אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #6137 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6137   
בול טרייר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.07
1228 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט באדר א' תשס''ח    09:37   06.03.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  165. פרס: ''מדינות, גבולות וממשלות כבר אינם חשובים במיוחד''  
  תגובה עבור הודעה מספר 0
 
  
סוף העולם (כפי שאנחנו מכירים אותו)כך נשמע משק כנפי ההיסטוריה: המדינות מאבדות את שליטתן בהון העולמי, כוחן הצבאי מאבד את משמעותו, והן אפילו לא יכולות לעצור את תנועות המהגרים. שמעון פרס רואה עכשיו עולם חדש, שבו האינטרנט מעניק את הכוח לאזרחים ולחברות פרטיות ומטיל עליהם את האחריות ליצירת סדר חברתי, כלכלי, אקולוגי ומדיני

דפדף בהרשת
דרור גלוברמן, מגזין עסקים
27/12/2006 9:55

שמעון פרס שוב מסתכל קדימה, למרחק. סגן ראש הממשלה מביט מעל הקסאמים, מעבר להצהרות של בשאר אסד ואפילו רחוק יותר מחרחורי הריב של בנימין בן אליעזר. פרס מסתכל לעשורים הקרובים, אולי למאות הקרובות, ורואה את המקצוע שלו-עצמו שוקע. הוא רואה שהפוליטיקה והפוליטיקאים, המדינות והצבאות, מאבדים את משמעותם ואת כוחם וכמעט מתבטלים נוכח העוצמה הגוברת של הכלכלה הפרטית. המידע שמתפשט באמצעות האינטרנט, הכסף שנע ללא שליטה וההגירה חסרת הגבולות מותירים את מוסדות השלטון ערומים. הוא רואה שהם לא יכולים להתמודד עם הצרכים של האנושות – החל בניהול עירוני, דרך תחרות כלכלית גלובלית וכלה בהתמודדות עם אתגרים אקולוגיים בינלאומיים. ואם מחפשים אשם עיקרי אחד בכל הברדק הזה, פרס יצביע על מהפכת המידע, או במונח קליט יותר: האינטרנט

לא צריך להתבלבל. זה לא שפרס משקיע את שעותיו בהורדת סדרות טלוויזיה בביטורנט או בהתכתבויות עסיסיות בצ'טים של נענע. הוא לא בדיוק משתמש אינטרנט גדול. ליתר דיוק, על השולחן במשרדו כלל לא מונח מחשב. בנאום הספונטני שנשא לפני שבועיים בפני משתתפי כנס LeWeb 3 בפריז אפילו נרשמו לחובתו כמה אי-דיוקים בענייני טכנולוגיה. אבל זה לא מנע ממאות בעלי בלוגים פופולריים באירופה להאזין ברוב קשב לחזון הגלובלי של המדינאי הישראלי, ואף לזכות אותו במחיאות כפיים משולהבות. פרס, חבר הכנסת הוותיק ביותר, לא מסתכל אחורה ולא רוצה לזכור כלום. כנראה שלא צריך להבין בטכנולוגיה כדי להבין מה היא עושה לנו ואיך היא תשנה את העולם.

"האינטרנט משחרר אותנו מהצורך להשקיע בזיכרון", אומר פרס. "למה לזכור? העבר לא מדהים במיוחד, הוא מלא טרגדיות ומלחמות. תיכנס לגוגל ותפסיק לזכור. המשימה של האנושות עכשיו אינה לזכור אלא לדמיין, ליצור, לגלות. אנחנו לא מתפרנסים ממה שהיה לנו או ממה שאנחנו זוכרים אלא ממה שאנחנו יכולים לגלות, ואנחנו רק בתחילתו של עידן חדש. האינטרנט חוסך לנו המון זמן, והוא משוחרר מדעות קדומות. הוא פתוח וחופשי, ואולי משימתו החשובה ביותר היא להביא דור חדש. האינטרנט הוא המורה הטוב ביותר של ילדינו. הילדים הפסיקו לקרוא ספרים ולצפות בטלוויזיה – הם באינטרנט, בין אם יש להם 5 דקות או 5 שעות. הרבה פעמים זה למטרות רומנטיות, אבל לפעמים גם לדברים חשובים יותר".

הדברים החשובים יותר, מתברר, הם הדברים החשובים ביותר: עתיד האנושות, לא פחות. מי שמתעקש להיות מוטרד דווקא מהחור הנידח במזרח-התיכון, יגלה שפרס כבר לא מחכה לפתרון מדיני כלשהו לסכסוך. אבל קודם פרס צריך להסביר כמה דברים.

לשם מה צריך גבולות?

"מדינות, גבולות וממשלות כבר אינם חשובים במיוחד. הם היו חשובים כשהרווחנו את לחמנו מהאדמה או ממחצבים. זה אילץ אותנו להכריז על ריבונות, להגן על המדינה, להרחיב אותה ולבנות צבא, לצאת למלחמות ולבזבז המון כסף על כלי נשק. ההיסטוריה נכתבה בדיו אדומה של מלחמות, כדי להגן על פיסת אדמה. אבל היות שהמדע והטכנולוגיה השתלטו על העתיד שלנו והפכו למקור הרווחה שלנו, לשם מה צריך גבולות? אי-אפשר לשים גבולות למדע, ואי-אפשר לכבוש חוכמה בעזרת צבא. הכוח החדש אינו צבאי, דיפלומטי או לאומי. הכוח החדש הוא המדע המודרני, הטכנולוגיה המודרנית והחברה המודרנית

"יש הבדל נוסף בין העידן הישן לחדש: בעידן הישן היה עניין של צבירה. מה צברת? בניינים, מכונות, זהב, כסף. היום אנחנו יודעים כי מה שאתה צובר לא עומד במבחן הזמן. מה שחשוב זה לא מה שצברת אלא מה שאתה ממציא ומגלה. כוחה של מדינה לא טמון במספר קילומטרים הרבועים שיש לה, אלא במספר הפטנטים שהיא רושמת", מבהיר פרס.

אבל לא המדינה היא שרושמת את רוב הפטנטים. מי שרושם כמעט את כולם הם גופים פרטיים, אנשים, ארגונים וחברות, שצוברים ידע ובעקבותיו כסף. המשמעות, אומר פרס, היא שינוי דרמטי במאזן הכוחות בין מדינות ובין חברות פרטיות.

"מדינות הן שמרניות מאוד, אבל לחברות מודרניות יש תרבות של נטילת סיכונים – וזה נותן כוח גם ליחיד. היום אדם יכול ליצור מדינה כלכלית משלו בדרך הוגנת. ביל גייטס, למשל, לא הרג ולא רימה; הוא התעשר כי היה לו רעיון טוב. שני הצעירים שפיתחו את גוגל, סרגיי ברין ולארי פייג', נהנים מתקציב גדול יותר מהתקציב של מדינה כלשהי במזרח-התיכון, והם לא רימו ולא גנבו. הם עשו משהו חדש. אז אנשים כפרטים יוצרים חברות כלכליות, וקוראים לזה כלכלה פרטית. אבל הנה תופעה נוספת: כבר אין חברות פרטיות, כי ברגע שאתה הופך גלובלי יש לך אחריות בינלאומית. כל מי שיש לו עסקים מתחיל להתעניין במצב הפוליטי של המדינה. הוא רוצה קשרים טובים יותר עם הקהילה, היציבות והשלום חשובים לו - כך שהפרטי הופך לציבורי".

כוחן של הממשלות הולך ופוחת, במידה רבה משום שהכלכלה העולמית כבר אינה בשליטתן. "הממשלות לא שולטות בכלכלה, כי לכלכלה אין גבולות וצבאות", אומר פרס. "בכל יום 1.5 טריליון דולר מחליפים ידיים, ואין בעולם ממשלה שיש לה השפעה כזו. הכסף נמצא בידי הארגונים הגדולים, ולשום ממשלה אין סכום כזה. הארגונים האלה אפילו לא צריכים להיות פופולריים".

אגב הניסיון להיות פופולרי, הפוליטיקאי הוותיק פרס מבין משהו בניסיון המר לשאת חן בעיני הציבור ובתג המחיר הביצועי הגבוה שנובע ממנו. "כל שר וכל ממשלה רוצים להיות פופולריים, וכדי להיות פופולרי אתה מפסיד את חופש הפעולה שלך. אתה רוצה כל-כך להיות פופולרי, שאתה שוכח למה הפכת לפוליטיקאי. ממשלה טובה למלחמה, כי כשמתקיפים אותך האומה מתאחדת סביבך. אבל כשזה מגיע לשלום, הפוליטיקה מתפצלת. הוויכוח הוא על מחיר השלום, ומי שמוכן לתת הכל הוא לא כל-כך פופולרי.

"הממשלות הפסידו דבר נוסף, אולי הדבר המרתק ביותר: הן לא שולטות בתנועת האזרחים ולא יכולות לשמור על ההומוגניות של המדינה, כי כשהמדינות הופכות עשירות – האנשים הופכים עצלנים, לא יולדים ילדים ואז חסרים עובדים. לכן מייבאים עובדים מחברות אחרות ומתרבויות אחרות. הממשלות חסרות אונים, כי בחלק מסוים של העולם יש עבודה ואין עובדים, ואילו בחלק אחר של העולם יש עובדים ואין עבודה. לכן מוכרחים לפתוח את השערים וכך נוצר מיקס חדש בחברה, כמו בצרפת ובאירופה בכלל. אירופה מנסה לשמור על הדת הנוצרית, ובעיקר הקתולית. היא לא רוצה אחרים, בעיקר לא טורקים ולא מוסלמים. אבל מה קרה? הם סגרו את כל החלונות – ופתחו את הדלתות. פתאום העולם המוסלמי נכנס לאירופה, לא בעקבות החלטה פוליטית אלא בגלל המצב הכלכלי. כך גם בארה"ב: באמצע המאה הזו מחצית מאזרחי ארה"ב כבר לא יהיו ילידי המייסדים הלבנים אלא צאצאי המיעוטים -–המיעוט הלטיני, שכבר היום מהווה כ-14% מהאוכלוסיה , והמיעוט האפרו-אמריקני, שמהווה 13% מהאוכלוסיה. המקום הסואן ביותר מבחינה כלכלית הוא קליפורניה, שם שיעור המיעוטים הוא 80%. אם כך, הממשלות-אאוט, החברה האזרחית והמגזר העסקי – אין.

"גם הצבאות משתנים, והם הפסיקו להיות חשובים. הצבאות שבנינו נועדו להילחם בצבאות אחרים. היום צריך להילחם בטרור, ואבסורדי לקחת מטוס אמריקני כמו F-16, שעולה 100 מיליון דולר, ולרדוף אחרי טרוריסט אחד שיכול להפיל את המטוס בעזרת טיל כתף, או לשלוח טנק כדי להרוג שני טרוריסטים שיושבים באמבוש עם נשק נגד טנקים. אז מה הערך של צבאות? צריך לבנות כוח שנועד להילחם בטרור בעזרת ננו-טכנולוגיה ורובוטים, שיחליפו את הלוחמים".יוקמו ארגונים פלנטריים

בעוד פרס מדבר על הפקעת כוח כמעט מוחלטת מידי הממשלות, מתברר שלא רק החברות העסקיות הן המועמדות העיקריות לירושה. החברה האנושית עצמה הולכת ומתכנסת בגושי מטרופולין שהולכים וגדלים, לכן הממשלה המרכזית כבר לא מסוגלת לספק להם את תשומת הלב הדרושה לשם ניהול תקין. אבל זה לא קורה רק בערים: גם גושי מדינות ויבשות שלמות מגלים שיש להם אינטרסים משותפים ויוצרים בריתות מקומיות. כך הכוח של המדינה מתפזר בהדרגה לכל הכיוונים.

"העולם עובר תהליך של עיור", מסביר פרס. "כמעט מחצית האנושות גרה בערים. הממשלה גדולה מכדי לטפל בנושאים מוניציפליים, אבל קטנה מכדי לטפל בנושאים גלובליים. בסאו-פאולו, למשל, יש 20 מיליון תושבים, כך שהשלטון המקומי הוא ממשלה בפני עצמה בנושאים רבים. הוא לא יכול לחכות לשלטון המרכזי. כל הערים יהיו ענקיות, והן לא יתכופפו בפני השלטון הפדרלי אלא יקבלו אוטונומיה. יקומו גם ארגונים גדולים יותר, מעל המדינות – ארגונים פלנטריים, שיגרמו ליבשות להתאחד כדי להתחרות. עכשיו אנחנו בתקופת ביניים".

היות שיכולת הממשלה לשלוט הולכת ונחלשת, מי יגן על האזרחים בתחומים שבאופן מסורתי טופלו באמצעות חקיקה, כמו איכות הסביבה והגבלת כוחם של הארגונים הגדולים?
"בתחום איכות הסביבה הממשלות מנסות לעשות סדר ללא הצלחה. מי שיצטרך לעשות זאת הם הכוחות החדשים. אין להם ברירה: אם החברות לא יגנו על האזרחים וישמרו על יחסי קהילה-חברה, האזרחים יתקוממו נגדן. הארגונים מעוניינים ביציבות ובשלום. התפקידים לא התבטלו – הכתפיים ישתנו".

לשלטון קשה לחרוג מעצמו

מי שהתרגל לכך שפרס משקיע את מרצו בחזון "המזרח-התיכון החדש" ובניסיונות נואשים להגיע למשא ומתן, יגלה שהחזון הזה השתנה. מי שנחשב אחד מאבות ההידברות עם הערבים - ועם הפלשתינאים בפרט-מתנער עכשיו ממה שנחשב נדבך מרכזי בחזון הפוליטי העיקרי שלו: מציאת פתרון לסכסוך בין ישראל לערבים באמצעים מדיניים. "כרגע איני רואה פתרון פוליטי לסכסוך במזרח-התיכון", אומר פרס, "אבל אני יכול לראות הכנה כלכלית לקראת פתרון פוליטי בעזרת הכלכלה המודרנית. ייתכן שעד עכשיו הישראלים השתמשו יותר מדי בכלי האסטרטגיה והדיפלומטיה ולא מספיק בכלכלה. מאז מלחמת העולם השנייה כל דבר חשוב וחיובי נעשה באמצעים כלכליים ולא באמצעים פוליטיים או צבאיים. לפריחה שמתרחשת עכשיו באסיה לא אחראים הטנקים אלא הכלכלה".

הציבור עוסק בקסאמים שנופלים ובאיומים מעזה, מלבנון ומאיראן. מי מסוגל להתפנות ולחשוב על הכנות כלכליות לשלום אזורי?
"רוב הציבור שמרני. נוח יותר להגיד שכל מה שאתה עושה נובע מכך שאתה רוצה משרה כלשהי או שאתה הוזה. תאמין לי, אני רואה את עצמי כאדם ריאליסטי. זה השלטון שנורא קשה לו נורא לחרוג מעצמו – תראה איך הוא נאנח ונאנק. אבל בסוף לא תהיה ברירה".

למה לא תהיה ברירה?
יותר מדי תחומים, אומר פרס, הופכים גלובליים-ביטחון וענייני פנים, דמוגרפיה והגירה, כלכלה ואקולוגיה – לכן המבנה הנוכחי של המדינות לא מאפשר לשלוט בנושאים אלה. "אין ברירה, זה לא עניין של רצון. היום אי-אפשר להתקיים מהאדמה. מי שרוצה להתקיים מהאדמה יגלה שאין לו מים, שהאדמה הופכת למדבר. המשפחות מפגרות מאחור, עם הרבה ילדים ואמא שלא יכולה לחנך אותם. תקופת האבן הסתיימה לא כי נגמרו האבנים אלא כי נגמרה התקופה. היום אי אפשר להתקיים מהאבנים ומהאדמה, לכן לא תהיה ברירה אלא לחפש מציאות כלכלית אחרת. שים לב לתחרות המעניינת הבאה: ארץ כמו שלנו פורחת מבחינה כלכלית ומתמודדת גם בתחום הביטחוני, אבל החמאס שוקע מבחינה כלכלית, כי אין מי שיפרנס אותו. לאיראן ולחמאס אין עתיד: אם הם לא ישתלבו בכללי המשק החדשים, הם יהפכו לאפריקה. זו תקופת מעבר, אבל ברור לאן זה הולך.

"כיום אי-אפשר לשים גבול לאקולוגיה, אתה לא יכול לאלץ את המים לזרום בעזרת משרד החוץ שלך. מצד שני, לראשונה אנחנו מסכימים עם הפלשתינאים ועם הירדנים, והוחלט להפוך את הגבול בינינו לאזור כלכלי פתוח לשלושתנו. זה יכלול תעלה שתיבנה בין הים האדום לים המלח, ואי-אפשר לבנות אותה בלי שיתוף פעולה בין שלושתנו. אם תנסה להשיג את הכסף לתעלה הזו מהממשלה, תגלה שאין לה כסף. אבל אם אתה מנסה להשיג השקעה מהון פרטי ומהכלכלה הגלובלית – כן! יש כסף, כי המשקיעים מחפשים שווקים מתפתחים והזדמנויות. אם אני אופטימי, זה בגלל זה. אני מגייס כסף ל'עמק השלום' מחוץ לממשלה, כי לממשלה אין יכולת לנדיבות ולמעשים גדולים. התקציב כבר חולק עד הפרוטה האחרונה. לחברות יש אפשרות ליטול סיכונים. גם הסינים, אגב, יודעים ליטול סיכונים ב-10 נושאים. אפילו אם נכשלים בחמישה – הרווחים מאלה שזוכים להצלחה גדולים יותר".

האם מצע כזה, המבוסס על תוכנית עבודה כלכלית בעיקרה, יכול להפוך למצע של מפלגה בישראל?
"לא", נאנח פרס, "מפני שהמפלגות מפגרות. הן עוסקות בעבר. מה שרוב המפלגות מכנות 'עתיד' הוא העבר. המפלגות מתייחסות למצבים שהיו, כמו שרוב הצבאות מתכוננים למלחמות שהיו. לעומת זאת, פעילות אינדיבידואלית מאפשרת חזון כזה. ביל גייטס, בדיוק כמו אנשי ההייטק אצלנו, לא זקוק למפלגה".לא מנצחים במאבק אידיאולוגי

פרס כבר התרגל לטענות שהוא הוזה חולמני. התרגל לעייפה. אבל את טיעוניו על מעבר הכוח מהממשלות לארגונים הפרטיים הוא מבסס על השינויים הגלובליים שהתחוללו בשנים האחרונות בעולם כולו, ובעיקר בסין ובאפריקה – שינויים פוליטיים וחברתיים משמעותיים, שנשענים בעיקר על כוחות הכלכלה המודרנית והפרטית.

"עד לפני 15-12 שנה העולם היה מחולק בין הקומוניסטים שבמזרח והדמוקרטיות שבמערב, בין העשירים הלבנים שבצפון לבין השחורים העניים שבדרום, ואנשים חשבו שככה זה", אומר פרס. "הזמן עבר. האם סין ענייה? האם הסינים לבנים? מה שקורה בסין מרתק בעיניי. מה שהביא קץ לקומוניזם בסין לא היה הצבא או הדיפלומטיה אלא הכלכלה המודרנית, שמאלצת את הסינים להוריד את החסמים ולהפגין הגינות ושקיפות – שבלעדיהן הכלכלה המודרנית לא יכולה לפעול.

"בכלל, ממשלות טועות כשהן נכנסות למלחמה אידיאולוגית בלי סיכוי לנצח. ארה"ב רוצה לשכנע את שאר העולם להיות דמוקרטי, אבל המוסלמים שואלים: 'בשביל מה להיות דמוקרטי?' מבחינתם, להיות מוסלמי זה חשוב יותר. אין סיכוי לנצח במלחמה אידיאולוגית.

"דיברתי עם בכירים בפוליטבירו של סין ונדהמתי. הם אמרו לי שהאידיאולוגיה החדשה של סין היא הרמוניה: ליצור הרמוניה בין אנשים ולאומים, בין האדם לסביבה. הייתי פעם חבר קיבוץ, וחשבתי שאני חוזר לשם – הכל נאיבי ויפה. אבל סין במצב אקולוגי נורא. כבר אפשר לדבר שם אבל אי-אפשר לנשום, כי האוויר מזוהם. אוויר חופשי הוא דמוקרטי יותר מדיבור.

"ראיתי יבשת חדשה, שעכשיו מתחילה להמריא – אפריקה. הפעילות הפילנתרופית של עסקים שמנסים לעזור לאפריקה מתחרה בסיוע שמגישות הממשלות בעולם. תקציבי הסיוע של וורן באפט ושל ביל גייטס גדולים מתקציב ממשלת ארה"ב. מצד שני, גם הסינים מושיטים עזרה לאפריקה, ויש תחרות בין הפילנתרופיה האמריקנית וההרמוניה הסינית. בקיבוץ שלי היו 100 חברים צעירים ונאיביים, ובסין יש מיליארד ורבע זקנים חכמים, כך שזו הרמוניה אחרת. ואז הסינים ניגשים לאפריקנים ואומרים להם: 'ביחד אנחנו שליש מהאנושות'".

הגיע העידן של אפריקה

"מה ניתן לעשות כדי לקדם פתרון לסכסוך הישראלי-ערבי?" שאל את פרס אחד ממאזיניו בפריז. "בואו עם החברות הפרטיות שלכם", ענה פרס. "ממשלות אולי מתנגדות לממשלות אחרות, אך הן לא מתנגדות לשוק הפרטי. לכו לעיראק ובנו שם כלכלה חדשה, לכו למצרים, לכו לאיראן. האיראנים עניים, מפולגים ומושחתים. איראן גדלה ב-15 שנה מ-30 מיליון נפש ל-70 מיליון, אבל אין שם עבודה לכולם. יש שם הרבה ילדים עניים ורעבים. אפילו האייתולות לא יכולים להאכיל את ילדיהם באוראניום מועשר לארוחת הבוקר. חברות משתנות הודות להזדמנויות חדשות לעתיד, ואם מאפשרים להן להימלט מסבל ומרעב מיותרים.

"הטרגדיה של אפריקה היא האלימות והשחיתות. העידן הקולוניאלי גרם נזק רב ליבשת – הוא סימן גבולות ללא קשר לזכויות אתניות, אלא בהתאם לאינטרסים הקולוניאליים. הגבולות שם חוצים שבטים וקבוצות אתניות ויוצרים הרבה בעיות ומלחמות בסודן, בבורונדי ובאלג'יריה.

"אבל זה לא מסתכם בכך שהעולם יציל את אפריקה. יש שם יותר ויותר אנשים מלומדים. ממש קשה לתפוש את מה שהשחורים בדרום-אפריקה עשו: הם הביאו למשפט אנשים לבנים שהרגו בהם – וסלחו להם. שאלתי את האדם שעשה זאת, הבישוף דזמונד טוטו, 'איך עשיתם את זה?', והוא השיב לי תשובה פואטית: 'לכל אחד היה נלסון מנדלה קטן בלב'. קשה כל-כך לסלוח, אלוהים. כך שזה לא בא רק מחוץ לאפריקה, ואפריקה עצמה מתחילה להרגיש שהעידן שלה הגיע.

"היה העידן של אירופה, של אמריקה ושל אסיה, ואני מאמין שעכשיו מתחיל העידן של אפריקה. הפילנתרופיה האמריקנית, ההרמוניה הסינית והאינטרסים האירופיים יכולים לעזור להם. גם אפריקה מדברת עכשיו על שוק משותף, כמו אירופה, אז אל תסתכלו על העבר כי זה בזבוז זמן. אני יודע שהרבה פרופסורים להיסטוריה לא אוהבים את ההערות שלי, ואומרים שחשוב ללמוד היסטוריה כדי לא לחזור על טעויות העבר. ובכן, גם אם אינך חוזר על הטעויות שנעשו בעבר, זה לא אומר שאתה לא מבצע טעויות חדשות. דמוקרטיה היא הזכות לעשות טעויות, אבל גם החובה לתקן אותן. העולם בהיריון – אני רואה את העידן החדש באפריקה, ואני רואה עידן חדש מגיע למזרח-התיכון. אמנם אנחנו חסרי סבלנות, אבל זה ייקח יותר מ-9 חודשים".

האם אנחנו נזכה לראות את זה?
"זה ייקח לפחות רבע מאה. אני לא יודע לגביך, אבל אני ודאי אזכה".

http://www.nrg.co.il/online/10/ART1/522/562.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
 שמעון פרס DOBBY 26.09.04 16:50 כותרת
   מרכז פרס לשלום DOBBY 26.09.04 17:15 1
      היה שלום חבר mozes5 26.09.04 19:41 5
      ננוטכנולוגיות mozes5 26.09.04 19:46 6
      הוא ''עובד '' לא רק עלינו mozes5 27.09.04 19:50 17
      שמישהו כבר ינפץ את אגדת ה''בטחוניסט'' mozes5 27.09.04 20:03 18
      איש רגיש ופיוטי...כותב למגירה mozes5 27.09.04 20:10 19
      ''מרכז פרס לשלום'' בקשיים כספיים mozes5 01.10.04 11:50 23
   מרכז פרס לשלום: ''מעצרו של ברגותי - טעות איומה'' DOBBY 26.09.04 17:18 2
   מתי אמורה לחול ה''הילולה'' של ר' שמעון? mozes5 26.09.04 19:36 3
   מילות מפתח =מזרח תיכון חדש mozes5 26.09.04 19:39 4
      היכונו, מזרח תיכון חדש בדרך פילוביץ שחף 21.03.07 07:53 70
   היום כבר ברור שפרס תמך בטרור באופן פעיל........ פילוביץ שחף 27.09.04 10:37 7
   יוני פרס: אבא, לך הביתה maoz74 27.09.04 11:18 8
      איש העולם הגדול mozes5 27.09.04 19:29 16
      פשקוויל - צביעות התשקורת בסיקור מותה של סוניה זצ''ל פילוביץ שחף 01.03.11 03:37 204
   נכדו של פרס חשוד בניסיון לגנוב אופנוע maoz74 27.09.04 11:23 9
      יוני פרס, שהיה מעורב בהריגה בשוגג, חיל הודי והוברח.... פילוביץ שחף 27.09.04 12:02 11
          ''חמי'' הוא הבן של סוניה פרס................... פילוביץ שחף 27.09.04 12:40 13
              יש בנים או בנות..שהם לא של סוניה? mozes5 01.10.04 13:38 24
      זה הזמן להזכיר: הבן של שמעון פרס הרג חייל ויצא בלא.... פילוביץ שחף 29.08.07 10:18 131
   משפט ציבורי לאוסלו פילוביץ שחף 27.09.04 12:00 10
   יש להפיץ את האמת על פרס בכל הזדמנות אברהמי 27.09.04 12:13 12
   הנה התרומה שלי על שמעון פרס - האיש וההזיה Watto 27.09.04 16:29 14
      הרמאים ומי שבינהם mozes5 27.09.04 19:16 15
      גדול אתה חזק וברוך elihaip 21.01.16 22:17 216
   ''ואולי לא היו הדברים מעולם''..החטא הקדמון mozes5 27.09.04 21:13 20
   החטא הקדמון=''נערי בן-גוריון'' mozes5 27.09.04 21:40 21
   תמונות מדברות... אורן אדרי 28.09.04 04:01 22
      תמונות מדברות 3 אורן אדרי 07.12.04 05:10 30
   שמעון פרס ויאסר עראפת !! פילוביץ שחף 18.10.04 07:11 26
   נאוה ברק גרושתו של אהוד ברק ושלום זינגר המנכ''ל.... פילוביץ שחף 07.11.04 19:10 27
   רבין: ''שמעון פרס - חתרן בלתי נלאה !!'' פילוביץ שחף 08.11.04 07:35 28
      ''מורשת רבין'' שלא על דעתו הפכה ''למורשת השנאה'' פילוביץ שחף 22.10.07 10:03 150
      ''חתרן בלתי נלאה'' - רבין, שרון ועכשיו אולמרט פילוביץ שחף 27.10.07 15:11 153
      בן אהרון: פרס היה ונשאר חתרן (*) פילוביץ שחף 03.10.11 11:59 206
   6 דברים אורן אדרי 09.11.04 03:52 29
   שמעון פרס זייף מסמך, המשטרה מעורבת !!! אורן אדרי 09.12.04 08:45 31
   ראיון שערך היום רזי ברקאי עם פרס. (08.04.04) אורן אדרי 17.12.04 04:51 32
   מפלצת חופשיה ברחבי ישראל אורן אדרי 22.12.04 08:29 33
   שמעון פרס: אין לי בעיה שיטבחו ביהודים אורן אדרי 24.12.04 11:45 34
   הערכה: הפעלת משרד ממשלתי לפרס תעלה 20-30 מיליון שקל. אורן אדרי 10.01.05 07:07 35
   גלריית תמונות משעשעת של שמעון פרס באתר NRG . DOBBY 31.01.05 17:52 36
   פרס נתבע על קשריו העסקיים עם הרשות הפלשתינאית פילוביץ שחף 03.02.05 18:28 37
      קראתי וקראתי וקראתי וקראתי thecenter 22.02.05 11:48 38
          שמעון פרס יחקר על קשרים כלכליים עם הרשות הפלסטינית בול טרייר 24.02.05 15:44 40
          שמעון פרס לא ראה צורך בלהזהיר את נשיא צרפת מפני התנקשות אורן אדרי 25.02.05 18:55 41
          צעירי העבודה לפרס: ''תלך הביתה'' אורן אדרי 02.03.05 03:27 43
          קטע קצר אורן אדרי 30.03.05 00:22 44
          משהו חדש רצית? אורן אדרי 30.03.05 00:31 45
          איך הפכה מסיבת יום הולדתו של ה- 80 של פרס לאירוע לאומי אורן אדרי 31.03.05 08:16 46
      מתחילים הבקיעים בחסינותו וכוחו של שמעון פרס פילוביץ שחף 22.02.05 16:50 39
   הבן של שמעון פרס מחזיק קרן הון של למעלה ממיליארד דולר אורן אדרי 01.03.05 12:22 42
      קרן ההון הגדולה בישראל עדיין בידי בנו של שמעון פרס אורן אדרי 12.04.07 06:20 92
   ''סוד הקסם של שמעון פרס'' פילוביץ שחף 01.04.05 00:20 47
   ריצ'ארד גיר בשליחות נסיך האופל - פרס, במדינת ישראל... פילוביץ שחף 05.04.05 04:31 48
   מנכ''לית חדשה למשנה לראש הממשלה שמעון פרס !! פילוביץ שחף 08.04.05 11:29 49
      אפרת דובדבני = אשת סודם = אשת סדום פילוביץ שחף 08.04.05 12:04 50
          מנכ''לית בית הנשיא חזרה לעבודה - יום לאחר הלידה - קריירה פילוביץ שחף 15.06.13 07:46 212
          מנכ''לית מרכז פרס לשלום, אפרת דובדבני, אמרה: פילוביץ שחף 01.09.14 18:34 214
   דליה איציק: 'הצעה שאי אפשר לסרב לה'-תגובות לכתבת תחקיר פילוביץ שחף 08.05.05 17:16 51
      השרה דליה איציק פעלה למען אחותה רות אשכנזי במכרז תפור פילוביץ שחף 30.07.05 08:37 66
      דליה איציק מ''מ הנשיא/משתמטת מצה''ל מספידה את הנופלים פילוביץ שחף 25.04.07 06:06 101
      ''ח''כ דליה איציק: להשמיע את קול העם בכנסת'' פילוביץ שחף 06.07.09 04:51 199
      מבקר המדינה בודק חשדות נגד ח''כ דליה איציק פילוביץ שחף 27.09.09 01:21 200
   שמעון פרס-זה לא בטוח שהגירוש יבוצע. פילוביץ שחף 09.05.05 09:14 52
   פרס למלך עבדאללה: אל תתעצבן בשנת 1944 הייתי בפטרה פילוביץ שחף 20.05.05 04:12 53
   שמעון פרס ביקר בבית הרב עמאר בזמן שהבן מאיר איים.... פילוביץ שחף 23.05.05 15:33 54
      שמעון פרס אף פעם לא קשור לכלום....הכל רק במקרה !!!! פילוביץ שחף 25.05.05 16:31 56
   מאבטח לשעבר של השר שמעון פרס נעצר הערב ע''י המשטרה פילוביץ שחף 24.05.05 20:34 55
   רפעת טורק/כוכב פלשתיני שיקדם מסע פירסום והסברה ברש''פ פילוביץ שחף 26.05.05 06:26 57
   פרס שלח מכתב ברכה לסכנין על הישארותם בליגה פילוביץ שחף 30.05.05 10:34 58
   טדי קולק = שמעון פרס = דליה איציק פילוביץ שחף 03.06.05 08:46 59
      טדי קולק היה המודיע (שטינקר) של הבריטים טרם קום המדינה פילוביץ שחף 29.03.07 10:32 81
          המשך תגובות לפרסום: פילוביץ שחף 29.03.07 15:12 83
          ''על מרגלים יהודים בשרות הנאצים ורצח מסתורי...'' פילוביץ שחף 30.03.07 05:02 84
          ''טיהור הנהגת המדינה ממרגלים ובוגדים'' פילוביץ שחף 01.04.07 10:05 86
              בית הסזון העליון הוא הוא בית משפט העליון נכון להיום!! פילוביץ שחף 11.04.07 08:29 90
                  ובנוסף לכתבה על בית הסזון העליון: פילוביץ שחף 11.04.07 20:52 91
                  מעשה בדורית, אלישבע ועדנה פילוביץ שחף 12.04.07 09:35 93
                  עטיפת הספר של נעמי לויצקי, ''העליונים-אצבע משולשת'' פילוביץ שחף 12.04.07 21:14 94
                  נציגת האו''ם ממתינה לפרסום העדויות בועדת וינוגרד, למה?! פילוביץ שחף 13.04.07 20:42 96
              ד''ר אברהם שלום : ''לקחים מפרשת בשארה'' פילוביץ שחף 13.04.07 08:23 95
                  אברהם שלום היה ראש השב''כ שהודח על ידי פושעי אוסלו... פילוביץ שחף 15.04.07 07:38 98
              אז מי הוא בשר רע ??? פילוביץ שחף 15.04.07 08:06 99
                  הלינק הנכון לכתבה: ''אז מי הוא בשר רע ??? '' פילוביץ שחף 17.04.07 09:15 100
                  מסמך: החלטת בית המשפט הרשמית בנושא עזמי בשארה פילוביץ שחף 26.04.07 07:17 102
                  ''בשארה: בשמאל יש המסייעים לפלשתינים'' פילוביץ שחף 09.07.07 07:26 110
              ''אברום בורג - החפרפרת שבמבצר הציונות'' פילוביץ שחף 12.07.07 12:15 111
              תחקיר: ''המרגלים הבוגדים לא חבשו כיפה'' פילוביץ שחף 01.08.07 02:45 124
              ''בוגדים. זאת המילה המתאימה ביותר לתאר את אהרון ברק'' פילוביץ שחף 06.12.07 00:51 164
              אושר: מבקר במדינת אויב לא יהיה ח''כ פילוביץ שחף 10.06.08 22:11 186
              היועמ''ש לכנסת ממליצה לא לשלול הגימלה מבשארה פילוביץ שחף 22.07.08 13:39 187
          משה ארנס: ''לצרף אותם לפנתיאון'' פילוביץ שחף 10.04.07 08:50 89
              פרופ' משה ארנס: ''מניעים פוליטיים שכתבו את ההיסטוריה'' פילוביץ שחף 31.01.10 20:57 201
          ''ויצמן הודה: הסגרנו לוחמי לח”י ביבנאל'' פילוביץ שחף 20.07.07 03:49 120
      ערוץ 1 - הערב: הדרן לטדי קולק ספשייל (*) פילוביץ שחף 19.05.12 12:38 209
   שמעון פרס: מורה נבוכים לשחיתות מוסרית פילוביץ שחף 05.06.05 12:44 60
   שמעון פרס מינה את ד''ר מתי שטיינברג ליועץ השב''כ לעניין פילוביץ שחף 07.06.05 03:01 61
   שמעון פרס ממשיך בשיטות ''החיסול'' = הדלפות באמצעות פילוביץ שחף 07.06.05 04:48 62
   שמעון פרס: ''השיבה הביתה '' פילוביץ שחף 09.06.05 09:24 63
   יואל מרקוס : ''למה אני בעד פרס'' פילוביץ שחף 21.06.05 09:18 64
      ההסטוריה חוזרת ... elib 06.11.10 09:23 202
   יצמן שירי: חבורת הסמרטוטים של שמעון פרס DOBBY 12.07.05 00:12 65
   שפרעם: פרס יגיע בצהריים לניחום אבלים ומפגש עם התושבים אורן אדרי 06.08.05 20:31 67
      פרס: צריך לקחת את הנשק לכל המחבלים הפוטנציאליים אורן אדרי 06.08.05 20:59 68
   פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?! פילוביץ שחף 15.03.07 22:35 69
      הסכם השלום בין ישראל למצרים=מנחם בגין הימני/הסטוריה פילוביץ שחף 10.12.08 11:41 191
      הנשיא שימון פרס: ''מלחמות נפוליאון? מה זה חשוב? (*) פילוביץ שחף 21.02.12 10:19 207
   פרס: לא הייתי נכנס למלחמה פילוביץ שחף 22.03.07 20:23 71
      עדות שמעון פרס בוינוגרד: alontu 24.03.07 13:53 72
          ''סתירות בעדויות פרס ופינס בוינוגרד'' פילוביץ שחף 25.06.07 16:43 108
      מדהים איך שכולם שותקים: הגם אתה, פרס?!? Et tu, Brut ?!? פילוביץ שחף 25.03.07 02:07 73
      המירוץ לנשיאות מתחמם: ''זקן השבט מדבר'' פילוביץ שחף 25.03.07 08:48 74
          תמונה אחת שווה אלף מילים: פילוביץ שחף 26.03.07 09:40 78
      ''משפחות שכולות: למנוע מינוי פרס לנשיא'' פילוביץ שחף 25.03.07 20:44 75
      שמעון פרס מאשים את בג''צ בבגידה בבטחון המדינה !! פילוביץ שחף 26.03.07 08:50 76
      ''עוד אמר פרס לוינוגרד'' פילוביץ שחף 26.03.07 09:36 77
      דרושה לישראל: מהפכת קטיפה בראשות מאיר דגן, יובל דיסקין פילוביץ שחף 30.03.07 08:17 85
      לשלוח את אולמרט ושותפיו להישפט בהאג! פילוביץ שחף 30.04.07 20:50 103
   הקול קול ציפי לבני והידיים ידי שמעון פרס !! פילוביץ שחף 28.03.07 21:23 79
      לבני אופטימית: מדינה פלסטינית תפתור את בעיית הפליטים פילוביץ שחף 05.09.07 03:21 140
      ''ללא חזון אין עתיד'' פילוביץ שחף 04.11.07 05:27 154
      ''קונדוליסה רייס תנסח הצהרה משותפת לקראת אנופלס'' פילוביץ שחף 04.11.07 06:29 155
      ציפי לבני מפזרת קלישאות שלום ששמעון פרס כבר שכח פילוביץ שחף 15.03.08 01:25 169
      סקופ: הבית הלבן החל לבצר את יחסיו אל ציפי לבני כראש ממ פילוביץ שחף 06.05.08 17:19 180
   מי שישאל מחר את פרס- המועמד לנשיאות המדינה בחי, בפורום dien 28.03.07 22:17 80
      קיראו בבקשה את התשובות של פרס לשאלות שנשאל הבוקר dien 29.03.07 11:11 82
   אחד המדינאים הגדולים כל הזמנים goldfire 01.04.07 20:57 87
      מה כוונתך אורן אדרי 14.04.07 16:21 97
   שמעון פרס: הקשר הצרפתי ונתיב השחיתות פרק 1 ו-2 פילוביץ שחף 02.04.07 13:52 88
   ''על שמעון פרס היה צריך לשבת 17 שנה בכלא, לא וענונו'' פילוביץ שחף 19.05.07 20:30 104
      מצ''ב הכתבה בנושא הנ''ל במלואה עם חיים ברעם: פילוביץ שחף 22.05.07 21:40 106
   ליפקין שחק הוא נציג יאפיסטאן, :יותר גרוע משקרן!!'' פילוביץ שחף 22.05.07 06:55 105
   פרס, מבשר הגאולה פילוביץ שחף 25.06.07 00:58 107
   יוסף איסלאם/קט סטיבנס במופע נצחון והתרמה לשמעון פרס פילוביץ שחף 27.06.07 20:27 109
   ''האם שמעון פרס יהפוך מקילר להילר?!'' פילוביץ שחף 15.07.07 23:49 112
      ''היום צריך להזכיר מיהו הנשיא פרס.'' פילוביץ שחף 17.07.07 17:57 113
      קטעים מועתקים בנאום ההכתרה של פרס? פילוביץ שחף 18.07.07 19:10 114
      אל''מ (מיל.) משה לשם:''שמעון פרס, הוא לא הנשיא שלי'' פילוביץ שחף 19.07.07 07:30 115
          אל''מ (מיל.) משה לשם: ''סכנות מבית'' פילוביץ שחף 24.07.07 11:16 123
      ''נשיא כבוד'' פילוביץ שחף 22.07.07 03:01 122
   שיר משנות ה 50 'איך קרה שהפשפש עלה למעלה' נכתב על ש פרס שכל ישר 19.07.07 10:22 116
      שיר ''הפשפש'', המשורר והמלך ''שמעון פרס חד הם: פילוביץ שחף 19.07.07 21:44 117
      הפשפש שעלה למעלה לאחר שגרר את רבין כל הדרך למוות... פילוביץ שחף 12.11.08 10:55 189
      כבוד הנשיא - ולס עם השיר‏ (איך הפשפש עלה למעלה) פילוביץ שחף 02.04.09 15:59 194
      את מי חיים חפר כינה פשפש ? פילוביץ שחף 23.09.12 18:50 211
   ''הנשים בחייו של שמעון פרס: פילוביץ שחף 20.07.07 00:07 118
      פגישת הנשיא שמעון פרס עם הזמרת מדונה - למעלה משעה וחצי פילוביץ שחף 16.09.07 03:13 148
          מדונה: ''המופע בישראל - למען השלום'' = CODE PINK פילוביץ שחף 29.03.12 14:54 208
      להחרים את ח''כ ענת וילף (*) פילוביץ שחף 26.01.11 17:23 203
      הכירו את כל נשות הנשיא שימון פרס (*) פילוביץ שחף 03.06.11 22:03 205
   כשמגייסים פושעים למערכת הביטחון פילוביץ שחף 20.07.07 03:15 119
   ''דני יתום התבלבל בשידור בין עמיר פרץ ליגאל עמיר'' פילוביץ שחף 01.08.07 04:13 125
   ''עמוס מנור הלך לעולמו'' (ראש השב''כ לשעבר) פילוביץ שחף 05.08.07 19:08 126
   ''מתי שותק שמעון פרס?'' פילוביץ שחף 05.08.07 19:40 127
      מדוע שותק פרס בסוגיית ההשתמטות? פילוביץ שחף 26.08.07 18:45 130
          נשיא המדינה פרס שבר שתיקה בנושא ההשתמטות מהצבא!! פילוביץ שחף 30.08.07 08:00 134
              ''נולד (פרס) ללא אבר הבושה'' פילוביץ שחף 30.08.07 16:45 135
      הרמטכ''ל אשכנזי טיהר את ש.פרס בגין אשמת ההשתמטות מהצבא פילוביץ שחף 06.11.07 22:05 156
      המשנה המשוכתבת של בן גוריון פילוביץ שחף 06.12.08 11:15 190
   שמעון פרס הטיל חיסיון על 11 מסמכים בפרשת רצח רבין סלמנדרה 17.08.07 11:27 128
   הסוכנות היהודית עושה סלקציה פוליטית לאן ילכו התרומות פילוביץ שחף 22.08.07 10:09 129
   ''דרישה ממזוז: לחקור המניעים להחלטת פרס'' פילוביץ שחף 29.08.07 19:45 132
      ''דמיו זועקים מן האדמה'' (דני כץ ז''ל הי''ד) פילוביץ שחף 30.08.07 06:31 133
          פרס מכין את הקרקע לשחרורו של יגאל עמיר! אייקון 30.08.07 19:01 137
      הנשיא שמעון פרס מנסה לרצות את בוחריו הערבים פילוביץ שחף 30.08.07 18:24 136
      יוסי בלום הלוי: ''חונן הרוצחים - הנשיא שמעון פרס'' פילוביץ שחף 05.09.07 02:09 138
      ועדת חוקה תדון בקציבת עונש רוצחי הנער דני כץ פילוביץ שחף 05.09.07 02:39 139
      משרד המשפטים מודים בטעות: פילוביץ שחף 10.09.07 08:39 141
   ''האפיפיור היהודי והאפיפיור הנוצרי'' פילוביץ שחף 10.09.07 09:59 142
      ''מי הוא זה עם הכיפה ומי הוא זה שאין לו אלוהים?'' פילוביץ שחף 12.09.07 05:19 144
          ''מי הוא זה עם הכיפה ומי הוא זה שאין לו אלוהים?'' פילוביץ שחף 13.09.07 00:31 146
      פרס: ''קסאם שמאסם'' פילוביץ שחף 12.09.07 05:34 145
      איזו מתנה העניק מלך סעודיה לאפיפיור ? חרב ! פילוביץ שחף 07.11.07 23:59 157
          אובמה משתחוה ומנשק את טבעתו של מלך סעודיה (וידאו) פילוביץ שחף 03.04.09 11:28 195
              בכיר ביטחוני בממשל רייגן: אובאמה מדבר למוסלמים בקוד פילוביץ שחף 07.04.09 23:45 196
              הבית הלבן:אובאמה לא קד למלך, הוא פשוט גבוה ממנו והתכופף פילוביץ שחף 09.04.09 20:00 197
              דניס מילר מסביר ומפרש את קידת/השתחוות אובמה למלך ס. פילוביץ שחף 10.04.09 00:29 198
      פרס: ביקור האפיפיור – אירוע שרוח של שלום ותקווה נושבים פילוביץ שחף 08.03.09 14:45 192
   ''בגלל המתיחות: נדחה ביקור פרס בפורום המטכ''ל'' פילוביץ שחף 11.09.07 12:42 143
   כספומן: שמעון פרס mek2 13.09.07 19:37 147
   ח''כ אריה אלדד: ''אולמרט, אחמדיניג'אד ובר רפאלי'' פילוביץ שחף 13.10.07 20:05 149
   נעזרה בשם ''פרס'' לקידום מכללה שהוחשדה בשחיתות בדו''ח פילוביץ שחף 22.10.07 11:16 151
   סקופ !! עונש מאסר בוטל בגלל שמשה''ב בקומבינה!! פילוביץ שחף 22.10.07 16:46 152
   ''פרס יהיה הנשיא הפלסטיני הראשון שנואם בבית מחוקקים..'' פילוביץ שחף 13.11.07 17:05 158
      4 בנובמבר: ברוך מרזל עושה לפרס מה שביניש הנחתה את... פילוביץ שחף 23.11.07 02:21 161
          גם השר אלי ישי ''זכה'' לכאפייה נוסח עראפת הרוצח ימ''ש פילוביץ שחף 25.11.07 03:36 162
   ישראל הראל: מזרח תיכון חדש-ישן !! פילוביץ שחף 17.11.07 19:16 159
   ח''כ אריה אלדד: ''הנשיא (פרס) הפוסט ציוני הראשון'' פילוביץ שחף 19.11.07 02:10 160
   בדיחה טובה... קצת להתרענן במבי 27.11.07 12:24 163
   פרס: ''מדינות, גבולות וממשלות כבר אינם חשובים במיוחד'' בול טרייר 06.03.08 09:37 165
      פרס: ''כדי לזכור? עכשיו אנחנו פשוט יכולים ללכת לגוגל'' בול טרייר 06.03.08 09:53 166
   הסופר עמוס עוז - השפוט ואהובו של נשיא המדינה שימון פרס פילוביץ שחף 11.03.08 17:20 167
      אבו-מאזן אומר שאהוד ברק מטרפד את המשא ומתן פילוביץ שחף 11.03.08 17:27 168
      אפרים סנה נגד אהוד ברק פילוביץ שחף 15.03.08 19:20 170
      ''מצרים מאשימה את ברק בהפסקת הרגיעה'' פילוביץ שחף 15.03.08 22:44 171
      סאיב עריקאת: ''אולי ברק עסוק בתכנון עוד התנחלויות'' פילוביץ שחף 15.03.08 22:54 172
      גדעון לוי: ברק נהפך עכשיו למחבל העיקרי בכל סיכוי לרגיעה פילוביץ שחף 16.03.08 23:25 173
      אהוד ברק: עם החמאס לא ינוהל משא ומתן פילוביץ שחף 17.03.08 00:22 174
          אהוד ברק: המתנחלים אחים פילוביץ שחף 18.03.08 10:39 175
   הנשיא לשעבר יצחק נבון לכד פורץ שנרדם בסלון ביתו פילוביץ שחף 08.04.08 10:52 176
   ''ההתאבדות''/בן כספית-חנן קריסטל-אילן כפיר פילוביץ שחף 05.05.08 12:10 177
      פרק ראשון- קונצפציה פילוביץ שחף 05.05.08 12:14 178
      פרק שני- פריחת הדובדבן פילוביץ שחף 05.05.08 12:16 179
   ''מכתב גלוי לנשיא פרס'' פילוביץ שחף 19.05.08 11:34 181
      אוויר חם בלבד - קלאם פאדי - BS והצעה לשמעון פרס: פילוביץ שחף 20.05.08 21:46 182
      מעריב: ''פרס זה פרס''. ועידת הנשיא - ישראל 60 פילוביץ שחף 24.05.08 03:21 184
   ''חזון פרס לשלום'' בסרטון מדהים! פילוביץ שחף 20.05.08 21:59 183
   פרס: השומרון יכול להיות לנווה פורח פילוביץ שחף 04.06.08 23:33 185
   פרס על הביקורת כלפי הסינים: ''לנו יש התנחלויות למשל'' פילוביץ שחף 24.07.08 15:58 188
   עו''ד אלייקים העצני: ''הקץ להשתוללותו של פרס'' פילוביץ שחף 09.03.09 01:27 193
   פרופסור ברק: פגיעה במחוקק = פגיעה בדמוקרטיה. פילוביץ שחף 05.12.13 07:30 213
   פרס מחליש את הסיפור? נחביא אותו קרש 23.12.15 00:04 215
   שכחתם לציין בתקופת כהונתו כנשיא היה הבזבזן הכי גדול שהיה אי פעם לא ריחם על כספי ציבור elihaip 21.01.16 22:20 217
תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | בטל עוגן
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות