גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #18764 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 18764   
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
64032 הודעות, 256 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום שני ב' בתמוז תשע''ז    12:45   26.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חידת האשכולות שלי  

רציתי להסביר מדוע פתחתי את אשכול הפירגון ואשכול השערוריות הנאורות.
אבל לפני שאעשה זאת, אני מזמין אתכם לנחש.

אשכול הפירגון
https://rotter.net/forum/ihaveasay/18565.shtml

אשכול שערוריות נאורות
https://rotter.net/forum/ihaveasay/18694.shtml

בואו נאמר שלעניות דעתי הצנועה זה חשוב.
מאוד.
בלשון המעטה.
תציצו, תתרשמו, לא צריך יום לימודים ארוך, כמה לחיצות על קישורים כדי להתרשם. ואז תשאלו את עצמכם, האם יש כאן משהו חדש? לגמרי? ואם לא, אתם מוזמנים לנחש מה לדעתי המסר. אני יכול להגיד שזהו אתגר שאף אחד אחר בתקופתנו לא יכול לתת לכם. מיועד בפירוש למי שאוהב לחשוב ולהבין היכן הוא חי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אני הכי אוהב אותך בעולם!! כתב חדשות 26.06.17 14:31 1
     וואוו אהרון5 26.06.17 16:09 2
         פרס נובל דרך המייל. כמובן. כתב חדשות 28.06.17 10:55 3
             חחח אהרון5 28.06.17 22:56 4
  נתחיל בתשובה הקצרה אהרון5 01.07.17 16:04 5
  אני רוצה לשלוח להוקינג מכתב קצרצר אהרון5 04.07.17 13:29 6
     שלחתי אהרון5 10.07.17 22:49 7
         התשובה לא אחרה לבוא אהרון5 10.07.17 22:51 8
             נא תרגם השאלה והתשובה להמון העם כתב חדשות 11.07.17 17:15 9
                 השאלה בערך מה שכתבתי בהצהרת ביטול ויתור אהרון5 11.07.17 21:18 10
  ביטוי להשקפת עולם טריוויאלית תודה רבה 12.07.17 11:26 11
     תקרא את התשובה הקצרה אהרון5 13.07.17 17:46 12
         אני לא חושב שהאנושות צריכה לדאוג למשהו תודה רבה 13.07.17 18:36 13
             במקרה אני קצת יותר חכם ממך אהרון5 13.07.17 21:52 14
                 פעם היית רק כותב באתרים שונים, בלי דיון תודה רבה 14.07.17 02:05 15
                     אתה מכיר אותי מן העבר? אהרון5 14.07.17 11:29 16
                         לא יודע אם אתה פשטני, אבל אתה הולך עם העדר... תודה רבה 14.07.17 11:42 17
                             חחח זריז אתה אהרון5 14.07.17 12:20 18
                             נתחיל מציטוט משפט שלך אהרון5 15.07.17 13:05 19
                             בנוגע לשאר הביקורת שהבעת אהרון5 15.07.17 14:00 20
                                 אני יכול לכסח בקלות את השיטות שהבאת, תודה רבה 15.07.17 23:12 21
                                     רק הליכוד יכול אהרון5 17.07.17 09:24 22
                                         ''כמו שאתה שם לב, אני לא פרטנר קל לויכוח'' תודה רבה 17.07.17 18:08 23
                                             לא התכוונתי לפגוע אהרון5 20.07.17 08:54 24

כתב חדשות
גולש אורח
יום שני ב' בתמוז תשע''ז    14:31   26.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אני הכי אוהב אותך בעולם!!  
בתגובה להודעה מספר 0

סביר להניח שאם לא היינו יוזרים וירטואליים בעולם של מילים, היינו החברים הכי טובים בעולם!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 19.10.15
יום שני ב' בתמוז תשע''ז    16:09   26.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. וואוו  
בתגובה להודעה מספר 1

תודה. איך אני יכול להביע את הערכתי?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
כתב חדשות
גולש אורח
יום רביעי ד' בתמוז תשע''ז    10:55   28.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. פרס נובל דרך המייל. כמובן.  
בתגובה להודעה מספר 2

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי ד' בתמוז תשע''ז    22:56   28.06.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. חחח  
בתגובה להודעה מספר 3

שיחקת אותה...

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת ז' בתמוז תשע''ז    16:04   01.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. נתחיל בתשובה הקצרה  
בתגובה להודעה מספר 0

משקפיים.
אני מזמין אתכם להציץ על העולם דרך המשקפיים שלי.
בואו, בואו, תסתכלו.
נקודת מבט, פרספקטיבה.
על אותה מציאות אפשר להתבונן עם מיקרוסקופ ולראות חיידקים, להתבונן מלוויין ולגלות שהכדור הוא עגול.

לפני שהומצא המיקרוסקופ ולפני הלוויין לא ראינו ולא ידענו.
באותו אופן בדיוק (למרות שבתקופתנו אנו מלאים בעצמנו), ברור לגמרי שבעוד מאה שנה האנושות תהיה חכמה הרבה יותר.
אז מה אנחנו לא רואים בתקופתנו, שנראה בעתיד?
הייתם נותנים הרבה כסף בשביל זה...
אני אתן לכם בחינם.
אבל אתם לא תרצו.
למה? נדון על כך בתשובה המורחבת.

נקודת המבט שלי היא מכלילה.
אני לוקח את אותן כתבות שאתם קוראים בדיוק כמוני, ומרכז אותן ביחד.
פתאום הן מקבלות משמעות אחרת לגמרי.
הן מצטברות. עוד אחת ועוד אחת. מזוית זו ומזווית אחרת. הפתעה מדהימה: כולן מצביעות על אותו כיוון.
עוד עץ ועוד עץ, לפתע מתגלה יער.
יער שלא ראינו קודם ולא יכולנו לראות, רק משום שהתרגלנו להתעסק כל פעם באייטם התורן, להזדעזע, לקטר, ולהמשיך לשערוריה הבאה. התרגלנו.

אשכול הפירגון חושף את תרבות השחיתות והחזירות. עוד טייקון קורס, ועוד אחד ועוד אחד. עוד שחיתות ועוד אחת, עוד שערוריה, עוד חזירות, עוד עושק ניצולי שואה, עוד הוללות החזירים.

אנחנו התרגלנו לומר פויה ולהמשיך. מסתבר שזה לא סתם פויה. זו שיטה, זו מערכת, זה דפוס, זו נורמה, זאת תרבות.

האם יש תרבות חזירות, תרבות שחיתות, תרבות עושק, במערכות השלטון השונות של מדינת ישראל? האם יש קשר אליטות? האם האליטות דואגות לנו או לעצמן על חשבוננו? מדוע הן כה מתאמצות לדאוג לנו ותמיד מצליחות לדאוג רק לעצמן? איך קורה שכמאה אחוז מן הנורמות במשק פועלות לטובת קובעיהן - העשירים והחזקים, האליטות? מקרי? לא בטוח. מה מימדי התופעה? מה מידת השפעתה על החברה? לעולם לא נדע. לפחות לא לפני שנשאל את השאלה...

אשכול השערוריות הנאורות חושף את הערכים המעוותים והקונספציות המטורללות של הנאורים, השולטים בעולם הנאור ואונסים על האנושות את ערכיהם וקונספציותיהם, מבלי שהאנושות מעלה על דעתה לעצור ולהטיל בהם ספק.

לסיכום התשובה הקצרה: המוח שלי פועל באופן כזה שהוא מנסה לשייך כל אירוע לקופסה מסויימת. מתוך הנחה שהמציאות אינה מקרית אלא שיש דפוסים, יש נורמות, יש תרבות. המוח שלכם אינו עובד כך. אני מזמין אתכם להציץ על המציאות דרך המשקפיים שלי ופתאום נפקחות העיניים. עולם חדש נגלה לפנינו, עולם התרבות.

לא פשוט להבין אותו, לא פשוט להתייחס אליו, כח האינרציה של התרבות הקיימת חזק הרבה יותר. גם אם נחשפתם לנקודת המבט הזו, מה תעשו איתה? אין לכם ברירה אלא לחזור לשטויות היומיום. בעוד כמה מאות שנים תתגלה התרבות, ואז העיסוק בה יהיה על סדר היום הציבורי. עד אז העדר נאלץ להמשיך לעסוק בדברים "החשובים" שקובעים לנו "החכמים שיודעים".

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י' בתמוז תשע''ז    13:29   04.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני רוצה לשלוח להוקינג מכתב קצרצר  
בתגובה להודעה מספר 0

למישהו יש במקרה את המייל שלו?
המכתב בעקבות דבריו אלו:

https://rotter.net/forum/scoops1/412125.shtml

המכתב כולו מתייחס רק למשפט אחד שלו: חוששני שהאבולוציה החדירה לגנים של האדם חמדנות ותוקפנות.

dear steevan,
how are you? never mind.
Im glad you turned social,
Indeed this is the important issue.
It seems that you are clever, but Im cleverrer.
Ill be happy to teach you what you need to make a brakethrough for humanity.
Ill explain what you have discoverred:
when you say that evolution made us greedy and agressive, what you meant will be known in few hundreds years as nature social first law.
which is jungle law: the strongest wins.
Unfortunately the strong usualy is not saint but evil. as it was written: יצר לב האדם רע מנעוריו.
This is not pitchefkes, it is very important that humanity will declair that this is the first nature law! and give it the honor it deserves.
Why? because of the implications.
This would lead humanity to realize that her first goal is to control it.
Until we acheive it, we have to recognise that we failed!
humanity has faild!
most humans are living in unhuman conditions! and the jungle law still running the world, althogh we have the illusion as if it is a civilized world, which is running by law, democracy, and economy. wrong! mistake!
Illusions are nice, but not serious.
Nature law no 1 is still running the world. people are doing what they do because they can.
You are right. Einstein was right: the world is a dangerous place not because of the people who are evil, but because of us, who do nothing about it.
The old say is right: פירצה קוראת לגנב.
and Im right: the criminal is responsible for his crime, but the law system is responsible for the level of crimes.
We all right, but we have to declare the first law of nature, that you discovered today, I discovered 17 years ago, and every monkey discovered milion years ago: the strongest wins!

OK, now Ill reveal to you the more important law. the second social nature law is the herd law.
The world is not running by law, democracy and economy, but by cultures.
Norms, conceptions, values... etc.
We, the western sosiety or herd are convinced that the sun rises from our rectum, but civilized humanity shold doubt her values and conceptions.
Who is doubting our worlds values?
Why everything me?
I can tell you that multyculture is wrong. mistake. Islam and western world should live seperately!
also the idiotic belief that we shouldnt kill civilians made the terror blossom.
The core of the mistake is the idiotic belief that every golem in our time knows: generalising is forbidden.
Of course there is no stupider generalization than this.
You started thinking in the right direction: social.
And generalizing. great.
Now me and you as the wisest people on earth, we should change the world and save humanity.
Good luck for us. for US and Israel and humanity.
Sincerely, aharon.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שני ט''ז בתמוז תשע''ז    22:49   10.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. שלחתי  
בתגובה להודעה מספר 6

עבור:
[email protected]
[email protected]

הנושא: rescueing humanity

Dear Prof. Hawking

My name is Aharon, I discovered the 2 social nature laws

Im glad you turned social, this is the right way

What am I talking about? you said that evolution programmed us to be greedy and agressive

I'd like to open your eyes

If you are smart (which you are), you will understand me

Unfortunately no one understands me in my era.

But you have to climb down from the Olimpus of parallel universes, down to mother earth

It is a completely different way of thinking

And you have to be modest and to listen curiously

I count on you. Lets dive

Well, What is hiding behind your saying that evolution programmed us to be greedy and agressive?

I'll explain: actualy this is the first law of nature

The law of jungle: the strongest wins

Unfortunately the strongs are not saints, usualy they are evil

As it been said: "The human heart is evil from childhood" - Genesis 8-21

This is why our planet is a status quo of hell and horros

Trivial, but the first law of nature must be declaired by humanity, and should be given the honor it deserves

Why? because of the implications

When humanity will discover the first law of nature, she would realise her goal

What is the goal of humanity? controling the first law of nature

Be the strongest. Humanity has to be the strongest, therfore win, and control our planet

That means destruction of authorities in Iran and North Korea

Extermination all Terror groups, death penalty to all Islam extremists

Culturing Islam, Elegalising Sharia out of international law

And restrain capitalist pigs

Until we will acheive this, we have to recognise that we failed!

Humanity has faild!

Most humans are living in unhuman conditions! and the jungle law still running and managing the world

Althogh we have that cute illusion as if it is a civilized world, which is running by law, democracy, and economy

Wrong! Naive mistake!

Illusions are nice, but not serious

Nature law no 1 is still running the world!

Why people are doing what they do? because they can

You are right prof: we are programmed to be selfish. as you said: greedy and agressive. not only you

Prof. Einstein also was right: The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of us, who do nothing about it

I am also right: the criminal is responsible for his crime, but the justice system is responsible for the level and magnitude of crimes

The old saying is also right: A loophole calls out to the thief

We all right, but we have to declare the first law of nature, that you discovered today, I discovered 17 years ago, and every monkey discovered milion years ago: the strongest wins!

Humanity must declair it and give it the honor title: 1st law of nature!

By the way, if you were wondering: there is a big difference between me and Darwin.

He said: The fit servives. I say: The strong wins.

Hitler didnt fit and didnt survive, but when he was strong he won.

OK, now Ill reveal the more important law. the second social law of nature is... here it comes: the herd law

The world is not running by law, democracy and economy, as we all fullishly think, but by cultures

Norms, conceptions, values, politicly correctness... etc

We (the western sosiety, or herd) are convinced that the sun shiness from our rectum

but civilized humanity should doubt her values and conceptions

Who is doubting our cultures values?
Why everything me?

I can surprise you by revealing that multyculture conception is a huge wrong. mistake

Sorry to dissaopint, but Islam and western world should live happily seperately

western culture (starting with Europe), is going to be slowly eaten by Arab culture.

Also the cute but idiotic notion that we shouldnt kill civilians, made the terror blossom

The belief that there should be two states solution to 2 peoples is deeply brain washed.

Unfortunately there are no 2 people, and no solution.

Also there is no ocupation, but a big mistake of moral supremety over arabs.

Of course we shouldve been satisfied by small moral supremety,

which means to exile all the arabs from palestine, rather than use equal morality by doing to them what they planned to do to us...

The core of the mistake is the silly belief that every awkward in our era knows by heart: generalising is forbidden

Of course there is no stupider generalization than this

You started thinking in the right direction: social (which is generalizing)

Now me and you as the wisest people on earth, we should change the world and save humanity

by revealing those 2 laws of nature, and start doubting the idiotic values and conceptions of our culture.

Good luck for us. for US and UK and Israel and the world and humanity

Sincerely, aharon

.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שני ט''ז בתמוז תשע''ז    22:51   10.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. התשובה לא אחרה לבוא  
בתגובה להודעה מספר 7

ידעתי שבהיעדרו של איינשטיין, האדם שהכי מתאים להבין אותי הוא האדם הכי חכם בתקופתנו. ואכן תגובתו הגיעה חיש קל, קראתי אותה בהתרגשות, הנה:

Thank you for your email to Professor Hawking.

As you can imagine, Prof. Hawking receives many such every day. He very much regrets that due to the severe limitations he works under, and the enormous number of requests he receives, he is unable to compose a reply to every message, and we do not have the resources to deal with many of the specific scientific enquiries and theories we receive.

Please see the website http://www.hawking.org.uk for more
information about Professor Hawking, his life and his work.

http://www.hawking.org.uk

כתב חדשות
גולש אורח
יום שלישי י''ז בתמוז תשע''ז    17:15   11.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. נא תרגם השאלה והתשובה להמון העם  
בתגובה להודעה מספר 8

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ז בתמוז תשע''ז    21:18   11.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. השאלה בערך מה שכתבתי בהצהרת ביטול ויתור  
בתגובה להודעה מספר 9

והתשובה היא שלפרופסור הוקינג אין אפשרות להתייחס לכל ההודעות הרבות שהוא מקבל, לחילופין אפשר להנות מהאתר שלו.

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
57666 הודעות, 323 מדרגים, 629 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בתמוז תשע''ז    11:26   12.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ביטוי להשקפת עולם טריוויאלית  
בתגובה להודעה מספר 0

למעשה, רוב בני האדם 'נולדים' סוציאליסטים, זאת אומרת זאת השקפת עולם שנשמעת יותר טוב ממבט ראשון ואפילו ממבט שני.

תומכי החירות לעומת זאת, בדרך כלל הגיעו להשקפת העולם שלהם מתוך מחשבה ולא נולדו איתה.

בלי להכנס לניתוחים פסיכולוגיים, אפשר רק לציין שהטענות ואפילו דרך הצגתן הן מיינסטרימיות.

חבר מתאריך 19.10.15
יום חמישי י''ט בתמוז תשע''ז    17:46   13.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תקרא את התשובה הקצרה  
בתגובה להודעה מספר 11

https://rotter.net/forum/ihaveasay/18764.shtml#5

אכן נראה טריוויאלי, זו כנראה הסיבה שהאנושות לא מצליחה להבין זאת. ליתר דיוק רק אחת הסיבות. מצאתי עוד 17. תוכל להנות מן הרשימה המלאה כאן:

http://m.news1.co.il/ArticlePage.aspx?docid=86514&subjectid=3&TransID=0&AfterAdd=1

השקפת העולם הסוציאליסטית כביכול היא לא השקפת עולם אלא פילוסופיה, ואפילו לא פילוסופיה אלא מטרת האנושות. אלא אם כן אתה גזען וסבור שהאנושות צריכה קודם לדאוג לאיזה גזע עליון.

חבר מתאריך 1.1.09
יום חמישי י''ט בתמוז תשע''ז    18:36   13.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני לא חושב שהאנושות צריכה לדאוג למשהו  
בתגובה להודעה מספר 12

כשהציבור רוצה לדאוג למשהו, ויותר נכון למישהו, הוא טוען לבעלות על המשהו והמישהו. לא סתם שלושת הרוצחים הגדולים בדורות האחרונים היו סוציאליסטים. כשאתה חושב שזכותך להנדס את החברה, כשאתה חושב שאתה יודע מה טוב לאחרים, כשאתה חושב שהרכוש שלהם שייך לך, אתה יכול גם לחשוב שהחיים שלהם שייכים לך ובבעלותך.

אבל אנחנו לא הגענו לכאן כדי להתווכח על סוציאליזם, הגעתי לכאן רק כדי לומר לך שעמדותיך הסוציאליסטיות (וגם שאר העמדות בנושאים השונים) הם טריוויאליים לחלוטין. קראתי את מה שכתבת כתשובה קצרה ונזכרתי בכמה ערכים מעניינים בפסיכולוגיה חברתית.

חבר מתאריך 19.10.15
יום חמישי י''ט בתמוז תשע''ז    21:52   13.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. במקרה אני קצת יותר חכם ממך  
בתגובה להודעה מספר 13

אם אני החכם באדם, כנראה שאני גם יותר חכם ממך.

אתה לא חושב שהאנושות צריכה לדאוג למשהו?
מה אתה אומר? בלעז היו אומרים: יו דונט סיי...
משפט כה מטופש לא ראוי אפילו להתייחסות. ובכל זאת:
לפי המשפט הזה אם כל העולם יהיה נאצי, או מוסלמי או צפון קוריאני, זה בדיוק כמו אם כל העולם יהיה דמוקרטי. מה שיהיה יהיה והאנושות לא צריכה לדאוג לשום דבר. הגיוני לגמרי. תודה רבה.

אתה צודק שהיטלר דאג לאנושות בכך שניסה לשפר אותה על ידי השמדת גזעים נחותים. מכאן ועד להשוות אותי להיטלר הדרך ארוכה, תסלח לי... תודה רבה.

אתה נשמע זחוח ושאנן. אני נשמע לך טריוויאלי?
מה אתה רוצה שאומר לך על זה?
ואם השיר הזה נשמע לך מוכר...
עניתי לך על זה קודם, נתתי לך תשובה קצת יותר מעמיקה מהמשפט האינטיליגנטי הזה שלך שהדברים שלי נשמעים לך טריוויאלים.

אשמח אם תרחיב מה זה מזכיר לך בפסיכולוגיה חברתית, ואז אוכל להדגיש עבורך מה תרומתי לאנושות ומה אני מחדש.

חבר מתאריך 1.1.09
יום ששי כ' בתמוז תשע''ז    02:05   14.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. פעם היית רק כותב באתרים שונים, בלי דיון  
בתגובה להודעה מספר 14

מאז שהגעת לרוטר, זירת הדיונים המרתקת והמגוונת בישראל, חלו כמה שינויים בהשקפותיך, ואני מעריך שהמגמה תמשיך. אתה כמו נער צעיר שהחל את מסע גיבוש האידיאולוגיה שלו והוא נפעם מכל גילוי או תובנה, בטוח שהוא הראשון שדרך על החול הטרי. זה חמוד.

(זה לא קשור לערכים בפסיכולוגיה שהזכרתי ולא פירטתי)

חבר מתאריך 19.10.15
יום ששי כ' בתמוז תשע''ז    11:29   14.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אתה מכיר אותי מן העבר?  
בתגובה להודעה מספר 15

אכן חלו שינויים, אבל המהותיים שבהם היו מזמן. אני זוכר שקיבלתי פעם פידבק דומה מאוד לשלך. זה היה בצעירותי, כשרק התחילה התיאוריה להתגבש בי. מישהו אמר לי שאני פשטני וילדותי. קיבלתי את זה כביקורת בונה ותמהתי במה עלי להתבגר...

היום אני כבר מרגיש כגוליבר בארץ הגלמים, אז אני כבר יודע לענות: אני היחיד בעולם בתקופתנו היודע להכליל. כל שאר העדר משוכנע שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. בכך העדר של תקופתנו אינו שונה במאום מעדרו של גלילאו שידע שהארץ השטוחה היא מרכז העולם...

תוך כמה מאות שנים האנושות תגלה את חוק הטבע מספר 2 ואז הכל יהיה ברור. בינתיים תמשיכו ללגלג עלי...

חבר מתאריך 1.1.09
יום ששי כ' בתמוז תשע''ז    11:42   14.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לא יודע אם אתה פשטני, אבל אתה הולך עם העדר...  
בתגובה להודעה מספר 16

חבר מתאריך 19.10.15
יום ששי כ' בתמוז תשע''ז    12:20   14.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. חחח זריז אתה  
בתגובה להודעה מספר 17

לא אמרתי שאני לא בן אדם ושיש לי פטור מחוקי הטבע. אבל כמי שמודע להשפעתם אני יכול לנסות לשלוט בכך. הרבה פעמים העדריות היא טובה ונכונה. החכמה היא למצות את המוץ מהתבן. בוא נגיד שעדר הנאורים הרבה יותר טוב מעדר המוסלמים.

ראשית אני רוצה להודות לך על המחמאה. לתפוס אותי כחמוד זה הרבה יותר נחמד מאשר הזוי או משוגע. אבל אתה יודע, אומרים שכדי לעשות שינוי אמיתי אתה צריך להיות קצת משוגע...

הבעיה היא, האם ימצא הצדיק בסדום שיתייחס אלי ברצינות? 7 מיליארד חושבים שאני לא ראוי להתייחסות, אבל אף אחד?...

אני בהחלט מבין שהרעיונות שלי נשמעים פשטניים, אבל אם נבחן אותם ונופתע לגלות שיש בהם משהו, ושהם מקוריים, אז אולי כדאי לבדוק?

למשל, בחתימתי כתוב המשפט החשוב ביותר בהיסטוריה האנושית. לדעתי. האם לא ראוי שימצא פילוסוף מתנדב שיואיל בטובו לבצע את תפקידו ולהטיל ספק? בערכים ובקונספציות שכל העדר יודע שהם אמת היצוקה בסלע? למשל, שאסור להכליל?

מי הגולם שקבע שאסור להכליל? קבע את זה מישהו בכלל? האם זה נר לרגלינו? האם זה שטף את מוחנו? האם באמת כולנו עדר שיודע שאלהים נמצא בפרטים הקטנים ולכן כולנו מזלזלים בהכללות ובכך מרוב עצים מפספסים את היער?

אמשיך אחר כך. ביי.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת כ''א בתמוז תשע''ז    13:05   15.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. נתחיל מציטוט משפט שלך  
בתגובה להודעה מספר 17

"אני לא חושב שהאנושות צריכה לדאוג למשהו"
לא אתפוס אותך הפעם במילה, אלא אתייחס לתפיסה הכללית (הנפוצה).

היא כה נפוצה, שכל העולם חושב בעצם כמוך, ואני היחיד שסבור שלרוץ קדימה בלי לדעת לאן זה אולי רעיון מצויין, אבל אולי גם כדאי מפעם לפעם לבדוק לאן כל העדר כה ממהר...

לא צריך אותי כדי להבין שהאופן על פיו מתנהל העולם קטסטרופלי.
אונסקו מחליטה החלטות אנטישמיות לפי האינטרסים שלה.
(עובדות המציאות והמדע יכולים לצרוח עד מחר).
גם האו"ם באופן כללי אובססיבי לסרס את ישראל מצד אחד, ומצד שני מפקיר את שאר האנושות לשואות וזוועות.
מדי פעם מביע דאגה כדי לצאת ידי חובה.
ככה לא מנהלים עולם!

אין אדם אחד שיאמר שזו התנהלות תקינה ונכונה.
אז למה לא משנים?

א. זו התנהלות מקובלת על פי החוק והדמוקרטיה. והעולם התרגל אליה.
ב. אף אחד לא עסוק בבדיקת אופן התנהלות העולם ושיפורו (חוץ ממני).

אז לא רק שהאנושות צריכה מאוד לדאוג למשהו, אלא שהמצב לפיו כל הפילוסופים בעולם ישנים, ואני הפילוסוף (המתנדב) היחיד העוסק בביקורת על אופן ההתנהלות הנוכחית ושובר את הראש כדי למצוא אלטרנטיבות טובות יותר, בלתי נסבל.

כפי שאמרתי בתשובה קודמת: זה נכון שעריצים אכזריים השתמשו בתירוץ של דאגה לאנושות כדי לבצע את הזוועות החביבות עליהם, אבל מכאן ועד המסקנה שאין דבר כזה טובת האנושות (שעל האנושות לשאוף אליה), המרחק גדול.

גם לא צריך אותי כדי להבין שיתכן והפוליטיקלי קורקט (פיסי) לקוי, אבל צריך אותי כדי להבין שהמדע צריך לחקור אותו ולהצביע על השגיאות. עד שיעשו את זה, העולם ממשיך להתנהל לפי הכוחות החברתיים, כאשר מנצחים הכוחות החזקים יותר.

בינתיים ממשיך הפיסי לנצח כי הוא מעוגן כבר עמוק במשפט הבינלאומי וגם בליבותיהם של המנהיגים והאליטות בעולם הנאור.

כל מה שאמרתי הוא דבר פשוט מאוד: הפילוסופים צריכים לבצע את תפקידם!
הם לא יודעים מהו תפקידם? לא נורא. שישאלו. אני מוכן לענות בחינם:
להטיל ספק.
כל גולם שלא יודע מה תפקידו, שישאל.
בכיף, לא צריך אפילו להודות.
כפי שאמר (בערך) רנה דקארט: אני מטיל ספק משמע אני פילוסוף.

ובכן, בכל דור ודור (זה כולל גם את תקופתנו) צריך שיקום לפחות פילוסוף אחד שיבצע את תפקידו ויטיל ספק במה שכל העדר יודע בעל פה: בקונספציות, בערכים, בפיסי, באופן התנהלות האנושות...

למה הכל אני?

הבנת?
אין בעד מה.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת כ''א בתמוז תשע''ז    14:00   15.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. בנוגע לשאר הביקורת שהבעת  
בתגובה להודעה מספר 17

יכול להיות שהרעיונות שלי נשמעים לך טריוויאלים.
אבל זו טעות אופטית.
אני לא נכנס לתוך שום קופסה: לא קומוניסטית ולא קפיטליסטית.
(לסוציאליזם נתייחס בהמשך).
הרעיונות הכלכליים שלי הם שילוב של השניים.
מה יותר טריוויאלי מלקחת את הטוב בכל שיטה?
בוודאי טריוויאלי, אבל מי עשה זאת לפני?...

אני אומר קומוניזמני: איפוס הכלכלה!
כדי להפטר מכל חולייה. בלי לשבור את הראש יותר מדי.
ומאותו רגע להמשיך בכיף כרגיל כאילו כלום לא קרה.
קפיטליזם שגרתי, למעט 3 שינויים פעוטים, כדי שאותן בעיות לא יחזרו:

1. ביטול הבורסה - לא כלכלית.
2. הלאמת הבנקים והפיכתם למלכרים - זו זכות לתת שירות. ניהול כלכלת האנושות צריך להיות שירות, בטח לא תיבת אוצר ענקית המחוברת לשואב כסף.
3. תקרת מס - השיטה הקפיטליסטית ללא גבולות קרסה. ככל שאדם מרוויח סכומים דמיוניים יש להטיל עליהם מס יותר גבוה. כך נשמור גם על הרצון להתעשר, וגם נגביל זאת כך שלא יצא מפרפורציות וטייקונים ואוליגרכים יצוצו כפיטריות טריות אחרי הגשם.

אין צורך להודות, פרס נובל כרגיל במייל.
מתי לאחרונה שמעת על הרעיון הזה?
לא יודע מה זה טריוויאלי, אני הגיתיהו.
לא שמעת עליו משום אדם אחר.
שמו בישראל: ריסט עולמי - קומוניזמני.

=

סוציאליזם זה לא השקפת עולם, זה מטרת האנושות.
מי זו האנושות? העשירים? המנהיגים? האליטות? משרתי הציבור?

האנושות זה האנושות, גם הקבצנים והעניים.
הקפיטליזם הוא כלי לשרת אותה, כמו כל הכלים האחרים.
חוק, דמוקרטיה, ועוד.
בעצם שים לב:
הכל בכל, מכל כל, כולל הכל, פלוס בונוסים (אם שכחתי משהו) קיים למעננו!
אוקיי? משרתי הציבור קיימים למען הציבור! לא ההפך.
גם הטייקונים הם בגדר משרתי ציבור. הכל קיים למען הציבור.
לכן הדמוקרטיה מאפשרת לציבור לבחור בקומוניזם, אם היא תחליט ששבעה מקפיטליזם.
בינתיים זה לא הוכיח את עצמו, כמו ונצואלה למשל.
אבל זו זכותה של האנושות לבחור במה שתרצה כי הכל קיים למענה.
עד כאן רות?
יופי.

=

נסכם: זה לא משנה אם רוב בני האדם נולדו סוציאליסטים.
פילוסופית: הסוציאליזם הוא מטרת האנושות העליונה!
אתה יכול לקרוא לחזירים קפיטליסטים תומכי חירות עד מחר. זה לא ישנה את העובדה שתפקידה של האנושות לדאוג לעצמה.

=

בנוגע למושגים מפסיכולוגיה חברתית.
נתחיל בצהרה צנועה: התיאוריה שלי נכונה!
אם אתה מגלה להפתעתך שהיא משתלבת יפה בכל מני תיאוריות, סימן שאלו תיאוריות נכונות.
אם אתה מגלה להפתעתך שהיא לא מתאימה לתיאוריות מסוימות, סימן שאלו תיאוריות שגויות.

הניסוי של אש בפיסכולוגיה חברתית נכון. לחץ חברתי נובע מחוק הטבע מספר 2. להשפעת העדר יש כח.

הניסוי של מילגרם בפסיכולוגיה חברתית נכון. ציות לסמכות נובע מחוק הטבע מספר 1. אנשים מסוגלים לעשות דברים רעים מאוד.

הניסוי של זימברדו עם סטודנטים שהתחלקו לסוהרים ואסירים נכון. נובע משילוב שני החוקים. באופן טבעי אנשים מתרגלים מהר מאוד לכל סוג של עדר, וכשיש להם כח הם נוטים להיות רעים.

מה עוד?

חבר מתאריך 1.1.09
יום שבת כ''א בתמוז תשע''ז    23:12   15.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אני יכול לכסח בקלות את השיטות שהבאת,  
בתגובה להודעה מספר 20

וגם להסביר לך טוב יותר את המשפט שלי שהקפיץ אותך, אבל לא בשביל זה באתי כאמור.

ברור לי שהיית מעדיף את תדמית המשוגע, אבל מה לעשות, אתה יותר רגיל מזה... גם אם דרך ההתבטאות שלך שונה, המסרים ידועים, וגם אלו שנכונים לדעתי וגם אלו שלא - נטחנים מספיק...

חבר מתאריך 19.10.15
יום שני כ''ג בתמוז תשע''ז    09:24   17.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. רק הליכוד יכול  
בתגובה להודעה מספר 21

אתה יכול? כל הכבוד.
מה עוד אתה יכול לעשות בלי להוכיח?
להזיז הרים בדחיפה?
אני נפעם מהיכולת שלך (וגם מהצניעות), אך לא זו הנקודה.

ואני יכול להציל את האנושות, וגם להסביר לך מניין הגיע המשפט שהקפיץ אותי.
אשתמש באותה התבטאות כמו כלפי שמאלנים:
מניין הגית אותו? ישבת באמבטיה ולפתע צעקת אוריקה?... לא ממש.
אם תדע להכליל, תופתע לגלות שאינך היחיד. כולם חושבים כמוך. כל העדר.
כל האנושות יודעת שצריך להמשיך לרוץ קדימה (לתהום) בלי לדעת לאן, בעיניים עצומות לרווחה, עם הראש עמוק באדמה.
היחיד ששובר את הראש כדי לאתר את תחלואי התרבות / השיטה / האופן בו מתנהלת האנושות, הוא עבדך הנאמן. שנאמר: למה הכל אני?

לכן בפועל היחיד שאומר: האנושות כן צריכה לבחון לאן היא רצה, הוא אני.
כי אני הפילוסוף האמיתי היחידי.
זה שאתה לא חושב שהאנושות צריכה לדאוג למשהו (אם זה המשפט שהקפיץ אותי), מסתבר שזה לא רעיון גאוני שאתה הגית אותו לאחר מחשבה רבה, אלא קיבעון עדרי.

סליחה שאני ציני, אבל קח את זה בכיף. סה"כ ויכוח אינטלקטואלי הכולל לעתים עקיצות חכמות.
סה"כ אני מעריך את ההתייחסות שלך אלי ואת הנכונות לספק ביקורת.
אבל, מן הסתם בוודאי גם אתה מבין, שכדי לשכנע שאני טועה צריך נימוקים קצת יותר מעמיקים מאשר להצהיר על עצמך ש... גם אתה יכול.

=

מאחר ואני עוסק בתיאוריה שלי לא מהיום, אני מכיר לא מעט ביקורות.
אמרתי לך שאני מכיר את הביקורת: ילדותי ופשטני.
תגובתי: אכן הכללה נשמעת לעדר בתקופתנו כילדותית ופשטנית. זו טעות אופטית קשה וזו אחת הסיבות לכך שהאנושות מתקשה להבין את התיאוריה.

אמרתי לך שאני מכיר את הביקורת שהדברים טריוויאלים וידועים.
תגובתי: גם זו אשליה, גם זה מסיח. גם זו אחת הסיבות שהאנושות לא מצליחה לזהות תיאוריה כה פשוטה. כי לכאורה הכל ידוע.

עליך להבין, שאתי אתה נדרש לנהל שיחה ברמה פילוסופית גבוהה.
אני טוען שאני הכי חכם בעולם, שאני מבין דברים שאף גולם בתקופתנו לא רק שלא מבין, גם לא מסוגל להבין!

סיפקתי לא מעט הסברים מדוע האנושות מתקשה להבין דברים כה פשוטים.
לא מסיח אחד ולא שניים. 17. הנה שוב, הפלא העשירי - ההסברים:

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-86514-00.html

כדי להוכיח לי שאני טועה ולהפריך את התיאוריה שלי עליך להתמודד עם כל המסיחים הללו.
או לפחות להצביע על נקודה ברורה.
כמו שאתה שם לב, אני לא פרטנר קל לויכוח.
להגיד לי שגם אתה יכול ושהדברים שלי נשמעים לך טריוויאלים, זה לא בדיוק הוכחה מדעית משכנעת...

=

בוא אתן לך סקירה מהירה לתובנות שלי (הנובעות מהבנת חוק הטבע מספר 1 ומספר 2), ואתה תאמר לי אם ניתן לפסול אותן על הסף, או שמא שווה מחשבה:

1. חוק פגיעה פיצוי - בתי המשפט פוסקים פיצויי עתק לנפוחונים שפרסמו עליהם דיבה. אבל בעלי דם אדום שסתם אונסים ופוגעים בהם לא זכאים. הם צריכים לתבוע תביעה אזרחית, דבר שהוא נדיר מאוד. כאשר כל עבריין יחוייב לפצות את קורבנו יהיה גם צדק לקורבן וגם הרתעה גדולה לעבריין. עבריין שיצטרך לעבוד קשה כדי לשלם מזונות לקורבנו, יחשוב פעמיים לפני שיבצע עבירה. הפשע יהפוך לבלתי משתלם ויצטמצם!

(הערת הדרכה: על כל רעיון שלי שאל את עצמך שתי שאלות: האם מדובר ברעיון מקורי? כלומר האם שמעת עליו פעם ממישהו אחר? והאם ניתן לפסול אותו על הסף, או שמא יש הגיון מסויים? יש פוטנציאל? שווה לחשוב?)

2. חוק חובתום לב - הקץ לאותיות הקטנות ולסוכני המכירות הערמומיים. אין יותר דבר כזה שמצליחים לדחוף לקשישה שטויות שהיא לא צריכה. כל קפיטליסט שירצה להרוויח יחוייב לספק תמורה מלאה לכסף שהוא מקבל. עליו לצאת מגדרו כדי לספק לצרכן את כל המידע הרלוונטי! לא עשה זאת? יפצה פיצוי עצום. הקץ לכלכלת סדום ועמורה.

(אגב, שים לב לעקרון של סגירת פרצות. לא חוק נפרד נגד אלימות נגד מורים, וחוק נפרד נגד אלימות נגד עובדים סוציאלים, וחוק נפרד נגד אלימות נגד רופאים. חוק אחד שסוגר את כל הפרצות).

3. הפרטת המאבקים החברתיים הבלתי אפשריים - אפשר להמשיך לספר לעצמנו שאנחנו נורא מסכנים אבל לא מצליחים לנצח את השחיתות. את הסיאוב. את ההון השחור. אני לא קונה את הסיפורים האלו. חברה פרטית תקים מלשינון, תשלם פרומיל מסויים למלשינים, רווחיה יהיו אחוז מסויים ממה שתחסוך. תהיה לה מוטיבציה. התוצאות ימהרו להגיע. אותה מוטיבציה שהחזירים כה להוטים להעניק לעצמם כדי לנענע את הכלכלה, אפשר להשתמש בה כדי לפתור את הבעיות הבלתי פתירות. אין צורך להודות.

4. אמנת הדתות - יוזמה תמימה (לכאורה, אתה יודע שאני לא כל כך תמים) להחתמת מנהיגי כל הדתות על אמנה נגד אלימות, תוביל את האסלאם לדילמה: האם להתאחד עם האסלאם הקיצוני או האם להקיא אותו מקרבם! אף גולם לא חושב על זה. זו גאונות.

5. נסיים בהקשר לאשכול זה. הסברתי כאן מדוע עשיתי את אשכול הפירגון. כדי לנסות לתקשר אתכם, בני תקופתי. לספק לכם את המשקפיים שלי, נקודת המבט שלי, הפרספקטיבה שלי, שהיא כאמור: מכלילה.

אני מציע לך, במקום לספר לי מה אתה יכול, להכנס לאשכול הפירגון וללחוץ על כמה קישורים ראשונים, ללחוץ פייג' דאון ולפתוח עוד קישור אקראי, כך עד למטה. לחיצה עם העכבר על קישור, תוך לחיצה על מקש קונטרול תגרום לו להפתח ברקע. כך יפתחו לך נניח 20 לשוניות. תעבור עליהם במהירות הבזק. קרא כותרת סגור לשונית. טיק טק, שתי דקות סגרת את כולן.

אתה תהיה בשוק מכמות הצואה החברתית שפתח אל מול עיניך.
אותם דברים, אותן כתבות, אותן אשכולות שכולם קוראים.
בסהכ צירפתי אותם ביחד. הצירוף מכה בך בהלם.
אתה מתחיל להבין שזה לא רק עוד פויה ועוד פויה ועוד פויה.
יש כאן שיטה: כמה אחוז מהנורמות פועלות לידי קובעיהן.
ברגע שהתרבות תעלה למודעות תפתח תיבת פנג'ורה, שכבר יהיה בלתי אפשרי לסגור אותה...

זה לא שכולם עשבים שוטים, זו תרבות!
יש כאן תרבות שחיתות!
והיא מורקבת מאינסוף אלמנטים.
אבל כדי להבין אותה צריך לדעת להכליל.
ואת זה רק אני יודע לעשות בתקופתנו.
למה? כי כל העדר יודע שהאנושות לא צריכה לדאוג למשהו...
אלא רק להמשיך לרוץ קדימה בלי לדעת לאן בעיניים עצומות לרווחה עם הראש עמוק באדמה.
תודה.

וזה רק על קצת המזלג. מודעות לתרבות תפתח עולם עצום, שעדר הגלמים של תקופתנו לא יודע על קיומו בדיוק כשם שאנשי תקופת האבן לא ידעו על הנדסת אוירונאוטיקה. אכן, יש אשליה שהכל טריוויאלי וידוע. אל תמהר לפול בה.

תודה על התייחסותך.
לא תוכל לומר שלא קיבלת התייחסות מושקעת.

חבר מתאריך 1.1.09
יום שני כ''ג בתמוז תשע''ז    18:08   17.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ''כמו שאתה שם לב, אני לא פרטנר קל לויכוח''  
בתגובה להודעה מספר 22

אם היה וויכוח, היה אפשר לדון על כך. לא הבאתי ראיות לדבריי וגם לא אביא (לא בגלל שאין לי), כי לא נכנסתי לוויכוח איתך. אמרתי את דעתי ולא מצאתי לנכון להשקיע כדי להסביר לך אותה יותר מידי.

חבר מתאריך 19.10.15
יום חמישי כ''ו בתמוז תשע''ז    08:54   20.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. לא התכוונתי לפגוע  
בתגובה להודעה מספר 23

מן הסתם גם אתה לו הייתי אומר לך שאני יכול, היית באופן טבעי עונה: תוכיח.
אתה לא חייב כמובן להתמודד אתי, אינך היחיד, כל האנושות בוחרת בכך.
אני רק אומר שהביטחון הגדול שלי בנכונות התיאוריה שלי, נובע בין היתר גם מכך שאיש לא הצליח להפריכה.
זו אחת הסיבות שאני אומר שאני החכם בעולם, כדי לאתגר אנשים להוכיח לי שלא.
אבל כפי שאתה רואה זה לא עוזר הרבה. בסופו של דבר כל מאמצי עולים בתוהו.
אומרים לי אל תתיאש, אני אומר: מי מתיאש, אני ממשיך לטחון מים במרצ...

לסיום, אני רוצה להדגיש את הנקודה שלי.
אני אומר שיש פיל על הבמה.
פיל כידוע היא חיה לא קטנה, אבל משום מה איש אינו מבחין בה.
האשליה שקיומו של הפיל ידוע שגויה, ואני אסביר למה.

הפיל הוא פיל התרבות כמובן.
תרבות מורכבת ממסורת, נורמות, מוסכמות, ערכים, קונספציות, תפיסות קולקטיביות, פופוליזם, רוח הזמן, שטיפת מוח, וכו'.

אף מילה לא אני המצאתי.
אבל, למרות שהאנושות מודעת לקיומם של כל הדברים הללו, עד כמה היא חוקרת אותם? עד כמה היא יודעת מה הם? עד כמה היא לוקחת אותם בחשבון בהתנהלותה?

אני אומר שההתייחסות היום לדברים האלו היא כעוד משהו.
בעוד אני טוען שזה העיקר.
יותר מחוק, יותר מדמוקרטיה, יותר מכלכלה, יותר מהכל.
על פי הדברים הללו העולם מסתובב! נקודה.

דוגמאות:

תרבות ערב היא תרבות פרימיטיבית, ברברית, פרזיטית, שטופת שנאה, דם, טבח וזוועות. אלימות השריעה הולכת מצויין עם סקס ולכן היא גם נהנית מסנדרום של מבחר סטיות מין קשות המובנות אינהרנטית בתרבות ובהן: מילת נשים, דיכוי נשים, ריבוי נשים, הכאת נשים, הסתרת נשים, פדופיליה ממוסדת, רצח על כבוד המשפחה, נישואי קרובים, נישואי תענוג, חטיפת שפחות, סקילת נואפות, שי צנוע של אורגיות עם עשרות בתולות צנועות וחסודות כמיטב המסורת לשהידים מצטיינים.

הכל ידוע, אבל כל דבר לחוד.
כמה אנשים מתארים כך את תרבות ערב?
אפס. אם נעשה מה שהעולם רגיל לעשות: להתעלם ממני...

תרבות הנאורות מקובל להאמין שהיא תרבות נאורה (חיובית, מתקדמת), הדוגלת בשוויון, חופש, ליברליות וכו'. זו האמת? זה רק הישראבלוף שעדר הגלמים המכונים נאורים מאמינים על עצמם. האמת היא שתרבות הנאורות לוקה בהמון ערכים וקונספציות שגויים והרסניים המנותקים מן המציאות עד כדי כך שיביאו עליה את השמדתה.

קונספציית הרב תרבותיות תביא את אירופה להשמדתה על ידי האסלאם.
קונספציית האיסור לפגוע בחפים מפשע נשמעת לנאורים נפלא, בפועל היא הפכה את הטרור לטרנד הכי חם ומגניב בתקופתנו. עד כדי כך שדאעש הפך להיות הצבא הכי חזק שבעולם. משך שנים השתלט על מדינות וכל המעצמות היו חסרות אונים מולו. עד שהתעוררו.

עליונות מוסרית, ערך גזעני לכאורה, המסרב להכיר בכך שהמוסר של הערבים הוא מוסלמונאצי, ולכן כל דבר הוא בעצם בגדר עליונות מוסרית בהשוואה אליו. התפיסה של שוברים שתיקה התקבלה בצהל והיום מקובל שחובתנו לשאוף למוסר עליון אינסופי. כולל הקרבת בנינו למען אזרחי האויב! מי בחר את המוסר הזה? אני? לא. כל התחום מחוץ למודעות. קורה. נופל משמיים.

אמוק של ציד מכשפות בנושא "גזענות" תוך זלזול בצביון. כל עדר חובבי חוופש הביטוי "יודע" שצריך לסתום פיות לכל מי שמכליל, או שרוצה צביון. בעוד אם גולם אחד לרפואה היה חושב, מיד היה מבין שאין הכללה אווילית יותר מן ההכללה: אסור להכליל. מי בפעם האחרונה שמעת מעלה את הטיעונים הללו? רק אני. מחוץ למודעות בתקופתנו, אין עם מי לדבר.

מדברים על כך שהפיסי (פוליטיקלי קורקט) שגוי. זה עוזר? מי עורך חשבון נפש כדי לבדוק זאת? המדע? הפילוסופים? האו"ם? אף אחד. מקשקשים, מברברים, מתווכחים. לבדוק בצורה מסודרת? זה לא. בינתיים הפיסי ממשיך לנהל את העולם, והאנושות ממשיכה לצרוח...

מה אנחנו יודעים על תרבות השלטון? כרגיל: שום, כלום, מאום, נאדה, גורנישט, אפס, בריבוע. האם יש תרבות שחיתות במערכות השלטון השונות במדינת ישראל? כמה השחיתות עולה לנו? איש אינו שואל, איש אינו עונה. כל התחום מחוץ למודעות. לא ניתן אפילו לשאול את השאלות הללו.

האם יכול להיות שתרבות השלטון בישראל נמצאת כבר במצב של ריקבון מתקדם, והיא מורקבת מסטטוס קוו שיטתי של מחדלים, שערוריות, כשלים, חלמאויות. מנהל לא תקין, חוסר רגישות לכספי ציבור, ניהול כושל, פגמים בטוהר מידות. רעות חולות, נורמות פסולות. נפוטיזם, ג'וביזם, אגואיזם, חזיריזם, פרוטקציוניזם. זלזול, בזבוז, נהנתנות, הוללות, הפקרות, אטימות, היבריס, סיאוב, שחיתות? מתי בפעם האחרונה בדקנו? שכחנו.

האם יכול להיות שהשחיתות עולה לנו מאות מיליארדים בשנה?
איך מגדירים אותה בכלל? הנה 3 הגדרות משלימות:
ניצול סמכות לרעה.
כל מה שלטובת האליטות על חשבון הציבור.
כסף ציבורי שאינו מגיע לידי הציבור.
ההגדרות הללו כוללות את ההון השחור (200 מיליארד), ההון הלבן (הטבות מס 100 מיליארד בשנה), שחיתות במובן הצר, עושק, יוקר המחיה. מי בודק את זה? למה הכל אני?...

בקיצור תחום תרבות השלטון הוא חור שחור אחד ענק.
בלשון המעטה.
התרבות מחוץ למודעות.
תוך כמה מאות שנים נגלה אותה ואז נבין היכן אנו חיים.
עד אז נמשיך להאמין שהכל ברור וידוע, נמשיך לרדוף אחרי הזנב של עצמנו, נמשיך לרוץ קדימה בלי לדעת לאן בעיניים עצומות לרווחה עם הראש עמוק באדמה, תוך שאנו מתפלאים למה הכל כושל וקורס סביבנו...
תודה רבה.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות