גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #5760 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5760   
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
   23:32   22.10.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. ''שלום עכשיו'' גוססת !  
  תגובה עבור הודעה מספר 5
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.11.13 בשעה 09:57 בברכה, פילוביץ שחף
 
"שלום עכשיו" גוססת !הימים הסוערים: הפגנת שלום עכשיו נגד המלחמה בלבנון
מול בית ראש הממשלה, 1985. צילום: זום 77

מצעד לפידים של שלום עכשיו, 1999. "תנועה ללא שטח" פחות פעולות פחות תרומות פחות עובדים בשכר פחות תמיכה מהשמאל פחות תעוזה פחות מנהיגות פחות בני נוער פחות השפעה פחות בסיס אידיאולוגי אז שאף אחד לא יתפלא כשדווקא ברגע האמת שלה - המאבק על יישום תוכנית ההתנתקות - תנועת "שלום עכשיו" בתרדמת מוסי רז, ממייסדי התנועה: "כשתנועה מזדקנת היא פחות סקסית, אבל זה לא הופך אותה ללא רלוונטית" שלום אכזב

מאת: אתי אברמובמצעד לפידים של שלום עכשיו, 1999. "תנועה ללא שטח"

לפני שבועות אחדים, כשארגוני השמאל סערו בעקבות הודעת צה"ל כי החליט להגביל את עונת מסיק הזיתים בגדה המערבית לשלושה ימים בלבד, חש יעקב מנור, חבר מזכירות תנועת "שלום עכשיו", שהגיע הזמן להתגייסות כללית.
מנור העביר מסר לכלל ארגוני השמאל כי יש לסייע לפלסטינים למסוק את עצי הזית כדי שהיבול לא יירד לטמיון וכדי שניתן יהיה להגן על המוסקים מפני שכניהם היהודים. התוצאה: בשבת האחרונה התייצבו בדיר אל חטאב וסאלם, שני כפרים מזרחיים לשכם, פעילים מארגוני גוש שלום, תאעיוש, רבנים שומרי משפט וקואליציית הנשים. משלום עכשיו, התנועה בה צמח מנור, לא הופיע כמעט אף נציג.

"כשהתחיל להתגבש נושא קואליציית המסיק פניתי לשלום עכשיו וביקשתי שיצטרפו", ניסה השבוע מנור להסביר כיצד קרה שתנועתו נשארה מחוץ למאבק הזיתים. "היו הרבה קולות במזכירות שרצו, אבל יריב אופנהיימר (מזכ"ל התנועה ודוברה - א"א), אמר: 'אם צריך להשתמש לצורך הפעילות בשם של שלום עכשיו - אז בסדר', אבל פעילות יזומה מטעם התנועה עצמה לא היתה. אחר כך אופנהיימר העביר הודעה במייל שהתנועה תארגן מסיק משלה באחת השבתות הקרובות".

לשלום עכשיו, שפעיליה עצמם מתלוננים כי היא מורגשת פחות ופחות, יש תשובה טובה כמעט לכל טענה. "גבירתי", מזדרז פרופ' עמירם גולדבלום, ממייסדי שלום עכשיו, להעמיד דברים על דיוקם: "שלום עכשיו מנתה בימיה הטובים עשרות אלפי אנשים, ואת משווה אותי לקואליציה כלשהי בת 40 איש? זה מגוחך. מטרת קיומה של שלום עכשיו אינה לנקות את מצפונו של השמאל. מי שרוצה להיות פעיל במסיק, ברכתנו נתונה לו. מעולם לא רצינו להיות תנועת מסיק או תנועת דרום הר חברון. אנחנו ביטאנו את רחשי ליבו של ציבור ענק, ואם זה לא ציבור ענק זה לא מעניין אותנו".


הפגנות ופעילויות של שלום עכשיו נגד המלחמה בלבנון (שולמית אלוני ויוסי שריד). מוני מרדכי: "שלום עכשיו היא לא תנועת שטח, אלא משרד פרסום"
צילומים: זום 77


איפה הפעילים?
("יש עייפות גדולה בשמאל")

סיפור מסיק הזיתים הוא הדוגמה הטריה האחרונה להתמוססות ההולכת ומעמיקה של תנועת שלום עכשיו. כדי ללמוד דבר או שניים על מצבה לא צריך פרשן פוליטי צמוד. התנועה, ששימשה לאורך תקופה ארוכה מאוד כמותג מחנה השמאל, הפכה בשנים האחרונות, בעיקר באשמתה, לעתים ללא רלוונטית. הפעילויות מצומצמות, הנוכחות בשטח כמעט לא מורגשת, וגם השפעתה על סדר היום הציבורי מינורית. דווקא בימי הכרעה אלה, כשראש הממשלה אריאל שרון מנסה להוביל למהלך התנתקות מכריע מעזה ועומד מול לחצי הימין, ניתן היה לצפות מראשי שלום עכשיו לנקוט עמדה קצת יותר פעילה וחדה.

אגב, כששואלים את בכירי שלום עכשיו בנוגע לפעילותם בשטח, הם מצביעים שוב ושוב על אותו פרויקט מעקב התנחלויות בראשות דרור אטקס שמשמש הן את הממשל האמריקאי והן את הישראלי בקביעת המדיניות הנוגעת להתנחלויות. המטוס, שמופעל אחת לשבוע ומצלם התנחלויות, ממומן אגב על ידי הנורווגים, האיחוד האירופי ועוד מספר ארגוני שלום. מה מעבר לזה? לא הרבה.
תזכורת: שלום עכשיו נוסדה ב-78' על רקע שיחות השלום עם מצרים ובעקבות "מכתב הקצינים" שנשלח אל מנחם בגין ובו קריאה לנצל את חלון ההזדמנויות שנפתח והבעת הסתייגות ממדיניות הממשלה. חלק מיוזמי אותו מכתב הפכו לאחר מכן למנהיגי תנועת שלום עכשיו, וכמה מהם הפכו לפוליטיקאים משופשפים: צלי רשף, מוסי רז, יולי תמיר, אבשלום וילן ואחרים.

הפעילות שהכניסה את התנועה לפנתיאון הישראלי היתה ההפגנה הגדולה ב-82' לאחר הטבח בסברה ושתילה. ב-83' נרצח פעיל התנועה אמיל גרינצוויג ז"ל בהפגנת שלום עכשיו, טרגדיה שבדיעבד הביאה לתנופה בפעילות התנועה.
הירידה החדה במעמדה של שלום עכשיו חלה, כמו בשאר ארגוני השמאל, עם פרוץ אינתיפאדת אל אקצה בשנת 2000. לדעת פעילים רבים, השילוב בין האידיאולוגיה שהלכה לאיבוד לבין ההאטה הרצינית בכספי תרומות שמגיעים בעיקר מארצות הברית (שלום עכשיו ממומנת ברובה מכספי ארגון NPA - "אמריקאים למען שלום עכשיו"), הביא לפגיעה משמעותית בפעילות התנועה.
נסיונה האסטרטגי של שלום עכשיו להגיע לקונצנזוס רחב ככל האפשר עלה לדעת רבים בכך שהיא הפכה לחסרת אמירה ולעתים גם ללא רלוונטית - בעיקר בהשוואה לארגוני שמאל מעודכנים, שלדברי פעילים רבים "עשו ולא רק דיברו מעל במת כיכר מלכי ישראל".

על חלל הפסיביות של שלום עכשיו השתלטו בין השאר תאעיוש של גדי אלגזי, סמל הסרבנות וגוש שלום בהנהגת אורי אבנרי. גם חלק מהקטנים יותר - מחסום ווטץ', קואליציית הנשים, בת שלום, יוזמת ז'נבה, המפקד הלאומי, הוועד נגד הריסת בתים וכמובן "האומץ לסרב" - היוו לא פעם אלטרנטיבה.

"אני לא חושב שמישהו ישב והחליט לצמצם פעילות", אומר מזכ"ל התנועה בעבר וממייסדיה, מוסי רז. "יכול להיות שקרו תהליכים שהתגלגלו כמו ביצה ותרנגולת. גם פרצה האינתיפאדה, גם יש פחות משאבים, גם יש פחות עובדים בשכר וגם יש פחות פעילות. אני בטוח שמי שמנהל את התנועה ביומיום מנסה לעשות, אבל זה בטח לא קל. כשתנועה מזדקנת היא פחות סקסית, אבל זה לא הופך אותה ללא רלוונטית. במפלגת העבודה לא היתה הדרדרות? ובמרצ לא? שלום עכשיו נשמעת אולי פחות מבעבר, אבל אין מה להשוות".מוסי רז

אורי אבנרי


יוסי ביילין


"פעם", מתלוננת פעילה ותיקה שפרשה, "על כל דבר שלום עכשיו היתה מגיבה. בתקופות הטובות היה דיוור של פעם בחודש. פעם בחודש היו מתקשרים להודיע על משהו. היום זו דממת אלחוט. גם הדברים שמארגנים זה לא דברים של שטח, ושם היה הייחוד של שלום עכשיו. פעם היו הפגנות כל יומיים. מה שקיבלתי לאחרונה היתה הזמנה להקרנה בסינמטק".
ניסית ליצור קשר, להתעניין?

"אין עם מי לדבר, כמעט כולם התחלפו. אנשים שפעלו עשרות שנים עזבו בבת אחת. מעט אנשים קיבלו את ההחלטות, ותמיד אלה היו אותם אנשים - גליה גולן, צלי רשף וג'נט אביעד. לא היתה דינמיקה של דם חדש בתנועה. שוב אותו מצעד לפידים מהסינמטק ובחזרה, ושוב אותם חמישה פלסטינים שאומרים בדיוק את מה שאנחנו רוצים לשמוע. במקביל התחילו לצוץ תנועות אחרות".
"הבעיה החלה בסביבות שנת 2000, כשהיה נדמה שלשמאל אין יותר מה להגיד", מתאר פעיל אחר את הרגע בו החלה התנועה לדעוך. "היה משבר ושלום עכשיו התבלבלה. היא פחדה להיות רדיקלית, ובעצם הפכה להיות תנועה ללא שטח. הרבה רשימות ללא תוקף. לשלום עכשיו אמנם יש את המשאבים ואת היכולת הכי טובה לארגן כיכרות - אבל כנראה שהם חוששים. מעדיפים שם פעילות יותר סטרילית כמו מעקבי התנחלויות. אפילו כשעצרו את ברגותי היתה התלבטות אם צריך להגיב, כדי שלא ניראה פרו-פלסטינים".

פרופ' עמירם גולדבלום, הדובר הראשון של שלום עכשיו, החליט לפני כשנה וחצי להפחית מינון בפעילותו בתנועה לאחר שתמיכתו בגדר ההפרדה התקבלה כדבר פסול. "התנועה אמנם נראית קצת זקנה ומסודרת ואולי זה לא קורץ לתקשורת", הוא אומר. "אבל שלום עכשיו מחכה להגיב ברגע של לחץ גדול, לא ברגעים של לחצים קטנים. ברור לנו שכשנצטרך פעולה גדולה, בסדר גודל של מאות אלפים, יקראו לנו".

הפגנות ופעילויות של שלום עכשיו נגד המלחמה בלבנון (שולמית אלוני ויוסי שריד). מוני מרדכי: "שלום עכשיו היא לא תנועת שטח, אלא משרד פרסום"
צילומים: זום 77 "יש עייפות גדולה גם בשמאל הרדיקלי", מנסה להסביר הפעיל יעקב מנור. "ארבע שנות אינתיפאדה התישו אותנו. אז אני יכול לעשות כי אני פנסיונר; אחרים שיש להם עבודה, משפחה, עושים פחות. היו כאלה שהחליטו שהפעילות לא מספקת ועברו לארגונים אחרים. אני למשל הלכתי יותר שמאלה בפעילות שלי".

צלי רשף, ממייסדי שלום עכשיו: "מידת המעורבות שלי מאוד קטנה, וגם לא עם כל ההחלטות אני שלם. השליטה שלי במה שקורה אפסית".

ג'נט אביעד: "להגיד ששלום עכשיו זו לא תנועת רחוב זה אבסורד. אני לא מכירה תנועה יותר פעילה מאיתנו. אז נכון, אנחנו לא תאעיוש ולא גרים בכפרים ערביים, אבל הצלחנו להכניס את מעקב ההתנחלויות לתודעה הציבורית".

איפה הנוער?
("זה הדבר הכי יקר שיש")

אבל המחלוקת האידיאולוגית וחוסר העשייה הם רק חלק קטן מהעניין. לדעת פעילים רבים, סובלת התנועה מתחלופה רבה מדי - סימפטום לכך שדור המנהיגים לא ממהר לפנות דרך ולתת לצעירים לנווט. המזכ"ל הבולט האחרון של התנועה היה מוסי רז, ששימש בתפקיד בין 94' ל-2000. אחריו התחלפו ארבעה מזכ"לים: בטי בנבנישתי, גבי לסקי, מוריה שלומות ומוני מרדכי. המזכ"ל הנוכחי, יריב אופנהיימר, רכש ממפלגת העבודה, משמש גם כדובר.
"הבעיה בשלום עכשיו טמונה בכך שמי שמתיימר להנהיג לא רואה בשלום עכשיו תנועת שטח או תנועת מחאה, אלא משרד פרסום שהמוצר שלו זה השלום - אותו הם מנסים למכור כבר יותר מ-25 שנה", אומר מוני מרדכי, היום יועץ תקשורת. "שלום עכשיו זו תנועה אוכלת פעיליה, הם לדעתי לא מעוניינים לפתח מנהיגות חדשה. יש שם חבורה שאוחזת במושכות ולא ממהרת לתת לחדשים לעלות על העגלה הזאת ולקחת מהם את הבכורה. מאות פעילים פרשו אחרי זמן קצר כי ככל שאתה רוצה להיות מעורב, אתה מגלה שבולמים אותך".
איך?

"למשל כשאומרים שאין כסף להפגנה. בסך הכל פעיל הוא אדם עובד, שמתנדב כמה שעות בשבוע. אם התנועה לא מסייעת לו הוא מתייאש די מהר. להפגנה צריך מגאפון, שלטים, ציוד של התנועה. אני נכנסתי בתקופה של מתח גדול בין פעילים שרצו לדעת כמה כסף מגיע מארצות הברית לתנועה בישראל. אף אחד, אפילו לא אני כמזכ"ל, לא ידע כמה כסף מגייסים ומה עושים עם הכסף. הם חיים עדיין בשנות ה-80', והטור הארוך של מאוכזבי שלום עכשיו מעיד על כך. הנזק הוא למחנה השלום כולו, כי שלום עכשיו מפתחת ציפיות מסוימות אצל אנשים וגם לוקחת נפח מסוים בשיח הציבורי. ברגע שהשימוש איננו שימוש נכון, היא פוגעת בכל המחנה שלה".

מעבר לטענות על ההנהגה בהווה טוענים המקטרגים כי לתנועה אין גם הרבה עתיד. נוער שלום, שנחשב בעבר לקצפת התנועה, שבק חיים אי שם בתחילת אינתיפאדת אל-אקצה. על פי דו"ח רשם העמותות, ב-2002 הושקעו כ-13 אלף שקל בפעילות עמותת נוער שלום עכשיו, לעומת 317 אלף שקל שנה קודם לכן.

"לשלום עכשיו אין נוער כי חבר'ה צעירים הם חדורי אמונה ורוצים להשפיע דרך פעילות", מנסה להסביר ד"ר דודי מקלברג, מרצה לתקשורת ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת תל אביב. "גם לבני נוער פחות סקסי לעשות פעילויות צמתים כשראש הממשלה מיישם את מה שהם אומרים. יש פה תהליך שלם בחברה הישראלית: מאז שברק הפסיד בבחירות השמאל המתון די נעלם - אבל התהליך הזה הולך ויורד. אני דווקא רואה תהליך שבו השמאל המתון יחזור וייצא החוצה. במקרה של בחירות או אם תהליך הנסיגה החד צדדית ייפול, אז תראי את השמאל המתון חוזר ויוצא החוצה".

לאנשי שלום עכשיו יש הסבר אחר לדעיכת פעילות הנוער. הכל עניין של כסף, אומרים שם. "תנועת נוער זה הדבר הכי יקר שיש", מסביר מנכ"ל התנועה והדובר, יריב אופנהיימר. "צריכים לדאוג להסעת פעילים, מדריכים, ביטחון. להפעיל נוער זה דבר יקר ומסובך. כשפרצה האינתיפאדה האחרונה הגיעו למסקנה שיש קושי כלכלי להחזיק את נוער שלום עכשיו, אבל כל פעיל שרוצה לקחת חלק בפעילות יכול להגיע. מעולם לא היינו תחליף לשומר הצעיר או לצופים".

איפה הכסף?
("תורמים מיואשים מהסכסוך")

רבים מצביעים על הירידה בהיקף התרומות מחו"ל כעל גורם מרכזי לפיחות בפעילות התנועה. אם עד לפני כחמש שנים לערך הועסקו בשלום עכשיו 17 עובדים בשכר, נכון לסוף 2002 הועסקו בתנועה חמישה עובדים בשכר.
על פי דו"ח רשם העמותות, בסוף שנת 2002 היתה התנועה בגרעון שוטף של כ-215 אלף שקל - זאת לעומת פלוס של כ-507 אלף שקל שנה קודם לכן. היקף התרומות בסוף 2002 נאמד ב-2.8 מיליון שקל, כשכ-2.4 מיליון שקל מסכום זה הגיעו מתרומות מחו"ל, לעומת 2.67 מיליון שקל תרומות מחו"ל שנה קודם לכן.
"היום יש פחות כסף מבעבר", מאשר גם יריב אופנהיימר. "יש שנים שבהן יש תחושה שחייבים להיות בשטח, ואז קל יותר לגייס כסף. יש שנים שהמצב תקוע כמו השנים של שרון עד תוכנית ההתנתקות, וחלק מהתרומות מגיע ספציפית לזה. ברגע שאין מאבק ציבורי או תקווה לשינוי, ברור שמצבנו כתנועה חוץ פרלמנטרית יורד".

לואיס רוט, מנכ"ל APN ארה"ב ואחראי על גיוס התרומות לשלום עכשיו, אומר כי כשברק היה ראש ממשלה גייס ארגונו תרומות שהגיעו לכשני מיליון דולר בשנה. "היום כל התרומות שמגיעות מארה"ב ירדו. בארבע השנים האחרונות אנחנו מגייסים כשני מיליון דולר בשנה, ורק כ-25 אחוז עובר לשלום עכשיו בארץ. הרבה תורמים מיואשים מהסכסוך ומהכיוון שהוא תפס. השנה היו לנו שינויים אז לא היו סעודות התרמה, אבל אנחנו מקווים לפצות על כך במחצית השנייה של השנה. בשבוע הבא יהיו לנו ערבי התרמה בניו יורק, בלוס אנג'לס ובוושינגטון".

"התרומות ירדו כתוצאה מהאינתיפאדה", אומר מוסי רז, "אנחנו מודעים לשוק שעבר על דעת הקהל בארה"ב ולנפילת הנאסד"ק. לאנשים יש פחות חסכונות ופחות כסף לתרום. אני גם חושב שצעדיו של שרון מקשים על הפעילות שלנו. שרון מצליח להתל בכולם, ולשמאל יש בעיה. חלק מהפעילים אומרים: 'שרון עושה מה שאמרתם כל השנים, אז אפשר לשבת בשקט. לא חייבים לצאת כל יום להפגין. רוב הציבור שלנו מאמין לשרון שהוא יפנה את עזה ואחר כך את הגדה, ואומר: 'שרון יעשה את העבודה'. היתה לנו תקופה דומה כשחשבו שרבין הולך לעשות שלום ואפשר לשבת בבית ולא צריך שלום עכשיו. גם אחרי רצח רבין היתה תנועת דור שלום ורבים חשבו שאם יש אותם לא צריך את שלום עכשיו. הייתי צריך אז להסביר לתורמים למה שלום עכשיו חכמים וטובים בדיוק כמוהן".

איפה האידיאולוגיה?
("היא תלויה במפלגת העבודה")

גם ההגדרה הנוכחית של שלום עכשיו לא ממש ברורה. כשמעלים את סוגיית נחיצותה, טוענים ראשי שלום עכשיו כי הם רואים את תפקידם כארגון גג לכל תנועות השמאל. "שלום עכשיו הוא לא ארגון גג של אף אחד. בטח שלא שלנו", מתרגז אורי אבנרי, מנהיג גוש שלום. "בהתחלה הוא אכן היה ארגון מטריה. אלא שאנשיו ביזו והתעלמו מכל השאר עד כדי כך שהם איבדו אותנו. אני רואה את שלום עכשיו כתנועת שלום שימיה הגדולים עברו מזמן, ושהיום מוגבלת מאוד בגלל התלות העגומה שלה במפלגת העבודה ובמרצ. ברגע שזה קורה, תנועת שלום אינה יכולה למלא את תפקידה כי אותן מפלגות יכולות לשים וטו על פעילויותיה. אני רואה בה אמרגן לעצרות גדולות, בעיקר בימי הזיכרון לרבין".

אתה אומר בעצם שהם לא רוצים ללכלך את הידיים?

"ודאי שהם לא רוצים. וככה זה היה כל השנים, רק שלא תמיד נפל לי האסימון. הפעם הראשונה שהבנתי את זה היתה ב-92', כשרבין גירש 415 פעילי איסלם ושם אותם על הגבול עם לבנון. מיד אחרי זה היה כנס של שלום עכשיו בצוותא, ואני אמרתי שאנחנו לא יכולים להגיב בשיטות ישנות והצעתי להקים אוהל מחאה ולהישאר שם כל זמן שהחבר'ה על הגבול. למחרת היום הם הפסיקו כל פעילות בנושא. ולמה? כי כבר אז לדעתי הם היו מחוברים למפלגת העבודה. זה היה הרגע שבו הוקמה גוש שלום, תנועה שתהיה 'שלומה משלום עכשיו'. המוטו שלנו היה: מה ששלום עכשיו יכולה לעשות, שתעשה ואנו נשתתף. מה שאינה יכולה לעשות או אינה רוצה - אנחנו נעשה. מאז נוצר מצב שכולם עושים ואותם כמעט לא רואים כמעט בשטח. תמיד יש להם תירוצים.

מראה שנעלם: נוער שלום עכשיו בהפגנה, 1998. "זה הכי יקר שיש"
צילום: אורן אגמון

בכנס אחר שהתקיים בצוותא, שבו דובר על פעולה שהיתה כנראה אקטיביסטית מדי לטעמם, קם צלי רשף ואמר: 'זו פעולה של גוש שלום ותבוא עליהם הברכה. אנחנו לא יכולים'. למה? כי שלום עכשיו פונה להמונים גדולים של האגף המתון בציבור הישראלי, והוא לא יכול לעשות דברים רדיקליים. להם יש קווים אדומים, אז מי יעשה את העבודה? גוש שלום".

"מצד אחד", מסכם אבנרי, "אני זוכר לתנועה חסד נעורים. מצד שני, ליבי מר על שהיא לקחה דור שלם של שוחרי שלום וסירסה אותו. בגלל שלום עכשיו לא קמה בארץ תנועת שלום אמיתית, חזקה, לוחמת, ואת החור הזה גוש שלום לא יכולה למלא".

צלי רשף בתגובה: "אבנרי לא מסוגל לפרגן. הוא צריך לשמוח שיש בימינו תנועה שמסוגלת להביא מאסות של אנשים לרחובות - דבר שהוא לא יכול. הוא הרי כבר היה קיים לפני ולא סירסנו אותו. אנחנו גייסנו את ההמונים בנקודות החשובות בהיסטוריה".

"שלום עכשיו היא אולי ארגון גג מנהלתי, כזה שמוציא הפגנות, אבל לא ארגון גג אידיאולוגי - בוודאי לא שלנו", אומר אורי זקהם מתאעיוש. "שלום עכשיו מדברת על שתי מדינות, מתייחסת לבעיית הכיבוש ולא מתעסקת, כמונו, בזכויות אדם. אנחנו ארגון התנדבותי, בלי מנגנון והיררכיה, בעוד ששם יש מקבלי משכורות. אני בחיים לא ארצה לקבל כסף מארגונים שקשורים לממשל האמריקאי, כספים שנועדו להמשיך את תהליך השלום, עם דגש על התהליך ולא על השלום. גם בהפגנת ה-15 במאי לא אהבנו את המסר שלהם. אמרנו שצריך לסיים את הכיבוש, לא בגלל שאנחנו המסכנים אלא בגלל שהכיבוש הוא דבר רע ושהפלסטינים הם המסכנים האמיתיים".

בהפגנות שלכם אתם נתקלים בפעילי שלום עכשיו?

"אני לא רואה אותם בשטח, והשטח הוא מאוד קטן".

בינתיים היחיד שמוכן לראות בשלום עכשיו ארגון גג הוא אריק דיאמנט, מנכ"ל האומץ לסרב. "אנחנו עושים פעילות משותפת, בעיקר כשיש להם צורך בקצת שרירים, לפנות מאחז למשל, ואין להם כוח פיזי להיכנס לשם ולעשות מעשה. אם תרצי, אנחנו הביצים והשיניים של מטה הרוב".

איפה הביקורת?
("פחות ופחות רלוונטית")

המפגש רווי היצרים האחרון בין שלום עכשיו לפעילי השמאל היה ב-15 במאי השנה, בהפגנת הענק שאורגנה בתגובה לפיצוץ שני הנגמ"שים ליד עזה, שגבה 11 חללים.

בהפגנה היו שותפים יחד, מפלגת העבודה, שלום עכשיו, יוזמת ז'נבה, עם אחד, הקיבוץ הארצי ותנועות הנוער. עלות ארגון ההפגנה הגיעה לכרבע מיליון דולר, ומומנה על ידי כלל התנועות בהתאם ליכולתן. שלום עכשיו טוענת למרבית העשייה; יתר התנועות חלוקות. "ברגע שהוחלט על הקמת מטה הרוב, כל הארגונים הוצנעו", מסבירה מיה בנגל, דוברת "יוזמת ג'נבה" וההפגנה. "שלום עכשיו היא אמנם דומיננטית בשמאל, אבל מה שהביא אנשים להפגנה באותו שבוע היו החיילים שנהרגו בעזה. אף אחד לא יכול לנכס לעצמו את באי ההפגנה".

במהלך ההכנות להפגנה נתגלעה מחלוקת עקרונית בין שלום עכשיו לבין מרבית תנועות השמאל על רקע בחירת הסיסמה להפגנה. "לנו כמובילי יוזמת ג'נבה היה חשוב אזכור הפרטנר הפלסטיני והיה לנו קושי לתמוך בסיסמה כמו 'יוצאים מעזה', שמשמעותה בעצם התעלמות מהפרטנר", אומרת בנגל. "בסוף כולם הסכימו על 'יוצאים מעזה, מתחילים לדבר'. אחרי ההפגנה הרגשנו שהמסר של ההידברות לא מספיק ברור מבחינתנו. התוצאה היא שבקרוב נצא בקמפיין משלנו, שכותרתו 'יש פרטנר', והוא יגיד 'זה לא ייגמר אם לא נדבר'".
מחלוקת טריה נוספת נוגעת לשלטי התעמולה שהוציאה לאחרונה שלום עכשיו בעד הנסיגה מעזה. השלטים, במימון משותף של העבודה ושלום עכשיו (עניין שכשלעצמו מדאיג כמה מהפעילים), נשאו את הסיסמאות "יוצאים מעזה, מתחילים לדבר" ו"הרוב קובע! יוצאים מעזה", שניהם בכחול - צבעו המסורתי של גוש הימין. במקביל יצא ראובן אדלר, מקורבו של שרון, עם קמפיין שנשמע דומה, תחת הסיסמה: "חייבים לעזוב את עזה מיד". פעילים רבים מדברים על קירבה גדולה מדי לגוש הימין ומסתייגים משיתוף הפעולה עם העבודה.

"כשהיה נראה לנו שנוצר קשר הדוק בין שלום עכשיו למפלגת העבודה תהינו מה פתאום תנועה כמו שלנו חוברת למפלגת העבודה הלא פופולרית", אומר אחד הפעילים. "השמאל, עם כמה שהוא רוצה התנתקות, רוצה אלטרנטיבה לשרון. לא ייתכן שתנועה כמו שלום עכשיו תעשה קמפיין בעד שרון".

"לדעתי שלום עכשיו הופכת לפחות ופחות רלוונטית כיוון שכדי להיות להקת המעודדות של הליכוד יש את מרכז הליכוד", אומר יובל פורת, יועץ אסטרטגי שמוביל קמפיין נגד תוכנית הנסיגה ופעיל לשעבר בשלום עכשיו. "נראה כאילו אין היום צורך בשלום עכשיו כיוון שאפשר היה לומר ששרון זה שלום עכשיו ושלום עכשיו זה שרון. למעשה שרון מיישם היום את התפיסה של שלום עכשיו עד סופה. לדעתי שלום עכשיו מועלת בתפקידה הביקורתי כיוון שנראה ששרון מיישם את תפיסת שלום עכשיו בצורה חסרת אחריות, רשלנית ודורסנית. כשמתבצע מהלך כזה ללא פתרון עם הצד השני, ברור שהתוצאה תהיה פיצוץ. מי שתומך בשרון יישא באחריות המלאה".

"האינסטינקט של אנשים הוא לפעול כשדברים נעשים נגד דעתם", מסכם ד"ר דודי מקלברג. "ברגע שהשיח הפוליטי מדבר בדיוק על האינטרסים של שלום עכשיו, קשה להוציא את אנשיה לרחובות. היא תחזור בתנאי שהשיח הפוליטי ישתנה. מה ששלום עכשיו צריכה לעשות זה להיות כמו כלב שמירה. לדאוג ששרון אכן יעשה את מה שהוא מבטיח. אם שלום עכשיו תראה שמה שהיא יזמה אכן מתבצע - בזה תם תפקידה ההיסטורי. אם לא, היא צריכה לחזור ולקיים את תפקידה כקבוצת אינטרס. מה שהיא ייצגה, שרון היום מבצע: נסיגה מהשטחים, מדינה פלסטינית ולא רק שרון עצמו, גם בליכוד יש לכך תמיכה, והסקרים מראים את זה. כלומר, שלום עכשיו סיימה בהצלחה את תפקידה ההיסטורי, בתנאי שבאמת תהיה נסיגה מהשטחים".
http://www.tam.co.il/22_10_2004/magazin1.htm
.
.לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

.
.
.

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5198&forum=gil&omm=0            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
 ביום חתימת ההסכם באוסלו, ביילין לא היה על בימת הכבוד... פילוביץ שחף 19.04.04 16:45 כותרת
   פושעי אוסלו לדין/משה פייגלין פילוביץ שחף 20.04.04 12:38 1
      ''ד''ר רון פונדק יוצא עם תוכנית חדשה''/הארי פוטר הישראלי פילוביץ שחף 20.04.04 12:51 2
          רון פונדק לברגותי:''אתה שותף אמיתי לשלום,מאמינים בך''. פילוביץ שחף 24.08.04 08:59 29
              תת גונדר ואקנין: ברגותי מפתח ציפיות לשחרור מוקדם פילוביץ שחף 11.11.04 23:21 102
              ערוץ 2: נרקמת עסקת שחרור משולשת לשחרור ברגותי פילוביץ שחף 13.11.04 21:32 107
              רה''מ: לא שחררנו מחבלים שרצחו בישראל !! פילוביץ שחף 14.11.04 13:20 109
              קמפיין 'גוש שלום': לשחרר את ברגותי !! פילוביץ שחף 19.11.04 09:42 110
          ד''ר רון פונדק: ערפאת? אדם רך, עדין ומתחשב פילוביץ שחף 05.11.04 18:46 84
              נראה שרון פונדק ועראפאת ניו ''זוג'' רודולפו 10.06.08 12:47 226
          ספר חדש: ''אוסלו כשלון או איוולת'' פילוביץ שחף 18.01.05 00:08 148
          שרון טוען שרמון מייצג את החמס ונפגש עם דחלאן מאחרי גבו פילוביץ שחף 04.02.05 00:56 155
          משה פייגלין: ''איך תופסים שימפנזה'' פילוביץ שחף 14.03.08 16:38 221
          רון פונדק: ''לאפשר לפרקליטות לעשות את שלה ולאולמרט..'' פילוביץ שחף 10.06.08 12:27 225
          ''שולטים כאן כוחות רודניים שאינם עומדים לבחירה..'' פילוביץ שחף 07.08.08 17:14 228
          רון פונדק מנסה להניע יוזמה מדינית חדשה 2012 פילוביץ שחף 12.02.12 21:02 235
      סוף הנתק בין ערפאת לפרס? האמנם ?! פילוביץ שחף 18.10.04 08:59 61
      צה''ל: הכלואים ביריחו מכוונים ומממנים את הטרור פילוביץ שחף 07.12.04 16:02 131
      מסעות ביילין- החסות: משרד החוץ הישראלי. המימון: סעודיה פילוביץ שחף 03.02.05 19:31 154
      יאסר עבד רבו ויוסי ביילין: ''הבוקר שלאחר הנסיגה'' פילוביץ שחף 28.02.05 20:55 166
      אם רבין לא היה נרצח כבר היה שלום מזמן באזור Rubens 21.10.08 13:49 230
   הבייליניזם - המכה האחת-עשרה - 11 פילוביץ שחף 20.04.04 20:32 3
      ארבעת האמהות = ארבעת הסמרטוטות/אל''מ זכאי !! פילוביץ שחף 12.05.04 22:09 5
         ''שלום עכשיו'' גוססת ! פילוביץ שחף 22.10.04 23:32 63
          תדהמה בצה''ל בעקבות החלטתו של מפקד אוגדת עזה לפרוש פילוביץ שחף 04.11.04 12:40 81
      הבייליניזם המשחית ותרבות העדר פילוביץ שחף 23.08.05 20:40 190
   המחדל שלא נחקר פילוביץ שחף 28.04.04 07:07 4
   4 אימהות 2004 ארבעת אימהות/הסמרטוטות = סברה ושתילה פילוביץ שחף 19.05.04 16:54 6
   האם הד''ר הלך לבקר את ד''ר גונן ליעוץ רפואי ? Robin_Hood 19.05.04 19:33 7
   סקירת מודיעינית עדכנית לאזור עזה. פילוביץ שחף 20.05.04 17:34 8
      ושוב נתוני המשטרה הרשמיים 100.000 איש בהפגנה פילוביץ שחף 20.05.04 17:35 9
      רבותי אין מה להתרגש מהפגנת רק 80.000 איש של הערב פילוביץ שחף 20.05.04 17:36 10
      חשיפה: צה''ל הציג תוכנית לפעולה רחבה. רה''מ אישר רק.... פילוביץ שחף 20.05.04 17:37 11
      קריאה למוסר יהודי בין גולשי הפורום, ימנים ושמאלנים כאחד פילוביץ שחף 20.05.04 17:38 12
      אשכול כללים עד היכן מותר להגיע בויכוחים בפורום. פילוביץ שחף 20.05.04 17:39 13
      ועוד הפעם התשקורת במלוא שפלותה. מתי זה יפסק?! פילוביץ שחף 20.05.04 17:40 14
   ד''ר יאיר הירשפלד ראש הקרן לפיתוח כלכלי...מה זה בדיוק פילוביץ שחף 29.05.04 07:59 15
   הצלב האדום במסעי הצלב במחסומי צה''ל מחלק ללוחמים פילוביץ שחף 29.05.04 14:42 16
   כספי האיחוד האירופי זרמו לפתח' !! פילוביץ שחף 11.06.04 21:14 17
   אברום בורג , אחד מפושעי אוסלו בורח מהמדינה/מהפולטיקה פילוביץ שחף 26.06.04 23:46 18
   מצרים לביילין: תמיכתנו בהינתקות מותנית בהקמת מדינה פילוביץ שחף 05.07.04 13:03 19
   כרגיל ביילין מאשים את מדינת ישראל במה שקורה בעזה !!! פילוביץ שחף 18.07.04 01:28 20
      מה תומכת מ.ר.צ מבקשת מיוסי ביילין.... פילוביץ שחף 18.07.04 01:44 21
      ביילין: החלטת הממשלה לגבי מזרח ירושלים - שוד קרקעות פילוביץ שחף 22.01.05 19:30 149
   סקופ: מכתב של אחד מראשי הליכוד לשאול מופז פילוביץ שחף 19.07.04 09:30 22
   סולאנה לפרס: נמלא תפקיד במזה''ת, אם תרצו או לא !!! פילוביץ שחף 24.07.04 06:52 23
      סולאנה/האיחוד האירופי: נאמן את כוחות הרש''פ פילוביץ שחף 24.10.04 08:53 65
      עראפת משחק אותה חולה בכדי ''לצאת'' מהמוקטעה'' !! פילוביץ שחף 26.10.04 03:58 69
      תכנית ההתנתקות-אוסלו ג' = סכנת נפשות!!!! פילוביץ שחף 26.10.04 04:03 70
      חבייר סולאנה: תוכנית שלום חדשה של האיחוד האירופי פילוביץ שחף 03.11.04 11:24 78
      סולאנה נפגש עם אירגון טרור שנמצא ב''רשימה השחורה'' פילוביץ שחף 25.11.04 12:01 116
      חאבייר סולאנה נועד בחשאי עם ח'אלד משעל בביירות פילוביץ שחף 27.11.04 19:35 118
      קשרי החמאס: סולאנה מורטינוס וקרוק נפגשנו עם לוחמי חופש פילוביץ שחף 04.12.04 08:09 127
      מובארק:''אני אעשה הכל להגשים את חזונך על מזרח תיכון חדש פילוביץ שחף 08.12.04 06:28 132
      ד''ר יוסי ביילין נוסע להזהיר את מובארק משרון...... פילוביץ שחף 18.12.04 15:37 136
      סולאנה יבקר היום בירדן וברשות הפלשתינית; פילוביץ שחף 09.01.05 10:14 143
      מ''מ פרס ומ''מ אולמרט נפגשו עם חוויאר סולאנה פילוביץ שחף 13.01.05 18:34 145
   אוואלי שנרצח בלבנון,היה החיבור בין חיזבללה לפלשתינים. פילוביץ שחף 26.07.04 01:32 24
   ח''כ אלדד = הצעת חוק לביטול קיצבת ביטוח לאומי למחבלים פילוביץ שחף 28.07.04 17:54 25
      900 מחבלים משחררים בהסכמה מלאה לפני שכלי הנשק הראשון פילוביץ שחף 15.02.05 12:28 160
      הכנסת מסכמת את הדיון בנושא הבנות הסכם גניבה!! פילוביץ שחף 15.02.05 12:43 161
   הרב עובדיה: ''תוכנית ההתנתקות היא סכנת פיקוח נפש'' פילוביץ שחף 28.07.04 17:58 26
   כולם בוחשים וחותרים בלא לאות לכיוון ''השלום'' פילוביץ שחף 07.08.04 15:06 27
      אלוף במיל' זאב ליבנה = שמעון פרס = ד''ר יוסי ביילין !! פילוביץ שחף 17.01.05 06:50 147
          האלוף זאב ליבנה הלך לעולמו. פילוביץ שחף 27.08.13 19:45 238
   סרטון של פעילות צה''ל בשכם וגילוי טילי קסאם פילוביץ שחף 20.08.04 08:11 28
   תחילת המפגשים של אנשי אוסלו עם אנשי אשף קדמה לביטול... פילוביץ שחף 26.08.04 04:08 30
   אורי אבנרי, אלוף מתי פלד ויעקב ארנון נפגשו עם אש''ף פילוביץ שחף 27.08.04 01:20 31
   ''הרדיקליזם של השמאל באקדמיה העברית'' פילוביץ שחף 27.08.04 02:40 32
   הניצחון של השמאל והפלשתינים פילוביץ שחף 27.08.04 17:59 33
   ''פלירט עם אש''ף'' פילוביץ שחף 27.08.04 22:49 34
      ''ללכת בשבי אחריו'' מאת אהרון ועמליה ברנע !! פילוביץ שחף 10.11.04 23:10 100
          האם יש קשר בין ג'עברי מעזה לג'עברי מחברון?? פילוביץ שחף 16.02.08 12:10 218
              הסיקור שניתן לפגישה המהפכנית מציג אותה כקויוז=תקשורת פילוביץ שחף 16.02.08 13:20 219
   איך הפכה תקוות השלום באוסלו 93' למלחמה וייאוש ב-2001 פילוביץ שחף 29.08.04 11:23 35
   ד''ר אילן פפה:''תפסיקו לדבר על שלום, יש להחרים את ישראל פילוביץ שחף 31.08.04 15:08 36
      חמאס: השמאל הישראלי עודד אותנו להמשיך בפיגועי התאבדות! פילוביץ שחף 22.09.04 18:18 45
          לא יאמן: ח''כ בישראל מצדיק את ירי הארטילרי על גוש קטיף פילוביץ שחף 11.04.05 17:22 170
      יוזמת ז'נווה:הדרך לביטחון עוברת בהידברות עם הפלשתינים פילוביץ שחף 22.09.04 18:19 46
      ח''כ אחמד טיבי = השמאל הישראלי = משת''פ של האוייב !! פילוביץ שחף 22.09.04 18:52 47
      טיסה ליעד לא ידוע : הסיפורים הקטנים מהטיול השנתי... פילוביץ שחף 25.10.04 00:26 66
   אתמול הבמאי והמפיק סטיבן שפילברג קיבל פרס מהנשיא שירק פילוביץ שחף 06.09.04 06:20 37
      הבמאי תיאו ואן גוך שהעיז להפיק - נרצח פילוביץ שחף 02.11.04 20:09 77
      הם רוצחים גם במאים פילוביץ שחף 04.11.04 09:04 80
      הולנד: נשקלים צעדי חירום נגד מוסלמים לאחר רצח קולנוען פילוביץ שחף 06.11.04 10:55 87
      פוליטיקאית הולנדית ירדה למחתרת פילוביץ שחף 08.11.04 07:08 93
      הולנד-בעקבות רציחתו של ון גוך-התקפות על מסגדים ובתי''ס פילוביץ שחף 09.11.04 11:38 96
      הולנד: עונש מאסר מהפכני צפוי לרוצחו של הבמאי ואן גוך פילוביץ שחף 15.01.05 21:56 146
      ספילברג יפיק סרט תעודה על השואה באוקראינה פילוביץ שחף 27.01.05 04:30 150
      סרטו של הבמאי ההולנדי שנרצח לא יוקרן בגלל איומים פילוביץ שחף 01.02.05 07:39 152
      זה מה שמותר לספילברג לעשות: 'משמר המפרץ' הסרט פילוביץ שחף 21.03.05 12:19 168
      הפתעה: ''ספילברג יביים סרט על הריגת מבצעי טבח מינכן'' פילוביץ שחף 28.06.05 14:26 180
          עכשיו ספילברג מטפל בנושא הרגיש של `המוסד`. פילוביץ שחף 04.07.05 10:41 181
   נפתחה חקירה נגד הרוצח ערפאת ע''י האף בי איי בעוון רצח פילוביץ שחף 07.09.04 20:23 38
   ברק בן אבינועם: יוזמה חדשה של יוסי המחוק פילוביץ שחף 11.09.04 10:55 39
   חובה לשמוע קולות מן העבר = הסכם אוסלו !! פילוביץ שחף 14.09.04 13:11 40
   שמעון מנדס: הסכם אוסלו נעשה בלי ידיעת המצרים פילוביץ שחף 16.09.04 11:09 41
   קרית-שמונה ושדרות כלולות בהסכם סמוי עם השמאל אשר.... פילוביץ שחף 18.09.04 08:17 42
      אותם כללים, אותן קטיושות פילוביץ שחף 18.09.04 18:28 43
   גורם מודיעיני בכיר: מעריכים שההנתקות תגביר הטרור ביו''ש פילוביץ שחף 19.09.04 15:54 44
   קודם כל ניתן לערוך פעולות טרור נגדיות כואבות פילוביץ שחף 26.09.04 19:27 48
   סרטון חשיפת המנהרה בחאו יונס פילוביץ שחף 06.10.04 09:12 49
   וייסגלס: יוזמת ז'נבה דחפה לתכנית ההתנתקות פילוביץ שחף 06.10.04 09:38 50
      ח''כ בראון'יוזמת ג'נבה היתה קרקס במימון מדינה זרה' פילוביץ שחף 08.02.05 01:51 157
   הסכם עם הטרור, גירסת מורטינוס פילוביץ שחף 06.10.04 13:10 51
   אריאל זילבר: יוסי ביילין הוא סוכן זר ומחבל פילוביץ שחף 07.10.04 17:45 52
      חשיפה: הכתבות נעלמו מארכיון האתר גלי צה''ל: פילוביץ שחף 13.07.07 11:53 205
   החלטה 1566 של האו''ם נגד הטרור !!! פילוביץ שחף 09.10.04 11:15 53
   תמונות מתערוכת הטרור הפלשטיני במכון לטרור בגלילות!! פילוביץ שחף 11.10.04 19:30 54
   ''תגיד לי אופיר פינס במי אתה תומך בפרס או ברק??'' פילוביץ שחף 14.10.04 08:12 55
   מיליונרים שמאלנים מחו''ל מממנים את קמפין השמאל להתנתקו פילוביץ שחף 15.10.04 02:17 56
   אש''ף עדיין מייחל למדינה אחת פילוביץ שחף 15.10.04 02:46 57
   נס הכלכלה הישראלית למרות האינטיפאדה !!! פילוביץ שחף 15.10.04 10:00 58
   אליקים העצני : ''רוץ - אוסלו חזר'' פילוביץ שחף 15.10.04 20:41 59
      עו''ד אליקים העצני: ירידתו של ערפאת למדור השמור בגיהנום פילוביץ שחף 04.11.04 06:58 79
      מאת עו''ד אליקים העצני: ''מפת הדרכים חוזרת'' פילוביץ שחף 12.11.04 08:45 103
      אלייקים העצני/בחירות לאוטונומיה בירושלים פילוביץ שחף 25.11.04 12:37 117
   הסרט הזה על תפקיד ''האמבולנס'' בשטחים, חובה להציג לעולם פילוביץ שחף 17.10.04 12:11 60
   סגנו של היועץ המשפטי: יוזמי הבנות-ז'נבה הם פרובוקטורים פילוביץ שחף 21.10.04 03:14 62
   ''אנו רואים בשרון מכשיר למימוש השלב הראשון של הנסיגה''. פילוביץ שחף 24.10.04 08:46 64
   פרס = הרב עובדיה = עו''ד גלס = ד''ר ביילין = מסמך גניבה פילוביץ שחף 25.10.04 01:58 67
      מי מממן את שלטי החוצות שאנחנו רואים = ''הרוב קובע'' פילוביץ שחף 25.10.04 02:11 68
          זכוכית משוריינת מגנה על שמעון פרס בעת נאומו - תמונה פילוביץ שחף 26.10.04 04:44 71
      ביילין. תובע מו''מ פילוביץ שחף 29.10.04 20:02 74
      יחד (יח''ד), אבל בלי מרץ (מר''צ) פילוביץ שחף 29.10.04 20:17 75
          ביילין ניהל את קמפיין הבחירות שלו לרשות ''יחד בכספים... פילוביץ שחף 17.02.05 12:34 163
      עו''ד דוד גלס פועל להכנסת ש''ס לממשלה פילוביץ שחף 14.12.04 23:51 135
      ביילין לפרס, אל תכנס לממשלה !! פילוביץ שחף 18.12.04 18:04 138
      ח''כ ישי קורא לאבו מאזן לפתוח במגעים עם ישראל..... פילוביץ שחף 10.01.05 15:02 144
      פרס ייפגש עם הרב יוסף כדי לצרף ש''ס לממשלה פילוביץ שחף 11.02.05 15:39 158
      מראשי יוזמת ז'נבה (סודרי) ללשכת נתניהו פילוביץ שחף 20.10.08 18:06 229
      ''החשיפה האמיתית'' - יוזמת גניבה (*) פילוביץ שחף 26.01.11 18:48 234
   אתר משרד החוץ (באנגלית) = פרשת הקאסם באמבולנס/או''ם פילוביץ שחף 28.10.04 07:22 72
   פארוק קדומי ישמש כראש אש''ף; פילוביץ שחף 29.10.04 11:50 73
      עראפת השאיר צוואה: פארוק קאדומי יהיה יורשי כיו''ר אש''ף פילוביץ שחף 05.11.04 05:32 82
      ''ערפאת סימן את קאדומי כיורש'' פילוביץ שחף 05.11.04 09:38 83
      דן מרגלית: ''עראפת לא רלוונטי'' פילוביץ שחף 06.11.04 09:00 86
      ביילין ושות' דורשים לקבור את עראפת בירושלים/הר הבית פילוביץ שחף 06.11.04 21:22 88
      אורי אבנרי: עצמותיו של ערפאת יועברו להר הבית פילוביץ שחף 07.11.04 10:40 89
          קבר ערפאת יועבר בקרוב לירושלים==אבו מאזן כדי שיוותר לנצח בלב העם פילוביץ שחף 10.11.14 07:04 241
      סקופ: יאסר ערפאת סובל מאיידס פילוביץ שחף 07.11.04 11:20 90
          האם ערפאת הומוסקסואל ? הייתכן והוא סובל מאיידס ? פילוביץ שחף 07.11.04 22:13 92
          ערפת אובחן ב -AIDS - כל הפאזל מסתדר ... פילוביץ שחף 08.11.04 09:04 94
          העיתון הצרפתי ''לה פריסיאן'': ערפאת היה הומוסקסואל ומת פילוביץ שחף 11.11.04 14:52 101
          ביוגרפיה חדשה על ערפאת טוענת שהראיס פילוביץ שחף 12.11.04 09:02 104
          ''ירושלים משוכנעת: ערפאת מת מאיידס'' פילוביץ שחף 13.11.04 23:17 108
          עדות צרפתית: ערפאת מת מאיידס פילוביץ שחף 22.11.04 16:09 112
          ראש אמ''ן : ''מצבו נע בין מוות להחלמה מוחלטת'' פילוביץ שחף 22.11.04 16:42 113
          המיליארדים של ערפאת - לאן הלך הכסף? פילוביץ שחף 23.12.04 17:00 140
          יון מיחאי פאצ'פה: ''אופקים אדומים'' - עראפת הומוסקסואל פילוביץ שחף 08.08.05 18:36 187
              דוח רשמי של הרש''פ: יאסר ערפאת מת מהרעלה פילוביץ שחף 08.08.05 18:41 188
              ''מלחמת הקלטות ברשות – תשובת הפת''ח'' פילוביץ שחף 27.06.07 19:38 201
              אורי אבנרי:ערפאת נרצח(הוא לא אומר מי רצח אותו...) פילוביץ שחף 02.03.08 22:47 220
          אליקים העצני : ''הצדק נאסף אל אבותיו'' פילוביץ שחף 08.08.05 18:48 189
          וואלה ו-YNET בכותרות גדולות,מה שברוטרנט כבר מזמן ידוע פילוביץ שחף 08.09.05 08:47 193
          פרשת מותו של ערפאת : ''מי נתן את הוראת החיסול'' פילוביץ שחף 10.10.05 02:38 199
          תזכורת לסקופ שנחשף כאן ברוטר בתאריך 4.11.2004 פילוביץ שחף 13.07.07 06:17 202
          ''אחמד ג'בריל: עראפת מת ממחלת האיידס.'' פילוביץ שחף 13.07.07 08:11 203
              באתר של TV Memri - הנה תמונה והראיון פילוביץ שחף 13.07.07 10:05 204
              גלי צה''ל: ''נאמר לי שערפאת מת מאיידס'' פילוביץ שחף 18.07.07 18:52 206
          דיווח באל-ג'זירה:ייתכן שיאסר ערפאת הורעל בחומר רדיואקט פילוביץ שחף 04.07.12 08:03 236
              סגן ראש השב''כ לשעבר: ''ערפאת הורעל? אגדת עם'' פילוביץ שחף 04.07.12 08:29 237
      אלמגור: לערפאת מגיעה קבורת חמור פילוביץ שחף 07.11.04 16:46 91
      קידר: הצרפתים חוקרים את חשבונותיה של סוהא פילוביץ שחף 09.11.04 11:07 95
      ''עראפת הצליח להביס את רבין ופרס, נתניהו ושרון'' פילוביץ שחף 10.11.04 08:35 97
      יהודית שחור: גם בשמאל יודעים שערפאת היה טרוריסט פילוביץ שחף 12.11.04 21:11 105
      מי ששכח מי היה ערפאת ואיזה אסון הביא, מוזמן לצפות פילוביץ שחף 13.11.04 21:20 106
      בועז העצני - ''מבחן ערפאת'' פילוביץ שחף 22.11.04 10:56 111
      ויתורו של אבו עלא על התמודדות מול אבו מאזן !! פילוביץ שחף 23.11.04 05:50 114
      מותו המוחי של ערפאת חל ביום השנה הלועזי למותו של רבין פילוביץ שחף 24.11.04 12:36 115
      שוב צרפת בשירות ערפאת פילוביץ שחף 30.11.04 14:34 120
      פארוק קדומי לברגותי: הסר מועמדותך או שתסולק מהפתח!! פילוביץ שחף 06.12.04 16:22 130
      יו''ר הפת''ח קאדומי הגיע לביקור באיראן פילוביץ שחף 14.12.04 05:03 134
      פארוק קדומי: ''המטרה – השמדת מדינת ישראל'' פילוביץ שחף 24.12.04 18:57 141
      פארוק קאדומי בראיון ל''ניוזוויק'' בשנת 1976 פילוביץ שחף 04.01.05 12:31 142
      פארוק קאדומי נפגש בדמשק עם חאלד משעל פילוביץ שחף 20.02.05 07:33 164
   הסכם ביילין-אבו מאזן פילוביץ שחף 30.10.04 08:12 76
      הערכה: אבו מאזן מסוכן יותר מערפאת פילוביץ שחף 03.12.04 09:14 126
      אין שלום בלי הכרה בזכות השיבה...... פילוביץ שחף 05.12.04 07:13 128
      ביילין ואבו מאזן מתאמים עמדות כדי לטמון מלכודת לשרון פילוביץ שחף 21.12.04 19:10 139
   ''תסריט בלהות'' מאת: חצי חצי ......... פילוביץ שחף 06.11.04 08:10 85
   החלטת מועצת הבטחון 242 פילוביץ שחף 10.11.04 18:42 98
      החלטות מועצת הבטחון 338, 339, 340 פילוביץ שחף 10.11.04 18:46 99
   ח''כ אלדד: לארסן מנסה לדחוף אותנו לאסון נוסף דמוי אוסלו פילוביץ שחף 30.11.04 14:24 119
      ח''כ אריה אלדד: ''אנחנו לא רוצים''. פילוביץ שחף 20.10.07 15:21 216
   אהוד ברק: ''זה תרגיל מסריח (2), רבין מתהפך בקברו'' פילוביץ שחף 01.12.04 04:20 121
      שמעון פרס שולף קלף ''אס'' (1) לקראת הבחירות........ פילוביץ שחף 01.12.04 04:28 122
          ''שמעון פרס שולף קלף ''אס'' (2) לקראת הבחירות.......'' פילוביץ שחף 01.12.04 04:46 123
          ''שמעון פרס שולף קלף ''אס'' (3) לקראת הבחירות........'' פילוביץ שחף 06.12.04 08:21 129
          ''שמעון פרס שולף קלף ''אס'' (4) לקראת הבחירות........'' פילוביץ שחף 28.01.05 09:59 151
          שמעון פרס בוחש: ''פרץ פנה לעמי איילון: בוא נרוץ יחד'' פילוביץ שחף 01.02.05 08:04 153
          בעד - 53, נגד - 42 ונמנע אחד. הצעת החוק התקבלה בקריאה 1 פילוביץ שחף 13.07.05 21:36 182
      ברק אומר שהוא נאלץ לקחת את המקרופון לידיו מפני ש.. אורן אדרי 01.12.04 07:33 124
      האם רמז ברק לשחל הצעת שוחד פילוביץ שחף 01.12.04 15:05 125
      תעמולה חדשה משותפת של הפלסטינים והשמאל הקיצוני פילוביץ שחף 12.12.04 21:36 133
      ''כלה בלי נדוניה'' = התרגיל המסריח מספר 2 !! פילוביץ שחף 18.12.04 16:18 137
          פינס לפרס: לכנס בדחיפות את ועידת המפלגה ולבחור מזכ''ל פילוביץ שחף 05.02.05 18:30 156
      גילוי: הפקסים והרשומות הטלפוניות שסיכלו התרגיל המסריח פילוביץ שחף 02.10.05 09:09 198
   הגנרל וורד יגיע בסוף החודש לישראל !! פילוביץ שחף 12.02.05 13:26 159
      הגנרל האמריקני וויליאם וורד מגיע, לתאם עם הערבים.... פילוביץ שחף 17.02.05 08:43 162
   ח''כ שטייניץ: ''אבו מאזן הוא ערפאת'' פילוביץ שחף 27.02.05 11:28 165
      רג'וב - נגמר עידן הפיגועים. דחלאן - מזהיר מאינטיפאדה 3 פילוביץ שחף 08.04.05 13:10 169
          וידאו: נציג אבו מאזן בלבנון-אנו מחסלים את ישראל, בשלבים פילוביץ שחף 13.04.08 23:40 223
   איך הפכה תקוות השלום באוסלו 93' למלחמה וייאוש ב- 2001 פילוביץ שחף 13.03.05 10:59 167
   בומרנג: ארגונו של ביילין טירפד מבצע לחיסול ומעצר מחבלים yoske 24.06.05 03:06 171
   חשיפה: ''הנוסח המלא של הסכם אבו מאזן - יוסי ביילין'' פילוביץ שחף 24.06.05 16:14 172
      בנימין זאב בגין: ''אדוני ראש הממשלה'' (יצחק רבין) פילוביץ שחף 26.06.05 09:13 173
      בנימין זאב בגין: ''רק קחו את עזה'' (נאום בכנסת 21.9.93) פילוביץ שחף 26.06.05 10:22 174
      בנימין זאב בגין: בחזרה ל - 47 (ידיעות אחרונות 14.9.93) פילוביץ שחף 26.06.05 10:44 175
      מעשה אוסלו - סכנה קיומית לישראל פילוביץ שחף 26.06.05 20:00 176
      בנימין זאב בגין:'היפוכו של קמפ-דיוויד' ( הכנסת 22.6.9) פילוביץ שחף 27.06.05 11:21 177
      בנימין זאב בגין: ''צעדים של יאוש'' (ידיעות 29.8.93) פילוביץ שחף 27.06.05 11:44 178
      בנימין זאב בגין: ''למה קרקרה בטנו של רבין'' פילוביץ שחף 27.06.05 17:16 179
      שרון מכין את התשתית לפתרון..וביילין הכין את הסכם הכניעה פילוביץ שחף 06.08.05 08:12 186
          !! מופז: ''זהו הסכם כניעה'' = ביילין !! פילוביץ שחף 20.06.08 13:52 227
      'שובל: הסכם עקרונות יהפוך למחייב הסכם ביילין אבו-מאזן פילוביץ שחף 03.09.07 22:20 207
          שטייניץ: אולמרט יחלק את ירושלים פילוביץ שחף 10.09.07 18:51 209
          רה''מ מתעניין במסמך ''ביילין - אבו מאזן'' פילוביץ שחף 11.09.07 23:47 210
          דיווח: מסמך העקרונות כולל ''סוף לכיבוש'' פילוביץ שחף 12.09.07 02:56 211
          ''מחטף השלום'': לראש הממשלה אין מנדט לשלום כזה פילוביץ שחף 16.09.07 05:16 212
              א-זהאר : ''לאבו-מאזן אין מנדט למו''מ'' פילוביץ שחף 14.10.07 20:50 213
          ''זלמן שובל: ממשלת אולמרט נרדמה בשמירה'' פילוביץ שחף 25.12.08 15:56 231
      דיון עם רביב דרוקר והח''כים גדעון סער וצחי הנגבי: פילוביץ שחף 04.09.07 03:35 208
      מעריב חושף ''ספין'' עתידי שהוא אמת לאמיתה-הפוך על הפוך פילוביץ שחף 15.04.08 22:17 224
   אל''מ במיל' אריאלי:'החוברת תסביר מה יהיה אחרי ההתנתקות' פילוביץ שחף 18.07.05 20:56 183
   חשיפה: מסמכים לראשונה שנתפסו במוקטעה במלחמת חומת מגן פילוביץ שחף 19.07.05 21:24 184
   דניס רוס חושש מתקלות בפינוי עזה פילוביץ שחף 03.08.05 16:59 185
   אמנון לורד: ''מעשה הבגידה של ביילין שהסגיר לידי..... פילוביץ שחף 28.08.05 21:38 191
      עושה לי חררא רק מלהיזכר בימים האפלים ההם אהודברח 05.06.10 23:11 233
   אנשי חינוך שמאלנים ליוו ילדים פלסטיניים לביה''ס פילוביץ שחף 04.09.05 05:11 192
   אחמד טיבי עתר לבג''ץ ע''מ שישחרר את האסירים מהרצועה פילוביץ שחף 19.09.05 01:23 194
   ח''כ אבשלום (אבו) וילן (שמאל קיצוני) מקבל את פרס 'אומץ' פילוביץ שחף 21.09.05 20:07 195
   הסמאל בישראל יח''ד עם הטרור חברו יח''ד לגנוב את השילטון פילוביץ שחף 22.09.05 07:42 196
   שי ודרור בתכניתכם הבאה, תתייחסו למסמך שביילין שלח פילוביץ שחף 24.09.05 13:07 197
      עידכון התסריט מחודש ספט' 05 והדם ממשיך לזרום ברחובות פילוביץ שחף 20.10.07 14:39 215
   מבחן התוצאה !! פילוביץ שחף 16.02.07 11:23 200
   אורי אליצור: ''רה''מ ביילין'' פילוביץ שחף 20.10.07 08:11 214
   עו''ד שפטל: ''מורשת רבין - רצח 1,500 יהודים'' פילוביץ שחף 21.10.07 18:28 217
   חשיפה: לבני ואבו-עלא יושבים על המפות פילוביץ שחף 12.04.08 23:44 222
   מבחן התוצאה !! פילוביץ שחף 12.04.10 04:16 232
   חדש חד''ש, אירגון בצלם מגייסים בנים ובנות לשרות לאומי (*) פילוביץ שחף 16.09.13 08:47 239
   122. רשת ב' תשדר מייד תכנית על הסכם אוסלו ובה גילויים חדשים על התהליך שהוביל ל פילוביץ שחף 16.09.13 08:59 240


  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות