אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #6137 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6137   
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ג בחשון תשס''ח    05:27   04.11.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  154. ''ללא חזון אין עתיד''  
  תגובה עבור הודעה מספר 79
 

ללא חזון אין עתיד
מאת עו"ד אליקים העצני | "ז חשון תשס"ח / 28 אוקטובר 07


עו"ד אליקים העצני הוא ח"כ לשעבר.

מחנה גדול של ימניים לאומיים הוא חסר בית וייצוג.

פניני הלשון הנושרים מפיה של ציפי לבני כאשר היא מדברת על זוועות, כמו: "תהליך השלום" או "המדינה הפלסטינית" מקוממות. היא מסוגלת, למשל, לדבר על "היום ההיסטורי" שיפציע כאשר תקום המדינה הפלסטינית, ובקונדוליסה רייס המזוהה כל כולה עם העניין הפלסטיני היא רואה "ידידה קרובה". ועם מי היא מתייעצת לקראת העקידה באנאפוליס? אמור לי מי יועציך, ואגיד לך מי אתה: עם אדריכלי האסונות הלאומיים לדורותיהם - נמרוד נוביק, גלעד שר ועודד עירן.

בן כספית, משורר חצרו של אולמרט, מסכם "במעריב":

"מבחינתה, זה לא רק עניין של קריירה. זה לא רק אתגר אישי. זה הרבה מעבר. זו משימה לאומית. זה המנוע שהביא אותה לכאן, על זה היא חלמה ואת זה היא תיכננה כל חייה"...

לתופעה כזאת של הולכה לקראת פורענות ככלה לחופתה קוראים מאזוכיזם. אדם עומד משתאה, כמו למראה מוכת ירח המהלכת על גג בגובה מסחרר, עיניה עצומות ועל פניה הבעה של אושר עילאי, חסר מובן ופשר. אלא, לאחר מחשבה נזכרים שצפורה לבני, בתם של קצין המיבצעים של האצ"ל ולוחמת האצ"ל שרה, גיבורת אחד משיריהם, היא אולי הבולטת במוזרותה, אך בשום אופן אינה היחידה בין מה שמכנים "נסיכי המשפחה הלוחמת" שעשו תפנית חדה שמאלה.

הנה רשימה קצרה של חוצי קווים מן הימין הרוויזיוניסטי שעברו למחנה השמאל, וחלקם אל הצעקנים הקיצוניים ביותר:

אחד הראשונים היה העיתונאי שלום רוזנפלד, מי שהיה חבר פלוגות בית"ר. זכור גם משה עמירב שזה שנים חייו מוקדשים לעניין הפלסטיני. אריה נאור, נצר למשפחה בית"רית מיוחסת, מי ששימש אצל בגין כמזכיר הממשלה, הפך לחבר תקני של מחנה השמאל. וכך רוני מילוא, אלי לנדאו ודן מרידור. ועכשיו גם אחיו סלי, תושב ההתנחלות כפר אדומים, משרת כשגריר בוושינגטון בהתלהבות את מדיניותו של "נסיך" סוטה אחר, אהוד אולמרט. בנימין לובוצקי, הוגה דעות ופובליציסט רוויזיוניסטי, עבר לשמאל. איתן הבר שמוצאו ממחנה בית"ר הוא היום מן העיתונאים הנשכניים ביותר בשמאל. שמואל תמיר שבמשרדו הומצאה הסיסמה: "שטח משוחרר לא יוחזר" הצטרף בערוב ימיו למחנה "המחזירים", ובימינו נמנים על מחלקי ארץ ישראל אנשים, כמו: זאב בוים, צחי הנגבי ואיווט ליברמן. אומרים שיוסי אחימאיר, עורך העיתון האידיאולוגי הימני "האומה", תומך בהתלהבות בנכונותו של ראש הליכוד, בנימין נתניהו, לחלק את הארץ.

הרשימה הזאת היא חלקית מאוד, והיא מייצגת תופעה המונית שדלדלה עד מאוד את שורותיהם של "תלמידי ז'בוטינסקי".

היום, לא יוצא עוד מתנועת הליכוד צמד המילים ארץ ישראל, וכמובן הס מלהזכיר "ארץ ישראל השלמה". גם שירת ההתנחלות ביש"ע נדמה שם. הליכוד תפס מרחק מכל המאבק הגדול על ההתיישבות בנחלת אבותינו, וכל מסריו הם ביטחוניים בלבד. הסיבה ברורה: מנהיג הליכוד ומרבית הח"כים הצטרפו למצדדי חלוקת הארץ, וממילא יצטרפו לגירוש הבא כי אין חלוקת ארץ ישראל בלי חורבן יישובים ועקירת יהודים. אפילו אדם כעוזי לנדאו שעמד כסלע בראש מחנה "המורדים" נגד שרון, מצדד בגלוי בחלוקת הארץ.

דוגמא מעניינת ניתן למצוא בסופשבוע של "מעריב" (5.10.07), שם מסביר הרצל מקוב, ראש "מרכז מנחם בגין", מדוע בגין נבחר שוב ושוב בסקרים "כראש הממשלה הטוב ביותר". רשימת ההישגים שהוא מציג כוללת את השלום עם מצרים, שיקום השכונות, חינוך תיכון חינם, קיצבאות להבטחת הכנסה, הפצצת הכור העירקי, מלחמת לבנון והעמקת הדמוקרטיה ושלטון החוק.

ארץ ישראל, יוק. לא נוח כנראה למקוב לזכור את הבטחתו של בגין ש"יהיו הרבה אלוני מורה" ואת העובדה שעם כל המאבקים והלבטים, אכן הוקמו בימי בגין יישובים רבים ברחבי יהודה ושומרון. ואם אפילו את "מלחמת לבנון הראשונה" הוא מונה כהישג שמתפארים בו, מדוע הוא לא מזכיר את תנופת ההתנחלות? התשובה העגומה היא שלתלמידיו של בגין לא נוח שההתיישבות הזאת תיחשב כחלק ממורשת רבם.

אפשר היה לחשוב שהסיבה לכל זה היא כשילון משנת הימין, בדומה לקומוניזם שנפל מפני שהמציאות טפחה על פניו. אולם כל ילד יודע שתחזיות הימין הן הן שנתקיימו, ואלו תורות השמאל נתפוגגו במיבחן המציאות. משיחרור המוני של מחבלים שמפניו הזהרנו, עבור לסיסמא "אל תתנו להם רובים" ועד למאבק נגד מסירת חלקי מולדת לאויב שגם אם אין לך אהבה אליהם, לפחות עליך למנוע הפיכתם לבסיסי אוייב, הכל התרחש בניגוד להבטחות השמאל. המשנה הימנית דווקא היא נתגלתה כריאליסטית, והמשנה השמאלנית נתגלתה כהזוייה, משיחית ומסוכנת. מה שמעלה ביתר תוקף את השאלה: מה פשר הבריחה ההמונית של הימין מן האידיאלים שלו?

את השאלה הזאת יחקרו סוציולוגים והיסטוריונים בכלים מקצועייים. אנו נציע כאן שתי תשובות: לאחת נקרא "הסינדרום השוודי", והשנייה נוגעת ביחסה של התנועה הרוויזיוניסטית אל ההתיישבות.

"סינדרום שוודי" קוראים לקשר הפסיכולוגי המוזר והמפחיד לעיתים שנוצר בין שבויים לשוביהם, בין חטופים לחוטפים, בין מעונים למענים ובין נרדפים לרודפים, והרוויזיוניסטים אכן היו ציבור נרדף ומעונה: שללו מהם סרטיפיקטים, אישורי עלייה מצילי חיים. לא איפשרו להם לקבל עבודה. פלוגות הפועל הרביצו להם מכות רצח. מנעו מהם שירותי בריאות. הלשינו עליהם והסגירו אותם לבריטים, קראו להם "פורשים" והוציאו אותם אל מחוץ למחנה. העלילו עליהם את עלילת הדם של רצח ארלוזורוב והיו גם מקרי רצח, כמו: רצח ידידיה סגל ורצח ניצולי אלטלנה שבפקודה ירו עליהם אחרי שקפצו לים ולא סיכנו אף אחד.

על הרקע הזה יש לשפוט את התופעה של אנשי אצ"ל ורוויזיוניסטים המחפשים את קירבת רודפיהם מאתמול, נהנים להתחכך בהם ואף להיטמע בתוכם. לא היה רצון התקרבות מקביל מן השמאל אל הימין. וכל זאת, למרות שהעובדות הצדיקו את מעשיהם של אנשי אצ"ל ולח"י, ואחיהם-רודפיהם צריכים היו לכרוע על ברכיהם ולבקש מהם סליחה.

שום היסטוריון ראוי לשמו אינו מתכחש היום לעובדה המוכחת שהמאבק הצבאי היה הגורם בה' הידיעה שגירש מכאן את הבריטים, ואת המאבק הזה שהיה כרוך בסבל ללא שיעור, כולל גרדומים, עשו "הפורשים". בדמם הםהביאו את המדינה, וכאשר היא קמה קיבלו את שלטון יריביהם עליה, את מה שרודפיהם כפויי הטובה קראו "ההגמוניה של מעמד הפועלים" שלאמיתו של דבר לא היה אלא שילטון עסקני מפלגות הפועלים.

מה מושך את הקורבן אל מענהו? חוקרי תעלומות נפש האדם ימצאו ב"נסיכי" המחנה הלאומי שערקו בהמוניהם אל השמאל דגימות מעניינות במיוחד לחקירת "סינדרום שטוקהולם" בארץ הקודש.

נושא מרתק הוא יחסם של הרוויזיוניסטים להתיישבות. במוזיאון קיבוץ חניתה ניתן לראות גיליון עיתון "הירדן" של הבית"רים דאז. העיתון גינה בתוקף את העלייה לקרקע בחניתה כמשרתת את האימפריאליזם הבריטי ואת האינטרסים של הנפט, ומקריבה לשווא את חיי הבחורים הצעירים שנהרגו עוד בליל העלייה למקום.

בן הדור שלנו אינו מסוגל להבין את "הראש" של האנשים האלה: איך הם היו יכולים שלא לראות את החשיבות החיונית של ההתיישבות כקובעת את גבולות הארץ? איך הם לא הבינו שיישוב ארץ ישראל הוא הציונות בהתגלמותה?

ובכל זאת, כפי שהשמאל היה עיוור כלפי המעש הלאומי של הימין, הימין של הימים ההם היה עיוור כלפי המעש ההתיישבותי של השמאל. יצויין שעוד הרצל זילזל בהתיישבות של הביל"ויים, וטען שללא צ'רטר, החלטה פומבית-משפטית בערבות האומות, אין ערך ובעיקר אין עתיד למושבות הברון. לכאורה, גורלה המר של ההתיישבות בחבל עזה, שם ניצח העט המורעל של חוק הפינוי את המחרשה, החממה והאדמה, מוכיח את צידקת הרצל, לאמורשללא גג מדיני המעשה ההתיישבותי חסר הגנה ופרוץ לכל רוח. אך מאידך גיסא, אי אפשר להקים גג כשאין ריצפה ואין קירות.

האמת היא שאלה ואלה דברי אלוקים חיים. היה צריך גם את הציונות המדינית וגם את הציונות המעשית העובדת, המיישבת והיוצרת עובדות בשטח. הצהרת בלפור וכתב המנדט מצד אחד וגאולת האדמה וההתיישבות, כלומר ההתנחלות, מן הצד השני. אלא, שהסינתיזה הזאת שנראית כל כך מובנת מאליה מן הפרספקטיבה ההיסטורית, נסתרה בשעת מעשה מעיני השחקנים בחיזיון ההיסטורי.

הימין הרוויזיוניסטי לא גילה הבנה להתיישבות, גם כשבעקבות ניצחון "מלחמת ששת הימים" ההתיישבות הפכה להיות המכשיר המובהק להגשמת הציונות המדינית. ואלו השמאל שדגל בנטישת שטחי הליבה של ארץ ישראל החל שונא ורודף את ההתיישבות ביש"ע. לכאורה, התחלפו התפקידים כאשר יוצרי אתוס ההתיישבות נעשו להורסי האתוס הזה. אבל רק לכאורה, כי ההתחלפות לא הייתה סימטרית: הימין הרוויזיוניסטי לא הפנים את משמעותה של התיישבות, ולא כל שכן שלא הפכה אצלו לעניין שברגש, לא מילאה את נפשו סיפוק של הגעה אל היעד, סיפוק של "ברוך מציב גבול אלמנה".

אם בגין היה צריך להיאבק על כל יישוב, שמיר לא הבין למה צריך עוד ועוד יישובים חדשים. עם ארנס כשר הביטחון היו מתחים והתנגשויות, ומי יודע היכן היינו היום בחברון אילולא בלם אותנו. נתניהו מיד עם כניסתו למשרד ראש הממשלה הזמין אליו את מועצת יש"ע להדריך אותם שלא לבנות לאורך כמו באפרת, אלא לצופף בית ליד בית כדי שלא לתפוס יותר מיד שטח. אותה שעה גרס שרון, השרון ההוא, בדיוק להיפך: להרחיק את האוניברסיטה באריאל כמה שאפשר יותר ממרכז היישוב כדי לתפוס עוד שטח, מפני שהארץ נגאלת על ידי ההתיישבות עליה. זו היתה גישת ארץ ישראל העובדת מימים ימימה, ואכן שרון הגיע לליכוד לא ממחנה ז'בוטינסקי, אלא ממושב העובדים כפר מל"ל.

אם "ימין" פירושו היום להבטיח את שליטתנו על מערב ארץ ישראל באמצעות מפעל ההתנחלות, הליכוד אינו ימין. עדיין זכורות הפגנות ההמונים של מועצת יש"ע שבהן המתנחלים סיפקו את הקהל והליכוד את הנואמים. קשר אורגני ביניהם לא היה.

היום, מחנה גדול של יהודים ימניים לאומיים הוא חסר בית וייצוג.

תסמונת לבני שייכת לכאן, מפני שבמובן אחד, שלילי, נשארו לבני ושכמותה נאמנים למורשת ז'בוטינסקי: אצלה ההתנחלות שווה כקליפת השום. היא זרה ומתנכרת לה, ואין לה כל בעייה רגשית לעקור אותה מן השורש.

בשלילת ההתיישבות בארץ ישראל המשוחררת ובירושלים נפגשו שני הקצוות, הרודפים והנרדפים מאתמול: יולי תמיר "ושלום עכשיו" עם ציפי לבני ו"קדימה".

וכך נותר מחנה הכתומים, הימין האמיתי של הארץ הזאת, יתום מאב ומאם. הוא מחפש בית ומנהיג. אך זו אינה הטרגדיה הפרטית שלו. בלעדיו יישאר עם ישראל ללא נושאי חזון, וללא חזון אין עתיד.
http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/7066

_______


לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
 שמעון פרס DOBBY 26.09.04 16:50 כותרת
   מרכז פרס לשלום DOBBY 26.09.04 17:15 1
      היה שלום חבר mozes5 26.09.04 19:41 5
      ננוטכנולוגיות mozes5 26.09.04 19:46 6
      הוא ''עובד '' לא רק עלינו mozes5 27.09.04 19:50 17
      שמישהו כבר ינפץ את אגדת ה''בטחוניסט'' mozes5 27.09.04 20:03 18
      איש רגיש ופיוטי...כותב למגירה mozes5 27.09.04 20:10 19
      ''מרכז פרס לשלום'' בקשיים כספיים mozes5 01.10.04 11:50 23
   מרכז פרס לשלום: ''מעצרו של ברגותי - טעות איומה'' DOBBY 26.09.04 17:18 2
   מתי אמורה לחול ה''הילולה'' של ר' שמעון? mozes5 26.09.04 19:36 3
   מילות מפתח =מזרח תיכון חדש mozes5 26.09.04 19:39 4
      היכונו, מזרח תיכון חדש בדרך פילוביץ שחף 21.03.07 07:53 70
   היום כבר ברור שפרס תמך בטרור באופן פעיל........ פילוביץ שחף 27.09.04 10:37 7
   יוני פרס: אבא, לך הביתה maoz74 27.09.04 11:18 8
      איש העולם הגדול mozes5 27.09.04 19:29 16
      פשקוויל - צביעות התשקורת בסיקור מותה של סוניה זצ''ל פילוביץ שחף 01.03.11 03:37 204
   נכדו של פרס חשוד בניסיון לגנוב אופנוע maoz74 27.09.04 11:23 9
      יוני פרס, שהיה מעורב בהריגה בשוגג, חיל הודי והוברח.... פילוביץ שחף 27.09.04 12:02 11
          ''חמי'' הוא הבן של סוניה פרס................... פילוביץ שחף 27.09.04 12:40 13
              יש בנים או בנות..שהם לא של סוניה? mozes5 01.10.04 13:38 24
      זה הזמן להזכיר: הבן של שמעון פרס הרג חייל ויצא בלא.... פילוביץ שחף 29.08.07 10:18 131
   משפט ציבורי לאוסלו פילוביץ שחף 27.09.04 12:00 10
   יש להפיץ את האמת על פרס בכל הזדמנות אברהמי 27.09.04 12:13 12
   הנה התרומה שלי על שמעון פרס - האיש וההזיה Watto 27.09.04 16:29 14
      הרמאים ומי שבינהם mozes5 27.09.04 19:16 15
      גדול אתה חזק וברוך elihaip 21.01.16 22:17 216
   ''ואולי לא היו הדברים מעולם''..החטא הקדמון mozes5 27.09.04 21:13 20
   החטא הקדמון=''נערי בן-גוריון'' mozes5 27.09.04 21:40 21
   תמונות מדברות... אורן אדרי 28.09.04 04:01 22
      תמונות מדברות 3 אורן אדרי 07.12.04 05:10 30
   שמעון פרס ויאסר עראפת !! פילוביץ שחף 18.10.04 07:11 26
   נאוה ברק גרושתו של אהוד ברק ושלום זינגר המנכ''ל.... פילוביץ שחף 07.11.04 19:10 27
   רבין: ''שמעון פרס - חתרן בלתי נלאה !!'' פילוביץ שחף 08.11.04 07:35 28
      ''מורשת רבין'' שלא על דעתו הפכה ''למורשת השנאה'' פילוביץ שחף 22.10.07 10:03 150
      ''חתרן בלתי נלאה'' - רבין, שרון ועכשיו אולמרט פילוביץ שחף 27.10.07 15:11 153
      בן אהרון: פרס היה ונשאר חתרן (*) פילוביץ שחף 03.10.11 11:59 206
   6 דברים אורן אדרי 09.11.04 03:52 29
   שמעון פרס זייף מסמך, המשטרה מעורבת !!! אורן אדרי 09.12.04 08:45 31
   ראיון שערך היום רזי ברקאי עם פרס. (08.04.04) אורן אדרי 17.12.04 04:51 32
   מפלצת חופשיה ברחבי ישראל אורן אדרי 22.12.04 08:29 33
   שמעון פרס: אין לי בעיה שיטבחו ביהודים אורן אדרי 24.12.04 11:45 34
   הערכה: הפעלת משרד ממשלתי לפרס תעלה 20-30 מיליון שקל. אורן אדרי 10.01.05 07:07 35
   גלריית תמונות משעשעת של שמעון פרס באתר NRG . DOBBY 31.01.05 17:52 36
   פרס נתבע על קשריו העסקיים עם הרשות הפלשתינאית פילוביץ שחף 03.02.05 18:28 37
      קראתי וקראתי וקראתי וקראתי thecenter 22.02.05 11:48 38
          שמעון פרס יחקר על קשרים כלכליים עם הרשות הפלסטינית בול טרייר 24.02.05 15:44 40
          שמעון פרס לא ראה צורך בלהזהיר את נשיא צרפת מפני התנקשות אורן אדרי 25.02.05 18:55 41
          צעירי העבודה לפרס: ''תלך הביתה'' אורן אדרי 02.03.05 03:27 43
          קטע קצר אורן אדרי 30.03.05 00:22 44
          משהו חדש רצית? אורן אדרי 30.03.05 00:31 45
          איך הפכה מסיבת יום הולדתו של ה- 80 של פרס לאירוע לאומי אורן אדרי 31.03.05 08:16 46
      מתחילים הבקיעים בחסינותו וכוחו של שמעון פרס פילוביץ שחף 22.02.05 16:50 39
   הבן של שמעון פרס מחזיק קרן הון של למעלה ממיליארד דולר אורן אדרי 01.03.05 12:22 42
      קרן ההון הגדולה בישראל עדיין בידי בנו של שמעון פרס אורן אדרי 12.04.07 06:20 92
   ''סוד הקסם של שמעון פרס'' פילוביץ שחף 01.04.05 00:20 47
   ריצ'ארד גיר בשליחות נסיך האופל - פרס, במדינת ישראל... פילוביץ שחף 05.04.05 04:31 48
   מנכ''לית חדשה למשנה לראש הממשלה שמעון פרס !! פילוביץ שחף 08.04.05 11:29 49
      אפרת דובדבני = אשת סודם = אשת סדום פילוביץ שחף 08.04.05 12:04 50
          מנכ''לית בית הנשיא חזרה לעבודה - יום לאחר הלידה - קריירה פילוביץ שחף 15.06.13 07:46 212
          מנכ''לית מרכז פרס לשלום, אפרת דובדבני, אמרה: פילוביץ שחף 01.09.14 18:34 214
   דליה איציק: 'הצעה שאי אפשר לסרב לה'-תגובות לכתבת תחקיר פילוביץ שחף 08.05.05 17:16 51
      השרה דליה איציק פעלה למען אחותה רות אשכנזי במכרז תפור פילוביץ שחף 30.07.05 08:37 66
      דליה איציק מ''מ הנשיא/משתמטת מצה''ל מספידה את הנופלים פילוביץ שחף 25.04.07 06:06 101
      ''ח''כ דליה איציק: להשמיע את קול העם בכנסת'' פילוביץ שחף 06.07.09 04:51 199
      מבקר המדינה בודק חשדות נגד ח''כ דליה איציק פילוביץ שחף 27.09.09 01:21 200
   שמעון פרס-זה לא בטוח שהגירוש יבוצע. פילוביץ שחף 09.05.05 09:14 52
   פרס למלך עבדאללה: אל תתעצבן בשנת 1944 הייתי בפטרה פילוביץ שחף 20.05.05 04:12 53
   שמעון פרס ביקר בבית הרב עמאר בזמן שהבן מאיר איים.... פילוביץ שחף 23.05.05 15:33 54
      שמעון פרס אף פעם לא קשור לכלום....הכל רק במקרה !!!! פילוביץ שחף 25.05.05 16:31 56
   מאבטח לשעבר של השר שמעון פרס נעצר הערב ע''י המשטרה פילוביץ שחף 24.05.05 20:34 55
   רפעת טורק/כוכב פלשתיני שיקדם מסע פירסום והסברה ברש''פ פילוביץ שחף 26.05.05 06:26 57
   פרס שלח מכתב ברכה לסכנין על הישארותם בליגה פילוביץ שחף 30.05.05 10:34 58
   טדי קולק = שמעון פרס = דליה איציק פילוביץ שחף 03.06.05 08:46 59
      טדי קולק היה המודיע (שטינקר) של הבריטים טרם קום המדינה פילוביץ שחף 29.03.07 10:32 81
          המשך תגובות לפרסום: פילוביץ שחף 29.03.07 15:12 83
          ''על מרגלים יהודים בשרות הנאצים ורצח מסתורי...'' פילוביץ שחף 30.03.07 05:02 84
          ''טיהור הנהגת המדינה ממרגלים ובוגדים'' פילוביץ שחף 01.04.07 10:05 86
              בית הסזון העליון הוא הוא בית משפט העליון נכון להיום!! פילוביץ שחף 11.04.07 08:29 90
                  ובנוסף לכתבה על בית הסזון העליון: פילוביץ שחף 11.04.07 20:52 91
                  מעשה בדורית, אלישבע ועדנה פילוביץ שחף 12.04.07 09:35 93
                  עטיפת הספר של נעמי לויצקי, ''העליונים-אצבע משולשת'' פילוביץ שחף 12.04.07 21:14 94
                  נציגת האו''ם ממתינה לפרסום העדויות בועדת וינוגרד, למה?! פילוביץ שחף 13.04.07 20:42 96
              ד''ר אברהם שלום : ''לקחים מפרשת בשארה'' פילוביץ שחף 13.04.07 08:23 95
                  אברהם שלום היה ראש השב''כ שהודח על ידי פושעי אוסלו... פילוביץ שחף 15.04.07 07:38 98
              אז מי הוא בשר רע ??? פילוביץ שחף 15.04.07 08:06 99
                  הלינק הנכון לכתבה: ''אז מי הוא בשר רע ??? '' פילוביץ שחף 17.04.07 09:15 100
                  מסמך: החלטת בית המשפט הרשמית בנושא עזמי בשארה פילוביץ שחף 26.04.07 07:17 102
                  ''בשארה: בשמאל יש המסייעים לפלשתינים'' פילוביץ שחף 09.07.07 07:26 110
              ''אברום בורג - החפרפרת שבמבצר הציונות'' פילוביץ שחף 12.07.07 12:15 111
              תחקיר: ''המרגלים הבוגדים לא חבשו כיפה'' פילוביץ שחף 01.08.07 02:45 124
              ''בוגדים. זאת המילה המתאימה ביותר לתאר את אהרון ברק'' פילוביץ שחף 06.12.07 00:51 164
              אושר: מבקר במדינת אויב לא יהיה ח''כ פילוביץ שחף 10.06.08 22:11 186
              היועמ''ש לכנסת ממליצה לא לשלול הגימלה מבשארה פילוביץ שחף 22.07.08 13:39 187
          משה ארנס: ''לצרף אותם לפנתיאון'' פילוביץ שחף 10.04.07 08:50 89
              פרופ' משה ארנס: ''מניעים פוליטיים שכתבו את ההיסטוריה'' פילוביץ שחף 31.01.10 20:57 201
          ''ויצמן הודה: הסגרנו לוחמי לח”י ביבנאל'' פילוביץ שחף 20.07.07 03:49 120
      ערוץ 1 - הערב: הדרן לטדי קולק ספשייל (*) פילוביץ שחף 19.05.12 12:38 209
   שמעון פרס: מורה נבוכים לשחיתות מוסרית פילוביץ שחף 05.06.05 12:44 60
   שמעון פרס מינה את ד''ר מתי שטיינברג ליועץ השב''כ לעניין פילוביץ שחף 07.06.05 03:01 61
   שמעון פרס ממשיך בשיטות ''החיסול'' = הדלפות באמצעות פילוביץ שחף 07.06.05 04:48 62
   שמעון פרס: ''השיבה הביתה '' פילוביץ שחף 09.06.05 09:24 63
   יואל מרקוס : ''למה אני בעד פרס'' פילוביץ שחף 21.06.05 09:18 64
      ההסטוריה חוזרת ... elib 06.11.10 09:23 202
   יצמן שירי: חבורת הסמרטוטים של שמעון פרס DOBBY 12.07.05 00:12 65
   שפרעם: פרס יגיע בצהריים לניחום אבלים ומפגש עם התושבים אורן אדרי 06.08.05 20:31 67
      פרס: צריך לקחת את הנשק לכל המחבלים הפוטנציאליים אורן אדרי 06.08.05 20:59 68
   פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?! פילוביץ שחף 15.03.07 22:35 69
      הסכם השלום בין ישראל למצרים=מנחם בגין הימני/הסטוריה פילוביץ שחף 10.12.08 11:41 191
      הנשיא שימון פרס: ''מלחמות נפוליאון? מה זה חשוב? (*) פילוביץ שחף 21.02.12 10:19 207
   פרס: לא הייתי נכנס למלחמה פילוביץ שחף 22.03.07 20:23 71
      עדות שמעון פרס בוינוגרד: alontu 24.03.07 13:53 72
          ''סתירות בעדויות פרס ופינס בוינוגרד'' פילוביץ שחף 25.06.07 16:43 108
      מדהים איך שכולם שותקים: הגם אתה, פרס?!? Et tu, Brut ?!? פילוביץ שחף 25.03.07 02:07 73
      המירוץ לנשיאות מתחמם: ''זקן השבט מדבר'' פילוביץ שחף 25.03.07 08:48 74
          תמונה אחת שווה אלף מילים: פילוביץ שחף 26.03.07 09:40 78
      ''משפחות שכולות: למנוע מינוי פרס לנשיא'' פילוביץ שחף 25.03.07 20:44 75
      שמעון פרס מאשים את בג''צ בבגידה בבטחון המדינה !! פילוביץ שחף 26.03.07 08:50 76
      ''עוד אמר פרס לוינוגרד'' פילוביץ שחף 26.03.07 09:36 77
      דרושה לישראל: מהפכת קטיפה בראשות מאיר דגן, יובל דיסקין פילוביץ שחף 30.03.07 08:17 85
      לשלוח את אולמרט ושותפיו להישפט בהאג! פילוביץ שחף 30.04.07 20:50 103
   הקול קול ציפי לבני והידיים ידי שמעון פרס !! פילוביץ שחף 28.03.07 21:23 79
      לבני אופטימית: מדינה פלסטינית תפתור את בעיית הפליטים פילוביץ שחף 05.09.07 03:21 140
     ''ללא חזון אין עתיד'' פילוביץ שחף 04.11.07 05:27 154
      ''קונדוליסה רייס תנסח הצהרה משותפת לקראת אנופלס'' פילוביץ שחף 04.11.07 06:29 155
      ציפי לבני מפזרת קלישאות שלום ששמעון פרס כבר שכח פילוביץ שחף 15.03.08 01:25 169
      סקופ: הבית הלבן החל לבצר את יחסיו אל ציפי לבני כראש ממ פילוביץ שחף 06.05.08 17:19 180
   מי שישאל מחר את פרס- המועמד לנשיאות המדינה בחי, בפורום dien 28.03.07 22:17 80
      קיראו בבקשה את התשובות של פרס לשאלות שנשאל הבוקר dien 29.03.07 11:11 82
   אחד המדינאים הגדולים כל הזמנים goldfire 01.04.07 20:57 87
      מה כוונתך אורן אדרי 14.04.07 16:21 97
   שמעון פרס: הקשר הצרפתי ונתיב השחיתות פרק 1 ו-2 פילוביץ שחף 02.04.07 13:52 88
   ''על שמעון פרס היה צריך לשבת 17 שנה בכלא, לא וענונו'' פילוביץ שחף 19.05.07 20:30 104
      מצ''ב הכתבה בנושא הנ''ל במלואה עם חיים ברעם: פילוביץ שחף 22.05.07 21:40 106
   ליפקין שחק הוא נציג יאפיסטאן, :יותר גרוע משקרן!!'' פילוביץ שחף 22.05.07 06:55 105
   פרס, מבשר הגאולה פילוביץ שחף 25.06.07 00:58 107
   יוסף איסלאם/קט סטיבנס במופע נצחון והתרמה לשמעון פרס פילוביץ שחף 27.06.07 20:27 109
   ''האם שמעון פרס יהפוך מקילר להילר?!'' פילוביץ שחף 15.07.07 23:49 112
      ''היום צריך להזכיר מיהו הנשיא פרס.'' פילוביץ שחף 17.07.07 17:57 113
      קטעים מועתקים בנאום ההכתרה של פרס? פילוביץ שחף 18.07.07 19:10 114
      אל''מ (מיל.) משה לשם:''שמעון פרס, הוא לא הנשיא שלי'' פילוביץ שחף 19.07.07 07:30 115
          אל''מ (מיל.) משה לשם: ''סכנות מבית'' פילוביץ שחף 24.07.07 11:16 123
      ''נשיא כבוד'' פילוביץ שחף 22.07.07 03:01 122
   שיר משנות ה 50 'איך קרה שהפשפש עלה למעלה' נכתב על ש פרס שכל ישר 19.07.07 10:22 116
      שיר ''הפשפש'', המשורר והמלך ''שמעון פרס חד הם: פילוביץ שחף 19.07.07 21:44 117
      הפשפש שעלה למעלה לאחר שגרר את רבין כל הדרך למוות... פילוביץ שחף 12.11.08 10:55 189
      כבוד הנשיא - ולס עם השיר‏ (איך הפשפש עלה למעלה) פילוביץ שחף 02.04.09 15:59 194
      את מי חיים חפר כינה פשפש ? פילוביץ שחף 23.09.12 18:50 211
   ''הנשים בחייו של שמעון פרס: פילוביץ שחף 20.07.07 00:07 118
      פגישת הנשיא שמעון פרס עם הזמרת מדונה - למעלה משעה וחצי פילוביץ שחף 16.09.07 03:13 148
          מדונה: ''המופע בישראל - למען השלום'' = CODE PINK פילוביץ שחף 29.03.12 14:54 208
      להחרים את ח''כ ענת וילף (*) פילוביץ שחף 26.01.11 17:23 203
      הכירו את כל נשות הנשיא שימון פרס (*) פילוביץ שחף 03.06.11 22:03 205
   כשמגייסים פושעים למערכת הביטחון פילוביץ שחף 20.07.07 03:15 119
   ''דני יתום התבלבל בשידור בין עמיר פרץ ליגאל עמיר'' פילוביץ שחף 01.08.07 04:13 125
   ''עמוס מנור הלך לעולמו'' (ראש השב''כ לשעבר) פילוביץ שחף 05.08.07 19:08 126
   ''מתי שותק שמעון פרס?'' פילוביץ שחף 05.08.07 19:40 127
      מדוע שותק פרס בסוגיית ההשתמטות? פילוביץ שחף 26.08.07 18:45 130
          נשיא המדינה פרס שבר שתיקה בנושא ההשתמטות מהצבא!! פילוביץ שחף 30.08.07 08:00 134
              ''נולד (פרס) ללא אבר הבושה'' פילוביץ שחף 30.08.07 16:45 135
      הרמטכ''ל אשכנזי טיהר את ש.פרס בגין אשמת ההשתמטות מהצבא פילוביץ שחף 06.11.07 22:05 156
      המשנה המשוכתבת של בן גוריון פילוביץ שחף 06.12.08 11:15 190
   שמעון פרס הטיל חיסיון על 11 מסמכים בפרשת רצח רבין סלמנדרה 17.08.07 11:27 128
   הסוכנות היהודית עושה סלקציה פוליטית לאן ילכו התרומות פילוביץ שחף 22.08.07 10:09 129
   ''דרישה ממזוז: לחקור המניעים להחלטת פרס'' פילוביץ שחף 29.08.07 19:45 132
      ''דמיו זועקים מן האדמה'' (דני כץ ז''ל הי''ד) פילוביץ שחף 30.08.07 06:31 133
          פרס מכין את הקרקע לשחרורו של יגאל עמיר! אייקון 30.08.07 19:01 137
      הנשיא שמעון פרס מנסה לרצות את בוחריו הערבים פילוביץ שחף 30.08.07 18:24 136
      יוסי בלום הלוי: ''חונן הרוצחים - הנשיא שמעון פרס'' פילוביץ שחף 05.09.07 02:09 138
      ועדת חוקה תדון בקציבת עונש רוצחי הנער דני כץ פילוביץ שחף 05.09.07 02:39 139
      משרד המשפטים מודים בטעות: פילוביץ שחף 10.09.07 08:39 141
   ''האפיפיור היהודי והאפיפיור הנוצרי'' פילוביץ שחף 10.09.07 09:59 142
      ''מי הוא זה עם הכיפה ומי הוא זה שאין לו אלוהים?'' פילוביץ שחף 12.09.07 05:19 144
          ''מי הוא זה עם הכיפה ומי הוא זה שאין לו אלוהים?'' פילוביץ שחף 13.09.07 00:31 146
      פרס: ''קסאם שמאסם'' פילוביץ שחף 12.09.07 05:34 145
      איזו מתנה העניק מלך סעודיה לאפיפיור ? חרב ! פילוביץ שחף 07.11.07 23:59 157
          אובמה משתחוה ומנשק את טבעתו של מלך סעודיה (וידאו) פילוביץ שחף 03.04.09 11:28 195
              בכיר ביטחוני בממשל רייגן: אובאמה מדבר למוסלמים בקוד פילוביץ שחף 07.04.09 23:45 196
              הבית הלבן:אובאמה לא קד למלך, הוא פשוט גבוה ממנו והתכופף פילוביץ שחף 09.04.09 20:00 197
              דניס מילר מסביר ומפרש את קידת/השתחוות אובמה למלך ס. פילוביץ שחף 10.04.09 00:29 198
      פרס: ביקור האפיפיור – אירוע שרוח של שלום ותקווה נושבים פילוביץ שחף 08.03.09 14:45 192
   ''בגלל המתיחות: נדחה ביקור פרס בפורום המטכ''ל'' פילוביץ שחף 11.09.07 12:42 143
   כספומן: שמעון פרס mek2 13.09.07 19:37 147
   ח''כ אריה אלדד: ''אולמרט, אחמדיניג'אד ובר רפאלי'' פילוביץ שחף 13.10.07 20:05 149
   נעזרה בשם ''פרס'' לקידום מכללה שהוחשדה בשחיתות בדו''ח פילוביץ שחף 22.10.07 11:16 151
   סקופ !! עונש מאסר בוטל בגלל שמשה''ב בקומבינה!! פילוביץ שחף 22.10.07 16:46 152
   ''פרס יהיה הנשיא הפלסטיני הראשון שנואם בבית מחוקקים..'' פילוביץ שחף 13.11.07 17:05 158
      4 בנובמבר: ברוך מרזל עושה לפרס מה שביניש הנחתה את... פילוביץ שחף 23.11.07 02:21 161
          גם השר אלי ישי ''זכה'' לכאפייה נוסח עראפת הרוצח ימ''ש פילוביץ שחף 25.11.07 03:36 162
   ישראל הראל: מזרח תיכון חדש-ישן !! פילוביץ שחף 17.11.07 19:16 159
   ח''כ אריה אלדד: ''הנשיא (פרס) הפוסט ציוני הראשון'' פילוביץ שחף 19.11.07 02:10 160
   בדיחה טובה... קצת להתרענן במבי 27.11.07 12:24 163
   פרס: ''מדינות, גבולות וממשלות כבר אינם חשובים במיוחד'' בול טרייר 06.03.08 09:37 165
      פרס: ''כדי לזכור? עכשיו אנחנו פשוט יכולים ללכת לגוגל'' בול טרייר 06.03.08 09:53 166
   הסופר עמוס עוז - השפוט ואהובו של נשיא המדינה שימון פרס פילוביץ שחף 11.03.08 17:20 167
      אבו-מאזן אומר שאהוד ברק מטרפד את המשא ומתן פילוביץ שחף 11.03.08 17:27 168
      אפרים סנה נגד אהוד ברק פילוביץ שחף 15.03.08 19:20 170
      ''מצרים מאשימה את ברק בהפסקת הרגיעה'' פילוביץ שחף 15.03.08 22:44 171
      סאיב עריקאת: ''אולי ברק עסוק בתכנון עוד התנחלויות'' פילוביץ שחף 15.03.08 22:54 172
      גדעון לוי: ברק נהפך עכשיו למחבל העיקרי בכל סיכוי לרגיעה פילוביץ שחף 16.03.08 23:25 173
      אהוד ברק: עם החמאס לא ינוהל משא ומתן פילוביץ שחף 17.03.08 00:22 174
          אהוד ברק: המתנחלים אחים פילוביץ שחף 18.03.08 10:39 175
   הנשיא לשעבר יצחק נבון לכד פורץ שנרדם בסלון ביתו פילוביץ שחף 08.04.08 10:52 176
   ''ההתאבדות''/בן כספית-חנן קריסטל-אילן כפיר פילוביץ שחף 05.05.08 12:10 177
      פרק ראשון- קונצפציה פילוביץ שחף 05.05.08 12:14 178
      פרק שני- פריחת הדובדבן פילוביץ שחף 05.05.08 12:16 179
   ''מכתב גלוי לנשיא פרס'' פילוביץ שחף 19.05.08 11:34 181
      אוויר חם בלבד - קלאם פאדי - BS והצעה לשמעון פרס: פילוביץ שחף 20.05.08 21:46 182
      מעריב: ''פרס זה פרס''. ועידת הנשיא - ישראל 60 פילוביץ שחף 24.05.08 03:21 184
   ''חזון פרס לשלום'' בסרטון מדהים! פילוביץ שחף 20.05.08 21:59 183
   פרס: השומרון יכול להיות לנווה פורח פילוביץ שחף 04.06.08 23:33 185
   פרס על הביקורת כלפי הסינים: ''לנו יש התנחלויות למשל'' פילוביץ שחף 24.07.08 15:58 188
   עו''ד אלייקים העצני: ''הקץ להשתוללותו של פרס'' פילוביץ שחף 09.03.09 01:27 193
   פרופסור ברק: פגיעה במחוקק = פגיעה בדמוקרטיה. פילוביץ שחף 05.12.13 07:30 213
   פרס מחליש את הסיפור? נחביא אותו קרש 23.12.15 00:04 215
   שכחתם לציין בתקופת כהונתו כנשיא היה הבזבזן הכי גדול שהיה אי פעם לא ריחם על כספי ציבור elihaip 21.01.16 22:20 217
תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | בטל עוגן
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות