אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #5132 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5132   
גמא
גולש אורח
   00:35   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

סקופ: צילומים חמים בעניין ניצב משה מזרחי.  

שמעתם על זה שרוצים להעמיד את ניצב משה מזרחי, ראש
אגף החקירות במשטרה, לדין על האזנות סתר לא חוקיות ?

חוקר המשטרה לשעבר סטאניסלב שברח לקנדה אחדי שחשף את זה, שם
בפורום סקופים, לפני 10 חודשים בלילה, הודעה עם קישור למסמכים
שהוא שם בשרת של yahoo.

משום מה, אז אף אחד לא התייחס להודעה שלו.
בקישור שהוא נתן, היו 25 סריקות של דפי האזנה.

מצורפים בנתיים 3 סריקות מוקטנות של הדפים עם תמלילי השיחה.

נחשפים כאן בישראל לראשונה:

http://rotter.net/User_files/forum/gil/3debdfda5a7f4d58.html
http://rotter.net/User_files/forum/gil/3debdfe95fad5a53.html
http://rotter.net/User_files/forum/gil/3debe0236003ac1a.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בוא'נה מדהים ! תודה על השמת הלב ! hamta 03.12.02 00:40 1
     המשטרה הראתה לנחקרים פרוטוקול מזויף כאמצעי... פילוביץ שחף 03.12.02 01:02 2
         השופט גלעד נוייטל: המשטרה זייפה פרוטוקול.... פילוביץ שחף 03.12.02 14:49 7
             הפרוטוקול המזוייף ככתבו וכלשונו...''מדהים'' !! פילוביץ שחף 03.12.02 15:08 8
                 פרוטוקול החלטת השופט גלעד נויטל בדיון 1.... פילוביץ שחף 03.12.02 18:11 9
                     פרוטוקול החלטת השופט גלעד נויטל בדיון 2..... פילוביץ שחף 03.12.02 18:23 10
                         פרוטוקול החלטת השופט גלעד נויטל בדיון 3..!!! פילוביץ שחף 03.12.02 18:46 11
         עו''ד: שפטל, נהרי וזילברברג קוראים....!!!! פילוביץ שחף 06.02.03 19:31 13
  כל הכבוד על העירנות! Finnegan 03.12.02 01:04 3
     תצהיר סטניסלב יאז'מסקי ...!!! פילוביץ שחף 03.12.02 01:39 4
         למה לא שמעו למפכ''ל המשטרה אהרונישקי..?? פילוביץ שחף 03.12.02 01:47 5
             כתבה בידיעות: משרד המשפטים-אין המלצה להעמיד.. פילוביץ שחף 03.12.02 14:35 6
                 חשיפה: עוד ניסיון לטיוח...!! פילוביץ שחף 04.12.02 00:06 12
                     ברור כשמש שאף אחד לא יצא נגד מזרחי shlomo8 06.02.03 20:42 14
                         אי אפשר לחשוד בי באהדת יתר לטיפוס הזה, אבל Finnegan 07.02.03 01:02 15
  רובינשטיין: חקירת מזרחי הסתיימה !! פילוביץ שחף 12.02.03 08:51 16
     השר עוזי לנדאו, דורש הכרעה !! פילוביץ שחף 16.02.03 02:33 17

hamta
חבר מתאריך 2.4.12
872 הודעות
   00:40   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בוא'נה מדהים ! תודה על השמת הלב !  
בתגובה להודעה מספר 0

שמאלנות היא מצב נפשי, לא מצב של חוסר ידע!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   01:02   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. המשטרה הראתה לנחקרים פרוטוקול מזויף כאמצעי...  
בתגובה להודעה מספר 1

לחץ...!!

שופט בית משפט השלום בתל אביב מתח ביקורת קשה על משטרת מחוז תל אביב ועל הפרקליטות, לאחר שהתברר כי המשטרה השתמשה בפרוטוקול פיקטיבי, כדי ללחוץ על שני נחקרים בפרשת סמים. הפרוטוקול המדומה הועבר לעיון היועץ המשפטי לממשלה
אטילה שומפלבי

שופט בית משפט השלום בתל אביב, גלעד נויטל, מתח היום (ב') ביקורת קשה על משטרת מחוז תל אביב ועל הפרקליטות, לאחר שגילה כי המשטרה השתמשה בפרוטוקול בית משפט מזויף, לצורך "תרגיל" חקירה.

על פי החומר שהוצג בפני בית המשפט, המשטרה השתמשה בשמה של שופטת בבית המשפט, והציגה את הפרוטוקול המזויף בפני שני נחקרים בפרשת סמים, גולן שמאי וג'קי מונסנייגו, כדי ללחוץ עליהם ולגרום להם "לזמר" בחקירה.

תחילה הוכנס לתא המעצר של שמאי מדובב שהתרברב בפניו שהוא עבריין כבד ושהוא רצח אנשים. לאחר מכן הראו לו השוטרים את הפרוטוקול המזויף, ובו כביכול התקיים דיון בהארכת מעצר של המדובב, שמפליל כביכול את שמאי.

השופט נויטל הורה למשטרה להעביר את הפרוטוקול לעיון היועץ המשפטי לממשלה.

עורכי דינו של שמאי, עו"ד אבי אודיז ועו"ד שרון נהרי, גילו את הפרוטוקול המזויף, כשבדקו במזכירות בית המשפט את מספר הפרוטוקול, וגילו כי אין מספר כזה. "לעניות דעתי אנו עוסקים בקודש הקודשים", כתב בהחלטתו השופט נויטל, "אני כשלעצמי, כשופט בבית משפט, תחילה לא האמנתי למראה עיני. קראתי שמדובר בפרוטוקול פיקטיבי. קראתי גם שניתנה הוראה כלשהי שלא תופיע חתימה על הפרוטוקול ושם השופט ישונה. לא בדקתי את פרשנות בית המשפט העליון לגבי תחבולות בחקירה עד כדי כך ואני מרכין את ראשי אם אני טועה במה שאני הולך לומר: לדעתי, זוהי חציית קו אדום. אני לא סבור שיש חקירה כלשהי שמצדיקה עריכת פרוטוקול מדומה, של בית משפט מוסמך בישראל. זהו ממש לב לבו של שלטון החוק".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "פעילות המשטרה במקרה זה נעשתה כדין ובאישור. לאור העובדה שפרוטוקול הדיון הועבר להתייחסותו של היועץ המשפטי לממשלה, אנו נמתין לקבלת עמדתו בעניין. אנו מאשרים שהפרקליטות אישרה לנו את השימוש בפרוטוקול המזויף".

דובר משרד המשפטים מסר בתגובה: "החלטת השופט המבקשת התייחסות היועץ המשפטי לממשלה, הועברה לעיוננו. היועץ המשפטי לממשלה ביקש את התייחסות הפרקליטות - הוא ופרקליטת המדינה יבדקו את הפרטים בהקדם. עם איסוף החומר, תגובש עמדתנו ותועבר התייחסות הפרקליטות לבית המשפט, כפי שהתבקש".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2288736,00.html

(02.12.02 , 18:20
מבחן התוצאה.
פ"ש.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   14:49   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. השופט גלעד נוייטל: המשטרה זייפה פרוטוקול....  
בתגובה להודעה מספר 2

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.07.14 בשעה 08:13 בברכה, פילוביץ שחף

...."ופגעה בלב ליבו של שלטון החוק, בכדי לדובב חשוד
ביבוא קוקאין הציגו החוקרים פרוטוקול מזוייף @
המשטרה: הדבר נעשה באישור פרקליטות מחוז ת"א"-
עו"ד רות דוד...!!

עו"ד מרים רוזנטל-הפרקליטה הקודמת עפה כמו טיל וזאת
שבאה אחריה מסתבר למדה היטב את השיטה....!!

הכתבה בידיעות !!

מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:08   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הפרוטוקול המזוייף ככתבו וכלשונו...''מדהים'' !!  
בתגובה להודעה מספר 7

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.07.14 בשעה 08:14 בברכה, פילוביץ שחף

מצ"ב הפרוטוקול המדובר/המזוייף ככתבו וכלשונו-
ששימש כניספח לכתב האישום שהוגש נגד גולן שמאי
וג'קי מונסייגו, שיוצגו על ידי באי כוחם:
עו"ד שרון נהרי ועו"ד אודיז.

ההחלטה להמשך מעצרו של המדובב/איציק ברמוחה,
ניתנה כביכול בתאריך 27.12.02, על ידי שופטת
בית משפט השלום בתל-אביב הגב' מ. לידסקי....:-
יש בכלל שופטת כזאת במערכת המשפט במדינת ישראל??
**

שערוריהההההההההההההההההההההההההההההה !!

מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:11   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. פרוטוקול החלטת השופט גלעד נויטל בדיון 1....  
בתגובה להודעה מספר 8

בדיון שנערך בפני השופט גלעד נויטל, בבית משפט השלום בתל-אביב,
בתאריך 2.12.02 בעניין משטרת ישראל נגד:
גולן שמאי וג'קי מונסייגו באמצעות בא כוחם, החליט השופט בסיפא
שבהחלטתו בדיון זה/בקובץ השלישי...:-

"אני מודיע למשטרה שאני מתכוון לחשוף את הזכ,ד ת/6 וכן את מה
שנראה כפרוטוקול בית המשפט ת/7 {שהבאתי לעיל-הפרוטוקול המזוייף},
כאשר האינטרס הציבורי בגלוי מלא של המסמכים הללו, גובר על פני כל
אינטרס ציבורי אחר, וגם על אותה פגיעה נטענת באיה שהיא זווית של
החקירה בתיק זה".

כמו כן שימו לב לתיאורו של השופט בפרוגרף שני בהחלטה...:-
"...אודה ואומר שכאשר קיבלתי לידי את הזכ,ד ת/6 הוא נשמט מידי
כאילו אני מחזיק גפרור בוער...."!!

מצ"ב 3 קבצים פרוטוקול החלטה בדיון מספר 1...!!

מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:23   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. פרוטוקול החלטת השופט גלעד נויטל בדיון 2.....  
בתגובה להודעה מספר 9

ב"כ המשטרה מבקש מהשופט להתייעץ בדחיפות ובמיידי עם מפקדיו,
לגבי החלטת בית המשפט.

לאחר ההפסקה: ב"כ המשטרה עומד על זה שלא לחשוף את החומר,
אך ב"כ הנאשמים דרשו מבית המשפט לחשוף את החומר בכלל
ולהודות קבל עם ועדה: אם הפרוטוקול ת/7 הוא מזוייף או
אמיתי...??

ב"כ המשטרה השיב בפה מלא:"כל הפרוטוקול ת/7 מתחילה ועד
סוף מזוייף ולא אמיתי".

החלטת השופט לחשוף את החומר בכלל "ומורה לב"כ המשטרה להשיב
לשאלות הסניגורים בעניין שני המסמכים הללו".

מצ"ב קובץ/החלטת בית המשפט בדיון מספר 2...!!
מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:46   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. פרוטוקול החלטת השופט גלעד נויטל בדיון 3..!!!  
בתגובה להודעה מספר 10

מצ"ב 7 קבצים/פרוטוקול דיון בכלל והחלטה בפרט
מספר 3 וסופי...!!

השופט גלעד נויטל כותב בסיפא שבהחלטתו מיום ה-2.12.02...:-

...."אני מורה שתצלום הזכ"ד ת/6 וכן תצלום הפרוטוקול ת/7,
בצירוף להעתק מהחלטתי זו ובכלל זה פרוטוקול הדיון היום בתיק זה,
יועברו להתיחסותו של היועמ"ש לממשלה".

הערה שלי:
איך אמר השופט-""...אודה ואומר שכאשר קיבלתי לידי
את הזכ"ד ת/6 הוא נשמט מידי כאילו אני מחזיק גפרור בוער...."!!

גם אני חושב כך, מה דעתכם...??

מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:31   06.02.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. עו''ד: שפטל, נהרי וזילברברג קוראים....!!!!  
בתגובה להודעה מספר 2

פרוטוקולים מזויפים כאמצעי להפעלת לחץ על חשודים
ג' באדר תשס"ג, 5 בפברואר 2003 (07:52)

עורכי-הדין יורם שפטל, שרון נהרי ויוסי זילברברג כינסו מסיבת-עיתונאים ובה הם טענו כי המשטרה משתמשת בפרוטוקולים מזויפים של בית-משפט. זאת, בכדי להפעיל לחץ על חשודים הכלואים בתא מעצר.

עו"ד שרון נהרי גילה כי בתחילת חודש דצמבר השנה הוכנס מדובב לתא של לקוחו שנחשד בקשירת קשר לביצוע פשע. המדובב אחז בידו פרוטוקול מזויף של בית משפט. על הפרוטוקול היה חתום שופט בשם "מ. לידסקי", וזאת כדי שהוא יראה עבריין מוכר והחשוד יפתח בפניו את סגור לבו.

את הפרוטוקול המזויף הציג עו"ד שרון נהרי בפני השופט גלעד נויטל באולם המעצרים. בתגובה כתב השופט נויטל בהחלטתו כי מדובר במעשה פסול שיכול לגרום לכך שאזרחים יפסיקו להאמין במערכת המשפט. לאחר-מכן העביר נויטל את החלטתו אל היועץ המשפטי לממשלה, כדי שיתן את דעתו על-כך ויפסול מכל וכל את שיטת הפרוטוקולים המזויפים.

בכירים בפרקליטות ובמשטרה טענו עד כה כי מדובר בשיטת חקירה מקובלת. אולם בעקבות החלטתו של השופט נויטל הם ימתינו לחוות-דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, שיקבע כיצד עליהם להמשיך לנהוג בעתיד.

עוד טענו עורכי-הדין שפטל, נהרי וזילברברג, כי כבר היו כמה מקרים בעבר שבהם הם גילו כי המשטרה השתמשה בפרוטוקולים מזויפים.

"אנחנו רואים בכך מעשה חמור במה שהפרקליטות והמשטרה טוענים כי מדובר בתרגיל חקירה לגיטימי", אמר עו"ד שפטל.

מחלק מהפרוטוקולים המזויפים שהוצגו במסיבת העיתונאים נראה כי מדובר בשופטת ע' שירזלי, בשופט בית המשפט המחוזי ד' מודריק, בשופט בית המשפט המחוזי בנצרת ק' זועבי ובשופט בית המשפט המחוזי בת"א בר-אופיר.

"דבר זה לא ייעשה, ולא כל דבר מותר כדי להפיל בפח נחקרים. אנו דורשים להפסיק מיד את התופעה הזו, ושהאשמים בכך אפילו יועמדו לדין", סיכם עו"ד שפטל את תביעתם
http://www.a7.org/news.php?id=44232

מבחן התוצאה.
פ"ש

Finnegan
גולש אורח
   01:04   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כל הכבוד על העירנות!  
בתגובה להודעה מספר 0

מעניין עוד כמה תימלולים כאלה עשו אנשיו של מזרחי... מפחיד!

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   01:39   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תצהיר סטניסלב יאז'מסקי ...!!!  
בתגובה להודעה מספר 3

1.
אני, החתום מטה סטנhסלב יאז'מסקי, ת.ז מס' 308906882, בהיותי מוזהר על אחראיות פלילית על מתן מידע כוזב, מצהיר כדלקמן:

אני נותן תצהיר זה לאור התובנה שאני נמצא בסכנה מצד גורמי שררה ושלטון במשטרת ישראל (וגורמי פרקליטות ככל הנראה) זאת לאור הנסיבות כמפורט למטה:

אני נולדתי ב-26.12.1969 בבריה"מ עליתי לישראל ב-1991 ממולדובה שבבריה"מ. בשנת 1995 התגייסתי למשטרה.

במהרה לאחר גיוסי למשטרה, עת, שעברתי בהצלחה מבחני קבלה ניצב משנה שמעון שרביט הציע לי לעבור ולשרת ביחא"פ (יחידה ארצית לחקירת פשעים חמורים), כך ב-1996 התחלתי לשרת כחוקר ביחא"פ.

בתחילת 1998 נתקבלה החלטה למחשב את מערך האזנות הסתר של היחידה. בהיותי בעל ניסיון עשיר וידע בתחום מערכות ממוחשבות ובהיותי בוגר קורס חקירות עבירות מחשב. בהתאם לחוק המחשבים, תשנ"ו-1996 אני מוניתי לראש פרויקט המחשוב של מערכות האזנות הסתר של היחידה - ד"ש (דיסק שמע של חברת אפרת), בפיקודו של רב פקד שאול הניגמן.

בתחילת 1997 תנ"צ משה מזרחי מונה למפקד יחא"פ. מרגע מינויו של מר מזרחי לתפקיד, החלו ביחידה לעבור עבירות חמורות על דיני מדינת ישראל, השחתת מידות, שימוש לרעה בכוח השררה, התעלמות מהנחיות פה"ק והפרת כללי מנהל תקינים, דיווח כזב לפיקוד בכיר. שיבוש הליכי חקירה ומשפט הפכו לנורמה ביחידה וכל זאת בפיקודו של מפקד היחידה תנ"צ משה מזרחי כתוארו דאז.

הפגיעה בדיני מדינת ישראל במסגרת היחידה לא היו תופעה מקרית, אשר בוצעו בתנאים קיצוניים בלית ברירה. אלא שיטה מחושבת לצורך השגת מטרות אשר הוצבו בפני היחידה ע"י תנ"צ מזרחי - "המטרה מקדשת את האמצעים".

אני אשר נולדתי וגדלתי במדינה טוטליטרית, נחרדתי כשהבינותי שאני הופך לחלק ממערכת כוחנית המשתמשת באותן שיטות עליהן קראתי ושמעתי מהורי וסביי כשהם סיפרו על תקופות אפלות בהיסטורית בריה"מ.

והדבר הנורא - שכל זה נעשה תחת כיסוי ציני של הגנה על אושיות השלטון הדמוקרטי.

להלן אביא מס' דוגמאות אשר ההוכחות להן אמסור יחד עם תצהירי זה לשמירה:

דוגמא מס' 1:

בהתאם לחוו"ד המשפטית של עורך דיני מר חנן גולד, העובדות המפורטות מטה מכילות ראיות ועובדות המצביעות על ביצוע עבירות כדלקמן:

עבירה על סעיף 2.א לחוק האזנת סתר תשמ"א-1981.
וכן עבירות על חוק העונשין התשל"ז-1977.

להלן חוק עונשין:

סעיף 237 לחוק העונשין - עדות שקר
סעיף 280 לחוק העונשין - שימוש לרעה בכוח השררה
סעיף 284 לחוק העונשין - מרמה והפרת אמונים
סעיף 286 לחוק העונשין - הפרת חובה וחוקה.

בשלהי 1998 היתה מדינת ישראל נתונה בשיאה של מערכת בחירות. באופן הכי בלתי צפוי הגיעה הוראה מטעם תנ"צ מזרחי לעלות עמדות להאזנת סתר למספר פעילים פוליטיים. ביניהם האח של אריה דרעי (לשעבר שר הפנים של ישראל) יהודה דרעי. אשר באותה העת אריה דרעי כבר נשא עונש מאסר, ואת התיק בעניינו חקרה יחא"ה (יחידה ארצית לחקירות הונאה).

בנוסף לכך פעלו כבר 3 נקודות האזנה: לאיש העסקים דוד אפל (איש עסקים בעל קשרים ענפים עם פעילים פוליטים). אציין, שלמרות שנקודות האזנה הותקנו חקירתו לא הפכה לתיק פלילי עד ליום עזיבתי בספטמבר 2000.

חשוב להוסיף שבו זמנית התנהלה נגדו חקירה ביחא"ה ולהם היו עמדות האזנה לו עצמאיות. בין הפעילים הפוליטיים להם האזינו נמנה גם אביגדור ליברמן, עת פעיל פוליטי אשר פעל בקרב יוצאי חב"מ ובעבר מנכ"ל ראש הממשלה מר בנימין נתניהו.

המשטרה בקשה מבית המשפט צו האזנה בטענה שהנ"ל חשוד בעיסוק בסחר בינ"ל בלתי חוקי ונמצא בקשרים עם נציגים של הפשע המאורגן מארצות חב"מ. כך או אחרת הצווים להאזנה של מר ליברמן ונהגו נתקבלו. בצווים נכללה הנחיה חד משמעית שהצווים חלים רק על שיחות הקשורות לחשדות בגינן הוצאו הצווים. זאת אומרת, שהצו אסר לתמלל שיחות שאינן קשורות באופן ישיר עם החשדות המפורטות בבקשה.

המציאות היתה שונה. מר לבירמן בהיותו אישיות פוליטית אשר באותה עת היה עסוק בהקמת מפלגה חדשה ובחירות לכנסת שוחח, כמובן מאליו בנושאים פוליטים בטלפונים שהיו ברשותו.

מפקד היחידה תנ"צ מזרחי נתן פקודה מפורשת אשר עמדה בניגוד לצו המשפטי, לפיה חלה חובה על המשקלטים המוצבים בעמדות האזנה למר א. ליברמן לתמלל את כל השיחות שלו ושל מקורביו מבלי לשים לב לתוכם השיחה. תנ"צ מזרחי לא הגביל עצמו רק בכך, אלא נתן פקודה מפורשת למשקלטים אשר הפעילו את העמדות האזנה האלו לתמלל את כל השיחות ובמיוחד השיחות בנושאים פוליטים.

תנ"צ מזרחי דרש להעביר את התמלילים של השיחות הפוליטיות בעותק יחיד לו באופן אישי. את העתקים אשר נותרו במערכת הממוחשבת למחוק.

כל זה התנהל באופן הבא:

תמלילי השיחות הפוליטיות נמסרו לידי תנ"צ מזרחי באופן אישי, ואלו לתיק הוכנסו תרשומות, המורות שהשיחות המפורטות לעיל אינן קשורות לנושא החקירה. במקרים בהם היתה מתקבלת החלטה על ביצוע רישום כפול לתוך מערכת ד"ש הוכנסה תרשומת שהצו השיפוטי אינו חל על שיחה הנ"ל. דהיינו, שכל אחד אשר נכנס למערכת ד"ש הבין על סמך התרשומות שהשיחות הנ"ל לא תומללו (תרשומות אלא נצרבו במערכת ע"ג תקליטורים מגנטו אופטיים).

לעיתים נהג תנ"צ מזרחי לרדת אישית לחדרי השיקלוט ליטול התמלילים. לרוב הנוהל היה שהמשקלט ו/או ראש מחלק רפ"ק ש. הנגימן היו מעלים את החומר למשרדו של תנ"צ מזרחי ישירות. על הדפים נרשם "לידי מזרחי אישית" כל זה נעשה פעמים רבות מספור אל מול עיני.

בשלב מאוחר יותר, מינה תנ"צ מזרחי את רב פקד אוסנת לתפקיד קצינת "קישור". באחריותה היה להעביר את החומר ישירות אליו וכן לקבוע האם החומר קשור לחקירה ויתויק גם בתיק החקירה או שומה עליו להיות מושמד לאחר תיוקו בתיק אישי של מפקד היחידה.

באחד הימים זומן המשקלט הממונה על עמדות האזנה של א. ליברמן, רס"ל אדי גוטמן לשמ"פ. נוצר מצב שלא היה בנמצא איש שיקלוט השולט בשפה הרוסית בעל סיווג ביטחוני הולם כדי להחליפו (הרבה משיחותיו של מר ליברמן וסביבתו התנהלו בשפה הרוסית).

בנסיבות האלה פקד עלי מפקד המחלק רפ"ק ש. הניגמן לאייש בעמדות הנ"ל.

אני התחלתי בביצוע ההוראה, תוך הקפדה על תנאי צו בית המשפט. כתוצאה מהקפדתי על הוראות הצו השיפוטי ירדה כמות החומר המתומלל באופן משמעותי. לאחר שבוע זומנתי למשרדו של מפקד המחלק רפ"ק הניגמן, בנוכחותה של ראש מפלג הערכה נצ"מ לאה ליפשיץ. במהלך אותה שיחה נשאלתי לפשר הירידה בנפח החומר המתומלל.

תשובתי היתה חד משמעית: "אני לא מוכן להפר צו בית משפט בצורה גסה. אם רוצים שאני אתמלל את השיחות אשר לא קשורות לצו עליכם לתת לי פקודה בכתב". כמובן שפקודה כזו לא קיבלתי.

לאחר חזרתו של רס"ל אדי גוטמן הכל חזר לקדמותו. אני חזרתי לעסוק רק בצד הטכני של התפקיד.

בשלב מסוים, הורה לי ראש מפלג איסוף, סנ"צ חיים אפרגן, האחראי על איסוף חומר מודיעין (בכלל זה חומר הנאסף באמצעות האזנות סתר) לגבות את כל החומר המודפס שמקורו במערכת ד"ש.

בהתאם לפקודה זו, אני התחלתי מדי פעם להעתיק את החומר מכל עמדות האזנה של המשקלטים לספריה מיוחדת שפתחתי במחשבי לצורך העניין.

כך קרה, שרוב החומר שהושג באיסוף חוקי ובלתי נחת על שולחני או ליתר דיוק נאגר במחשבי. כולל חלק מאותם תמלילים בלתי חוקיים אשר אותם הורה תנ"צ מזרחי למחוק מזיכרון המחשבים.

בתחילת אפריל 1999 רס"ל אדי גוטמן אשר אייש באופן קבוע את עמדות האזנה למר ליברמן (היום שר התשתיות) סירב לתמלל שיחה פוליטית מובהקת בינו לבין ראש הממשלה דאז, מר בנימין נתניהו.

הדבר נודע לי ישירות מאדי גוטמן עצמו, אשר בהיותו מצוי בסערת רגשות ביקש עצתי כיצד עליו לנהוג בנושא כה רגיש לאחר פקודתו החד-משמעית של מפקד היחידה. אני יעצתי לו לאבטח עצמו בדרישה לפקודה בכתב.

לאחר מכן, נודע לי מסגנית ראש המחלק, רפ"ק אתי סאלם, שהיא קיבלה פקודה חד-משמעית ממפקד היחידה, תנ"צ משה מזרחי לבצע תמלול השיחה המאזכרת לעיל. הקצינה היתה במצוקה ואמרה לי שבלית ברירה היה עליה למלא אחר פקודה בלתי חוקית של מפקד היחידה. פרט לכך היא סיפרה לי שלאחר ביצוע תמליל השיחה בין מר ליברמן לראש הממשלה ומסירתו לתנ"צ מזרחי היא כתבה זכ"ד לשולחנה. לאחר מספר ימים אני עזרתי לה למחוק מזיכרון המחשב את תוכן תמליל השיחה (היא לא ידעה איך לבצע זאת) אולם תדפיס תמליל זה נשמר במערך הגיבוי עליו סיפרתי קודם.

כעבור תקופה ביחא"ה, נפתחה חקירה בעניין עמותות פוליטיות שהוקמו במהלך מערכת הבחירות של 1999. עפ"י מידע אשר הגיע לאוזני, זאת בעקבות חומר אותו הציג תנ"צ מזרחי בישיבה סגורה אצל השר לביטחון פנים, דאז שלמה בן-עמי, בנוכחות היועץ המשפטי לממשלה מר א. רובינשטיין ופרקליטת המדינה הגברת ע. ארבל.

במסגרת החקירה הנ"ל נתקבל על-ידי מברק מאת יחא"ה ובו פירוט רשימת השיחות אשר העתקיהם הם רצו לקבל. בהיכנסי למערכת ד"ש לצורך איתור הקלטות של השיחות הנ"ל אני גיליתי שליד רובן מופיע סימון: "אינן כלולות בצו בית המשפט". משמעות הדבר שתוכן השיחות הנ"ל היה אסור לתמלול ועל כן חוקרי יחא"ה כלל לא היו צריכים לדעת על קיומן.

אני מייד עדכנתי את ראש המחלק שלי וזה עידכן בתורו את היחידה החוקרת.

בחלוף מספר ימים הגיע אלי רפ"ק מיחא"ה שאת שם משפחתו איני זוכר, בליווי רפ"ק אלי חלפון לצורך קבלת העתקי שיחות בהתאם לרשימה אשר נשלחה אלי מקדום. אני הצגתי בפניהם את תוצאות החיפוש במערכת הד"ש. יש לומר לזכותו של הרב פקד מיחא"ה, שמרגע שהוא הבין שמדובר בחומר אשר הושג באופן בלתי חוקי הוא סירב אף לשמוע את השיחות הנ"ל.

כל הסיפור הזה זעזע אותי. משמעות הדבר שלא רק מפקד היחידה שלי מזלזל באות החוק החרוט אלא גם אישים האמונים על שמירת החוק, כמו שר לביטחון פנים דאז, יועץ המשפטי לממשלה ואף פרקליטת המדינה לעצום עיניים על הוראות החוק על בסיס חומר אשר עולה ממנו ריח ביש של אי חוקיות.

2.

דוגמא מס' 2:

בהתאם לחוו"ד המשפטית שהוכנה על-ידי עורך דיני מר חנן גולד, המצב העובדתי המפורט מטה כולל בחובו ראיות ועובדות המורות על ביצוע עבירות כדלקמן:

עבירות על סעיף 2.א לחוק האזנות סתר תשנ"א 1981. וכן עבירות על סעיפים מחוק העונשין התשל"ז 1977 (להלן חוק עונשין):

סעיף 237 - לחוק עונשין - עדות שקר
סעיף 238 - לחוק עונשין - בידוי ראיות
סעיף 244 - לחוק עונשין - שיבוש הליכי משפט
סעיף 284 - לחוק העונשין - הפרת אמונים
סעיף 286 - לחוק העונשין - הפרת הוראה חקוקה.

מר עופר נמרודי - איש עסקים ישראלי ידוע, אחד המו"לים של עיתון מעריב, בתחילת שנות התשעים הורשע בגין עבירות של האזנות סתר.

עת נפתחה החקירה בפרשת נמרודי 2 הופרו למעשה כל ההוראות, הפקודות, נוהלי העבודה וחוקי מדינת ישראל. תנ"צ מזרחי נתן הוראה לבצע מעשים פעילים לשיבוש הליכי חקירה ומשפט ואף לבידוי ראיות. בעל כורחי הייתי שותף לכל זה, היותי אחראי על מערכת ד"ש אשר הופעלה באופן רבתי בפרשה זו.

תחילה קיבלתי הוראות מראש המחלק להעלות נקודות האזנה מבלי שהוצגו לי ולחברי ולמחלק צווים שיפוטיים כפי שזה נדרש על-פי הפה"ק והדין. יתר על כן, אף לא מסרו לנו את שמות האנשים להם היינו אמורים להאזין.

על-פי גרסת משה מזרחי כל זה נעשה מחשש לדליפת מידע.

שימוש במערכת האזנות באופן כזה הינו מנוגד להוראות הפה"ק והחוק. רק לאחר חצי שנה של ביצוע האזנות בניגוד לנוהלי הפה"ק דווח לממונה ראשי על האזנות סתר.

אני מצידי העדפתי שלא לעורר מהומות והתרכזתי בהפעלה הטכנית של המערכת.

באותה עת החלה ביחידה "צייד מכשפות", אווירת הפחד והטרור אשר לא היתה מביישת את סנטור מק'ארתי בימיו הטובים. האווירה של פחד וחדשנות אשר הוזנה ע"י תנ"צ מזרחי הפכה את תנאי העבודה ביחידה לבלתי נסבלים.

עשרות שוטרים וקציני היחידה נחקרו במח"ש (מחלקה לחקירות שוטרים).

תנ"צ מזרחי השחיר פניהם של שוטרים טובים ונאמנים עמם עבדתי שני רבות ואשר נאמנותם למשטרה לא היה ספק. בניהם, לדוגמא תנ"צ שמעון שרביט, אשר בהמשך זוכה באופן מלא. ברי הוא, שהמצב מעין זה השפיע באופן שלילי על העבודה ביחידה.

בינתיים עבירות על החוק בהתאם לפקודות של מפקד היחידה שברו שיאים חדשים.

למיטב זכרוני, תפקיד המשטרה הינו לחקור חשדות לביצוע עבירות ולנסות להגיע לחקר האמת ולא לנהל חקירות לאימות תיזות הפיקוד.

אולם בעת חקירת פרשת עופר נמרודי אשר משפטו הסתיים לא מכבר בהרשעתו, הכלל הנ"ל נשכח.

במהלך חקירה בפרשת נמרודי הוקלטו ותומללו עשרות ומאות שעות של האזנות סתר של אנשים שונים ביניהם שיחות של עדי מדינה יגאל תם רפי פרידן. עם הגעת כתב האישום בעינינו של נמרודי ובקשה לעוצרו עד תום ההליכים בעינינו, ביקשו ממנו להכין העתקי שיחות מוקלטות של עדי מדינה לצורך מסירתם להגנה. רפ"ק טלי, קצינת הערכה אשר טיפלה בתיק פקדה עלי להעתיק קטעי שיחות של עדי מדינה ולא במלואם כפי שמקובל.

המניעים לכך הוסברו בכך שבשיחות קיימים דברים אשר עלולים לפגוע במהימנות של העדים בעיני בית המשפט, ועל-ידי כך יפגע המשקל הסגולי של הראיות שנאספו בתיק. כלומר הקטנת הסיכוי להרשעתו של נמרודי בכתב האישום נגד.

לאור החריגה מנוהלי העבודה לפיהם חובה להעביר לידי ההגנה את מכלול השיחות המוקלטות במלואם שאלתי: "על סמך מה אנו עורכים את ההקלטות?". תשובתה היתה, שהכל לגמרי חוקי וזה נעשה על-פי הוראת התובע המנהל את התיק.

וכך החלה העריכה.

אנחנו במחלק קבלנו מידי רפ"ק טלי כמות רבה של תיקים, בהם היו תמלילי השיחות של עדי המדינה. בתוך התמלילים היו קטעים אשר נמחקו בטוש ואשר היה אסור להקליט על הקלטות המיועדות למסירה לידי סניגוריו של נמרודי.

חוץ מזה, הקלטות בהן הוקלטו השיחות נתנו להאזנה לעדי מדינה ואלה היו מחליטים אלו חלקים יועברו לידי הסנגוריה ואלו לא. בעיקרון, למעשה כל הקלטות אשר כללו בחובן של עדי מדינה יגאל תם, רפי פרידן, אשר נמסרו לידי סנגורו של עופר נמרודי, פוברקו, וזאת מדברי קצינת הערכה על-פי הנחיה של התובע ובברכת מפקד היחידה אשר פיקד על ניהול התיק באופן אישי.

עלי נמאסו "המשחקים" הקבועים עם החוק במסגרת היחידה ואני החלטתי להתעלם מהוראות העריכה של השיחות. התחלתי להקליט השיחות במלואם כפי הנדרש על-פי החוק (באותה העת כבר גמלה בליבי ההחלטה לעזוב את המשטרה) הדבר נודע למפקדי.

לשמחתי הורחקתי מביצוע תפקיד זה. קיבלתי הוראה להכשיר את רס"מ משה בכר למען יוכל הוא להחליף אותי בתפקיד. כמו כן צורף למלאכת העריכה גם רס"מ שותה ספיר.

3.

האיך הגיעו לידי הוכחות אותם אני מצרף לתצהיר זה.

היות ומבחינה מקצועית הייתי בעל ידע נרחב והיו לי הכישורים הנדרשים לצורך ניהול מערכת ד"ש (דיסק שמע של חברת אפרת), מפקד המחלק רפ"ק הניגמן, (אשר חסר כל השכלה טכנית) האציל עלי את כל הסמכויות המקצועית בעניין ניהול המערכת.

כך קרה שאני הייתי אחראי לתיאום העלאת עמדות האזנה חדשות עם מפעילי שרות הביטחון הכללי וכך ניצול העמדות הקיימות. כמו כן, במסגרת תפקידי הייתי אחראי על איוש עמדות האזנה במשקלטים, בהתאם לסב"ט שלהם, הזנת הצווים למערכת מעקב אחרי מועדי תפוגת הצווים וכן הזנת המערכת בתנאי הצווים הנ"ל כולל הגבלות המופיעות הצווים והבאתם לידיעת משקלטים אשר היו אמונים על ביצוע הצווים. כמו כן הייתי אחראי לביצוע גיבוי החומר אשר נקלט במערכת הד"ש בקלטות שמע במטרה להעבירם לתביעה ו/או לסנגוריה.

זאת ועוד, באחריותי היה ללמד את המשקלטים ומפקדי להשתמש במערכת.

כך למעשה הפכתי לראש המחלק, תוך שאני מנהל את כל העבודה במחלק, זאת ללא מינוי רשמי, מפקד המחלק פשוט האציל עלי את סמכויותיו בהסכמתו ובברכתו של פיקוד היחידה ובכללם של תנ"צ מזרחי מפקד היחידה.

באופן כזה, מתחילת 1998 עד בספטמבר 2000 הייתי חלק בלתי נפרד מכל הפעילות המבצעית של היחידה ככל שהדבר היה קשור להאזנות ומערכת ד"ש.

על פועלי בהקמת המערך הממוחשב להאזנות סתר, תפעולו ותפקודי כמפקד המחלק בפועל זכיתי בהערכת מפקדי ובברכתו של תנ"צ משה מזרחי, הוענק לי תואר שוטר השנה בשנת 1999. דבר בחירתי כשוטר השנה הודע לי מפיו של נצ"מ סיימן פרי ועל-ידי מברק ממטא"ר וכן קוצר הפז"מ והועלתי בדרגה.

בתנאים של "צייד המכשפות" הפחדות והשחרת פני חברי לעבודה, חשדתי שיגיע תורי - זאת רק שאלה של זמן.

אני הכנתי עבורי ועבור חברי לעבודה "פוליסת ביטוח". אני העתקתי את כל תכולת ספריית הגיבוי לקובץ מוצפן ומוגן ואילו את ספריית הגיבוי עצמה מחקתי. את הקובץ הזה בדיוק הריני למסור יחד עם תצהירי זה.

לאחר שחרורי משירות המשטרה, בספטמבר 2000 החלו הרדיפות. זה התחיל מהאשמות שקריות ובהדלפת מידע מהיחידה. בעקבות זאת, התקשר אלי עתונאי של עיתון גלובס בבקשה לראיין אותי.

אני סרבתי ואמרתי לו שאילו היה לי מה לומר הייתי אותר זאת רק במח"ש.

יום למחרת בעיתון גלובס פורסמה כתבה אשר על דבר קיומה נודע לי מחבר ליחידה, רס"ב צבי שלום תמרי, אשר בה נכתב שתנ"צ מזרחי נתן הוראה בלתי חוקית להאזין לשיחות של מר ליברמן עם ראש הממשלה דאז, מר בנימין נתניהו, ושוטר סטינסלב וז'אמסקי אשר סירב לבצע ההוראה ונאלץ לעזוב את המשטרה.

אני מייד התקשרתי לראש זרוע המודיעין של היחידה נצ"מ סיימון פרי. בשיחה מסרתי לו, שאין לי יד ורגל בפרסום הכתבה. ועל כך נכון אני להיבדק בפוליגרף.

האירועים שבאו בעקבות הכתבה לא ממש הפתיעו אותי.

מספר ימים לאחר השיחה עם נצ"מ פרי, בשעה 5:00 הופיעו בביתי שישה או שבעה שוטרים מיחא"ה, רובם ממחלק ללוחמה בעבירות מחשב, אשר אני הכרתי אותם היטב הן אישית והן מקצועית. הם העירו אותי ואת משפחתי, ילדי בן ה-8, אישתי שהיתה בחודשי הריון מתקדמים, ערכו חיפוש יסודי בביתי אשר בסיומו בקשו ממני להתלוות אליהם ליחידה.

כשיצאנו מהבית הצעתי להם לערוך חיפוש ברכב העבודה שלי, בדרך נכנסנו אף למקום עבודתי החדש ועל אף שלא היה להם צו לכך הרשתי להם לבצע חיפוש במקום עבודתי.

בהמשך הגענו למשרדי היחא"ה. שם ראש צוות החקירה סנ"ץ דוד אוסמו הודיע לי שאני חשוד בשיבוש הליכי חקירה ומשפט בעניינו של עופר נמרודי.

חקרו אותי בו זמנית 3 חוקרים. במהלך החקירה ניסתי להפנות את תשומת ליבם של החוקרים לעבירות שבוצעו על-ידי מפקד היחאב"ל. אך הם עשו מאמץ עילאי להתעלם מכך.

לאחר כ-11 שעות שהיתי מעוכב לחקירה, הודעתי לחוקריי, שאין זה כלל משנה כמה זמן הם יחזיקו אותי כאן, אני בסוף ייסע ישירות למשרדי מח"ש. לאחר כמחצית השעה שוחררתי בערבות בתנאי שלא אצור קשר במשך חודש עם אנשי יחאב"ל בהווה ובעבר וכן איסור מוחלט ליצור קשר עם עיתונאים וחברי כנסת. דרכוני נלקח לחצי שנה עם הבטחה להחזיר אותו אלי באם אדרש לנסיעה לחו"ל בענייני עבודה.

כמו כן, נאמר לי מפי ראש הצוות סנ"ץ אוסמו שלא יפתח תיק פ.א. ושהתיק הוא בגדר תיק ל.א. (כשבאתי לקבל דרכוני ראיתי על המעטפה מספר תיק .פ.א אשר נפתח נגדי).

כעבור 30 יום עם סיום תוקף מגבלות שהוטלו עלי עם שחרורי, יצר עמי קשר יו"ר ועדת הביקורת של הכנסת דאז, שר הפנים היום מר עוזי לנדאו. בשיחה עמי הוא ביקש ממני להיפגש עם חוקרי מח"ש. כך עשיתי.

נפגשתי עם חוקרי מח"ש במשרדיהם ברחובות. הודעתי להם שאני מוכן למסור עדות מלאה ומפורטת, זאת בתנאי שתובטח לי חסינות.

פרט לכך אני ציירתי באוזניהם תמונה כללית של העבירות אשר בוצעו על-ידי תנ"צ משה מזרחי והוספתי שבאם יפתח תיק פלילי כנגד מזרחי אני ימסור ראיות המאששות את אמיתות דברי.

במציאות לא רק שלא נפתחה חקירה פלילית נגד תנ"צ מזרחי, אלא שכעבור מספר ימים התראיינה פרקליטת המדינה הגברת עדנה ארבל והודיעה לתקשורת, כי בבדיקה שנערכה על-ידם יחד עם ראש אח"ק דאז, ניצב יוסי סידבון, נמצא שאין כל ממש בהאשמות שהעלו כנגד תנ"צ מזרחי בכתבה של עיתון גלובס.

באותה כתבה, נאמר שמקורות במשטרה מוסרים שבהיותי אשף מחשבים כהגדרתם פרצתי למערכת המחשב של המודיעין המשטרתי, והוצאתי חומר מודיעני מסווג. חושב לציין שמעולם לא נחקתי בחשדות אלו טרם הכתבה וגם לא לאחריה.

כשהבנתי, שלא יניחו לי לנפשי ולא יתנו לי ולמשפחתי לחיות בארצי ככל אדם וכל עוד אנשי מרות אשר רמסו ברגל גסה את חוקי מדינת ישראל ושאני באל כורחי הייתי עד לכך ומשום כך מהווה סכנה עבורם. עלי לעזוב את ארצי.

למען ליצור לעצמי "פוליסת ביטוח" עשיתי תצהיר זה. אני מפקידו למשמרת.

תצהירי זה נעשה בשני שפות. בשפת אימי רוסית ובעברית.

כמו כן אני מוסר למשמרת את הראיות המאמתות את האמור בתצהירי. הקובץ הכולל את הראיות המקודד, במקרה ויקרה לי דבר מה ההוראות לקידוד אני משאיר למשמרת בידיים נאמנות ואמונות.

זהו תצהירי וזהו שמי, וכל כל אשר נאמר בו אמת ויציב.
אני מצהיר בזאת שהנני נכון לעבור בדיקת פוליגרף בלתי תלויה לאימות הדברים האמורים בתצהיר זה.

חתימת המצהיר:

אני, עורך הדין חנן גולד מאשר בזאת שזיהיתי את מר יז'מסקי סטניסלב על-פי תעודת זהות 308906882 המוכר לי אישית והוא חתם על תצהיר זה בפני ביום 17.12.01.

רשימות נוספות / סטניסלב
חשיפה: המשטרה צותתה ותימללה ב-1999 שיחות טלפון שנערכו מלשכת רוה"מ נתניהו
בית המשפט השלום דחה בקשת המשטרה להסיר החיסיון מפרקליטו של יאז'מסקי
המשטרה דורשת להסיר החיסיון מפרקליטו של חוקר יאחב"ל לשעבר סטניסלב יאז'מסקי
הממשלה החליטה: מבקר המדינה יבדוק האזנות הסתר שבוצעו על-ידי המשטרה
חוקר יאחב"ל לשעבר מציע להיות עד מדינה ולחשוף עבירות שביצע לכאורה ניצב מזרחי
היועץ המשפטי לממשלה הודיע רשמית: אבדוק את האזנות הסתר למר ליברמן
חשיפה: המשטרה תימללה שיחות אישיות שניהלו רעייתו ובתו של אביגדור קהלני
השר לנדאו מתעורר: יש לבדוק "עד תומם" סימני שאלה שהתגלו בפרשת האזנות סתר
השר ריבלין הגיש לממשלה הצעת-החלטה לחוות דעת מבקר המדינה בהאזנות הסתר
בניגוד להודעת בכירי המשטרה: שיחות של השר ליברמן עם יפה דרעי - תומללו
אריאל שרון הודיע לשרים: בעוד שבוע דיון מיוחד בממשלה בפרשת האזנות הסתר
המשטרה צותתה ותימללה ב-1999 גם שיחות שניהלה בתו של השר ליברמן
צו מעצר הוצא נגד סטניסלב יאז'מסקי בחשד שהוציא מיאחב"ל הקלטות אסורות
השר ליברמן דיווח לשרון: הקליטו בסתר גם שיחה שלנו
מתקפת שרים כנגד היועץ המשפטי לממשלה: מדוע תומללו האזנות סתר ליברמן-נתניהו
תיק מזרחי
ידיעות אחרונות מסתיר מידע מקוראיו
מצוקתו של השר אביגדור ליברמן
טיעוני ליברמן בכנסת בפרשת האזנות הסתר
הפרקליטות מאשרת: המשטרה האזינה ותימללה שיחה פוליטית ליברמן-נתניהו ערב הבחירות
חשיפה: תמלילי שיחות ליברמן-נתניהו שהקליטה המשטרה - בניגוד לצו בית משפט
משרד המשפטים: ראש יאחב"ל משה מזרחי לא צותת לנתניהו וליברמן בניגוד לחוק
המשטרה חקרה: האם הודלף מידע המחשיד את תנ"צ מזרחי בהאזנות סתר לליברמן ונתניהו
טענות: ראש יאחב"ל הורה לפקודיו לתמלל שיחות של ליברמן ונתניהו
http://www.nfc.co.il/showArticles.asp?subjectId=19&DocId=789&PageNumber=&GoBackXTimes=

מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   01:47   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. למה לא שמעו למפכ''ל המשטרה אהרונישקי..??  
בתגובה להודעה מספר 4

אהרונישקי שוקל לפנות לכנסת או לערכאות כדי לסכל מינוי מזרחי
לראש אגף החקירות... !!

אהרונישקי. החליט להאבק נגד המינוי הפוליטי!!

- רואה במינוי התערבות פוליטית מצד השר בן-עמי; מקורביו: אהרונישקי שוקל לבקש דיון בממשלה בנושא, פנייה לוועדת הפנים של הכנסת ו/או עתירה לבג"צ כנגד השר בן-עמי; אהרונישקי מתנגד למינוי מזרחי בשל כזביו ב"פרשת נמרודי"; חברי הכנסת ליברמן והנדל עומדים לעתור לבג"צ

17/12/00 | מאת: יואב יצחק

המפכ"ל הנכנס שלמה אהרונישקי, החליט הערב - לאחר שנועץ בידידיו ובגורמים נוספים - להאבק בשר לביטחון פנים שלמה בן-עמי, במטרה לסכל את מינויו של תנ"צ משה מזרחי לראש אגף החקירות במשטרה.

במקביל עומדים שני חברי כנסת - אביגדור ליברמן וצבי הנדל, לעתור לבית המשפט העליון, כנגד מינויו של מזרחי לתפקיד.

אהרונישקי קיבל את ההחלטה להאבק, לאחר שהשר לביטחון פנים ח"כ שלמה בן-עמי, מינה היום (17.12.00) את תנ"צ משה מזרחי לראש אגף החקירות במשטרה, למרות התנגדותו הנחרצת של אהרונישקי. המינוי יכנס לתוקף ביום 1.1.01.

נודע לי, כי במהלך היום התלבט והתייעץ אהרונישקי עם כמה ממקורביו ויועציו - בין היתר הוא שקל התפטרות - והערב קיבל את ההחלטה להאבק בתוקף, כנגד המינוי, ואף לשקול צעדים בכל אחת מהחלופות הבאות, במידת הצורך:

* לפנות לראש הממשלה בבקשה לקיים דיון בנושא זה בישיבת הממשלה הקרובה, בנוכחות שרי הממשלה;

* לפנות לוועדת הפנים של הכנסת, כדי שתבחן את המינוי של השר ותורה על סיכולו;

* לפנות לבית המשפט העליון, כדי שיורה על בטלות המינוי.

אם יאלץ אהרונישקי לפעול במסלול זה, תהא זו הפעם הראשונה שבה נאלץ מפכ"ל משטרה לפנות אל גורמי חוץ, במטרה להכשיל מינוי שבו חפץ השר הממונה.

השר בן-עמי השתמש היום (17.12.00) בסמכותו על-פי פקודת המשטרה, וחתם על המינוי. בהודעתו הפומבית מסר בן-עמי, כי החליט על המינוי לאחר שהתייעץ עם היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין ועם פרקליטת המדינה עדנה ארבל, שהמליצו בפניו לקיים את המינוי. החלטת בן-עמי ניתנה, לאחר שבמשך מספר שבועות הוא ניהל שיחות עם המפכ"ל הנכנס אהרונישקי וניסה לשכנעו לקבל את המינוי.

נודע, כי אהרונישקי התנגד בתוקף למינוי, בעקבות מידע שהובא לידיעתו על אודות כזביו של מזרחי ב"פרשת נמרודי", וכן על אודות מעשים בלתי תקינים לרבות שיבוש חמור של מהלכי חקירה מצד מזרחי בפרשה זו, הן בבית המשפט והן מחוצה לו. אהרונישקי הגיע למסקנה, לפיה מזרחי אינו כשיר למלא את התפקיד - המחייב, מטבע הדברים, טוהר מידות ויושר אישי מן המעלה הראשונה.

כפי שמסרנו כאן ביום 10.12.00, פרקליטת המדינה התערבה גם היא למען מינויו של מזרחי לתפקיד. גם היועץ המשפטי לממשלה פעל בכיוון זה - למרות הדברים הקשים שהתגלו כנגד מזרחי. על-פי ההערכות, ביסוד השתדלותם עומדת ההנחה, לפיה אי מינויו של מזרחי לתפקיד ראש אגף החקירות, עלול לגרום לפגיעה נוספת במעמדו ומאידך בסיכויי הרשעתו של עופר נמרודי במשפטו בבית המשפט.
http://www.nfc.co.il/showonedoc.asp?SubjectId=1&DocId=112&PageNumber=&GoBackXTimes=

מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   14:35   03.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כתבה בידיעות: משרד המשפטים-אין המלצה להעמיד..  
בתגובה להודעה מספר 5

לדין פלילי את ניצב מזרחי. המשרד הודיע כי...:-

"אף גורם עוד לא גיבש את עמדתו בפרשת תמלול האזנות
הסתר לאביגדור ליברמן, ואנו ממתינים להשלמות חקירה".

האמנם משרד המשפטים....??

מבחן התוצאה.
פ"ש.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:06   04.12.02   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. חשיפה: עוד ניסיון לטיוח...!!  
בתגובה להודעה מספר 6

עוד ניסיון לטיוח פרשת מזרחי..:-
מח"ש נמנעת מקבלת עדות מסטניסלב יאז'מסקי יאז'מסקי, מתחמקים !!

חשיפה: יאז'מסקי - אחד העדים המרכזיים נגד מזרחי, נחקר בקנדה (בהסכמתו) בידי חוקרי המשטרה, בחשדות שהועלו נגדו; לעומת זאת, חוקרי מח"ש נמנעים מלגבות עדותו נגד משה מזרחי; דובר משרד המשפטים: החקירה תואמה בין כל הגורמים המופקדים ובהם מנהל מח"ש

03/12/2002 | מאת: יואב יצחק

ניסיון נוסף נעשה בימים אלה לטייח את החשדות החמורים ב"פרשת מזרחי". מהלך זה נעשה, בהמשך למגמת החיפוי והטיוח מצד פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, ובהמשך לסחבת שננקטה במהלך חקירתו של מזרחי - בחשדות שביצע עבירות על חוק האזנת סתר ושיבש מהלכי חקירה ומשפט.

הניסיון נעשה עתה בדרך של הימנעות מגביית עדותו של אחד העדים המרכזיים בתיק זה, סטניסלב יאז'מסקי. במסגרת זו נעשה בימים אלה ניסיון לסגור את פרשת מזרחי, בהמלצה להסתפק בהעמדתו לדין משמעתי בלבד (ולא פלילי). נודע, כי קיימת הערכה, לפיה אם יוחלט להעמידו לדין משמעתי, יפרוש מזרחי - דבר שייקטע את ההליכים, ובשורה התחתונה תימנע גם העמדתו לדין משמעתי, וכך תימנע פתיחת "תיבת פנדורה".

החשש הרווח בפרקליטות הוא, שאם יועמד מזרחי לדין בהליך פומבי, יתברר כי חלק מהמידע שנאסף נגד אישי ציבור ובכירים אחרים (לרבות נתניהו, ליברמן, שרון ואחרים), הושג תוך עבריינות סדרתית מצד גורמי אכיפת החוק. נודע לי, כי כמה ממקורביו של מזרחי טוענים עתה, כי מזרחי פעל "ברשות ובסמכות". הם מכוונים, ככל הידוע, לכמה מבכירי הפרקליטות.

נודע לי, כי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה - שמיהרו לפתוח בתחילת השנה בחקירה פלילית נגד סטניסלב יאז'מסקי (בעוד שפתיחת החקירה נגד מזרחי התעכבה), בחשד שהוציא שלא כדין מיאחב"ל מסמכים וקלטות, המעידים על עבירות לכאורה שביצע מזרחי, גבו ממנו עדות בקנדה לפני כחמישה שבועות. החקירה תואמה עם רשויות אכיפת החוק בקנדה ובהסכמת החשוד. קודם לכן עשו החוקרים מאמץ לגלות את מקום "מחבואו". ואולם, יאז'מסקי הודיע בעצמו פומבית על מקום הימצאו והזמינם לקבל את עדותו.

עדותו של יאז'מסקי נמסרה בקנדה, בתחנת המשטרה, המכונה: "משטרת הרוכבים הקנדים". יאז'מסקי מסר עדות במשך כשלושה ימים, והשיב על השאלות שנשאל. פרקליטו, עו"ד חנן גולד, מסר לי, כי יאז'מסקי הביע את הסכמתו למסור מידע חד-משמעי מפליל נגד מזרחי. ואולם, חוקרי היחידה הארצית הודיעו לו שאין הם עוסקים בכך, וכי תפקידם הוא למצות את החקירה בחשדות נגדו.

הימנעות זו נעשית בהמשך למגמה המאפיינת את התנהלות הפרקליטות בפרשה זו. יאז'מסקי פנה באמצעות בא-כוחו, עו"ד חנן גולד, אל הפרקליטות, אל המשטרה ואל היועץ המשפטי לממשלה, וגם אל מבקר המדינה, ולכולם הציע שהוא יגיע לישראל וימסור עדות מקיפה באשר למעשיו של מזרחי. לחילופין, הוא הביע הסכמתו להחקר בחו"ל. כל זאת בכפוף לכך שיובטח מעמדו כעד מדינה נגד מזרחי. ואולם, גורמי אכיפת החוק בישראל נמנעים, עד עתה, משמיעת דבריו ומקבלת ראיות ממנו, נגד מזרחי, שיאפשרו מיצוי הדין נגדו והעמדתו לדין פלילי.

יודגש, כי על-אף הניסיון להימנע מקבלת מידע נוסף, ישנן עתה בידי חוקרי מח"ש ראיות מספיקות להגשת כתב אישום נגד מזרחי. חלק ניכר מהם חשפנו כאן באתר ובעיתון מעריב.

דובר משרד המשפטים מסר בתגובה: "החקירה תואמה בין כל הגורמים המופקדים, ובכלל זה על-דעת מנהל מח"ש. מעבר לכך, לא נוכל בשלב זה להתייחס".
http://www.nfc.co.il/showonedoc.asp?SubjectId=1&DocId=15966&PageNumber=&GoBackXTimes=

מבחן התוצאה.
פ"ש.

shlomo8
גולש אורח
   20:42   06.02.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ברור כשמש שאף אחד לא יצא נגד מזרחי  
בתגובה להודעה מספר 12

שהרי הוא מחזיק את כולם בכף ידו
אני בטוח שיש לו מספיק חומר להפליל
את כל הפרקליטות , השופטים וחברי הכנסת

למען האמת זה היה לא רע בכלל לשים יד
על כל מה שיש לו במרתפים - בטוח הרבה אמיתות היו נחשפות
על עובדי הציבור שענייני חיים ומוות מופקדים בידם

Finnegan
גולש אורח
   01:02   07.02.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אי אפשר לחשוד בי באהדת יתר לטיפוס הזה, אבל  
בתגובה להודעה מספר 14

אני חושב שאתה קצת מפריז בכוחו...

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   08:51   12.02.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. רובינשטיין: חקירת מזרחי הסתיימה !!  
בתגובה להודעה מספר 0

ש_ש
חבר מתאריך 7.4.02
12876 הודעות 23:31 11.02.03

@ רובינשטיין: חקירת מזרחי הסתיימה

היועץ המשפטי, אליקים רובינשטיין, מסר בתגובה למכתבו של שר המשטרה כי ההחלטה בחקירה נגד ראש אגף החקירות מזרחי תינתן לאחר שיוגשו סיכומי הפרקליטה המלווה את התיק וחוות דעתה של פרקליטת המדינה, עדנה ארבל. רובינשטיין הבהיר כי החקירה עצמה הסתיימה. שר המשטרה, עוזי לנדאו, ביקש הערב מרובינשטיין כי יזרז את קבלת ההחלטה בחקירה נגד ניצב משה מזרחי ראש אגף החקירות החשוד כי ביצע האזנות סתר בניגוד כחוק.

http://www.nana.co.il/Common/GeneralModules/Ticker/PopUp.asp?ServiceID=16&ArticleID=55023

Finnegan
חבר מתאריך 31.10.02
1042 הודעות 23:53 11.02.03

4. אז הוא לא מדליף,
בתגובה להודעה מספר 3

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 11.02.03 בשעה 23:53

אבל מי יודע מה עושה בסמכויות שיש לו. מזרחי הקים בברכתה של עדנה ארבל כמעט מדינה בתוך מדינה, עוד כשהיה ביחבא"ל. עכשיו הוא רק צריך לגדל קצת שיער ולהחתים דרכונים, ועוד נוכל לקרוא לו אלי אביבי.
גם לי יש הרגשה שארבל לא תיתן לו ליפול. אבל במקום לשמור על פרופיל נמוך ולהשתיק כך את מתנגדיה, היא תפשיל שרוולים ותצעק את צעקת הקוזק הנגזל. ובסופו של יום היא עוד תעז לספר לכולנו עד כמה עושים לה את המוות משום שהיא שומרת על שלטון החוק. נו באמת.

דקטרין
חבר מתאריך 15.4.02
1881 הודעות 00:09 12.02.03

5. האם יש לך אינטרס בעינין ?
בתגובה להודעה מספר 3

מה כל כך איכותי בלצוטט לראש ממשלה מכהן(בניגוד לחוק) ?
מה כל כך איכותי בהתפתלות על דוכן העדים כאחרון הגנבים ?
למה הליצן בן עמי כפה בכוח את מינויו של מזרחי על אהרונישקי ?
מה כל כך איכותי במחלקת ההדלפות של משטרת ישראל ?
מה כל כך איכותי בקשר מזרחי - ידיעות ?
מה כל כך איכותי במשטרה שסנדו מזור היה סגן המפכל שלה

דקטרין
חבר מתאריך 15.4.02
1881 הודעות 00:54 12.02.03

11. סנדו מזור הנחה את צוות החקירה של פרשיית מע''צ,
בתגובה להודעה מספר 6

לגבי החתימה, לא יכול להיות יו"ר ליכוד
שפועל כפי שפועל אריק שרון, זה חייב להיות
מצב זמני, תאונה פוליטית.
מתגעגע לנתניהו, כן, מאוד, לא מדובר בעינין
אישי או רומנטיקה פוליטית או תחושות נקמה
פוליטיות, נתניהו הוא מיצגה הפוליטי הנאמן של
המדיניות הנכונה שנחוצה לישראל והיחיד שהוכיח
יכולת תיפקוד סבירה++ בעידן שיבוש המערכות
ששורר בישראל ביתר שאת מאז פריצת טרוף אוסלו.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
6047 הודעות 07:54 12.02.03

19. סנדו מזור הנחה מספר חקירות שיסודן בפשע מחריד@
בתגובה להודעה מספר 11

ותוצאותיהן המשפטיות פשע מחריד עוד יותר, ולסיום לקח אותו
שמעון פרס והרחיק אותו בתפקיד של שגריר ברומניה,
ולמה רומניה...??

דקטרין
חבר מתאריך 15.4.02
1881 הודעות 00:49 12.02.03

9. מכיר את העובדות בדיוק כמוך, רק לא מיתמם
בתגובה להודעה מספר 7

שמירה בארון של קלטות של ר"מ ללא
קבלת אישור לתימלול ליום סגריר שאולי
יתעורר הצורך להפיל אותו מהשלטון היא
מעשה אפל מעבר להיותו מעשה לא חוקי.

דקטרין
חבר מתאריך 15.4.02
1881 הודעות 01:13 12.02.03

13. עד היום אף אחד לא יודע
בתגובה להודעה מספר 10

מדוע בו עמי יצא למלחמת עולם למינויו של
מזרחי בניגוד לדעתו ורצונו של המפכ"ל החדש
בזמנו אהרונישקי.
בזמן הקמת ממשלת נתניהו היה שימוש בטכניקת
שליפת תיקים כנגד רפול ונאמן.

מה המטויבציה של מזרחי לעבור על החוק/צורת
העבודה המקובלת ולשמור תימלולים של ראש ממשלת
ישראל ? למה ? מאיפה האומץ ? האם יש הסבר סביר
לכך ?

למה מי שחושף את הסיפור הזה מרגיש צורך לברוח
עד לקנדה ועד עכשיו לא חוזר ? למה הוא לא מקבל
חסינות בתור חושף שחיתות ?

לצערי בישראל של ימינו קשה לא לחשוש לגרוע ביותר.

דקטרין
חבר מתאריך 15.4.02
1881 הודעות 01:57 12.02.03

15. עצם היוזמה המוזרה לצותת לליברמן תמוהה,
בתגובה להודעה מספר 14

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 12.02.03 בשעה 01:58

מדוע לא צוטטו למשל לחאריית שסחר בכספי
עראפת (גנוסר) ולברק בפרשיית העמותות ?
אפשר אולי היה לתפוס אותו משבש חקירה
כאשר כל החבריה העליזה צופפה שורות
וסיכמה על מדיניות זכות השתיקה ?

סליחה, לא האזינו, הקשיבו ורשמו, אתה מיתמם
בלתי נלאה.

boazg
חבר מתאריך 22.9.02
443 הודעות 05:33 12.02.03

18. התצהיר המקורי פה להורדה
בתגובה להודעה מספר 0

http://www.4law.co.il/Hashud.pdf

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
6047 הודעות 08:42 12.02.03

22. מבחן התוצאה !!
בתגובה להודעה מספר 21

לנוחיותכם קישורים לקצת מהחומר שהובא כאן על פרשת:
"מזרחי התימני"@ מטבריה, במישרין , בעקיפין בכלל ובאחריות
מיניסטריאלית בפרט...!!
סקופ: צילומים חמים בעניין ניצב משה מזרחי.
http://rotter.net/forum/gil/5132.shtml

עו''ד מאיר שמגר מכין חוקה לישראל...@
http://rotter.net/forum/gil/5219.shtml

ד''ר ביילין וד''ר הירשפלד בגדו במדינת ישראל!!
http://rotter.net/forum/gil/5070.shtml

עמרם מיזנא = פשע מאורגן = דוד בן גוריון...@
http://rotter.net/forum/gil/5175.shtml

מבחן התוצאה.
פ"ש

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   02:33   16.02.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. השר עוזי לנדאו, דורש הכרעה !!  
בתגובה להודעה מספר 16

השר לנדאו תוקף את היועץ רובינשטיין: מדוע מתעכבת ההכרעה בחקירת ניצב מזרחי?

בעקבות חשיפת הפרשה במעריב וב-Nfc, הורה רובינשטיין בתחילת 2002 על חקירת מזרחי בחשד שביצע האזנות סתר בלתי חוקיות; למרות זאת, טרם הכריע רובינשטיין בפרשה, ומזרחי... ממשיך בתפקידו

11/02/2003 | יואב יצחק |

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, יוצא בביקורת חסרת תקדים נגד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין. עיקרה: מדוע טרם הכריע רובינשטיין, בפרשת ניצב משה מזרחי, דבר הגורר מצב בלתי אפשרי, שבו מזרחי - החשוד ונחקר בגין עבירות פליליות חמורות - ממשיך לשאת בתפקיד ראש אגף החקירות במשטרה.

השר לנדאו מתייחס לחקירה המתנהלת נגד מזרחי, בחשד שביצע האזנות סתר בלתי חוקיות לגורמים שונים, ובהם: לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, לשר לשעבר אביגדור ליברמן, לשיחות שקיים ליברמן עם אישים שונים, ובהם עם ראש הממשלה אריאל שרון (בטרם מונה שרון לראש ממשלה), ולגורמים רבים נוספים, בהם נשות וילדי אישי ציבור.

הפרשה נחשפה במעריב וב-Nfc. למרות הזמן הרב שעבר מאז החשיפה הראשונה (בנובמבר 2000), למרות הזמן שחלף מעת פתיחת החקירה (בתחילת 2002), ולמרות המלצת המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש - להעמיד את מזרחי לדין, טרם הכריע רובינשטיין בפרשה זו. יותר מזהף נודע לי, כי רובנשטיין התחייב בפני לנדאו פעם אחרי פעם, כי הנה... "עוד שבועיים-שלושה", אולם הכרעה לא ניתנה.

פנייתו של לנדאו לרובינשטיין נעשתה במכתב מיום 9.2.03. הנה המכתב, במלואו (ציטוט):

הנדון: קבלת החלטה בחקירה נגד ראש אח"ק ופרסום הממצאים וההמלצות

1. בתחילת 2002, לערך, החלה המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) לנהל חקירה נגד ראש אח"ק ניצב משה מזרחי. הרקע לחקירה - חשדות, לכאורה, לביצוע עבירות פליליות או משמעתיות, במהלך חקירות שהתנהלו, שעה שניצב מזרחי היה ראש יאחב"ל, עוד בטרם מונה לתפקידו הנוכחי.

2. החקירה, לפי הערכות שמרניות, היתה אמורה להסתיים לכל המאוחר בתחילת הקיץ שחלף.

3. למרות הזמן הרב שחלף מאז פתיחת החקירה, ולמרבה הפליאה, טרם הגיעו הגורמים הנוגעים בדבר במשרד המשפטים לגיבוש ממצאים, מסקנות והמלצות, שיסכמו ויחתמו את מלאכת החקירה של חשדות אלו.

4. נוצר מצב שראש אח"ק, שאמור להשקיע את מלוא מרצו בהבטחת תיפקודו התקין של אגף החקירות, והמוביל חקירות רגישות, טרוד בו-בזמן בחקירה המתמשכת שבה הוא עצמו נתון, ושתוצאותיה עלולות להיות גם העמדתו לדין. סביר להניח, שתיפקודו עלול להיפגע ועימו תפקוד האגף, ולא לזמן קצר.

5. בנוסף לכך, התפקיד הרגיש ביותר של ראש אח"ק, במיוחד בתקופה זו, מחייב באופן מובנה קשר יומיומי, שוטף וגלוי לב, המבוסס על אמון, עם פרקליטות המדינה ועם היועץ המשפטי לממשלה. מיותר להכביר מילים על ההשלכות שיש לעובדה, שעניינו של ראש אח"ק עדיין תלוי ועומד, על כל המערכת.

6. התמשכות החקירה והעיכוב בפרסום תוצאותיה זמן כה רב, פוגעים בעבודת אח"ק, עלולים להשפיע על החקירות, וגורמים נזק לאמינות משטרת ישראל ורשויות אכיפת החוק.

7. איני בא, חלילה, להכריע ולקבוע קביעות כלשהן לגבי תוצאות החקירה המתנהלת נגד ניצב מזרחי. יחד עם כך אני סבור, כי בכירותו, רגישותו וחשיבותו של תפקיד ראש אח"ק מחייבים השלמה וסיכום מידיים של החקירה, כדי שלא ימלא את התפקיד, מי שהועלו נגדו חשדות וחפותו טרם נקבעה זמן כה ממושך.

8. ניצבי ובכירי משטרה בתפקידים פחות רגישים פוטרו, הושעו או יצאו לחופשה בשנים האחרונות, כדי שלא ייגרם נזק לתפקוד היחידות הכפופות להם, לנושאים שעל טיפולם הם אחראים ולאמינות משטרת ישראל. זאת, לאחר שהחקירה שהתנהלה נגדם וההחלטה בעניינם התקבלו תוך פרקי זמן קצרים.

9. כמי שנושא באחריות המיניסטריאלית לתפקודה התקין של משטרת ישראל, אני פונה בזה אליך, ומבקש ממך בכל התוקף, להביא לכלל סיכום מיידי של החקירה, על הממצאים, המסקנות וההמלצות העולים ממנה, ופרסומם לאלתר.
http://www.nfc.co.il/showonedoc.asp?SubjectId=1&DocId=19723&PageNumber=&GoBackXTimes=

מבחן התוצאה.
פ"ש

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות