גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #25562 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 25562   
אבולבנאת
גולש אורח
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ג    18:21   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אסא כשר: ''הארץ'' שיקר וסילף את דבריי  

הודעה שפרסם פרופ' אסא כשר בפייסבוק שלו, בעקבות כתבה בהארץ שטענה כי התיר לעשות ניסויים בחיילים לטובת המדינה

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3721273478979&id=1490082649

בימים האחרונים מצאתי את עצמי עסוק בהכחשת כתבה שקרית
שהתפרסמה ב"הארץ" בדבר דעותיי בעניין ניסויים רפואיים
בחיילים. כיוון שזו פרשה שיש לה משמעות כללית, אני מבקש
לגולל אותה: הרקע, הדעות וחרושת השקרים של כתב "הארץ".
לפני כן, אציין כי המדובר בחוות דעת אתית שהגשתי לבית המשפט המחוזי מחוז מרכז, לכבוד הנשיאה השופטת הילה גרסטל. אפשר לקבל ממני את חוות הדעת המלאה, על ידי
פנייה לכתובת הדוא"ל שלי: [email protected]. אשלח
אותה ברצון לכל אחד ואחת שירצו בה.
רקע: בשנות ה70 נעשו ניסויים רפואיים בחיילים, כדי לפתח
תרופה שתגן על חיילים מפני גז מסויים. העובדות בדבר
הניסויים והשפעותיהם על החיילים שנויות במחלוקת והן
היו המניע לתביעה. הנשיאה מינתה אותי לכתוב חוות דעת
אתית, כלומר לא להתייחס לעובדות, השנויות במחלוקת,
אלא רק למשמעות האתית של מעשה, אם נעשה, או מחדל, אם נחדל.
קראתי הרים של ניירות, בעיקר מה שהעמידו לרשותי הצדדים.
כולם נהגו בי באופן מופתי, גם עורכי הדין של החיילים וגם
הפרקליטים של המדינה. אני גאה גם באלה וגם באלה. פגשתי
גם חלק מן החיילים התובעים והתפעלתי מרוחם.
אחרי שהגשתי את חוות הדעת שלי נסתיים המשפט במעין
פשרה בין הצדדים. אפשר לומר שהיא התקבלה גם בעקבות
התמונה האתית שעלתה מחוות הדעת שלי.
דעותיי:
כדי שמותר יהיה לערוך ניסוי רפואי בחיילים חובה לעמוד
בדרישות האתיקה הרפואית, האתיקה של המחקר הכרוך
בניסוי רפואי בבני-אדם, האתיקה הצבאית (ועוד). חוות
הדעת שלי כוללת ר ש י מ ה א ר ו כ ה מ א ו ד ש ל
ד ר י ש ו ת ב ר ו ר ו ת ו ג ל ו י ו ת. קורא ישר של חוות
הדעת לא יוכל שלא למצוא אותן. הנה כמה דוגמאות:
חובה להסביר לחייל את הניסוי, בכלל זה - מטרתו, המעשים
הנדרשים, הסיכונים המוכרים, תוצאות הלואי המוכרות, וכדומה.
חובה לשתף בניסוי רק חייל שהסכים להשתתף בו באופן חופשי בהחלט: על יסוד האינפורמציה שקיבל, שיקולים שערך לעצמו, ללא לחץ או אפילו השפעה סמויה של מפקדים, אחרי שקיבל זמן
לחשוב, להתייעץ ולהחליט.
חובה לקבל אחריות למעקב מתמשך אחרי החייל, שמא הניסוי משפיע על מצב בריאותו.
ועוד כהנה וכהנה.
גם מכיוון האתיקה הרפואית וגם מכיוון האתיקה הצבאית עולה
החובה שהניסוי יהיה ל ט ו ב ת ה ח י י ל י ם, כלומר ישפר את
אמצעי ההגנה על חייהם ועל בריאותם. האתיקה הצבאית משתמשת בביטוי "בניין הכוח" של הצבא, אולם ברור בהקשר הזה שהמדובר בחיזוק היכולת של החיילים להישמר מסכנות
המלחמה.
"הארץ": כאן נכנס לתמונה כתב אחד של עיתון "הארץ", חיים לוינסון. מעניין לדעת שהתפקיד הקודם שלו היה הכתב לענייני ההתיישבות בשטחים. מוכר היחס של"הארץ" להתיישבות בשטחים ולא קשה לדמיין את הדרך בה עיתונאי של "הארץ"
מסקר את הנעשה בהתיישבות הזאת.
שלשום בצהרים עלתה כתבה של העיתונאי הזה לאתר האינטרנט של "הארץ", מתיימרת לתאר את חוות הדעת האתית שלי, ועושה
זאת באופן שקרי בוטה.
כבר הכותרת היא שקרית. לפי הכותרת אני בדעה שאם הניסוי מועיל לצה"ל מותר לקיים אותו. שקר וכזב! ממש ההיפך מן האמת: כדי שניסוי יהיה מותר צריך לעמוד בהרבה מאוד דרישות ולא מספיק לעמוד בדרישה אחת. אם ניסוי יביא תועלת לצה"ל
אבל לא יוסבר לחיילים וייכפה עליהם, הוא יהיה אסור ופסול
בהחלט. הכותרת באה לתאר אותי כמי שחושב שחיילים
הם אביזרים של המדינה ומותר לה להשתמש בהם לתועלתה כאוות נפשה. זה מנוגד לכל תפיסת עולמי, בפרט להשקפתי בדבר כבוד האדם של החיילים, שבשום פנים ואופן אינם אביזרים של המדינה. אני לא מכיר מי שכתב על זה, נאם על זה
והטיף לזה יותר ממני. הכותרת השקרית של "הארץ" מאפיינת
את האג'נדה ומקבלת ביטוי נוסף, בכתבה עצמה על שקריה.
לא אטריח אתכם בדוגמאות רבות. רק שתיים קצרות.
בשולי הכתבה נאמר שלא ניתן היה להשיג את תגובתי. אפילו
זה שקר וכזב. בשעות שלפני הפרסום הייתי זמין. בכל טלפון
נייח שלי יש משיבון ובנייד יש רשימת שיחות אחרונות, ואין בהן זכר לחיים לוינסון. למה לא ביקש תגובה? ברור, למה לתת לאמת לקלקל שקר בשירות האג'נדה?
אחרי שהתמרמרתי בפני מי שהתמרמרתי, התבקשתי (לא ע"י
הכתב) להכין תגובה "רשמית". כתבתי תגובה והיא פורסמה בחלקה אבל מבלי לסלק מן הכתבה את השקרים שהצבעתי עליהם. התגובה שלי לא מתפרסמת במהדורה האנגלית של "הארץ", שהיא עלון תעמולה עצמאי.
בכתבה נאמר שהייתי בין אלה שאישרו ניסויים בחיילי נח"ל
לתרופה נגד אנתרקס, בשנות ה80. לא היה ולא נברא. לא
השתתפתי באישור ניסויים כאלה בחיילי הנח"ל או בחיילים
אחרים. לפי האתיקה העיתונאית כתב צריך לקבל את
האינפורמציה מן המקור המוסמך ביותר. כרגיל ב"הארץ",
אין לך מושג מי מקור הידיעה השקרית, גם לא למה הוא
מוסמך לומר שהשתתפתי באישור כשלא השתתפתי באישור
כזה.
לסיכום, שני לקחים:
ראשית, במקרים רבים, התיווך העיתונאי הוא מיותר. אפשר
להשתחרר מן הסכנה שעיתונאי ישקר לטובת אג'נדה פוליטית
או אישית שהוא עובד בשירותה. אפשר להגיע לחומרים
שבמקור וללמוד לבד, בלי התיווך המפוקפק.
שנית, בדרך כלל אין לנו דרך להשוות את האמת לתיאור שלה
ב"הארץ". במקרה הזה יש לנו דרך לעשות זאת. כל אחד
ואחת יכולים לראות את התהום שבין האמת לבין "הארץ".
הדעת נותנת שאין המדובר רק בכתבה אחת של עיתונאי זה.
הלקח הוא כללי.
תודה לכל מי שטרח והגיע עד כאן..

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הכתבה המקורית: אבולבנאת 04.10.12 18:37 1
     אסא כשר: ניתן לבצע ניסויים בחיילים אם זה תורם לבניין הכוח kitzz 04.10.12 20:06 10
  תודה רבה! שמעלץ 04.10.12 18:42 2
  עוד כתב אישום חריף נגד הזבלים מהשמאל שהשתלטו על העיתונות. את ''הארץ'' לא צריך lurker 04.10.12 18:44 3
  פרופ' כשר מקבל חיזוק מעשרות גולשים. חלק מהתגובות בפייסבוק שלו. lurker 04.10.12 18:56 4
     יפה, הוא קושר בין עבר הכתב כתעמולן פרו ערבי לבין הרמאות המכוונת שלו יזהר 04.10.12 19:05 5
  תודה לך אסא שעזרת להסיר אצלי ספק-ספיקות לגבי הצורך בביתאון הארץ גיא-אוני 04.10.12 19:12 6
  ואת זה כתב אסא כשר !! תודה למביא המידע! 495 04.10.12 19:20 7
  תגובת חיים לוינסון, כתב הארץ אבולבנאת 04.10.12 19:30 8
     כשר: כל אחד ואחת יכולים לראות את התהום שבין האמת לבין ''הארץ'' סניגור 04.10.12 21:23 12
  מקופיא, אני נוטה להסכים במקרה הזה דווקא עם העיתון זמן עבר 04.10.12 20:02 9
  והרי חוות הדעת המלאה אבולבנאת 04.10.12 20:12 11
  אם ''הארץ'' איבדו את פרופ' אסא כשר... PASTE 04.10.12 21:55 13
  כשר מייחס כוונות זדוניות לעיתון,כשמה שקרה זה כנראה טעויות לאו דווקא מכוונות tec 04.10.12 22:07 14
  גילה את אמריקה,כתבי הארץ משקרים? לא יתכן,חאג' גידון והס הס עמירה עבדו לא ישקרו. תושב הארץ 04.10.12 22:28 15

אבולבנאת
גולש אורח
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ג    18:37   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הכתבה המקורית:  
בתגובה להודעה מספר 0

http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1834140

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
99460 הודעות
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    20:06   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אסא כשר: ניתן לבצע ניסויים בחיילים אם זה תורם לבניין הכוח  
בתגובה להודעה מספר 1

הפילוסוף היה בעבר חבר בוועדה שאישרה את ניסוי האנתרקס בנח"ל. כשר בתגובה: לא היו דברים מעולם. זה סילוף של עמדתי בנושא
http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.1834169.1349165851!/image/1140828152.jpg_gen/derivatives/landscape_157/1140828152.jpg
פרופ' כשר. צילום: קובי גדעון / באובאו

ניתן לבצע ניסויים רפואיים בחיילים, בתנאי שאלו תורמים "לבניין הכוח הצבאי" - כך קובע הפילוסוף, פרופ' אסא כשר, בחוות דעת אתית שהגיש לבית המשפט והגיעה ל"הארץ", בנוגע לניסויים בחיילים.

כשר, ממחברי "רוח צה"ל" - הקוד האתי של הצבא, היה בעבר גם חבר בוועדה שאישרה את ניסוי האנתרקס בחיילי הנח"ל. על אף עבודתו עבור מערכת הביטחון במהלך השנים, הוא מונה כמומחה בלתי-תלוי על ידי בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, בתביעה שהגישו ב-2008 18 חיילי צנחנים לשעבר נגד הצבא.

התביעה עוסקת במקרה שאירע בתחילת שנות ה-70. לטענת התובעים, גיוסם לצנחנים הותנה אז בהשתתפות בניסוי בגז עצבים. הניסוי נועד לבדוק פיתוח של המכון הביולוגי של נס ציונה, שכשל כבר בשלב ראשוני, כשנבדק על בעלי חיים. לדברי החיילים לשעבר, הניסוי נערך בניגוד לכל התנהלות אתית תקינה. בתחילת החודש פורסם באתר וואלה כי בית המשפט אימץ את הצעת גישור על פיה כל תובע יקבל 36 אלף שקלים והתיק נסגר.

כשר נשכר על ידי בית המשפט כדי לכתוב חוות דעת אתית בנושא, אותה הגיש בחודש פברואר השנה. לתפיסתו, ניסויים רפואיים על חיילים הם רצויים ואף מוצדקים. על אף שבעבר הוגדרו בעולם חיילים ואסירים כאוכלוסיות רגישות, כשר קבע כי "השתתפות חיילים בשירות חובה או בשירות מילואים בניסוי רפואי במסגרת הצבא, חייבת להיעשות על יסוד שיקולים של בניין הכוח או שיקולים של הפעלת הכוח. בנסיבות הניסוי הרפואי, רק שיקולים של בניין הכוח באים בחשבון. פירושו של דבר, שמטרת הניסוי הרפואי חייבת להיות כזו שתביא תועלת לחיילים, כך שתהיה בגדר בניין הכוח הצבאי".

בחוות דעתו בודק כשר אם יש הצדקה לדרוש מחיילים לסכן כעת את חייהם, על מנת לחסנם מפני סכנה קיצונית יותר בעתיד. כשר כותב כי "מותר לגרום לסכנה, בתנאי שהיא מיועדת להצלת חיי אדם. בדילמה שבין הערכים של חיי אדם, בהיבט מסויים, וכן אחריות ומקצועיות מצד אחד, לבין חיי אדם בהיבט אחר, מצד שני, ניתן להכריע בזכות הצד האחד ולסכן את חיי החיילים במגבלה על מטרת הסיכון ומידת הסיכון".

https://www.thcendcbd.com/

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שמעלץ
חבר מתאריך 20.6.10
5762 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ג    18:42   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 0

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
21876 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ג    18:44   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. עוד כתב אישום חריף נגד הזבלים מהשמאל שהשתלטו על העיתונות. את ''הארץ'' לא צריך  
בתגובה להודעה מספר 0

רק לסגור בשל מצבו הכלכלי, אלא יש "לחסלו", באופן חוקי וציבורי, בשל היותו כלי תעמולה בשירות האוייב.

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
21876 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ג    18:56   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. פרופ' כשר מקבל חיזוק מעשרות גולשים. חלק מהתגובות בפייסבוק שלו.  
בתגובה להודעה מספר 0

פרופסור כשר הנכבד, אל תקח את זה אישית. פשוט ככה עובד עיתון.

אסא שלום,
אבוי לו לאחד שקורא כתבה בעיתון כלשהוא ומתייחס אליה כאל ״תורה למשה מסיני״ לצערי לא מעט עיתונאים חוטאים לאמת ולעובדות ביודעין על מנת לייצר כותרות. התקשורת הכתובה ובכלל כבר מזמן שכחה מה תפקידה האמיתי.

חבר יקר חג שמח וערב טוב - אשתדל בקצרה - ראשית לא ברור למה להתרגש מעיתון שכולו מלא בפרופגנדה זולה , שנית שמך , המוניטין שלך , תפקידיך והעשייה הברוכה שלך הולכים לפניך , שלישית

קשה לקרוא ולהיווכח במגמתיות המכוונת, ולעזאזל העובדות..... כמה סמלי שהיום לא הודפס העיתון עקב מצבו הכלכלי....

פרופסור אסא כשר שלום. כאחד שהיה בצבא לא מעט...אני מסכים לכל מה שהתנית..אבל הייתי מציע בעתיד לסייג עוד סייג...שניסוי שכזה יוכל להתבצע רק בחיילי מילואים ולא סדיר. אני חושב שהיררכיה ה...

תגיש נגדם תביעה אם מה שכתבת נכון ומה שהם כתבו לא נכון.

פרופסור כשר הנכבד, אני בטוח שכולם כבר מבינים - בלי קשר לתגובתך הנהדרת והעיניינית - שביטאון השמאל הרדיקלי של ״הארץ״ מפרסם תילי תילים של שקרים ולא רק לגביך, אלא באופן סיסטמתי ורציף.
...

בעזרת ה׳ יסגרו את הארגון טינופת הזו הנקרא הארץ

מעיתון הארץ אין לצפות לאמת. האמת שלו מותאמת לאג'נדה שלו בלבד. העיתון לא ייתן הרי למשהו שולי וזניח כמו ע-ו-ב-ד-ו-ת להניא אותו מהמסקנה שאליה הגיע אחרי מאמצים רבים של סילופי אמת ועיוותים היסטוריים.

אסא כשר הנכבד, כמי שמעריך אותך מאוד וכמי שיודע שרבים מאוד בישראל מעריכים את דעתך לא פחות, חבל לי מאוד שלא עלה בידך לבקר את העיתון על הכתבה בענינך מבלי להפוך זאת לנושא עקרוני

פרופ כשר הנכבד. לואי ומדינתנו היתה משופעת באנשים כמוך. מתלמידתך לשעבר.

נכבדי פרופ' כשר,

כבר למדתי מזמן שעיתון הארץ לעולם לא יתן לעובדות לקלקל לו את הכתבה.

אסא. יישר כוח, לצערי גם אני סבלתי לאחרונה מעיתונאי טיפש ורשע ( צרוף מסוכן) שהתעקש לא להיצמד לעובדות ועיוות כול פרט אפשרי
דע לך שמי שמכיר אותך יודע שגם אלף עיתונאים לא יצליחו ״ ללכלך״
חג שמח

מודה שהידיעה ב״הארץ״ ריתקה את תשומת ליבי וגרמה לי אפילו לסוג של הלם ופליאה. לקרוא את דבריך כאן זו הקלה גדולה וכעס על כל האג׳נדה ש״הארץ״ רק חלק ממנה. זה מה שקורה כשפוליטיקה קטנה ועי...

אני ביטלתי את המנוי על "הארץ" כך שכל זה נחסך ממני. מומלץ גם לאחרים לנהוג כמוני. היום לא יצא לאור העיתון וכך נחסך העניין מהרבה כאלה שעדיין לא ביטלו..

לזה באמת לא ציפיתי...

עיתונאים קטנים שלא מבינים את המקצוע שלהם. לא מפרסמים כתבה בלי לקבל תגובה מהנפשות הפועלות, לא מפרסמים כתבה בלי לתת גילוי נאות על תפקיד הכתב וקשריו לצד זה או אחר, ולא מפרסמים כתבה שהיא חד צדדית ומשמשת כשופר פוליטי, אלא אם הנך עיתונאי חצר קטן וחסר הגינות מקצועית.

שמעתי את הראיון עימך ברדיו. הוא היה ברור מאד. גם מה שכתבת עכשיו. חג שמח

פרופסור אסא כשר שלום - קראתי את דבריך - ברור לחלוטין שהעיתונאי הנלוז ידע שהוא מסלף ומשקר - למרות שצר לי לומר לך - שהגרופים המקובעים מן השמאל הלוינסוני של הארץ - לא ישתכנעו - האמת א

פרופ' כשר זו טיבה של העיתונות היום. מעט עומק והרבה אגרסיביות. •

שמעתי עשרות שנים על עיתון "הארץ" ואני מכיר אותו היטב...מבלי להיכנס לפרטים מיותרים,אני פשוט בראש מורם ובגאווה מאמין לפרופסור,אסא כשר,שגם אותו אני מכיר היטב.קראתי את חוות דעתו בעיון רב ואין לי בה שום ספק.התנהלותו המגמתית של העיתון תביא אותו במהרה לחידלון..

הייתי תובע את העיתון ואת הכתב באופן אישי. העיתון הזה דוחה אותי בגישה החד צדדית שלו ואפילו לא הייתי עוטף בו דגים. תתנחם בכך שקוראים אותו רק אנשים שאין טעם לנסות ולשכנע אותם בשום דבר.
לא אצטער לרגע אם "מעריב" ו"הארץ" ייסגרו מיידית

עצוב שכך המצב... כל מי שמכיר את פועלך ולו במעט הרים גבה מול הכתבה ההזויה. שיתפתי את הסטטוס בקיר האישי שלי, מקווה שעוד רבים יעשו זאת כדי שהאמת תגיע לכמה שיותר אנשים. תומכת ברעיון של תביעת הדיבה כפי שמישהו העלה פה. חג שמח.

אסא . קראתי עד הסוף . אין לי צל של צילו של ספק באמינות המלאה לכל מה שכתבת . יושרך ידוע ומוכר לא מהיום . ואומר אף זאת גם כאשר אני לא מסכים עם דעותיך אני אוהב לקרוא אותם . הצורה התרבותית ההגינות והיושרה הם חלק אינטגרלי מאישיותך . המשך כך .

ושכחתי עוד משהוא . אין צורך לקרוא את מה שכתבת לבית המשפט . יש לי אימון מלא בתאור שלך

יזהר
גולש אורח
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    19:05   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יפה, הוא קושר בין עבר הכתב כתעמולן פרו ערבי לבין הרמאות המכוונת שלו  
בתגובה להודעה מספר 4

כתב לענייני התיישבות של עיתון הארץ זה רקורד שמקביל לאוייבים הכי גדולים שלנו ברמת הבגידה והסכנה.

גיא-אוני
גולש אורח
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    19:12   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. תודה לך אסא שעזרת להסיר אצלי ספק-ספיקות לגבי הצורך בביתאון הארץ  
בתגובה להודעה מספר 0

495
חבר מתאריך 16.4.02
64370 הודעות
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    19:20   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ואת זה כתב אסא כשר !! תודה למביא המידע!  
בתגובה להודעה מספר 0

כל עוד דולק הנר אפשר לתקן - רבי ישראל מסלנט

אבולבנאת
גולש אורח
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    19:30   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תגובת חיים לוינסון, כתב הארץ  
בתגובה להודעה מספר 0

מתוך דף הפייסבוק שלו:
https://www.facebook.com/chaiml/posts/10151076788387844

פרופ' כשר,

קראתי את דבריך וברשותך יש לי מספר הערות:

א. ראשית אני עדיין כתב לענייני שטחים של עיתון הארץ, ולא מדובר בתפקידי הקודם".

ב. שנית, אני מבין שיש לך ביקורת על עבודתי העיתונות, מבלי שהתעמקת בה, רק מתוך היסק לוגי שהארץ נגד ההתיישבות, אז כנראה שכתב ההתיישבות של הארץ לא יודע לסקר אותה. זהו היסק לוגי מטומטם.

ג. בניגוד לטענה שלך שחוזרת על עצמה, התקשרתי אליך מספר פעמים כדי לקבל את תגובתך, אך לא ניתן היה להישגך. ניתן להוכיח זאת בקלות. מהרגע שיצרת קשר עם המערכת, התגובה שלך הופיעה במלואה.

ד. לגבי העניין עצמו. ברור שידיעה עיתונאית הסוקרת חוו"ד בת כ11,000 מילה שמה את הדגש על העיקר. ברור ומובן מאליו, כי החובות האתיות המוטלות בניסוי על חיילים הם נוספות על ניסוי רגיל בבני אדם. הידיעה התמקדה בדרישות הנוספות.

ה. הינך כותב כי בכתבה נאמר שהייתה בן אלה שאישרו ניסויים בחיילי הנח"ל בשנות ה80. מלבד קשיים בלוגיקה, הינך מתקשה כנראה גם בהבנת הנקרא כי הדבר לא כתוב בידיעה.

ו. מה שכן כתוב בידיעה, הוא שהיית מעורב בניסוי עומר 2 בתרופה נגד האנתרקס. היית חבר ועדת האד הוק שהוקמה על ידי פרופ' מרדכי שני. כידוע, ניסוי זכה לביקורת נוקבת של ועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית.

סניגור
חבר מתאריך 15.11.09
19688 הודעות
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    21:23   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כשר: כל אחד ואחת יכולים לראות את התהום שבין האמת לבין ''הארץ''  
בתגובה להודעה מספר 8

אבולבנאת, העקביות שלך באשכול מבורכת

תודה רבה!

זמן עבר
חבר מתאריך 1.9.10
775 הודעות
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    20:02   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מקופיא, אני נוטה להסכים במקרה הזה דווקא עם העיתון  
בתגובה להודעה מספר 0

מכיוון שפרופסור כשר הכשיר כבר הרבה יותר מדי שרצים, אם כי לאו דווקא בק"נ טעמים (בדרך כלל מדובר בטעם אחד, שאפשר למצותו בטענה: קדושת צה"ל לא פקעה בכדי). אבל כתבתי לו כדי לבקש את חוות הדעת המלאה. אולי דברים בגו.

אבולבנאת
גולש אורח
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    20:12   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. והרי חוות הדעת המלאה  
בתגובה להודעה מספר 0

https://rotter.net/User_files/forum/506dd09c6d03a46b.doc#

PASTE
חבר מתאריך 18.4.11
39082 הודעות
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    21:55   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אם ''הארץ'' איבדו את פרופ' אסא כשר...  
בתגובה להודעה מספר 0

tec
חבר מתאריך 11.10.07
30921 הודעות
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    22:07   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כשר מייחס כוונות זדוניות לעיתון,כשמה שקרה זה כנראה טעויות לאו דווקא מכוונות  
בתגובה להודעה מספר 0

אין לכשר שום ראיה שכוונות הכתב היו זדוניות.

הוא לא בירר זאת עם הכתב.

ייתכן שהכתב לא הבין נכון, ייתכן ששגה בטעות, ייתכן שכן ביקש תגובה מכשר , אבל לא הספיק לקבל אותה לפני פרסום הכתבה.

כשר ישר יוצא בהאשמות.

סערה בכוס מים, קומדיה של טעויות.

לשמאלניותו של עיתון הארץ אין בהכרח קשר לעניין במקרה זה .

תושב הארץ
חבר מתאריך 2.5.12
20753 הודעות
אור ליום ששי י''ט בתשרי תשע''ג    22:28   04.10.12   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. גילה את אמריקה,כתבי הארץ משקרים? לא יתכן,חאג' גידון והס הס עמירה עבדו לא ישקרו.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות