אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #21766 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 21766   
lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
שבת קודש י' באייר תשע''א    11:55   14.05.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תמונת החיבוק עם אם הרוצח, פורסמה ב''ישראל היום''  

תמונתה של רעיה ירון, דוברת "מחסום ווטש", מתחבקת עם אמו
של הרוצח מעוורתא, פורסמה לראשונה ברוטר בתאריך 19.4.11, והוצגה
גם בעמוד השער של האתר.

הנה דבריו של דן מרגלית מ"ישראל היום", בנושא ביקור
אנשי השמאל בכפר עוורתא ובתמיכתה של הקרן לישראל
חדשה (הקרן החדשה לישראל) ב"מחסום ווטש".

במסגרת זו הוא משלב גם את התמונה. בסוף דבריו הוא מציין
שאינו מאמין שהקרן לישראל חדשה תפסיק את תמיכתה בארגון.

מאמין, לא מאמין

כדאי להתבונן בתצלומה של הפלשתינית המתייפחת על כתפה של פעילת אירגון "מחסום ווטש" רעיה ירון. זו אמו של אחד הרוצחים בכפר עוורתא שטבח בבני משפחת פוגל באיתמר.

ירון הגיעה לכפר כאשר צה"ל והשב"כ פעלו בתקיפות לחשוף את הרוצחים.

כמה אירגוני שמאל התייצבו שם כדי להכביד על המבצע. עכשיו ירון - "מפא"יניקית טובה ילידת גניגר" כלשונה - חשה אי נעימות שהגישה כתף לאמו של הרוצח אבל בזמן אמת לא ידעה כמובן מי היא.

"אני לא מתנצלת" אמרה לי ירון "אז לא ידעתי. ברגע שנודע כי יש בכפר חשודים ברצח לא הגעתי עוד לעוורתא. אני קודם כל אזרחית ישראלית."

אני מאמין לה. אבל למה להכביד מראש על החקירה בעודה מתנהלת? הרי השיבוש שלהן עלול היה להסתיים בכך שהרוצחים יימלטו מן הכפר בחסות מעורבותן. על זה הוויכוח. על התייצבותן לצד הפלשתינים בלי להניח שצה"ל והשב"כ מצויים במרדף נחוץ לבער את קיני המרצחים.

נדרשתי לנושא במקרה. כתבתי מפיה של מנכ"ל הקרן החדשה לישראל רחל ליאל כי היא אינה מממנת את אירגוני השמאל שהפריעו לצה"ל ולשב"כ ללכוד את הרוצחים בעוורתא.

מיד נשלח אלי חומר תיעודי וחשכו עיניי. אמו של הרוצח נצמדה לירון ואחת מחברות אירגון "מחסום ווטש" השתלחה בלשון מקוממת בכוחות הביטחון על התנהלות החקירה בכפר.

הבעיה היא שאירגונן - נשות "מחסום ווטש" - דווקא קיבל תמיכה מהקרן החדשה לישראל. 91 אלף דולר ב.2008-

הכיצד? ליאל הסבירה שקיבלה מערוץ 2 את רשימת אירגוני השמאל שפעלו בעוורתא אלא שאירגון "נשים לשלום - מחסום ווטש" לא נכלל בה. האירגונים שכן הופיעו ברשימה לא קיבלו סיוע.

גם לה אני מאמין. אבל הנה התברר כי שתיים מפעילות "ווטש" מילאו תפקיד בהכבדה על צה"ל והשב"כ כשעסקו בלכידת הרוצחים.

מה עכשיו? לפי ההיגיון על הקרן החדשה לישראל לחדול מתמיכתה באירגון שנציגותיו היו פעילות בשיבוש חקירה בעוורתא. הפעם איני מאמין. זה לא יקרה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רחל ליאל כרגיל משקרת. קואליציית נשים לשלום מומנה ע''י lurker 14.05.11 12:35 1

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
שבת קודש י' באייר תשע''א    12:35   14.05.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רחל ליאל כרגיל משקרת. קואליציית נשים לשלום מומנה ע''י  
בתגובה להודעה מספר 0

הקרן לישראל חדשה (הקרן החדשה לישראל) בסכום
של 93,457 דולר לשנת 2008.

"קואליציית נשים לשלום" הנה ארגון ששמו פורסם
בתקשורת (כולל ע"י עמית סגל בערוץ 2) כאחד הארגונים
שהיה בביקור ההזדהות עם משפחות הרוצחים בכפר עוורתא.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות