גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #26476 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 26476   
דוידזון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
145943 הודעות, 537 מדרגים, 976 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    10:33   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פרוטוקול ישיבת ממשלה סוערת בעת ביקור הנשיא קרטר נחשף:בגין זעם-קרטר מייצג את סדאת  

הועבר בתאריך 19.03.13 בשעה 10:48 מפורום חדשות על-ידי Maya, (גלובל)

פרוטוקול ישיבת הממשלה הסוערת ביומו האחרון של ביקור הנשיא קרטר נחשף. כשברקע כבר נסגר הכביש לנתב"ג והנשיא התכוון לעזוב בזעם, דנה הממשלה בנושאים שבמחלוקת. השרים זעמו על ההזדהות של ממשל קרטר עם המצרים וטענו כי סאדאת רוצה להשתלט גם על עזה, ובסופו של דבר להקים מדינה פלסטינית
יונתן בייסקי | חדשות 2 | פורסם 17/03/13 10:01

אחרי הישיבה הסוערת בכנסת ביחד עם הנשיא קרטר, כינס ראש הממשלה מנחם בגין את מליאת הממשלה. חברי כנסת מהימין ומהשמאל הפריעו לנאומו בכנסת והוא הרגיש שהנשיא האמריקני לא מבין את המחיר שהוא משלם תמורת השלום האפשרי עם מצרים. בגין נלחץ בין דעותיהם השונות של שרי הממשלה, כשברקע נסגר הכביש לנתב"ג יחד עם המרחב האווירי בדרך למה שיכל להיות עזיבה דרמטית של קרטר את ישראל, סוף שיחות השלום - ומשבר חסר תקדים עם ארה"ב.

שר התחבורה חיים לנדאו התרעם על החד צדדיות של הממשל האמריקני. "הם מנהלים עכשיו בשם המצרים את המו"מ אצלנו כאן. מה שנראה להם שהמצרים לא יקבלו - הם לא שואלים אותנו ומשיבים במקומם. זה מו"מ מוזר מאוד. ישנו פרטנר שאיתו צריך לנהל מו"מ והוא לא נמצא כאן, דבר כזה לא ראיתי בימי חיי. ההחלטות שקיבלנו הלילה (בישיבה הקודמת) זה לא קו אדום, אלא מעבר לקו האדום. המצרים מקבלים את כל מה שהם רוצים דרך האמריקנים".

בגין רתח מזעם על קרטר: "הדרישה שאנו היום נמסור על שלבי נסיגה ונחליט עליהם אין כמוה לחוצפה. הדרישה היא מצרית ונסמכת על ידי האמריקנים. עוד לא פתרנו שום בעיה ועוד אין עלינו שום חובה לצאת מסיני ויש לנו את כל הזכות להיות במקום בו אנו נמצאים, והיום נודיע על שלבי נסיגה מוקדמים, לפני תשעה חודשים?! נחליט כפי שנחליט לאחר חתימת חוזה השלום. זה מרתיח את דמי להעמיד בפנינו דרישה כזאת היום. מה יש להחליט היום? משום שצריך כל קפריזה של סאדאת או האמריקנים למלא? לא ולא".

ראש הממשלה הרגיש שהמאמצים שישראל עושה למען השלום לא מוערכים. "אילו קורבנות הקרבנו למען אותו שלום. כשקוראים 'בגין - פטן!' (מנהיג משטר וישי בצרפת ששיתף פעולה עם הגרמנים) זה לא קורבן, פגיעה? והיום ראיתם זאת. היה פעם דבר כזה בכנסת?" שאל בגין בזעם, כשהוא מתכוון לדיון הסוער על הסכם השלום במליאת הכנסת - שקדם לישיבת הממשלה. "אינני מתחשב בגאולה כהן ושמיר ושום דבר, כי אני יודע שהולכים אנו בדרך נאמנה ומשרתים את העם".

"הממשלה תהיה מוכנה לדון בשלבים אך לא עתה", המשיך בגין. "אם הם לא מוכנים להתחייב לגבי החלפת שגרירים, אזי אין הסכם ואין חתימה על חוזה שלום. באשר לעזה - אסור לנו להכניס מצרי אחד שיטפל בתושבי עזה, אם נעשה כן נכריז שיש למצרים זכות כלשהי על עזה. מבחינה פלסטינית, יבוא יום וזה ייקרא מדינה פלסטינית ואנחנו האם עוצמים אנו עינינו מלראות?" שאל בגין את הממשלה.

המשבר התרחש ממש במקביל לישיבת הממשלה. שר התעשייה והמסחר גדעון פת אמר כי שמע ברדיו שהכביש מירושלים לנתב"ג נסגר וכי קרטר עומד לעזוב את ישראל. המזכיר הצבאי אמר כי קרטר מתייעץ כעת במלונו כיצד לנהוג. שר האנרגיה והתשתיות יצחק מודעי תהה מה באמת רוצה סאדאת להשיג: "הוא רוצה נסיגה מסיני לגבול הבינלאומי, לקבל משרד קישור בעזה ואז כל העולם יראה שיש פה ממשלה מצרית. אצלי מתעורר החשש שבעזה תתחיל המדינה הפלסטינית, לא ביהודה ושומרון".

כששר הבריאות שוסטק אמר כי צריך לשקול לדון בענייני האוטונומיה בזמן המו"מ כולל בנושא קציני הקישור בעזה שר החקלאות שרון קטע אותו ואמר "זה אומר מדינה פלסטינית עוד חודש! אתם לא מכירים את רצועת עזה!". מנחם בגין השתלט מחדש על הדיון: "לארץ ישראל לא ייכנס שום כוח זר. לא נעביר שום גבול בארץ ישראל המערבית. הרב גורן אמר שסיני זה לא ארץ ישראל, הקרבנו קורבן, לרבות היישובים שאני כואב על כך 24 שעות ביממה, אבל כוח זר בישראל? זאת לא".

"מה יש למצרים לעשות בעזה? איזו זכות יש להם שם", המשיך בגין, "הם יהפכו את הרצועה להר געש. הם בעצמם אומרים שזה צעד ראשון לעצמאות הפלסטינים". השר פת התרעם על המציאות המוזרה: "אנחנו המארחים ולא יודעים מה הולך פה. הבאנו למרחב אווירי סגור וכבישים סגורים, ואיננו יודעים אם הנשיא של ארה"ב נוסע או לא. מה קורה כאן? אנחנו יושבים כאן ואיש אינו יודע מה סדר היום. אני לא יודע מה אני עושה בשעה שש, נשיא ארה"ב וראש הממשלה גם הם לא יודעים".

שר האוצר ארליך ניסה למנוע הידרדרות: "אני נגד המשך השיחות האלה, כשהמשלחת נפגעת ונשיא ארה"ב נפגע, אני חושש שאלו תוצאות הביקור הזה. אני מציע שההחלטות (דחיית העמדה האמריקנית בנושא השגרירים והנוכחות המצרית בעזה) תימסר במשלחת מצומצמת של רה"מ, שר החוץ ושר הביטחון כדי שהבושה לא תהיה פומבית. אחרי שהאמריקנים גומרים איתנו, למחרת הם מתקשרים למצרים והמילה האחרונה היא שלהם. עכשיו יש צורך לסיים את הביקור בצורה המכובדת והפחות מזיקה".

שר השיכון דוד לוי אמר כי עצם הישיבה מערערת את לגיטימיות החלטות הממשלה מהלילה הקודם וקרא להפסיק את הדיון. ראש הממשלה בגין המשיך את הדיון ואמר כי הנשיא פגע בו כשאמר באנגלית 'אתם מוכרחים לחתום'. "אמרתי לו אנו נחתום רק על מה שאפשר יהיה לחתום". גם בכנסת הוא לא אמר את שאמר בפרלמנט בקהיר, שם הוא תיאר ושיבח את סאדאת כמנהיג שוחר שלום, ואילו כאן הוא אמר שהמנהיגים לא מוכנים לשלום אבל העם כן. במנהיגים הוא כלל את עצמו כמובן".

עם סיכום הישיבה הוחלט שראש הממשלה יודיע לנשיא שהממשלה לא שינתה את החלטתה מהלילה הקודם, והמתח היה בשיאו - כשהחשש היה שקרטר יעזוב את ישראל בזעם. לאחר ההחלטה, הכדור היה שוב במגרש של מצרים.

מקור: http://www.mako.co.il/news-military/israel/Article-e90203604377d31004.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה ידידי. לגזור ולשמור !! תזכורת (תמליל) מתאריך 17.09.08 בשעה 11:37: פילוביץ שחף 17.03.13 10:51 1
  משהו השתנה מאז ועד היום. ..? ישראלי 17.03.13 10:55 2
     לא. האביב הערבי שינה הכל. היום כולם מבינים שישראל אינה הבעיה! עמוסכ 17.03.13 13:20 7
  מתקיים עכשיו דיון ברשת ב' עם אריה נאור שמבהיר ומאריך את המידע-מומלץ!!! 495 17.03.13 11:25 3
     תודה ידידי. פילוביץ שחף 17.03.13 11:34 4
  קרטר היה ונשאר מנוול שתומך בכל מי שמתנגד לישראל blue moon 17.03.13 11:35 5
  בגין, בגין! איך מכרת אותנו בנזיד עדשים, ברוממות גרונך ובאגו הפגוע הגלותי שלך... Ferenci 17.03.13 13:10 6

פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    10:51   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה ידידי. לגזור ולשמור !! תזכורת (תמליל) מתאריך 17.09.08 בשעה 11:37:  
בתגובה להודעה מספר 0

שולמית אלוני: 'דיין ויצמן ואהרן ברק = הסכם שלום עם מצרים'
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=15091&forum=gil&archive=

שלשום 15/09/08 בתכנית 'הכל דיבורים' ברשת ב' עם ירון דקל, רואיינה שולמית אלוני בעקבות סרט חדש שיוצא על חייה
"מחוץ לשעות הקבלה". כשניגשתי לתמלל את הראיון התברר לי שהתכנית הרלוונטית לא עלתה להשמעה ברשימת התכניות
המוקלטות באתר רשות השידור ולכן לא ניתן לתמלל. כמו כן, בבדיקות חוזרות עד לאתמול בבוקר התכנית לא עלתה. בשידור
של אתמול, ירון דקל דיווח שנכון לעכשיו ניתן להאזין לתכנית של יום קודם שבה הראיון עם שולמית אלוני ומוסיף: תודה לכל מי
שהפנה את תשומת ליבנו "לתקלה שנוצרה"...

מה כתוב בחוזה השלום בין: ישראל למצרים...??
https://rotter.net/forum/gil/5237.shtml

להלן חלק מתמליל הראיון עם שולמית אלוני:

מקור:
http://www.iba.org.il/media/?recorded=radio14

ירון דקל: ...ועוד אחד שהיה לך איתו קונפליקט והוא גם בא לידי ביטוי בסרט, ראש ממשלת ישראל מנחם בגין

שולמית אלוני: כן טוב

שולמית אלוני - הקלטה: חוק השבות, שהוא חוק לאומי ציוני של התנועה המתחדשת, היום יש עליו פיקוח חדש... הרבנות האורתודוכסית

מנחם בגין: אהה גברת אלוני שולם עלייכם, מזמן לא שמעתי את קולך

שולמית אלוני - הקלטה: אדוני אתה גיבור אתה משיח, תביא את השלום הכל בסדר

מנחם בגין: מה את מתרגזת גברת אלוני, כמה קולות קיבלת מן העם הזה, את רוצה שאנחנו, הממשלה הזו תעשה את רצונך

שולמית אלוני - הקלטה: לא מובן

מנחם בגין: מה הסערה הזאת, מה הרעש שאת עושה

ירון דקל: אוי את היית בוטה כלפי בגין, אבל בסופו של דבר הוא הביא שלום

שולמית אלוני: כן הוא נאנס, מפני שהיה שם עזר ויצמן והיה שם משה דיין

ירון דקל: נכון

שולמית אלוני: והיה שם גם אהרן ברק וישבו עליו עם בולדוזר וקרטר היה מתרגז

ירון דקל: אבל הוא הביא את השלום הראשון שולמית אלוני

שולמית אלוני: אני מדברת על מצרים נו, הכל היה בתוך..

ירון דקל: לא את ככה ממעיטה גם היום בערכו של בגין

שולמית אלוני: אני יש לי נגד בגין דבר גדול מאוד ואני אגיד לך מה, בבחירות של 1981 כשהוא עמד שם במרכז ואמר להמונים שמריעים לו
הוא עמד בכיכר הוא עמד מעל גזוסטראות בדיוק כמו מוסיליני ומעולם הוא לא דיבר על תכנית, אבל כל מה שהוא אמר, שבאחד במאי הלכו 'הם'
בלי שם, אין להם שם, עם הדגלים של הורגי עמנו וכולי וכולי ואחר כך הוא אומר שרוצים לשלול מכם, רבותיי רוצים לשלול מכם את האזרחות
זה היה נאום מזעזע

ירון דקל: אבל את לא יכולה היום כשהוא כבר לא איתנו לפרגן לבגין?

שולמית אלוני: על מה אני צריכה לפרגן לו?

ירון דקל: שלום עם מצרים

שולמית אלוני: השלום, אני אומרת לך שהשלום עם מצרים היה בזכות משה דיין ועזר ויצמן וקרטר

ירון דקל: אוי אתם מתחשבנים עד קץ הדורות

שולמית אלוני: אני לא מתחשבנת, אני מוכנה לתת לו את הקרדיט

ירון דקל: אוקיי

שולמית אלוני: מה עוד שהמפלגה שלו לא הצביעה בשביל השלום הזה רק אנחנו הצבענו בשבילו

ירון דקל: זיהיתי בסרט שעדיין מדגדג לך התחום הפוליטי, נכון?

שולמית אלוני: תראה אני מתרגזת אני רואה פה דברים נוראיים

ירון דקל: אני רואה שאת מקבלת דיווח איפה עקרו עצים ואיפה לא עקרו עצים את יושבת בביתך בכפר שמריהו ומחוברת כל הזמן

שולמית אלוני: אני מחוברת כי אני שייכת לקבוצה של 'יש דין', מפני שיש הפקרות, מפני שיש פוגרומים, מפני שגונבים, מפני שהורגים, מפני שהצבא לא מגן על התושבים

תזכורת:

מה כתוב בחוזה השלום בין: ישראל למצרים...??
https://rotter.net/forum/gil/5237.shtml

משה שמיר: מצרים נערכת ל''יום הנקם הגדול''
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5686&forum=gil&viewmode=all&keywords=מצרים

35. השופט ברק בשליחות פוליטית: הסכמי קמפ דיוויד!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5110&forum=gil&omm=35&viewmode=threaded

איך קיסינג'ר בגד בישראל וכמעט גרם להשמדתה.
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5047&forum=gil&viewmode=all&keywords=מצרים

דו''ח ועדת אגרנט ''כתם'' על מדינת ישראל !!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5368&forum=gil&viewmode=all&keywords=מצרים

Why you can never, SHOULD NEVER, try to make peace with Muslims

barenakedislam.wordpress.com

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

.
.
.

https://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
17444 הודעות, 86 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    10:55   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. משהו השתנה מאז ועד היום. ..?  
בתגובה להודעה מספר 0

גם היום נשיא אמריקאי בדרך לישראל כדי לכפות משא ומתן עם הפלסטינים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עמוסכ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.4.04
66873 הודעות, 185 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    13:20   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לא. האביב הערבי שינה הכל. היום כולם מבינים שישראל אינה הבעיה!  
בתגובה להודעה מספר 2

עד לפני שנתיים כל העולם האמין בכל ליבו שהסכסוך הישראלי-ערבי סיבת אי היציבות במזרח התיכון

היום מתי מעט עוד דברים בהנחה המטומטמת הזו

כל מי שרואה את הטבח בסוריה ושאר ארצות ערב מבין שהנטינגטון וברנרד לואיס צדקו במה שאמרו על הזעם הערבי.

אפילו אובאמה מבין עד כמה טעה בנאומו בקהיר!!

קרוב לוודאי שהוא מנסה לכפר על כך.

מעולם לא היה מצבנו טוב יותר מהיום!!!

495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
64370 הודעות, 197 מדרגים, 378 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    11:25   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מתקיים עכשיו דיון ברשת ב' עם אריה נאור שמבהיר ומאריך את המידע-מומלץ!!!  
בתגובה להודעה מספר 0

יותר ממה שנכנס לפה, יש להחמיר במה שיוצא מן הפה וגם מהמקלדת

פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    11:34   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תודה ידידי.  
בתגובה להודעה מספר 3

https://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

blue moon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.07
18387 הודעות, 201 מדרגים, 392 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    11:35   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. קרטר היה ונשאר מנוול שתומך בכל מי שמתנגד לישראל  
בתגובה להודעה מספר 0

Ferenci
חבר מתאריך 6.2.12
13009 הודעות
יום ראשון ו' בניסן תשע''ג    13:10   17.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בגין, בגין! איך מכרת אותנו בנזיד עדשים, ברוממות גרונך ובאגו הפגוע הגלותי שלך...  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות