גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #5515 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5515   
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   14:55   15.09.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

רה''מ רבין ז''ל הי''ד:''ירושלים אינה נושא למיקוח''  

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.07.12 בשעה 13:43 בברכה, פילוביץ שחף

ודף שלום-"נאומי השלום של ראש הממשלה רבין"!!

.
.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

.
.
@ להלן:

ההודעה המדינית שכותרתה לעיל, מתוך דברי הכנסת-שנתון המסמכים
1995 שניתנה בכנסת ישראל בתאריך 15.5.95 ישיבה 337 !!

@ להלן:

תוכן ההודעה המדינית כפי שפורסמה בספר הנ"ל ככתבה וכלשונה!!
"ירושלים אינה נושא למיקוח"

@ כמו כן:

מצ"ב קישורים למסמכים כפי שהופיעו בשנתון המסמכים של שנת 1995
בנושא ירושלים...:-

8. נאום רבין בוושינגטון בפתיחת חגיגות 3000 שנה לירושלים.
https://rotter.net/forum/gil/5314.shtml#8
9. נאום רבין בכנסת לציון 3000 שנה לירושלים
https://rotter.net/forum/gil/5314.shtml#9
28. ציון יום ירושלים 29.5.2003 בכנסת ישראל.......
https://rotter.net/forum/gil/5314.shtml#28

כתב אישום נ' אדריכלי אוסלו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רה''מ רבין ז''ל הי''ד:''אין שתי ירושלים'' !!! פילוביץ שחף 17.09.03 12:18 1
     שמעון שבס-מנכ''ל רה''מ יצחק רבין כותב על צוואתו של רבין פילוביץ שחף 23.12.04 16:23 13
         ''צוואתו של רבין'' פילוביץ שחף 22.04.08 23:37 35
         מרטין אינדיק מאשר: אלמלא רצח רבין, סוריה מזמן הייתה.. פילוביץ שחף 10.08.08 18:55 62
  איך אפשר להתאבל על דבר שקרה לפני אלפיים שנה? פילוביץ שחף 15.10.03 07:13 2
     פרקי עיון - ירושלים עיר הקודש........ פילוביץ שחף 01.01.04 19:48 3
     מ-ד-ה-י-ם! danielco2 12.04.04 17:20 4
     היום כ''ח באייר - יש טקס זכרון ליהודי אתיופיה במבי 06.06.05 13:47 20
  ברק המשיך את דרכו של רבין ! danielco2 12.04.04 17:21 5
  מושל פלורידה-אחי הנשיא בוש:ירושלים תהיה בירת ישראל לנצח פילוביץ שחף 27.04.04 08:47 6
  רבין המשיך את דרכו של בן גוריון = ירושלים מאוחדת לנצח!! פילוביץ שחף 12.06.04 19:22 7
     סרט נדיר/בן גוריון:''ריבונו של עולם, איך נשארנו בחיים'' פילוביץ שחף 14.09.05 08:30 24
     מה חשב בן גוריון על חלוקת ירושלים ?! פילוביץ שחף 26.02.08 20:01 33
  האם עובדים עלינו באתר לזיכרו של רה''מ לשעבר יצחק רבין?? פילוביץ שחף 14.06.04 04:44 8
  יש מורשת רבין ויש מורשת שרון מרציפן 15.06.04 08:22 9
  איתמר רבינוביץ מכר אדמה שנתרמה לאונ'.....לאוייב !! פילוביץ שחף 31.07.04 07:35 10
  ''אני 30743, יצחק רבין'' פילוביץ שחף 21.12.04 12:14 12
  להכיר בירושלים כבירת ישראל פילוביץ שחף 28.01.05 09:36 14
  רייס תבעה לדון על ירושלים בהסדר הקבע פילוביץ שחף 07.02.05 07:58 15
  ממשלת קנדה:''להחזיר דרכונים בהם נכתב ''ירושלים,ישראל'' אורן אדרי 14.03.05 22:44 16
  תדהמה בקרב הפלשטינים בירושלים המזרחית..... פילוביץ שחף 18.03.05 10:57 17
  ''שאלו שלום ירושלים'' (אבל באמת) פילוביץ שחף 24.05.05 08:42 18
  38 שנים לשחרור ירושלים פילוביץ שחף 05.06.05 20:51 19
  שרון: ירושלים שלנו לעולמי עד yoske 06.06.05 19:21 21
  מוסה חוסייני:''אנו עם של 80 מיליון, והמדינה היהודית... פילוביץ שחף 09.08.05 20:33 22
  תמונה בלעדית של קומץ פעילי הימין שעדיין לא במעצר מנהלי פילוביץ שחף 11.08.05 07:53 23
  מבחן התוצאה !! פילוביץ שחף 13.05.07 06:53 25
  הרמטכ''ל: ירושלים - הסיבה לחיינו כאן פילוביץ שחף 07.11.07 22:35 26
  פרופ' אריה זריצקי: ''הקרב על ירושלים - מדוע העם שותק?'' פילוביץ שחף 13.11.07 18:54 27
  ד''ר גיא בכור מביא נתוח של קידר שי-ם אין לה קשר לאיסלאם פילוביץ שחף 18.11.07 17:21 28
  הפרלמנט הפלשתיני: ''ירושלים שלנו'' פילוביץ שחף 06.12.07 23:39 29
  גם ח''כ מרציאנו קרא לחיזוק ירושלים פילוביץ שחף 09.12.07 05:09 30
  נתניהו: לא ניתן יד לחלוקת ירושלים פילוביץ שחף 12.12.07 17:02 31
  שיר לירושלים מנערה משדרות‏ פילוביץ שחף 16.12.07 11:01 32
  סיעת קדימה: לא לחלק את ירושלים פילוביץ שחף 26.02.08 21:49 34
  סרטון מדהים על ירושלים פילוביץ שחף 03.06.08 00:34 36
  הנשיא פרס :''ירושלים לא רק מאוחדת, היא גם מאחדת'' פילוביץ שחף 03.06.08 21:30 37
     לקראת חקיקה: ירושלים - בירת העם היהודי פילוביץ שחף 04.06.08 23:40 38
     המועמד לנשיאות ארה''ב - אובאמה: אין לחלק את ירושלים פילוביץ שחף 05.06.08 08:07 39
         אובמה: בטחון ישראל מקודש פילוביץ שחף 05.06.08 19:12 40
     המקומות הקדושים היו בסיס לבניה היהודית פילוביץ שחף 19.06.08 10:57 60
     מיט רומני: זה מרגש אותי להיות בירושלים בירת מדינת ישראל פילוביץ שחף 31.07.12 08:11 68
  ח''כ אריה אלדד: ''לבקש סליחה מירושלים'' פילוביץ שחף 05.06.08 19:43 41
  כמה פעמים מוזכרת ירושלים בקוראן? פילוביץ שחף 11.06.08 22:01 42
  אליעזר גלאובך-גל : ''ירושלים - הסדר הקבע'' פילוביץ שחף 17.06.08 11:12 43
     ''ירושלים - הסדר הקבע''-התמונות שתועדו בתהליך המשא ומתן פילוביץ שחף 17.06.08 11:21 44
     נספח א' - הכרזה על הקמת מדינת ישראל/מגילת העצמאות פילוביץ שחף 17.06.08 11:26 45
     נספח ב': החלטת מועה''ב 242 - לסיום מלחמת ששת הימים פילוביץ שחף 17.06.08 11:29 46
         החלטת מועה''ב 338 - סיום מלחמת יום-הכיפורים פילוביץ שחף 17.06.08 11:32 47
     נספח ג' ו-ד': אירגון השחרור הפלסטיני-אש''פ והאמנה הפלש' פילוביץ שחף 17.06.08 11:37 48
     נספח ה': החמא''ס -''תנועת ההתנגדות האסלמית'' פילוביץ שחף 17.06.08 11:39 49
     נספח ו': חיזבאללה - מפלגת האל פילוביץ שחף 17.06.08 11:41 50
     נספח ז': ''אירגון הג'יהאד האסלמי הפלסטיני'' פילוביץ שחף 17.06.08 11:42 51
     נספח ח': מסגרת לשלום במזרח התיכון שהוסכם בקמפ-דייוויד פילוביץ שחף 17.06.08 11:46 52
         נספח ט': חילופי מכתבים בין קלינטון, בגין וסאדאת-הסכם.. פילוביץ שחף 17.06.08 11:50 53
     נספח י': חוקים, החלטות, הצהרות - חוק ירושלים פילוביץ שחף 17.06.08 11:52 54
         נספח י''א:הצהרת עקרונות על הסדרי-הביניים+ממשל עצמי פלס' פילוביץ שחף 17.06.08 11:54 55
             נספח י''ג: הסכם ביניים - אוסלו ב' פילוביץ שחף 17.06.08 12:01 56
             ההסכם להעברת סמכויות מוקדמות לפלסטינים 29.8.1994 פילוביץ שחף 17.06.08 12:13 59
     נספח י''ב: הצהרת וושינגטון, הסכם ישראל-ירדן 25.6.1994 פילוביץ שחף 17.06.08 12:03 57
         נספח י''ד: חוזה שלום בין ישראל לירדן פילוביץ שחף 17.06.08 12:07 58
  נאום של עו''ד רם כספי על ירושלים עורר סערה פילוביץ שחף 02.08.08 22:09 61
  שגריר ארה''ב בישראל: ''הוסכם על חלוקת ירושלים'' פילוביץ שחף 14.09.08 12:35 63
  מי עומד מאחורי הקמפיין אינטרנטי: ליברמן מסוכן לירושלים פילוביץ שחף 28.01.09 18:01 64
  ח''כ חוטובלי מזמינה לכנס שמירה על רמה''ג וירושלים (*) פילוביץ שחף 25.08.09 01:53 65
  נטלי פורטמן, ההתלבטות שלך מיותרת, רק בירושלים !! (*) פילוביץ שחף 03.03.11 02:50 66
  הרש''פ:'תשכחני זרועי הימנית... אם אשכח את ירושלים' (*) פילוביץ שחף 28.06.12 15:51 67

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   12:18   17.09.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רה''מ רבין ז''ל הי''ד:''אין שתי ירושלים'' !!!  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 16.10.13 בשעה 07:29 בברכה, פילוביץ שחף

נאום רבין ז"ל הי"ד בכנסת ישראל ביום ירושלים הבנויה,
ב-29.5.1995 כ-6 חודשים לפני הירצחו = "אין שתי ירושלים" !!!

.
.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

.
.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   16:23   23.12.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. שמעון שבס-מנכ''ל רה''מ יצחק רבין כותב על צוואתו של רבין  
בתגובה להודעה מספר 1

להזכירכם/ן את פרשת שבס בכלל ואת פסק הדין בפרט אבל זה לא מפריע לשמעון שבס להתראיין בתקשורת ואף לכתוב "כצדיק" על מורשת רבין ז"ל הי"ד:סןףף

96. שמעון שבס:הפרקליטות עוסקת ברדיפה אישית נגדי
https://rotter.net/forum/gil/5539.shtml#96
274. פסק הדין המלא (74 עמודים) במשפט מדינת ישראל נ' שבס

https://rotter.net/forum/gil/5219.shtml#274

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=28&

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום רביעי י''ח בניסן תשס''ח    23:37   22.04.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. ''צוואתו של רבין''  
בתגובה להודעה מספר 13

wolfree
חבר מתאריך 11.9.07
200 הודעות, דרג אמינות חבר זה אור ליום רביעי י''ח בניסן תשס''ח 22:49 22.04.08

דיווח בסוריה: ישראל הסכימה לנסיגה מהגולן

גורמים דיפלומטיים בכירים בסוריה טוענים שהתיווך הטורקי בין סוריה לישראל הצליח וכי 85% מהבעיות שעומדות בפני שני הצדדים נפתרו. לדבריהם, התיווך הטורקי נכנס ל"הילוך גבוה"
"התיווך הטורקי בין ישראל לסוריה הצליח", כך טוענים (שלישי) מקורות דיפלומטיים בכירים בסוריה.

על פי דיווח בסוכנות הידיעות הסורית, "שאם פרס", ראש ממשלת טורקיה, רצ'יפ טאיפ ארדואן, הודיע לממשל בדמשק שראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, הסכים לנסיגה מלאה מרמת הגולן תמורת שלום עם סוריה.

לדברי הגורמים הבכירים, אותו תיווך טורקי שנמשך מזה מספר חודשים נכנס בתקופה האחרונה ל"הילוך גבוה"

מרחק של 15% ממשא ומתן

בהמשך לדיווח אמרה אמש בוסיינה מועלם, שרה בממשלת אסד, שהנשיא יידע את מפלגת הבעת' בפרלמנט שבעלות ברית של סוריה עושים מאמצים להביא למשא ומתן עם ישראל.

בראיון לרדיו בי.בי.סי בערבית אישרה השרה כי לדעת אסד, 85% מהמכשולים שעומדים בפני המשא ומתן נפתרו. לדבריה המחלוקת המרכזית היא שאסד מעוניין במשא ומתן גלוי, בעוד ישראל מעוניינת במשא ומתן חשאי. "אנחנו רוצים את רמת הגולן בחזרה, אך מעדיפים את החזרת השטח בדרכי שלום".

דבריה מצטרפים לדבריו של נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ימי קרטר, שטען בעת ביקורו בישראל כי אסד מעוניין לקדם את תהליך השלום עם ישראל וכי 85% מהמחלוקות בין ישראל לסוריה נפתרו.

http://news.msn.co.il/news/StatePoliticalMilitary/State/200804/20080422214202.htm

תזכורת:

המשך-מקור:
בן כספית: צוואתו של רבין = פנקס שרות !!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5359&forum=gil&viewmode=all&keywords=צוואתו של רבין#88

המשך-מקור:
שמעון שבס-מנכ''ל רה''מ יצחק רבין כותב על צוואתו של רבין
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=צוואתו של רבין#13

לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון ט' באב תשס''ח    18:55   10.08.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. מרטין אינדיק מאשר: אלמלא רצח רבין, סוריה מזמן הייתה..  
בתגובה להודעה מספר 13

ניצן אור
חבר מתאריך 8.10.01
22259 הודעות יום ראשון ט' באב תשס''ח 13:10 10.08.08

מרטין אינדיק מאשר: אלמלא רצח רבין, סוריה מזמן הייתה על גדות הכנרת

מי שהיה שגריר ארה"ב בישראל מרטין אינדיק, הוציא ספר זכרונות מימי
היותו שגריר בישראל כאשר יצחק רבין היה ראש הממשלה ושוב חזר להיות
שגריר בישראל כאשר אהוד ברק היה ראש הממשלה.
פרקים מספרו התפרסמו השבת בעיתון ידיעות אחרונות. אינדיק מתאר את "הפקדון"
שנתן יצחק רבין לנשיא קלינטון והפקדון הוא ויתור ישראלי מוחלט וסוחף
על כל רמת הגלון עד קו מי הכנרת ויש קטעים בהם יוכלו הסורים לדוג גם
הם במימי הכנרת.

על פי מרטין אינדיק, רצח ראש הממשלה יצחק רבין קטע את התוכנית והיא
נדחקה ל-5 שנים מאוחר יותר כשאהוד ברק לקח את ראשות הממשלה מידי נתניהו.
או אז קלינטון ציפה וקיווה שברק יספק את הפקדון שנתן רבין ואז גם חודש
תפקידו של מרטין אינדיק לשגריר בישראל כדי להמשיך ממש מהנקודה שנקטעה
ע"י רצח יצחק רבין.

אסד הזקן, נשיא סוריה רצה בכך בכל מאודו לפני מותו. אולם ברגע האחרון
אהוד ברק קיבל רגלים קרות ונסוג מהפקדון של יצחק רבין.

שלא יהיו אי הבנות, המכתב לא בא להצדיק ח"ו את הרצח. אין רצח מוצדק!
היה מעניין לראות איך מרטין אינדיק מדבר על כך.

תזכורת:

''צוואתו של רבין''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=צוואתו של רבין#35

שמעון שבס-מנכ''ל רה''מ יצחק רבין כותב על צוואתו של רבין
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=צוואתו של רבין#13

דליה רבין דבקה בעמדתה: ''הכל תרגיל''...........
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5359&forum=gil&viewmode=all&keywords=צוואתו של רבין

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=צוואתו של רבין

___

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   07:13   15.10.03   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. איך אפשר להתאבל על דבר שקרה לפני אלפיים שנה?  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.11.14 בשעה 14:13 בברכה, פילוביץ שחף

סיפור אמיתי ומדהים שקשה להאמין שקרה במאה העשרים...
!! "זעקה קורעת לב" !!
http://www.aish.com/hspirituality/odysseys/The_Heart_Rending_Cry.asp

@ להלן: הסיפור.....

בכל שנה, כשהיה מגיע תשעה באב, הייתי קצת בבעיה.

מדובר היה ביום שבו אנחנו אמורים להתאבל על חורבן בית המקדש. יום שבו אנו לא אוכלים, לא שותים, לא נועלים נעלי עור, ונוהגים מנהגי אבל שונים ומיוחדים.

בכל שנה הייתי מגיעה לבית הכנסת לשמוע את מגילת-איכה, שמקוננת על חורבנה של ירושלים, אך בכל פעם מחדש הייתי מוצאת את עצמי מרחפת במחשבותי לאיזורים אחרים לגמרי.

בעוד החזן היה קורא על בית המקדש, אני הייתי מתנתקת לחלוטין, מתכננת את חופשת הקיץ שלי, שמחה על שנגמרה תקופת המבחנים, או סתם מקווה שהצום יעבור בקלות גם השנה.

בואו נודה בזה, קצת קשה להתאבל באמת על דבר שקרה לפני אלפיים שנה, שמעולם לא ראינו, ושלא כל כך חסר לנו בחיי היומיום.

נקודת המפנה - "מבצע שלמה"

בתחילת שנות העשרים של חיי, עבדתי בתור מורה ומדריכה באתר-הקארוונים 'בת-חצור', שהיה ממוקם ליד גדרה. אתר שבו היו 700 קארוונים, שאיכלסו אלפי עולים חדשים מאתיופיה.

בבקרים עבדתי כמורה בבית-הספר 'יד-שבתאי' שבאשדוד (שם למדו העולים), ובשעות אחר הצהריים והערב עבדתי כמדריכה באתר עצמו.

היה זה זמן קצר לאחר "מבצע שלמה", מבצע שבו הובאו לארץ בערך 14,500 יהודים מאתיופיה, ברכבת אוירית. היה זה מבצע מרגש ומיוחד, וכל הציבור בארץ הופתע לראות שפתאום מסתובבים פה יהודים שלמעשה 'נתלשו' מהעם שלנו לפני שנות דור.

הם לא הכירו את יום העצמאות, לא את יום ירושלים, ואפילו לא את פורים או את חנוכה.

ניכר היה שהם יהודים. הם שמרו שבת, הכירו את רוב החגים, שמרו על מסורת יהודית באופן אדוק ושמרני, אך ברור היה שלא הכל היה ידוע להם. כנראה הנתק שעברו במשך כל השנים הללו, השפיע על עולם המסורת שלהם.

הם לא הכירו את יום העצמאות, לא את יום ירושלים, ואפילו לא את פורים או את חנוכה. כנראה שהאירועים ההסטוריים הללו התרחשו לאחר הניתוק בינינו לבינם, ולכן הם לא שמעו על הארועים או על ההלכות שנגזרו כתוצאה מכך לאורך הדורות.

כמורה ומדריכה, התפקיד שלי היה מורכב מכמה משימות. בראש ובראשונה, הוטל עלי כמובן ללמד אותם את השפה העברית. כעולים חדשים, התנאי הבסיסי ביותר לקליטה מהירה, הוא השיחה היומיומית עם נהג האוטובוס או עם בעל המכולת.

במהרה הסתבר לי שזו היתה המשימה הפשוטה והמשעממת ביותר מבין שאר המטלות שלי.

במהלך הזמן, גיליתי כל כך הרבה חסכים בידע ההסטורי והמסורתי שלהם, וחשבתי לעצמי שאם לא אשים דגש על השלמת הפערים הללו, הקליטה שלהם בארץ לעולם לא תהיה שלימה. הרי כיצד יוכל נער להשתלב בתנועת הנוער השכונתית, אם הוא לא ידע מהו סביבון, או דגל ישראל, או המנון 'התקוה'? כיצד תשתלב אישה בשיחת חולין עם שכנותיה, אם היא לא מכירה את השכלולים המודרניים של ההלכה, כמו שעון-שבת, פלטה, וכו'?

החלטתי שאקדיש זמן ניכר בכל יום בכדי ללמד על היהדות של ימינו. יהדות שבעבר נראתה בדיוק כפי ששמרו עליה יהודי אתיופיה גם היום.

אביב הגיע פסח בא...

הגיע ראש חודש ניסן, והחלטתי להתחיל ללמד בכיתה על חג הפסח.

היו לי בכיתה 20 תלמידים בכיתות ג'-ו' (הם שובצו על פי רמת הקריאה שלהם, ולא לפי גילם הכרונולוגי). התכנון שלי היה, ראשית, לקשור את חג הפסח לחגים האחרים, בכך שאזכיר להם את נושא שלושת הרגלים, את שלושת המועדים בשנה שעם ישראל נהג לעלות לירושלים. התכוונתי לקצר בהקדמה הזו, רק תזכורת קטנה, ומייד לפתוח בנושא חג הפסח.

"היום ראש חודש ניסן, וזהו חודש שבו אנו חוגגים את חג הפסח", פתחתי את השיעור. "פסח הוא אחד משלושת הרגלים. בפסח נהגו כל היהודים לעלות לירושלים, לבית המקדש".

אך בשלב זה, קפץ אחד התלמידים וקטע את דברי: "המורה, את היית פעם בבית המקדש?"

חייכתי אליו, מתוך הבנה שהוא קצת מבולבל. "לא, מה פתאום, זה היה ממש מזמן!"

התלמיד התעקש, ואליו נוספו כמה זוגות עיניים: "כן, בסדר, מזמן, אבל את היית שם? היית בבית המקדש פעם מזמן?"

אני לא הייתי שם, אבא שלי לא היה שם, סבא שלי גם לא! כבר אלפיים שנה אין בית המקדש!

שוב חייכתי, הפעם קצת מבולבלת. חשבתי לעצמי, מה הוא לא מבין? אולי העברית שלי קשה לו?

החלטתי להסביר בבהירות: "לא, מה פתאום, זה היה ממש ממש לפני הרבה מאד שנים. לפני הרבה הרבה זמן!", קיוויתי שהפעם הבהרתי את עצמי כראוי.

אך כעת שאר התלמידים הצטרפו אליו, ושאלו בהמולה ביחד: "אף פעם לא היית שם?", "המורה, איך זה להיות בבית המקדש?", "איך נראה בית המקדש?"

"שקט!", ניסיתי להרגיע את הרוחות, "תקשיבו, אין בית המקדש! היה מקדש לפני הרבה מאד שנים, אבל היום אין! הוא חרב! הוא נשרף! אני לא הייתי שם, אבא שלי לא היה שם, סבא שלי גם לא! כבר אלפיים שנה אין בית המקדש!".

אמרתי את המילים שוב ושוב. מה הסיפור? זו מציאות שנולדנו כולנו לתוכה, למה הם כל כך מוטרדים מזה?

ההמולה בכיתה רק התגברה יותר ויותר, כשכעת הם התחילו לדבר ביניהם באמהרית, מתווכחים, מתרגמים, מסבירים, צועקים, ואני כבר לא מצליחה להשתלט על הסדר בכיתה.

כשצלצל פעמון בית הספר, הם אספו את חפציהם ורצו הביתה.

אני יצאתי מבית הספר מותשת ומבולבלת לגמרי.

למחרת...

בבוקר שלמחרת, עמדתי באוטובוס שהביא אותי אל בית הספר, כשאירועי יום האתמול כמעט ולא הטרידו אותי. למעשה, כמעט שכחתי לגמרי מכל הסיפור. תכננתי היום ללמד רק מקצועות כמו חשבון והנדסה, כך שלא חשבתי על נושאים אחרים.

כשהגיע האוטובוס לתחנה שלי, ירדתי ממנו והתחלתי לצעוד בשלווה לכיוון שער בית הספר.

השומר שעמד בשער קיבל את פני במבט קצת מבוהל. "תגידי", הוא פנה אלי, "מה קורה פה היום? יש לך מושג?"

ניסיתי להיזכר אם יש איזו פעילות מיוחדת, או טקס מסוים ששכחתי ממנו, אך לא הצלחתי להיזכר במשהו חריג.

"למה?", שאלתי אותו, "מה קרה?"

הוא לא ענה לי, ורק הצביע לכיוון פתח בית הספר.

הרמתי את מבטי, וראיתי שם התקהלות לא קטנה של עולי אתיופיה מבוגרים, כנראה הוריהם של התלמידים שלי. מה הם עושים פה? ועל מה כל הצעקות שלהם?

ניגשתי אליהם, מנסה להבין מתוך מעט האמהרית שהבנתי, על מה כל הרעש.

כשהתקרבתי אליהם, פתאום השתרר לו שקט גמור. אחד המבוגרים שידע עברית ברמה טובה יותר, שאל אותי: "את המורה של הילדים שלנו?"

"כן", עניתי, "מה קורה פה, אדוני?"

"הילדים חזרו אתמול הביתה, ואמרו לנו שהמורה שמלמדת אותם, סיפרה להם שאין בית-המקדש בירושלים. מי יכול להגיד להם דבר כזה?", הוא הביט עלי במבט כועס.

"אני אמרתי להם. דיברנו על בית המקדש, הרגשתי שהם קצת מבולבלים, אז הבהרתי שבית המקדש נשרף לפני אלפי שנה, ושהיום אין לנו שום בית-מקדש. זה הכל. על מה כל המהומה?"

הוא הביט עלי במבט לא מאמין. "מה? על מה את מדברת?"

עכשיו הייתי עוד יותר מבולבלת. "אני לא מבינה. על מה כל הכעס? פשוט הזכרתי להם שבית המקדש הוחרב, שאינו קיים היום".

האיש פנה לשאר חבריו, ותרגם עבורם בגמגום ובקול רועד את דברי.

פתאום ההמולה התחדשה, אך אפילו בטונים גבוהים יותר מאשר קודם.

הנציג שלהם השתיק את רעיו, ושוב פנה אלי. "את בטוחה?"

לא הבנתי על מה הוא מדבר. "מה בטוחה? אם בית המקדש חרב? ברור שאני בטוחה!", לא הצלחתי להסתיר את החיוך מעל פני. איזו סיטואציה מוזרה, חשבתי לעצמי.

קבוצה של שלושה גברים התחילו לדבר ביניהם בשקט, מילים מהירות, מבולבלות ומתקשות להאמין.

האיש שוב פנה לחבריו, ובטון דרמטי תרגם את דברי.

נראה היה שבשלב הזה סוף סוף הובן המסר, אך כעת התחיל מחזה שונה; אישה אחת נפלה על האדמה, השניה פרצה בבכי קורע לב, גבר שעמד לידם הביט בי כלא מאמין. קבוצה של שלושה גברים התחילו לדבר ביניהם בשקט, מילים מהירות, מבולבלות ומתקשות להאמין; הילדים עמדו בצד, הביטו במתרחש במבוכה ניכרת; עוד אישה פרצה לפתע בבכי נרגש; בעלה ניגש וחיבק אותה.

עמדתי מולם, והייתי המומה.

הרגשתי כאילו הבאתי אליהם בשורת איוב שהיתה קשה מנשוא. כאילו בישרתי להם על מותו של אדם אהוב. עמדתי מול קבוצת יהודים שממש התאבלו על חורבן בית המקדש שבירושלים!

תשעה באב
לאחר כמה חודשים, שוב הגיע תשעה באב. עמדתי בפיתחם של הלימודים באוניברסיטה, והתקופה בה הייתי מורה ומדריכה נראתה לי אי שם רחוקה בתוך ההסטוריה.

הגעתי כמו בכל שנה לבית הכנסת, כולם כבר ישבו על הרצפה (כפי שנוהגים בבית האבלים), וחיכיתי לשמוע את מגילת איכה. כבר ציפיתי שכמו בכל שנה, זה יהיה זמן שבו 'ארחף' למחשבות רחוקות, ואקווה לא להיות רעבה מדי בצום הזה.

קריאת המגילה החלה, ופתאום קראתי את הפסוקים הראשונים:

"איכה ישבה בדד... היתה כאלמנה... בכו תבכה בלילה, ודמעתה על לחיה, אין לה מנחם מכל אוהביה, כל רעיה בגדו בה, היו לה לאויבים".

לא יכולתי שלא להיזכר באותו ראש חודש ניסן. במבטים של הילדים הכועסים. בצעקות של ההורים. בבכי של האימהות. בשקט האומלל של הגברים. בהלם שהשתרר לשמע בשורה כל כך קשה. כאילו בישרתי להם שכרגע מת אדם שהיה יקר ללבם.

הם לימדו אותי שיעור משמעותי ביותר על יהדות עמוקה, יהדות שנמצאת מעל מושגי הזמן והמקום. יהדות אמיתית.

באותו הרגע הבנתי.

הבנתי שכך, בדיוק כך, אנחנו אמורים להתאבל על המקדש בתשעה באב. אנו אמורים לבכות על אובדן האחדות והשלום בעולם כולו. להצטער על היעלמות השכינה והקדושה מחיינו בארץ ישראל. לכאוב את חורבנו של המרכז הרוחני והתרבותי, שאיחד את כל העם סביבו.

מאז, בכל שנה כשמגיע תשעה באב, אני חווה מחדש את המקרה ההוא, את אותם האנשים שמצד אחד אני לימדתי אותם על היהדות שבארץ ישראל של היום, אך מצד שני, הם לימדו אותי שיעור משמעותי ביותר על יהדות עמוקה, יהדות שנמצאת מעל מושגי הזמן והמקום. יהדות אמיתית.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:48   01.01.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. פרקי עיון - ירושלים עיר הקודש........  
בתגובה להודעה מספר 2

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.05.12 בשעה 03:43 בברכה, פילוביץ שחף

תוכן עיניינים...:-
1. שמות ירושלים וכינוייה.
2. תולדות העיר.
3. העיר העתיקה ואתריה.
4. ירושלים הבירה.
5. שכונות בעיר החדשה.
6. מרכזיותה של ירושלים במסורת היהודית.

יקי
חבר מתאריך 4.4.02
14360 הודעות, 63 מדרגים, 113 נקודות. ראה משוב יום ראשון כ''ח באייר תשע''ב 01:19 20.05.12

ירושלים - עיר אחת הרבה שמות
http://www.drivehq.com/web/yakov/jr_shmot.htm

danielco2
גולש אורח
   17:20   12.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מ-ד-ה-י-ם!  
בתגובה להודעה מספר 2

במבי
חבר מתאריך 5.11.07
6993 הודעות
   13:47   06.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. היום כ''ח באייר - יש טקס זכרון ליהודי אתיופיה  
בתגובה להודעה מספר 2

שלא הגיעו לארץ.

אתר ההנצחה נמצא ליד תחנת הדלק אלון רמת רחל, בדרומה של ירושלים בואכה בית לחם

"אַל-תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים-- בְּבֶן-אָדָם, שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה" (תהילים קמ"ו ג')

danielco2
גולש אורח
   17:21   12.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ברק המשיך את דרכו של רבין !  
בתגובה להודעה מספר 0

ירושלים גם בתקופתו לא הייתה נושא למיקוח. הוא פשוט ויתר עליה בכזו מהירות, שלא הספיק להתפתח שם שום ויכוח.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   08:47   27.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מושל פלורידה-אחי הנשיא בוש:ירושלים תהיה בירת ישראל לנצח  
בתגובה להודעה מספר 0

מושל פלורידה-אחי הנשיא בוש: ירושלים תהיה בירת ישראל לנצח
08:01, 27 אפריל 2004 / ו' באייר תשס"ד

בחגיגות העצמאות בדלריי ביץ' שבפלורידה אמר אמש ג'ב בוש,
מושל המדינה ואחיו של הנשיא, כי "אף נשיא אמריקני לא הכיר
בזכותה של ישראל להשאיר התנחלויות; ההתנחלויות הללו הן בית
לאלפי בני אדם ויש בהן בתי ספר ותשתיות".

עוד אמר מושל פלורידה כי "ירושלים תהיה בירת ישראל לנצח".

את הידיעה פרסם העיתון "בוקה ראטון ניוז".
http://www.a7.org/news.php3?id=77123

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:22   12.06.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. רבין המשיך את דרכו של בן גוריון = ירושלים מאוחדת לנצח!!  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.06.04 בשעה 19:23 בברכה, פילוביץ שחף

https://rotter.net/forum/gil/5515.shtml

http://www.4law.co.il/tap1.pdf

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   08:30   14.09.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. סרט נדיר/בן גוריון:''ריבונו של עולם, איך נשארנו בחיים''  
בתגובה להודעה מספר 7

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.05.12 בשעה 03:26 בברכה, פילוביץ שחף

בן גוריון באחד מראיונותיו הנדירים בטלויזיה (שחור לבן) מדבר ההשוואה וההבדל בין העם הארמני לבין הפלשטינים, "פליטים שמיטים", יש רק שתי אפשרויות: "1. שלום או 2. השמדת מדינת ישראל", "ירשלים והגולן לעולם לא נחזיר", "אני הייתי שם, ריבונו של עולם איך נשארנו בחיים", "חזרה לגבולות 67" ועוד.....

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

וכאן הסרט המלא:

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

מסמך זה אקטואלי מאוד לזמן הזה הרבה יותר מתמיד, במיוחד ששרון ופרס נוהגים לצטט את מורם ורבם דוד בן-גוריון כשנוח להם ואילו הם שוכחים את מה שאמר יצחק רבין ז"ל הי"ד בממשלה, בכנסת, בטלויזיה בכלל, באו"ם ובעצרת לרגל 3000 שנה לירושלים בוושינגטון בפרט מספר שבועות לפני הרצחו:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=5515&forum=gil

להלן תמלול הסרט/המסמך הנדיר בתמונות שנלכדו מהסרט - 57 תמונות:

והיום יש להם כשרון...?!

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

מצ"ב קישור לתת-אשכול רילוונטי לנושא:
43. סף מלחמת העצמאות.......................
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5391&omm=43&viewmode=

__

2 ימים לרצח: ''יועץ עראפת שואל, האם פרס ינצח בבחירות''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5614&forum=gil&omm=447&viewmode=threaded

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום רביעי כ''א באדר א' תשס''ח    20:01   26.02.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מה חשב בן גוריון על חלוקת ירושלים ?!  
בתגובה להודעה מספר 7

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.02.08 בשעה 20:02 בברכה, פילוביץ שחף

מה חשב בן גוריון על חלוקת ירושלים
פרסום ראשון: 24/02/08, 20:48

בן גוריון דרש "לעקור כל הבדלה בין ירושלים העתיקה, המזרחית, ובין ירושלים המערבית" וליישב את השטחים שסביבה. ח"כ וילן חושב אחרת.
שמעון כהן

בימים אלה, בהם מנסים תומכי רעיון חלוקת הבירה לחפש אסמכתאות וצידוקים לעמדותיהם, החלו להישמע גם ציטטות מראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, המצדיקות את חלוקת ירושלים. חבר הכנסת אבשלום וילן איש מר"ץ הפך את בן גוריון לתומך נלהב של חלוקת הבירה באבחת משפט. לעומתו נראה שמשפטים ארוכים של בן גוריון העידו על עמדות אחרות לחלוטין.

חבר הכנסת אבשלום וילן קבע בימים האחרונים כי "דוד בן-גוריון, שצפה את הדילמה למרחוק, אמר בנאומו הפומבי האחרון, ב-1973, כי יהיה מוכן לוותר על מזרח ירושלים תמורת מאה שנות שלום". ממשיך וילן וקובע כי "בן-גוריון הבין את שהרב עובדיה יוסף, הרב מצגר וקיצונים דתיים לדורותיהם ממאנים להבין, שבירושלים אפשרית רק פשרה פוליטית המנותקת לחלוטין מהקונפליקט הדתי...". את דבריו אמר וילן במסגרת מתקפה על דברי הרב הראשי הרב יונה מצגר שקבע כי "כי על הערבים המתפללים במסגד אל-אקצה להכיר בכך, שירושלים שייכת רק ליהודים. וכי למוסלמים יש כבר את מכה ומדינה, ואין להם צורך במקום קדוש שלישי..." .

לעומת דברים אלה של חבר הכנסת וילן קובע נחרצות העיתונאי יוסף עברון, שראיין בשעתו את בן גוריון, כי מדובר בשיבוש ציני של כוונת ראש הממשלה הראשון. לטעמו מדובר אף ב"גנבת דעת, שלא תסולח".
תזכורת: 'יוסף "עבו" עברון - 'מתי שותק שמעון פרס?''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=127&viewmode=threaded

עברון מצטט את דבריו של בן גוריון הקובע כי "אין ספק, שבין השטחים שגבורת צה"ל החזירה לרשותנו, השטח החשוב והיקר ביותר הוא ירושלים העתיקה ו ס ב י ב ו ת י ה. ידעתי שאין בעולם ובארץ זו מקום יקר בעיני עמנו וקרוב ללבו ומעורה בו כירושלים זו, שהפכה בירת ישראל לנצח נצחים... יש רק דרך אחת להבטיח למעשה ולנצח נצחים את יהדותה וישראליותה של ירושלים וסביבותיה, ממזרח העיר ועד מורד הר הצופים, מצפונה עד אחרי שדה התעופה בעטרות, קלנדיה בלע"ז, ומדרומה ועד קבר רחל אמנו...שומה עלינו ליישב, את הרובע היהודי בתוך ירושלים, שנחרב ונהרס על ידי הערבים, ואת סביבותיה של ירושלים בכל השטחים הריקים והבלתי מיושבים, ממזרח, מצפון ומדרום על ידי יישובן של משפחות יהודיות מתושבי ירושלים החדשה ושאר חלקי הארץ, וממתנדבים יהודים מהתפוצות. עלינו לעקור כל מחיצה והבדלה, בין ירושלים העתיקה, המזרחית, ובין ירושלים החדשה, המערבית, ולהפוך שתיהן לעיר אחת, מאוחדת ומושלמת על תושביה היהודים והלא יהודים, עם עירייה אחת נבחרת לפי החוק על ידי כל תושביה וכפופה למרות הריבונית של מדינת ישראל... אולם גם זה אינו הכול: עלינו לתכנן ולהקים בזמן הקרוב ביותר ובמאמץ הגדול ביותר יישובים יהודיים בצפונה, במזרחה ובדרומה של ירושלים, עד קבר רחל אמנו, כמובן מאליו...רק מפעל התיישבות זה בתוך ירושלים העתיקה וסביבותיה יחזיר לעולמים את ירושלים לעם, לעם אשר יצר בעיר זו ערכים בני אלמוות ועשה עיר זו למשוש תבל גם בחורבנה ובגלותה, ויגדיל שמה וכבודה בתוך הפרחתה והעלאתה למרכז רוחני ומדעי מהגדולים והחשובים בעולמנו המתחדש ותתקיים בימינו הנבואה: מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים". את הדברים אמר בן גוריון במליאת הכנסת ימים אחדים לאחר מלחמת ששת הימים.

לדברי עברון "דוד בן גוריון לא חזר בו מדעתו על ייחודה של ירושלים עד יומו האחרון. ב-13 ביולי 1972, שנה וחצי לפני מותו, שב והצהיר בראיון עמי: "אף פעם לא אמרתי להחזיר את כל השטחים, אמרתי מ ח ו ץ ל י ר ו ש ל י ם ו ל ר מ ת ה ג ו ל ן, וגם זאת, בתנאי, שהערבים יהיו מוכנים לכרות עמנו ש ל ו ם א מ ת, וכיום אני מסופק, אם הם מוכנים לכך..." ולאחר הרהור קצר הוסיף: אילו הסמכות הייתה היום בידי, לא הייתי מורה על פירוק התיישבויות והחזרת שטחיהן לערבים: דבר אחד הוא להחזיר מדבר שומם – ודבר אחר הוא להחזיר שטח פורח מיושב על ידי יהודים...". היה לו, כנראה, חוש נבואי באשר להתנהגותם ומהלכיהם של יורשיו בשלטון, שהישרדותם הפוליטית עדיפה בעיניהם על פני שלמותה של מדינת ישראל ושל ירושלים כבירתה הנצחית".

ובאשר לדברי ח"כ וילן אומר עברון כי מדובר בציטוט מתוך "משפט ציני קצר, שאותו דלה וילן מתוך דבריו של בן גוריון. מדובר במשפט המבטא יותר ספקנות מאמונה ב"מאה שנות שלום עתידיות" עם הערבים, בדומה לאמרה בערבית של 'בוקרה פיל משמיש' ".

עוד על דברי בן גוריון אודות היחס לירושלים מצטט עברון: "אם יש לעם ולארץ נשמה – הרי ירושלים היא נשמתה של ארץ ישראל ושל העם היהודי. אנו יודעים מה היא ירושלים לנו – מאז דוד המלך ועד היום. אין עיר בעולם, אפילו לא אתונה ורומא, שמילאה זמן כה רב תפקיד כה גדול בחיי עם, כפי שמילאה ירושלים בחיי העם היהודי. הזיקה הנפשית העמוקה למולדת הקדומים של ישראל, לירושלים וללשון העברית, שבה נתחבר ספר הספרים, אלה הם המעיינות העמוקים והנאמנים, שמהם שאבו פזורי ישראל את הכוח המוסרי הנפשי בגולה לעמוד מאות בשנים בכל קשיי הנכר ולהתקיים עד בוא הגאולה הלאומית.

הלאומיות והאמונה של ישראל קשורות זו בזו, מראשיתו של עמנו ועד היום. וכשם שלא ויתר העם היהודי במשך אלפי שנה על אמונתו, על ייחודו הלאומי ועל תקוותו לשוב לציון ולירושלים – למרות רדיפות שלא היו דוגמתן בהיסטוריה האנושית – לא ויתרה ישראל על ירושלים , העיר שהיא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה הישראלית, מאמונת ישראל ונשמת עמנו. השרידים היקרים מהעבר הגדול העומדים על תלם בעיר זו, שבועת האמונים לעיר קדשנו, שדור אחרי דור חזר עליה, בכל הנדודים, מעל נהרות בבל לפני יותר מאלפיים שנה ועד ימינו אלה. הניסיונות במשך כל ימות הגולה לשוב לעיר זו, על אף כל התלאות והצרות שפגשו את מחונני ירושלים. היישוב היהודי שלא פס מעיר זו במשך הדורות – כל אלה עשו את ירושלים לנקודת המוקד של האהבה, הגעגועים, השאיפות והתקוות של העם היהודי". את הדברים הללו נשא בן גוריון בכנסת ביום ה-31.7.1967. לתשומת לב הגולש אבשלום (אבו) וילן.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/172040

תזכורת:

שרון: ירושלים שלנו לעולמי עד
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#21

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#0

רה''מ רבין ז''ל הי''ד:''אין שתי ירושלים'' !!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#1

רבין המשיך את דרכו של בן גוריון = ירושלים מאוחדת לנצח!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#7

סרט נדיר/בן גוריון:''ריבונו של עולם, איך נשארנו בחיים''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#24

הרמטכ''ל: ירושלים - הסיבה לחיינו כאן
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#26

פרופ' אריה זריצקי: ''הקרב על ירושלים - מדוע העם שותק?''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#27

גם ח''כ מרציאנו קרא לחיזוק ירושלים
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#30

נתניהו: לא ניתן יד לחלוקת ירושלים
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#31

שיר לירושלים מנערה משדרות‏
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#32

------

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   04:44   14.06.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. האם עובדים עלינו באתר לזיכרו של רה''מ לשעבר יצחק רבין??  
בתגובה להודעה מספר 0

פ"ש שלום.

>>>>שים לב, באתר משרד ראש הממשלה לזכר ראש הממשלה החמישי יצחק
>>>>רבין, כאן:
>>>>http://www.pmo.gov.il/rabin/neomim.html
>>>>
>>>>שים לב לשני הנאומים האחרונים המוצגים... פרס נובל לשלום
>>>>באוסלו ב-94\12, והנאום האחרון ב-95\11.
שנה שלמה והאחרונה
>>>>בחייו של רבין ללא כל נאום משמעותי.
>>>>כאילו ש-לא היה לו נאום חשוב ביותר, בנושא 3000 שנה לירושלים!!
>>>>עובדים עלינו...

בברכה
א.ק.

חנן עזרן ''החשפן'' למעשה אתה ''החסמן'' https://rotter.net/forum/gil/5871.shtml

מרציפן
גולש אורח
   08:22   15.06.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יש מורשת רבין ויש מורשת שרון  
בתגובה להודעה מספר 0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   07:35   31.07.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. איתמר רבינוביץ מכר אדמה שנתרמה לאונ'.....לאוייב !!  
בתגובה להודעה מספר 0

האוניברסיטה"העברית" "מכרה" 96 דונם לפלסטינים

האוניברסיטה העברית בירושלים העבירה לפלסטינים , קרקע שנתרמה להם על ידי משפחה יהודית ב-1933! 96 (!) דונם אדמה במזרח ירושלים תמורת הסכום המגוחך של 1.1 מיליון דולר !

הידיעה מציינת גם שחברת אגד מכרה לפלסטינים 12 דונם באזור התעשייה הירושלמי עטרות - היהודי .

ארווין מוסקוביץ רצה לקנות את הקרקע והיה מוכן לשלם עליה פי שלוש ויותר מהצעת הרשות הפלסטינית, כשפנה לאוניברסיטה הם טענו בפניו שהם חוששים שמוסקוביץ יבנה באזור שכונה יהודית ותדמיתם בפני התורמים תפגע . לכן החליטו להעביר את הקרקע לארגון טרור

הקרקע הזאת נמצאת בשכונת בית חנינא . גורמים ממשלתיים ניסו לקנות אותה , אך המו"מ עלה על שרטון

אוריה קניג , אדם המעורב בקניית קרקע בירושלים ובמזרחה , מסר לעיתון שהקרקע הוצעה לגורמים היהודים ב100,000 דולר לדונם (כלומר 9.6 מיליון לכל השטח) סכום שהוא כמעט פי תשע מהמחיאר בו נמכרה הקרקע לפלסטינים ומופקע לכל הדעות

הייתה להם הצעה לפחות ב3.3. מיליון דולר . 10 מיליון זה הסכום בו הם הציעו את הקרקע ליהודים אחרים .

מחיר מקסימלי על 96 דונם זה קצת יותר ממיליון דולר ????!!

עובדה שהיה גורם ממשלתי שנסוג מהקנייה ברגע האחרון .
אם להאמין להניג , הסכום המופקע שדרשה האוניברסיטה הכריע אותו.

התורמים היו מתהפכים בקברם אילו היו יודעים מה נעשה בקרקע שתרמו
למען אוניברסיטה יהודית.

אם ארויין מוסקוביץ מוכן לשלם לך כפול ואני מאמין שזה כך אני מכיר את הבנאדם אישית .. למה שתמכור את הקרקע לאויבך ?

אין זה סוד שחלק נכבד מהסטרטגיה הפלשתינית היא לרכוש קרקעות . דברים אלו נכתבו במנשרים שהופצו בקרב האוכלוסיה הכבדה .

ארווין מוסקוביץ מוכן לשלם הון עתק עבור קרקעות של פלסטינים . אני מתערב שעל קרוב ל100 דונם הוא היה מוכן לשלם הרבה יותר מ 2.2 מיליון דולר .

הכתבה בידיעות חייבת להיות מוצת בפני תורמי האוניברסיטה היהודים התמימים בחו"ל . זה מעשה נפשע שלא יסולח , צריך לסגור את האוניברסיטה הזאת

מכרו אדמה לפלסטינים ,למרות שהיה להם הצעה יותר טובה ממדינת ישראל.
זכרו כי כל פלסטיני המוכר אדמה או בית בירושלים דינו מוות ,ראה מקרה נקבת השילוח . ואם באמת האוניברסיטה מכרה את האדמה במחיר כל כך עלוב ועוד לפלסטינים .....הם ראוים להפסקת תקציב בדיוק בגובה ההפרש שהם מכרו.

פשוט לא להאמין שיש עוד אוניברסיטה פלסטינית בירושלים.

הידיעה נלקחה מידיעות אחרונות מסוף שבוע זה.

https://rotter.net/forum/gil/5614.shtml הלקסיקון השלם - פרשת רצח רבין

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   12:14   21.12.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ''אני 30743, יצחק רבין''  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.12.04 בשעה 22:11 בברכה, פילוביץ שחף

דברים/נאומו של יצחק רבין כרה"מ של מדינת ישראל,
בקונגרס האמריקני, בוושינגטון, 26 ביולי 1994

פרשנות לנאום שלעיל

כותרת: בקשר לנאום השלום של רבין.
מאת: עזרא הסופר
נשלח ביום: 21.12.2004 שעה: 21:57:27

תגובתי הראשונה היא בחילה קשה, נוכח מילים יפהפיות שמאחוריהן אך שקר.
ברור שהנאום לא נכתב ע"י רבין עצמו, שהעברית שלו היתה דלה ופשוטה כשל עגלון לא-מלומד. איזשהו משורר חצר כתב את הנאום הזה, שכל כולו שבח והלל למצב בלתי ראלי, שאינו קיים במציאות וכל כולו אשליות ילדותיות. הנאום מדבר על מצב של שלום ואחווה בין היהודים והערבים, כשברור שאין לו כל בסיס להשען עליו. הנאום גדוש לעייפה דברי חנופה לאוייב הערבי. בנאומו מצייר רבין את הערבים כעם שחלום חייו הוא השלום והשקט, בעוד שמאה השנים האחרונות הוכיחו את ההיפך הגמור.

יש בנאום הזה מליצות, שרק רכיכות חסרי חוליות מסוגלים להוציא מקולמוסם: למשל המליצה על "צחוקו של התינוק בעמן שמעיר ישנים בירושלים העברית", או המליצה על כך ש"שני העמים יושבים בצילה של אותה תאנה ואוכלים מפריו של אותו גפן" - אלה הן מליצות רוויות חנופה חולנית, שמבטאות פחד ממלחמה - פחד שגורר מתן מחמאות ללא כיסוי לאוייב צמא דמים, פחד שגורר היסמכות על אשליות בדבר אנושיותו של האוייב.

רבין כמובן לא כתב את השטויות האלה. הן חוברו ע"י אנשים חולים, שהוזים על שלום שאיננו נמצא אפילו באופק. מה חבל שרבין אימץ את הטקסט החולני הזה והקריא אותו בתור נאום הסטורי שלו, של ראש ממשלת ישראל. העובדה שרבין אימץ את הנאום הזה, מוכיחה שהוזי השלום גנבו את דעתו ע"י מלים יפות ונשגבות, שבסך הכל כיסו על שקר ועל אשליות.

רבין כניראה היה אדם פשוט מאד מבחינה רוחנית, וכשהביאו לפניו תאורים רומנטיים מולחנים היטב אודות "השלום הקסום" - הוא נפל שולל לרצונו להשתייך גם הוא ל"גזע המשוררים". לפתע ניראה לו נחות מדי עיסוקו הגשמי במלחמות להבטחת הקיום הפיזי של עם ישראל, והוא רצה להיות גם הוא משורר... והוא התפתה להאמין ששיר יפה חייב גם להתגשם למציאות. כמה חבל ששירי השלום האלה הם אבות השקר והכזב.

במלים קצת יותר גסות: אנשי שקר וכזב הגישו לרבין בולשיט בעטיפה יפה ומושכת, והכסיל נפל בפח.

11. גדעון מגיב לנאום של רבין ז''ל הי''ד......

קראתי את הנאום הזה ואף שמעתי אותו במו אזני וראיתי אותו בשידור ישיר בטלוויזיה.

כמה שהוא כתוב יפה. וכמה שהוא דמגוגי ומכיל חצאי אמיתות (שהם לפעמים גרועים משקר) וגם כמה שקרים קטנים.

צריך לזכור שהנאום נישא בחזית הבית הלבן במסגרת השלום עם ירדן -זה שלום שלכאורה הוא חסר כל בעיות או משקעים .אבל זה לא נותן שום זכות לספר שקרים כדי לרכוש את אמון השומעים.

בואו נבחן את חלק מתוכן הדברים אחד לאחד.

1.הנאום מציין עד כמה כולם מייחלים לשלום. וזה שהמלך חוסיין גם הוא בא ללחוץ יד ולהשכין שלום. האם העם בירדן רוצה בשלום?? רבין מציין עד כמה העמים שואפים לשלום.
האם זה באמת נכון?? במבחן הזמן -לא נראה שזה נכון. עובדה. השלום עם ירדן מוכח שהוא כלי ריק.

2.הנאום מדגיש את ענין נצחיותה של ירושלים במורשת העם היהודי. כמה היא חשובה לנואם.
ובכן, האם עשה הנואם כל שביכולתו שלא להפקיר אותה לידי הפלשתינים??? לא ברור כ"כ.

3.הנאום מציין את חללי השיירות לירושלים בזמן המצור הערבי שרבין פקד עליהם. בלשון המעטה אפשר לומר כדי לא להסתבך בבזיון המת -שיש לו יד ורגל בחלק מהכשלונות והנפגעים של מס שיירות .הוא דאג מאד לא להיות שם בתופת למרות שהיה מפקד בכיר במרחב.

4."אנו זוכרים את הימים היפים של סבך המלך וכו'" ממש ימים יפים. כל מלחמת השחרור על רוב מוראותיה בחזית המרכז היתה תוצאה של פעילותו של סבא של המלך וצבאו (כולל השיירות לירושלים והחללים שהנואם מקונן עליהם) ובסרקאזם אפשר לומר שזאת אכן היתה פעילותו של המלך עבדאללה סבו של חוסיין "למען השלום ".

אלה רק מס דוגמאות שאפשר וצריך לבדוק כשבאים לבחון את תוכן הנאום הנמלץ והנרגש. זה נאום יפה מאד מבחינת המבנה ומקצב אבל בעייית צאד מבחינת התוכן.

בברכה

גדעון.

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=28&v

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   09:36   28.01.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. להכיר בירושלים כבירת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0

´להכיר בירושלים כבירת ישראל´
08:51, 28 ינואר 2005 / י"ח בשבט תשס"ה

ארגון בני ברית קנדה מנהל מאבק להכרה קנדית בירושלים כבירת ישראל. זאת באמצעות תביעה לרשום אזרחים קנדים שנולדו בירושלים, כילידי ישראל.

ארגון בני ברית קנדה מנהל מאבק להכרה קנדית בירושלים כבירת ישראל. זאת באמצעות תביעה לרשום אזרחים קנדים שנולדו בירושלים, כילידי ישראל. כיום אזרח קנדי שנולד בירושלים, אינו יכול לבקש כי בדרכונו יירשם שהוא יליד ישראל.

כתבתנו רותי אברהם מוסרת כי דויד מטס יועצו המשפטי של ארגון בני ברית הגיש בקשה לרשום בדרכונו של נער בן 17, מטורונטו, את ישראל כארץ בה נולד. הנער נולד בירושלים. לדברי מטס שלטונות קנדה סירבו לבקשתו ומדובר לפיכך באפלייתו של הנער לעומת אזרחים קנדיים אחרים המורשים לציין את ארץ לידתם בדרכוניהם.

לדבריו על שולחנו נערמו בקשות נוספות דומות.

סגן נשיא ארגון בני ברית פרנק דימנט אמר כי מדובר באפלייה וכי הסירוב לרשום את ארץ לידתו של הנער, ישראל, בדרכון, היא פגיעה בשוויון ופגיעה בזכויות היסוד שלו.

יתירה מכך, לדבריו מדובר בנסיון קנדי "לגדוע את הקשר הבלתי ינותק שבין המדינה היהודית לבין בירתה הלאומית, דתית והסטורית".

סוכנות JTA מציינת כי בארה"ב החלו קבוצות יהודיות לנהל מאבק דומה, מול השלטונות האמריקנים אשר אינם מכירים בחלקה המזרחי של ירושלים כבירת ישראל.
http://www.a7.org/news.php3?id=101857

https://rotter.net/forum/gil/5515.shtml#7

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=28&

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   07:58   07.02.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. רייס תבעה לדון על ירושלים בהסדר הקבע  
בתגובה להודעה מספר 0

רייס תבעה לדון על ירושלים בהסדר הקבע
07:08, 7 פברואר 2005 / כ"ח בשבט תשס"ה

http://www.a7.org/data/images/2005/02/06/rice_s.jpg

במהלך ביקורה הראשון בישראל כשרת החוץ של ארצות הברית תבעה הגברת קונדוליסה רייס משר החוץ שלום ולאחר מכן מראש הממשלה שרון שלא לנקוט פעולות חד צדדיות בירושלים. שרון בתגובה: לא נפגע בריבונותנו בירושלים.

באופן מפתיע ובניגוד לציפיות שביקורה הראשון של שרת החוץ האמריקנית החדשה יהיה מעין ביקור נימוסין שיעבור על מי מנוחות וללא תביעות ספציפיות מצד האמריקניים, דרשה אתמול הגברת קונדוליסה רייס בפגישותיה עם שר החוץ סילבן שלום ועם ראש הממשלה אריאל שרון שלא לנקוט פעולות חד צדדיות בירושלים מפני שהדבר יפריע לאבו מאזן. "בסוגיית ירושלים צריך לדון בהסדר הקבע", הוסיפה. ראש הממשלה שרון השיב לגברת רייס כי "אין לנו כוונה לוותר על הריבונות שלנו בירושלים אך יחד עם זאת, אין לנו כוונות לפגוע בפלשתינים".

שר החוץ שלום הבהיר לגברת רייס כי ישראל לא תסכים לערעור מעמדה במזרח ירושלים. "חשוב שארה"ב תדע שלישראל יש דרישות לגיטימיות שיש להן גיבוי משפטי", אמר, "העובדה שכרגע איננו דנים בכך אינה מורידה מתוקף הטענות שלנו בנושא".
http://www.a7.org/news.php?id=102724

תזכורת:
https://rotter.net/forum/gil/5515.shtml#7
14. להכיר בירושלים כבירת ישראל

https://rotter.net/forum/gil/5515.shtml#14

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5484&forum=gil&omm=56&vi

אורן אדרי
גולש אורח
   22:44   14.03.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ממשלת קנדה:''להחזיר דרכונים בהם נכתב ''ירושלים,ישראל''  
בתגובה להודעה מספר 0

אלת ציד
חבר מתאריך 30.8.02
14699 הודעות 21:26 14.03.05

ממשלת קנדה: להחזיר דרכונים בהם נכתב בטעות - "ירושלים, ישראל"
פקידי מחלקת הדרכונים הקנדית דרשו מכמאה נושאי דרכונים קנדים להחזיר את דרכוניהם כדי שניתן יהיה לתקן בהם שגיאה: "מקום לידה: ירושלים - ישראל"; מחלקת הדרכונים: "קנדה אינה מכירה בירושלים כחלק ממדינת ישראל ואנו לא שוקלים שינוי במדיניות זו משום שהדבר יהיה מנוגד להחלטות מועצת הביטחון"
מאת: עומר כרמון | עודכן: 08:39 14/03/2005 חדשות NFC

זוג אמריקני תובע בארה"ב: לכתוב בדרכון בנם את מקום הולדתו - "ירושלים-ישראל"

----

מחלקת המדינה האמריקנית התחרטה: ירושלים אינה נמצאת בישראל

----

הוצאת ספרים בריטית נכנעה ללחץ הערבי; תסיר הכיתוב: "ירושלים - בירת מדינת ישראל"

----

פקידי מחלקת הדרכונים הקנדית דרשו לאחרונה מכמאה נושאי דרכונים קנדים להחזיר את דרכוניהם כדי שניתן יהיה לתקן בהם שגיאה: "מקום לידה: ירושלים - ישראל".

דבר הטעות נודע לממשלה הקנדית לאחר שבטורונטו נידונה תביעה שהוגשה בידי ארגון 'בני ברית-קנדה', נגד סירובה של ממשלת קנדה לרשום בדרכונו של אליהו יהושע בן ה-17, כי הוא יליד ירושלים בישראל.

במהלך המשפט התברר כי ישנם דרכונים בהם נכתב הדבר. הדבר נודע למשרד החוץ הקנדי והם דרשו ממחלקת הדרכונים לתקן מייד את הטעות.

"הממשלה מתקנת טעות מנהלתית", נמסר ממחלקת הדרכונים הקנדית. "קנדה אינה מכירה בירושלים כחלק ממדינת ישראל ואנו לא שוקלים שינוי במדיניות זו משום שהדבר יהיה מנוגד להחלטות מועצת הביטחון של האו"ם.

כידוע, מצב דומה שורר ברוב מדינות העולם. לפני כשנה וחצי תבעו ג'וזלין ודן אודנהיימר את מחלקת המדינה האמריקנית בשל סירובה לרשום בדרכונו של בנם, אפרים, כי הוא הוא יליד "ירושלים-ישראל". בדרכונו של אפרים כתוב "ירושלים" בלבד.

הממשל האמריקני אינו מכיר בירושלים כבירת ישראל. במסמכים אמריקנים רשמיים לא מצוין שם ארץ ליד שמה של ירושלים, כפי שמקובל לגבי ערים אחרות בעולם.

ממשל בוש, כקודמיו, מסרב להכיר בטענות ישראל לגבי ירושלים, בטענה שאינו רוצה לקבוע עובדות לפני שיתבררו תוצאות המו"מ בין ישראל לפלשתינים.

לפני שנה הגישה מחלקת המדינה לאישור הקונגרס את בקשות התקציב שלה לשנת 2004. בבקשת התקציב המקורית, הופיע סעיף המבקש להתיר למחלקת המדינה לרשום בדרכונו של אזרח אמריקני יליד ירושלים, כי הוא נולד ב"ירושלים - ישראל". כמה ימים מאוחר יותר התברר, כי מישהו במחלקת המדינה האמריקנית, העביר פס על הסעיף ומחק אותו.

לפני כשנה וחצי נכנעה ללחץ הערבי הוצאת הספרים הותיקה והמכובדת, הארפר קולינס (בשליטת איש העסקים רופרט מורדוך המחזיק בכלי תקשורת רבים בבריטניה) ושינתה באטלס העולם החדש שלה את הכיתוב הנוגע לעיר ירושלים.

הכיתוב המקורי היה: "ירושלים - בירת מדינת ישראל". לאחר מחאות של ארגונים מוסלמים, שונה הכיתוב ל: "ירושלים בירת ישראל בפועל אך עובדה זו נתונה במחלוקת".

נוצר ביום: 14/03/2005
רשימות נוספות: עומר כרמון

עמנו הוא לב האנושות-וארץ ישראל-לב עמנו.

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   10:57   18.03.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תדהמה בקרב הפלשטינים בירושלים המזרחית.....  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 18.03.05 בשעה 11:06 בברכה, פילוביץ שחף

לחץ כאן » חשיפה: מה שרון והתקשורת לא מגלים לנו?

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   08:42   24.05.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ''שאלו שלום ירושלים'' (אבל באמת)  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 24.05.05 בשעה 08:45 בברכה, פילוביץ שחף

הערה: יש לקרוא את הקטע הבא לאחר סיום הקטע שלפניו.

http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   20:51   05.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. 38 שנים לשחרור ירושלים  
בתגובה להודעה מספר 0

38 שנים לשחרור ירושלים
20:33, 5 יוני 2005 / כ"ז באייר תשס"ה

אחה"צ התקיימה התהלוכה המסורתית של ההתיישבות העובדת והמועצות האזוריות, בשעה 22:00 תתקיים עצרת ההודיה המסורתית בישיבת מרכז הרב בירשלים, בה יטלו חלק יו"ר הכנסת, רבנים ואישי ציבור.

ירושלים היא העיר הגדולה בישראל, הן מבחינת שטח השיפוט שלה והן מבחינת מספר התושבים המתגוררים בה. בסוף שנת 2004 מנתה אוכלוסיית העיר כ-706 אלף נפש, כ- 10% מכלל תושבי המדינה.

מהלשכה המרכזית ליסטטיסטיקה נמסר כי האוכלוסייה היהודית מהווה כמעט 65% מכלל תושבי העיר, האוכלוסייה המוסלמית מהווה 32% מכלל תושבי העיר, האוכלוסייה הנוצרית – 2%, וכ- 1% הם עולים (וצאצאיהם) שהגיעו לישראל במסגרת חוק השבות, אולם אין להם סיווג דת במרשם האוכלוסין.

למעלה משליש (35%) מאוכלוסיית ירושלים הם ילדים מתחת לגיל 15, יותר מאשר אחוז הילדים בגילים אלה בכלל הארץ (28%), וכפול מאשר בתל אביב-יפו ובחיפה. חלקם של בני 65 ומעלה מכלל תושבי ירושלים (8%) נמוך מהממוצע הארצי (10%), וכחצי מחלקם של הקשישים בתל-אביב-יפו ובחיפה.

חלקם של הילדים באוכלוסייה הערבית בירושלים גבוה – 42% , ואחוז בני 65 ומעלה קטן – 3%, ואילו חלקם של הילדים באוכלוסייה היהודית הוא 32% וחלקם של בני 65 ומעלה – 11%.

בירושלים כ-177 אלף משקי בית – 9% מכלל משקי הבית בישראל. משק בית ירושלמי מונה בממוצע כמעט ארבע נפשות (3.8, לעומת 3.4 בממוצע הארצי), והוא גדול ממשקי הבית בערים הגדולות האחרות במדינה: ראשון לציון (3.2 נפשות בממוצע), חיפה (2.6), ותל אביב-יפו (2.3).

גידול האוכלוסייה בעיר:

במהלך שנת 2004 גדלה אוכלוסיית ירושלים בכ- 13 אלף תושבים, 1.9% יותר תושבים מאשר ב- 2003. אחוז גידול זה גבוה מהממוצע הארצי (1.7%), וגבוה מזה שנרשם בחיפה
(0.0%) ובראשון לציון (1.3%). בשנת 2004 בפעם הראשונה מזה שנים אחוז הגידול בירושלים היה נמוך מאשר בתל אביב-יפו (2.1%).

מקורות גידול האוכלוסייה העיקריים בירושלים הם: ריבוי טבעי (מספר לידות פחות מספר פטירות) גבוה, ומצד שני מאזן הגירה פנימית שלילי (מספר תושבים הנכנסים לעיר נמוך ממספר התושבים היוצאים ממנה להתגורר ביישובים אחרים). כמו כן, מתווספים לאוכלוסיית העיר גם עולים חדשים אשר מגיעים לירושלים כאל מקום השתקעות ראשון .

ריבוי טבעי ופריון – במהלך שנת 2004 נולדו לתושבי העיר כ- 19,600 תינוקות המהווים 13% מכלל התינוקות שנולדו בישראל במהלך שנה זו.

בירושלים ריכוז גבוה של אוכלוסייה יהודית-חרדית ואוכלוסייה ערבית בעלות דפוסי פריון גבוה. על פי נתוני 2003, שיעור הפריון הכולל (מספר לידות ממוצע לאישה לאורך חייה) של הנשים בירושלים עומד על כמעט 4 ילדים לאישה (3.96). שיעור זה גבוה מהשיעור הארצי (2.95), והוא כפול מזה של נשים בשלוש הערים הגדולות האחרות במדינה: תל אביב-יפו (1.97), חיפה (1.79) וראשון לציון (2.02).

מאזן הגירה פנימית – בשנים האחרונות עוזבים את ירושלים בממוצע מדי שנה כ- 6,000 תושבים יותר מאשר עוברים אליה. במהלך שנת 2004 נכנסו לירושלים כ- 11.4 אלף תושבים מיישובים אחרים, ואילו מספר העוזבים את ירושלים נאמד בכ-18 אלף תושבים. יותר ממחצית העוזבים (8,900) עברו ל-8 היישובים הבאים: בית שמש (כ-2,200 תושבים), תל אביב-יפו (כ-1,600), מעלה אדומים (כ-1,400), מודיעין-מכבים-רעות (כ-800), ביתר עילית (כ-800), מבשרת ציון (כ-700), מודיעין עילית (כ-700), ובני ברק (כ-700).

השתקעות ראשונה של עולים בירושלים –במהלך שנת 2004 השתקעו בירושלים כהשתקעות ראשונה 2,307 עולים חדשים, המהווים 11% מכלל העולים לישראל בשנה זו. מתוכם, 740 עולים מארה"ב, 435 עולים מבריה"מ לשעבר, ו- 425 עולים מצרפת. בשנים האחרונות מסתמנת ירידה בחלקם של העולים מבריה"מ לשעבר המשתקעים בעיר, לעומת עלייה בחלקם של עולי ארצות הברית, קנדה וצרפת.

עולים משנת 1990 ואילך המתגוררים בעיר – בירושלים התגוררו בסוף שנת 2003 מעל ל-57 אלף תושבים שהם עולים אשר הגיעו לישראל בשנת 1990 ואילך, והם מהווים 5% מכלל העולים לישראל בשנים אלו. הם כוללים כמעט 31 אלף עולים מבריה"מ לשעבר, קרוב לעשרת אלפים עולים מארצות הברית וקנדה, מעל לארבעת אלפים עולים מצרפת, וכאלף ושבע מאות עולים מאתיופיה.
http://www.a7.org/news.php?id=114005

http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

yoske
גולש אורח
   19:21   06.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. שרון: ירושלים שלנו לעולמי עד  
בתגובה להודעה מספר 0

שרון: ירושלים שלנו לעולמי עד
יום שני, 6 ביוני 2005, 18:29 מאת: מערכת וואלה!

ראש הממשלה, אריאל שרון, נאם הערב בגבעת התחמושת לרגל יום ירושלים: "ירושלים שלנו לעולמי עד - היא העוגן, שורש חייו ואמונתו של העם היהודי", אמר. כמה ממתנגדי ההתנתקות ניסו לקטוע את נאומו בקריאות "יהודי לא מגרש יהודי".

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   20:33   09.08.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מוסה חוסייני:''אנו עם של 80 מיליון, והמדינה היהודית...  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 09.08.05 בשעה 20:35 בברכה, פילוביץ שחף

מוסה חוסייני לבן גוריון:
"אנו עם של 80 מיליון, והמדינה היהודית תפריע את אחדותינו"

ציטוט זה נאמר בשיחת אקראי בן בן גוריון לבין מוסה חוסייני
לכשנפגשו ביציאה מביתו בתאריך 8.3.1938, דהיינו לפני 67 שנה.

את השיחה הזו רשם דוד בן גוריון ביומנו, עמ' 11-12, ארכיון בן-גוריון.

והיום שאני שומע ומקשיב היטב לדברי אבו מאזן, אבו עלאא ושות' ממשיכי
משנתו ומורשתו של יאסר עראפת ממשיך דרכם של משפחת חוסייני, עלינו
להבין וגם אם זה אמת כואבת, שהערבים בכלל וערביי ישראל בפרט אולי
שינו טקטיקה או איסטרטגיה.....

אבל בהחלט לא שינו כהוא זה את חלומם לסיים הלכה למעשה את קיומה של היישות הציונית - מדינת ישראל, אנו רואים, קוראים ושומעים זאת בכל מערכות החינוך, ההסברה, ההסתה בכלל ובמשא המתן שהם מנהלים כיום עם ממשלת שרון-פרס.

את סיום רישום זה ביומנו, מסיים בן גוריון:

מוסה חוסייני מסיים את שיחתו:
"לעולם לא"

בן גוריון משיב לו לסיום:
"אין ל"עולם לא" בהסטוריה."

מקור:
15.''במאבק למדינה'' - המדיניות הציונית בשנים 1936 - 1948
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6288&forum=gil&archive=#15

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   07:53   11.08.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. תמונה בלעדית של קומץ פעילי הימין שעדיין לא במעצר מנהלי  
בתגובה להודעה מספר 0

הפרובקטור
חבר מתאריך 6.7.05
253 הודעות 02:02 11.08.05

תמונה בלעדית של קומץ פעילי הימין שעדיין לא במעצר מנהלי

כשבכמה רשתות תקשורת התנגדו לסיקור המפגן האדיר בכותל בטענה שמדובר
בקומץ מפגינים.....

החלטתי לכתוב להם את הכתבה.

"קומץ מפגיני ימין קיצוני הגיעו הערב לרחבת הכותל והחלו בתפילות
ולחשים מוזרים ......"

שוטרים רבים הוזעקו למקום ודאגו לבל מפירי החוק יתפרעו......

חברי הועדה: פרופ' הלל וייס, פרופ' אריה זריצקי, פרופ' דוד חן, יו"ר רו"ח ישראל יעקב ורקר, אדיר זיק ז"ל

12. גלוי דעת לצבור, לעתונות, לתקשורת בעקבות העתירה לבג''ץ בפרשת רצח רבין
https://rotter.net/forum/gil/6663.shtml#12

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון כ''ה באייר תשס''ז    06:53   13.05.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מבחן התוצאה !!  
בתגובה להודעה מספר 0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום חמישי כ''ז בחשון תשס''ח    22:35   07.11.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. הרמטכ''ל: ירושלים - הסיבה לחיינו כאן  
בתגובה להודעה מספר 0

באירוע הצדעה של ארגון 'צוות' לצה"ל חציון 40 שנה לשחרור ירושלים נשא הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, דברים, ובהם קבע כי ירושלים מהווה הסיבה והתכלית לחיים בישראל. עוד אמר הרמטכ"ל כי צה"ל יעשה הכול כדי להותיר את ירושלים בירתו הנצחית של עם ישראל.

"ירושלים מסמלת את הטעם ואת התכלית של חיינו כאן. על מה ולשם מה אנו לוחמים. נמשיך ונעשה כל שלאל ידינו על מנת להבטיח כי ירושלים תישאר לעולמי עד בירת ישראל. וכפי שאמר הנביא ישעיהו לפני 2700 שנה: "על חומותיך ירושלים הפקדתי שומרים כל היום וכל הלילה..."

באירוע נכחו נשיא המדינה, שר הביטחון, שרי הביטחון בעבר משה ארנס ואיציק מרדכי. הרמטכ"ל לשעבר יעלון, ראש עיריית ירושלים ואישים נוספים.

אשכנזי הביע בדבריו שמחה על כך שלמרות היות השירות בצה"ל חובה הרי שצעירים רבים מתגייסים מתוך תחושת שליחות. "צה"ל הוא צבא העם המגייס אל שורותיו נערות ונערים מכל קצות העם על-פי חוק שירות הביטחון. עם זאת, רבים רואים, לשמחתנו, בשירות הצבא לא רק חובה שכל אחד בתורו חייב בה, אלא בעיקר שליחות. בעיקר תקפים הדברים לגבי אלו שבחרו להקדיש את מיטב שנותיהם, את כוחותיהם ואת מרצם לשירות ארוך שנים בצבא ההגנה לישראל, מתוך תחושה עמוקה ופשוטה כי זה מה שצריך ונכון, כדי להבטיח את קיומה, ואת ביטחונה של מדינת ישראל".

"כל דור, תרם ותורם את תרומתו שלו לביטחון ישראל. כל דור בתורו מציב את הנדבך שלו בחומת המגן. אנו, לובשי המדים של היום, יודעים להוקיר ולהעריך את שהציבו, בנו ועשו אלו שקדמו לנו, את פועלם של הדורות הקודמים שהניחו את המסד ואת התשתית לבניינו של צה"ל היום, לעוצמתו, ליכולתו המקצועית, ולא פחות חשוב מכך – לרוח המפעמת בו", דברי הרמטכ"ל.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/168274

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי ג' בכסלו תשס''ח    18:54   13.11.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. פרופ' אריה זריצקי: ''הקרב על ירושלים - מדוע העם שותק?''  
בתגובה להודעה מספר 0

הקרב על ירושלים - מדוע העם שותק?
פרופ' אריה זריצקי 13.11.2007 14:04

מדוע הימין נטש את הרחובות ?

פרופ' אריה זריצקי קורא להנהגת הימין "לגלות עוז" ולחשוף את "האמת" הידועה לה על רצח רבין. לדעתו - תנאי הכרחי ליציאה לרחובות בקרב על ירושלים הוא גילוי האמת, ו"המתיימרים להנהיג את העם לא יקבלו תמיכה עד שלא יוכיחו שהאמת הצרופה לנגד עיניהם".

תריסר שנים לאחר הרצח האיום הסתיים השבוע של "פסטיבל רבין" בפעם ה-11, כ-6 שבועות לאחר "פסטיבל השלום" ה-14. מה הקשר בין המשכו של "תהליך השלום" (13 בספטמבר, 1993) לבין ההתנקשות בראש ממשלת ישראל (4 בנובמבר, 1995)? התשובה המקובלת על אמצעי התקשורת וה"אליטות" היא, בקיצור, "מורשת רבין". –האומנם?

"מנהיגי ישראל" משתדלים בכל מאודם למסור את ערש תרבותנו ואת בירתנו הנצחית לאויבינו הנחרצים, והעם שותק. זה אותו העם שיצא לרחובות בהמוניו פעמים אין-ספור כדי למחות נגד "אוסלו" והצביע פעמים אחדות בבחירות הכלליות למפלגות ולמנהיגים שהבטיחו את ההיפך (רבין ב-1992, נתניהו ב-1996, ברק ב-1999, שרון ב-2001) עד שהתפכח, הפסיק להפגין כמעט לחלוטין ונמנע מהליכה לקלפי (כשליש ב-2003 וב-2006).

וכעת מנהיגי ה"ימין" תמהים: מה קרה? מדוע העם שותק? האם לא ברור? הלא כל מי שמתנגד למורשת רבין שייך לכאורה לאספסוף שאשם בהסתה לרצח, אותו ציבור פושע ר"ל שמתנחל ב"שטחים פלסטיניים" ומתנכל לתושביהם השלווים והאומללים! כיצד הגענו למצב שבו הציונים, חלוצי המאה ה-21 התמימים מוקעים כגזענים, ובד-בבד תומכי האיסלאמו-פשיסטים - אותם פושעים מ"מחנה השלום" שכבר הביאו עלינו ועל ערביי ארץ-ישראל מלחמות עקובות מדם (ועוד ידיהם נטויות) - משתבחים בהומאניות?

בין לחץ על הברקס...

כדי להבין את הציבור היהודי, הבה ניזכר בקצרה במה שהתחולל לפני הרצח ואחריו עד היום הזה.

במשך 1995, כשראש הממשלה יצחק רבין נוכח בטעות הבסיסית של התהליך אליו הוא הובל (בעל כורחו) ע"י "פושעי אוסלו", הוא החל להאט את שלביו; בשפתו של עזר וייצמן המנוח למשל: "רבין לוחץ על הברייקס, בעוד פרס לוחץ על הגאז". רבין היה הגון דיו להודות כי ניסיון הנפל של הרעיון התימהוני-משיחי, להביא את רב-המרצחים ערפאת ועשרות אלפי הטרוריסטים מטוניס כדי שישמרו על היהודים נכשל, ובגדול. אולם במקום להפסיק את התהליך לחלוטין, רבין לא היה נחרץ דיו להלחם בפרס וב"פודלים שלו". יתירה מזו, כששיעור תומכיו בסקרים צנח וכשהתברר שהוא יפסיד בבחירות הקרבות, הוא נגרר (שוב, בעל כורחו) להפגנת הכוח תחת הכותרת "כן לשלום – לא לאלימות", אשר בסיומה הוא נרצח ע"י בני עוולה. כצפוי (נזכור את אזהרותיו של אדיר זיק ז"ל), מייד לאחר ההתנקשות החל מסע ההסתה (שתוכנן מראש!) נגד רוב העם, שהתפכח מהתהליך והפגין בהמוניו ובאופן דמוקראטי נגד מנהיגיו דאז. מניותיו של נתניהו הגיעו לשפל, ורק בטחונו-העצמי המופרז של פרס מנע ממנו את בחירתו כראש הממשלה. עדיין לא ידוע לנו מה גרם לביבי ולכל הבאים אחריו להמשיך בתהליך השלום-לכאורה, אולם ברור, שההסתה המתוזמרת היטב קושרת את ידינו: כל "המתנגד לשלום" נחשב מיידית ל"רוצח רבין ומורשתו", וכל ה"כתומים" שצפו נכוחה את שיתרחש לאחר גירוש היהודים האכזרי והאנטישמי מחבל עזה נחשבים כמורדים. וכולנו, הנאמנים לארץ, לעם ולמורשת ישראל, נעזבנו גם ע"י מנהיגינו, אשר כעת מצפים שנצא לרחובות.

אין טעם לצאת לרחובות

לעניות דעתי, העם לא יצא לרחובות בימים אלה ואף אין כל טעם לעשות זאת. לעומת זאת, הדרך הנכונה ואולי היחידה להלחם ב"אליטות", שלא יוותרו על ההגמוניה וילחמו בשיניהם ובציפורניהם כדי להמשיך ולשלוט ב"אספסוף", היא לגלות מי היה זה שירייתו הרגה את רבין, ומדוע.

חברי "הועדה לחקר רצח רבין" ואזרחים רבים אחרים הגיעו למסקנה חד-משמעית שהירי הקטלני ברבין התרחש רק לאחר כניסתו למכונית, וכי הגרסה הרשמית על אירועי ההתנקשות אינה נכונה, היא זדונית ומחפה על פשע שלטוני (וראו שמץ מהעדויות בעתירה לבג"ץ, שנדחתה, באתר שכתובתו:http://x.2all.co.il/atira229-06). אנו טוענים, שהחלק הראשון (עד כניסת רבין למכונית) בוים ע"י השלטון, וכי הרצח בוצע ע"י גורם שידע על כך, השתלט על האירוע ורצח את רבין בפועל.

שלא תהיינה אי-הבנות: איננו יודעים מי היה הרוצח, ואיננו טוענים שיגאל עמיר לא התכוון לרצוח או שלא היה בין היוזמים. אולם אין כל ספק מהנתונים הרבים שבידינו (יש מקום לכתבה מיוחדת על כך!) שכדוריו של עמיר לא פגעו אנושות (אם בכלל) ברבין.

ציבור גדל והולך אינו מאמין יותר במערכות שעוסקות בהסתרת פרטי ההתנקשות הפוליטית, באמצעותה הן רודפות את הימין בגלוי וללא עכבות במטרה לקעקע את מדינת ישראל כמדינת היהודים למען היהודים. ציבור זה לא יצא יותר לרחובות בהמוניו, עד שלא תיחשף העלילה ויתגלה(ו) הרוצח(ים) שעדיין מתהלך(ים) חופשי(ים) ואולי אף ממשיך(ים) לנהל את חיינו. יתירה מזו: רבים ממנהיגי הימין כבר יודעים את האמת, כי כדורי עמיר לא רצחו את רבין, אך אין להם העוז והאומץ לצאת עימה בגלוי מחשש שיכונו ע"י האליטות השולטות כ"שותפים לרצח שרוקדים על הדם".

בנוסף לכך, רבים מהכותבים התמימים ששואלים היכן הוא הציבור הקדוש הזה בקרב-על-ירושלים אינם מוכנים אפילו להתבונן בעדויות שאספנו. תנאי הכרחי ליציאתנו לרחובות הוא גילוי האמת. כמובן, יש הרבה מה לעשות אחר-כך, אך שום דבר לא יסייע בידינו עד שתיחשף הקנוניה הכפולה הזו. והמתיימרים להנהיג את העם לא יקבלו את תמיכתו כל עוד לא יוכיחו שהאמת הצרופה לנגד עיניהם.

* פרופ' אריה זריצקי הוא פרופ' לגנטיקה באוניברסיטת בן גוריון חבר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי וחבר הועדה לחקר רצח רבין.

http://www.mishpaton.com/?l=he&a=36346

תזכורת:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&omm=0

ירושלים
http://www.israblof.com/?l=he&c=2248

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון ח' בכסלו תשס''ח    17:21   18.11.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. ד''ר גיא בכור מביא נתוח של קידר שי-ם אין לה קשר לאיסלאם  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 18.11.07 בשעה 17:33 בברכה, פילוביץ שחף

עמוסכ
חבר מתאריך 11.4.04
16857 הודעות יום ראשון ח' בכסלו תשס''ח 16:40 18.11.07

6. גיא בכור מביא נתוח של קידר שי-ם אין לה קשר לאיסלאם

הכל בלוף אחד גדול:

ד"ר מרדכי קידר מאוניברסיטת בר-אילן מסביר מהיכן צמחה קדושת ירושלים, בדת שנוסדה והתפתחה במדבר הערבי שכיום נמצא בשטח סעודיה. איך זכתה ירושלים להתייחסות אסלאמית למרות שאינה מופיעה בקוראן ולו פעם אחת? הוא מסביר כי ירושלים באסלאם אינה אלא עניין פוליטי.

מאת ד"ר מרדכי קידר | [email protected] | 18/11/2007

ירושלים, לפחות העיר העתיקה ומקום המקדש, מופיעה כדרישה פוליטית פלסטינית מאז שחרורה מהכיבוש הירדני לפני יותר מ-40 שנה, למרות שמעולם היא לא הייתה בירה של שום דבר באסלאם, ואפילו לא הייתה בירת אזור פלסטין לאחר הכיבוש המוסלמי במאה השביעית. הבירה הייתה רמלה. לכן נשאלת השאלה: מהיכן צמחה קדושת ירושלים בדת שנוסדה והתפתחה במדבר הערבי שכיום נמצא בשטח סעודיה? איך זכתה ירושלים להתייחסות אסלאמית למרות שאינה מופיעה בקוראן ולו פעם אחת?

לשם כך עלינו להתחקות אחרי גלגולי רעיון קדושת ירושלים באסלאם. נביא האסלאם, מוחמד, רצה למשוך אל דתו שלושה שבטי יהודים שחיו בנוה מדבר בשם "ח'יבר" על יד העיר אלמדינה, ולשם כך קבע לקהילת המוסלמים את כיוון התפילה צפונה, לירושלים, כמו היהודים. אלא שהם לא נפלו בפח שהוא טמן להם, ולא אימצו את האסלאם. לאחר מכן הוא נלחם בהם, שחט את הגברים ולקח את הנשים, כולל בת של אחד מראשי השבטים שנשא לאישה. לאחר שחיסל את שבטי היהודים הללו לא היה לו עניין בכוון התפילה שלהם, והוא הפנה את התפילה דרומה, לעיר מכה שהייתה אז מרכז של עבודת אלילים, ושאותה הוא כבש מאוחר יותר, וירושלים נזנחה.

באותם ימים הייתה למוחמד קבוצת תומכים בעיר אלטאא'ף, הנמצאת יומיים הליכה ממכה. בלכתו לטאא'ף ובחזרה היה מוחמד מבלה את הלילה בכפר בשם אלג'יעראנה, והמסורת המוסלמית מספרת שעל יד הכפר היו שני מסגדים, המסגד הקרוב ("אלמסג'ד אלאדנא") והמסגד הרחוק ("אלמסג'ד אלאקצא"), שבאחד מהם הוא היה מתפלל לפני צאתו לדרך של יום שלם, לטאא'ף או בחזרה למכה. הקורא (פרק 17 פסוק 1) מספר שלילה אחד נעשה למוחמד נס, והבורא לקח אותו אל המסגד הרחוק כדי להראות לו את אותותיו. בני דורו של מוחמד הבינו את הפסוק כפשוטו, שכן הם ידעו ש"אלמסג'ד אלאקצא" נמצא על יד אותו כפר בדרך לטאא'ף. עד יום מותו בשנת 632 לא ביקר מוחמד בירושלים.

25 שנים לאחר מותו של מוחמד הועברה בירת האימפריה המוסלמית ממכה לדמשק, על אפם וחמתם של הנאמנים למוחמד ולמורשתו, ובדור שלאחר מכן הפכה דמשק, בזכות השלל, הביזה והמלקוח שבזזו המוסלמים בפרס, בביזנטיון ובמקומות רבים אחרים, לעיר עשירה, עיר של מותרות, חגיגות, הוללות ושיכרות, אשר לא הייתה תועבה שלא אחזו בה אנשי דמשק בחזקה. מצבה המוסרי הירוד גרם לנאמנים למורשת מוחמד להכריז על תושבי דמשק ככופרים, ולכן התארגנו בשנת 682, חמישים שנה אחרי מות מוחמד, תחת פיקודו של עבדאללה בן אלזובייר, מרדו בח'ליף ומנעו מתושבי דמשק מלעלות למכה לחג'. המרד הפוליטי והצבאי נמשך שמונה שנים, אך בינתיים צריך לעלות מידי שנה לחג', וזו מצוות יסוד באסלאם. מה עשו? חיפשו מקום אלטרנטיבי לחג', מקום שיש לו הילה של קדושה, שיאפשר לח'ליף להכריז עליו כמקום עלייה לרגל במקום מכה.

באותן שנים עברו יהודים ונוצרים רבים לאסלאם, כנראה רק כלפי חוץ, כדי להשתחרר מעול המיסים הכבד שהושת עליהם, ועם הצטרפותם לאסלאם הם נשאו בלבם ובפיהם את רוממות ירושלים עיר הקודש, וכך הגיע לאסלאם רעיון קדושת ירושלים. הח'ליף בחר בירושלים כמקום עליה לרגל אלטרנטיבי, אך נזקק לתימוכין בכתבי האסלאם שיאפשרו לו לצבוע את החלטתו בצבע אסלאמי. לשם כך נלקח אותו פסוק בקוראן המדבר על נס הנסיעה בלילה "למסגד הרחוק", חובר לו פירוש חדש, המספר שמסגד אלאקצא ("הרחוק") נמצא בירושלים, ושמוחמד הוסע אליו בלילה, עלה לרקיע השביעי, ובדרך הצטרפו אליו נביאי הדתות הקודמות – היהדות והנצרות – אברהם, משה, אהרן, וישו. בשמים הם התפללו מאחורי מוחמד, והמשמעות של התפילה מאחוריו היא שהם מקבלים עליהם את עול מלכותו, וכל זה מתחת כסא הכבוד, כלומר, שהמלכת האסלאם על היהדות והנצרות היא עניין של החלטה שנפלה על כס הכבוד.

כדי לבסס עוד את העברת החג' לירושלים נבנתה כיפת הסלע במרכז הר הבית כדי שמסביבה ייערכו ה"הקפות", והיא נבנתה בשמונה קירות, במטרה לסמן שהיא כפולה בקדושתה מהכעבה במכה שיש לה רק ארבעה כתלים. כמו כן זוייפו אז מסורות בעל-פה ("חדית'") שיוחסו למוחמד, ובהן הוא מעלה את חשיבות של ירושלים אפילו מעל חשיבותה של מכה.

אחרי שמונה שנים של מרד, הצליח בית אומיה לחסלו ולהעביר בחזרה את החג' למכה והסיפורים על ירושלים נזנחו. הם הוצאו שוב לציבור על ידי צלאח א-דין במאה ה-12, כשרצה המצביא המוסלמי להלהיב את הלוחמים לקראת מלחמתו בצלבנים. לאחר ששוחררה ירושלים היא שוב נזנחה, בעיקר כדי שלא תערער את ההגמוניה של מכה ומדינה.

הסיפור על הנסיעה של מוחמד בלילה לירושלים כל כך חשוב לאסלאם, שכן הוא נותן לגיטימציה לאסלאם כדת שלא באה לעולם כדי לחיות בשלום עם הדתות הקודמות, אלא להחליף אותן, להרוס אותן ולבנות את עצמה מחורבותיהן. לכן האסלאם "איסלם" את האישים החשובים המופיעים בתורה ובתנ"ך, בנה מסגדים על בתי כנסת, כנסיות ומנזרים (ראה בדמשק, באיסטנבול, בספרד ועוד), וקבע חוקי השפלה על היהודים והנוצרים. הטלאי הצהוב הוא המצאה מוסלמית מהמאה התשיעית. רבים מהרעיונות הפילוסופיים וההלכתיים של האסלאם הם חיקוי למקור היהודי. על פי גישת האסלאם, היהודים, ואחריהם הנוצרים, סילפו וזייפו את כתבי הקודש, ולכן היושב במרומים זועם עליהם (על פי הקוראן פרק 1 פסוק 7), לקח מהם את הנבואה ונתנה למוחמד, וכך היהדות והנצרות איבדו את משמעותן הדתית. לכן אין בכלל מקומות הקדושים לדתות אלה, וכל טענה יהודית או נוצרית לבעלות על מקום קדוש כלשהו היא טענת שווא של דת שהפכה – על פי האסלאם – לדת של הבל ("באטל"). המוסלמים לכן כלל לא מתרשמים מהטענה היהודית שירושלים הייתה בירת הממלכה היהודית, הן בימי בית ראשון והן בימי בית שני, בגלל הטענה הפשוטה: דוד ושלמה היו מוסלמים! ואין זה פלא: על פי הקוראן (פרק 3 פסוק 19) "הדת אצל אללה היא האסלאם", וכך האסלאם איסלם גם את ריבון העולמים.

מכאן שהדרישה הישראלית לריבונות על ירושלים היא סתירה ליסוד אמונה באסלאם, האמונה שהיהדות סיימה את תפקידה בעולם, ולכן אסור למוסלם באיסור חמור לאפשר ליהודי – שהוא על פי האסלאם "בן חסות" (אהל ד'מה") – לשלוט במקום שמשם עלה-לכאורה מוחמד למרום, ומכאן עקשנות הפלסטינים לקבל לידיהם את ירושלים. יהודים יכולים לחיות תחת כנפי האסלאם ושלטונו, אבל לא לכבוש ארץ שהייתה מוסלמית, ובוודאי לא לשלוט בעיר שמוחמד – על פי טענתם – עלה ממנה למרום. שליטה בירושלים תתן לפלסטינים לגיטימציה אסלאמית, כמעט כמו הלגיטימציה הדתית שיש למלך סעודיה עקב היותו האחראי על מכה ומדינה. ולהיפך, אם הם יוותרו על ירושלים ליהודים הם יואשמו על ידי מוסלמים רבים בבגידה באסלאם.

ירושלים באסלאם אינה יותר מאשר עניין פוליטי: מוחמד ניסה לבסס את מעמדו בעיני היהודים באמצעות התפילה אליה, הח'ליפים מדמשק אימצו אותה כמקום עליה לרגל עקב בעיה פוליטית של המרידה במכה, צלאח א-דין השתמש בה להלהיב לוחמים, והפלסטינים כיום אימצו אותה כחותם הכשר דתי למדינתם, אשר כלל לא בטוח שתקום.

היום עומדת בפני ראשי מדינת ישראל המציאות ההיסטורית של ירושלים: מצד אחד – עיר מרכז האמונה היהודית מאז דוד המלך ועד היום, עיר המרכז הדתי והפולחני היהודי, עיר בירת הממלכתיות היהודית במשך כ-900 שנים ומחוז חפצם, תקוותם ותפילותיהם של יהודים מארבע קצוות תבל, ומצד שני – עיר שהאסלאם אימץ אותה רק משום שהיא קדושה לאחרים, עיר שכל "קדושתה" נובעת מבעיות פוליטיות, עיר שנזנחה במשך רוב שנות האסלאם.

מעניין שירושלים משמשת בידי התנועה האסלאמית בישראל כקרדום לחצוב בו לגיטימציה פוליטית אנטי-ציונית בקרב המוסלמים בארץ ובחו"ל, תחת חסות החוק של מדינת ישראל. החפירות שמנהל הווקף באמצעות טרקטורים בהר הבית נועדו גם הן להוכיח את בעלות האסלאם על קדשי היהדות.

לכן כל מי שקדשי ישראל יקרים לו חייב להעלות קול ברמה, לבל יהין ראש ממשלתנו להתייחס לעיר הקודש כאל עוד פיסת נדל"ן מרחוב כרמיה, למכור אותה בעבור אשליה של שלום עם מי שלא רואה בנו בעלי זכות על ארצנו, רק כדי לתת לנשיא בוש הישג מזרח תיכוני כלשהו, וכדי לשרוד בשלטון עוד מספר שבועות או חודשים. ירושלים אינה עוד מגרש או בית של ממשלת ישראל, אלא לב לבו ההיסטורי והדתי של כל עם ישראל.

...
http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=623

_______

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום ששי כ''ז בכסלו תשס''ח    23:39   06.12.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הפרלמנט הפלשתיני: ''ירושלים שלנו''  
בתגובה להודעה מספר 0

הפרלמנט הפלשתיני: "ירושלים שלנו"
פרסום ראשון: 06/12/07, 21:57

הפרלמנט הפלשתיני אישר בקריאה ראשונה חוק חדש האוסר ויתור על ירושלים. בקרוב יועבר החוק לאישור סופי של אבו מאזן.
דלית הלוי

אחמד בחר, ממלא מקום יו"ר הפרלמנט הפלשתיני ומראשי החמאס, מסר כי הפרלמנט אישר בקריאה ראשונה בישיבות שנערכו היום (6 בדצמבר) ואמש חוק האוסר באופן מוחלט לוותר על ירושלים, אשר הוכן ע"י חבר הפרלמנט אחמד אבו חלביה (חמאס) בוועדת החוקה וועדת ירושלים הפרלמנטאריות.

סעיפי החוק החדש קובעים, כי:

"(שטח) ירושלים הוא אדמה פלשתינית, ערבית אסלאמית בגבולותיה המוכרים בתקופת הח'ליפות האסלאמית".

"ירושלים בגבולותיה, אתריה הארכיאולוגיים, המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות הוא ווקף (הקדש) של הדורות הפלשתיניים, הערביים והאסלאמיים".

"חל איסור ואם ייעשה כן ייחשב בטל ומבוטל לדון, לוותר, לשאת ולתת או להתמקח על חלק כלשהו של ירושלים ואין לקיים מו"מ או משאל עם בנושא זה".

"כל מי שידון, יוותר, ישא וייתן או יתמקח על חלק כלשהו של ירושלים הרי הוא כמי שביצע פשע של בגידה ויחולו עליו על העונשים הפליליים... ולא יחול עליו (על הפשע) התיישנות לעולם".

עוד ציין בחר, כי הפרלמנט יתכנס בקרוב לישיבה נוספת לאשר את החוק בקריאה שנייה על מנת להעבירו לאישור יו"ר הרשות הפלשתינית.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/169263

----------

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון כ''ט בכסלו תשס''ח    05:09   09.12.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. גם ח''כ מרציאנו קרא לחיזוק ירושלים  
בתגובה להודעה מספר 0

גם ח"כ מרציאנו קרא לחיזוק ירושלים
פרסום ראשון: 07/12/07, 08:40

ח"כ יורם מרציאנו מהעבודה קרא לשלמות הבירה ואמר "היום אני מסתכל על המנהיגים ולא מאמין איך אפשר לוותר על הנכס היהודי של עם ישראל?
עוזי ברוך

חברי מפלגות שונות הגיעו אמש לאירוע "ONE ירושלים" והתחייבו לשלמות ירושלים ופעול לחיזוקה. השר לשעבר נתן שרנסקי, העומד בראש התנועה אמר, "כאשר ירושלים בסכנה אנחנו מתגייסים לקרב- מתי ירושלים בסכנה? כשאויבים מאיימים? תמיד הם מאיימים, אבל כאשר בא הרגע כשאחד ממנהגי ישראל מדבר על החלוקה אז אנחנו בסכנה אמיתית. כך עשינו כשירושלים הייתה בסכנה בקמפ דייוד. באו 450000 איש והפגינו נגד החלוקה. היום אנחנו עוד פעם במצב שיש אנשים שמעיזים לכך. וחשוב שנתגייס ונגן עליה. זה מאוד סמלי כשיש חכים מכל הסיעות, ירושלים נמצאת מעל מחלוקת פוליטית והיא חשובה מכל מפלגה", אמר.

"ירושלים חשובה מבחינה פוליטית היסטורית דמוגרפית,כלכלית, אבל קודם כל היא בסיס הזהות שלנו לב העם היהודי. זה לא מיקרי כשאני עמדתי בבית משפט ברוסיה ושופט אמר לי מה יש לך להגיד אמרתי לכם אין לי מה להגיד אבל לעם שלי אומר:" לשנה הבאה בירושלים הבנויה".

ח"כ זאב אלקין מקדימה לא שבע רצון מהתוכניות שמציעים חברי מפלגתו, "יש רגעים בחיי כל איש שניכנס לפוליטיקה שבהם הוא צריך להבין שיש נושאים שהם לא בפוליטיקה כמו ירושלים. אין קואליציה ואופוזיציה בנושא ירושלים. כנסת ישראל לא תיתן לחלק את ירושלים. לא במקרה חתמו 70 חכים על ההתחייבות הזאת. לא ניתן לנהל מו"מ על דברים שהם בלב של העם היהודי. ירושלים היא לא עסקת נדלן. אחדותה של ירושלים ועתידה כשלמה ומאוחדת".

"ירושלים היא העוגן שורש חייו של העם היהודי מזה למעלה משלשת אלפים שנים בירתה של עם ישראל לנצח נצחים" – מדברי אריאל שרון כשהיה רוה"מ אני ממליץ לחלק מאנשי מפלגתי שמתיימרים להציג את משנתו של אריאל שרון להבין שמי שמציג את ירושלים לחלוקה לא ראוי להנהיג את המדינה".

ח"כ יורם מרציאנו מהעבודה הפתיע בבואו לכנס ואמר "היום אני מסתכל על המנהיגים ולא מאמין איך אפשר לוותר על הנכס היהודי של עם ישראל? אני איש מפלגת העבודה גאה. אם בן גוריון היה רואה את מעשי המנהיגים היה מסתכל עליהם כמו מטורפים. אני איש של יצחק רבין שגם לא היה מדבר על ירושלים. אני איש של שלום אבל מי שמדבר על ירושלים לא רוצה שלום. העם היהודי רוצה שלום ומתנגד לחלוקת ירושלים .ירושלים בירת ישראל תישאר מאוחדת לנצח נצחים".

כתבנו בכנסת מציין כי בשבוע שעבר התראיין ח"כ מרציאנו לערוץ אל ג'אזירה בכנסת אך בתום הראיון סירב להתראיין בנושא שלמות ירושלים לערוץ 7.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/169274

----------

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום רביעי ג' בטבת תשס''ח    17:02   12.12.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. נתניהו: לא ניתן יד לחלוקת ירושלים  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.12.07 בשעה 17:11 בברכה, פילוביץ שחף

נתניהו: לא ניתן יד לחלוקת ירושלים
מהתקשורת נכתב ע"י אביב חזן | בתאריך: 07.12.07

לאתר של בנימין נתניהו
http://www.bnetanyahu.com/info.php?id=10

בנאום שנשא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו במסגרת הקמפיין - ירושלים אחת, אמר כי:
"עם ישראל לא הקריב את חייליו כדי שממשלה זו תוותר על ירושלים. הר הבית בידנו
והר הבית ישאר בידנו." בנוסף לכך, דיבר נתניהו על החטופים: אלדד רגב, אהוד גולדווסר,
גלעד שליט ורון ארד ואמר: "ציון הלא תשאלי לשלום אסירייך. אנחנו שואלים היום לשלומם
של החטופים: אלדד רגב, אהוד גולדווסר, גלעד שליט ורון ארד- אלה האסירים שצריך לשחרר."

בנאום הוסיף ואמר בנימין נתניהו : "ציון הלא תשאלי לשלום אסירייך כתב יהודה הלוי, אבל היום
אזרחי ישראל החופשיים הם שצריכים לשאול לשלום ציון. היום ממשלת ישראל מסגירה שטחים רבים
מציון. דבר כזה עוד לא קרה לנו".

נתניהו האשים את ממשלת ישראל בכך שהיא מתכוונת למסור חלקים ממזרח ירושלים תוך עצימת
עיניים מוחלטת מהמציאות. "צה"ל יוצא - החמאס נכנס. כל אחד יודע זאת. מזרח העיר מגנה על מערב
העיר וצריך לשמור אותה בידינו. דוברי הממשלה אומרים בהיתממות האם אלו שכונות להן התפללנו?",
אמר ניו"ר הליכוד ברמזו על דבריו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, "התשובה היא שהתפללנו לחזור
לעיר העתיקה, להר הבית ולמקומות הקדושים. אלה המקומות שבהם נצרבה הזהות היהודית, אבל גם
עליהם מוכנה הממשלה הזאת לוותר. הממשלה מוכנה לוותר גם על הביטחון וגם על המורשת. נשאלת
השאלה למי הם ימסרו את המקומות האלה? לשכנים שהם רודפי שלום? שכנים שרוצים דו-קיום? הם מוכנים
למסור אותה לגרועים באויבינו, לאלה שמשליכים רקטות על יישובינו ורוצים להשמידנו. ה'אגן הקדוש' זה השם
האופנתי שבו מכנים את העיר העתיקה. הם רוצים למסור אותו כביכול לערבות בינלאומית. גם בלבנון, כשצה"ל
יצא החיזבאללה חזר ללבנון לשלוט שם, והחמאס ישלוט בעיר העתיקה אם נצא".

"שתי הסברים קיימים להתנהלותה של הממשלה. ההסבר הראשון הוא שהממשלה נגועה בעיוורון מדיני שקודם כל
חולים בו ראשיה, הנסיגה בצפון והנסיגה בהינתקות - בשניהם הקימו בסיסים קיצוניים. הם לא למדן דבר מזה, כי
הם מתכוונים להמשיך בצעדי התקפלות. ישנו הסבר נוסף כי עיוורון מדיני פועל באמצעות ובמקביל לגורם נוסף:
אובדן דרך מוסרי וערכי, הינתקות מערכי הנצח של ישראל. ומה הפלא? בממשלה זו מכניסה שרת החינוך את לימוד
הנכבה - אותה מסכת כזבים שמכשירה את הקרקע לחיסולנו . הכללת הנכבה בתוכנית הלימודים זה סימן לאותה
הידרדרות עמוקה, ואם יש משהו שנעשה כשנקים את הממשלה הבא נחליף את הנכבה בציונות".

מר נתניהו הוסיף ואמר כי:"אם הממשלה הזאת מוכנה ללמד את הכזבים של אויבנו היא מוכנה להחזיר להם גם את הר
הבית. זה רפיון זמני אך מסוכן. שרשרת הדורות תמיד הייתה מוצקה עד עכשיו. אנחנו יכולים לשאול בשביל מה התפללו
יהודים להר הבית? אני חושב שבהשקפה הרדודה של חלקים בעם הזה אין חשיבות לסמלים היסטורים. כשאויבינו רצו
להנציח את חורבן יהודה הם בנו את שער טיטוס, וזה לא מקרי שבמהופך - כשהרצל רצה לסמל את תקומת היהודים
בארצם הוא קבע את ציון - ציונות בירושלים. אני חושב שאנחנו לא יכולים לדבר על ציון והחלק הקדוש שגם עליהם
מדברת הממשלה לתת. תשאלו את אסירי ציון, החיילים שנלחמו בירושלים. והחג היום חנוכה שבו לחמו המכבים
במלחמתם: מי ימלל גבורות ישראל אותם מי ימנה? אנחנו נימנה!".

כל אחד מאיתנו קשור בליבו לירושלים, בירתה הנצחית של מדינת ישראל.
רק בקשר חזק, רק באיחוד הכוחות שלנו - נצליח לשמור על ירושלים שלמה, חופשיה ומשוחררת!

אם ברצונך לקבל סרט של זהב, לקשירה על המכונית, על הטלפון הנייד או אף לתיק. התקשרו: 052-8020745

תזכורת רילוונטית וחשובה:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=7&viewmode=

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&omm=0

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=1&viewmode=

ירושלים
http://www.israblof.com/?l=he&c=2248

--

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון ז' בטבת תשס''ח    11:01   16.12.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. שיר לירושלים מנערה משדרות‏  
בתגובה להודעה מספר 0

מקור:

--------------

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום רביעי כ''א באדר א' תשס''ח    21:49   26.02.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. סיעת קדימה: לא לחלק את ירושלים  
בתגובה להודעה מספר 0

סיעת קדימה: לא לחלק את ירושלים
מאת שחר אילן

הח"כים של קדימה ניצלו העדרות ראש הממשלה כדי לצאת להתקפה משותפת של המו"מ בנושא ירושלים; יו"ר הקואליציה: לח"כ, כמו לשר, יש אצבע

חברי הכנסת של קדימה ניצלו היום (שני) את העדרות ראש הממשלה מהארץ כדי לצאת להתקפה משותפת על המשא ומתן בנושא ירושלים. היום התכנס פורום שנקרא הנהלת הסיעה. אל הפורום הזה יכולים להגיע כל חברי הכנסת שאינם שרים. בזה אחר זה דרשו המשתתפים, שסיעתם תדבוק במצע קדימה האוסר על חלוקת ירושלים.
יו"ר הקואליציה, אלי אפללו, אמר ש"גם לנו יש עמדות ונשמיע אותן באופן ברור. לח"כ כמו לשר יש אצבע". יו"ר ועדת הכנסת, דוד טל, אמר ש"אני מקווה שלא נחזור על הטעות של ברק. דעתי היא שבירושלים אסור לגעת".

מ"מ יו"ר הקואליציה, יואל חסון, אמר ש"יש לנו מצע מדיני שכולנו הסכמנו לו. זו מפת הדרכים האמיתית של קדימה ושום דבר אחר לא".

חברי הכנסת עתניאל שנלר ושלמה מולה טענו לעומת זאת שניתן לדון על החזרת שכונות בירושלים לפלשתינים שאינם בתחומי האגן הקדוש. "אסור לסנדל את המשא ומתן", אמר מולה. ואילו שנלר טען ש"צריך לאפשר מרחב גמישות מדינית".

בסופו של דבר סיכם ח"כ יצחק בן ישראל, ש"כל הדוברים עד כה אמרו שיש להיצמד למצע. גם לדעתי ירושלים היא מוקש שאסור לגעת בו".

הארץ

-----------

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי כ''ט באייר תשס''ח    00:34   03.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. סרטון מדהים על ירושלים  
בתגובה להודעה מספר 0

זהב
חבר מתאריך 2.9.07
2686 הודעות, 12 מדרגים, 5 נקודות. ראה משוב יום שלישי כ''ט באייר תשס''ח 00:25 03.06.08

סרטון מדהים על ירושלים

סרטון מדהים על ירושלים באנגלית

להפיץ את הסרטון לחו"ל משפחה וחברים

http://www.aish.com/movies/jerusalem.asp

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום רביעי א' בסיון תשס''ח    21:30   03.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. הנשיא פרס :''ירושלים לא רק מאוחדת, היא גם מאחדת''  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 03.06.08 בשעה 22:09 בברכה, פילוביץ שחף

הציטוט שבכותרת נאמר ע"י נשיא מדינת ישראל שמעון פרס, כתשובה לשאלת כתב רשת ב' במעמד מצעד הזהות ענק עם יום ירושלים
ע"י ההתיישבות העובדת שצעדה בליווי 33 טרקטורים ישנים כשהנשיא שמעון פרס מוביל את המצעד כשהוא ישוב על יד נהג (יו"ר מועצת....)
הטרקטור המוביל - ההסטורי של מושב בן-שמן, שם גדל, התחנך ולמד הנשיא שמעון פרס...

שאלתו של כתב רשת ב';

הנשיא פרס, מה דעתך על מה שקורה כאן, יש כאן גם מהימין וגם מהשמאל שמשתתפים במצעד והרי דעותיהם חלוקות לגבי ירושלים המאוחדת??

והנשיא שמעון פרס השיב:

"ירושלים לא רק מאוחדת, היא גם מאחדת.

!! ימים יגידו....הנשיא שמעון פרס !!

פרס: ירושלים אוהבת את אהבתכם לאדמה
פרסום ראשון: 03/06/08, 18:32

נשיא המדינה שמעון פרס פתח היום את מצעד "ההתיישבות והחקלאות מצדיעה לירושלים". הנשיא הודה וברך את עשרות אלפי הצועדים.
אליה שילה

נשיא המדינה שמעון פרס פתח היום את מצעד "ההתיישבות והחקלאות מצדיעה לירושלים". הנשיא הודה וברך את עשרות אלפי הצועדים בני ההתיישבות העובדת שהגיעו לירושלים מכל קצוות הארץ.

"ירושלים המאוחדת וההתיישבות הפורחת יקרים לליבי וללב כל עם ישראל. בזכות מפעל כביר של ההתיישבות אתם מעבירים את אהבתכם לירושלים וירושלים אוהבת את אהבתכם לאדמה", אמר הנשיא לצועדים.

מיד בתום הברכות עלה הנשיא על טרקטור עתיק (מדגם אמפייר שנת 43) שהובא במיוחד מכפר הנוער בן שמן בו התחנך הנשיא והוביל את המצעד כשאחריו 30,000 צועדים, עשרות טרקטורים היסטוריים.

עקב הצעדה נסגרו מספר רחובות במרכז העיר ירושלים שגרמו לפקקי תנועה בכל איזור מרכז העיר.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/175861

תזכורת:

מקור:
שמעון פרס: ''אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5589&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#13

@ להלן:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושליםסןףף
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#1

חשיפה: תראו מי שמדבר?! מי חופר מתחת למי? והיכן?
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7175&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

פרקליטות המדינה/נאווה בן-אור = ''ירושלים לב האומה''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6000&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

ח''כ אריה אלדד: ''מה שבעומק'' (יום ירושלים)
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7304&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

מאז ומקדם: אשתקד ולשנה הבאה בירושלים: הציונות בעולם...
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7593&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#31

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום חמישי ב' בסיון תשס''ח    23:40   04.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. לקראת חקיקה: ירושלים - בירת העם היהודי  
בתגובה להודעה מספר 37

לקראת חקיקה: ירושלים - בירת העם היהודי
פרסום ראשון: 04/06/08, 12:51

מעתה: בירת העם היהודי

מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית ברוב גדול הצעת חוק הקובעת כי ירושלים הינה לא רק בירת ישראל אלא גם בירת העם היהודי.
אורנית עצר

מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית ברוב גדול (58 תומכים מול 12 מתנגדים) הצעת חוק הקובעת כי ירושלים הינה בירת ישראל והעם היהודי. יוזם ההצעה, יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב שינה את חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל ל"בירת ישראל והעם היהודי".

ח"כ אורלב הסביר כי "דווקא בשבוע בו חל יום שחרור ירושלים ובשנת ה-40 לאיחודה מחדש של ירושלים, בירת הנצח של מדינת ישראל והעם היהודי, באה הצעת החוק לבטא את מרכזיותה של ירושלים בחיי מדינת ישראל והעם היהודי".

לדבריו, "הערגה לירושלים וראייתה כמרכז הוויתו של העם היהודי מאחדת את יהודי העולם באשר הם".

אורלב תקף את חברי סיעת מרצ שהתנגדו להצעת החוק ואמר כי "עובדת היותה של ירושלים מרכזו של העם היהודי וההצדקה להיותנו כאן כמדינה יהודית, צריכה להיות מכנה משותף של כלל המפלגות הציוניות". "תתביישו לכם", אמר אורלב לחברי הכנסת ממרצ.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/175901

תזכורת:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5589&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#13

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושליםסןףף

_____

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי ב' בסיון תשס''ח    08:07   05.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. המועמד לנשיאות ארה''ב - אובאמה: אין לחלק את ירושלים  
בתגובה להודעה מספר 37

ערכתי לאחרונה בתאריך 29.07.12 בשעה 10:43 בברכה, פילוביץ שחף

אובאמה: אין לחלק את ירושלים
מאת: איציק וולף

התקבל בתשואות. אובאמה

מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית התקבל בתשואות בוועידת השדולה האמריקנית למען ישראל הבטיח לפעול לשחרור החיילים הישראלים החטופים

▪ ▪ ▪

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, הסנאטור ברק אובאמה, הבטיח (יום ד', 4.6.08) כי על ירושלים השלימה להישאר בירתה של מדינת ישראל.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

"ירושלים חייבת להישאר בירתה של מדינת ישראל ואין לחלק אותה", אמר לצירי ועידת איפא"ק, השדולה האמריקנית למען ישראל שקיבלו אותו בחמימות רבה ואף הריעו לו בחלק ניכר מן הנאום.

לדברי אובאמה, אם ייבחר בחודש נובמבר לבית הלבן יפעל לשחרור שלושת החיילים הישראלים החטופים. "לא נשכח את שלושת החיילים הישראלים שנחטפו ע"י חיזבאללה. אנו נחזיר אותם הביתה", אמר.

אובאמה, שרק הבוקר השיג סופית ניצחון על הסנאטורית הילרי קלינטון, הוסיף כי לעולם לא יתפשר על ביטחונה של ישראל. "לא כל עוד יש טרוריסטים הקוראים להשמדתה, מדינות שלא מכירות בה ורקטות קסאם הנורות לעברה", אמר בהופעתו הפומבית הראשונה מאז נודע על ניצחונו.

ביחס לאירן ציין המועמד הדמוקרטי לנשיאות כי יעשה הכל על-מנת למנוע מאירן נשק גרעיני. עם זאת, הבהיר שהוא אינו עומד להוביל מדיניות דומה לזו של הנשיא היוצא בוש אשר סיבך את ארצות הברית בעירק.

"המטרה שלי תהיה לחסל את האיום הזה, אך עם זאת, עלינו להפנים את הכשלון של המדיניות הנוכחית", דברי אובאמה.

גם הסנאטורית הילרי קלינטון, אשר הפסידה לאובאמה במרוץ למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, דיברה בוועידת איפא"ק.

אובאמה יהיה ידיד לישראל. קלינטון

לדברי קלינטון, שכבר הביעה בפורום סגור את הסכמתה להיות סגניתו של ברק אובאמה בבית הלבן, יהיה אובאמה ידיד של ישראל אם יבחר לנשיא. "אלהים יברך את ישראל ואת ארצות הברית", חתמה את דבריה.
http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-164135-00.html?tag=08-05-26

עיתון ישראל היום:

עיתון מעריב:

_____

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום ששי ג' בסיון תשס''ח    19:12   05.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אובמה: בטחון ישראל מקודש  
בתגובה להודעה מספר 39

ערכתי לאחרונה בתאריך 31.07.12 בשעה 07:44 בברכה, פילוביץ שחף

אובמה: בטחון ישראל מקודש
פרסום ראשון: 04/06/08, 20:38

ירושלים מאוחדת. אובמה

ברק אובמה הבטיח בנאומו למשתתפי ועידת איפא"ק כי "ביטחון ישראל מקודש ולא עומד למשא ומתן. לא נכפה על ישראל לדבר עם האויבות שלה".
יערה מייטליס

הסנאטור ברק אובמה נשא הערב (ד') נאום ראשון מאז שהפך הבוקר באופן רשמי למועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, והבטיח למשתתפי הוועידה השנתית של חברי השדולה היהודית בבתי הקונגרס האמריקניים (איפא"ק), כי "ביטחון ישראל מקודש ולא עומד למשא ומתן. לא נכפה על ישראל לדבר עם האויבות שלה".

עם זאת ציין אובמה כי "הפלסטינים זקוקים למדינה שתהיה רצופה ומאוחדת", אך הדגיש כי "כל הסכם עם ישראל מוכרח לשמור על מעמדה של ישראל כיהודית, וירושלים מוכרחה להישאר לנצח בירתה של המדינה היהודית, אחת ובלתי מחולקת".

אובמה הוסיף שהוא תומך במשא ומתן עם הרשות הפלסטינית משום ש"הדרך הארוכה לשלום דורשת פרטנרים פלסטיניים". עם זאת הדגיש כי "אנחנו מוכרחים להחרים את החמאס עד שיכירו בישראל ויחדלו מאלימות. אין מקום ליד שולחן המו"מ לארגוני הטרור מסוגו של חמאס. זו הסיבה לכך שהתנגדתי לבחירות ברשות הפלסטינית בשנת 2006, כשחמאס היה אחד המועמדים".

בהתייחסו לסוגייה האיראנית אמר המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב "לא אבחל בשום אמצעי למנוע מטהרן נשק גרעיני". במקביל הצהיר אובמה כי כנשיא, לא ישלול מגעים אמריקניים "עם המנהיגים האיראניים המתאימים... כשזה יהיה אינטרס של אמריקה". במסגרת מגעים שכאלו, הבהיר אובמה כי ידרוש מהאיראנים לוותר על תמיכתם בטרור ועל תוכנית הגרעין וכן לחדול מהאיומים נגד ישראל. "שיחות עם איראן יסייעו לגייס את סין ורוסיה למאמץ הדיפלומטי מול איראן", טען.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/175922

תזכורת:

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

המועמד לנשיאות ארה''ב - אובאמה: אין לחלק את ירושלים
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=39&viewmode=

______

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי ט''ז בסיון תשס''ח    10:57   19.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. המקומות הקדושים היו בסיס לבניה היהודית  
בתגובה להודעה מספר 37

המקומות הקדושים היו בסיס לבניה היהודית
פרסום ראשון: 19/06/08, 07:50

מחקר חדש מגלה כי בראשיתה התפתחה הבנייה היהודית בתקופת העותומאנית, כשהמגמה המרכזית היא מאבק על האחיזה במקומות הקדושים.
שמעון כהן

מחקר חדש שעיקריו יפורסמו היום בכנס מדעי רב תחומי במרכז האוניברסיטאי יהודה שומרון באריאל פורס את גלגוליה של ראשית ההתיישבות היהודית בארץ בתקופה העותומאנית. מהמחקר מתברר קשר הדוק בין השאיפה לשליטה יהודית במקומות הקדושים לבין הבנייה היהודית בארץ.

דותן גורן, מהמחלקה לגיאוגרפיה וסביבה, אוניברסיטת בר־אילן, צפוי לפרוס בפני באי הכנס את עיקרי מחקרו ולפיו בשלהי התקופה העות'מאנית (1918-1840), החלו מאמצים מיוחדים מצד היהודים לקניית אחיזה במקומות הקדושים בארץ־ישראל בכלל ובירושלים בפרט.

בשלהי התקופה העות'מאנית פעלה "החברה להחזקת המקומות ההיסטוריים בארץ־ישראל". לדברי גורן זהו "הניסיון הממוסד הראשון מסוגו לקניית אחיזה באתרים המסמלים את זיקתו הדתית, ההיסטורית והלאומית של העם היהודי לארץ אבותיו".

החברה נוסדה בירושלים בפסח תרע"ב (אפריל 1912), ופעלה בחשאיות למעלה משנתיים. היוזמה להקמתה צמחה מקרב בני היישוב היהודי בארץ־ישראל, אך בעבודתה היו שותפים חברים מכל זרמי היהדות בתפוצות. "המניע המרכזי שהוביל להקמת החברה באותה עת היה ההתרשלות היהודית המתמשכת בשמירה על המקומות הקדושים, בראשם הכותל המערבי, והאתרים ההיסטוריים בארץ־ישראל, שהביאה להזנחתם ואף להעברת אחדים מהם לבעלות נוצרית", אומר גורן.

מניתוח המקורות ההיסטוריים עולה כי המאמצים היהודיים לקניית אחיזה במקומות הקדושים בירושלים וסביבותיה בתקופה הנדונה התרכזו סביב חמישה מרחבי קדושה מעגליים: ’טבור הארץ’ – קודש-הקודשים הוא מקום המקדש (הר-הבית); מעגל פנימי – ’שריד המקדש’ (הכותל-המערבי) והיישוב היהודי בעיר-העתיקה; מעגל חיצוני – היאחזות יהודית במקומות הקדושים מחוץ לחומות העיר ההיסטורית, שאותם ניתן לחלק לשני גושים מרכזיים
א) דרום-מזרח ירושלים - הכוללת בתוכה את קבר דוד בהר-ציון ו’עיר המתים’ המשתרעת על-פני מורדות הר-המוריה, עמק קדרון והר-הזיתים. ב) צפון-מערב ירושלים - המקיפה מערכות קבורה מקודשות (מערת כלבא-שבוע, קבר שמעון הצדיק וקברי הסנהדרין); מעגל מתווך – העורף החקלאי של ירושלים האוצר בקרבו שתי נקודות עיקריות:
א) קבר שמואל הנביא בסמוך לכפר הערבי אנ-נבי-סמויל.
ב) קבר רחל על אם-הדרך ירושלים-חברון, בואכה בית-לחם; מעגל היקפי – אתרים-היסטוריים במרחב הארצישראלי בכללותו.

בתקופה הנדונה התמקדו היהודים בשמירה על המקומות הקדושים בירושלים באמצעות שיקומם, פיתוחם והנגשתם תוך ניסיון להעברתם לבעלות יהודית והתיישבות בסמיכות אליהם. המניע המרכזי לכך היה הפגיעה באתרים המקודשים ומניעת העלייה לרגל אליהם מצד האוכלוסייה הערבית המקומית, שהתגוררה בקרבתם וסחטה דמי-חסות מהקהילה היהודית. בנוסף לכך, יש להתחשב בחקיקה האגררית אשר אפשרה לנתינים עות’מאניים, שאינם מוסלמים לקנות קרקעות בא"י. תחיקה זו הובילה ל’תחרות’ עיקשת שהתנהלה בירושלים, בין יהודים למוסדות נוצריים, בדבר רכישת אדמות בעלות משמעות – דתית, היסטורית ומדינית. סיבה נוספת טמונה בראשית המחקר הארכיאולוגי ב’ארץ הקדושה’, שהביא לתרעומת בקרב יהודי א"י והתפוצות בגין חילול מערות הקבורה בירושלים.

במהלך פעילותה התבססה החברה להחזקת המקומות ההיסטוריים בארץ־ישראל על בעלי הון ואנשי אקדמיה, ותפקדה כמעין 'מועדון חברים' ללא פרסום וגיוס כספים. לאחר שלב התארגנות החברה וניסוח תקנותיה, ערכו ראשיה תכנית עבודה להגשמת יעדיה וגיבשו רשימת אתרים היסטוריים המיועדים לרכישה, שיקום ופיתוח. אולם בשל פרוץ מלחמת העולם הראשונה, נקטעה המלאכה באיבה ולא חודשה עוד לאחריה.

גורן מציין בדבריו כי אמנם "במבחן התוצאה נכשלה החברה במימוש מטרותיה עקב תקופת עבודתה הקצרה ומשאביה הדלים. אולם חזונם של חבריה להיאחזות באתרים בעלי משמעות סמלית לעם היהודי במולדתו המשיך להדהד בתקופת המנדט הבריטי ובתקופה שלאחר קום מדינת ישראל".
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/176406

תזכורת:

''מאז ומקדם - מקורות הסכסוך היהודי-הערבי על ארץ ישראל''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7593&forum=gil&omm=0

54. נספח י': חוקים, החלטות, הצהרות - חוק ירושלים
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=54&viewmode=threaded
מקור: תת-אשכול:
אליעזר גלאובך-גל : ''ירושלים - הסדר הקבע''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=43&viewmode=threaded

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ב באב תשע''ב    08:11   31.07.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. מיט רומני: זה מרגש אותי להיות בירושלים בירת מדינת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 37

mek2
חבר מתאריך 10.2.07
24745 הודעות אור ליום שני י''א באב תשע''ב 19:49 29.07.12

מיט רומני: זה מרגש אותי להיות בירושלים בירת מדינת ישראל

dromi
חבר מתאריך 30.4.12
3674 הודעות, 52 מדרגים, 104 נקודות. ראה משוב אור ליום שני י''א באב תשע''ב 21:05 29.07.12

16. נתניהו ורומני: ''ירושלים תמיד תהיה בירת ישראל''

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הערב (ראשון) לארוחת ערב פרטית עם המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, מיט רומני, במעונו בירושלים. נתניהו הודה לרומני על דברי התמיכה החזקים בישראל ובירושלים שהשמיע מוקדם יותר בנאומו. "ירושלים מציינת היום את חורבנה לפני אלפי שנים", אמר נתניהו לרומני בסעודת שבירת צום תשעה באב שקיימו השניים בצוותא עם בנות זוגן. "כפי שאתה רואה, היא נבנתה מחדש בידי העם היהודי, פתוחה לשלוש הדתות הגדולות, מלאת חיים ותוססת, וכפי שאמרת - ירושלים היא בירת ישראל וירושלים תמיד תהיה בירת ישראל". רומני אמר לנתניהו כי "ביקור בירושלים, בירת ישראל, הוא תמיד חוויה מרגשת ומעוררת השראה". רומני, שמכיר את נתניהו עוד מסוף שנות השבעים, הודה לו על ההזדמנות "לחלוק פעם נוספת את ידידותנו ולראות שוב את ההתקדמות של העם והמדינה, המדהימים במרצם וצמיחתם. אני מברך אותך על מנהיגותך ומקווה שתמשיך להוות דוגמה לשלום וכוח לאומה הזאת ולכולנו".

Moshe71
חבר מתאריך 2.4.12
4055 הודעות, 26 מדרגים, 48 נקודות. ראה משוב אור ליום שני י''א באב תשע''ב 23:54 29.07.12

הנאום של רומני, המלים של ביבי
ברק רביד | 29.07.2012 | 22:59

לעיני חובשי כיפות אמריקאים, פליטי לשכת רה"מ ושלדון אדלסון נאם מיט רומני בלא כריזמה. הוא עקץ את אובמה, אך בנוגע לאיראן, הוא נשמע כמו יריבו

אנשי מטה הבחירות של המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, מיט רומני , בחרו בפינצטה את 150 המוזמנים שהתיישבו על כיסאות העץ בכיכר שמשקיפה על מגדל דוד. חובשי הכיפות בעלי המבטא האמריקאי שלטו ברחבה. החילונים הצברים היו מיעוט וכללו בעיקר עיתונאים.

הקהל היה שילוב של מיליונרים יהודים-אמריקאים, ראשי המתנחלים כגון יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, ישראל הראל, ראש עמותת אלעד, דוד בארי, ופליטי לשכת נתניהו לדורותיהם כמו דורי גולד, נפתלי בנט, איילת שקד ויועז הנדל.

את המקומות הטובים ביותר במרכז השורה הראשונה קיבלו, כצפוי, שלדון ומרים אדלסון . איל הקזינו והבעלים של העיתון "ישראל היום" נחשב לאחד מתומכיו הגדולים ביותר של ראש הממשלה בנימין נתניהו . 100 מיליון הדולר שאדלסון התחייב לתרום כדי לסלק את אובמה מהבית הלבן, הם השמן שבגלגלי קמפיין הבחירות של רומני.

רומני נשא את נאומו בשעת דמדומים בשכונת משכנות שאננים, כשמאחוריו חומות העיר העתיקה. ראש עיריית ירושלים , ניר ברקת , שקיבל את פניו של האורח, התגייס לא פחות מראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לסייע לאנשיו של רומני להפיק את האירוע.

בימים האחרונים תוקפים בכירי המפלגה הרפובליקאית את הבית הלבן על כך שהוא מסרב להצהיר שירושלים היא בירתה של ישראל. רומני ניצל את התפאורה של נאומו כדי לעקוץ את אובמה בנקודה זו, שפורטת על הנימים הרגישים של לא מעט יהודים אמריקאים. "מרגש אותי מאוד להיות בירושלים - בירתה של ישראל", הכריז רומני. כמועמד לנשיאות קל לצאת בהצהרות מעין אלה - אם וכאשר ייבחר - ישמיע רומני קולות אחרים ואולי אף הפוכים לחלוטין.

רומני עצמו הקריא את נאומו משני טלפרומפטרים שהוצבו מול הבמה, אך בניגוד לאובמה, נראה המועמד הרפובליקאי אפור ונטול כריזמה. אפילו מהקהל הביתי והאוהד שמולו נאם לא הצליח רומני לסחוט קריאות עידוד או מחיאות כפיים סוערות.

נאומו של רומני נשמע כאילו נכתב בכלל בלשכת ראש הממשלה. הקול היה קולו של רומני, אך המלים היו מלותיו של נתניהו. לא בכדי מיהר נתניהו לברך. "אני רוצה להודות לך על דברי התמיכה בישראל ובירושלים ששמענו בנאומך", אמר נתניהו לרומני כאשר השניים נפגשו לארוחת ערב עם בני משפחותיהם.

ובכלל, נתניהו חיבק את רומני כפי שלא חיבק אף ראש ממשלה ישראלי מועמד לנשיאות ארה"ב שרץ נגד נשיא מכהן. מלבד פגישת העבודה בלשכה בשעות הבוקר אירח נתניהו את רומני, רעייתו ובניו גם לארוחת ערב במעונו הרשמי.

כל ביקורו של רומני בישראל נולד בלשכתו של נתניהו. לפי המגזין "טאבלט", מי שבישלו את הביקור בארוחת בוקר במלון "קינג דיוויד" בירושלים לפני חודש ימים, היו יועצו של רומני דן סנור ויועצו של נתניהו רון דרמר, שבא בעצמו ממשפחה רפובליקאית במיאמי. השניים תיכננו את ביקור רומני כמבצע חשאי כדי למנוע מצב שבו הנשיא אובמה יחליט לבוא לביקור בזק בישראל לפני המועמד הרפובליקאי. סנור ודרמר אף החליטו יחדיו לתת את "הסקופ" על הביקור ל"ניו-יורק טיימס".

רומני פתח בנושא האהוב על נתניהו כאשר הזכיר את תקומתו של העם היהודי לאחר השואה, המשיך בערכים המשותפים לישראל ולארה"ב, ציין את יום השנה ה-40 לרצח י"א חללי מינכן, סיפר על הפיגוע באוניברסיטה העברית לפני עשור בו נהרגו סטודנטים ישראלים ואמריקאים והילל את החדשנות הישראלית ואת כלכלתה המשגשגת. כנראה שבתדרוך בדרכו לישראל לא סיפרו לרומני על המחאה החברתית .

דווקא כשהגיע לסוגיה האיראנית , השמיע רומני טקסטים דומים לאלה של ברק אובמה . הוא קבע שהכלת הסוגיה האיראנית אינה פתרון, טען שארה"ב צריכה לעשות הכל כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני והבטיח להציב את הסוגיה בראש סדר העדיפויות של הביטחון הלאומי האמריקאי.

עם זאת, לכל לאורך יום הפגישות שקיים עם ראש הממשלה נתניהו, הנשיא פרס ויו"ר האופוזיציה מופז הוא לא התחייב לתקוף את מתקני הגרעין האיראנים אם ייבחר לנשיאות. המקסימום שהסכים יועצו הבכיר דן סנור לומר לכתבים שסיקרו את ביקורו, היה כי רומני "יכבד את החלטה של ישראל אם תחליט לתקוף את מתקני הגרעין באיראן".

כל זה לא הפריע לרומני לרמוז שהנשיא המכהן ברק אובמה מתייחס לגרעין האיראני בנאיביות ואף מתעלם מהבעיה. "כאשר מנהיגיה של איראן מכחישים את השואה ומדברים על מחיקת ישראל מהמפה, רק אדם נאיבי יבטל את הדברים כרטוריקה בלבד", אמר רומני. "אל תטעו, האייתוללות בטהראן בודקים מי יעמוד מולם ומי יסיט את מבטו ויתעלם. אני לא אתעלם... ראינו את זוועות ההיסטוריה ולא נעמוד מן הצד וניתן להן לחזור על עצמן".

המקסימום שהסכים רומני לומר בנוגע לפעולה צבאית נגד איראן הזכיר שוב התבטאויות של אובמה. "בסופו של דבר אסור לשלול אף אופציה לטיפול בגרעין האיראני", אמר. "אנו מכירים בזכותה של ישראל להגנה עצמית ובכך שיהיה זה נכון עבור ארה"ב לעמוד לצדכם".

רומני התחייב כי יכבד את הכללים הנהוגים במערכות בחירות ולא יתקוף את הנשיא אובמה במהלך ביקור המדיני בישראל. הוא אמנם לא הזכיר במפורש את שמו של אובמה, אולם בנאומו הערב בירושלים אי אפשר היה לטעות ביעד לחצי הביקורת שלו - הנשיא המכהן, לטענתו, חיזק את אויבי ישראל. "עמידה לצדה של ישראל אין פירושה רק שיתוף פעולה צבאי ומודיעיני", אמר רומני ברמיזה לטענתו של הנשיא אובמה כי שדרג את היחסים הביטחוניים עם ישראל באופן חסר תקדים. "איננו יכולים לשתוק כאשר מי שמנסה לחתור תחת ישראל משמיע דברי ביקורת, ובוודאי שאסור לנו להצטרף לביקורת הזו".

דבריו של רומני כוונו לשורת העימותים הפומביים בשלוש השנים האחרונות בין הנשיא אובמה לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, על הבנייה בהתנחלויות והקיפאון במו"מ עם הפלסטינים. "ריחוק דיפלומטי פומבי בין האומות שלנו מחזק את אויבי ישראל", הוסיף.

http://n.watap.net/haaretz/main?ref=mredir2&go=news/barakravid/1.1788793&cr_=1

מקדשיסט
חבר מתאריך 31.3.11
118 הודעות יום שלישי י''ב באב תשע''ב 00:47 31.07.12

בבית הלבן כועסים על רומני שאמר כי ירושלים בירת ישראל!!

הבית הלבן קרא אמש (ב') למועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית מיט רומני, המבקר בימים אלה בארץ, להסביר מדוע טען כי ירושלים היא בירת ישראל, עמדה שאינה עומדת בקו אחד עם עמדת הממשל האמריקאי.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/390/975.html?hp=1&cat=666&loc=8

דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
73422 הודעות, 206 מדרגים, 349 נקודות. ראה משוב יום שני י''א באב תשע''ב 18:56 30.07.12

עריקאת גינה את רומני על שהגדיר את ירושלים ''בירת ישראל''
פורסם: 30.07.12, 18:53

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, האשים את מיט רומני בחתירה תחת מאמצי השלום כיוון שכינה את ירושלים "בירת ישראל". רומני, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, אמר זאת בעת ביקורו השבוע בעיר.

עריקאת אמר: "אנו מגנים הצהרה זו. מי שמדבר על פתרון שתי המדינות צריך לדעת שלא יכולה להיות מדינה פלסטינית בלי מזרח ירושלים". נביל אבו רודינה, עוזר בכיר של אבו מאזן, אמר כי עמדה זו סותרת דברים קודמים שאמרו בכירים בממשל האמריקני.
(רויטרס) מקור: YNET

לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל

פרס: ''ההסטוריה לא חשובה, מה שחשוב זה העתיד''...למה?!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
מי מפחד מ''תולעת יעקב ודוֹד ישמעאל''?
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום ששי ג' בסיון תשס''ח    19:43   05.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. ח''כ אריה אלדד: ''לבקש סליחה מירושלים''  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.06.08 בשעה 19:44 בברכה, פילוביץ שחף

אלדד: לבקש סליחה מירושלים
פרסום ראשון: 05/06/08, 19:30

סליחה מירושלים. אלדד

יום ירושלים שחל השבוע גורם לח"כ אלדד להרהורי סליחה רבים מהעיר. בפינתו השבועית מונה אלדד את הנושאים בהם יש לבקש סליחה מירושלים.
ערוץ 7

יום ירושלים שחל השבוע גורם לח"כ אריה אלדד להרהורי סליחה רבים מהעיר. בפינתו השבועית בערוץ 7 מונה אלדד את הנושאים בהם יש לבקש סליחה מירושלים: "סליחה על מה שעשינו ועל מה שלא עשינו", אמר.

"סליחה על מה שלא עשינו למען יופייך, ניקיונך, תפארתך ומעמדך בעמים, וכבודך בלב העם הזה, וסליחה על שהנחנו לזרים להתערב בענייניך. סליחה שפגענו ביופייך בכל מיזמי נדל"ן, סליחה שלא היינו ראויים לנס שארע לנו בשחרורך ואיחודך, סליחה שזה קרה לנו פתאום ללא כוונת מכוון, ולכן ללא תוכנית ומטרה".

"סליחה שהסרנו את הדגל שלנו מההר הקדוש לנו מכל ההרים בעולם, וסליחה שהיהודים טרם יכולים להתפלל כרצונם במקום הקדוש לנו מכולם, סליחה שהנחנו, כאז כן היום, לגמדי חזון קטועי כנפי כיסופים לשלוט בנו".

"סליחה מתושבייך על החינוך הגרוע שאנו מעניקים להם, וסליחה שרק מקצתם יכולים להפוך אותו למנוף צמיחה לעתידם ועתידך, וסליחה לאלו שאנו מניחים להם להתחנך בתוכנית לימודים של שונאינו ואחר כך מגלגלים עיניים תמהות לשמיים על כך שבאים להרוג בנו".

"סליחה מענייך שעניי ערים אחרות קודמים להם, סליחה ממחצית ילדי ישראל שלא הבאנו בשערייך לפני שהפכו לחיילים. סליחה מעברך שהנחנו לשונאים לחפור ביסודותייך ולטחון לאבק את שרידי בתי מקדשנו, וסליחה מעתידך שהותרנו לאותם זרים לשדוד את אדמותיך ולבנות בהם באין רשות ומפריע".

"סליחה מגופך שבמו ידינו חצינו בחומה בשנית מתוך כסילות הטוענת שבגדר יש לעצור את חורשי רעתנו שבמו ידינו אנו מניחים להם לאחוז במחציתך ולהניף עליך את דגלם, ולהניח שם את קני השיגור וקני נשקם".

"וסליחה שטרם הפכנו אותך למקדש מלך עיר מלוכה, וטרם הוצאנו אותך מתוך ההפיכה. מתוך תפילה שלא החמצנו את השעה ולשנה הבאה בירושלים הבנויה".
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/175967

תזכורת:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7175&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6000&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7304&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

מאז ומקדם: אשתקד ולשנה הבאה בירושלים: הציונות בעולם...
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7593&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים#31

הנשיא פרס :''ירושלים לא רק מאוחדת, היא גם מאחדת''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=37&viewmode=

לקראת חקיקה: ירושלים - בירת העם היהודי
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=38&viewmode=

המועמד לנשיאות ארה''ב - אובאמה: אין לחלק את ירושלים
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=39&viewmode=

אובמה: בטחון ישראל מקודש
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=40&viewmode=

__

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום חמישי ט' בסיון תשס''ח    22:01   11.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. כמה פעמים מוזכרת ירושלים בקוראן?  
בתגובה להודעה מספר 0

זהב
חבר מתאריך 2.9.07
2730 הודעות, 12 מדרגים, 5 נקודות. ראה משוב יום רביעי ח' בסיון תשס''ח 02:30 11.06.08

גדול כמה פעמים מוזכרת ירושלים בקוראן?

ירושלים, והסבלנות של אל-ג'זירה

ד"ר מרדכי קידר בחן את הסבלנות של רשת הטלוויזיה אל-ג'זירה, כאשר אמר בראיון בשידור חי: "ירושלים אינה נזכרת בקוראן". במצרים, כנסיית מריבה אחת הוציאה את השד העדתי מהקבוק וגרמה למהומות בין נוצרים קופטים למוסלמים
פורסם: 07.06.08, 18:39

ד"ר מרדכי קידר

אפשר להניח שאת יום ירושלים, שחל השבוע, לא ישכח לזמן רב המנחה הבכיר של "אל-ג'זירה", ג'מאל ריאן. בעקבות הדיווחים על הכוונה לבנות בירושלים יחידות דיור באזור החורג מהקו הירוק, החליטו ברשת החדשות הקטארית לקיים באותו הלילה ראיון עם ד"ר מרדכי קידר מהחוג למזרח תיכון באוניברסיטת בר אילן.

לצפייה בראיון המלא באתר "יו-טיוב"

ריאן פתח בשאלה שנראתה לו ברורה: "מר מרדכי, האם החלטה זו היא בבחינת נעיצת מסמרים נוספים בארון הקבורה של המשא ומתן הישראלי-פלסטיני?". הוא לא ציפה לתשובתו של המומחה הישראלי.

"למען האמת אינני מבין את הדברים הללו", פתח קידר, "האם על ישראל לבקש רשות מגורם כלשהו בעולם? זו בירתנו מזה 3,000 שנה. היינו שם עוד בתקופה בה אבותיכם נהגו לשתות יין, לקבור את בנותיהם בעודן בחיים ולהתפלל לאלילים (כינוי לתקופת ה"ג'אהליה" ששררה בחצי האי ערב טרם בוא האיסלאם - ר.נ.). אם כך, מדוע עלינו לדבר על כך? זו העיר שלנו מזה 3,00 שנה ולנצח נצחים".

ריאן ההמום לא ויתר: "סליחה מר מרדכי! אם אתה רוצה לדבר על ההיסטוריה אז בוא ונדבר גם על הקוראן. אינך יכול להתכחש לקיומה של ירושלים בקוראן! אני מבקש ממך להימנע מביטויים אשר פוגעים בערבים ובמוסלמים. בוא ונישאר בבקשה בנושא שלנו".

קידר: "ירושלים אינה נזכרת בקוראן".

ריאן רתח וסינן את תחילתו של פסוק בקוראן המתייחס לפי האמונה המוסלמית לירושלים.

קידר המשיך והתעקש: "ירושלים אינה נזכרת בקוראן ולו פעם אחת".

ירושלים היא של היהודים, נקודה!
ריאן: "בוא ונדבר על פוליטיקה, בבקשה. האם ההחלטה הזאת אינה נוגדת את מפת הדרכים אשר קובעת שישראל תפסיק לבנות התנחלויות בירושלים?".

קידר: "מפת הדרכים אינה נוגעת לירושלים. ירושלים מחוץ למשא ומתן. ירושלים היא של היהודים, נקודה! לא ניתן לדבר על ירושלים בשום צורה. אתם חוזרים לסוגיה הזאת פעם אחר פעם, אולם ירושלים אינה נזכרת במפת הדרכים. אחי, לך וקרא את מפת הדרכים".

ריאן ניסה להתעשת ולתקוף מכיוון אחר ואמר: "בקצב הזה, ירושלים עוד תכלול את כל הגדה המערבית, הלא כן?".

קידר: "אחי, ישראל אינה עוסקת בדירות שמקימה קטאר בחצי האי הקטארי. מה אתם רוצים מירושלים? ירושלים היא עירנו לנצח נצחים ואין לאיש, לא מאל-ג'זירה ולא משום מקום אחר עניין בירושלים. ירושלים היא עיר ליהודים בלבד ואין לאיש קשר אליה".

הראיון נמשך עוד דקות ספורות באותם הטונים עד שנסתיים מבלי שריאן הודה לקידר בסופו. מעניין לציין כי הסיסמה שמתהדרת בה "אל-ג'זירה" מיום הקמתה היא "הדעה - והדעה שמנגד". נראה כי מזה זמן רב לא עמדה הסיסמה הזו למבחן בולט ומפתיע כל כך.

הגדר וכנסיית המריבה
רק זה היה חסר לנשיא מצרים, חוסני מובארק. שבועות ספורים אחרי שהצליח להתמודד עם המתיחות סביב משבר המזון בארצו וכבר מבחן חדש-ישן דופק לו בדלת - מתח עדתי בין נוצרים למוסלמים. מתיחות בין נוצרים-קופטים, המהווים כעשירית מאוכלוסיית מצרים, לבין המוסלמים הסונים אינה דבר חדש אלא תופעה שצצה מדי פעם.

הבעיה היא שרצף תקריות בימים האחרונים הספיק כדי לגרום לכ-300 קופטים להתאסף באחד מכפרי הדרום ביום ראשון האחרון ולדרוש ממובארק להגן על בטחונם האישי. הפרשה הגיעה לכותרות הראשיות במצרים, מה שלא מסב נחת למובארק.

נזיר קופטי שנפצע בהתקלות עם מוסלמים (

ראשיתה של המתיחות הנוכחית היא בחלקת אדמה קטנה שכבר גבתה הרוג, פצועים ועצורים בשבוע האחרון. ראשי הכנסיה הקופטית הקטנה באחד הכפרים הקטנים במחוז אל-מיניא, בדרומה של מצרים, רצו לתחום את כנסייתם בגדר. הבעיה היא שהגדר היתה אמורה להיבנות על שטח שחקלאים מוסלמיים טוענים כי הוא בבעלותם.

הצדדים נכנסו להתדיינות משפטית שבתומה, לפני כחודשיים, קיבלה הכנסיה את הרשות לבנות גדר וזו אכן החלה בעבודות. מה שקרה אחר-כך כבר הצית את הסכסוך. "כשישים תושבי הכפר המוסלמי הסמוך הגיעו עם שחר חמושים לפחות בעשרים רובים ואף במקלות", סיפר האב דומאדיוס מהכנסיה.

"הופתענו לשמוע ירי של אש כבדה באוויר. הם השתלטו על הדחפור והתפצלו לכמה חוליות: הם הרסו שני חדרים, שהכמרים השתמשו בהם והעלו באש שלושה חדרים נוספים. התוקפים פצעו ארבעה אנשי כמורה וחטפו שלושה מהם, ששוחררו לאחר מכן", הוא הוסיף. בתקרית נהרג גם אדם מוסלמי אחד. לדברי דומאדיוס, מדובר בהתקפה ה-18 על הכנסיה בשבע השנים האחרונות.

רק תקרית פלילית
ביום למחרת יצאו הנוצרים הקופטים, להפגין בסמוך לאחת הכנסיות במחוז אל-מיניא. ההפגנה הדרדרה לעימות עם כוחות המשטרה ושבעה מהנוצרים נפצעו. לא עבר זמן רב וכבר דווח על תקרית אחרת, לפי הדיווחים במצרים, חטפו שני אחים מוסלמים צעיר קופטי בן 23 מהכפר דפש שבדרום המדינה. הרקע לאירוע היה ככל הנראה פלילי.

המוסלמים חשדו כי הצעיר הנוצרי פרץ לאחד מבתיהם וגנב משם חפצים. בתגובה השניים דקרו אותו מספר פעמים ונמלטו. ברגעיו האחרונים סיפר הצעיר, איבראהים מילאד איבראהים, מי הם הדוקרים, מה שסייע לכוחות הביטחון ללכוד אותם.

משטרת מצרים ובעקבותיה העיתונות מיהרו להבהיר כי מדובר ב"מקרה פלילי ולא עדתי" - במצרים לא רוצים לשדר מסר לפיו במדינה מתקיים מאבק בין דתות. למרות זאת הרוחות רחוקות מלהירגע. "המועצה הלאומית לזכויות האדם" במצרים, כבר דרשה לאבטח את בתי התפילה והמוקמות הקדושים במדינה.

אחד הצעירים הקופטים שהפגינו, בדרישה לשמור על שלומם, סיפר בדיחה שחורה שמעידה בדיחה על מהותו של הסיפור כולו: "אנו דורשים מאמיר קטאר וראש ממשלתה למהר ולהתערב בנעשה וזאת לאור הצלחתם בפתרון המשבר בלבנון". האנלוגיה של הצעיר ברורה – המתח העדתי עבר מלבנון למצרים וצריך לטפל במשבר כפי שטיפלו בלבנון. הנשיא מובארק לבטח לא שמח לשמוע את ההשוואה, גם אם היא אינה נכונה.
מקור:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3552940,00.html

ד''ר מרדכי קידר: ''כשלון ההסברה נובע מהתנצלות קבועה''

הפריסה הרחבה של התקשורת הערבית בעולם מאלצת את מדינת ישראל להתמודד בתחום ההסברה גם בזירת הערוצים הערביים. בדרך כלל אלה הם הדוברים הרשמיים אשר השפה הערבית שגורה בפיהם. אך ישנם גם דוברים בלתי רשמיים.

דוקטור מרדכי קידר, מזרחן מאוניברסיטת בר אילן, הופיע לאחרונה על מרקעי הטלוויזיה של צופי אל ג'זירה. זו הייתה תכנית לסיכום חדשות היום והראיון עם דר' קידר הפך לזירת התגוששות של פרשנות היסטורית לגבי צדקת קיומה של ירושלים כבירת העם היהודי.

דוקטור קידר מסביר היום שדווקא לישראל ישנו חלק נכבד בהצלחתו של הערוץ אל גז'ירה בעולם הערבי. דר' קידר גם סבור כי הסיבה לכשלון תכנית ההסברה הישראלית היא המגמה של התנצלות קבועה של המרואיינים הישראלים.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/176136

תזכורת:

59. פרס וביילין השמידו את מערכת ההסברה במשרד החוץ של ישראל!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5201&forum=gil&viewmode=all&keywords=יוסי%20בן%20אהרון#59

______

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:12   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אליעזר גלאובך-גל : ''ירושלים - הסדר הקבע''  
בתגובה להודעה מספר 0

___

25. מסמך: עדות סבו של דן מרגלית בפרשת רצח ארלוזורוב נגרסה..
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5167&omm=25&viewmode=

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:21   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. ''ירושלים - הסדר הקבע''-התמונות שתועדו בתהליך המשא ומתן  
בתגובה להודעה מספר 43

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5167&omm=25&viewmode=

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:26   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. נספח א' - הכרזה על הקמת מדינת ישראל/מגילת העצמאות  
בתגובה להודעה מספר 43

תזכורת:

מקור:
מי חתם על מגילת העצמאות ....??
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5232&forum=gil&viewmode=all&keywords=מגילת%20העצמאות

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:29   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. נספח ב': החלטת מועה''ב 242 - לסיום מלחמת ששת הימים  
בתגובה להודעה מספר 43

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:32   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. החלטת מועה''ב 338 - סיום מלחמת יום-הכיפורים  
בתגובה להודעה מספר 46

______

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:37   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. נספח ג' ו-ד': אירגון השחרור הפלסטיני-אש''פ והאמנה הפלש'  
בתגובה להודעה מספר 43

______

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:39   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. נספח ה': החמא''ס -''תנועת ההתנגדות האסלמית''  
בתגובה להודעה מספר 43

___________-

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:41   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. נספח ו': חיזבאללה - מפלגת האל  
בתגובה להודעה מספר 43

_____

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:42   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. נספח ז': ''אירגון הג'יהאד האסלמי הפלסטיני''  
בתגובה להודעה מספר 43

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:46   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. נספח ח': מסגרת לשלום במזרח התיכון שהוסכם בקמפ-דייוויד  
בתגובה להודעה מספר 43

_____

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:50   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. נספח ט': חילופי מכתבים בין קלינטון, בגין וסאדאת-הסכם..  
בתגובה להודעה מספר 52

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:52   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
בתגובה להודעה מספר 43

_____

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    11:54   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. נספח י''א:הצהרת עקרונות על הסדרי-הביניים+ממשל עצמי פלס'  
בתגובה להודעה מספר 54

_____

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    12:01   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. נספח י''ג: הסכם ביניים - אוסלו ב'  
בתגובה להודעה מספר 55

___

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    12:13   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. ההסכם להעברת סמכויות מוקדמות לפלסטינים 29.8.1994  
בתגובה להודעה מספר 55

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    12:03   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. נספח י''ב: הצהרת וושינגטון, הסכם ישראל-ירדן 25.6.1994  
בתגובה להודעה מספר 43

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי י''ד בסיון תשס''ח    12:07   17.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. נספח י''ד: חוזה שלום בין ישראל לירדן  
בתגובה להודעה מספר 57

ערכתי לאחרונה בתאריך 17.06.08 בשעה 12:11 בברכה, פילוביץ שחף

תזכורת למסמך שנחשף כאן ב-7.12.2002 שמוזכר בחוזה השלום:

הסכם השלום ישראל-ירדן...@ ''עקבה - אילת'' @
https://rotter.net/forum/gil/5171.shtml

______

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
אור ליום ראשון ב' באב תשס''ח    22:09   02.08.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. נאום של עו''ד רם כספי על ירושלים עורר סערה  
בתגובה להודעה מספר 0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון י''ד באלול תשס''ח    12:35   14.09.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. שגריר ארה''ב בישראל: ''הוסכם על חלוקת ירושלים''  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.09.08 בשעה 12:38 בברכה, פילוביץ שחף

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום רביעי ג' בשבט תשס''ט    18:01   28.01.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. מי עומד מאחורי הקמפיין אינטרנטי: ליברמן מסוכן לירושלים  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 28.01.09 בשעה 18:04 בברכה, פילוביץ שחף

תזכורת:

אתמול פירסמתי בפורום סקופים את הסרטון המדובר:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15331&forum=scoops1&viewmode=all&keywords=%EC%E9%E1%F8%EE%EF%20%E9%E7%EC%F7%20%E0%FA%20%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED
הכותרת: ליברמן יחלק את ירושלים! כך הוא אמר ואני....מאמין לו!‏

והיום פורסם דיווח בנושא בערוץ 7:

פרסום ראשון: 28/01/09, 15:27
קמפיין אינטרנטי: ליברמן מסוכן לירושלים

בסביבתו של יו"ר 'ישראל ביתנו' עמלים בניסיון להתחקות אחר זהותו של הגורם העומד מאחורי קמפיין האנטרנט שכותרתו 'ליברמן מסוכן לירושלים'.
עוזי ברוך

קמפיין אינטרנטי חדש שעלה בימים אלה לרשת מאשים את יו"ר 'ישראל ביתנו', חבר הכנסת אביגדור ליברמן בכוונה למסור לידי הרשות הפלשתינית חלקים משכונותיה המזרחיות של ירושלים. בסביבתו של ליברמן מנסים להתחקות אחר מפיקי הסרטון המועבר בתפוצות מייל רבות.

אנשי ליברמן סבורים כי גם לאנשי ליכוד יש אינטרס בהפצת סרטון שכזה זאת כדי להחליש את מעמד מפלגתו של ליברמן המתחזק בסקרים האחרונים, אך מאידך יש הסבורים שם כי מאחורי ההפקה עומדים גורמים באיחוד הלאומי או בבית היהודי.

בסרטון מצוטט ליברמן הן מתוך אתרי אינטרנט והן בסיורו בירושלים כסבור כי יש למסור שכונות ערביות בירושלים לידי הפלשתינים כחלק מחילופי השטחים בין ישראל לרש"פ. הדברים נחתמים שוב ושוב באמירה "ליברמן מסוכן לירושלים".
מקור:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/184793

תזכורת:

@ נאום רבין בוושינגטון: ''3000 שנה לירושלים'' @
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5165&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

''למי יותר מקודש הר הבית? ליהודים או לערבים?'' (תמונה)
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15632&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

כי-בוש לוחץ..כי-בוש צודק: ''ארץ הקודש תחולק''!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5460&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7304&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6000&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7175&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

''כעומק החקירה, כן גודל הנסיגה'' (אולמרט=שרון)
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7936&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

''המלחמה השביעית'' - איך נצחנו ולמה הפסדנו.....
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6279&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

''מאז ומקדם - מקורות הסכסוך היהודי-הערבי על ארץ ישראל''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7593&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

אלוף {מיל'} י.הרכבי - ''פת''ח באסטרטגיה הערבית''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5589&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

הפשע המאורגן בישראל מממן את הטרור הפלסטיני
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7849&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

מפת הדרכים=הסכם אוסלו=פרס=שרון=וייסגלס=יואל זינגר
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5392&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

''החל הקרב על ארץ ישראל''=מלחמת אחים האמנם ??
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5463&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

מסמך: החזון העתידי לערבים הפלסטינים בישראל
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7158&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

חוברת של מש' רה''מ המסכמת 4 שנות עימות עם הפלשתינים
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6149&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

פינס מציע: ''קבורת עראפת בירושלים תמורת הודנא !!''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6247&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

אבו מאזן פרופיל פוליטי
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5560&forum=gil&viewmode=all&keywords=%E9%F8%E5%F9%EC%E9%ED

להציל אותנו מהחונטה השלטת מזה 80 שנה בארץ ישראל
http://www.israblof.com/?l=he&a=58929

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שלישי ה' באלול תשס''ט    01:53   25.08.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. ח''כ חוטובלי מזמינה לכנס שמירה על רמה''ג וירושלים (*)  
בתגובה להודעה מספר 0

http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk.asp?mk_individual_id_t=825

תזכורת:

נתניהו: לא הגענו לירושלים בשביל לתת אותה בחזרה
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=16048&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

''החל הקרב על ארץ ישראל''=מלחמת אחים האמנם ??
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5463&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

ליברמן יחלק את ירושלים! כך הוא אמר ואני....מאמין לו!‏
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15685&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

כי-בוש לוחץ..כי-בוש צודק: ''ארץ הקודש תחולק''!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5460&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

אלוף {מיל'} י.הרכבי - ''פת''ח באסטרטגיה הערבית''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5589&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

''למי יותר מקודש הר הבית? ליהודים או לערבים?'' (תמונה)
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15632&forum=gil&viewmode=all&keywords=ירושלים

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=54&viewmode=threaded
מקור: תת-אשכול:
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5515&omm=43&viewmode=threaded

*
*
*
*
*

===

פרשת דודו טופז: מה שמו של השופט חוקר, מה כתוב בכתב המינוי ומי חתום??
https://rotter.net/forum/gil/16557.shtml
חס''מ 16321-08-09 מ''י נ' טופז ז''ל -שופט חוקר חגי טרסי
https://rotter.net/forum/gil/16557.shtml#4

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי כ''ז באדר א' תשע''א    02:50   03.03.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. נטלי פורטמן, ההתלבטות שלך מיותרת, רק בירושלים !! (*)  
בתגובה להודעה מספר 0

נטלי פורטמן היקרה !!

כיהודיה ישראלית ובת ירושלים המאוחדת = בירתה הניצחית של מדינת ארץ ישראל, חובתך לערוך את חתונתך בירושלים, ולכן התלבטותך מיותרת לחלוטין, ואין בכלל להשוות את "פריז הרומנטית" (כפי שמופיע בידיעה המצ"ב)לירושלים עטרת ראשנו.

על אחת כמה וכמה כזוכת אוסקר לשנת 2011 כשחקנית הטובה ביותר ולכן הפכת לסמל לעם היהודי בכלל ובמדינת ארץ ישראל בפרט.

אנחנו בטוחים שתחליטי את ההחלטה הנכונה ואני באופן אישי, בטוח שבעלך לעתיד, יתמוך ויגבה אותך לחלוטין

להלן הידיעה מאתמול:

.
.
על מנת לחזק את רוחך אני מצ"ב תזכורת של שני מנהיגים שאני בטוח שאת מעריצה ואוהבת אותם ולכן את גם תחליטי ברוח עמדתם הנחרצת
.
.
תזכורת:

@ להלן:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&archive=

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5515&forum=gil&archive=#1

13. שמעון פרס: ''אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני''
https://rotter.net/forum/gil/5589.shtml#13

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=6137&omm=69&viewmode=
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6179&forum=gil&omm=0

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי ח' בתמוז תשע''ב    15:51   28.06.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. הרש''פ:'תשכחני זרועי הימנית... אם אשכח את ירושלים' (*)  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 28.06.12 בשעה 16:02 בברכה, פילוביץ שחף

שכתוב ההיסטוריה היהודית

חיקוי המסורת היהודית בטלוויזיה הפלסטינית: "תשכחני זרועי הימנית... אם אשכח את ירושלים"
מאת איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק | 28/06/2012
http://www.palwatch.org.il/main.aspx?fi=157&doc_id=7032

הטלוויזיה הפלסטינית הפיקה ושידרה שיר המעתיק את המסורת היהודית בנושא ירושלים, כשהוא מחקה את הביטוי מתהילים "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני" {תהילים, קל"ז, ה'}. פסוק זה מבטא את כמיהת היהודים לירושלים בעקבות חורבן הבית והגלות.

השיר שמחקה את הכמיהה היהודית לירושלים המתוארת בתנ"ך, כולל את המילים הבאות:

"תשכחני זרועי הימנית, תשכחני זרועי השמאלית. ישכחוני אור העין והאנחות שבשירים אם אשכח את ירושלים." (ראה מילות השיר המלאות למטהוףף)

הקליפ של השיר, ששודר בטלוויזיה הפלסטינית ובוצע על ידי זמר מצרי, כולל תמונות מהשוק בעיר העתיקה, ילדים ערבים משחקים, מסגד אל-אקצא, כיפת הסלע וכנסיית הקבר, כמו גם תמונות של הפגנות אלימות, זריקת אבנים והתנגשויות עם חיילים בירושלים. אין בקליפ אף תמונה של נקודת ציון או אתר יהודי, והישראלים היחידים שמוצגים הם חיילים.

לחץ לצפייה בסרטון
http://www.palwatch.org.il/main.aspx?fi=488&fld_id=492&doc_id=6897

מאז הקמתה בעקבות הסכמי אוסלו ב-1993, הרשות הפלסטינית מקיימת מדיניות של שכתוב היסטורי, אשר כוללת ייצוג מעוות של ההיסטוריה היהודית: ממצאים ארכיאולוגיים, מסורות, טקסטים - כולם מוצגים כאילו יש להם קשר להיסטוריה פלסטינית. "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד מספר דוגמאות בהן הרש"פ חיקתה ואימצה מסורות יהודיות, בטענה שההיסטוריה היהודית היא סילוף של היסטוריה "פלסטינית אותנטית עתיקה."

במרץ האחרון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על כך שהרש"פ הציגה מטבע שקל עברי שהוטבע בשנת 66 לספירה, ארבע שנים לפני שהרומאים החריבו את ירושלים ואת בית המקדש, כמטבע פלסטיני עתיק.

הטענה הפלסטינית כי ירושלים היתה הבירה של "מדינת פלסטין" היא עוד דוגמא להצגה מעוותת של המציאות. בעוד שמבחינה היסטורית מעולם לא היתה מדינה פלסטינית וירושלים מעולם לא היתה בירה ערבית או מוסלמית, השר הפלסטיני לענייני דת, מחמוד אל-הבאש, הזהיר בדרשת יום שישי כי "מבלי שירושלים תהיה פלסטינית - כפי שהיתה לאורך ההיסטוריה, בירת המדינה הפלסטינית... אין שלום."

יתכן שמטרת השיר היא ליצור רגש ותודעה של "שורשים פלסטיניים עתיקים" בירושלים, תוך שלילת ההיסטוריה היהודית שם. "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על ראיון עם חוקר פלסטיני ששודר בטלוויזיה הפלסטינית, בו הוא מסביר כי הביטוי "אם אשכחך ירושלים" אינו מהתנ"ך אלא משפט צלבני שהתנועה הציונית השאילה וסילפה על מנת להוכיח קשר יהודי לירושלים.

קליפ נוסף, ששודר שמונה פעמים בטלוויזיה הפלסטינית מאז מרץ, גם מכחיש את ההיסטוריה היהודית בישראל, בטענה שהיא פלסטינית. הקליפ מראה את "פלסטין", המיוצגת על ידי אישה לבושה בלבן, כשהיא בורחת מפני ארבעה שליטים זרים לאורך ההיסטוריה - הרומאים, הצלבנים והבריטים, ולבסוף היא משוחררת מהשלטון היהודי-ישראלי על ידי צלאח א-דין (כובש מוסלמי מימי הצלבנים) "החדש".

להלן מילות השיר שהטלוויזיה הפלסטינית הפיקה ושידרה:

"תשכחני זרועי הימנית, תשכחני זרועי השמאלי
ישכחוני אור העין והאנחות שבשירים
אם אשכח את ירושלים.
ישכחוני השמחה שבעיניי ועולם פורח שבא
ישכחוני הלבבות של כולם,
ישכחני חיוכו של תינוק, אם אשכח את ירושלים
ישכחוני שמחותיי, ישכחני הבוקר שלי,
ישכחוני השמשות ויתכחשו לי הבריות
והכוכבים, הירח, הגשם והעצים
ישכחוני הרחובות והבתים
אבול, אבול ואמות אם אשכח את ירושלים
ישכחוני שמחת היום, צל הבתים, צליל המיתרים,
והצחוק של כל שכן אם אשכח את ירושלים
ישכחוני חיוכם של ילדים, ההתלבות שבפגישה,
השמחה שבלידה, ושערי העיר כולה,
אם אשכח את ירושלים."

כיתוב על המסך בסוף הקליפ: "בהפקת הטלוויזיה הפלסטינית, 2010"
{הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), שודר לראשונה ב-25 בפברואר, 2012
ושוב ב-11 במרץ, ב-6 וב-27 באפריל ולאחרונה ב-7 וב-8 ביוני, 2012
}

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

לאמת אין אג'נדה. לתקשורת יש. ההיסטוריה מסבירה הכל

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות