי גם רווח זמני - הוא רווח. האם היה צריך להגדיר יעדים אחרים? לדעתי כן. המחיר של יעדים אלה היה יקר הרבה יותר, וכמוהו גם הרווח.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    02:45   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כנראה שגם אני לא מסביר טוב את עצמי :)  
בתגובה להודעה מספר 11

הטיעון שלי הוא לא טעות = מיותר. ובדיוק לכן שיבחתי את חומת מגן חרף הטעויות. היו טעויות, אבל המחיר הצדיק את הרווח.

(והערת אגב: אני לא בטוח שליפול למארב נובע מטעות. במלחמה זה קורה. אבל זאת הערת אגב, והדיון הוא על עצם המלחמה ומה השגנו בה. במקרה של חומת מגן ההישג היה וישנו עדיין: אין פיגועי תופת מידי יום כמו אז, וגם לא מידי חודש. גם לא מידי שנה).

לגבי צוק איתן, ענית שהיה רווח זמני, אבל לא כתבת מהו הרווח, ולא תימחרת אותו, האם הרווח היה בהתאם למחיר.

בעיני, ההישגים של צוק איתן לא שווים בעליבותם מוות של עשרות חיילים. ולגבי הטעויות, הצבאיות מתגמדות לעומת הניהול של המדינאים (למשל: רצף הפסקות האש כדי "להטעין את מצבר הלגיטימציה", מה שלא בדיוק עזר לנו, ואם עזר במשהו, זה לא מדגדג את ההפסדים שזה גרם, גם בביצוע בשטח וגם מבחינה טקטית, תורת המשחקים).

אם אכן היו מגדירים את היעדים הנכונים, הרווח לא היה סתם יותר רווח, אלא מהותית. לא כמו ההבדל בין 100 ש"ח ל1000 ש"ח, אלא בין להרוויח בגוגואים ללהרוויח בכסף. המחיר היה הרבה יותר יקר, אבל הוא היה מוצדק.

מהו אם כן הרווח הזמני, והאם הוא בהתאם למחיר?

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    10:29   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אתה דוחק בי להגן על משהו שאיננני מעונין להגן עליו -  
בתגובה להודעה מספר 12

כי איני מסכים לאופן בו נוהלה המערכה ולהגדרת יעדיה.

אבל זה לא קשור:

- לא לאמירה הקשה בדבר "מוות מיותר"
- ולא לדרך הסקת המסקנה האמורה בראשית האשכול.

קח את מבצע שלום הגליל. ההישג הושג במלואו, והמחבלים הפלסטינאים גורשו מלבנון. האם מותם של החיילים היה 'מיותר', כי היום יש שם את החיזבאללה, כשהוא הרבה יותר חזק ממה שהיה אש"ף בזמנו?

אגב, מקרה זה מראה כמה צריך להיזהר באמירות על 'מוות מיותר', שכזכור הגיעו דווקא מהשמאל הישראלי. אי-אפשר כל פעם שאתה לא מסכים עם הגדרות היעדים או ניהול המערכה, לטעון טענה כזו. הם נשלחו על ידי הממשלה הריבונית של מדינת ישראל לבצע משימה, אותה הם השלימו. זה לא מוות מיותר.

קח את סיפור צליחת התעלה במלחמת יום כיפור. נהרגו במהלכו כאלף חיילים. האם מותם היה 'מיותר', כי נסוגנו 'מאפריקה', וכעבר כמה שנים נוספות גם מסיני?

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום ששי ה' באייר תשע''ה    23:07   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ועדיין לא ענית על השאלה הפשוטה שחותמת את תגובתי  
בתגובה להודעה מספר 14

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום ששי ה' באייר תשע''ה    01:36   24.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. דווקא חשבתי שהייתי ברור  
בתגובה להודעה מספר 20

צוק איתן נוהל לא נכון לדעתי; אני מתבונן על שאלת המחיר בצורה שונה ממך.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום ששי ה' באייר תשע''ה    02:11   24.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לא שאלתי על צורת הניהול או היעדים. שאלתי מה הרווחנו. יכול לפרט?  
בתגובה להודעה מספר 25

כתבת שהיה רווח זמני. לא כתבת מהו. ולא האם לדעתך הרווח אותו תפרט שווה את המחיר ששולם.

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום ששי ה' באייר תשע''ה    08:28   24.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אם אתה שואל על ההישג שהושג אז -  
בתגובה להודעה מספר 26

אין ספק שהחמאס נפגע הרבה יותר מצה"ל: איבוד לוחמים, אמל"ח, מנהרות, בתים ברצועה, וכו'.

מה תהא ההשפעה לכך במונחים ארוכי טווח? איני יודע. ברור שהחמאס פועל ויפעל לשקם את כוחו, וכל עוד יש לו שטח 'חסין' מפעילות שלנו - הוא יצליח בכך.

אך כפי שכבר ציינתי קודם לכן - מסתבר שהמדינה לא מוכנה לשלם את המחיר המחיר הכרוך בפתרון יסודי יותר, של כיבוש רצועת עזה.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום ששי ה' באייר תשע''ה    17:49   24.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אני לא מודד הישג ב''למי היו יותר אבידות''  
בתגובה להודעה מספר 27

איבוד הבתים לא מקדם אותנו בסכסוך מולם.
מנהרות - כבר בתהליך שיקום.
אמל"ח - אין לי מושג אם הם יכולים להתחמש או לא, אבל איבוד האמל"ח כמובן לא נעשה ע"י הקרבות והכניסה לעזה, ואין קשר בין זה לבין מותם של החיילים.

עכשיו נותר לשאול האם מה שהושג, שפירטת שהושג, זה הישג שמצדיק יותר מ70 הרוגים, או שלהישג כזה ישראל צריך להחליט שהיא מוכנה להקריב הרבה פחות.

החשבון לגיטימי, אני מניח שגם אתה היית מסכים בהגזמה שאפשר להקריב מיליון איש להישגים מסויימים, אבל להישג הזה לא. לדידי, גם 70 זה הרבה בשביל הישג כזה. להישגים גדולים יותר זה היה הקרבה לגיטימית. להישג שפירטת זה יותר מידי.

לכל הנ"ל מצטרפת השאלה האם העובדה שישראל מאפשרת העברת מלט וכו', לא הופכת עוד יותר את המוות של ה70 למיותר לחלוטין.

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    07:28   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. זה אחד המדדים  
בתגובה להודעה מספר 28

איבוד הבתים לא מקדם אותנו בסכסוך מולם.
מנהרות - כבר בתהליך שיקום.
אמל"ח - אין לי מושג אם הם יכולים להתחמש או לא, אבל איבוד האמל"ח כמובן לא נעשה ע"י הקרבות והכניסה לעזה, ואין קשר בין זה לבין מותם של החיילים.

ושוב אומר: הגישה המשתקפת מדבריך, כאילו רק השמדת האויב לגמרי - כמו במלחמת העולם השניה - היא נצחון; אומרת שגם מלחמת ששת הימים היתה כשלון (ו״המוות מיותר״), וכך כל מלחמה שלנו. זה סטנדרט לא מציאותי.

ובלי קשר אדגיש שוב: בצוק איתן יכולנו להגיע להישגים טובים הרבה יותר. זה לא אומר שמותם של החיילים, במלחמת מגן מובהקת, היה חלילה, מיותר. הם הגנו על המדינה ותושביה.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    16:28   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. משהו שנשזר בין כל התגובות שלך:  
בתגובה להודעה מספר 29

להסביר את עמדתי בצורה אחרת ממה שאני הבהרתי, ואז לפסול אותה. לא כתבתי שטעות = מיותר, ולא כתבתי שאם לא משמידים את האויב לגמרי = מיותר. וההוכחה לשניהם זה השימוש שלי בחומת מגן, בה לא השמידו את האויב, וכן היו טעויות.

כן כתבתי שיש למדוד איזה הישגים שווים לאיזה מחיר. ושלדעתי ההישגים בצוק איתן שווים מחיר הרבה יותר נמוך ממה שהיה.

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    17:46   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אז אני באמת לא מבין את הטיעון.  
בתגובה להודעה מספר 30

אני הבנתי שהטיעון העיקרי הוא ש״הישג״ זמני איננו הישג.

האם לא לכן אתה מכחיש כל הישג שהוא?

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    18:39   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. לא. אני טוען שההישגים שהיו, הם קטנים מידי ביחס למחיר ששולם  
בתגובה להודעה מספר 31

הם לא מצדיקים מוות של יותר מ70 חיילים ואזרחים.

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    18:55   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אז לא רק הכותרת פרובוקטיבית, אלא גם משפט הפתיחה... :-)  
בתגובה להודעה מספר 32

"בקיץ האחרון חיילים נהרגו בשביל כלום."

נראה שלקחתי אותך מילולית מידי, מה שגרם לשיח-החרשים ביננו.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    18:57   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. לא מדוייק  
בתגובה להודעה מספר 34

דוגמא מוגזמת:

אם יהרגו 1000 חיילים בשביל לפוצץ משגר אחד, (פיצוץ משגר הוא גם הישג), לא תקרא לזה "נהרגו בשביל כלום"?

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
אור ליום שני ח' באייר תשע''ה    19:02   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. גם בדוגמא זו - החללים נפלו על הגנת המולדת, ולא 'בשביל כלום'  
בתגובה להודעה מספר 35

בכשלון צבאי נוראי.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום שני ח' באייר תשע''ה    19:07   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. בשביל הרגש אפשר להגיד את זה  
בתגובה להודעה מספר 38

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    18:58   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. מעבר לכך, היתכן שאתה מתעלם מכך שהותקפנו?  
בתגובה להודעה מספר 32

מה היית מעדיף (בהנחה שכיבוש הרצועה ועשיית סדר - לא עומדת על הפרק)? שרק נפעיל את כיפת ברזל, ונחכה שהם יצאו מהמנהרות בצעדים התקפיים?

אם זה היה המצב - סביר להניח שהמחיר היה גבוה יותר, כי בסוף התקפה אחת או שתיים היו מצליחות.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום שני ח' באייר תשע''ה    19:04   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. בהנחה שכיבוש הרצועה לא על הפרק  
בתגובה להודעה מספר 36

ראשית יש להשיג מה שניתן בלי לסכן חיילים (מהאוויר למשל). במקרה של המנהרות, לא היתה ברירה אלא להכניס חיילים, אבל, ואבל גדול: השמדת המנהרות לתקופה של חודשים ספורים! שאחריה הן משוקמות, ובעזרתה הנדיבה של ישראל, לא מצדיקה את הכניסה והמחיר.

נתניהו נכנע לטרור

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ה    18:41   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. לגבי המדד של הרג לוחמים בצד השני  
בתגובה להודעה מספר 29

לדידי זה לא מטרה אלא אמצעי - להחליש את האויב בלוחמה מולך.

במקרה שלנו - הלוחמה של חמאס בנו היא כמעט לא דרך לוחמים. השימוש שלהם בלוחמים האלו הוא בעיקר כשאנחנו נכנסים לעזה. אז אי אפשר לטעון שבכניסה לעזה יש מטרה להרוג לוחמים, כדי שנוכל להכנס לעזה להרוג לוחמים, כדי שנוכל להכנס לעזה להרוג לוחמים, כדי וכו'...

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
אור ליום שני ח' באייר תשע''ה    19:00   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. הא בהא תליא - ככול שלאויב פחות לוחמים הוא יותר חלש; לכן זה הישג  
בתגובה להודעה מספר 33

נדמה לי שאתה טועה, ובהחלט היו צעדים הקתפיים שלהם לתוך שטחנו - מהמנהרות ומהים.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום שני ח' באייר תשע''ה    19:06   26.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. כתבתי ש*כמעט* לא דרך לוחמים. זה לא לוחמה של לוחמים מול לוחמים,  
בתגובה להודעה מספר 37

אלא רק כאשר נכנסים לעזה. ולכן, אי אפשר להגיד שהכניסה לעזה היא בשביל להרוג לוחמים, שכל מטרתם היא להלחם רק כשנכנסים לעז. זה פרדוקס קלאסי.

נתניהו נכנע לטרור

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    02:49   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. האם ההנחה שלך שההישג הצדיק את מותם נובעת מהערכה או מאמון במערכת?  
בתגובה להודעה מספר 11

כי אני לא מאמין במערכת שנותנת פקודה לתקן תחת אש את החשמל שהפלשתינים הפילו לעצמם.

ולא מאמין במערכת ששיקרה לגבי החדירה הראשונה (באומרה שצה"ל הרג את החודרים, מה שהתברר כלא נכון).

ולא מאמין במערכת שמודיעה ש"תוך יומיים נשמיד את המנהרות", ומתברר שאחת מהשתיים: או שהם שיקרו, או שאין להם מושג על מה הם מדברים.

ולא מאמין במערכת שלא הפציצה את המשגר שהרג את טרגרמן, בגלל שהמשגר היה בבניין אזרחי.

זאת מערכת לא מוסרית, מערכת שקרנית, מערכת שלא הייתי סומך עליה ולא הולך אחריה למלחמה.

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    10:41   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. שוב: איני מצדיק את אופן ניהול צוק איתן והגדרת יעדיו  
בתגובה להודעה מספר 13

הלקח מצוק איתן - ועוד קודם לכן מעופרת יצוקה - הוא ברור בעיני: מדינת ישראל אינה מוכנה לשלם את המחיר הכרוך בכיבוש עזה, והסרת האיום משם. היא מעדיפה לחיות עם טילים מידי פעם. אני מצר על העדפה זו.

ואחרי שאמרתי זאת אוסיף: הדוגמאות שלך, לעניות דעתי - הן שוליות:

כי אני לא מאמין במערכת שנותנת פקודה לתקן תחת אש את החשמל שהפלשתינים הפילו לעצמם.
ציטוט מאת: תודה רבה

זה מקרה כל כך נקודתי, שבוודאי לא מצדיק הערכה כוללת של מקבלי ההחלטות. אם היו נותנים הוראה לכבוש את עזה ולחסל את הטרור, ועדיין היתה הוראה כזו - היית אומר דבריך הקשים?

ולא מאמין במערכת ששיקרה לגבי החדירה הראשונה (באומרה שצה"ל הרג את החודרים, מה שהתברר כלא נכון).

להערכתי הדבר נבע מבלבול בתמונת הקרב; כמו בסיפור המפורסם של בגין בראש הבופור.

ולא מאמין במערכת שמודיעה ש"תוך יומיים נשמיד את המנהרות", ומתברר שאחת מהשתיים: או שהם שיקרו, או שאין להם מושג על מה הם מדברים.

אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל הערכה עתידית של אופן התפתחות הקרב - גם אם מתבררת כשגויה - לא מצדיקה אמירות על מערכת לא מוסרית וכד'.

ולא מאמין במערכת שלא הפציצה את המשגר שהרג את טרגרמן, בגלל שהמשגר היה בבניין אזרחי.

זאת מערכת לא מוסרית, מערכת שקרנית, מערכת שלא הייתי סומך עליה ולא הולך אחריה למלחמה.

זו אמירה משמעותית יחידה בעיני, שאינה פשוטה (אם כי את הסיפור עצמו אני לא מכיר). אך המשפט "לא הייתי הולך אחריה למלחמה" - הוא פסול בעיני; חייל לא יכול לבחור לעצמו יעדים ומשימות. אין לך צבא שיכול לתפקד כך. הרי בכל מלחמה - גם הכי מוצלחת בעולם - יש החלטות (גם מערכתיות) שיהיו חיילים שיחלקו עליהן.
ממש כמו שאני פוסל חיילים המסרבים לשרת ביו"ש, בגלל שלהשקפתם המערכת המנציחה את הכיבוש היא "לא מוסרית ושקרנית".

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום ששי ה' באייר תשע''ה    23:09   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. לגבי הסיפא  
בתגובה להודעה מספר 15

בנושא הזה אנחנו שונים בהשקפה ובדרך חיים, וזה כבר ידוע ומוכר...

נתניהו נכנע לטרור

ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
33701 הודעות
יום ששי ה' באייר תשע''ה    01:34   24.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אתה מקבל / בעד / חושב שסביר  
בתגובה להודעה מספר 21

שחייל א יגיד - לא מוכן לכבוש את עזה ולסכן אזרחים בה
וחייל ב יגיד - לא מוכן להכנס לעזה, אם המטרה היא לא כיבוש כל הרצועה
וכו׳
??

oby
חבר מתאריך 23.4.15
3873 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    11:34   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. חומת מגן 2 היוותה את נקודת המפנה  
בתגובה להודעה מספר 4

צה"ל נכנס לגדה ונשאר שם, יחידות המודיעין נכנסו לעובי הקורה וגרמו לכך שכמעט כל התקפת טרור מתוכננת נגדעה בעודה באיבה. בשנה שנתיים האחרונות הטבעת הלכה והתרופפה, מה שגרם לגל הפיגועים האחרונים מאז משפחת פוגל, ועד פיגועי הדריסה. אם הננו רוצים שיהיה שקט גם בגזרה הדרומית, צריכים אנו להכנס לעובי הקורה גם ברצועת עזה.

גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום ששי ה' באייר תשע''ה    23:10   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אכן. לא היה חומת מגן 2, אבל זאת פעילות שבאה כהמשך למבצע הראשוני,  
בתגובה להודעה מספר 16

ונמשך עד היום. אכן בשנתיים האחרונות היתה התרופפות, ואני יודע שגם היה ניסיון מלמעלה להשתיק את זה כדי שהציבור לא ירגיש, אבל אז הגיעה החטיפה והכל פרץ אל פני השטח.

נתניהו נכנע לטרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
154331 הודעות
אור ליום חמישי ד' באייר תשע''ה    19:00   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חצרוני צודק ב-100%  
בתגובה להודעה מספר 0

בחיים שלו הוא לא קיבל כל כך הרבה צומי.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום חמישי ד' באייר תשע''ה    19:03   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הוא לא הנושא שלי אלא דבריו  
בתגובה להודעה מספר 5

נתניהו נכנע לטרור

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
154331 הודעות
אור ליום חמישי ד' באייר תשע''ה    19:15   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אבל המטרה היחידה של דבריו היא להשיג צומי.  
בתגובה להודעה מספר 6

הוא לא אידיוט והוא בעצמו לא מאמין בשטויות הפרובוקציות שלו.

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום חמישי ד' באייר תשע''ה    19:20   22.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לא אכפת לי מה המטרה. דנתי על נקודה מסויימת שבמקרה הוא העלה (מכיוון אחר כמובן)  
בתגובה להודעה מספר 7

נתניהו נכנע לטרור

מלכוש המופלא
חבר מתאריך 14.1.14
7192 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    17:41   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. גם היטלר צדק חלקית  
בתגובה להודעה מספר 0

כותרת הזויה נענתה בהתאם, והוציאה חשק להשתתף בדיון הצודק.

קללת אדריאנוס - בדיית פלשתין

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
154331 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    18:20   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אתה עושה פלסתר את המנהג היהודי להוסיף ימ''ש לאחר שם הצורר. מדוע להזכר בו לשווא?  
בתגובה להודעה מספר 17

מלכוש המופלא
חבר מתאריך 14.1.14
7192 הודעות
יום חמישי ד' באייר תשע''ה    18:28   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ימח שמו ויאבד זכרו כמובן  
בתגובה להודעה מספר 18

מתנצל, אך הייתי חייב להמחיש את סלידתי מכותרת האשכול.

קללת אדריאנוס - בדיית פלשתין

תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
35170 הודעות
אור ליום ששי ה' באייר תשע''ה    23:11   23.04.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. לא ידוע לי שחצרוני עשה זוועות דומות לשל היטלר. גם לא זוועות לא דומות.  
בתגובה להודעה מספר 17

נתניהו נכנע לטרור

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות