גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #23559 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 23559   
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות, 358 מדרגים, 432 נקודות.  ראה משוב
יום שני י' בשבט תשע''ז    12:58   06.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שבחים לתבונתה הפוליטית של שלי יחימוביץ  

יש התוהים מדוע שלי יחימוביץ שיש לה סיכוי לא מבוטל לחזור לתפקיד יו"ר המפלגה, מוותרת על המרוץ והולכת להסתדרות. לדעתי זה צעד מבריק.

למה שהיא תרצה להיות עכשיו יו"ר העבודה? זהו התפקיד הכי זמני והכי כפוי טובה שיכול להיות בעת הזאת. ללא קשר מי יעמוד בראשה, ואיזה רכש יצטרף אליה, העבודה עומדת לפני מפולת בבחירות הקרובות (שיתרחשו מתי שיתרחשו). אם היא תחליף עכשיו את בוז'י - מישהו אחר יחליף אותה אחרי הבחירות הכושלות.

לעומת זאת, בבחירות להסתדרות היא יכולה עכשיו להעצים את דימויה. היא ידוע כ"חברתית" ולכן התפקיד אינו נראה זר לה. גם אם לא תצליח לנצח את ניסנקורן יהיה לה אגו טריפ לא קטן במהלך הבחירות להסתדרות. זה יבנה ויחזק את דימויה. אם היא תצליח - עוד יותר טוב כמובן.

כך או אחרת, היא מכינה את עצמה להיות המושיע של העבוד, שיליף את היו"ר שיפסיד את הבחירות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ניתוח מעניין. Emerick 06.02.17 14:42 1
  אם היא תיכשל בבחירות, זה יזיק לה, ואם תנצח ותארגן שביתות שיכאיבו לציבור, זה גם יזיק לה אקטואלי 06.02.17 16:26 2
     זה לא קונץ לנתח בדיעבד... Big Joe 07.02.17 10:46 3
         גם אם תיבחר, מאוד יתכן שאחרי זמן לא רב תרצה לחזור לפוליטיקה כמו רמון בזמנו אקטואלי 07.02.17 11:25 4
             עכשיו תקרא שוב מה שכתבתי... Big Joe 07.02.17 11:48 5
                 אין צורך, אני מבין מקריאה ראשונה גם כאשר ההתנסחויות שלך לקויות, כי אתה די צפוי אקטואלי 07.02.17 15:12 6
                     למרות ההתפארות - לא הבנת מה שכתבתי. Big Joe 07.02.17 17:13 7
  עכשיו דיברת לעניין המסביר 07.02.17 22:00 8
     הוא גם כתב שטות: שאם תפסיד זה יחזק את דמויה. זה בניגוד להגיון ולהסכמה במחנה הציוני אקטואלי 07.02.17 22:23 9
  שום מבריק. היא לוזרית שנאחזת בקש. הפסידה (בכל ההתמודדויות מאז שהיתה יור) ותפסיד. השמאל מת. rabi jakob 08.02.17 22:33 10
     תענוג לכתוב לאלה שאינם קוראים לפני שהם מגיבים... Big Joe 08.02.17 22:51 11
  ניתוח נאיבי להחריד של נסיונה של הגברת יחימוביץ׳ לרוץ לראשות ההסתדרות אגנוסטיקן 09.02.17 19:47 12
     נכון. שטרסלר מ''הארץ'' יורד עליה קשות, ואומר שסיכויה לנצח נמוכים ושהיא לוזרית אקטואלי 09.02.17 20:21 13
     אני אפילו לא רמזתי שיש לה סיכי לזכות. אבל כנראה שמנהג המקום הוא להגיב בלי לקרוא. Big Joe 09.02.17 21:29 14
  בגלובס אומרים שיש לה סקרים טובים, אבל לניסנקורן יש סקרים טובים בקרב המצביעים הצפויים אקטואלי 09.02.17 22:24 15
  לא רואה איך ההפסד הצפוי לניסנקורן יעזור לה בהתמודדות עתידית בעבודה eli_s 09.02.17 22:42 16
     זה ברור. אבל גם ניצחון על ניסנקורן לא יקדם אותה, כי היא בחרה להתחרות בליגה נמוכה אקטואלי 10.02.17 10:19 17
     אסביר את עצמי Big Joe 10.02.17 12:51 18
         אפילו אם יתממש הסיכוי הקלוש של התסריט הזה, מה היא תרויח אם תגאל את ''שרידי המפלגה''? אקטואלי 10.02.17 15:29 19
  אין ספק שהדילים המחוכמים והיושרה הנודפת למרחקים מעלים את קרנה eli_s 03.03.17 22:06 20
     LOL- יחימוביץ בטויטר: המסמך מוכיח שהיו הסכמות נקיות ערכיות ולגיטימיות ואין ולו בדל של דיל אקטואלי 03.03.17 23:56 21
  עכשיו פרש חנן קריסטל את המהלך של יחימוביץ בדיוק כמו שאני טענתי כאן. Big Joe 25.05.17 10:39 22
  שלי גם הפסידה בדיון המשפטי הראשון.אמינותה נפגעה מהדיל עם כבל.סביר שתדבק בה תדמית של לוזרית אקטואלי 25.05.17 13:19 23
     אתה מלך הטפל. Big Joe 25.05.17 15:15 25
     ממש לא הפסידה. תקרא את הפסי קה שלומצי 25.05.17 17:31 28
  ניתוח מעניין LiorA 25.05.17 14:05 24
     אבל היא ספגה מהלומות שפגעו בתדמיתה אקטואלי 25.05.17 15:18 26
  #שלום ירושלמי: כך הפכה שלי יחימוביץ' מתקוות השמאל למובסת סדרתית אקטואלי 25.05.17 16:40 27

Emerick
חבר מתאריך 8.8.16
7508 הודעות, 147 מדרגים, מינוס 61 נקודות.  ראה משוב
יום שני י' בשבט תשע''ז    14:42   06.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ניתוח מעניין.  
בתגובה להודעה מספר 0

חשבון זה הינו סאטירי. יתכן וחלק מהתגובות יכילו מידע לא מדויק ו/או שגוי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום שני י' בשבט תשע''ז    16:26   06.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אם היא תיכשל בבחירות, זה יזיק לה, ואם תנצח ותארגן שביתות שיכאיבו לציבור, זה גם יזיק לה  
בתגובה להודעה מספר 0

מוקדם מדי להגיד שזה מהלך מבריק. המבחן הוא כידוע בתוצאות.

אלה החלטות/דילים לגיטימי שראש ממשלה יעשה בלי לשתף את הקבינט?ואת מע' הביטחון?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 2.9.05
יום שלישי י''א בשבט תשע''ז    10:46   07.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. זה לא קונץ לנתח בדיעבד...  
בתגובה להודעה מספר 2

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום שלישי י''א בשבט תשע''ז    11:25   07.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. גם אם תיבחר, מאוד יתכן שאחרי זמן לא רב תרצה לחזור לפוליטיקה כמו רמון בזמנו  
בתגובה להודעה מספר 3

גם פרץ ואחרים אחר כך המשיכו לפוליטיקה

חבר מתאריך 2.9.05
יום שלישי י''א בשבט תשע''ז    11:48   07.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. עכשיו תקרא שוב מה שכתבתי...  
בתגובה להודעה מספר 4

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום שלישי י''א בשבט תשע''ז    15:12   07.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אין צורך, אני מבין מקריאה ראשונה גם כאשר ההתנסחויות שלך לקויות, כי אתה די צפוי  
בתגובה להודעה מספר 5

אגב מעולם לא היה מתמודד עם סיכוי סביר לנצח בפרימריז בעבודה שוויתר על כך למען בחירות להיסתדרות, שם הסיכויים שלה לנצח לא ברורים. אמנם היא עשתה סקרים, אבל לא בטוח שאפשר לסמוך עליהם.

חבר מתאריך 2.9.05
יום שלישי י''א בשבט תשע''ז    17:13   07.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. למרות ההתפארות - לא הבנת מה שכתבתי.  
בתגובה להודעה מספר 6

המסביר
גולש אורח
יום שלישי י''א בשבט תשע''ז    22:00   07.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עכשיו דיברת לעניין  
בתגובה להודעה מספר 0

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום שלישי י''א בשבט תשע''ז    22:23   07.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הוא גם כתב שטות: שאם תפסיד זה יחזק את דמויה. זה בניגוד להגיון ולהסכמה במחנה הציוני  
בתגובה להודעה מספר 8

שזה יהפוך אותה ללוזרית
מקפצה לעתיד או לוזרית נצחית
במחנה הציוני שררה אתמול הסכמה שבמקרה שתפסיד יחימוביץ’ היא תהיה מועמדת מובילה למורשת של שמעון פרס בתפקיד הלוזרית של המפלגה
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3707182,00.html

rabi jakob לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.12
2456 הודעות, 18 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ב בשבט תשע''ז    22:33   08.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שום מבריק. היא לוזרית שנאחזת בקש. הפסידה (בכל ההתמודדויות מאז שהיתה יור) ותפסיד. השמאל מת.  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 2.9.05
יום רביעי י''ב בשבט תשע''ז    22:51   08.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תענוג לכתוב לאלה שאינם קוראים לפני שהם מגיבים...  
בתגובה להודעה מספר 10

אגנוסטיקן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.16
8982 הודעות, 55 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ג בשבט תשע''ז    19:47   09.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ניתוח נאיבי להחריד של נסיונה של הגברת יחימוביץ׳ לרוץ לראשות ההסתדרות  
בתגובה להודעה מספר 0

רק חסר ״והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה״ במשפט האחרון ...

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום חמישי י''ג בשבט תשע''ז    20:21   09.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. נכון. שטרסלר מ''הארץ'' יורד עליה קשות, ואומר שסיכויה לנצח נמוכים ושהיא לוזרית  
בתגובה להודעה מספר 12

ביג מאמין גדול ביושר המלא של עיתונאים והוא לא יגיד שזה ממניעים אישים
הצילו, זאת שלי

10.02.2017 02:00
נחמיה שטרסלר
אני יודע שזה עלול להיות בומרנג. אני אף מבין שחלק מאוהדיה יראו במאמר זה הוכחה ניצחת לצדקתה ודווקא בגללו ירוצו להצביע בעבורה. אבל אלה הם חשבונות שאסור לעיתונאי לעשות. הוא חייב לכתוב את האמת שלו — ושהציבור ישפוט. בכל מקרה, לא יכולתי לשבת בשקט כאשר שלי יחימוביץ' הכריזה שהיא רצה לתפקיד יו"ר ההסתדרות. זה רע למשק ורע לעובדים.

ושלא תהיה כאן טעות. אבי ניסנקורן איננו כוס התה שלי. הוא התנהג במקרים רבים מדי בקיצוניות יתר, למשל, כאשר סחט את הממשלה בהסכמי השכר האחרונים במגזר הציבורי, או כאשר הגן על הגופים הכי חזקים במשק: טייסי "אל על" ועובדי הנמלים. אבל בחיים צריך לבחור בין אלטרנטיבות, והוא עדיף על יחימוביץ' עשרות מונים.

מדובר באיש מעשה, שהיה עורך דין בתחום יחסי העבודה, שימש כראש האגף המקצועי בהסתדרות, ועכשיו עומד בראש הארגון. לאורך השנים הוא צבר ניסיון עצום בניהול משאים ומתנים מול הממשלה והמעסיקים, והוא יודע לסגור עסקה. ראו למשל את תרומתו לתוכניות ההבראה של תע"ש, נמל אשדוד, רשות השידור ורשות הדואר. הוא מבין בכלכלה ויודע שאי אפשר לדרוש את השמים, כי המשק יקרוס והראשונים שייפגעו יהיו העובדים. יש לו גם שפה משותפת עם שר האוצר ונשיא התעשיינים, ולזכותו יש לזקוף את דאגתו לקבוצות החלשות ביותר בחברה — משתכרי שכר המינימום ועובדי הקבלן.

לעומתו, יחימוביץ' היא רק דיבורים. היו לה הזדמנויות לקבל תפקיד ביצועי של שרה, אך היא העדיפה להישאר ח"כית. שר צריך להיכנס למו"מ ולהגיע לפשרות, וזה מנוגד לאופיה. גם אין לה ניסיון בתחום יחסי העבודה. לעומת זאת, היא טובה מאוד בפייסבוק, בטוויטר ובראיונות לתקשורת. זה תפור עליה בול: ביקורת פופוליסטית נגד כל העולם.

יחימוביץ' מציגה את עצמה כאידיאליסטית, אך בפועל היא הכי פוליטית שיש. היא תומכת בוועדים הגדולים: חברת החשמל, נמלי הים, רשות שדות התעופה, הרכבת והתעשיות הביטחוניות, כדי שאלה יתמכו בה בבחירות. מדובר במונופולים ממשלתיים לא יעילים, שגורמים לפריון נמוך וליוקר מחיה גבוה — שאותו משלמים עובדים מן השורה. מתי הם יבינו שזה על חשבונם?

יחימוביץ' היא ניאו־בולשוויקית, שמאמינה שהמדינה צריכה לנהל הכל, כמו בברית המועצות לשעבר. היא נגד השוק החופשי, נגד פתיחת המשק לתחרות מייבוא, נגד הפרטה, נגד התייעלות, נגד כל מה שיכול להביא לפיתוח וקידמה, בדיוק כמו עמיתה דב חנין. שניהם רצו להלאים את חברות הגז הפרטיות, מה שהיה מחסל את הסיכוי להוציא את הגז ממעבה האדמה, והמשק היה מפסיד הכנסות במיליארדים. היא אפילו התנגדה למבצע של רמי לוי "עוף בשקל", עקב חוסר הבנתה הטוטלי בתורת הכלכלה.

כאשר רצה לבחירות לראשות העבודה (2013) היא הציגה תוכנית כלכלית הזויה לחלוטין, שכללה הגדלת ההוצאות ב-138(!) מיליארד שקל בחמש שנים, תוך ביטול מגבלת הגידול בהוצאות. על כך אמר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני: "זה טירוף מוחלט". ראוי גם להזכיר מה אמר עליה איתן כבל, שנהפך לאחרונה, בפליק־פלאק מרהיב לאחור, לבעל בריתה: "פחדנית", "דיקטטורית", "פגעת בחברה הישראלית", "שלי תגמור אותנו".

במחשבה שנייה, אני לא צריך להיות כל כך מודאג. סיכוייה לנצח את ניסנקורן נמוכים. היא כשלה לאחרונה בכל כך הרבה מאבקים פוליטיים, עד שנהפכה ללוזרית הסדרתית של מפלגת העבודה.

חבר מתאריך 2.9.05
יום חמישי י''ג בשבט תשע''ז    21:29   09.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אני אפילו לא רמזתי שיש לה סיכי לזכות. אבל כנראה שמנהג המקום הוא להגיב בלי לקרוא.  
בתגובה להודעה מספר 12

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום חמישי י''ג בשבט תשע''ז    22:24   09.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בגלובס אומרים שיש לה סקרים טובים, אבל לניסנקורן יש סקרים טובים בקרב המצביעים הצפויים  
בתגובה להודעה מספר 0

יהיה מעניין, ונראה שאם הפערים בסקרים בקרב המצביעים הצפויים לא יהיו גדולים, אז אין ערך לסקרים.

eli_s לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9802 הודעות, 72 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ג בשבט תשע''ז    22:42   09.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. לא רואה איך ההפסד הצפוי לניסנקורן יעזור לה בהתמודדות עתידית בעבודה  
בתגובה להודעה מספר 0

הרבה דיבורים, הרבה פחות מעשים בפועל.

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום ששי י''ד בשבט תשע''ז    10:19   10.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. זה ברור. אבל גם ניצחון על ניסנקורן לא יקדם אותה, כי היא בחרה להתחרות בליגה נמוכה  
בתגובה להודעה מספר 16

חבר מתאריך 2.9.05
יום ששי י''ד בשבט תשע''ז    12:51   10.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אסביר את עצמי  
בתגובה להודעה מספר 16

ההנחה הבסיסית בניתוח שלי, היא שהחלפתו של בוז'י הרצוג טרם הבחירות הבאות היא התאבדות פוליטית כי, הכשלון של המחנה הציוני בבחירות הקרובות הוא בלתי ניתן לשינוי, ללא קשר מי יעמוד בראש הרשמה.

דווקא בבחירות לראשות המחנצ שלי היא מועמד מוביל. אם היא "תתחמק" מזה - זה יראה כאילו היא פוחדת מהתמודדות. אם היא עכשיו בוחרת לרוץ להסתדרות, זהו תירוץ מכובד כדי להתחמק מהמרוץ לראשות המחנצ.

בבחירות להסתדרות, מצד שני, היא נשארת האנדרדוג לעומת ניסנקורן שכבר אוחז בקרנות המזבח. זה משאיר אותה במצב של WIN-WIN. אם, במקרה ובפוקס, תזכה בהסתדרות, מה טוב. אבל גם אם תפסיד - זה לא כזה אסון כי היא מלכתחילה לא הייתה מועמד מוביל.

בינתיים ייבחר מי שייבחר להחליף את בוז'י, ואחרי הבחירות, ואחרי המפלה הבלתי נמנעת של המחנצ, תוכל שלי לצאת ממחבואה בהסתדרות (יו"ר או לא יו"ר) ו"לגאול" את שרידי המפלגה.

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום ששי י''ד בשבט תשע''ז    15:29   10.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אפילו אם יתממש הסיכוי הקלוש של התסריט הזה, מה היא תרויח אם תגאל את ''שרידי המפלגה''?  
בתגובה להודעה מספר 18

eli_s לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9802 הודעות, 72 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ה' באדר תשע''ז    22:06   03.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אין ספק שהדילים המחוכמים והיושרה הנודפת למרחקים מעלים את קרנה  
בתגובה להודעה מספר 0

של הגברת יחימוביץ

דילים במחשכים, שקרים תחת אור השמש ועוד עם עסקן נחות ועלוב כאיתן כבל.

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום ששי ה' באדר תשע''ז    23:56   03.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. LOL- יחימוביץ בטויטר: המסמך מוכיח שהיו הסכמות נקיות ערכיות ולגיטימיות ואין ולו בדל של דיל  
בתגובה להודעה מספר 20

https://twitter.com/syechimovich?lang=he

חבר מתאריך 2.9.05
יום חמישי כ''ט באייר תשע''ז    10:39   25.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. עכשיו פרש חנן קריסטל את המהלך של יחימוביץ בדיוק כמו שאני טענתי כאן.  
בתגובה להודעה מספר 0

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום חמישי כ''ט באייר תשע''ז    13:19   25.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. שלי גם הפסידה בדיון המשפטי הראשון.אמינותה נפגעה מהדיל עם כבל.סביר שתדבק בה תדמית של לוזרית  
בתגובה להודעה מספר 0

סבירות נמוכה שהיא תרוויח מההרפתקאה הכושלת, שסופה היה די ידוע מראש.
אם אכן תוכיח זיופים משמעותיים, אולי משהו מכבודה יינצל.

חבר מתאריך 2.9.05
יום חמישי כ''ט באייר תשע''ז    15:15   25.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אתה מלך הטפל.  
בתגובה להודעה מספר 23

שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
59703 הודעות
יום חמישי כ''ט באייר תשע''ז    17:31   25.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. ממש לא הפסידה. תקרא את הפסי קה  
בתגובה להודעה מספר 23

LiorA לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.11.16
3572 הודעות, 27 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט באייר תשע''ז    14:05   25.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. ניתוח מעניין  
בתגובה להודעה מספר 0

אני בטוח שהיא גם מצפה ומזהה תבוסה של מפלגת העבודה לפי הסקרים ולפי מה שהיא שומעת מהציבור

אני אישית מכבד אותה מאוד בסופו של דבר היא פוליטיקאית די ראויה

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום חמישי כ''ט באייר תשע''ז    15:18   25.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אבל היא ספגה מהלומות שפגעו בתדמיתה  
בתגובה להודעה מספר 24

נתפסה בשקר בפרשת כבל
הלכה לקרב די אבוד מול ניסנקורן, עסקן אפור
הפסידה היום בבית המשפט

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
35208 הודעות
יום חמישי כ''ט באייר תשע''ז    16:40   25.05.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. #שלום ירושלמי: כך הפכה שלי יחימוביץ' מתקוות השמאל למובסת סדרתית  
בתגובה להודעה מספר 0

כך הפכה שלי יחימוביץ' מתקוות השמאל למובסת סדרתית
לאחר שנחלה מפלה כמעט בכל המאבקים המפלגתיים בהם השתתפה בשנים האחרונות, נראה כי הקרב הפנימי בתוך מפלגת העבודה עלול להיות הקרב האחרון של יחימוביץ', לפחות במחנה הציוני. כה זה שהכל, אבל הכל - אישי

שלום ירושלמי | 25/5/2017 14:40

שלי יחימוביץ' הפסידה שוב. מאז ספטמבר 2011, אז הצליחה לנצח בפריימריס את עמיר פרץ ולהוביל את מפלגת העבודה בבחירות 2013 להישג בינוני של 15 מנדטים - היא סופגת מפלה כמעט בכל מאבק מפלגתי. בשנים האחרונות הפסידה יחימוביץ' במאבקים שניהלה ובמועמדים שתמכה בהתמודדויות על ראשות העבודה, מזכ"לות מפלגת העבודה, המשמרת הצעירה בעבודה, ועדת הכלכלה בכנסת והקק"ל. אתמול היא הפסידה, ככל הנראה בפער גדול, בבחירות לראשות ההסתדרות מול היו"ר המכהן אבי ניסנקורן, ויצאה למאבק משפטי בעיקר כדי להציל את כבודה האבוד.

יחימוביץ' משלמת מחיר מצטבר על טעויות פוליטיות ואופי עיקש. ראשית, יחימוביץ', אישה חרוצה ופעלתנית, בונה על התקשורת הרחבה ובעיקר המדיה החברתית ומקדישה עבודה אינסופית בפרסום מפעליה ויוזמותיה ברשת. הפייסבוק הוא אכן כלי מצוין לגיוס קולות ושמירה על קשר, אבל בבחירות להסתדרות הסתבר כי הרשת לא מכסה את כל קהל הבוחרים. הגמלאים לא נחשפים לפייסבוק, למשל, ועשרות אלפים מהם הגיעו לקלפי רק ביוזמתו של יו"ר השדולה שלהם בכנסת, ח"כ איציק שמולי, שעבד נגד יחימוביץ' בטירוף.

שנית, הבריתות הפוליטיות הן לחם החוק של המתמודד, ויחימוביץ' לא השכילה לרתום אליה, לפחות בקרב האחרון, גופים משמעותיים ובעלי כוח מול המנגנון ההסתדרותי החזק. יחימוביץ' יצאה נגד מפלגת העבודה שתמכה בניסנקורן, ורתמה אליה סיעה בהסתדרות בשם הבית החברתי, בראשה עמד איתן כבל. המהלך נחשב בעייתי, ועורר סערה תקשורתית גדולה שהזיקה ליחימוביץ'. למעט הקשר המפתיע עם ש"ס ועוד כמה ועדים, יחימוביץ' לא הצליחה לחבר אליה מפלגות וסיעות רציניות אחרות. אפילו חברה הטוב, השר חיים כץ מהליכוד, שועל ותיק בהסתדרות, תמך בניסנקורן. אגב, גם יחימוביץ' עצמה, כמו כבל, תמכו בתחילת הדרך בניסנקורן, והוא דאג שלא להסתיר את זה.

שלישית, הנוקשות היא לא ידיד של הפוליטיקאי. יחימוביץ' נוטה לשמור טינה למי שלא מצטרף אליה. במפלגה טוענים כי אנשים שלא היה להם עניין במאבק בהסתדרות התייצבו מולה רק בגלל שנפגעו ממנה לאורך השנים. רשימת המסוכסכים עם יחימוביץ' בסיעת העבודה ארוכה, ולא חשוב אם מדובר במריבה על רקע אישי או עקרוני. רשימה חלקית: יצחק הרצוג, עמיר פרץ, סתיו שפיר, אראל מרגלית, איציק שמולי ונחמן שי. כולם חגגו אתמול את תבוסתה המסתמנת.

לאחר שנודעו התוצאות יצאה יחימוביץ' למלחמה קשה נגד ניסנקורן ואנשיו, וטענה כי מאות קלפיות נגנבו וקולות זויפו. המהלך גרר תגובות זעם קשות בקרב עסקנים וחברי הסתדרות שטענו כי יחימוביץ' מעליבה אותם. יחימוביץ' הגישה אתמול (רביעי) עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב והצליחה להוציא צו מניעה נגד המשך ספירת הקולות, מה שיצר מיני דרמה בבחירות שלא מעניינות כל כך את הציבור הרחב. אם יסתבר כי הפער בין ניסנקורן ובינה עומד על עשרות אלפי קולות, העתירה תאבד את משקלה.

במקביל, סגן יו"ר ההסתדרות ויו"ר סיעת העבודה במוסד, פיני קבלו, החל בהליכים משפטיים משלו לגירושה של יחימוביץ' ממפלגת העבודה, כיוון שלא מילאה את החלטות הועידה והתמודדה נגד המועמד שהציגה. בשורה התחתונה, יחימוביץ' יוצאת מהמערכה על ההסתדרות מוכה וחבולה, אחרי שפתחה חשבונות עם רבים במהלך קמפיין קשה ומלוכלך. וכך, חברת הכנסת המצטיינת, אחד הקולות החשובים במאבקים חברתיים לאומים במדינה - עלולה ליפול דווקא בגלל מלחמות פנימיות מתישות בעבודה ובהסתדרות.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות