גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #18616 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 18616   
שמחה
חבר מתאריך 7.12.16
51 הודעות
יום שני ח' באדר תשע''ז    11:51   06.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

למה אני מסכים עם יריב אופנייהמר?  

הרהורים אחרי מסע שמינית ברחבי החברה הישראלית משבוע שעסק בסכסוך:
א. פגשנו את יריב אופנהיימר מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר ואת יוזם הסכם אוסלו יאיר הירשפלד. יריב אמר שהוא איש של מפלגת העבודה ויאיר אמר שכשהוא שומע את זהבה גלאון Zehava Galon ראש מרץ,נהיה לו חררה ושהיא מנותקת לחלוטין מהמציאות. יריב היה ראש ארגון שחרת על דגלו מלחמת חורמה בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, ויאיר יזם דחף וכתב את הסכם אוסלו שהביא לאלפי הרוגים באינתיפיאדה השנייה.
אם שני אלה מצביעים עבודה, מי הם אלו שמצביעים מרץ,ואיך אפשר להיות יותר קיצוני מזה?

ב.לסכסוך יש שורשים דתיים עמוקים וכמה שהשמאל החילוני ינסה לנתק את זה,זה לא יצליח לו. שמענו את זה מהרב יוסי פרומן (בנו של הרב מנחם),שאמר שחייבים הידברות בין דתית כדי להתחיל תנועה של שלום,ומEran Tzidkiyahu שאמר שחייבים לשים אנשי דת משני הצדדים בשולחן המשא ומתן,כדי להתקרב בכלל לשלום. איך יכולים לשבת פוליטיקאים חילונים ולדון בחלוקת ארץ הקודש .
אני אישית לא מסכים עם שניהם כי אני חושב שאין מקום למשא ומתן על ארץ ישראל,אבל העלת השורשים הדתיים גם של הצד השני הייתה מאוד חזקה.

ג. נושא שלצערי להרבה חברים מהימין קשה להבין אותו,רובו המוחלט של השמאל הוא ציוני ורוצה בטוב מדינת ישראל. זה אמנם הזוי לחשוב שהקמת מדינת טרור בלב הארץ תביא לפיתרון ושלום, אבל הם מאמינים שזה מה שישאיר אותנו מדינה יהודית ודמוקרטית ויציל את ביטחון ישראל. הם מאמינים שהתיישבות ביהודה ושומרון מזיקה לפיתרון זה(מה שנכון,וטוב שכך),ולכן הם נלחמים בה מלחמת חורמה.

ד.פגשנו גם את בני קצובר,דניאלה וויס ואריה קינג - Arieh King שלימדנו אותנו מהי חלוציות בת ימינו,בהיהאחזות הבלתי מתפשרת בארץ ישראל. בין אם ביהודה ושומרון ובין עם בירושלים.

ה. כמו ששמענו מח"כ יהודה גליק הר הבית הוא לב הסכסוך,והלב של כולם ודרכו יגיע השלום לעולם.
#השולט_בהר_שולט_בארץ

ו.הפתרון היחיד לסכסוך הוא ריבונות מלאה בכל יהודה ושומרון, מה עושים עם מיליוני הערבים? קודם כל מספר עובדות.
1)המספרים האמיתיים אינם 2.8 מיליון אלא הרבה מתחת,ה-2.8 זה ניפוח של הרש"פ. המספרים האמתיים נעים בין 1.5 ל-2 מיליון ערבים ביהודה ושומרון.
2)ישנה הגירה קבועה מיהודה ושומרון לאירופה ואמריקה, ישנם אלפי דירות רפאים.
3)למרות עונש המוות של הרש"פ למוכר קרקעות ליהודי,ישנם מאות ניסיונות מכירה בשנה.

אוקי עדיין נשארנו עם מספר לא מבוטל של ערבים מה עושים איתם?
א.עידוד הגירה ,כמו שכתבתי היא כבר קיימת.כל ערבי שיהגר יקבל סל הגירה שווה לסל קליטה שמקבל יהודי שמגיע לארץ.
ב. גירוש עוסקים בטרור ,זה יפחית משמעותית את המספר.
ג.מי שנשאר יזכה לתושבות בהתחלה,ואחרי מספר שנים של הוכחת נאמנות יוכל לבקש אזרחות,זה נעשה 50 שנה במזרח ירושליים ורובם לא מבקשים אזרחות.
ד.. יחולקו למועצות אזוריות ועירוניות שיהיו כפופים בטחונית לישראל.
ישנם מספר פתרונות נוספים,להתמודדות עם ה"שד הדמוגרפי" אבל צריך להבין שהאופציה הנכונה, הציוניות והצודקת ביותר והיחידה שאפשרית היא ריבונות
#הגיע_זמן_ריבונות

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה שמחה. לבי לבי אתך ועם העינוי הגדול הזה של איך מחלקים את המקום הזה. לילך 07.03.17 22:37 1

לילך
חבר מתאריך 21.8.11
2636 הודעות
יום שלישי ט' באדר תשע''ז    22:37   07.03.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה שמחה. לבי לבי אתך ועם העינוי הגדול הזה של איך מחלקים את המקום הזה.  
בתגובה להודעה מספר 0

אני בכל לבי מאמינה שמשום שהמנהיגים שלנו לא נחושים מספיק, כל משא ומתן לצערי,
יביא לזה שערבים ישבו לנו על הנשמה עד שמשיח יבוא.

א. אנחנו זקוקים למנהיגים אוהבי התורה והארץ. כאלה שמבינים שיש דברים שאפשר
לוותר עליהם ברגעים אלה, ושנם דברים שאסורים בוויתור. דרך אגב, אני מאמינה
שאסור לנו לוותר על הקול הנשי, כמו שאמרת פגשת את הגב' וויס, אישה שהקריבה
המון למען הארץ. שביטלה את עצמה ואת צרכיה כמעט כליל לטובת הכלל. ואני
עדיין לא מכירה את האשת חייל הזאת מקרוב, הלוואי ואזכה.

ב. אנחנו זקוקים לאחד כמה שיותר יהודים תחת אותם מנהיגים, אם אתה יודע משהו
על אגו של בני אדם, זה יכול להיות קריעת ים סוף כשלעצמה

ג. אני מאמינה שאסור לחלק את ארץ ישראל לערבים משו שמה שהם קיבלו הוא
כבר יותר מידי. וכל זה בשום פנים ואופן לא מבחינה דתית אלא מבחינה הגיונית
אין מקום כאן לחלוקה.

ד. אני בטוחה שהמנהיגים הערבים מבינים שאין להם שום חזקה בארץ ישראל. הם
רוצים כסף והרבה. הם בוגדים בעם שלהם מתעללים בו ולא נותנים לו להתקדם
כמו שאר בני אנוש משום שהם יאבדו את "הפרנסה" שלהם. הם מחזיקים את
הערבים שבויים, בעצם.

ה. מי שרוצה לעבוד איתנו יסתפק במה שיש, ואדמה תוקצע להם במדבר להקים
עוד. מי שרוצה לחיות באדמות שנתנו להם, יאלצו לחיות לגובה כמו שהם חיים
ביפו ובערים אחרות.

להמשיך?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות