גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #7179 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 7179   
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ה באדר תשס''ז    10:27   15.03.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. דורית ביניש טוענת לקונספירציה:  
  תגובה עבור הודעה מספר 0
 

דורית ביניש טוענת לקונספירציה: המראה אשמה בזה שאנחנו נראים רע כל כך
אריק באך 15.03.2007 4:32


כך על העיתונאים לתאר את בית המשפט, לפי ביניש

ביניש, החשודה לאחרונה במעילה במליוני דולרים שנעלמו בלא הסבר מכספי ועדת הבחירות שהיא עמדה בראשה והתאיידו (על פי מבקר המדינה) ללא מכרז וללא מסמכים וללא חוזים וללא צידוק ענייני (במקביל להתעשרותו הפתאומית של בעלה) - מנהלת קרב נואש לשיקום תדמיתה ולמעשה להישרדותה. בראיון יזום היא מתגוננת על ידי האשמת המבקרים והביקורת במקום לתת דין וחשבון על הסיבות המוצדקות של הביקורת. "המראה אשמה"... דורית ביניש התבכיינה אתמול במפגש עם עיתונאים על הביקורת הגוברת והולכת כנגד השחיתוית והניהול הכושל במערכת המשפט. לטענתה, זה שמאות עיתונאים, אנשי אקדמיה, עורכי דין, שופטים בדימוס, פוליטיקאים, קורבנות ואזרחים רואים כולם -בנפרד- את הבעייתיות, המחדלים והשחיתויות במערכת המשפט ואף מביעים את דעתם בקול רם ובגלוי במטרה לשפר את המעוות, זה לא תוצאה של ריבוי קורבנות ועוולות ומחדלים וכשלונות, אלא של "קמפיין מאורגן". וכשנשיאת בית המשפט העליון טוענת לקונספירציות ושומעת ציפצופים באוזניים, מי יזכור בכלל את הברון מינכהאוזן...

ביניש שכחה את הכלל היסודי: "אפשר לרמות מישהו לאורך זמן, אבל אי אפשר לרמות את כולם כל הזמן"

נשיאת בית המשפט העליון פרסה את משנתה בשיחה עם כתבים, והתלוננה על הפגיעה בדימוי מערכת המשפט; כן הביעה התנגדות להצעת החקיקה של שר המשפטים פרידמן, המסמיכה את הכנסת לחוקק מחדש חוק שביטל בית המשפט.

פרידמן: דווקא החוק החדש יגביר את אמון הציבור במערכת

ביניש: "עכשיו נהייתה אופנה שצריך לבדוק את המועמדים, וכל שופט הוא מראש על תקן של חשוד"

הציבור: אם שופט איננו מסוגל להוכיח שידיו נקיות, מוטב שישאר בבית ולא יתמנה. לא תנאי הסף חמורים אלא ההיתר הקיים לשרבב למערכת המשפט כל מיני אנשים מפוקפקים לתפקידי שיפוט. זו לא זכותו אלא חובתו של הציבור לסלק את כל השופטים המושחתים אשר מונו על פי השיטה של מינוי על פי קשרים במקום כישורים ויושרה.

"מתנהל קמפיין של שנים שמטרתו כרסום באמון הציבור בבית המשפט, ויש כל מיני גורמים שעוסקים בקמפיין הזה" - כך ניחשה \ טענה נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, בשיחה שקיימה אתמול (רביעי) עם כתבי משפט.

לטענת ביניש, המטרה של הביקורת איננה שיפור המערכת ואכיפת כללי היסוד של יושר ומקצוענות קקודם כל על השופטים ורק אחר כך על מי שנתון לביקורתם.

ביניש לא הצליחה להציג סימוכין לטענה הזו, והטעמים שלה להתחמק מהביקורת על ידי המצאת מניעים דמיוניים של המתלוננים, הינה תגובה אופיינית ידועה בכל ספרי הקרימינולוגיה.

ביניש הסבירה כי הדימוי המידרדר של בתי המשפט מקשה על תפקוד השופטים ועל גיוס שופטים חדשים, המתביישים להצטרף למערכת כל כך מפוקפקת.

ביניש, אשר במקצועה איננה שופטת כידוע אלא בסך הכל תובעת בפרקליטות, סבורה כי כמות ההרשעות חשובה יותר מאיכות פסקי הדין עצמם.

"אין לנו זמן להתנצחויות, לא עם שר ולא עם אף אחד", אמרה. "אני רוצה להזיז דברים, לקדם אג'נדה של ניהול יעיל בבתי המשפט" אמרה ביניש.

"מה שמתרחש עכשיו מכרסם באטרקטיוויות של השיפוט. עכשיו נהייתה אופנה שצריך לבדוק את המועמדים, וכל שופט הוא מראש על תקן של חשוד". כך אמרה אותה ביניש אשר העמידה לדין אנשי ציבור אשר מינוי אנשים לתפקידים בלי לבדוק היטב היטב בציציות שלהם...

"מועמד לשיפוט יודע שהוא הולך לעבודת פרך, לא ירוויח מה שמרוויחים בשוק הפרטי, יישב בתא קטן וכל יום יקרא בעיתון על טעויות שהוא עשה".

ביניש הסתמכה על זה שכתבי המשט די צעירים וחדשים בתחום, ולא מודעים לעובדה שלשיפוט ניגשים רק עורכי דין לא מוצלחים, שאין להם סיכוי של ממש להביא פרנסה הבייתה בשוק הפרטי. עורכי דין מוצלחים דחו בבוז -מאז ומעולם- כל הצעה לרדת ברמה ולכהן כפקידים אפורים וסתמיים.

לטענת ביניש, "עובדה שעורכי דין פרטיים לא רוצים ללכת בדרך הזו, לא מצליחים לאתר מועמדים ראויים מקרב עורכי הדין. במקום שזה יהיה הדבר הנכסף ביותר, שוחקים אותו". היא מתעלמת מהעובדה שזה טבע השרות הציבורי: הוא מיועד למתחילים ובינוניים ולא למוצלחים. הוא מהווה קרש קפיצה נהדר אבל לא כורסה ראויה למוצלחים.

ביניש: בדמוקרטיה השלטון חייב להיות בידי בית המשפט ולא בידי העם

ביניש התייחסה בהסתייגות ליוזמת שר המשפטים דניאל פרידמן לחוקק את חוק יסוד: החקיקה, שיצמצם את סמכות בית המשפט העליון לפסול חוקים. החוק מכיר לראשונה בכוחו של בית המשפט העליון לבטל, ברוב של שני שלישים מהרכב של תשעה שופטים לפחות, חקיקה של הכנסת שאינה עולה בקנה אחד עם חוק יסוד. אולם על פי החוק, לכנסת נשמרת הסמכות לחוקק את החוק מחדש ברוב מיוחד של 61 קולות, לאחר דיון מחודש.

לדברי ביניש, היא איננה מתנגדת לחקיקת החוק, ולעיגון זכותו של בית המשפט העליון בלבד לפסול חקיקה, אולם היא מתנגדת לפסקת ההתגברות המאפשרת לכנסת לחוקק מחדש את החוק שנפסל. לדבריה, בישראל השלטון חייב להישאר בידי בית המשפט ולא לחזור חזרה לידי העם ונבחריו.

לטענתה - "המודל הקנדי" שעליו מתבסס שר המשפטים היה פרי פשרה פוליטית בקנדה והוא איננו מתאים למציאות הישראלית. ביניש אמרה שהנושא צריך להיות מוסדר במסגרת הדיון הכולל בחוקה, ושמחה לראות שבכנסת הוחלט לדון כך בנושא, ולא לקדם את החוק בנפרד, ובינתיים יש להשאיר את המצב הגרוע על כנו.

בתוך כך, אתמול פירסם משרד המשפטים את תזכיר החוק. עם הפרסום, אמר שר המשפטים פרידמן כי "מדובר בהצעה בעלת חשיבות היסטורית, המבססת את מעמדו של בית המשפט העליון, ושתתרום להגברת אמון הציבור בבית המשפט ובהליך החקיקה בכנסת".

נגד שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים, בעד מינוי עו"ד פרטי לעליון

ביניש הביעה התנגדות לכל שינוי בהרכב הוועדה לבחירת שופטים, להוספת פוליטיקאים או פרופסורים לוועדה וכן ליוזמתו של פרידמן להחליף חלק משופטי העליון בוועדה בשופטים מחוזיים. "הוועדה היא בעיני עניין קריטי לאופיה ולעצמאותה של המערכת", אמרה. "לא במקרה השיטה נבנתה על רוב מקצועי בוועדה לעומת ייצוג מכובד של המגזר הפוליטי. בארצות רבות מתקנאים במודל שלנו. השאלה היא מה הקונספציה שרוצים, מינוי פוליטי או מקצועי. זה לב העניין. האם כאשר פרופ' פרידמן או אחרים ממנים פרופסורים באוניברסיטה, האם את המינויים עושים הדוקטורנטים? פתאום רוצים ששופטי שלום או מחוזי ימנו שופטי עליון. זה דבר לא רציני".

ביניש שוללת איפה כניסה של גורמים אובייקטיביים ובעלי שאר רוח מהאקדמיה לועדה למינוי שופטים ומעדיפה שהעסק ייסגר מתחת לשולחן בין פוליטיקאים, עסקני לשכת עורכי הדין, ושכות וטו של שופטים לקבוע קידום רק למי שישרת את האג'נדה הפרטית שלהם.

ביניש גם הודיעה כי היא מתנגדת לביטול שיטת הסיניוריטי במינוי נשיאי בית המשפט העליון. לטענתה, לא המוכשר ביותר ולא הישר ביותר חייב להתמנות לנשיא בית המשפט העליון, אלא המקושר ביותר (נפוליאון: "אם הייתי חייב למנות את המפקד העליון של הצבא לפי הותק אז הייתי חייב למנות את החמור שלי כי הוא היחידי שליווה אותי לאורך כל המלחמות").

כמו כן, לדבריה, אין צורך למנות יותר מפרופסור אחד או שניים לבית המשפט העליון, ועיקר מאגר המועמדים לעליון צריך לבוא לדעתה מתוך בתי המשפט, ומהמערכת הציבורית - הפרקליטות. לא מהמגזר הפרטי, אם כי הוסיפה להערכת כתבים, כי אינה מתנגדת למינוי עורך דין פרטי אחד לעליון לקישוט.

"אף פעם לא היתה פה התנגדות למינוי עורך דין פרטי", אמרה, "יש לנו מחשבות לגבי עורכי דין פרטיים", אבל מעשית המחשבות האלה מתבטלות לטובת מינוי מקורבים ממערכת התביעה כדי לשמור על בית המשפט כסניף צייתן של הפרקליטות במקום כרשות עצמאית.

ביניש הודתה ששני המינויים הזמניים החדשים לעליון - עוזי פוגלמן ויוסף אלון - הם פרי פשרה בינה לבין פרידמן. פוגלמן מונה ביוזמתה של ביניש בלי בחינות אלא על סמך חברותו עם ביניש, בעוד שאת ההצעה לקדם את אלון העלה שר המשפטים.

ביניש סבורה שיש להעלות עוד נוסעים לספינה טובעת במקום להפסיק עד שמתקנים את החור

את המכתב שכתבה לפרידמן ולחברי הוועדה לבחירת שופטים, בנוגע לצורך למנות שופטים במקום לעסוק בסדרי הבחירה והמיון של המועמדים, היא מסבירה ב"שעת החירום שבה המערכת נמצאת. אם נחפש איך לשכלל את שיטת הבחירה עוד ועוד ותחלוף עוד שנת עבודה, אז לא שיפרנו שום דבר", אמרה.

לשאלה האם עדיף למנות שופטים גרועים שיתנו פסקי דין שגויים רק כדי להספיק יותר הרשעות ולא משנה בכלל אם הן מוצדקות או לא, היא לא התייחסה כלל.

"אם לא נפתור את הבעיה כעת, נמצא את עצמנו בהגדלת פערים כזו שלא נוכל להדביק אותה. אני לא רוצה להשתמש במילה קריסה. אני מקווה ששר המשפטים ילמד את צורכי המערכת, ויבין שהתוכניות שלו, דווקא בגלל שהן מהפכניות, הן לטווח ארוך ומחייבות בדיקה רצינית".

בתחום הארגוני הכריזה ביניש על היעד לשנת העבודה 2008 - ההפחתה של נורמת ביצוע העבירות הפליליות על ידי שופטים המפירים כדבר שבשיגרה את חוק סדר הדין הפלילי המחייב אותם לנהל משפט "מיום ליום עד גמירא" וחוק העונשין הקובע חמש שנות מאסר לכל אחד מהשופטים המפר חובה חקוקה זו, בשל החשש שעוד עלול לקום היועץ המשפטי לממשלה אשר ידרוש להעמיד את השופטים האלה לדין (למעשה לכל השופטים הדנים בפלילים, ללא יוצא מן הכלל, יש עבר פלילי מוכח עם ראיות מוחלטות להרשעה בסעיף הנ"ל, ועל פי החוק עליהם לשבת בכלא והם פסולים לשיפוט).

ביניש -החשודה במעילת ענק במליוני דולרים בועדת הבחירות המרכזית, דורשת עוד ועוד כסף.

לדבריה של ביניש, החשודה בעצמה במעילות במליוני דולרים, על מנת שהשופטיים לא ימשיכו בביצוע עבירות פליליות של הפרת החובה לקיים דיונים מיום ליום עד גמירא, הדבר כרוך לא רק בשיפור והתייעלות הניהול הפנימי, אלא גם בתוספת משאבים.

"ביקרתי בבתי משפט שלום ברחבי הארץ", סיפרה ביניש המכהנת בבית משפט ראוותני ועתיר משאבים ומנעמים של ארמון מלוכה ממש, "ובבתי משפט מסוימים התנאים מדכאים, התנאים פשוט קשים. שופטים יושבים בלשכות קטנות כמו תאי אסירים. אם הייתי עכשיו בתחילת דרכי וצריכה להתמנות לשופטת שלום, אני לא הייתי רוצה לבוא בתנאים כאלה. הסתובבתי במזכירות בית המשפט בתל אביב, ראיתי איך הפקידים יושבים על ארגזים, הייתי נבוכה. אין מקום לנשום. זה כמו בסדנאות-יזע".

ביניש לא טרחה להסביר מדוע מליוני דולרים משולמים, ללא מכרז, על ידי הנהלת בתי המשפט, בגין הזמנות פיקטיביות במחירים מופקעים של שירותי מחשוב ושירותים פיקטיביים אחרים, הגם שבסכומים הללו ניתן היה להזניק את תנאי השירות של השופטים ופקידי העזר ואת איכות השירות לאזרחי המדינה שנות דור קדימה.

בקיצור: ביניש מנצלת את העובדה שהכתבים צעירים מידי בתחום המשפט, לא מבינים לעומק את מכלול המניפולציות הנהוגות בידי ותיקי המערכת כדי לקבע את אורחותיהם הפסולות, וסומכת על זה שהציבור מטומטם והפוליטיקאים חלשים מידי מכדי לתבוע שהשופטים יהיו קודם כל נקיים בעצמם לפני שהם מעיזים לצייץ ביקורת על שחיתות של אחרים. "לא מחסנים חולה נגד שפעת במזרק הנגוע באיידס".החיים על פי השחורדינית מהעליון

תזכורת:

שקרים, השב''כ ורצח רבין.......
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5554&forum=gil&omm=0

5. זיילר: ''הפרשה הזו היא מקרה נקודתי.....''
http://rotter.net/forum/gil/7168.shtml#5

6. סיציליה זה כאן?
http://rotter.net/forum/gil/7168.shtml#6

ריבלין:''יש סימביוזה בין משטרה=עיתונאים מטעם והפרקליטות''
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=21&viewmode=


___________________לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
 עדנה ארבל כמו אסתרינה טרטמן nl 01.03.07 15:03 כותרת
   עמותה הגישה תלונה נגד ע. ארבל בשל שימוש בתואר שלא פילוביץ שחף 01.03.07 19:09 1
      25 שנה התחזתה כבעלת תואר שני - מה התמיהה? פילוביץ שחף 01.03.07 22:36 4
   תזכורת לאיום של בעלה של עדנה ארבל נ' רוטר: פילוביץ שחף 01.03.07 19:31 2
   ''טרטמן: זכיתי להרבה תמיכה מהעם'' פילוביץ שחף 01.03.07 20:14 3
   גם השר בוים ''התבלבל'' והצהיר כי יש לו תואר שני פילוביץ שחף 02.03.07 08:53 5
   עו''ד יוסי דר: ''אנשים יפי תואר'' על פרשת טרטמן !! פילוביץ שחף 02.03.07 11:30 6
      אדלר לא הפסיק להשתמש בתואר דוקטור! כנס: פילוביץ שחף 04.03.07 22:13 7
      ''גם כיום נושא השופט אדלר תואר בעייתי'' פילוביץ שחף 05.03.07 11:00 8
      הדוקטור המתחזה שיקבע...האמנם?! (שביתת המורים) פילוביץ שחף 07.11.07 06:59 29
   עדנה ארבל הייתה שופטת בבית הדין המשמעתי הפנימי של... פילוביץ שחף 05.03.07 20:49 9
   עו''ד יוסי דר: ''עדנה ארבל השמיעי קול'' פילוביץ שחף 11.03.07 20:43 10
   האם דורית בייניש היא האתרוג החדש? פילוביץ שחף 14.03.07 21:03 11
   דורית ביניש טוענת לקונספירציה: פילוביץ שחף 15.03.07 10:27 12
      מיקי איתן: יוסי ביליין מי מוחא כפיים לבייניש פילוביץ שחף 16.03.07 20:57 13
      בייניש מתמרנת באמון הציבור פילוביץ שחף 19.03.07 20:42 15
      ביניש מבזה את בית המשפט העליון, על פי פסק הדין שלה עצמה פילוביץ שחף 27.03.07 09:06 16
      מי העבריין: ועדת וינגורד או בג''צ?! פילוביץ שחף 27.03.07 10:23 18
      הירשנזון במבחן רמון, ''המוסר הכפול של מערכת המשפט'' פילוביץ שחף 06.04.07 20:53 19
      ''מלחמת בג''צ בחוק'' פילוביץ שחף 10.04.07 09:58 21
      פסק דין של בג''צ: ''ביניש נכנעה לוינוגרד... !!'' פילוביץ שחף 19.04.07 20:48 24
      ''לפרקליטות מותר'' פילוביץ שחף 29.04.07 20:34 25
      השופט טימן: ''אני מוטרד.....אבל זו השיטה'' פילוביץ שחף 15.05.07 16:39 27
   עו''ד יוסי דר מצטט את הרב ישעיהו רוטר, ויואב יצחק מצטט פילוביץ שחף 18.03.07 21:28 14
   למה אורי ארבל בחר בכינוי ''עמיחי''? פילוביץ שחף 27.03.07 10:07 17
   האם נכון וראוי להציג לציבור את חצאי העדויות של ועדת.. פילוביץ שחף 08.04.07 08:04 20
      תנועת אומ''ץ בצעד יצירתי וחשוב, דורשת ממבקר המדינה לזרז פילוביץ שחף 16.04.07 20:49 22
      שר האוצר הלבנוני: ממתין לפרסום הפרוטוקולים מו. וינוגרד פילוביץ שחף 17.04.07 07:44 23
   אם לטענת גברת ארבל זה לא אמת.פתוחה הדרך לתביעה הוצאת דיבה zhhv 07.05.07 23:25 26
   מי תמיד מבטיח ומקיים..בן-זוגה של ח''כ אסתרינה טרטמן.... פילוביץ שחף 05.11.07 20:36 28
      שני תורמים של מפלגת 'ישראל ביתנו', אחד מהם ערבי פילוביץ שחף 11.11.07 04:42 30
תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות