גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #27834 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 27834   
רוטרית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
16792 הודעות, 153 מדרגים, 301 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ל' בשבט תשע''ו    11:01   09.02.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ח''כ אמיר אוחנה (ליכוד) מספר על הקשר שלו עם שחף פילוביץ  

התימני.

כשהבאנו את גורי מצער בעלי חיים, לקחנו אותו בערב הראשון לגינת הכלבים, בסוף שבזי. זאת היתה אולי הפעם הראשונה בשלושת חודשיו (הוא היה תינוקי) שזכה להיות חופשי. בלי כלוב, בלי רצועה, בלי קולר – רק לרוץ ולשחק. לפגוש את כלבי השכונה. לרחרח.

וכך נוצרו חברויות. לא רק חברויות כלביות, גם חברויות אנושיות. רוב בעלי הכלבים יודעים – את בעלי הכלבים האחרים אנחנו מכירים בתחילה בתור "האבא של ג'ונס", "האמא של ביז'ו".

אחר כך מכירים לעומק.

מדי ערב בגינה, הרכבים שונים ומגוונים של בעלי כלבים מכל העדות והגזעים, מכל המעמדות והנטיות. משחררים את הכלבים – ומדברים.

"התימני", היה אחת הדמויות הבולטות.

אולי אתם מכירים אותו. היה גר בחניון "א.מ ציוני" ברחוב המרד אותו תפעל, מול בית התעשיינים.

התימני היה וואחד דמות. במבט ראשון – פרא גס ונבער. שיבה בשערו ובזקנו הפרוע, משקפיים עם עדשות עבות לעיניו, סימני עישון כבדים בקולו הרם והמחוספס, בקמטי פניו ובאצבעות ידיו השחומות.

האמת? נראה כמו הומלס.

שפתו – שפת הרחוב. גסויות לרוב – אפס פוליטיקלי קורקטנס. השמאלנית היתה קרויה בפיו "השאהידה", ההומו היה "המתחנגל", והאירופאי היה "האשכנזי".

לא הדמות הטבעית שאתחבר אליה.

אבל ערב ערב, הביא התימני את סאני ולוקו, הגולדן המעורב והפינצ'ר שלו, שהיו הדמויות היחידות שליוו אותו בקביעות בחיים.

ודיברנו.

אוהו...כמה דיברנו.

האיש התגלה כמאגר בלתי נדלה של ידע. אני לא מגזים, גוגל מהלך על שתיים. ובעיקר בתחום שהכי עניין אותי, איך לא – הפוליטיקה. הוא ידע לקשור בין מקרים לא קשורים, ולחבר בין דמויות שלא הייתם מעלים על דעתכם שיש ביניהן חיבור. היה קונספירטור. שום דבר אצלו לא היה כפי שנראה. אחרי הכל עומד מישהו – ומאחורי המישהו היה עומד עוד מישהו – ומאחורי המישהו האחרון – תמיד היה עומד שמעון פרס. הכל הגיע לשמעון פרס – ואת מבטי הספקנות המהולה ב"מה אתה פסיכי?" שהייתי נותן לו – היה תמיד מבטל. אתה לא מבין. אתם חושבים שאני משוגע, אתם לא מבינים מה הכוח של האיש הזה, שמעון פרס ואיזה רשת יש סביבו. הוא עוד יקבור את כולנו. הוא לא יכול להרשות לעצמו למות כל עוד יש אנשים שיודעים את הסודות שלו.

עם הזמן, למדתי לכבד אותו.

מאוד.

התימני הפציץ כל ערב בים של מידע, וכל מה שנשאר לי בזיכרון – בדקתי. כל מה שאמר נחזה להיות אמת. הכל מגובה במקורות נוספים. דברים שמעולם לא ידעתי ומעולם לא שמעתי. התחלתי לחכות בציפייה לפגישותינו. הלכתי מדי פעם לבקרו בחניון. היינו יושבים, שותים קפה שחור ביחד. בכמה אירועים פוליטיים של פילוסופיה על הבר הוא התלווה אלי, במקרה או שלא. היה מסמס לי מדי פעם פרטי מידע מעניינים מהתקשורת. קושר קצוות.

בקיץ הראה לי תמונה. הבת באוסטרליה ילדה. היו בנתק הרבה שנים. הודיעה לו שתבוא לארץ. כמה התרגש. קנה מתנות. שיתף אותי במפגש. היה מאושר.

את סאני ולוקו אהב אהבת נפש. חוץ מבונזו, נתן להם לטעום מכל מה שאכל. הפרא הגס הזה היה הופך אבהי כשהיה לוקו קופץ עליו, מחכה לליטוף, לחום ואהבה, אותם קיבל בשפע.

לתימני קראו מאיר ציוני. גם אני קראתי לו מאיר, אבל כשדיברתי עליו עם אחרים – ברוחו ובסגנונו – קראתי לו "התימני".

אתמול בבוקר מאיר נמצא ללא רוח חיים בחדר הקטן, בחניון ברחוב המרד.

לא ידוע מתי ואיך הלך לעולמו, אולי שכב שם כל סוף השבוע, סאני ולוקו לצידו.

העירייה לקחה אותם למקלט ברידינג.

היום הלכתי לבקר אותם. לא חשבתי שזה יהיה כל כך קשה. הם כל כך שמחו לשמוע את שמותיהם, החלו לרקוד שם בתוך הכלוב. סאני הוא גולדן מעורב בן 4, לוקו פינצ'ר בן 3. שניהם מחונכים וטובים. כל כך קפצו עלי, מבעד לסורגים.

יצאתי החוצה והתחלתי לבכות.

השניים האלה צריכים אחד את השני. הם לא יודעים מה קורה איתם, איפה "אבא". לוקו לא מוכן להיפרד מסאני, לקחתי את שניהם לטיול בנפרד. סאני היה בסדר, אבל לוקו סירב לצאת מהכלוב בלי סאני. משכתי אותו בכוח והוא רק רצה לחזור אליו.

אם יש מישהו שבאפשרותו לקחת את שניהם, או מישהו שמכיר מישהו, או שמעון פרס, אני יודע שהתימני היה מאושר לדעת שהם ימשיכו להיות יחד.

So long, Teimani. We will miss you.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153035012729799&id=740419798

"המחנות בישראל מתחלקים ל'רק לא ביבי' ו-'רק לא, רק לא ביבי'" עמית סגל

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה רבה... 👍🏼 אורן אדרי 10.02.16 00:34 1
     תמונות מתוך הלינק אורן אדרי 10.02.16 00:43 2
         מיוחד ומרגש - חיבור שכזה ... אגנוסטיקן 19.02.17 14:39 12
  תודה לכולכם - רוטרית, אמיר אוחנה, שחף וכו' במבי 14.02.16 14:59 3
  רק עכשיו מצאתי וקראתי את הפוסט הזה. דמעות בעיניים. על שחף/מאיר. על הכלבים. לפחות משכוכית 15.05.16 05:17 4
  מרגש joniboy 15.05.16 07:54 5
  וואו מעניין מאוד. לדעתי צריך לשים את זה לשעתיים בסקופים בשביל הרייטינג... AliGezer 31.05.16 23:15 6
  מה שאוחנה לא אומר זה האם הוא יצר את הקשר עם פילוביץ' עוד בזמן ששירת בשב''כ? זבנג וגמרנו 16.06.16 01:12 7
  עצוב מאד. איפכא 01.11.16 19:05 8
  כמו תמיד מרגש עד דמעות יוסקה 25.01.17 12:49 9
  מאוד מרגש יניב7978 30.01.17 03:19 10
  ואוו מרגש מאוד :( תודה רוטרית אבי_85 14.02.17 12:32 11
  איזו תזכורת אלברט 19.02.17 20:36 13

אורן אדרי
גולש אורח
יום רביעי א' 'באדר א תשע''ו    00:34   10.02.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה רבה... 👍🏼  
בתגובה להודעה מספר 0

והנה דברים נוספים שכתב אוחנה...

tzviki2
חבר מתאריך 10.10.12
יום שלישי ל' בשבט תשע''ו 23:15 09.02.16

פוסט שכתב חה''כ אמיר אוחנה על שחף פילוביץ' ז''ל

אז יום המשפחה היום.
וכבר כמעט העליתי פוסט בנאלי עם תמונה שלנו עם הילדים וגורי, המשפחה שלנו.
ואז צץ לי הפוסט על התימני. היום לפני שנה בדיוק.
מצאתי את עצמי מהרהר לא מעט על התימני מאז.
רבים מכם קראו ושיתפו, והנה עוד פרט שלא סיפרתי.
בעבר נתקלתי בדמות פייסבוקית בשם שחף פילוביץ'. היה פעיל מאוד ברשת, כתב בלי חשבון ונתן דרור לחרצובות לשונו. שפה מאוד ייחודית הייתה לפילוביץ', כמו גם תחומי עניין - או אם להיות יותר ספציפיים - שמעון פרס.
באחת משיחותי עם התימני, הוא העלה מן האוב ביטוי שלא שמעתי קודם אצל אף אדם אחר, זולת שחף פילוביץ'.
האסימון נפל.
שחף פילוביץ' היה הפרופיל הפיקטיבי של התימני, האיש ששמר על דיסקרטיות מופרזת ותמיד התנהג כאילו בולשים אחריו, היה חופשי תחת זהות אחרת.
הוא לא הודה, גם כששאלתי אותו בחיוך אם הוא שמע על שחף פילוביץ'. רק חייך כמו ילד שנתפס, והכחיש נמרצות. לא לחצתי. זה היה הסוד של שנינו שלא דיברנו עליו עוד.
חסר לי התימני, חסרות לי השיחות איתו. עוד חושב עליו ומתגעגע. כמה היה שמח וגאה לראות אותי מכהן בכנסת מטעם הליכוד.
התימני חי ללא משפחתו, רק סאני ולוקו חיו איתו.
אני חי ונושם את המשפחה האהובה שלי יום יום.
ביום המשפחה הזה, אני מבקש להעלות את זכרו של התימני.

נ.ב.
למה בחר דווקא בשם שחף פילוביץ'? נו, אתם מכירים עוד מישהו עם אותם ראשי תיבות? ‎‏

https://www.facebook.com/amirohana/posts/10153035012729799

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אורן אדרי
גולש אורח
יום רביעי א' 'באדר א תשע''ו    00:43   10.02.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תמונות מתוך הלינק  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אגנוסטיקן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.16
8982 הודעות, 55 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ג בשבט תשע''ז    14:39   19.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מיוחד ומרגש - חיבור שכזה ...  
בתגובה להודעה מספר 2

במבי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.07
6993 הודעות, 97 מדרגים, 192 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' 'באדר א תשע''ו    14:59   14.02.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תודה לכולכם - רוטרית, אמיר אוחנה, שחף וכו'  
בתגובה להודעה מספר 0

יהי זכרו ברוך

משכוכית
חבר מתאריך 19.10.11
3926 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ו    05:17   15.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. רק עכשיו מצאתי וקראתי את הפוסט הזה. דמעות בעיניים. על שחף/מאיר. על הכלבים. לפחות  
בתגובה להודעה מספר 0

אימצו את שניהם ביחד.

תנוח על משכבך בשלום מאיר משולם.

משכוכית - Magna est veritas et praevalet

joniboy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.3.08
8483 הודעות, 26 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ו    07:54   15.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מרגש  
בתגובה להודעה מספר 0

AliGezer
חבר מתאריך 15.12.13
8439 הודעות
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ו    23:15   31.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. וואו מעניין מאוד. לדעתי צריך לשים את זה לשעתיים בסקופים בשביל הרייטינג...  
בתגובה להודעה מספר 0

מסירת שטחים יביא שלום? תתעוררו.

זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
37971 הודעות
יום חמישי י' בסיון תשע''ו    01:12   16.06.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מה שאוחנה לא אומר זה האם הוא יצר את הקשר עם פילוביץ' עוד בזמן ששירת בשב''כ?  
בתגובה להודעה מספר 0

ולמה הוא קורא לו מאיר ציוני ולא מאיר משולם? האם זה היה כינוי בגלל שם החניון?

כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?

איפכא
חבר מתאריך 18.5.16
3628 הודעות
יום שלישי ל' בתשרי תשע''ז    19:05   01.11.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עצוב מאד.  
בתגובה להודעה מספר 0

תודה לאמיר אוחנה הנפלא.
המידע על האימוץ המשותף של הכלבים,היווה קרן אור באפלה.

יוסקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.7.14
12416 הודעות, 262 מדרגים, 519 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ז בטבת תשע''ז    12:49   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. כמו תמיד מרגש עד דמעות  
בתגובה להודעה מספר 0

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים .

למה בן השפחה אותי יירש ,ונשארתי עני אביון ורש

יניב7978
חבר מתאריך 9.1.17
226 הודעות
יום שני ג' בשבט תשע''ז    03:19   30.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מאוד מרגש  
בתגובה להודעה מספר 0

תבורך אמיר אוחנה! בקלות היית יכול להגיד ״ אילו רק כלבים״ אבל הצלת אותם , וגם מצאת להם בית משותף. דמעות בעניי, זה מלמד הרבה על הבן אדם שאתה . לו רק כולם היו מנסים להתנהג טוב יותר לזולת, לבעלי חיים, לשונים מהם ועוד. מאחל רק בריאות.

אבי_85
חבר מתאריך 19.12.13
32631 הודעות
יום שלישי י''ח בשבט תשע''ז    12:32   14.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ואוו מרגש מאוד :( תודה רוטרית  
בתגובה להודעה מספר 0

"אין לנו ארץ אחרת"

אלברט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
9068 הודעות, 114 מדרגים, 226 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ג בשבט תשע''ז    20:36   19.02.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. איזו תזכורת  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות