גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #24094 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 24094   
אלכס מהכרמל
חבר מתאריך 18.2.14
10881 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    04:27   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אף אחד לא ''הופך את הסכסוך לדתי'', הוא תמיד היה כזה. ד''ר מרדכי קידר  

הועבר בתאריך 04.08.17 בשעה 07:29 מפורום חדשות על-ידי Bshik, (מנהל הפורום)

בניסיון נואש לעצור את האלימות הערבית סביב הצבת המגנומטרים בהר הבית, הפיצו גורמי ההסברה הישראלים מסמך המציג אמצעי בידוק דומים במכה ובמדינה, שאף מוסלמי איננו מוחה על קיומם ואיננו מפגין נגד הפעלתם בידי הסעודים. התקווה הייתה שהמוסלמים פה יסכימו לכך שיהודים יבדקו אותם, בדיוק כפי שבמכה מסכימים עולי הרגל שהסעודים יבדקו אותם.

הממשלה ומסביריה הניחו שמגנומטר בירושלים זהה למגנומטר במכה, תוך התעלמות משני הבדלים בסיסיים: (1) הסעודים הם מוסלמים ואילו כאן מדובר ביהודים, שעל פי הקוראן הם "בני קופים וחזירים" ו"רוצחי נביאים" אשר "חרון אפו של אללה רובץ עליהם", ושדתם היא "דין באטל" (דת שקר). לכן אין דרך להכשיר מצב שבו יהודי בודק מוסלמים "מאמינים", שרק דתם היא "דין חק" (דת אמת). (2) העולם האסלאמי מכיר בהגמוניה של בית המלוכה הסעודי על מכה ומדינה, בעוד שאין אפילו זנב של הכרה בשלטון היהודים על הר הבית.

אלא שהכישלון של הממשלה נובע מעניין עמוק יותר, מהתפיסה הליברלית שהשתלטה על צורת החשיבה של חלקים נרחבים בחברה הישראלית, כמו גם על אופן החשיבה של החברות המערביות. תפיסה ליברלית זו, שבמהותה היא חילונית, קובעת שהדת איננה משחקת תפקיד בעולם המודרני, ואם היא משחקת תפקיד, אנחנו – כלומר הליברלים והחילונים המערביים – חייבים להסיט לשוליים את הדת ואת אנשיה ומוסדותיה, חוקיה והלכותיה. בקרב חוגים ליברליים שולט סירוב להכיר בתפקיד הרחב והעמוק שהדת ממלאת באזורנו. כתחליף לכך, הם מסבירים את האלימות האסלאמית בגורמים ארציים כמו כיבוש, דיכוי, עוני ואבטלה.

ליברל איננו מסוגל, ואולי אף לא רוצה, להבין שיש בעולם אנשים שעולם המושגים שלהם שונה לחלוטין משלו. הליברל ירגיע את עצמו ברוח דבריו של ח"כ אילן גילאון (מרצ) במהלך עימות איתי בנושא: "כולם רוצים להגדיל אושר ולהקטין סבל." כולם, על פי ח"כ גילאון, זה גם מוסלמים וגם יהודים מאמינים. הוא לא מקבל את העובדה שעבור אנשים מאמינים מצוות הדת חשובות יותר מאושרם הפרטי והקבוצתי, ושהם מוכנים לסבול למען קיום מצוותו של היושב במרומים כפי שהם מאמינים בה. הגדלת האושר והקטנת הסבל נמצאים אצל המאמין במקום נמוך למדיי בסולם העדיפויות.

בכל פעם שאני מתראיין בתקשורת הכללית אני מנסה לשכנע את מאזיניי בכך שבסיס הסכסוך בינינו ובין שכנינו הוא דתי, שכן הדת האסלאמית רואה ביהדות "דת שקר", ולכן יהודים חייבים לחיות תחת רחמי האסלאם ולא כריבונים על עצמם. על הבסיס הדתי ישנו רובד לאומי, שכן שכנינו אינם מקבלים את היהודים כעם אלא כקהילות דתיות שצריכות לחזור לארצות מוצאם. הטריטוריה שלנו, ארץ ישראל, היא בעצם "פלסטין" ששייכת לאסלאם מאז הכיבוש האסלאמי במאה השביעית. לאסלאם יש , כידוע, כרטיס כניסה לכל ארץ בעולם, אבל לא כרטיס יציאה. כיבוש "פלסטין" על ידי בני "דת השקר", שאפילו אינם עם, איננו יכול להתקבל על דעת הנאמנים לאסלאם.

כאשר אני מנסה לתאר בתקשורת את "מערך האי-לגיטימיות" של ישראל בעיניים אסלאמיות, אני מקבל מהמראיינים הערה קבועה: "אל תהפוך את הסכסוך הלאומי והטריטוריאלי לסכסוך דתי!" אני הוא שהופך את הסכסוך לדתי? אולי הדת האסלאמית היא הבסיס הדתי לסכסוך? אבל המראיינים, שרובם הגדול ליברלים וחילוניים, חשים חוסר אונים מול ארגומנטים דתיים, מכיוון שאין להם כלים קוגניטיביים ונפשיים להתמודד עם עניינים הקשורים לדת, בוודאי אם העניינים הללו מטילים עליהם סבל. לכן הם אינם מסכימים אפילו לתיאור המרכיבים הדתיים של הסכסוך.

אל תבלבלו אותם עם עובדות
מי שמרבה "להזהיר" את הציבור הישראלי מ"הידרדרות הסכסוך לסכסוך דתי" היא ציפי לבני, שהאזהרה הזו הפכה למנטרה בפיה בכל עת שמוצב מיקרופון מול פיה. הייתי מצפה מעורכת דין מכובדת ומוכשרת שמילאה תפקידי מפתח בממשלות ישראל, להכיר טוב יותר את החומרים שמהם בנויות חומות השנאה וקירות האיבה שאויבינו הקימו סביבנו, ועד כמה המרכיב הדתי דומיננטי במערך השיקולים שלהם. אבל ציפי לבני אינה לבדה. להערכתי, רוב הישראלים המגדירים עצמם ליברלים או חילונים סובלים בדיוק מאותו חסך, שהוא חוסר היכולת האינטלקטואלית והנפשית להיכנס לנעליו של האדם הדתי המאמין, המכוון את חייו, ובמקרה האסלאמי גם את מותו, על פי מה שהוא מאמין שהיושב במרומים מצפה ממנו.

שמעון פרס, יוסי ביילין, אלון ליאל וליברלים רבים אחרים האמינו שהסכמי אוסלו ידחקו אל השוליים את השנאה המוסלמית למדינת ישראל. כזכור, בימי אוסלו העליזים הם נהגו לומר ש"ערפאת (החילוני לטעמם) יטפל בחמאס ובג'יהאד האסלאמי (שני ארגוני טרור דתיים אסלאמיסטיים) בלי בג"ץ ובלי בצלם". הם האמינו שערפאת הוא ליברל, חילוני, פרוגרסיבי ומתקדם כמותם, כי הוא אומר דברים יפים על שלום ומחייך אליהם.

הנכות הזו של הליברלים איננה מוגבלת לישראלים בלבד, אלא מצויה למכביר גם באירופה וארה"ב. רבים במדינות המערב מסרבים להאמין שמוסלמים רבים מהגרים לארצות המערב כדי להשליט את האסלאם עליהן, גם אם הפעולה הזו תימשך עשרות או מאות שנים. האמת הזו על ההגירה האסלאמית מופיעה במספר רב של ספרים, חוברות, מאמרים, דרשות, ראיונות ושלטים. הליברל המערבי לא צריך להשקיע מאמץ רב בחיפוש החומרים הללו. אבל למה לו לבלבל את התיאוריות הליברליות עם עובדות?

כשליברלים מנהלים את העולם, שחלקו הגדול עדיין צמוד למסורות ולדתות, ובעיקר לאסלאם, התוצאה הבלתי נמנעת היא שרשרת ארוכה של טעויות ואסונות, המובילה את העולם אל עברי פי פחת. מדינות העולם המערבי ובהן ישראל חייבות להתעורר מהחלום הליברלי אל המציאות שבה הדת משחקת תפקיד ראשי, גם אם המציאות הזו מנוגדת לערכי הליברליזם שעל פיהם גדלו והתחנכו דורות של אנשי הגות, מדע, משפט ופוליטיקה.

ככל שנתעורר מוקדם יותר, ככל שנלמד את ערכי המסורות והדתות וככל שנפנים מוקדם יותר את המציאות, כך יקל עלינו להבין אותה ולהתמודד איתה.

ליצירת קשר alexmehakarmel at gmail

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כל מילה בסלע. יצחק היקר 04.08.17 04:50 1
     גמאני Baznoded 04.08.17 07:21 7
  נפלא. חד וברור. טובטוב 04.08.17 05:00 2
  דר קידר צודק כרגיל winter1 04.08.17 05:50 3
     גרסת המדע אהרון5 04.08.17 16:34 26
  הוא טועה! dudi_du2 04.08.17 05:54 4
  אמ;לק לשורש הסכסוך: ''והוא יהיה פרא אדם. ידו בכל ויד כל בו''. זרתוסטרא 04.08.17 06:09 5
  מי שחושב שהערבים יסתפקו במשהו למעט גירושנו שיתעורר מאיר פנים 04.08.17 07:19 6
     הם יכרסמו אותנו אהרון5 04.08.17 16:31 25
  ת'אמת? הפעם קידר טועה. אני (למשל) ליברלי מובהק וחילוני מובהק ועדיין מבין טוב מה זה איסלם. הפוך גוטה 04.08.17 07:24 8
     שוב הטעות הנפוצה מאיר פנים 04.08.17 07:27 9
     על פי התפיסה שלך (וגם שלי, בעבר) עצם העובדה שההורים שלהם הצליחו להשתלב MiniGonzo 04.08.17 14:56 14
     תרבות, תרבות אהרון5 04.08.17 16:23 19
  +1 שלמה_המלך 04.08.17 07:29 10
     המומחה מספר 1 בעולם בתקופתנו לאזורנו אהרון5 04.08.17 16:23 20
  אתה כל כך צודק המסביר 04.08.17 10:01 11
     המדע יודע אהרון5 04.08.17 16:24 22
  אז מה הוא מציע? Big Joe 04.08.17 10:21 12
     מה אמר שהוא צריך ''להציע'' משהו? האם קבלת המציאות לא קודמת להצעת ''פתרונות''? MiniGonzo 04.08.17 14:49 13
         למה זה חשוב אם אין לזה משמעות או אין מסקנה? Big Joe 04.08.17 15:00 15
             כפי שציינתי, הגדרת המציאות *קודמת* לכל. היא *הכי* חשובה. MiniGonzo 04.08.17 15:14 16
                 מעולה אהרון5 04.08.17 16:30 24
     הוא מציע מודעות לתרבות אהרון5 04.08.17 17:10 28
  מרדכי קידר וגיא בכור נכסי צאן ברזל של מדינת ישראל! המקור 04.08.17 16:02 17
     ואורי מילשטיין ויוחאי סלע אהרון5 04.08.17 16:27 23
  כרגיל, כול מילה פנינה.. זר 04.08.17 16:10 18
  צודק ב- 100% . עובדה פשוטה שמי שהתחיל את הסכסוך הם אנשי דת והבולט שבהם היה המופתי הירושלמי טרמי 04.08.17 16:24 21
  מצחיק אהרון5 04.08.17 17:05 27

יצחק היקר
חבר מתאריך 20.6.15
7040 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    04:50   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כל מילה בסלע.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Baznoded
חבר מתאריך 2.4.12
14852 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    07:21   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. גמאני  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
טובטוב
חבר מתאריך 2.4.12
844 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    05:00   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נפלא. חד וברור.  
בתגובה להודעה מספר 0

156

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5417 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    05:50   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. דר קידר צודק כרגיל  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 04.08.17 בשעה 05:59 בברכה, winter1

אבל קשה לטעות שאתה פשוט מציג עובדות ברורות. באופן קבוע שהוא מתראיין בתקשורת הוא מותקף או זוכה ליחס מזלזל. אני זוכר שלפני כמה שנים טובות הוא הגיע לתוכנית אקטואליה כדי להציג את "פיתרון 7 האמירויות" שהגה, פיתרון שמבוסס על סוציולוגיה של התרבות הערבית ושל ערביי האזור בפרט. המראיינים הציגו אותו כהזוי, כי כמובן נם מומחים לתרבות הערבית והמוסלמית בעבר ובהווה. כי הם דוברים את השפה. פשוט פתטי שאדם כמוהו פעם אחר פעם מוצג כהזוי.

בעיה שהוא אדם נעים הליכות בדר"כ, גיא בכור לעומתו (גם אדם מכובד כמובן) בדרך כלל לא חוסך מהמראיינים ביקורת. וכמובן שמכיוון שאינו דתי התקשורת מכבדת אותו יותר (זה ברור לי ואני בכלל אתאיסט)

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:34   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. גרסת המדע  
בתגובה להודעה מספר 3

הצעתי ואחזור על הצעתי:
להקים גוף מומחים שיכלול את קידר, בכור, מילשטיין וסלע, שיתראיינו יחד מתחת לכל מיקרופון רענן ויקרעו לעולם את הצורה. אני גם מוכן להצטרף. השאלה היא, האם המוסלמים לא יחסלו אותנו...

רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5

dudi_du2
חבר מתאריך 26.6.09
17076 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    05:54   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הוא טועה!  
בתגובה להודעה מספר 0

מאז המאה ה7 אנשים בחצי האי ערב צעקו: איטבח אל מידייה...
והמקרה של שלמור מוכיח זאת.

רק כעת גם היהוד מעצבנים אותם.

אם לא נחיה על חרבנו, נמות על חרבם

זרתוסטרא
חבר מתאריך 2.4.12
4437 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    06:09   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אמ;לק לשורש הסכסוך: ''והוא יהיה פרא אדם. ידו בכל ויד כל בו''.  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 04.08.17 בשעה 06:14 בברכה, זרתוסטרא

כל הסבר אחר סופו להתנפץ על חומות ספר בראשית.
(אגב מדובר על ערבים בכלל. כל בני דת ישמעאל, לא רק בני דת מוחמד שהיא אבולוציה מאוחרת)

הכרה בדתיות הסכסוך, מחייבת מענה דתי לסכסוך.
הליברליזם לא יכול להסכים לכך מעצם הגדרתו.

* כה אמר זרתוסטרא *

מאיר פנים
חבר מתאריך 19.12.14
12335 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    07:19   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מי שחושב שהערבים יסתפקו במשהו למעט גירושנו שיתעורר  
בתגובה להודעה מספר 0

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:31   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. הם יכרסמו אותנו  
בתגובה להודעה מספר 6

בשיטת האיסלאמי...

הפוך גוטה
חבר מתאריך 14.3.16
18048 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    07:24   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ת'אמת? הפעם קידר טועה. אני (למשל) ליברלי מובהק וחילוני מובהק ועדיין מבין טוב מה זה איסלם.  
בתגובה להודעה מספר 0

שלטון יכול להיות חילוני-ליברלי, ועדיין לראות באיסלם אידיאולוגיה מסוכנת שיש לשלול אותה, כמי שמאיימת על החופש האישי וחופש הדת של השאר.

ועוד, אפילו מוסלמים *חילוניים* 'נושאים' את האלמנט המסוכן של האיסלם באופן רדום:
למשל, הדור הראשון של פועלים מוסלמים בצרפת בשנות השישים הורידו ראש ולא היו יותר מידי אלימים. ילדיהם הפכו לפחות דתיים וכך גם נכדיהם.
ואז פתאום, כשיש טריגרים איסלמיים עולמיים, אותם נכדים הם אלה ש'חוזרים למקורות' ומצטרפים לדאעש או משליטים היום את האיסלם על הרחוב בצרפת.

מאיר פנים
חבר מתאריך 19.12.14
12335 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    07:27   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. שוב הטעות הנפוצה  
בתגובה להודעה מספר 8

אנחנו שופטים אותם בעינים מערביות.
הם ערבים. מנטליות וחשיבה שונה.

MiniGonzo
חבר מתאריך 13.7.14
2862 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    14:56   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. על פי התפיסה שלך (וגם שלי, בעבר) עצם העובדה שההורים שלהם הצליחו להשתלב  
בתגובה להודעה מספר 8

היתה אמורה להפוך אותם לפחות דתיים, ועובדתית, הדור השלישי, גם ילדים למשפחות שהצליחו להיקלט באופן מושלם, הופכים קיצוניים יותר מהוריהם ומסביהם.

צריך להכיר בעובדה שדאע"ש הוא לא הגורם לקיצוניות. דאע"ש הוא התוצר של אותה קיצוניות.
ולכן, אם וכאשר יחסלו את אחרוני הדאע"שים באירופה, פשוט תקום תנועה חדשה, קיצונית לא פחות.

לי אישית לא ברור עם עליית האיסלאם הקיצוני היא תגובת נגד למודרנה הליברלית או ניצול הוואקום אשר נוצר עכב ההתאבדות הקולקטיבית של אירופה.
כך או כך, זאת רק תחילת הדרך של האיסלאם הקיצוני "המודרני", לא סופו.

England has been offered a choice between war and shame. She has chosen shame, and will get war.

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:23   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. תרבות, תרבות  
בתגובה להודעה מספר 8

מה הבעיה להבין את המילה תרבות?
הדת היא חלק מהתרבות, חלק מרכזי מאוד.
דת האסלאם, תרבות האסלאם, תרבות ערב.

שלמה_המלך
חבר מתאריך 22.4.16
2677 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    07:29   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. +1  
בתגובה להודעה מספר 0

מבחינתי שיהיה שר החוץ וביטחון פנים.

אחלה קידר ...

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:23   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. המומחה מספר 1 בעולם בתקופתנו לאזורנו  
בתגובה להודעה מספר 10

המסביר
גולש אורח
יום ששי י''ב באב תשע''ז    10:01   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אתה כל כך צודק  
בתגובה להודעה מספר 0

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:24   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. המדע יודע  
בתגובה להודעה מספר 11

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    10:21   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אז מה הוא מציע?  
בתגובה להודעה מספר 0

MiniGonzo
חבר מתאריך 13.7.14
2862 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    14:49   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מה אמר שהוא צריך ''להציע'' משהו? האם קבלת המציאות לא קודמת להצעת ''פתרונות''?  
בתגובה להודעה מספר 12

את הגישה של "הבא נתעלם מהמציאות, נמצא פלסטיני מחמד שנראה-סוג-של-חילוני וננסה לחתום איתו על הסכם-שקר-כלשהו והוא כבר 'יטפל' במוסלמים הקיצונים בצד שלו" ניסינו. וזה, אפס, לא ממש צלח.

England has been offered a choice between war and shame. She has chosen shame, and will get war.

Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    15:00   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. למה זה חשוב אם אין לזה משמעות או אין מסקנה?  
בתגובה להודעה מספר 13

MiniGonzo
חבר מתאריך 13.7.14
2862 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    15:14   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כפי שציינתי, הגדרת המציאות *קודמת* לכל. היא *הכי* חשובה.  
בתגובה להודעה מספר 15

אם וכאשר נסכים על הגדרת המציאות, ניתן יהיה לדון באופן הגיוני על האופציות הסבירות לפתרון הבעיה (בהנחה שיש פתרון, מה שלחלוטין לא בטוח).

לפי הטון שלך אני מניח שאתה לא מסכים אתו וחושב שהסכסוך בננו לבין הערבים הוא טריטוריאלי ולא דתי. מכאן, שכל פתרון שהוא לא יציע, לא יהיה מקובל עליך.

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:30   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מעולה  
בתגובה להודעה מספר 16

לכן אני תמיד אומר:
לרוץ קדימה זה חשוב, אבל קודם כל עדיף לדעת לאן.
ולפני כן גם לדעת מהיכן.
שנאמר: לפעמים חשוב יותר לשאול את השאלות הנכונות מאשר לדעת את התשובות הנכונות לשאלות הלא נכונות...
קודם כל: דע היכן אתה חי.

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    17:10   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. הוא מציע מודעות לתרבות  
בתגובה להודעה מספר 12

דע היכן אתה חי.
אחר כך נמשיך...

המקור
חבר מתאריך 19.2.09
34986 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:02   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מרדכי קידר וגיא בכור נכסי צאן ברזל של מדינת ישראל!  
בתגובה להודעה מספר 0

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:27   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ואורי מילשטיין ויוחאי סלע  
בתגובה להודעה מספר 17

המומחים ביותר בעולם בתקופתנו לאזורנו.
מרוב ברברת שוכחים מדי פעם לתת זכות דיבור גם למדע...

זר
גולש אורח
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:10   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. כרגיל, כול מילה פנינה..  
בתגובה להודעה מספר 0

טרמי
חבר מתאריך 21.6.17
3143 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    16:24   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. צודק ב- 100% . עובדה פשוטה שמי שהתחיל את הסכסוך הם אנשי דת והבולט שבהם היה המופתי הירושלמי  
בתגובה להודעה מספר 0

אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות
יום ששי י''ב באב תשע''ז    17:05   04.08.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. מצחיק  
בתגובה להודעה מספר 0

שכדי להשמע פוליטיקלי קולקט, במקום להשתמש במונח תרבות הנאורות, קידר משתמש במונח חוגים ליברליים. כאילו צריך להזהר מהמונח הזה, בשעה שהוא מונח הקסמים היחיד שבידו לפקוח עיניים.

עצוב שפורום מכובד כזה, חוסם את עופר בינשטוק ודוחק את מרדכי קידר לפורום בעל חשיבות פחותה. טוב, מה זה חשוב מה שהמומחים ביותר בעולם אומרים? זה הרי לא סקופ...

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות