גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #24566 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 24566   
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
55618 הודעות, 311 מדרגים, 544 נקודות.  ראה משוב
יום שני י' בניסן תשע''ח    22:08   26.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כשבני זוג מנסים להשתלט על מפלגת טוהר המידות (הכותרת במקור)  

תמר זנדברג, הנסיכה המפוקפקת החדשה שנבחרה להוביל את מרצ, לא רואה פסול באפשרות שרשימת מפלגתה לכנסת תכלול גם את בן זוגה אורי זכי. אחרי סערת היועץ קלוגהפט, היו"ר החדשה צריכה להתמודד עם בעיית אמינות נוספת – ניגוד העניינים של בן זוגה, שעובד בהסתדרות הציונית במקביל לפעילות פוליטית

מרדכי גילת

גע לפני שאני משליך עוד קיסם למדורת השקרים של תמר זנדברג, היו"ר החדשה של מרצ; רגע לפני שאני תורם סיפור אישי להארת ההתנהגות הדוחה שלה ושל בן זוגה, אורי זכי – שאלה קטנה לבני הזוג: האם ייתכן שבכנסת הבאה נמצא את שניכם ברשימת מרצ אם המפלגה תעבור את אחוז החסימה? האם ייתכן שזכי ייבחר במקום ריאלי ולמשפחת המלוכה תהיה מפלגה צמודה?

התשובה המתבקשת על השאלה הזאת אמורה להיות שלילית. ודאי במפלגת טוהר המידות והרגישות הציבורית. אבל הנסיכה המפוקפקת החדשה – לא שללה ואינה שוללת את האפשרות הזאת. מבחינתה הכול תקין, הכול סביר, הכול בא בחשבון.

ובאמת, מדוע שיהיה פסול אם היא לא טרחה לגרום לבן זוגה לפרוש מתפקיד יו"ר נשיאות ועידת מרצ כאשר היא התמודדה על ראשות המפלגה? מדוע לא עשתה זאת לפחות עכשיו כשנבחרה ליו"ר מרצ? מדוע שיהיה פסול אם לא הבינה שאסור היה לה להעסיק את היחצ"ן הברוטלי משה קלוגהפט - האיש שהסית את הציבור נגד מחנה השמאל ונגד ארגוני זכויות האדם - כיועץ סתרים שלה?

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

רק כסיל גמור לא היה מבין זאת, וזנדברג אינה כסילה. לכן ההתנהגות שלה מדאיגה, לכן הכחשותיה בעניין יועץ הסתרים צועקות לשמיים, לכן שקריה הסדרתיים גורמים לי ולאחרים לקבל בחילה.

יותר מזאת, התנהגותה מעלה את השאלה: איך בדיוק תוכל פוליטיקאית בלתי אמינה כזו להוביל את מפלגת האמינות? מדוע כבר עכשיו היא לא מסיקה מסקנות אישיות ומחזירה את המפתחות? מדוע היא מעמידה בסכנה את עצם קיום המפלגה?

רגע, אל תמהרו לשום מקום, כי לזנדברג יש בעיה נוספת: בן הזוג שלה, שמכהן גם כמנהל המחלקה למפעלים ציונים בהסתדרות הציונית, לא מקפיד על כללי המנהל התקין. יותר מזאת: הפעיל הפוליטי הזה, הנושא את עיניו לכנסת, נגוע לכאורה באי אמירת אמת. שניהם סובלים מאותה בעיה?

הסיפור מתחיל מבחינתי לפני כמה חודשים, כשעובד בהסתדרות הציונית העולמית פונה אלי עם מידע המציג את זכי כעובד ציבור המצוי בניגוד עניינים. "תשמע", אומר לי אותו לחשן חביב, "לזכי אסור לעסוק בפעילות פוליטית וציבורית כל זמן שהוא מנהל מחלקה בהסתדרות הציונית. זו הסיבה שהוא נדרש לסיים את תפקידו בוועדת הביקורת של הברית העולמית במרצ – דרישה שהוא אכן עמד בה. הציבו לו גבולות ברורים והוא התחייב לכבד אותם".

נו, שאלתי, ומה קרה בפועל? "עם הזמן הוא חצה את הגבולות האלה. זכי נבחר שוב ליו"ר נשיאות ועידת מרצ, עמד בראש מטה הבחירות של זנדברג, השתין מהמקפצה". פניתי בשאלות למנכ"ל ההסתדרות הציונית העולמית, אלי כהן, וקיבלתי ממנו תשובות לא ממש משכנעות. התשובות האלה נראו כפתיחת מטריה מעל ראשו של זכי.

חלף זמן והלחשן שלי חזר והתעקש: "נשיא ועידת מפלגת הידיים הנקיות, החבר זכי, ממשיך להימצא בניגוד עניינים. בדוק בעצמך". בדקתי וחזרתי עם שאלות אל המנכ"ל כהן – שאלות המציגות את הגרסה הראשונה שקיבלתי כבלתי אמינה. גרסתו הפעם, באמצעות דוברת ההסתדרות הציונית העולמית: "לא ידענו על בחירתו של זכי מחדש לתפקיד יו"ר נשיאות ועידת מרצ".

גרוע וחמור מכך: "זכי טען כי הוא לא משמש ראש מטה הבחירות של ח"כ זנדברג... יש ראש מטה מקצועי". כלומר, גם בן הזוג של חברת הכנסת הנגועה בשקרים גסים, למד ממנה משהו ( זנדברג עצמה אישרה ל"הארץ" לפני חודש וחצי כי "אורי עומד בראש המטה ומוביל את המערכה עם כל הכישרונות שלו").

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

בניסיון לרכך את הדברים, אחרי הצגת גרסת הכזב, הוסיפה הדוברת ההסתדרות הציונית: אורי זכי יצא לחודש חופשה ללא תשלום "כדי להקדיש את כל זמנו לבת הזוג שלו בבחירות".

נהדר. עכשיו היתה לזכי שמיכה קטנה – מאחוריה הסתתר כאשר ניר גונטג' ממוסף הארץ פנה אליו בשאלות בעניין ניצחון זנדברג בפריימריז. הקמפיין שניהלנו היה פוזיטיבי, אמר זכי.. גונטז' קטע אותו: ניהלנו? "אני בן הזוג של תמר", אמר זכי, ובהחלט לקחתי חלק פעיל... לקחתי חופשה ללא תשלום כדי להיות מעורב בקמפיין".

מה שכח זכי לספר לגונטז'? איך נולדה החופשה הזאת בשלב כה מאוחר. מה בדיוק קדם לה.

https://www.kan.org.il/item/?itemId=29319
https://www.facebook.com/mt.gilat/posts/1979607715382621

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לא יכול להיות 8 זה בדם 26.03.18 22:12 1
  אני ומר'' צ זה שני קווים מקבילים שלא יפגשו לעולם ובכל זאת... yanshoof 26.03.18 22:14 2
  לא ביבי לא נוגעים רואה עולם 26.03.18 22:22 3
  אז גם הרשימה המשותפת יכולה להיות ציונית כי מרץ היא יותר אנטי ציונית ממנה ויוה לכסף בני מרום 03.04.18 10:55 4

8 זה בדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.2.18
9438 הודעות, 62 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום שני י' בניסן תשע''ח    22:12   26.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לא יכול להיות  
בתגובה להודעה מספר 0

מפלגה כל כך נקיה, עם אנשים היפר ישרים, פשוט לא ייתכן.
נניח ששמם היה בנימין (ביבי) זכי ושרה זנדברג, או אז הייתי מאמין.
החונטה כבר תדאג לטשטש, אל חשש

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
yanshoof לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.10.07
28136 הודעות, 153 מדרגים, 279 נקודות.  ראה משוב
יום שני י' בניסן תשע''ח    22:14   26.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני ומר'' צ זה שני קווים מקבילים שלא יפגשו לעולם ובכל זאת...  
בתגובה להודעה מספר 0

היכן היה מר גילת לפני הבחירות למפלגה? לפחות הסיפור על בעלה של תמר זנדברג היה ידוע לפני שנבחרה איך זה שהוא לא הוציא מילה מפיו?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
רואה עולם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2208 הודעות, 14 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני י' בניסן תשע''ח    22:22   26.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא ביבי לא נוגעים  
בתגובה להודעה מספר 0

איך התקשורת נותנת לניגודי העניינים הללו לעבור בשתיקה? בהחלט מפלגת "טוהר המידות"

יש להחרים את ידיעות אחרונות לאלתר. אני מחרים ואתה?

בני מרום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.13
5695 הודעות, 25 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בניסן תשע''ח    10:55   03.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אז גם הרשימה המשותפת יכולה להיות ציונית כי מרץ היא יותר אנטי ציונית ממנה ויוה לכסף  
בתגובה להודעה מספר 0

כל זה מוכיח שתומכי מרץ הם חולי נפש פאתולוגייםללא טיפול
השינאה לעם היהודי לאורך מאה השנה שהשומר הצעיר קיים היא בדמם ובגנים עוד מימי קורח ויוסיפוס פלביוס ומארקס את אנגל
אחרי הגילוי הזדוע הזה של גילת המפלגה חייבת להתפרק ואם לא הרי על הפאתולוגיה כבר כתבתי פעם ו"דני מכפר סבא עושה זאת נפלא ובעדינות כאן באחד הפוסטים

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות