אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #7639 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 7639   
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 309 מדרגים, 577 נקודות.  ראה משוב
אור ליום חמישי י''ח באב תשס''ז    00:54   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פיטורי איש מילואים בקיבוץ כנרת:  

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.07 בשעה 00:55 בברכה, פילוביץ שחף

מקור: התקבל במייל

שמי משה ברק, מס' אישי 959027 מילואימניק אשר משרת משנת 1968 בגדוד הצנחנים 697 מיום הקמתו (ע"י רפול), בעוצבת חיצי האש. בתאריך 13.07.07 פוטרתי ממקום עבודתי בקבוצת כנרת לאחר ששבתי משרות מילואים בין התאריכים 17.06.07 – 28.06.07.

בקבוצת כנרת אני מועסק כנהג בענף ההובלה מזה שבע שנים בניהולו של חבר הקיבוץ אלי שטיין שמתנגד להמשך שרותי כאיש מילואים מתנדב ומתנכל לי וממרר את חיי לאורך השנים בכל פעם שאני מודיע לו על יציאתי לשירות מילואים.

בזמן מבצע חומת מגן פוטרתי מהעבודה, פניתי טלפונית למרכז המשק דאז זיו הרחול בקשתי את עזרתו ובהתערבותו הוחזרתי לעבודה.

מספר פעמים בקשתי עזרה ממפקדיי ד"ר אריק שכטר, ד"ר עמיחי רוטשטיין, המח"ט והסמח"ט סא"ל צביקה לוי שדיברו עם אלי שטיין אך נענו על ידו בזלזול רב.

במשך השנים נאלצתי בכל פעם לפני יציאה למילואים לספר סיפורים שונים בגין בעיות רפואיות או לחילופין לנצל את ימי החופש שלי על מנת שאוכל להתייצב לשירות המילואים.

באחת הפעמים שבתי משירות המילואים ובדרכי לעבודה בקיבוץ כנרת בכדי לאסוף את המשאית, ירדתי בתחנת אוטובוס הסמוכה לקיבוץ אפיקים, פשטתי את מדי צה"ל כדי שלא יעבור נהג כלשהו מהקיבוץ וידווח לאלי שטיין שראה אותי לבוש מדים. נאלצתי להמתין בתחתונים מאחורי התחנה לחבר מהעבודה שהיה בסוד העניינים, על מנת שיאסוף אותי ויסיע אותי למשאית ששם המתינו לי בגדיי האזרחיים. כל זה רק על מנת שמנהל ענף ההובלה בקיבוץ אלי שטיין לא יידע שסיבת היעדרותי הייתה שירות מילואים.

אני משרת בגדוד כלוחם ביחד עם שני בניי, אחד מהם משרת איתי במחלקה והשני במחלקה אחרת. במלחמת לבנון השנייה נכנסתי עם כל הגדוד ברגל, לכפרים דבל ורשף, סחבתי על גבי כ- 35 ק"ג ככל החיילים כשאחד מבני אף היה בן זוגי בסדר ההליכה.

הגעתי לעבודה בקיבוץ כנרת לאחר כעשרים שנות עבודה בסולל בונה, אשר שם ניתן להגדיר הייתי מילואימניק גאה . בקיבוץ כנרת הפכתי למילואימניק מושפל, הדבר חורה לי שבעתיים מכיוון שאני חונכתי על ברכי החינוך הקיבוצי כבן קיבוץ עברון. לא האמנתי שבקיבוץ כנרת יעוללו דבר כזה למילואימניק.

מעניין מה נעמי שמר הייתה כותבת על זה? בלדה למילואימניק המושפל...

בברכה
משה ברק

_______

לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  איזו מדינה. רוני 02.08.07 00:59 1
     בשביל זה נכנסתי לקרוא את התגובה שלך? LiranR 02.08.07 01:04 2
         תודה על המחמאה. רוני 02.08.07 01:07 3
             רק רוניהו LiranR 02.08.07 01:09 4
  יש לי דבר אחד להגיד על אלי שטיין הבוס המרושע blue moon 02.08.07 01:15 5
  נדמה לי שהסיפור הופיע על שער 'ידיעות-אחרונות' של יום ד' ilanka 02.08.07 01:17 6
  זאת תגובת הכלכלה החפשית המעריכה רק ממון 495 02.08.07 01:29 7
  הנושא עלה היום ברשת ב' בתכנית עניין אחר/ליאת רגב פילוביץ שחף 02.08.07 22:30 8
  אני לא מאשים את המעביד שלו האזרח מ 02.08.07 23:06 9
  ועוד יש פלא מדוע צעירים לא מתגיסם? WB 03.08.07 09:23 10
  ''בלדה למילואימניק המושפל'' DRSOFTWARE 03.08.07 10:25 11
  נו אשכנזי - מה תעשה עכשיו? אולי תמשיך לדבר על גאווה לשרת?! shl_p 03.08.07 12:02 12
  ''נשקול לתבוע את המילואימניק המפוטר'' נדב 09.08.07 15:18 13
     כמה צפוי, שיש גם צד שני לסיפור הזה... מעניין איך יסתיים ilanka 09.08.07 15:32 14
  השרים אישרו: ''פיטרת מילואימיק? שלם 100 אלף שקל'' פילוביץ שחף 22.10.07 07:17 15
     ענישה כספית למעסיק שיפטר חייל מילואים פילוביץ שחף 25.10.07 02:39 16
  היום יוצג חוק המילואים - ואלו הן הטבות למילואימניקים: פילוביץ שחף 11.11.07 03:07 17

רוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.02
8249 הודעות, 36 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
אור ליום חמישי י''ח באב תשס''ז    00:59   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. איזו מדינה.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
LiranR
גולש אורח
יום חמישי י''ח באב תשס''ז    01:04   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בשביל זה נכנסתי לקרוא את התגובה שלך?  
בתגובה להודעה מספר 1

איזה בעסה, ציפיתי למשהו יותר מעניין

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
רוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.02
8249 הודעות, 36 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ח באב תשס''ז    01:07   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תודה על המחמאה.  
בתגובה להודעה מספר 2

לא ידעתי שיש לי גרופי בפורום

LiranR
גולש אורח
יום חמישי י''ח באב תשס''ז    01:09   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. רק רוניהו  
בתגובה להודעה מספר 3

blue moon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.07
17860 הודעות, 184 מדרגים, 358 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ח באב תשס''ז    01:15   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יש לי דבר אחד להגיד על אלי שטיין הבוס המרושע  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.07 בשעה 01:18 בברכה, blue moon

עצוב מאוד ומקומם .

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
84237 הודעות, 198 מדרגים, 301 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ח באב תשס''ז    01:17   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נדמה לי שהסיפור הופיע על שער 'ידיעות-אחרונות' של יום ד'  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 02.08.07 בשעה 01:22 בברכה, ilanka

אגב, הכתבה שצורפה לאשכול פורסמה ב"ידיעות אחרונות" ב-3 באוגוסט 2006, ומופיעה באתר קצין מילואים ראשי (קמל"ר):
http://www.aka.idf.il/kamlar/news/default.asp?catId=43381&newsItem=9&archive=1&list=1

495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
61141 הודעות, 178 מדרגים, 340 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''ח באב תשס''ז    01:29   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זאת תגובת הכלכלה החפשית המעריכה רק ממון  
בתגובה להודעה מספר 0

הגיע הזמן להפסיק לבגוד לעגל הזהב המודרני
מענין מה מרכז התקם היה מגיב
צריך להגיע עם זה לרמטכל ולשר הבטחון ולראות את תגובתם
משפיל

כל עוד דולק הנר אפשר לתקן

פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 309 מדרגים, 577 נקודות.  ראה משוב
אור ליום ששי י''ט באב תשס''ז    22:30   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הנושא עלה היום ברשת ב' בתכנית עניין אחר/ליאת רגב  
בתגובה להודעה מספר 0

תכניות מוקלטות, תכנית עניין אחר - 08:00 - 10:00
http://bet.iba.org.il/

האזרח מ
חבר מתאריך 24.8.03
356 הודעות
אור ליום ששי י''ט באב תשס''ז    23:06   02.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אני לא מאשים את המעביד שלו  
בתגובה להודעה מספר 0

המעביד צודק - הוא רוצה פועל/עובד שיביא תפקה (כסף) לחברה, לא איזה "מתנדב" שנעלם מתי שבא לו ומשבש את פעילות החברה.

גם אני מאוד מאוד רוצה לצאת למילואים מדי פעם, גם אני מאוד רוצה לתרום יותר, אבל ברור לי לגמרי שהמעביד שלי לא יסכים להתנדבות ואני אאבד את מקום עבודתי.

WB
חבר מתאריך 8.7.02
15210 הודעות
יום ששי י''ט באב תשס''ז    09:23   03.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ועוד יש פלא מדוע צעירים לא מתגיסם?  
בתגובה להודעה מספר 0

DRSOFTWARE
גולש אורח
יום ששי י''ט באב תשס''ז    10:25   03.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ''בלדה למילואימניק המושפל''  
בתגובה להודעה מספר 0

shl_p
חבר מתאריך 28.10.02
1956 הודעות
יום ששי י''ט באב תשס''ז    12:02   03.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. נו אשכנזי - מה תעשה עכשיו? אולי תמשיך לדבר על גאווה לשרת?!  
בתגובה להודעה מספר 0

נדב
חבר מתאריך 10.9.13
284 הודעות
יום חמישי כ''ה באב תשס''ז    15:18   09.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ''נשקול לתבוע את המילואימניק המפוטר''  
בתגובה להודעה מספר 0

בקבוצת כנרת מאיימים להגיש תביעת דיבה נגד משה ברק שטען נגדם כי פיטרו אותו על-רקע שירות המילואים שלו "האיש חי בשקר עצמי", אמרו ברק טען כי סבל מהתנכלות במהלך כל תקופת עבודתו בכנרת

גורמים בקבוצת כנרת מאיימים להגיש תביעת דיבה נגד איש המילואים משה ברק (59) מנצרת עילית שעבד לאחרונה עד בענף ההובלה בקיבוץ. זאת בעקבות יציאתו לתקשורת בטענה כי פיטרו אותו מן העבודה על-רקע שירות המילואים האחרון שלו.

מרכז המשק בקבוצת כנרת, אלי בן עמי, אומר בתגובה לדברים כי החליט באופן מודע שלא לנהל את המאבק על שמו הטוב של הקיבוץ באמצעי התקשורת. "אני לא אלבין פניו של אדם ברבים. משה ברק פוטר בגלל התנהגות שאינה הולמת שחזרה על עצמה. אם נאלץ, נתמודד בזירות אחרות על העובדות ולא באמצעי התקשורת", אמר והוסיף כי בימים אלה שוקלים בקבוצת כנרת את המשך הצעדים בפרשה.

עם זאת ציינו גורמים בקיבוץ שביקשו להישאר בעילום שם לעת עתה, כי הם בהחלט מעוניינים לתבוע את ברק בתביעת דיבה בשל הפרסומים שהוגדרו על ידם "שקריים לחלוטין". "הוא חי בשקר עצמי, הוא פוטר בלי שום קשר לשירות המילואים שלו אלא בגלל שלא היה אמין. מה יש לומר על אדם שמגלים אותו פעם אחר פעם עם המשאית במרחק של 40 קילומטרים מהנתיב שלו?", הוסיפו. לטענתם, גם מח"ט המילואים של ברק, סא"ל צביקה לוי, טען כי הוא מצטער שהכניס את עצמו לפרשה והודיע כי יבוא בקרוב לקיבוץ על-מנת לשוחח עם החברים על עניינו של ברק.

את רצונם להישאר בעילום שם נימקו בעובדה שהתקבלה בקיבוץ החלטה שעל פיה יהיה מרכז המשק, אלי בן עמי, הגורם היחיד שיוצא את תגובת הקיבוץ לתקשורת וברצונם שלא להפר את ההחלטה הזאת.

המזכיר בן עמי ציין עוד, כי הטענה בדבר התנכלות בקיבוץ לחייל מילואים אינה מתאימה לאווירה של הקיבוץ שמעודדת שירות צבאי בסדיר ובמילואים. "זה בניגוד לתרבות ולהוויה של המקום. אין סיכוי שהקיבוץ הזה היה נותן גיבוי לפיטורין על-רקע שירות מילואים". עוד העיר, כי גם מנהל ענף ההובלה בקיבוץ, אלי שטיין, שהושמץ על-ידי ברק, הוא בעצמו אב שכול, כך שהתנכלות שכזו אינה עולה אפילו על הדעת.

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-137398-00.html?tag=15-11-04

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
84237 הודעות
יום חמישי כ''ה באב תשס''ז    15:32   09.08.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כמה צפוי, שיש גם צד שני לסיפור הזה... מעניין איך יסתיים  
בתגובה להודעה מספר 13

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שני י' בחשון תשס''ח    07:17   22.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. השרים אישרו: ''פיטרת מילואימיק? שלם 100 אלף שקל''  
בתגובה להודעה מספר 0

תזכורת:

פיטורי איש מילואים בקיבוץ כנרת:
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=7639&forum=gil&viewmode=all&keywords=מילואים

לחייל/ת מילואים
הוכן עבורך על ידי אתר מאבק חוק המילואים www.miluim.co.il
נכתב מטעמי נוחות בלשון זכר, אבל כמובן מתייחס במידה שווה לשני המינים

יוצא/ת למילואים? הדפס/י וחלק/י לחברים ביחידה!

1. שכר ותגמולים – חשוב שתדע שעל כל שמ"פ תפסיד מאות עד אלפי שקלים (אם אתה שכיר) או עשרות אלפים (אם אתה עצמאי), וזאת עקב עיוותים הקיימים בחישוב ההחזר ליום מילואים, הוצאות נסיעה, תקשורת, מזון, אובדן שעות עבודה של אשתך והוצאות נלוות (ראה תחקיר TheMarker"" http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=892080&contrassID=2&subContrassID=6&sbSubContrassID=0 ). כדי לחשב בצורה מדויקת כמה אתה מפסיד לחץ כאן. http://www.miluim.co.il/count.xls

2. ביטוח – חשוב שתדע כי עקב אי הארכתה של תקנה שמדברת על ביטוח אובדן כושר עבודה בחוק הקצבאות לחיילי מילואים – באם חלילה, תיפצע או תיפגע, אינך זכאי לפיצוי על נכות תפקודית, אלא רק על נכות רפואית. >> פרטים מלאים כאן http://www.miluim.co.il/bitu.htm

3. ציוד – למרות הליקויים החמורים שהתגלו במהלך ולאחר מלחמת לבנון השנייה, ולמרות שהוחלט בצה"ל לספק לכל יחידות המילואים ציוד חדש בכמויות הנחוצות, יחידות רבות עדיין לא קיבלו שום ציוד חדש. יותר מזה – נמשכות ה"השאלות" של הציוד בין הימ"חים. לכן, ייתכן מאוד שבמצב חרום היחידה שלך תמצא באותו מצב עגום כמו ערב פתיחת המלחמה האחרונה.

4. סטודנטים – אם הינך סטודנט ואינך עובד דע שאתה מקבל שכר שנמוך ב-47 ₪ ליום משכר המינימום במשק. כיום אין חוק או כלל כלשהוא שמבדיל בין סטודנט המשרת במילואים לסטודנט שאינו משרת. המסמך היחידי שמסייע לטיפול בסטודנטים המשרתים הוא "אמנת הסטודנט המשרת במילואים", מסמך חסר תוקף חוקי, שיוצר אפליה משמעותית אפילו בין סטודנטים המשרתים שיושבים יחד באותה כיתת לימוד, דבר שהוכח מיד אחרי המלחמה.

5. חקיקה - חשוב לדעת כי כיום אין חוק המסדיר את יעודו, מטרותיו ואת הכשרתו של צבא המילואים, וקובע את תנאי השרות, פיצוי ותגמול הולמים למשרתים. ארגוני המילואים, בשיתוף שדולת המילואים בכנסת, הגישו הצעת חוק מילואים ראויה והוגנת שתסדיר את הנושאים האלה. נכון להיום, הממשלה, אינה מעוניינת בהעברת חוק הנ"ל ומקדמת הצעת חוק אנטי-מילואים, אשר מנציחה את המצב הקיים תוך הרעת תנאיי השירות של חיילי המילואים ומקבעת את מעמדם כ"פראיירים".

לפרטים נוספים, היכנסו לאתר המאבק: www.miluim.co.il

אנו, ארגוני המילואים פועלים לגיבוש רשימה של תומכים במאבקנו, על מנת להשפיע על מקבלי ההחלטות. מעוניין לעזור?

התפקד באתר www.miluim.co.il וסייע למאבקנו להצליח!

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום חמישי י''ג בחשון תשס''ח    02:39   25.10.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ענישה כספית למעסיק שיפטר חייל מילואים  
בתגובה להודעה מספר 15

ענישה כספית למעסיק שיפטר חייל מילואים
פרסום ראשון: 24/10/07, 14:22

ועדת השרים לעיניי חקיקה אישרה השבוע הצעת חוק מעסיק אשר יפטר חייל מילואים שחזר משירות ייקנס בכ-100 אלף שקלים.
חזקי עזרא

טוען וידאו...

ועדת השרים לעיניי חקיקה אישרה השבוע הצעת חוק של חברי הכנסת אלכס מילר (ישראל ביתינו) וחיים כץ (ליכוד) לפיה מעסיק אשר יפטר חייל מילואים שחזר משירות ייקנס בכ-100 אלף שקלים.

בדברי ההסבר להצעת החוק כתבו חברי הכנסת כי בשל הגידול שחל בקרב פיטורי חיילי מילואים ממקום עבודתם, קיים הצורך להחריף את אמצעי הענישה כנגד אותם מעסיקים שבמקום להודות ולהוקיר את חיילי המילואים- פוגעים בצורה בוטה בפרנסתם, ובכך פוגעים בחברה כולה.

"מיטב בנינו היוצאים לשרת במילואים מוצאים עצמם מובטלים בשל היותם אזרחים הממלאים את חובתם למדינה, תיקון בחוק זה יהווה גורם הרתעה למעסיקים המתכוונים לפטר עובד בשל שירות מילואים", נכתב.

ח"כ מילר מאמין כי זוהי בשורה טובה לחיילים שהם מגנים אלינו ומוסרים את נפשם בעת שהותם במילואים וחשוב לתת להם גב שהם חוזרים הביתה "החיילים הם אלו אשר מגנים על למדינת ישראל". מילר מקווה שהגדלת הסכום תיתן מחשבה שנייה למעסיק לפני שהוא יפטר חייל מילואים.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/167835

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום ראשון א' בכסלו תשס''ח    03:07   11.11.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. היום יוצג חוק המילואים - ואלו הן הטבות למילואימניקים:  
בתגובה להודעה מספר 0

היום יוצג חוק המילואים - ואלו הן הטבות למילואימניקים:

הבוקר יציג שר הביטחון אהוד ברק לממשלת ישראל הצעת חוק, לפיה תקום ועדת שרים לעניין מערך המילואים ומתן הטבות לחיילי מילואים פעילים. הצעת החוק המהפכנית שגובשה והובלה על ידי סגן שר הביטחון, האלוף במיל' מתן וילנאי, תעניק הטבות משמעותיות עבור חיילי המילואים, ותיתן דגש על החיילים ביחידות השדה.

בהתאם לחוק, תוקם וועדת שרים לעניין מערך המילואים ובתוך 20 יום תבחן הוועדה את ההטבות לחיילי המילואים. כמו כן, ייבחנו הטבות נוספות שיוצעו לוועדה על ידי שרי הממשלה, כל אחד בתחום אחריותו.

בנוסף, תקבע הוועדה את הפעולות הנדרשות לקידומה של כל אחת מההצעות (תיקון חקיקה; התקנת תקנות; שינוי הוראות פנימיות, א.ב), את לוח הזמנים להשלמת אישורה ויישומה וכן את מקורות המימון, שיבואו לא רק מתקציב הביטחון.

"עד היום רק דיברו ודיברו ואילו זו תהיה הפעם הראשונה שהממשלה דנה בכך באופן ישיר", הביעו גורמי ביטחון שביעות רצון מההתקדמות בנעשה למען חיילי המילואים.

רשימת ההטבות המוצעות לחיילי מילואים פעילים כוללת:

נקודות זיכוי במס הכנסה.

הנחה במס הכנסה.

ביטול החבות של חיילי מילואים הזכאים לתגמול המיוחד כמשמעו בחוק שירות בטחון, ומס מיוחד, כמשמעו באותו חוק.

הנחה באגרת רשות השידור.

הנחה על תשלום מיסים ברכישת רכב חדש.

מתן עדיפות במכרזים לרכישת זכויות במקרקעין של מנהל מקרקעי ישראל.

שיעורים מופחתים לאגרות המוטלות על ידי רשות הרישוי במשרד התחבורה ועל ידי מנהל האוכלוסין במשרד הפנים, וכן לשירותים ממשלתיים נוספים.
הנחה בתשלום ארנונה.

הענקת מלגות וסיוע בשכר לימוד.

הכרה בתקופת השירות במילואים בדומה לתקופת שירות סדיר, לעניין הקריטריונים לזכאות להלוואות דיור.

מתן עדיפות לחיילי מילואים פעילים בקבלה לתפקידים בשירות המדינה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/657/277.html

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות