גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #23776 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 23776   
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
145943 הודעות
יום שלישי א' בניסן תשע''ז    07:23   28.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ח''כ אמיר אוחנה: ״העברת השגרירות קרובה מתמיד ובעקבותיה יעברו שגרירויות נוספות״  

ח״כ אמיר אוחנה לערוץ 7: ״נתניהו יעמוד בהבטחה להקים יישוב לעמונה. לאחר העברת השגרירות האמריקאית יעברו שגרירויות נוספות״.
עדו בן פורת, וושינגטון , א' בניסן תשע"ז 28/03/17 07:06

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) משתתף השבוע בוועידת השדולה היהודית "אייפאק" בוושינגטון, ובראיון לערוץ 7 מעריך שלא צפויות בחירות בקרוב, משוכנע כי העברת השגרירות קרובה מתמיד ובטוח שראש הממשלה יעמוד בהבטחה להקים יישוב חדש למפוני עמונה.

"אני מעריך שהקואליציה יציבה, יש חיכוכים, זה דבר טבעי שקורה בכל קואליציה. אני מעריך שנמצא את הנוסחה לגשר על הפערים ולהשאיר אותה למשך זמן רב יותר", אמר אוחנה.

ח"כ אוחנה מסביר מדוע ראש הממשלה רוצה לסגור את תאגיד השידור הציבורי על אף שהתאגיד הוקם בממשלת נתניהו הקודמת. "כשניתנה ההחלטה על סגירת רשות השידור, רשות השידור נראתה אחרת לגמרי. היה שם המון בזבזנות, חוסר יעילות, נפוטיזם וכל הרעות החולות שנמצאים בגופים שהם בשליטה של המדינה".

לדבריו מאז הקמת התאגיד, רשות השידור התייעלה, פיטרה עובדים ומסכימה להמשיך להתייעל. "הנסיבות השתנו ולכן אפשר לשנות את ההחלטה''.

ח''כ אוחנה מתייחס גם למאמצים לגבש הסכמה עם ממשל טראמפ על בנייה ביו"ש. "אני חלק מהמאמינים בכך שהבנייה בהתיישבות איננה מכשול לשלום והיא אף הדרך להגיע לשלום ולא הדרך של נסיגות, ויתורים ואיתות לצד השני שיש על מה לדבר, כלומר למסור את שטחי ארץ ישראל לטובת הקמת מדינה ערבית כאילו שזה מה שיקרב אלינו את השלום. זה אבסורד כמובן.

״הטרמינולוגיה השתנתה. הרוח מהבית הלבן השתנתה. אם הרוח של הממשל הקודם היתה ׳אף לא לבנה אחת׳ - כך אמר אובמה לראש הממשלה, הרוח היום היא ׳אני מצפה שתרסנו את הבנייה׳. המילה ׳תרסנו׳ נתונה לפרשנות ואני חושב שגם הנשיא מבין שהבנייה בהתיישבות היא לא מכשול לשלום.

״דבר נוסף שהנשיא מבין הוא שהסכסוך הישראלי-הערבי ייפתר לא בוושינגטון, לא בניו יורק, לא בפריז ולא בבריסל אלא אך ורק אצלנו הישראלים והערבים שיישבו וילמדו איך לחיות זה עם זה ולא להרוג את זה את זה, כי אף אחד מאיתנו לא הולך להיעלם״.

בנוגע להבטחת נתניהו להקים יישוב חדש לתושבי עמונה אמר ח״כ אוחנה ״אני שמעתי את ראש הממשלה בקולו שלו לפני שבוע וחצי בערב הגיבוש הקואליציוני המפורסם שהיה לנו, חוזר על ההבטחה - ׳הבטחתי ואני אקיים׳.

״הוא הבטיח ואני מציע לא לעמוד עם סטופר. אין ממשלה שהיתה עושה למען תושבי עמונה יותר מהממשלה הנוכחית ומנסה למנוע את הפינוי״.

אוחנה מספר כי נפגש עם חבר קונגרס שהגיע לירושלים בשליחות ממשל טראמפ, במטרה לבחון את העברת השגרירות.

״אני יכול לומר בביטחון את הדבר הבא: אנחנו קרובים מאי פעם. אני יודע שהדבר נבחן מאוד ברצינות. אני אומר גם לאמריקאים וגם לצופים שלנו שלאחר העברת השגרירות האמריקאית לירושלים תבואנה גם שגרירויות נוספות״, מבהיר אוחנה.

מקור: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/343100

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הלוואי חם פה 28.03.17 07:28 1
  הלוואי mmmm 29.03.17 09:29 2

חם פה
חבר מתאריך 19.6.16
8064 הודעות
יום שלישי א' בניסן תשע''ז    07:28   28.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הלוואי  
בתגובה להודעה מספר 0

רק שיחכו ליום אחרי יום העצמאות. שייתנו לעשות על האש בשקט.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
mmmm לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.14
1145 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ב' בניסן תשע''ז    09:29   29.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הלוואי  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות