גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #6449 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6449   
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
   10:52   22.08.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  154. זאב סגל: שופטת בניגוד לחוק  
  תגובה עבור הודעה מספר 28
 

יום שני י"ז באב תשס"ה, 2005 .8 .22
שופטת בניגוד לחוק
מאת זאב סגל

משהו מוזר וחמור מאוד התרחש באולמה של השופטת הילה כהן, בבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה, בשני ימי דיונים במארס 2003. האירועים, שאינם שנויים במחלוקת, מתוארים בהרחבה בהכרעת דין מפורטת שנתן בית הדין למשמעת לשופטים, בעקבות פנייתה של שרת המשפטים, ציפי לבני. השרה ביקשה להעביר את השופטת מכהונתה בגין התנהגות שאינה הולמת את מעמדו של שופט.

על פי המתואר בהכרעת הדין הוציאה השופטת מתחת ידיה 14 פרוטוקולים והחלטות שלא שיקפו את האמת על שהתרחש באולם בית המשפט, והשמידה 12 בקשות שהובאו לפניה. בעוד שמי שקורא לתומו בפרוטוקולים יכול להסיק רק מסקנה אחת - שנאשמים ובאי כוחם נכחו באולם, נשאו דברים וביקשו בקשות, הרי שכדברי המשנה לנשיא בית המשפט העליון, מישאל חשין, אין חולק על כך שהנאשמים ובאי כוחם לא היו נוכחים באולם בית המשפט.

מכאן, כדברי השופט, הפרוטוקולים מטעים ואינם משקפים את שנאמר והתרחש לפני השופטת. יתר על כן, קובע כבודו לגבי כבודה, כי השופטת "קרעה והשמידה בקשות לדחיית דיון שהותירו אחריהם בעלי דין שעזבו את בית המשפט, ובכך מנעה תיעוד הבקשות בתיקי בית המשפט". את הממצאים האלה, שאותם הגדיר כ"חמורים", קבע בית הדין על פי אמת המידה המיועדת למשפט פלילי - מעבר לכל ספק סביר.

לאחר שצלל אל מכלול העובדות התעכב השופט חשין על חומרתם המשפטית של המעשים. ניהול פרוטוקול ראוי, כדבריו, ובמיוחד במשפט פלילי, הוא עניין מהותי מן המעלה הראשונה שקיומו מחייב כל שופט. בנוגע לקריעת הבקשות והשלכת הקרעים לסל האשפה אומר חשין, כי "מעולם לא שמענו על התנהגות מעין זו של שופט". מסקנת בית הדין היא כי השופטת כהן "פגעה בזכויותיהם המהותיות של נאשמים ובכך חטאה לתפקידה ולחובתה כשופטת".

אלא שכאן נחלקו שופטי הרוב - חשין, שכתב את פסק הדין, ושופט בית המשפט העליון, אליעזר ריבלין, שהסכים בלי להוסיף דברים משלו - עם שופטת המיעוט, נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, מוסיה ארד. שופטי הרוב סברו שלא הוכח מעל לספק סביר כי השופטת עשתה את שעשתה במטרה לכסות על איחוריה הרבים לבית המשפט. השופטת ארד סברה כי השמדת הפרוטוקולים נעשתה בכוונת מכוון, הואיל והושמטו מהם פרטים והוספו פרטים "רק ככל שהדבר נדרש כדי להעלים מהפרוטוקול את עובדת ביטול הדיונים בשל איחוריה".

המחלוקת הזאת בגין טיב מניעיה של השופטת, אם בכוונת זדון ואם לשם שמים ובתום לב, גרמה לבית הדין למשמעת לשופטים להוציא מתחת ידיו בשבוע שעבר, בדעת רוב, גזר דין תמוה ובלתי סביר באופן קיצוני. שופטי הרוב סברו שאין להעביר את השופטת מכהונתה, ויש להסתפק בנזיפה חמורה ובהעברתה לבית משפט אחר, חרף הממצאים החמורים שקבעו הם עצמם, ולמרות הדגשתם שמקצוע השפיטה הוא "מקצוע יעוד המטיל כמו מעצמו על שופט נורמות התנהגות ייחודיות". שופטת המיעוט ביקשה להעביר את השופטת מכהונתה.

שופטי הרוב הודרכו גם על ידי הערכה אישית שלהם, הנראית בלתי מבוססת, שלפיה לא ייפגע אמון הציבור במערכת אם תוסיף ותכהן בה שופטת שהוציאה תחת ידיה פרוטוקולים מטעים והשמידה בקשות שהוגשו לה. אמת המידה החמורה שאותה נקט השופט חשין בהקשרים של עובדי ציבור שחטאו אינה יכולה שלא לעורר תהייה על הפגיעה בעקרון השוויון ועל מערכת המגוננת על שופטיה. גם הנסיבות האישיות של השופטת, הנרמזות בגזר הדין, אין בהן כדי להצדיק את החלטת בית הדין.

למעשה, די בממצאים העובדתיים שנקבעו כדי לחייב שקילה של האפשרות להעמדת השופטת לדין פלילי על זיוף מסמך, מרמה והפרת אמונים, כדי שבית המשפט הוא שיכריע על קיומה או העדרה של מחשבה פלילית מצדה. סיום הפרשה בנזיפה ובהעברת השופטת לכהונה במקום אחר יטיל צל כבד על מערכת השיפוט. כידוע, בגין דברים חמורים הרבה פחות נוהגת הפרקליטות להחליט על העמדה לדין בגין בשל הפרת אמונים, ודין שופט אמור להיות לפחות שווה לדינו של כל עובד ציבור אחר. היועץ המשפטי לממשלה אינו יכול להימנע מלבחון את ההיבטים הפליליים לכאורה בפרשה זו.

החוק אינו מעניק זכות ערעור על החלטת בית הדין למשמעת לשופטים, אולם אין בכך כדי לשלול עתירה לבג"ץ. בכל מקרה, אין בהחלטת בית הדין כדי לגרוע מסמכותה הרחבה של הוועדה לבחירת שופטים, מכוח חוק יסוד: השפיטה, להחליט על העברת השופטת מכהונתה. נראה כי ניתן להפעיל סמכות זו, חרף החלטת בית הדין למשמעת, בשל אופיה השונה של הוועדה ושיקול הדעת הרחב והמיוחד הנתון לה. החלטת בית הדין אינה גורעת גם מכוחו של נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, לזמן את השופטת ולבקשה להבין שמקומה לא יכירנה במערכת השיפוטית שכל מה שיש לה הוא אמון הציבור בה ובסמכותה המשפטית- מוסרית. אם תפרוש השופטת מרצונה, יהיה בכך כדי לרכך במקצת את שעיוותה בהתנהגות חסרת תקדים שאינה הולמת שופט.
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=615568&contrassID=2&subContrassID=3&sbSubContrassID=0

השופטת הילה כהן מציגה: מותה של הבושה.
דין וחשבון
מאת יובל יועז

בעבר, שופטים שנפתחו נגדם ההליכים הקיצוניים בבית הדין המשמעתי המיוחד היו מבינים את הרמז ופורשים מיוזמתם; לעומתם, השופטת הילה כהן החליטה ללכת עד הסוף, ולטעון: "שופט הוא אדם, ואדם עלול לשגות ולטעות"; בסופו של דבר יצאה כהן נשכרת

עברו יומיים-שלושה בין פרסום פסק הדין המדהים בעניינה של שופטת בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה, הילה כהן, עד שהקהילה המשפטית התעשתה. בכל זאת, היה צורך לעכל את העובדה ששופטי בית הדין המשמעתי המיוחד לשופטים הסתפקו בנזיפה חמורה ובהעברה למקום כהונה אחר, בעקבות היצירתיות שהפגינה השופטת כהן בהמצאת 14 פרוטוקולים של דיונים שהתנהלו כביכול באולמה - ולא הורו חד-משמעית על סיום כהונתה.

אבל ברגע שההלם פג, החלה הפעילות. עמותת אומ"ץ למען מינהל תקין פנתה בסוף השבוע בדחיפות לשרת המשפטים, ציפי לבני, ודרשה ממנה לכנס בדחיפות את הוועדה לבחירת שופטים - הגוף היחיד מלבד בית הדין המשמעתי המיוחד שיש לו סמכות להעביר שופט מכהונה. "כידוע לך", כתב ללבני יו"ר התנועה אריה אבנרי, "אזרחי המדינה שמים את מבטחם במערכת המשפטית ומאמינים כי שופטים חפים מכל עבירה, קלה כחמורה, חיוניים בתהליך עשיית דין צדק".

גם לשכת עורכי הדין פירסמה קריאה פומבית לסיים את כהונתה של השופטת המורשעת. "הלשכה רואה בחומרה את מעשיה של השופטת כהן", נכתב בהודעה, "שופטים בישראל מהווים סמל ליושרה ולטוהר מידות. השופטת כהן חטאה למהות תפקידו של שופט, ופגעה באופן חמור באמון הציבור בשופטים. לפיכך הלשכה סבורה כי העונש שהוטל על השופטת אינו משקף את חומרת מעשיה, ומן הראוי שתסיים את כהונתה כשופטת".

מי שקורא את הפסקאות הקצרות שהקדישה השופטת בדימוס טובה שטרסברג-כהן, נציבת התלונות על שופטים, לפרשת השופטת הילה כהן בדו"ח השנתי האחרון שפירסמה, עשוי להתרשם שמדובר בסך הכל בסיפור עגום על פרוטוקולים. "ניהול פרוטוקול באופן תקין נגזר מהצורך להבטיח התנהלות תקינה של כל גוף ציבורי, מזכות הציבור לדעת, מהצורך בחשיפת האמת ובשקיפות פעולתו של גוף ציבורי המאפשרת ביקורת ציבורית ומשפטית", כותבת שטרסברג-כהן; בנוסף כתבה: "אף שאין הפרוטוקול צריך להיות מילולי, עליו לשקף את הנעשה באולם הדיונים".

רק בהמשך התיאור מתברר שמדובר בסיפור חמור יותר, שהטיפול בו אינו יכול להסתיים בהערות בדו"ח הנציבה. "שתי תלונות שהוגשו לנציבות העלו טענות שעניינן דרך ניהול המשפט על ידי שופטת בית משפט השלום", כותבת שטרסברג-כהן מבלי להסגיר את שמה של השופטת. "לפי התלונות נהגה השופטת לאחר בצורה משמעותית, תכופה ובלתי סבירה לדיונים שנקבעו בפניה, גרמה לטרוניות מצד המתדיינים וללחץ על המזכירות ויצרה אווירה עכורה בינה לבין הצוות המינהלי והתביעה. כן הועלו טענות נגד השופטת בדבר ניהול בלתי ראוי של פרוטוקולים".

לפני 17 שנה, הבושה אכלה את השופטים

הנציבה הסיקה שקיים חשש לעבירה משמעתית, והמליצה לשרת המשפטים ולנשיא בית המשפט העליון אהרן ברק להגיש קובלנה משמעתית נגד כהן. לבני אכן הרימה את הכפפה: היא הגישה לבית הדין המיוחד קובלנה משמעתית ומינתה כתובע מטעמה את השופט בדימוס אמנון סטרשנוב. באותו תפקיד, מעניין לציין, של תובעת בבית דין משמעתי של שופטים מטעם שר המשפטים, שימשה לפני 17 שנה עדנה ארבל, אז פרקליטת מחוז המרכז ורגע לפני מינויה לשופטת מחוזית בתל אביב.

משהו רע עבר באותם ימים על בית הדין לתעבורה בתל אביב, כולל ביטולים לא מוסברים של פסקי דין למקורבים, החלטות של שופטים בתיקים שבהם כלל לא ישבו ומתנות תמוהות שהושארו לשופטים בדלפקי המזכירות. שחיתות וכוונת שוחד של ממש מעולם לא הוכחו, אך ההתנהלות הלא תקינה מצד השופטים באותם ימים הגיעה לכך שעניינם של שניים מהם, אשר ארבל ובן-שחר חריפאי, הגיע עד לפתחו של בית הדין. המשנה לנשיא העליון באותם ימים, השופט מנחם אלון, עמד בראש ההרכב; אהרן ברק ישב לצדו.

רוב ההליכים המשמעתיים נגד שופטים לאורך השנים התנהלו בדלתיים סגורות, הרחק מעין הציבור. הבושה אכלה לא רק את השופטים הנאשמים, אלא גם את המערכת המשפטית כולה. אפשר גם לומר שלהם, לפחות, היתה עוד בושה: בשני המקרים הללו באו השופטים-הנאשמים והציעו מיוזמתם לפרוש מכהונת השיפוט, בשל כישלונם בעמידה בסטנדרטים שהתפקיד מכתיב.

"השופט חריפאי חש שמשבאו תקלות אלה לידו, שוב אין זה מן הנכון ומן הראוי שימשיך לכהן כשופט", כתב אז השופט אלון. "בכך גזר על עצמו את אמצעי המשמעת הקשה ביותר המצוי בסולם אמצעי המשמעת שניתן להטילם בבית הדין, ואנו מעריכים אותו על כך".

הבושה, דומה, פסה בשנים שחלפו מאז שתי הפרשות ההן. הפעם לא יכול היה התובע, סטרשנוב, לסמוך על מחווה אבירית מצד הנאשמת בדמות הצעה לפרוש מכהונתה, והיה עליו לדרוש זאת מבית המשפט כעמדתה העונשית של התביעה. הנאשמת, מנגד, ביקשה שבית הדין יסתפק בעונש קל מעט יותר: לא-כלום.

"סברנו וקיווינו כי ראוי היה לצדדים כי יידברו ביניהם ויגיעו לכלל הסכמה באשר לתוצאותיו הסופיות של ההליך", כתב השופט מישאל חשין בפתח גזר הדין. "תוחלתנו נכזבה משהסתבר לנו כי לא זו בלבד שבעלי הדין לא הגיעו לעמק השווה, אלא שרחוקים הם זה מזה ת"ק פרסה: תובע המבקש כי השופטת כהן תועבר מכהונתה - כך, לא פחות - וסניגור הדורש שהשופטת כהן תצא בלא-כלום - כך, לא יותר".

ולמה בכלל להעניש את כבוד השופטת? אמת, השופטת טעתה והפעילה שיקול דעת מוטעה, טען בא-כוחה עו"ד יעקב רובין בפני בית הדין, אבל יש לזכור ששופט הוא אדם, ואדם עלול לשגות ולטעות. טענות נוספות של הסניגור להימנעות מעונש: האירועים המדוברים אירעו לפני יותר משנתיים ומאז השופטת לא כשלה שוב במעשים אלה; הפרשה לוותה ב"פרסומים מגמתיים" בתקשורת שפגעו קשות בשופטת; ואיש מבעלי הדין לא נפגע מהמעשים שבהם הורשעה.

פרוטוקולים דמיוניים

אולי כדאי לחזור לרגע לעובדות המתוארות בפסק הדין באשר למעשיה של השופטת. בשני ימי דיונים נפרדים, שבהם הגיעה השופטת כהן באיחור ניכר לעבודתה בבוקר ועקב כך התבטלו או התאחרו דיונים רבים שהיו אמורים להתקיים באותם ימים, הכתיבה השופטת לקלדנית 14 פרוטוקולים דמיוניים ב-14 תיקים שונים.

מהפרוטוקולים המומצאים עלה הרושם כי אמנם התקיימו בתיקים דיונים בעל פה. כדי להסתיר את העובדה שלא כך היה, השמידה השופטת והשליכה לאשפה 12 בקשות לדחיית מועד הדיון שהגישו עורכי דין שדיוניהם בוטלו.

קשה להבין את מורך הלב הפתאומי שגילו שופטי העליון, חשין ואליעזר ריבלין. השניים הרשיעו את השופטת כהן, אך לדעתם לא הוכח מעבר לספק סביר כי פעולותיה נבעו מתוך רצון להסתיר את איחוריה לעבודתה בבית המשפט.

דווקא השופטת מוסיה ארד-כהן מצביעה על המובן מאליו, וקובעת כי "רישומיה של השופטת לא נעשו בהיסח הדעת, ויש לזכור שאין מדובר במקרה בודד ובתיק אחד. אין בכך כדי ללמד על תום לבה של השופטת". השופטת ארד-כהן קבעה בהחלטתה, בדעת מיעוט, כי מעשיה של השופטת כהן נעשו במכוון ובמטרה להסתיר את איחוריה, וסברה כי יש להעביר את כהן מכהונתה.

מנגד, שופטי הרוב הסתפקו בהעברתה של כהן למקום כהונה אחר. בהנהלת בתי המשפט עדיין לא קבעו איזה בית משפט יזכה ליהנות מעתה משירותיה של השופטת.

שערורייה ושמה בתי משפט לעניינים מקומיים

מבלי להפחית מחומרת מעשיה של השופטת הילה כהן, כדאי אולי לקדיש מחשבה ליצור המוזר הזה, בית משפט לעניינים מקומיים, שהוא למעשה בית משפט שלום הדן רק בעניינים שבין התושב לרשות המקומית. העובדות הנחשפות בסיפורה של השופטת כהן מעלות חשש אמיתי לגבי עמידתו של תהליך השפיטה בבתי משפט אלה בעקרונות הצדק הבסיסיים המנחים את מערכת המשפט בישראל.

בית המשפט לעניינים מקומיים ממוקם דרך קבע במבנה השייך לרשות המקומית; כל עובדיו, למעט השופטים כמובן, הם עובדי העירייה. גם שכרם של השופטים ממומן בידי העירייה ומועבר מדי חודש להנהלת בתי המשפט; והתובעים העירוניים, המופיעים בפני השופטים, יושבים פעמים רבות בחדרים סמוכים לאולם בית המשפט. "עירוב זה שבין בית המשפט לבין העירייה יוצר אנומליה בלתי תקינה", חיווה השופט מישאל חשין את דעתו בנושא.

הפרטים הנחשפים בפרשת השופטת כהן, כולל מערכת היחסים העכורה שאליה נקלעה עם עובדי מזכירות בית המשפט, המעקבים שניהלו אחריה והמידע שאגרו אודות שיטות עבודתה - ששימשו ראיות במשפטה - כל אלה מהווים אמנם נקודת קיצון בחיכוך הלא-בריא שבין הרשות השופטת לבין הרשות המקומית, שהיא צד קבוע לדיונים. ואולם, האנומליה הזו, שחשין כה מיטיב לתאר, קיימת בכל אחד מבתי המשפט המקומיים בישראל. קשה, קשה מאוד לשמור על חזות נייטרלית ועל מראית עין של הליך לא-מוטה במצב כזה.

עיריית חיפה ראתה עצמה למעשה "אחראית מינהלית" על עבודתה של השופטת, והיועץ המשפטי של העירייה אף פנה במכתב תלונה לנשיא בית משפט השלום בחיפה, אורי קיטאי, שבעקבותיו נפתח ההליך נגד כהן. חשין רואה בכך פגם: "העירייה היא המממנת את ישיבתה של השופטת כהן לדין, ואך סביר הוא שבנסיבות אלה יצפה 'בעל המאה' לקבל תמורה ראויה עבור כספו. קשה שלא להתרשם כי היועץ המשפטי של העירייה ראה בשופטת כהן עובדת עירייה הסרה למרותו, ומצב דברים זה בלתי נסבל הוא".

זה מצב בלתי נסבל - קודם כל, עקב החשש שהכפיפות המינהלית תזלוג גם לפן המהותי של השפיטה. ואמנם, סימנים לכך התגלו בפרשה הזו: מזכירת בית המשפט העירה לשופטת במהלך ניהול משפטיה על כך שהיא נמנעת מלהרשיע בעלי עסק שניהלו אותו ללא רישיון, ויעצה לה להרשיעם ולהתחשב בעובדה שהשיגו את הרישיון בדיעבד רק לעניין העונש. גם התובעת העירונית פנתה לשופטת ודרשה ממנה שלא להפנות נאשמים להגשת בקשת עיכוב הליכים ליועץ המשפטי לממשלה, שכן הדבר "מקשה על מערך התביעה העירוני".

התמונה המצטיירת מזעזעת, אבל רחוקה מלהפתיע. עורכי דין רבים המופיעים בבתי משפט מקומיים מספרים את אותו סיפור בדיוק, ומתריעים זה שנים על הקשר הלא-תקין בין הרשויות המקומיות לבין הערכאות השיפוטיות המקומיות. גם בית הדין המשמעתי פונה לשרת המשפטים ולנשיא בית המשפט העליון ומבקש מהם לבדוק ללא דיחוי את פעולתם של בתי המשפט המקומיים.
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=614974&contrassID=2
דן ארבל: "אם זה לא זיוף, אז אני לא יודע מה זיוף"
עמית בן-ארויה

"איך היא יכולה להישאר במערכת? אין לי תשובה. מה זאת אומרת להעביר אותה למקום אחר? שם היא תהיה יותר טובה? אחת מן השתיים: או שהיא ראויה או שאינה ראויה", אמר בסוף השבוע השופט (בדימוס) דן ארבל, מנהל בתי המשפט לשעבר, לאחר שהוחלט לא להדיח את שופטת השלום הילה כהן.

ב-2003 הגיש היועץ המשפטי של עיריית חיפה תלונה על כהן להנהלת בתי המשפט, בה דובר על כך שכהן זייפה פרוטוקולים על מנת לכסות על איחורים כרוניים. כאשר נחשף העניין, כיהנה כהן בתפקידה בקושי שנתיים.

"מישהו מהמזכירות מצא את הקרעים בפח האשפה", נזכר ארבל שכיהן באותה עת כמנהל בתי המשפט. "השכתוב היה בצורה לא-אמיתית. היא כתבה על אנשים שהיו נוכחים והם לא היו נוכחים". ארבל מעולם לא נתקל במקרה דומה בעבר. נרעש מהתלונה, ארבל עידכן מייד את נשיא בית המשפט העליון אהרן ברק. השופטת כהן אמנם הודתה בעובדות המקרה, אך דרשה שימוע אצל ברק.

בישיבה המשולשת השתתפו ברק, ארבל וכהן. במשך כמעט שעתיים שטחה כהן את גירסתה; רק לעתים רחוקות עצר הנשיא ברק את שטף דיבורה. "הוא גילה סבלנות יוצאת דופן", אומר ארבל. לבסוף אמר ברק כי ברצונו לחשוב על הדברים.

במקרים מסוג זה נשיא בית המשפט העליון ושר המשפטים מוסמכים לבחור באחד משני מסלולים: האחד, הדחה דרך הוועדה לבחירת שופטים (שם נדרש לכך רוב של שבעה חברים); השני - העמדת השופט לדין משמעתי.

מעטים המקרים שהגיעו לדין משמעתי. ארבל נזכר בארבעה מקרים מתקופת כהונתו בהם נפתח הליך דומה, אך בסופו של דבר פרשו השופטים מרצונם עוד לפני שהועמדו לדין. בעבר הרחוק יותר רווחה שיטתו של נשיא בית המשפט העליון לשעבר, מאיר שמגר: השופטים הסוררים זומנו ללשכתו בירושלים, ולאחר הפגישה עמו היו מתפטרים מיוזמתם.

ארבל הסביר כי על פי רוב מעדיף ברק את ההליך המשמעתי, בו לשופט יש אפשרות להתגונן. באותה תקופה מונתה טובה שטרסברג-כהן לנציבת התלונות על שופטים, וברק שמח להעביר אליה את ההכרעה. שטרסברג-כהן החליטה להעביר את הטיפול בשופטת למסלול המשמעתי.

"אני סברתי שצריך היה להביא אותה להליך של הדחה בוועדה. השאלה היא אם אתה מקנה העדפה לזכות השופט להתגונן או לזכות הציבור שלא יהיו לו שופטים כאלה", אמר ארבל.

במקרה של כהן, איש לא העלה את האפשרות להעמידה למשפט פלילי, כפי שסביר שהיה קורה לאזרח מן השורה שהיה נתפס בזיוף מסמך. בעניין זה מגבה ארבל את המערכת: "אם שופט עבר עבירה פלילית צריך להעמידו לדין. המקרה של כהן הוא עבירה משמעתית כי כולו קשור לאופי העבודה ולאיחורים שלה".

השופטים בבית הדין המשמעתי נזהרו מהגדרת מעשיה של כהן כזיוף, והעדיפו ביטויים כמו

"פרוטוקולים מוטעים" לתיאור העובדות עליהן גם השופטת אינה חולקת. "אם זה לא זיוף, אז אני לא יודע מה זה זיוף", חרץ ארבל. ארבל גם דוחה את טענות השופטת כהן ובא-כוחה עו"ד יעקב רובין כי היו מקרים בהם שופטים ביצעו מעשים חמורים יותר ולא נענשו: "זה פשוט לא נכון. זו השמצה פרועה של שופטי ישראל".
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=614972&contrassID=2מחירו של "פברוק" הפרוטוקולים - נזיפה חמורה בלבד
השופטים חשין וריבלין מלמדים את השופטת הילה כהן כי מחירו של "פברוק" הפרוטוקולים - נזיפה חמורה בלבד
מאת עמית בן-ארויה

השופטת מבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה לא תועבר מתפקידה, על אף שנקבע כי קרעה בקשות לדחיית מועדי דיונים והכינה פרוטוקולים שלא שיקפו את ההתרחשויות; השופט חשין: "לא כל טעות של שופט שוללת את אמון הציבור בו"

השופט הילה כהן מבית משפט לעניינים מקומיים בחיפה לא תועבר מתפקידה - כך נקבע השבוע ברוב דעות בבית הדין המשמעתי לשופטים; זאת, חרף העלאת ביקורת חריפה על התנהלותה, לאחר שיצרה פרוטוקולים יש מאין וקרעה בקשות לדחיית מועדי דיון. השופטים מישאל חשין ואליעזר ריבלין מבית המשפט העליון גזרו עליה העברה לבית משפט אחר ונזיפה חמורה. השופטת מוסיה ארד-כהן, בדעת מיעוט, סברה כי יש להעבירה מתפקידה.

לפני כחודשיים הורשעה כהן בביצוע המעשים בהם הואשמה (ר' מסגרת). אמנם כל השופטים תמכו בהרשעה, אך הם נחלקו בנוגע למניעי השופטת. השאלה שבמחלוקת היתה אם הוכח כי כהן, שמונתה לשופטת בתחילת 2002, אכן כתבה את הפרוטוקולים בכוונה להסתיר איחוריה.

התובע מטעם המדינה, השופט המחוזי (בדימוס) אמנון סטרשנוב, דרש כי השופטת תועבר מכהונתה. לטענתו, מעשיה החמורים של השופטת מדברים בעד עצמם, ואין להותיר בידיה שיקול דעת שיפוטי לאחר ששגתה בצורה כה חמורה.

בנוסף, טען סטרשנוב, התנהלות השופטת והסבריה במהלך המשפט לא היו ראויים: כהן טענה שהגיעה לבית המשפט באחד מהיומיים שבהם מדובר בשעה 10:10, אך עדות זו נסתרה על ידי עדים שהעידו כי הגיעה מאוחר יותר; כמו כן, הזכיר סטרשנוב את טענת השופטת כי איש לא נפגע כתוצאה ממעשיה. נימוקים אלה, לטענת סטרשנוב, מחייבים להעביר את השופטת מתפקידה. סטרשנוב כתב בסיכומיו: "מי שמרחם על אכזרים, בסופו שיתאכזר לבעלי הדין ולצדדים שצריכים להופיע יום יום בפני השופטת כהן".

השופטת יוצגה באמצעות עו"ד יעקב רובין, מומחה בתחום דיני העבודה. בשלב הטיעונים לעונש הצהיר רובין כי השופטת תיקנה את דרכיה וראויה לשבת על כס השיפוט. לדבריו, שופט הוא אדם ואדם יכול לשגות.

בין היתר, טענה השופטת כי כמה מעמיתיה השופטים ביצעו מעשים חמורים לא פחות ממנה ולא הועמדו לדין. בנוסף, טענה כי הפרשה לוותה בפרסומים מגמתיים בעיתונות שפגעו בה קשות. השופטת הביעה חרטה, והסבירה כי הרקע למעשיה היה מצבה האישי הקשה באותה תקופה ומערכת היחסים הבעייתית בינה לבין עובדי המזכירות המשפטית של בית המשפט.

השופט חשין קבע כי "אמון הציבור במערכת המשפט כולה יוטל בספק אם נתיר לשופט שאינו ראוי להמשיך בכהונתו ולשפוט את הציבור". עם זאת, קבע חשין: "לא כל טעות של שופט שוללת את אמון הציבור בו".

חשין קבע כמה מבחנים לבדיקת הפגם שנפל בעבודת השופט: האם הפגם מוסרי; השפעת הפגם על ציבור בעלי הדין והציבור; האם המעידה מקרית וחד פעמית או שמא מדובר בהתנהגות שיטתית; האם מעיד הפגם על כשירות השופט; הזמן שעבר מאז המקרה. לגופו של עניין סבר חשין כי כהן פעלה באותם ימים מתוך "מצוקה וסערת נפש". לדבריו, אין בכך להעיד על יכולת השיפוט שלה, ולראייה לא נכשלה בעבודתה בשנים שחלפו מאז.

לעומתו, השופטת מוסיה ארד-כהן מבית המשפט המחוזי בירושלים, בדעת מיעוט, סברה כי היושר והיושרה של שופט הן תכונותיו החשובות ביותר. לדבריה, אין לקבל את הטענה שמדובר בהיסח דעת של השופטת, אלא בכוונת מכוון. לדבריה, גם הערכתה של כהן כי מעשיה לא ייחשפו משום שהיא קיבלה את בקשות הדחייה, לא העלו את ערכה בעיניה.

14 הפרוטוקולים פוברקו לאחר שהדיונים בוטלו, ובקשות הדחייה הושלכו לפח

העובדות אינן שנויות במחלוקת: במשך יומיים במארס 2003 הגיעה השופטת הילה כהן לבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה באיחור, ואיחורה הביא לביטולם של הדיונים שנקבעו לה; לאחר מכן כתבה השופטת 14 פרוטוקולי בית משפט שלא שיקפו את המתרחש באולמה, משום שהדיונים כלל לא התקיימו.

יתרה מזו, השופטת קרעה והשליכה לפח את הבקשות לדחיית הדיונים המבוטלים, אותן הגישו לה הצדדים, וכך מנעה את תיעוד הבקשות בתיקי בית המשפט. עם זאת, בכל זאת החליטה השופטת על דחיית הדיונים שבוטלו בהתאם לבקשות שהשליכה לפח.

העריכה המטעה של הפרוטוקולים נעשתה באותם פרטים העלולים ללמד כי הדיונים התבטלו עקב איחוריה. השופטת חיברה פרוטוקולים בהם אוזכרו מסמכים שכביכול הוגשו לה במהלך הדיונים וטענות שלכאורה נטענו בפניה. בשבעה מקרים קרעה השופטת את הבקשות של באי כוח הנאשמים לנגד עיניה של נציגת הפרקליטות, וכן הכתיבה תשעה פרטוקולים מוטעים.

עוד נחשף במשפט כי היחסים בין השופטת לבין עובדי המזכירות המשפטית של בית המשפט לעניינים מקומיים היו מעורערים; הפרשה נתגלתה לאחר שהעובדים צילמו את בקשות הצדדים לפני שהוגשו לשופטת.

אגב, גם לחקירה אצל החוקרת מטעם הנהלת בית המשפט, תם רוזנר, הגיעה השופטת כהן באיחור.
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=614194&contrassID=2

________________________


153. עו''ד יוסי דר: השופטת הילה כהן חייבת ללכת !!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6449&forum=gil&omm=153&viewmode=threaded
121. שוחד ושלמונים בפרשת השופטת אסנת אלון-לאופר

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6449&forum=gil&omm=121&viewmode=threaded            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
 אוקון מסביב לשעון ושום דבר לא יעצור אותו להגיע לעליון!! פילוביץ שחף 11.02.05 09:26 כותרת
   ''למצות את הדין עם יחזקאל בייניש'' (בעלה של השופטת...) פילוביץ שחף 11.02.05 11:06 1
      ''חמישה בעקבות הפטיש'' - מינוי שופטים לבית משפט העליון פילוביץ שחף 18.03.05 12:25 33
   מה הסתיר השוטר מס' 1? פילוביץ שחף 20.02.05 02:08 2
      מח''ש פתחו את התיק מחדש-פרשת המינוי הבעייתי של המפכ''ל פילוביץ שחף 20.02.05 07:49 3
          מי רצח את פנחס בוחבוט ומה הקשר שלו לפרשת קראדי/לוי פילוביץ שחף 22.02.05 02:41 5
              חיסול ''כמו בסרטים'' - בבית החולים פילוביץ שחף 25.02.05 22:22 10
              חקירת ה''חיסול בבית החולים'' - במבוי סתום פילוביץ שחף 25.02.05 22:24 11
              תל השוטר /אפרים סידון פילוביץ שחף 25.02.05 22:26 12
              למרות חשש לחייהם - העדים לרצח בוחבוט אינם מאובטחים פילוביץ שחף 25.02.05 22:52 13
              הודעה לילית: יש לך רימון רסס - מתחת למכונית פילוביץ שחף 25.02.05 22:54 14
              המשך מדיניות החיסולים פילוביץ שחף 25.02.05 22:56 15
              הם יורים גם בילדים פילוביץ שחף 25.02.05 23:41 16
              אכל אותה פילוביץ שחף 25.02.05 23:46 17
              מתוך ''הערות קטנוניות'' ב''הצופה'' 11.3.05 פילוביץ שחף 13.03.05 22:06 27
              הארץ: טענה - רוצח נמלט בגלל ויכוח בין המשטרה לפרקליטות פילוביץ שחף 11.05.05 00:19 81
      מעריב - ''פרשת הקצין והפוליגרף'' פילוביץ שחף 22.02.05 10:49 6
      הקשר בין משפ'/ פרי (פרינאן) לבין פרשת קראדי ורצח בוחבוט פילוביץ שחף 16.03.05 00:21 29
      בקרוב תחשף ''רעידת אדמה במשטרה'' פילוביץ שחף 01.04.05 07:14 40
          ידיעות אחרונות: ''מפקד היאחב''ל גילה - פרשה חמורה שתחשף פילוביץ שחף 02.04.05 17:42 43
          חשד: ''משפחת פשע שיחדה קצין בכיר במשטרה'' פילוביץ שחף 03.04.05 08:10 44
          טענה: ראש הימ''ר בדרום קיבל שוחד ממשפחת פשע פילוביץ שחף 03.04.05 17:13 45
          גורמים בדרום: ''תופרים תיק'' לנצ''מ לוי ולמפכ''ל פילוביץ שחף 03.04.05 19:20 47
          ערוץ7: ''קריאות להדיח את ניצב לוי מתפקידו'' פילוביץ שחף 03.04.05 21:29 48
          הארץ: רעייתו של נצ''מ לוי: ''מנסים להלביש עליו תיק'' פילוביץ שחף 04.04.05 08:00 49
              ''יורם לוי לא מושחת, הוא קורבן'' פילוביץ שחף 09.04.05 08:15 57
              מעריב: נצ''מ יורם לוי יחקר במח''ש לראשונה בשבוע הבא!! פילוביץ שחף 15.04.05 08:25 64
                  ניצב משנה יורם לוי ייחקר היום במח''ש פילוביץ שחף 17.04.05 10:32 67
          מעריב: ''בינתיים נצ''מ יורם לוי ממשיך בתפקידו !!'' פילוביץ שחף 04.04.05 08:12 50
          הצופה: מקורבים למשפחת שרון קשורים לפרשת השחיתות במשטרה פילוביץ שחף 04.04.05 11:46 51
          מעריב - ''השר עזרא: שוטר שסרח - לחקירה'' פילוביץ שחף 05.04.05 06:06 53
          נצ''מ אמיר גור טוען : ''נצ''מ יורם לוי מסוכן!!'' פילוביץ שחף 06.04.05 04:15 54
              נצ''מ אמיר גור מונה לחקור את עלילת הקצינים נ' מפקדם פילוביץ שחף 15.04.05 08:42 65
              נצ''מ אמיר גור מונה לתת-ניצב וקודם לתפקיד מפקד מתפ''א פילוביץ שחף 26.09.08 11:00 213
          הארץ: מידע חדש בפרשת נצ''מ לוי: הסורק המשטרתי מוחזק פילוביץ שחף 08.04.05 06:33 55
          ידיעות אחרונות: ''מה רודף את סנ''צ יורם לוי?!'' פילוביץ שחף 08.04.05 15:16 56
          הארץ: קראדי: מינויו של נצ''מ יורם לוי נעשה ללא דופי פילוביץ שחף 09.04.05 11:14 58
      הערב בתכנית עובדה המשך החשיפה בפרשה........ פילוביץ שחף 02.04.05 15:40 42
          עו''ד עמיר/בא כוחם של משפ' פריניאן-'ההר יוליד עכבר' פילוביץ שחף 03.04.05 17:58 46
          הארץ: ''תיק החקירה נגד נצ''מ יורם לוי בחשד לקבלת שוחד פילוביץ שחף 11.05.05 06:55 82
      לא יאומן! חלק מהמסמכים הקשורים ל''פרשת לוי'' נעלמו. פילוביץ שחף 04.04.05 20:57 52
          משה נוסבויום: כל המסמכים מתיק החקירה נעלמו מהתיק פילוביץ שחף 02.08.05 21:20 138
      ''הסגרה וקוץ בה'' - מה האינטרס של ארגנטינה בעסקה זו?? פילוביץ שחף 11.04.05 15:48 60
          האלמנה של דרק רוט: השאירו את הרוצח בארגנטינה פילוביץ שחף 07.08.05 10:38 141
          ד''ר דנה פוגץ': הסכמת הפרקליטת לעסקת ההסגרה, תמוהה פילוביץ שחף 08.08.05 17:08 143
          רוצחו של דרק רוט יוסגר וירוויח שחרור מוקדם בעוד 4 שנים פילוביץ שחף 10.08.05 16:59 144
          השופט עדי אזר שנרצח, דן בתיק 11 יום לפני הירצחו....... פילוביץ שחף 16.09.05 17:59 180
          משפחת דרק רוט: ''מתנגדים להסכם עם ארגנטינה'' פילוביץ שחף 25.09.05 15:59 189
          ארגנטינה תסגיר לישראל את רוצחו של נהג המונית דרק רוט פילוביץ שחף 06.11.07 21:15 209
          משרד החוץ: לא נבקש מארגנטינה את הסגרת הרוצח בן-איבגי פילוביץ שחף 06.12.07 22:28 210
          אחרי שמונה שנים: רוצח דרק רוט יוסגר לישראל פילוביץ שחף 09.05.12 20:19 216
          רוצח דרק רוט משה בן איבגי יוסגר בקרוב לישראל פילוביץ שחף 30.10.13 16:18 217
      הותר לפרסום: צחי בן אור - שוטר שרצח את פנחס בוחבוט פילוביץ שחף 01.08.05 19:28 131
          מי שלח ומי נשלח לרצוח את רוצחו של פנחס בוחבוט במקסיקו?? פילוביץ שחף 01.08.05 23:07 132
          מעריב: ''כך התגלגלה פרשת בן-אור השוטר הרוצח שנרצח'' פילוביץ שחף 02.08.05 09:09 133
          מי הדליף למשפ' פריניאן שה-יאחב''ל באים לעצור אותם?? פילוביץ שחף 02.08.05 09:17 134
          ח''כ פינקלשטיין: לחקור מעורבות עמרי בפרשת השוטר הרוצח פילוביץ שחף 02.08.05 17:16 136
          המשטרה ביקשה איסור פרסום 4 שנים אחרי הרצח פילוביץ שחף 03.08.05 07:53 139
          אהוד ברק קורא להקים ועדת חקירה ממלכתית לפרשת פריניאן פילוביץ שחף 08.08.05 16:22 142
          המשטרה עצרה הערב את האחים פריאניאן !! פילוביץ שחף 30.08.05 22:06 170
          המשטרה הציעה לחשוד ברצח לשמש עד מדינה נגד האחים: פילוביץ שחף 06.09.05 23:21 176
          עוד משפ' פריניאן: ''בימ''ר דרום יעופו ניצוצות וראשים'' פילוביץ שחף 09.11.05 21:49 200
      גומה חסין פילוביץ שחף 02.08.05 13:31 135
      פרשת פריניאן - ועדת הבדיקה תחל לפעול תוך כמה שבועות פילוביץ שחף 05.09.05 02:25 173
          רשמי: הציבור מוזמן למסור כל מידע בפרשת פריניאן/צ.בן-אור פילוביץ שחף 14.12.05 19:13 205
      בתאריך 4.9.05 כינס היועמ''ש מזוז ישיבה בפרשת פרינייאן פילוביץ שחף 20.09.05 22:40 184
      שמעון אלמקייס (שות' של בן-אור) הואשם ברצח פנחס בוחבוט פילוביץ שחף 23.09.05 20:35 188
      אשקלון: בן 24 נרצח ביריות; החשוד נמלט מהמקום פילוביץ שחף 30.09.05 20:33 192
   הרב מצגר ייחקר היום באזהרה במשטרה פילוביץ שחף 20.02.05 07:54 4
      ''האזרח אייזנברג ומלחמתו בעוולה'' פילוביץ שחף 18.03.05 19:06 34
   בוקי נאה: ''ההר הוליד עכבר'' (פרשת רוזנשטיין) פילוביץ שחף 23.02.05 22:52 8
   לינדנשטראוס/ביהמ''ש בחיפה: יש עשבים שוטים אצל השופטים פילוביץ שחף 25.02.05 12:37 9
      20 ח''כים הציעו את השופט לינדנשטראוס לתפקיד מבקר המדינה פילוביץ שחף 09.05.05 14:32 77
   עורכי הדין: נעתור לבג''ץ נגד השופטים פילוביץ שחף 04.03.05 06:13 18
   עו''ד אביגדור פלדמן מסברה ושתילה ועד ג'נין ג'נין !! פילוביץ שחף 07.03.05 01:44 19
   מזוז: שרון, גורלובסקי, משפ' שריד ועו''ד דוויד וינר ז''ל פילוביץ שחף 10.03.05 07:24 20
      'דויד וינר ז''ל נפל על חרבו כשם ששאול המלך נפל על חרבו' פילוביץ שחף 10.03.05 08:45 21
          יו''ר לשכת עו''ד: להקים ועדה להדחת שופטים פילוביץ שחף 10.03.05 18:54 22
          יצחק רובין וטקניוז הפקות מזמינים: ''רצח לכל החיים'' פילוביץ שחף 27.03.05 22:25 37
              אתמול נלמד במכללה למשפטים הסרט: ''רצח לכל החיים'' פילוביץ שחף 10.05.05 04:45 79
          נותנים במה לתרבות - כתבה בפורטל התרבות הישראלי פילוביץ שחף 01.04.05 21:59 41
          ישיבה מיוחדת לזכרו של ד`ר דיויד וינר ז”ל = ועדת חוקה !! פילוביץ שחף 11.04.05 07:08 59
          מחר הסרט שיגולל הרשעת שווא ברצח פילוביץ שחף 12.04.05 17:35 61
          זמיר: ''כל המערכת התגייסה להרשיע חף מפשע'' - עמוס ברנס פילוביץ שחף 14.04.05 22:54 62
          ''רצח לכל החיים'' - עו''ד אלי זוהר הנחה את פאנל הדיון פילוביץ שחף 21.04.05 11:28 71
          היועמ''ש שגה בעדותו במשפט רצח השופט אזר פילוביץ שחף 14.09.05 07:01 178
          האם שופטת בית המשפט המחוזי דפנה אבניאלי תומכת ברצח.. פילוביץ שחף 16.09.05 13:59 179
          פסק דין שדחה בקשה לשדר קלטות חקירה של עו''ד דויד וינר פילוביץ שחף 11.11.05 09:09 202
              תמליל חקירתו של עו''ד/ד''ר דוויד וינר לפני מותו פילוביץ שחף 27.07.07 01:02 208
          לשר המשפטים: הזמנה לחוקק חוק נגד ''תפירת תיקים'' פילוביץ שחף 04.07.07 23:29 207
   תקדים יחזקאל בייניש של מזוז הופך לטענת הגנה של עבריינים פילוביץ שחף 10.03.05 19:54 23
      בייניש. עבריין עם הכשר של היועמ''ש פילוביץ שחף 11.03.05 07:51 24
      איתן רוב: 'החלטת היועמ''ש בעניין בייניש, חריגה מהנורמה' פילוביץ שחף 21.03.05 22:30 35
          משרד המשפטים: ההחלטה בנושא עו''ד בייניש אינה תקדים פילוביץ שחף 24.03.05 04:14 36
      בייניש דנה במינוי עו''ד שייצגה את בעלה !! פילוביץ שחף 30.03.05 09:12 38
      יעקב כ''ץ : התקדים המסוכן של יחזקאל ביניש פילוביץ שחף 09.07.05 15:19 118
      עו''ד יוסי דר : ''בייניש - נשיאה בדרך משובשת'' פילוביץ שחף 28.08.05 22:19 164
   השופט אדלר נתפס בביצוע עבירה של שיבוש מהלכי משפט פילוביץ שחף 11.03.05 10:44 25
   ''גלאט-ברקוביץ' הורשעה בעסקת טיעון ותיקנס'' פילוביץ שחף 13.03.05 10:53 26
   השופטת איחרה והמציאה פרוטוקול פילוביץ שחף 14.03.05 15:05 28
      השופטת הילה כהן הורשעה בהתנהגות שאינה הולמת שופט פילוביץ שחף 16.08.05 10:42 145
      השופטת (הילה כהן) שפיברקה פרוטוקולים קיבלה פרס: פילוביץ שחף 17.08.05 12:16 148
      עו''ד יוסי דר: השופטת הילה כהן חייבת ללכת !! פילוביץ שחף 21.08.05 18:56 153
     זאב סגל: שופטת בניגוד לחוק פילוביץ שחף 22.08.05 10:52 154
      מדוע חשין מפחד מהשופטת הילה כהן ? פילוביץ שחף 23.08.05 11:48 155
      אהרון ברק הציע לשופטת הילה כהן לפרוש מרצונה פילוביץ שחף 23.08.05 17:24 156
      עו''ד שמחה ניר: ''הילה, אל תושיטי להם צוואר!'' פילוביץ שחף 24.08.05 19:24 158
          השופטת הילה כהן צפויה לסרב להתפטר פילוביץ שחף 30.08.05 13:28 169
      שופטי בית המשפט העליון בדימוס מתביישים במוסר המעוות פילוביץ שחף 29.08.05 20:03 167
      עדנה ארבל סגרה תיק להילה כהן, ללא סמכות...האמנם?! פילוביץ שחף 09.09.05 07:53 177
      מבוכה במשרד המשפטים: אין רוב להדחת השופטת הילה כהן פילוביץ שחף 22.11.05 17:53 204
   פרשת תיק אפרסק: 'לסלק את שניהם גם יחד-המפד''ל והמפכ''ל' פילוביץ שחף 17.03.05 22:06 30
      פרשת תיק אפרסק: ''כיפה מול מצחייה'' פילוביץ שחף 17.03.05 23:21 31
      פרשת תיק אפרסק: ''הפרשה'' פילוביץ שחף 17.03.05 23:23 32
      ח''כ/הרב פורוש (הבן): ''ועדה לחקירת תפקוד המשטרה'' פילוביץ שחף 02.06.05 21:00 106
      מאיפה המימון של אברהם בורג לרכוש את התעשיה הצבאית?? פילוביץ שחף 18.09.05 16:41 181
          ה''בן'' המאומץ חושף את שיניו המחודדות...תזכורת: פילוביץ שחף 30.07.10 06:46 215
          NRG: אברום בורג: ''לישראל יש נשק גרעיני'' פילוביץ שחף 06.12.13 07:22 219
      משהו על אברהם בורג פילוביץ שחף 22.09.05 22:30 187
      ''אהוד ברק ברח (לא לקח) ואברום בורג לקח'' פילוביץ שחף 06.10.05 00:31 194
   מעריב: ''יוזמה - לינדשטראוס מבקר המדינה הבא'' פילוביץ שחף 31.03.05 08:27 39
      החצר של בייניש : עו''ד דן מרידור לכהונת שופט עליון !! פילוביץ שחף 15.04.05 08:18 63
          לא רציתם את דן מרידור בפוליטיקה תקבלו אותו כשופט עליון פילוביץ שחף 16.04.05 08:20 66
          מרדכי גילת על אהרון ברק: ''פשוט מנותק. הוא חלק מהבעיה.. פילוביץ שחף 21.04.05 15:00 72
              אהרון ברק פוגע בדמוקרטיה פילוביץ שחף 21.04.05 18:42 73
                  מי יחליף את השופט לינדרשטראוס בתפקידו כנשיא ביהמ''ש פילוביץ שחף 26.05.05 00:39 95
                      השופטת בלהה גילאור הפכה החלטה קודמת - הושפעה מהפרסומים פילוביץ שחף 26.05.05 05:33 97
                      השופטת בלהה גילאור היתה אחת המועמדות לעליון שהופיעה פילוביץ שחף 26.05.05 05:50 98
                      בתו של מבקר המדינה החדש = רשמת בבית המשפט בנצרת פילוביץ שחף 27.05.05 14:33 101
      מבקר המדינה השופט (בדימ.) אליעזר גולדברג מסיים תפקידו פילוביץ שחף 20.04.05 16:01 69
          השופט אליעזר גולדברג מונה לנציב התלונות על השופטים פילוביץ שחף 28.08.08 14:03 212
      חוק לבחירת מבקר המדינה - התשי''ח 1958 פילוביץ שחף 12.05.05 00:09 83
      השופט לינדנשטראוס הוא המועמד היחיד למבקר המדינה פילוביץ שחף 16.05.05 08:21 86
      השופט מיכה לינדרשטראוס עסקן מפא''י ועוזרו של פרס לשעבר פילוביץ שחף 16.05.05 20:39 87
          מבקר המדינה החדש: ''אני האיש הנכון להלחם בשחיתות'' פילוביץ שחף 26.05.05 06:47 99
      השופט לינדנשטראוס נבחר לתפקיד מבקר המדינה !! פילוביץ שחף 26.05.05 00:55 96
   ''הנוכלים האמיתיים עדיין חופשיים'' פילוביץ שחף 18.04.05 10:28 68
   צוות מקצועי קובע: להגביל האזנות סתר פילוביץ שחף 21.04.05 09:25 70
   שחיתות בצמרת: בתה של בייניש מונתה לפרקליטה, בלא מכרז פילוביץ שחף 06.05.05 16:55 74
      ''השופט איתן מגן שיגר לפרקליטות מסר ציבורי מהדהד..... פילוביץ שחף 09.05.05 20:42 78
      מי השקרן, אהרון ברק או שמואל הולנדר ?? פילוביץ שחף 18.05.05 02:52 89
          נציב שירות המדינה: יש מכרזים פגומים בשירות המדינה פילוביץ שחף 26.01.10 21:16 214
      המעשים המגונים של ארבל פילוביץ שחף 02.07.05 10:50 115
      כתב התנגדות למינויה של הגב' עדנה ארבל למשרת שופטת פילוביץ שחף 02.07.05 17:28 116
   מבחן התוצאה !! פילוביץ שחף 05.02.07 10:39 206
   שהצבא הפך 'ממכשיר ניטרלי בשירות המדינה לגוף הנושא אופי wsoft 03.01.08 12:33 211
   פרופסור ברק: פגיעה במחוקק = פגיעה בדמוקרטיה. פילוביץ שחף 05.12.13 07:28 218


  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות