אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #19925 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19925   
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
18967 הודעות
שבת קודש כ''ה באלול תש''ע    14:31   04.09.10   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כיצד ניתן לתקן את מערכת החינוך בישראל  

 
  
עבר עריכה לאחרונה בתאריך 25.04.11 בשעה 15:35 על-ידי פילוביץ שחף (מפקח)
 
לשר החינוך - גדעון סער

1.החינוך בישראל הגיע לשפל שלא יתואר ולא בכדי.המילה חינוך עצמה מצביעה על הפעולה.מבוגרים המגדלים ילדים ומלמדים אותם את הנדרש לצורך התנהלות בוגרת.כיצד ייתכן שהבוגרים החליטו להעניק לילדים מעמד של בוגרים בעזרת הענקת מגילת זכויות שבחוקיה מאפסת את יתרונם של המבוגרים ביחסם לילדים?
ילדים אינם מסוגלים להבין ולשפוט את המציאות ,כיוון שמוחם אינו בשל לכך.
18 שנים נדרשות לצורך הבשלת המוח האנושי,ובעת הגדילה אין למוח יכולות שיפוט מקסימליות.יש לבטל את מגילת זכויות הילד לחלוטין,ולהשיב למבוגרים את תפקידם.מספיק להגחיך את המבוגרים המתבטלים בפני הילדים.זה היפוך תפקידים המוביל להרס החברה האנושית.


2.יש למצוא את הדרך להעניק למנהלי בתי הספר ולמורים סמכויות ומערכת עונשים וסנקציות משמעותיים בהם הם ינקטו בחופשיות על מנת להשיג את השקט הנדרש לצורך קיום תהליך לימוד.איש אינו יכול ללמוד היום במצב בו שרויות הכיתות במהומה מתמדת.למורים אין כלים כלשהם לנהל את הלימוד בכיתה.הרעש וההפרעות עולים על כל דמיון.וכל מי שמתעלם מבעיה בסיסית זו,עושה שקר בנפשו.לא מתקיימת למידה בישראל כל עוד אין דרך להשיג שקט בכיתות.כמו כן יש להעניק למנהלי בתי הספר את האפשרות להיפטר ממורים שאינם מתפקדים
בבית הספר,ואינם מייצרים לימוד והישגים התואמים את חזון הנהלת בית הספר.
לא ייתכן שמשרד החינוך יחליט החלטות כאלה בצורה מסורבלת ולא יעילה.מנהל כשמו כן הוא -מנהל.יש לאפשר לו לנהל בכל התחומים הנדרשים לניהול בית הספר.פיטורי מורים הם חלק מהניהול של כל מוסד,ואין אפשרות לנהל מבלי להיות בעל הכוח לסלק מהמערכת מורים שאינם מספקים את הסחורה.


3.יש למצוא דרך לתגמל מורים מצטיינים.מורים שמשקיעים ומתאימים להוראה חובה לעודד ולתגמל בהתאם.כך תימצא דרך לעידוד הצטיינות והשקעה של מורים טובים בילדי ישראל.


4.יש לבטל את ההחלטה השגוייה שהחליט שר חינוך כלשהו שכל ילדי ישראל,עד האחרון שבהם ילמדו לבגרות עיונית.זו החלטה הרסנית ולא ריאליסטית.לא כל הילדים יכולים ורוצים ללמוד לימוד עיוני.החלטה זו היא הגורם לכך שבמשך שלושים השנה האחרונות הלך החינוך והתדרדר עוד ועוד למצב בו הילדים לומדים במשך שנה שלמה חומר לימוד שניתן לסיימו בחודשיים בלבד.היות והוכנסו לפתע ילדים שאינם מסוגלים ללמוד לימוד עיוני,החלה המערכת לקצץ בכמות החומר הנדרש,על מנת למנוע מצב בו ילדים יוצאו מבתי הספר העיוניים בשל אי יכולת למידה מתאימה.הקיצוצים בכמות החומר הנלמד הם כה גדולים,עד שאין פלא ששעות לימוד רבות מבוזבזות בצורה רשלנית הזועקת לשמיים. אין למורים מה ללמד,ואת המעט הם יודעים שהם תמיד יספיקו.מורים לא נכנסים לכיתות על בסיס יומיומי, מאחרים לשיעורים באופן כרוני,וכאשר הם נכנסים לכיתות,נדרשות רוב דקות השיעור לנסיון לא מוצלח ולא מצליח להשתקת הרעש וקיום מצב לימוד כלשהו.אין ספק שרוב זמן הלימוד מבוזבז על בעיות התנהגות ולא על לימוד.המסקנה:יש להוסיף מיד חומר לימוד רב מאד.יש לדרוש מהמורים לבטל את ההנחייה הקיימת לתת שיעורים מעטים.הילדים אינם נדרשים להכנת שיעורים בבית.אין כתיבת חיבורים,אין סיכומים,אין מטלות למעט תרגול זניח בו על הילדים לסמן ווי או איקס ותו לא.הילדים אינם מתאמנים בניסוח,בכתיבה,בחשיבה עצמאית.הילדות זה הזמן לפיתוח המוח האנושי,וללא אתגרים הוא לא יגיע לעולם לשיא התפתחותו .המוח הוא מכשיר המשתכלל הודות לעבודה מאומצת.יש לחזור לימים בהם לימדו הרבה,ודרשו הרבה עבודת בית מכל סוג.ייתכן שלמורים זה נוח לא לתת שיעורים,כיוון שזה פוטר אותם מהצורך לבדוק את השיעורים והעבודות,אך לא ייתכן שנרצה מערכת ברמה גבוהה,מבלי לפעול על מנת לייצר אותה.שיעורים הם חלק מהעבודה הנדרשת להעלאת הרמה ולפיתוח היכולות הכוללות של ילדינו.אם כך דרוש דחוף להוסיף פי עשר חומר מהמצב המתקיים עכשיו,ולאלץ את המערכת לחזור לימים בהם ניתנו
שיעורי בית ומטלות יומיומיות ורבות.


5.יש למצוא דרך לוודא שהמורים נכנסים לכיתות בהן הם אמורים ללמד,ולא לבטל שיעורים באופן סיטונאי כפי שקורה היום.בתי ספר רבים מתנהלים כאילו הם בית ספר אקסטרני ללימוד לבגרות ותו לא. לא מתנהלת בהם למידה רצופה מעבר לחומר המצומצם הנדרש לבגרות.כך קורה שבית הספר מגוייס באופן תמידי
לריכוז מאמץ עם התלמידים העומדים לפני בחינת בגרות.המורים מתרגלים עימם תרגול שאינו אמור לקרות בשעות הלימוד השוטפות של בית הספר.מורים מזניחים את הכיתות ורצים לתרגל,בשעה שילדי ח',ט' י' נעזבים לנפשם.הבטלה לא תתואר,הילדים מסתובבים בחצרות,יוצאים משטח בית הספר לקיוסקים ולגינות,הולכים הביתה,מבריזים,מזלזלים,ובצדק. כיוון שמתקיימים 2 מועדי בגרויות,יוצא שכמעט לאורך כל השנה (קשה לקרוא לשנת הלימודים שנה.פירוט בהמשך),מתנהלת אנרכיה לימודית,וחוסר רציפות כלשהי.הלימוד בכיתות הוא ספורדי ולא רציני.זו ממש שערורייה שמפקחי בתי הספר מתעלמים ממצב זה,או גרוע מכך,אינם מודעים לו.חובתם היתה להסתובב בבתי הספר ולראות מה קורה שם. מסקנה:יש למצוא את הדרך למנוע ממנהלי ומורי בתי הספר לנקוט בשיטה שהם עצמם מכנים- "שיטת המרתון". בית הספר מלמד רק את העומדים להיבחן,תוך הזנחה פושעת,ועל חשבון זמנם של הילדים האחרים שאמורים ללמוד,
אך בעצם שובתים מלימודים בשל התעסקות צוות המורים שלהם עם הכיתות העולות לבגרות בלבד.יש לאסור זאת בתקנה ברורה,שתיאכף בנחרצות וללא פשרות.בתי ספר שרוצים ללמד ולחזק את תלמידיהם לבחינות יואילו לעשות זאת על חשבון זמנם החופשי לאחר סיום הלימודים של שאר הכיתות בבית הספר.משרד החינוך מעניק שעות לימוד רבות לכל הילדים,ובתי הספר משליכים את מיליוני השעות הללו לפח.חובת שר החינוך לחסל מיידית את התופעה המעוותת הזאת.


6.יש להקים ללא שהות רשת של בתי ספר מקצועיים לילדים שאינם מתאימים ואינם יכולים ללמוד לבגרות עיונית,כפי שהיה נהוג מאז קום המדינה עד להחלטה ההזוייה לסגור את בתי הספר המקצועיים,ולאלץ את כולם ללמוד לימוד עיוני בלבד.החלטה זו פוגעת אנושות במערכת החינוך בישראל משתי סיבות.ראשית כל,היא פוגעת בילדים המוכשרים שיכולים ללמוד לימוד עיוני,כיוון שהרעש והאנדרלמוסיה השוררות במוסדות החינוך,שחייבים לאכלס בתוכם גם את המוני הילדים שאינם רוצים או יכולים ללמוד בסגנון כזה,אינם מאפשרים כלל וכלל,ניהול למידה כלשהי,כמו גם חייבו לצמצם את כמות החומר הנלמד לכמעט אפס,ולמרות זאת אין הצלחה גורפת.בו זמנית פוגעת החלטה זו בילדים שאינם מתאימים ללימוד עיוני,כיוון שבגללה אין מעניקים להם לימוד מעשי כלשהו שיכול לשמש אותם בעתיד ולהעניק להם מקצוע בו יוכלו להרוויח את לחמם,ולתרום לחברה.התעשיין סטף וורטהיימר התלונן על כך,ואמר שישראל אינה מגדלת בעלי מקצוע,ואינה מכשירה אנשים לכל המקצועות המעשיים הנדרשים לחברה.זהו שבר לתעשייה ,שבר לישראל,שבר לחברה בישראל,ושבר חמור עבור הילדים הלא מתאימים ללימוד עיוני ,כמו גם למתאימים שנגזלת מהם חוויית לימוד מאתגרת,מקדמת,ומקסימלית.בסופו של יום כולם מפסידים,והחינוך דהר לתהום,והוא מתבוסס שם בבוץ ללא יכולת חילוץ אי פעם,כל עוד תמשיך המדיניות האבסורדית הנוכחית.


7.יש לקיים דיון לאומי מקיף בנושא לוח החופשות במערכת החינוך במדינת ישראל.לוח החופשות קובע לפני עשרות שנים בתקופת מפא"י ההיסטורית,וועדי העובדים החזקים שהוקמו בכל מוסד ממשלתי,והעניקו לעצמם זכויות יתר,תוך כיפוף הצרכים הציבוריים לתנאי העסקתם האישיים.רוצה לומר,מערכת החופשות ומבנה שנת הלימודים הכושל אינם מאפשרים למידה תקינה והיכנסות למסלול כלשהו. שנת הלימודים מתחילה בספטמבר,חודש עתיר חגים בד"כ.למורים התקבעה גישה שלפיה יש לבזבז את הזמן של החודש הזה עד אחרי החגים.אחרי החגים הם יעשו איבחונים,אחרי החגים ניתן שיעורים (אם בכלל),אחרי החגים....
גישה זו מקוממת ביותר.יש לנו כיתה,מזגן,ציוד כתיבה,ספרי ומחברות לימוד,ושעות לימוד שמימן משרד החינוך.מדוע אין מתחילים ללמוד מהרגע הראשון במלוא התנופה והעוצמה? מנין צמחה ההתקבעות הזו? נתחיל ללמוד אחרי החגים.די.על משרד החינוך לדרוש שהלימודים יתחילו ברגע הצילצול הראשון.


8.משרד החינוך חייב לייצר מצב בו מורים יישבו בכיתה מספר דקות לפני הצילצול על מנת לקבל את פני הילדים לכל שיעור.המצב בו מורים נחפזים באיחור לכיתות,ונכנסים אליהן כשהמהומה בשיאה,ולוקח דקות ארוכות להרגיעה אינו יכול להימשך,ואינו תקין.כמו שהוחלט באירופה שהמורים יתייצבו בכיתות מספר דקות לפני הצילצול לתחילת השיעור,יש להחליט זאת גם בארץ.
אין גבול לאיחורי המורים,ולבזבוז הזמן הקולוסלי המתרחש במערכת החינוך.

9.חייבים לקצר ולהמעיט את ימי החופשות בישראל.ספטמבר כנאמר למעלה מבוזבז בתואנה המגוחכת שאחרי החגים נתחיל ללמוד ברצינות.אחרי החגים לומדים מספר שבועות,ושוב מגיעים לחופשה ארוכה בצורה מוגזמת.חופשת החנוכה.שוב יוצאים מהמסלול לשבועיים.נחים ממה? ומדוע לא הולכים ללמוד בימי החנוכה,למעט יום החג עצמו? מה הסיבה לישיבה הלא נגמרת הזאת בבית?איך זה מועיל לחינוך? לילדים? להתפתחות החינוכית? מדוע זמן בטלה כה רב,המוביל למעשים רעים כל כך? אחרי חנוכה לומדים כחודשיים וחצי,ושוב מגיעה חופשה ארוכה ביותר.החג בן שבעת הימים מתפרש שוב על מספר שבועות בבית.מדוע? ומיד אחרי הפסח נגמרה מבחינת בתי הספר השנה.מתחיל בזבוז זמן על חזרות להצגות שניתן היה לעשות אחרי הלימודים,אווירת חופשת הקיץ הגיעה ועימה פריקת עול מוחלטת.אין מתקיימים עוד לימודים כסדרם.מורים נעדרים יותר מהרגיל.וכך ניתן לומר שמדינת ישראל ומשרד החינוך מאפשרים את חופשת הקיץ הארוכה בעולם.החל מאפריל,דרך יוני יולי אוגוסט וספטמבר גם.זו שערורייה לאומית.


10.יש לאפשר קיום ופתיחת בתי ספר פרטיים שיהוו אלטרנטיבה למערכת הכושלת.כך תתהווה גם תחרות מאתגרת בין בתי הספר,ובתי הספר הממלכתיים יחוייבו במתיחת פנים מחוייבת המציאות.


11.על משרד החינוך להשיב לו את הסמכות מול ההורים.המצב שהתפתח בו נוהגים ההורים לאיים,להתפרע,ולנהל את בתי הספר אינו יכול להימשך.יש לשים גבולות ברורים,דבר בו מתקשה מדינת ישראל מאד,בין הסמכות המורית החינוכית,לבין הסמכות ההורית.על משרד החינוך מוטלת החובה להחזיר לעצמו את השליטה המוחלטת על הנעשה עם הילדים בכותלי בתי הספר ומוסדות החינוך.ההורים ישלטו בבית.שם בלבד תבוא סמכותם לידי ביטוי.כל עוד מורים חוששים מהורים אלימים ומאיימים,כל עוד משרד החינוך נכנע להתערבות ההורים בהתנהלותו מול אוכלוסיית הילדים הבעייתית,לא תוכל מערכת החינוך לתפקד טוב יותר.

12.כל ספרי הלימוד חייבים לעבור בדיקה ממצה לגבי התוכן.תוכן רב הוחדר על ידי גורמי שמאל השואפים לחסל את המדינה היהודית.יש לחזור לספרים ששימשו את המערכת לפני שלושים שנה עם עידכונים כמובן.ספר האזרחות הנוכחי חייב להיות מוחלף בספר ציוני,לאומי,יהודי.זאת במידה ומשרד החינוך שואף שבעוד דור -שניים עדיין יהיה בארץ ציבור ציוני לאומי שיהיה מוכן להתגייס לצבא ולהגן על המדינה היהודית בכל דרך. ספר ההיסטוריה הנוכחי שנכתב על ידי צפריר גולדברג,שמאל קיצוני ביותר ,חייב להיות מוחלף,ולא לעבור טיפול קוסמטי בלבד כפי שנעשה.לא חסרים לנו אנשים מוכשרים וציוניים בארץ.לימוד התנ"ך חייב לעבור מהפיכה- לא פחות.
שרי החינוך מהשמאל החל מאמנון רובינשטיין,עבור דרך אלוני,שריד ויולי תמיר,ערכו שינויים במתכונת לימוד התנ"ך ועיקרו את הלימוד מתוכנו האמיתי ומחשיבותו הלאומית. נקבע מספר מצומצם ביותר של פרקים מן התנ"ך אותם לומדים.עולים כיתה אך חוזרים שוב ושוב על אותם פרקים.גם הבגרות היא קטע לא מוכר כביכול (אנסין) של פרק בתנ"ך,אולם בחינה זו היא בדיחה עצובה,היות וגם פרק זה הוא פרק אותו שיננו פעמים אינספור במשך כל שנות הלימוד.דבר זה מעיד כאלף עדים על כך שמשרד החינוך יודע היטב שילדי ישראל אינם מסוגלים עוד להתמודד עם פרק כלשהו שלא למדו אותו אינספור פעמים.זהו כשלון מחפיר ומבהיל של שיטת לימוד התנ"ך בישראל.דבר נוסף והוא החמור מכל בנוגע ללימוד התנ"ך, זו העובדה שאין מלמדים עוד תנ"ך כפי שלימדו בעבר לפני הטיפול של גורמי השמאל בלימוד התנ"ך.בעבר קראו הילדים את הפרקים,הוציאו פירושים,למדו את פירושי רש"י,את אגדות חז"ל,הכירו את הסיפורים והדמויות מתוך קריאה כיתתית ועבודות בית.היום מלמדים תנ"ך בעזרת לימוד ניתוח טקסטים בשיטה אוניברסיטאית.לומדים על אקספוזיציה ולא את הפרק עצמו ואת הסיפורים המדהימים.עם הספר נטש את ספר הספרים מתוצרתו , תחת שרביט השמאל החתרני.מצורף המאמר של דורון קורן על לימוד התנ"ך ומערכת החינוך בכללותה בישראל היום.

*

מבקר ספרות לימד תנ"ך בחטיבת הביניים וחזר עם מסקנות עגומות

מאת דורון קורן

דורון קורן, מורה ומבקר ספרות, הלך ללמד תנ"ך בחטיבת הביניים בבת ים, וחזר עם דו"ח מטלטל על מערכת החינוך: על בעיות המשמעת שנולדו מהתקנות הבלתי-אפשריות של משרד החינוך, על תוכניות הלימוד מוכות האקדמיזציה שהצמיחו תלמידים בורים ולקויי למידה, על עבודת הפקידות הסיזיפית המוטלת על המורים, וגם על התלמידים שלמדו לאהוב תנ"ך ולקרוא בלי שגיאות. התיקון, אדוני שר החינוך, נמצא בכיוון ההפוך מזה שמתווה משרדך כבר עשרות שנים.להמשך קריאה היכנסו לקישורית :

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1092124.html

****

13.יש לבטל את מטה קרמניצר המסונף למשרד החינוך.המטה הזה אינו אלא צינור להעברת מסרי הקרן לישראל החדשה אל תוך תכני המערכת הציונית
על מנת לנגוס בה עוד ועוד,כפי שהתגלה בסיפור לימודי הנכבה וערכות הנכבה החינמיות,שהוחדרו לתוך כיתות תלמידי המערכת בצורה סמוייה.עמותת זוכרות וקרן יוזמות אברהם,כולם מחוברים לקרמניצר ולמטה המסונף הזה. משרד החינוך חייב להתנער מהקו ההרסני למדינה.לא מספיק רק להוסיף עוד כמה שעות לימוד על ציונות כשהמסר הכולל שהשתחל בשלושים השנים האחרונות לחומר הלימוד הוא שאנו מדינה קולוניאליסטית,שערכנו טיהור אתני,וכל היתר.לזרוק את כל עולם המושגים הזה לפח.צריך לחזור לעצמנו מיד.


14.לא ייתכן שספר אזרחות במדינה יהודית יציג את אופציית מדינת כל אזרחיה.מבחינתנו אופצייה כזו אינה קיימת כלל,ולכן לא ייתכן שהיא תוצג כחלק מחומר הלימוד.


15.מטה קרמניצר הצליח להחדיר החדרה סמוייה את נושא החוקה שהמכון הישראלי הפרטי של אריק כרמון וברנרד מרכוס מנהלים ומייצרים.
המכון הזה הוא לא מוסד ממלכתי למרות שהוא מנסה להציג עצמו ככזה.זה מוסד פרטי בעל אג'נדה שמאלנית.החוקה שהמכון הזה מייצר מסרבת להכיל בתוכה הצהרה שמדינת ישראל הינה מדינה היהודית.זו הסיבה שישראל הראל שהשתתף בעבר בדיונים על החוקה בהסכמה -(כביכול) של המכון הזה,פרש והקים מכון משלו העוסק אף הוא בהכנת הצעה לחוקה ציונית.
עמדתי האישית פוסלת חוקה,אולם בלי קשר לעמדתי אומר שהמכון הפרטי של כרמון הצליח באמצעות מטה קרמניצר לדחוף לחומר הלימוד ולבחינות הבגרות באזרחות את החוקה שלו.זה מעשה החדרה לא לגיטימית.יש להוציא את החומר הזה מחומר הלימוד מיידית,כיוון שזו הצגה לא מאוזנת של הנושא.הצגה של הנושא מנקודת המבט השמאלנית,ללא מענה מהצד השני בעל העמדות ההפוכות.
קיראו במאמר המצורף על מטרותיו הסמויות של המכון הישראלי לדמוקרטיה.לא ייתכן שהמכון הזה יחדיר מסרים לספרי הלימוד מבלי שהציבור מודע לכך.הדבר המקומם ביותר הוא שהמכון הפרטי הזה שופך מיליונים על ועדת חוקה חוק ומשפט בכנסת על מנת שתדון ותתן העדפה להצעות החוקה שלו.מה זה ??? שוחד???

להלן קטעים מהמאמר של איילת פישביין:הון שלטון וקשרי המכון

המכון הישראלי לדמוקרטיה מנצל את כוחו ותקציביו כדי לקדם מטרות פוליטיות.ברנרד מרכוס, היו"ר הבינלאומי, המייסד והתורם העיקרי של המכון לדמוקרטיה.מרכוס הקים את המכון הישראלי לדמוקרטיה ב- 1991 "מרכוס רוצה למקד מאמץ על רפורמה פוליטית".

אולמרט-טורבוביץ-ברק והרפורמה הפוליטית ש- "מרכוס רוצה" הקשר של אולמרט למכון לדמוקרטיה עובר דרך עו"ד יורם טורבוביץ, ראש הסגל של לשכת אולמרט, ששימש כחבר הוועד המנהל של המכון עד אמצע שנת 2005 ומופיע עד היום ברשימת חברי עמותת המכון.

טורבוביץ הוא גם החוט המקשר בין אולמרט, אהוד ברק והרעיון לחולל שינוי מרחיק לכת בשיטת הממשל בישראל. הרעיון החל לקרום עור וגידים לאחר בחירת אהוד ברק לראשות הממשלה ב- 1999. עו"ד יורם טורבוביץ מונה אז על-ידי ברק ומנכ"ל משרדו יוסי קוצ'יק, לעמוד בראש ועדה לביצוע רפורמה במבנה פעולות הממשלה ומשרדי הממשלה השונים.

המכון קיים מעקב אחרי בחירות 1999 באמצעות פרופ' אשר אריאן, והכין תוכניות עבודה לממשלת ברק ל"100 הימים הראשונים". כרמון דיווח אז לאסיפה הכללית, כי פרופ' דוד נחמיאס, ממקבלי השכר במכון, החל לעבד יחד עם לשכת ראש הממשלה למען גיבוש "רפורמה בשרות הציבורי"; וכי איש מכון נוסף, פרופ' ידידיה שטרן, התבקש על-ידי הנהלת הקואליציה לשבת בראש ועדה "שתבדוק דרכים להשלים את חוקי היסוד במדינת ישראל".

המעורבות הגלויה בפוליטיקה הרתיעה באותו זמן חלק מחברי המכון, אלוף רפאל ורדי, שמונה על-ידי ברק לעמוד בראש ועדה לבדיקת רשות השידור "אני הייתי מאוד נזהר מפעילות פומבית פוליטית בתקופה הזאת - לא לעסוק בדברים, אשר יגרמו למישהו לחשוב שאנחנו מעורבים באיזשהי צורה, או מנסים להתערב לטובת איזשהו צד". טורבוביץ הסכים אתו, "ברור שיש לנו סכנה של שיוך למפלגות שמאל בהיותנו מצויירים כיפי נפש".

בהמשך ביקר ורדי את הקמפיין של המכון לדמוקרטיה למען ביטול הבחירה הישירה "אחד הגופים עלול לראות בכך נקיטת עמדה פוליטית", טען. כרמון השיב לו: "כל מה שאנחנו עושים זו עמדה פוליטית".

אריק כרמון, שהתחזה לפרופסור, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה. כרמון הינו גיסו של רייכמן - איש "קדימה". בעמותת המכון חברים שניים מאנשיו הקרובים של אולמרט: יורם טרובוביץ, ראש סגל לשכת אולמרט, ועו"ד יהודה רווה, המלווה את אולמרט עוד מימי היותו ראש עיריית ירושלים.

חוקה בהחדרה

המכון לדמוקרטיה מקדם בהשקעה של מיליונים את כתיבת "חוקה בהסכמה", והעמיד לרשות ועדת חוקה חוק ומשפט תקציבים לקידום הנושא. ב"חוקה בהסכמה" ניתן דגש על זכויות העשירים ונראה שפחות על זכויות חברתיות כגון: הזכות לחינוך, לבריאות לפנסיה וכד'. המכון מחדיר את "חוקה בהסכמה" למערכת החינוך כנושא לתלמידים הנבחנים בבגרות בהיקף של 5 יחידות וזאת באמצעות "מטה שנהר קרמניצר" של משרד החינוך, שהוקם על-ידי אמנון רובינשטיין בהיותו שר חינוך. רובינשטיין אף 'זכה' לביקורת מבקר המדינה על מינויים לא תקינים במטה זה. פרופ' עליזה שנהר ופרופ' מרדכי קרמניצר הם חברי עמותת המכון לדמוקרטיה. שנהר כתבה עבור משרד החינוך את נייר העמדה בנושא יהדות ואילו קרמניצר את נייר העמדה בנושא אזרחות.

http://www.news1.co.il/Archive/002-D-18970-00.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
כיצד ניתן לתקן את מערכת החינוך בישראל ליה 04.09.10 14:31 כותרת
   משרד החינוך: נעודד הגיוס לצה''ל. ליה 06.09.10 22:42 1
      הישגי התלמידים הגיעו לשפל שלא יתואר ליה 06.09.10 22:48 2
          טיול שנתי: תלמידים יידו אבנים על שוטרים ליה 06.09.10 23:01 3
              החינוך-תקציבים עצומים וחוסר יעילות ברמת ביזיון!!/פרסלי ליה 06.09.10 23:04 4
                  החינוך הממשלתי – יקר ובלתי מספיק ליה 06.09.10 23:10 5
                      מנהלים ומורים בנתניה:אנחנו מפחדים להגיע לעבודה ליה 06.09.10 23:12 6
                          שולמית אלוני:''נתניהו הוא תלמיד מצטיין של גבלס'' ליה 06.09.10 23:37 7
                              הסטארט-אפ הסודי שרוצה לשנות את החינוך בעולם ליה 07.09.10 08:07 8
                                  תוכנית לימודים חדשנית הושקה בבית ספר שדות ליה 07.09.10 08:08 9
                                      עת הדעת'',מבקשת להוביל את מערכת החינוך הישראלית ליה 07.09.10 09:12 10
                                          הון וחזון -חברת ''עת הדעת''שוקדת כבר כחמש שנים ליה 07.09.10 09:15 11
                                              בחדשות צפיתי בכתבה מדהימה על הצעד הבא בחינוך בישראל ליה 07.09.10 09:20 12
                                                  1000 מחשבים ניידים יחולקו למורים ליה 07.09.10 14:47 13
                                                      ישראל משקיעה פחות במחקר ופיתוח ליה 07.09.10 14:48 14
                                                          אזרחות לא טובה ליה 07.09.10 15:37 15
                                                              סרבנות מהשמאל? לא בבית ספרנו ליה 07.09.10 15:39 16
                                                                  פניה למשרד החינוך הישראלי מג'ואן פיטרס ליה 07.09.10 15:51 17
                                                                      הטלויזיה החינוכית - האצ''ל והלח''י היו אירגוני טרור ליה 07.09.10 15:59 18
                                                                          מערכת החינוך הרגה את התנ''ך ליה 07.09.10 16:02 19
                                                                              חידוש חילופי הנוער ומשלחות בין איטליה וישראל ליה 07.09.10 16:39 20
                                                                                  בשיעור אזרחות:המדינה היהודית חיה על זמן שאול ! ליה 07.09.10 16:58 21
                                                                                      הכיתה ''הפכה לגן חיות'' ליה 07.09.10 17:20 22
                                                                                          הפרטת שירותי הבריאות לתלמיד ייקרה העלויות ליה 07.09.10 17:23 23
                                                                                              סיכון ברמה האסטרטגית לעצם קיומה של המדינה. ליה 07.09.10 17:32 24
                                                                                                  תורת הקברנות על רגל אחת. ליה 07.09.10 17:50 25
                                                                                                      מר סער.קראת מה כתוב בספר ההיסטוריה החדש שאישרת ? ליה 07.09.10 17:55 26
                                                                                                          מועצת החינוך תתכנס לישיבה ראשונה בשבוע הבא ליה 08.09.10 07:23 27
                                                                                                              ''קיימים שיקולים פוליטיים במשרד החינוך''. ליה 08.09.10 07:25 28
                                                                                                                  התרחקו דורות של צעירים מהמחויבות לחברה לטובת האנוכיות ליה 08.09.10 07:31 29
                                                                                                                      התודעה הלאומית בדבר זכותנו על יהודה ושומרון ליה 08.09.10 07:35 30
                                                                                                                          להיות אזרחים בישראל.הספר המלא לעיונכם! ליה 08.09.10 07:40 31
                                                                                                                              הטכניון:תרומה למדינה בכל השטחים החשובים ליה 08.09.10 07:44 32
                                                                                                                                  הקמת בית הספר החמישי לרפואה בישראל– בעיר צפת ליה 08.09.10 07:50 33
                                                                                                                                      אין בישראל סנקציות נגד הכאת מורים ליה 08.09.10 07:53 34
                                                                                                                                          ישראל הראל | המורה גדעון מלמד אזרחות ליה 08.09.10 07:55 35
                                                                                                                                              חיבור הצעירים לציונות חשוב להבטחת עתידנו ליה 08.09.10 07:57 36
                                                                                                  איך לגרום לתלמידים לאהוב תנ''ך? ליה 08.09.10 08:01 37
                                                                                                      במקום להעתיק מהלוח - שולפים את הטלפון ליה 08.09.10 08:04 38
                                                                                                          ועדת החינוך: לשנות את לימודי האזרחות ליה 08.09.10 08:05 39
                                                                                                              הספר (ובחינת הבגרות) מתעלם מזהותה היהודית של המדינה ליה 08.09.10 08:14 40
                                                                                                                  לימודי אזרחות בישראל: אינדוקטרינציה חד-כיוונית ליה 08.09.10 08:16 41
                                                                                                                      החידוש הישראלי המפוקפק – הסתרת ההיסטוריה הלאומית ליה 08.09.10 08:22 42
                                                                                                                          הצרות התחילו בשנת 1996 עם דוח קרמניצר ליה 08.09.10 08:26 43
                                                                                                                              האזרחות נגד הציונות/חגית ששר ליה 08.09.10 08:32 44
                                                                                                                                  פרוייקט מיתמם של השמאל הקיצוני-יש להיזהר! ליה 08.09.10 09:29 45
                                                                                                                                      ומה עוד עושה אותו ד''ר אסעד גנאם? ליה 08.09.10 09:35 46
                                                                                                                                          לפתח בנוער 'אהבת עמם ואהבת ארצם' ליה 08.09.10 09:43 47
                                                                                                                                              ''על המבוגרים להתערב ולשנות את המצב'' ליה 08.09.10 09:47 48
                                                                                                                                                  המדיניות:לא נותנים שיעורים.התוצאות הרסניות. ליה 08.09.10 09:49 49
                                                                                                                                                      איבוד הכרה, משחק העילפון, קוף החלל להשיג הרגשת ''היי''. ליה 08.09.10 09:57 50
                                                                                                                                                          הסבר:שתי החניקות מתבצעות על הצוואר. ליה 08.09.10 10:03 51
   אני מאשימה את גדעון סער שר החינוך !!! ליה 08.09.10 11:53 52
      על אבולוציה ונכבה/בן דרור ימיני ליה 08.09.10 11:58 53
          ''כספי המדינה לא מיועדים להסתה'' ליה 08.09.10 11:59 54
              הקשר של הקרן למע' החינוך ולימודי האזרחות נחשף ברוטר נט ליה 08.09.10 12:02 55
                  ''בקרוב תיחשף פעילות הקרן החדשה בשלטון'' ליה 08.09.10 12:05 56
                      האם וכיצד נלמד על הנכבה לגיל הרך? ליה 08.09.10 12:23 57
                          בכל הקשור לשר סער, משהו לא בסדר. ליה 08.09.10 12:36 58
                              הכחשת הציונות. מאת: אורי הייטנר. ליה 08.09.10 12:43 59
                                  ערבים מלמדים תנ''ך בבתי ספר של יהודים ליה 08.09.10 12:45 60
                                      החוגים ללשון,היהודים עזבו, הערבים הגיעו ליה 08.09.10 12:47 61
                                          ישראל יורדת לתחתית הרמה העולמית בחינוך ליה 08.09.10 12:49 62
                                              החינוך הישראלי תוצר של חנופה מזעזעת לתלמידים ליה 08.09.10 12:51 63
                                                  מ-45 דקות, אולי 15 דקות משמשות להוראה באמת. ליה 08.09.10 12:57 64
                                                      במקום ללמד תנ''ך מלמדים על ''אקספוזיציה''. ליה 08.09.10 13:03 65
                                                          כך החדיר השמאל את מסריו לספרי האזרחות וההיסטוריה ליה 08.09.10 13:05 66
                                                              האם אפשר לשלב ערכים ומתמטיקה? ליה 08.09.10 13:07 67
                                                                  מערכת החינוך נכשלת בכל פרמטר בינלאומי ליה 08.09.10 13:11 68
                                                                      גדעון סער, לידיעתך: אתר האינטרנט החינוכי החדש, של מטח ליה 09.09.10 10:16 69
                                                                          בן גוריון מעורר ערגה למנהיגות אחרת ושונה ממה שיש היום ליה 09.09.10 10:59 70
                                                                              האתר הלימודי ''מכנה משותף''הוסר בלחץ הימין ליה 09.09.10 11:09 71
                                                                                  פעילות עמותת ''זוכרות'' וסיפורי הנכבה לילדים ליה 09.09.10 11:18 72
                                                                                      חוק זכויות התלמיד הרס את החינוך בישראל.יש לבטלו מיד! ליה 09.09.10 11:25 73
                                                                                          ביזבוז שעות הלימוד הקולוסלי המתקיים בבתי הספר ליה 09.09.10 12:13 74
                                                                                              כשרעיון פדגוגי נכשל,מציע השמאל רעיון פדגוגי הזוי יותר ליה 09.09.10 12:55 75
                                                                                                  להלן חוק הדגל 1997:יש להניף את הדגל בכל בתי הספר. ליה 09.09.10 13:01 76
                                                                                                      שר החינוך: יש לצמצם הקמת בתי ספר פרטיים במימון פרטי ליה 09.09.10 13:05 77
                                                                                                          העובדות על ירושלים שילדי ישראל לא לומדים: ליה 09.09.10 15:44 78
                                                                                                              בגבעת חיים-איחוד : ''בבית הספר אין ולא יהיו מזוזות ליה 09.09.10 15:58 79
                                                                                                                  הראש היהודי הגדול הולך ומצטמק מיום ליום ליה 09.09.10 17:59 80
                                                                                                                      שימו לב לפעילותו הברוכה של המכון לאסטרטגיה ציונית: ליה 10.09.10 15:04 81
                                                                                                                          כך מגדירים פעולות במסגרת המאבק לעצמאות כ''טרור'': ליה 10.09.10 15:21 82
                                                                                                                          ''להיות אזרחים בישראל'' :מודל מדינת הלאום מגביר מתחים ליה 10.09.10 15:28 83
                                                                                                                              באוניברסיטת ת''א לא מבינים את הבקורת על ספר האזרחות: ליה 10.09.10 15:35 84
                                                                                                                                  ''הם הקימו דור של חיות על 2, ועוד מעיזים לדבר'' ליה 10.09.10 15:40 85
                                                                                                                                      כל האנשים שחוטאים לחינוך בישראל ליה 10.09.10 16:19 86
                                                                                                                                          סער: מוטרד מהחינוך החרדי ליה 10.09.10 19:15 87
                                                                                                                                              החינוך הממלכתי הוא בזבוז משאבים אדיר עם הישגים עלובים ליה 10.09.10 19:23 88
                                                                                                                                                  סער:השר הראשון שמינה חבר ות''ת מהמגזר הערבי ליה 10.09.10 19:29 89
                                                                                                                                                      זה האיש שכתב את ספר ההיסטוריה:ד''ר צפריר גולדברג ליה 10.09.10 20:15 90
                                                                                                                                                          מקורה של הגאונות היהודית ליה 10.09.10 20:40 91
                                                                                                                                                              ד''ר צבי צמרת:''החינוך הכללי מתדרדר, הדתי מתבדל'' ליה 10.09.10 20:51 92
                                                                                                                                                                  לבלום את הכוונה להקים אוניברסיטה שתלמד בערבית ליה 10.09.10 21:26 93
                                                                                                                                                                      ד''ר צבי צמרת:החינוך הדתי עדיף על פני הממלכתי. ליה 10.09.10 21:34 94
                                                                                                                                                                          ''רמת התלמידים במתמטיקה ירדה'' ליה 10.09.10 21:50 95
                                                                                                                                                                              אורלב נגד נוהל בכיינות ה'הבגרות הייתה קשה' ליה 10.09.10 21:51 96
                                                                                                                                                                                  מקימת שלום עכשיו יולי תמיר תהיה נשיאת מכללה? ליה 10.09.10 23:27 97
                                                                                                                                                                                      צימרמן: התנ''ך הוא כמו מיין קאמפ...'' ליה 11.09.10 00:11 98
                                                                                                                                                                                          סער מגבה את חולדאי: ''גם אני מוטרד מהחינוך החרדי'' ליה 11.09.10 00:26 99
                                                                                                                                                                                              דו''ח OECD: ''העולם צועד קדימה, ישראל נסוגה'' ליה 11.09.10 09:40 100
                                                                                                                                                                                                  קדמן הכסיל הוא שהמיט על החינוך בישראל אסון ליה 11.09.10 12:20 101
                                                                                                                                                                                                      חודש לימודים נוסף ב- 80 גני ילדים בי-ם ליה 11.09.10 12:22 102
                                                                                                                                                                                                      ניסיוני:חודש לימודים נוסף ב- 80 גני ילדים בי-ם ליה 11.09.10 12:23 103
                                                                                                                                                                                                          ''לאינטליגנציה היהודית '' 2 גורמים עיקריים ליה 16.09.10 12:57 104
                                                                                                                                                                                                              טפל ב''חינוך'' הממלכתי ששואף לאפס לפני שאתה משתלח ליה 17.09.10 05:14 105
                                                                                                                                                                                                                  לא יאומן:סער: מערכת החינוך לא זקוקה למשיאי עצות ליה 17.09.10 05:23 106
                                                                                                                                                                                                                      הורים באשקלון התלוננו: ביה''ס הפך למאורת סמים ליה 22.09.10 10:51 107
                                                                                                                                                                                                                          לתרגם את מאז ומקדם מחדש ולשנות את שמו ל: מקדמת דנא ליה 02.10.10 08:55 108
                                                                                                                                                                                                                              לימוד הנארטיב הערבי =התאבדות לאומית כ''מפעל חינוכי'' ליה 09.10.10 07:35 109
                                                                                                                                                                                                                                  מורים לאזרחות עדיין עוברים הכשרות באירגוני הקרן ליה 09.10.10 11:54 110
                                                                                                                                                                                                                                      ביה''ס התיכון שער הנגב ממשיך ללמד על הנכבה והנארטיב ליה 10.10.10 14:11 111
                                                                                                                                                                                                                                          לשר החינוך - גדעון סער ליה 12.10.10 10:00 112
                                                                                                                                                                                                                                              45% ממורי התיכונים חסרי אונים מול תלמידים ליה 12.10.10 22:45 113
                                                                                                                                                                                                                                                  כמה תרם הדוד סם, לטובת לימודי הערבית של הילדים שלך? ליה 18.10.10 10:17 114
                                                                                                                                                                                                                                                      ד''ר גבי אביטל על מסע החיסול שעשה לו הסמול בעזרת סער ליה 20.10.10 10:41 115
                                                                                                                                                                                                                                                          מחקר: רוב הנערים העבריינים - חילונים ליה 28.10.10 16:58 116
                                                                                                                                                                                                                                                              סער הוריד את הקוף מהגב ליה 03.11.10 07:39 117
                                                                                                                                                                                                                                                                  שר החינוך נגד חינוך פרטי: גוזל כספי ציבור ליה 10.11.10 07:27 119
          הקישורית התקינה עבור: על אבולוציה ונכבה הודעה 53 ליה 29.03.12 17:54 171
   סער העביר תקציבי חינוך מיו''ש למגזר הערבי ליה 04.11.10 12:40 118
      הסתה במשרד החינוך - נגד מנהיגי הימין והציונות הדתית ליה 10.11.10 20:43 120
          לבונה גדר הקונצרטינות -מר בנימין נתניהו: ליה 20.12.10 09:22 121
              החינוך הציוני חיסל את העם היהודי בארץ ליה 30.12.10 23:50 122
                  הצעת חוק: ''אחריות המדינה לחינוך'' - להצביע נגד! ליה 09.01.11 21:57 123
                      מה עם השורשים? ליה 21.01.11 14:43 124
                          8 צעדים ראשוניים מחוייבי מציאות לטיפול במערכת החינוך ליה 22.01.11 12:21 125
                              תיקון הפתיח- החינוך בישראל ליה 22.01.11 12:31 126
                                  בתי הספר כבר לא מלמדים דבר על צידקתנו ליה 23.01.11 00:07 127
                                      תשובת התלמיד במבחן באזרחות: ''מוות לערבים'' ליה 26.01.11 18:09 128
                                          'נווה דקלים? שם של מלון, לא?' ליה 26.01.11 21:34 129
                                              הצלחת החרדיות בבחינות החשבות - כפול מהממוצע ליה 30.01.11 16:45 130
                                                  ''הכל חינוך'' – תנועה של הקרן לישראל חדשה במאמץ חקיקה ליה 12.02.11 06:33 131
                                                      ''אנחנו נעצים את סמכויות המנהל'' ליה 12.02.11 14:03 132
                                                          ''הנהלת בית הספר מתנכלת למי שמתקרב ליהדות'' ליה 18.02.11 10:28 133
                                                              האם מנהלי בתי ספר ''גונבים'' שעות עולים? ליה 01.03.11 11:47 134
   העולם היה אנאלפאבת בשעה שתינוקות יהודיים למדו ליה 28.03.11 13:54 135
   הורים יהודים! עליכם לברוח מבתי הספר הממלכתיים כמו מאש! ליה 30.04.11 12:14 136
   ארגון אנטי-ציוני פועל בשיתוף משרד החינוך ליה 19.05.11 13:09 137
   ישראל מפקירה את חובת קיבוע התודעה ההיסטורית בילדינו ליה 26.05.11 07:56 138
   גדעון סער ממנה קרובות משפחה למשרות פיקוח במשרד החינוך ליה 01.06.11 10:44 139
   יש לחסל את הסתדרות המורים, החינוך לא שייך להם ליה 07.06.11 11:29 140
   להעביר את השליטה על החינוך מהביורוקרטים להורים ליה 07.06.11 11:33 141
   מורים נגד סער: ''מנותק, לא צריך להיות שר חינוך'' ליה 07.06.11 12:14 142
   סער השאיר את ספרי ההיסטוריה והאזרחות כספרי לימוד/לורקר ליה 07.06.11 12:19 143
   תוכן לימודי האזרחות מסעיר את משרד החינוך ליה 15.06.11 09:31 144
   שינוי אידיאולוגי במקצוע האזרחות - נבות ושטרן OUT ליה 15.06.11 09:58 145
   משרד החינוך מציג: נרטיב ציוני מול נרטיב פלסטיני/קלמן ליה 01.07.11 10:56 146
   ''זוכרות'' את הנכבה במערכת החינוך ליה 10.07.11 13:53 147
   אושר טרומית: חובת החינוך לשירות המדינה ליה 13.07.11 17:56 148
   מוקד המורים האנטי-ציונים : הרחבה ליה 31.08.11 15:16 149
   ד''ר צמרת: ''אין לבוגרי תיכון מושג על תולדות המדינה'' ליה 21.09.11 18:24 150
   מפקחת משרד החינוך השתמשה בתפקידה לפעילות אנטי-ציונית ליה 26.09.11 16:54 151
   לא ללמוד עם הספר החדש - ''יוצאים לדרך אזרחית''!!! ליה 10.10.11 09:45 152
   מורי אזרחות דתיים: ''תלמידים שונאים ערבים'' ליה 10.10.11 11:05 153
   מותו של החינוך המקצועי בישראל ליה 22.10.11 13:59 154
   הבת של שמעון פרס היא זו שדחפה לנו את מקצוע האוריינות ליה 24.10.11 09:20 155
   הרפורמה שתפגע בלימוד מדעי הרוח והאמנויות ליה 27.10.11 11:55 156
   דרישה ערבית חדשה: ללמד שהציונות המיטה עליהם חורבן ליה 27.10.11 12:39 157
   ספרי הלימוד שלנו נראים כאילו נוסחו ברמאללה ליה 23.11.11 09:32 158
   מורה בתיכון מהמרכז: לכן אני לא מוכנה ללמד אזרחות היום! ליה 23.11.11 11:13 159
   שערוריית קידום הנרטיב הערבי בספרי ה''אזרחות'' ליה 16.12.11 15:18 160
   דרישה: לפעול נגד אנשי אקדמיה מסיתים ליה 23.12.11 10:38 161
   תוך 5 שנים יוכפל היקף החינוך הטכנולוגי ליה 12.01.12 19:47 162
   בן ארי: סער נותן לשמאל להשתלט על המשרד ליה 30.01.12 19:41 163
   קטע מהבגרות באזרחות שהתקיימה היום ליה 20.02.12 19:58 164
   מקום ראשון בפרס החינוך הישובי: מועצת שומרון ליה 22.02.12 17:26 165
   עיוותים בספר האזרחות שאושר ע''י אדר כהן ליה 23.02.12 19:03 166
   יוזם החרם על ישראל - הוא גם היועץ האקדמי של משרד החינוך ליה 24.02.12 23:25 167
   סער בנאום נגד לימוד הנרטיב הפלשתיני ליה 28.02.12 08:50 168
   לגדעון סער בעייה בהבנת הנקרא ליה 11.03.12 13:59 169
   מרצה שלימד בבצלאל קרא: ''מוות למתנחלים'' ליה 29.03.12 17:29 170
   ספר אזרחות מעורר מחלוקת ליה 30.03.12 10:36 172
   ספר האזרחות מסית נגד העלייה מרוסיה ליה 04.04.12 10:44 173
   khan academy ליה 07.04.12 22:32 174
   משרד החינוך: פעילת שמאל רדיקלי תעביר השתלמות למורים ליה 08.04.12 17:33 175
   השר גדעון סער מאפשר הטיה אנטי ציונית בספרי האזרחות ליה 09.04.12 23:40 176
   אדר כהן פעל שיילמד נרטיב ערבי למרות שהוחלט שלא ליה 10.04.12 09:34 177
   הנרטיב הפלסטיני ולימודי אזרחות / בן דרור ימיני ליה 12.04.12 15:13 178
   תחקיר של מקור ראשון על אדר כהן - מהפכה אזרחית ליה 14.04.12 12:13 179
   מומחים פסלו את ספר האזרחות אך אדר כהן ציפצף ואישר ליה 16.04.12 20:02 180
   הפסד צורב ל- NIF: ספר האזרחות של דיסקין הוא היחיד שכשיר ליה 17.04.12 20:16 181
   תהיה תביעה משפטית נגד אדר כהן, אם לא יפוטר ליה 18.04.12 11:20 182
   המנהל דגני של גימנסיית הרצליה לא ראוי ליה 25.04.12 08:10 183
   הגיע הזמן לפרק את אירגוני המורים שחיסלו את החינוך ליה 03.05.12 07:24 184
   הגיעה העת לפרק את מערכת החינוך הנוכחית ליה 03.05.12 08:09 185
   מדוע מסרב סער לסלק איש שמאל רדיקלי ממשרד החינוך? ליה 07.05.12 09:23 186
   ''ליהודי יש יתרון שכלי מובנה על אפריקאי ועל כל בן גזע ליה 02.06.12 12:22 187
   50 מיליון דרום קוריאנים לומדים תלמוד בבלי ליה 05.06.12 07:32 188
   משרד החינוך קורא למסתננים - פליטים ומעודד השארתם בישראל ליה 07.06.12 21:57 189
   לפיד החינוך.../ יואב יצחק ליה 07.07.12 08:23 190
   ''תכנית הלימודים בתנ''ך - סכנת נפשות רוחנית'' ליה 09.07.12 18:45 191
   סדר יום לאומי חדש לציבור החרדי / פייגלין ליה 21.07.12 17:45 192
   פגישת הכרעה על עתידו של מפמ''ר אזרחות אדר כהן ליה 22.07.12 10:52 193
   החינוך בישראל שואף לאפס ומדורדר ושבוי בידי אירגוני המורים האיומים ליה 16.10.12 08:47 194
   ח״כ ניסים זאב: הפרוייקט שמקדם משרד החינוך יביא חורבן על הילדים ליה 06.11.12 16:16 195
   משרד החינוך מקדם תכניות לימוד של ארגוני שמאל המעודדות התבוללות ליה 06.11.12 16:47 196
   חבר מועצת נצרת עלית: ''משרד החינוך עויין את היהדות'' ליה 06.11.12 17:09 197
   משרד החינוך מאמץ תכניות לימודים של ארגוני שמאל קיצוני ליה 06.11.12 17:22 198
   אבא לילד גוי שלומד בבית ספר דתי – ''כך יהיה לו קל יותר להתבולל'' ליה 06.11.12 17:33 199
   על משרד החינוך להפסיק להסתיר את ההיסטוריה מילדינו היהודים ליה 24.11.12 13:43 200
   תוכנית לימודי הערבית של ''קרן יוזמות אברהם'' מפארת טרוריסטים בחסות ה''דו קיום'' ליה 07.12.12 08:30 201
   הגיע הזמן לבטל את המטה המסונף של קרמניצר למשרד החינוך ליה 07.12.12 14:30 202
   השר פירון: בשנה הבאה יפתחו מחדש בתי ספר מקצועיים ליה 22.05.13 09:04 203
   מורים ערבים גם בישיבות התיכוניות ליה 09.07.13 07:18 204
   בנט בסין: ישראל חכמה בגלל אלפי שנות תורה ליה 12.07.13 10:47 205
   החינוך ל''סייבר'' נכנס לבתי הספר כהכנה למלחמה שכבר כאן ליה 04.10.13 12:15 206
   עזיבת הצעירים: להתחיל בחינוך ליה 06.10.13 19:38 207
   הרב אבינר נגד רפורמת פירון: לא נמכור את ילדינו בכסף נוצרי ליה 03.12.13 15:43 208
   הרפורמה בחינוך קובעת ש- 30% מהחומר יהיה לבחירת בתי הספר. פירון פתח את הדלת ל-NIF ליה 09.01.14 11:22 209
   יוני שטבון על רצח החייל במועדון: הגיע הזמן לחנך לאחריות על החברה ליה 23.04.14 08:46 210
   הקונספירציה נגד תלמידי ישראל / ד''ר צבי צמרת ליה 04.09.14 10:00 211
   הנחייה: להוציא התנועה האיסלאמית מהאקדמיה ליה 22.11.15 11:24 212
   קראתי את ספר האזרחות החדש, התגובות לא מוצדקות / קלמן ליבסקינד ליה 01.02.16 09:33 213
   פרופ' אבי דיסקין: פרשת ספר האזרחות. מי שם לזה רגליים? מה היו המניעים? / מידה ליה 25.04.16 12:41 214
   ההורים והתלמידים מיואשים ומתוסכלים בצורה קשה ביותר מהמערכת הקיימת מלכישוע 28.08.16 14:04 215
   מורה בישראל: ''אני נגד ימי החופשה המוגזמים שלנו'' ליה 01.06.17 11:36 216
   כולנו מתעלמים מסכנה חוצת מגזרים: הפסקנו להיות הורים ליה 29.08.18 10:04 217
   הקרן החדשה בהדרכה לפעילים לקראת פתיחת שנת הלימודים – כך תפעלו בנושאי הדתה ליה 30.08.18 17:03 218
תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות