גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #19039 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19039   
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
64032 הודעות, 256 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח בכסלו תשע''ח    16:15   16.12.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

עם כל הצניעות, ויש קצת. והפעם תרבות השחיתות  

כרגיל אני הגולם היחיד בעולם שמבין היכן הוא חי, ואתם כרגיל תתעלמו ממני.

מדוע תמיד אנחנו מברברים את עצמנו לדעת אך לעולם לא מקימים ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות?

מדוע לאף גולם אין שמץ של מושג בכל הנוגע לתרבות השלטון?

מדוע לעולם אין דיון ציבורי בתקשורת בנושא שעוסקת בו התנועה לאיכות השלטון?

מדוע בתנועה לאיכות השלטון יש לא מעט משפטנים אך אפס סוציולוגים?

מדוע גם אם יתגלו 120 מושחתים בכנסת נמשיך להתייחס אליהם כעשבים שותים, ולעולם, לעולם לא נצליח להעלות על דעתנו את האפשרות שיש תרבות שחיתות?

או במילים אחרות: מדוע איש אינו עונה על השאלה האם יש תרבות שחיתות? במערכות השלטון השונות בישראל... מדוע איש אינו מסוגל לשאול את השאלה? מדוע איש אינו מסוגל לשמוע אותה? מה זה צרעת?

האם יש קשר אליטות? מה זה בכלל קשר האליטות? כיצד יכול להיות שאף גולם לא מבחין בכך שכמאה אחוז מן הנורמות במשק פועלות לטובת קובעיהן?

האם זה מקרי? ממתי מאה אחוז זה אחוז כה מקרי?

כל בוקר, כשכולם מתעוררים ומתחילים לרוץ קדימה. לאן כולם כה ממהרים? האם יכול להיות שהמדינה היא מדינת אליטות עם אוריינטציית אליטות, וכולה בנויה כך שכולם עסוקים במאמץ להעשיר את האליטות?

האם משרתי הציבור באמת משרתים את הציבור? האם יכול להיות שהגולם קם על יוצרו ובפועל הגענו למצב שהם מעדיפים (מסיבות השמורות עמהם) שהציבור ישרת אותם?

מדוע אף גולם אינו אומד כמה עולה השחיתות? מדוע אף גולם לא שואל את השאלה? מדוע אף גולם לא מסוגל לשמוע את השאלה? איך היא הפכה להיות שאלת צרעת שכולם בורחים ממנה בהיסטריה?

האם יכול להיות שהשחיתות אינה נאמדת בכחמישים מיליארד שח בשנה, כפי שאמד פרופ זליכה בשנת 2007? היחיד שבטובו התנדב לאמוד, אלא במובנה הרחב נאמדת בסדג של מאות מיליארדים בשנה???!!!

מהי בכלל הגדרת השחיתות? האם יכול להיות שההגדרה הנכונה של השחיתות במובן הרחב מורכבת מ 3 הגדרות משלימות: 1. ניצול סמכות לרעה. 2. כל מה שלטובת האליטות על חשבון הציבור. 3. כסף ציבורי שאינו מגיע לידי הציבור.

מדוע אף גולם אינו תוהה איך קרה שהשחיתות הפכה למפלצת כה חזקה, שהאנושות שהגיעה לירח תמיד ניגפת בפניה?

איך קורה שגדולי האומה, האליטות, כל הזמן יוצאים מגדרם לדאוג לעם, אבל תמיד מצליחים לדאוג רק לעצמם?

האם יכול להיות שמרוב התלהבות לדאוג לנו, משרתי הציבור יצרו מצב שלבכירים יש מחד יותר מידי סמכות, ומאידך פחות מדי אחריות? מה שמשום מה הולך מצויין עם בקרה חלשה והרתעה עלובה...

מי זו השחיתות בכלל? דע את האוייב. מי זו בכלל המפלצת העוצמתית האדירה הזו שאין בן תמותה שיכול נגדה?

האם יכול להיות שתרבות השלטון כבר מזמן הגיעה למצב של ריקבון מתקדם והיא מורקבת מן המאפיינים הבאים: סטטוס קוו שיטתי של מחדלים, שערוריות, כשלים, חלמאויות, מנהל לא תקין, חוסר רגישות לכספי ציבור, רעות חולות, נורמות פסולות, ניהול כושל, פגמים בטוהר מידות, נפוטיזם, ג'וביזם, אגואיזם, חזיריזם, זלזול, בזבוז, נהנתנות, הוללות, הפקרות, אטימות, היבריס, סיאוב, שחיתות? זה יכול להיות דבר כזה? למה שוב שכחנו לבדוק?

שורה תחתונה: מדוע עדר הגלמים של תקופתנו מתעקש בעקשות ראויה להערכה להתעלם מן ההיבט התרבותי, ועומד על זכותו הלגיטימית שלא להעלות את התרבות למודעות?

מדוע יש משרד לאיכות סביבה ואין שר לאיכות שלטון? מה זה עז?

כל אלו ועוד כאשר תרבות השלטון תעמוד על ראש שמחתנו. אני אומר שכאשר נפצח בדיון ציבורי בנושא תרבות השלטון או איכות השלטון, תפתח תיבת פנג"ורה כזו שכבר לא יהיה ניתן לסגור אותה. ולכן נסיים ונאמר:

מעולם לא היה פתרון קל יותר לבעיות קשות יותר: דיון אחד בתקשורת בנושא תרבות השלטון בישראל. דרוש אותו מן העיתונאי הקרוב אליך כי אם לא תדרוש הוא לעולם לא יהיה. תודה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רפואה שלמה Prodigy 16.12.17 21:51 1
     חן חן אהרון5 17.12.17 12:13 2
  כל מה שכתבת נכון וידוע לכולם - את רוב הציבור זה לא מעסיק את חייהם ואת מחשבותיו מלכישוע 17.12.17 14:12 3
     חוששני שאתה אופטימי מדי אהרון5 17.12.17 15:47 4
  גם ככה העולם לא ישרוד מעבר לשנת ו' הבאה עלינו לכלייה Emerick 18.12.17 17:19 5
     הייתי אומר אהרון5 18.12.17 23:16 6
  הסעודים מתעסקים בכסף קטן אהרון5 30.01.18 16:53 7
  השחיתות הינה פועל יוצא מאנשים מושחתים ומדוקטורינת מחשבה כמו שלך. Ys1668 11.02.18 12:34 8
     חחח לצחות או או לבכוה? אהרון5 11.02.18 15:01 9
         לא, זה לא שוד. Ys1668 11.02.18 15:07 10
             קודם כל קבל חח, דיון חשוב מאין כמוהו אהרון5 11.02.18 16:20 11
                 קודם כל אתה צריך להתעורר על עצמך, הצהרות כגון אני החכם באדם מעלות חיוך אצלי. Ys1668 11.02.18 17:35 12
                     אני חושב שאני מקדים את זמני בכמה מאות שנים אהרון5 15.02.18 14:46 13
                         הנה משקיע אנונימי רכש ביטקוין ב 400 מיליון דולר אהרון5 17.02.18 20:53 14
                             ובתגובה זו הינך ממשיך עם הטמטמת שלך. Ys1668 18.02.18 11:20 16
                         טוב, אז אתה מוכיח שחוץ משחצנות אין לך שום דבר בקופסא. Ys1668 18.02.18 11:09 15
                             ידידי היקר, בוא נתמקד בעיקר אהרון5 21.02.18 07:02 17
                                 אתה חוזר על עצמך בלי לחדש שום דבר. Ys1668 26.02.18 07:58 20
                                     כשמישהו אומר דברי אמת, אין לו אלא לחזור על עצמו אהרון5 03.03.18 19:45 21
                                         תשובות ממש גרועות. Ys1668 03.03.18 20:47 22
                                             שיחות תמיד מסתיימות מתי שהוא אהרון5 04.03.18 12:26 23
                                                 נראה לי שתצליח למצוא חברים לדעותיך בין הפוסט מודרניזם. Ys1668 04.03.18 12:45 24
                                                     זה כמובן אידיוטי אהרון5 05.03.18 08:14 25
                                                         מה שאתה אומר. Ys1668 05.03.18 08:51 27
                                                             נראה לי שהגענו לפינה אהרון5 05.03.18 09:38 29
                                                         מה אמרתי? מה בסהכ אמרתי? אהרון5 05.03.18 09:36 28
  אהרון קודם כל ברצוני לציין שאני מאוד נהנה לקרוא את תגובתייך בפורום גם אם לא תמיד אני מסכים Bostonterrier 23.02.18 13:25 18
     יכול להיות אהרון5 24.02.18 00:27 19
  מה שקורה כאן זה הפוך על הפוך. זאכי זעלאן 05.03.18 08:45 26

Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
58613 הודעות, 230 מדרגים, 345 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח בכסלו תשע''ח    21:51   16.12.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רפואה שלמה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון כ''ט בכסלו תשע''ח    12:13   17.12.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. חן חן  
בתגובה להודעה מספר 1

רק בריאות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מלכישוע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.8.05
13209 הודעות, 115 מדרגים, 167 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ט בכסלו תשע''ח    14:12   17.12.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כל מה שכתבת נכון וידוע לכולם - את רוב הציבור זה לא מעסיק את חייהם ואת מחשבותיו  
בתגובה להודעה מספר 0

עד שזה לא נוגע להם ישירות או לקרוב משפחה מדרגה ראשונה

האחוזים המעטים שכן זה מעניין אותם - דווקא ראיתי שמתחילים לעורך פעם בשבוע הפגנה על תרבות השחיתות והריקבון במדינה

יש יחידי סגולה.. שלמרות שלא חסר להם דבר והם עשירים מאוד אכפת להם וכואב להם למה מדינת ישראל הפכה להיות והם מדברים על כך ומשתתפים בהפגנות

אבל כמו שהתחלתי את רוב הציבור כרגע זה לא מעסיק והם לא חושבים על כך (אולי טיפה מהרהרים על כך לכמה שניות עד שמחשבה חדשה כמו האם כדאי לקנות פלאפן חדש או לא עולה במוח ומעיפה לכל הרוחות את בעיות המדינה ממוחם)

אני מניח שבחודשים ובשנים הקרובות כל מה שמתרחש במדינה יינגע בכמעט כל אחד מהציבור ברמה כזאת או אחרת ואז כולם יקימו קול צעקה מרה - כרגע הם במצב של "תרדמת" או שמבחינה דתית הייתי אומר לך שהם חיים אך ורק את העולם "הגשמי" והעולם הרוחני מעניין אותם כליפת השום למרות שבעולם הרוחני נמצאות התשובות לכל השאלות הכי עמוקות שיש בחיים או בחיי המין האנושי - כגון: מה התכלית של כל זה? האם יש תכלית? לאן האנושות צועדת האם יש יעד שצרכים להשיג? ושאלת השאלות מי אני בכלל? מי זה "האני" שבתוכי, האם יש השארות לאחר המוות וכו' כו'

בשנים הבאות אנשים כבר לא יצליחו יותר לזרוק הצידה את המחשבות על מצב המדינה שלנו ולא את המחשבות על הקיום שלנו - אנחנו בדור מיוחד ביותר - דור שבו יצוצו כל השאלות הכי עמוקות שקיימות ולא יתנו מרגוע לאדם עד שהוא לא יחשוב עליהם ויקבל תובנות על החיים, ומי שבכל זאת לא יתעסק עם כל זה גם אז - אז באמת אני נמלא בצער רב וברחמים קשים עליו

חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון כ''ט בכסלו תשע''ח    15:47   17.12.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. חוששני שאתה אופטימי מדי  
בתגובה להודעה מספר 3

אנשים ציפו למרד כבר לפני עשרות שנים.
בהודו מיליארד עניים ויש דמוקרטיה. הם יכולים בקלות לבחור במפלגה קומוניסטית שתחלט מהעשירים את כל הכסף. למה הם נמנעים מכך? כי הם עדר עיוור.
גם אצלנו אפשר למתוח את החבל עוד המון. בדומה לקריקטורה שלי: בכיר חולב פרה והיא מתחננת: די, אני לא יכולה יותר, והוא עונה לה: תתפלאי...
אפשר עוד לחלוב אותנו הרבה לפני שנתעורר.
צריך לזכור שיש כאן חוק, דמוקרטיה, כלכלה, מבקר מדינה, איכות שלטון, תקשורת, הפגנות וכו.
יש המון מקורות לשחרור קיטור.
הציבור מבין שאין מקום למרד, יש לו את כל הכלים.
לכן הוא חסר אונים ובפועל יכול רק לצרוח.
הוא לא מסוגל לבחור מנהיג בעל שיעור קומה, כמוני, אלא אם כן יקום מישהו כריזמתי כזה.

בנוגע לכך שהדברים שכתבתי ידועים, זו אשליה מתוקה.
אז למה לא מקימים ועדת חקירה ממלכתית לשחיתות?
למה לא עורכים באקדמיה ובתקשורת דיונים מעמיקים בשאלת הגדרת השחיתות, מהות השחיתות, עוצמת השחיתות, מימדי השחיתות, מחיר השחיתות, מאפייני השחיתות? כתבתי עוד דברים ברשימה.
בגלל התרדמת. התרבות מחוץ למודעות.
עדר הגלמים של תקופתנו לא מסוגל להבין את המושג תרבות.

Emerick
חבר מתאריך 8.8.16
8629 הודעות, 170 מדרגים, מינוס 56 נקודות.  ראה משוב
יום שני ל' בכסלו תשע''ח    17:19   18.12.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. גם ככה העולם לא ישרוד מעבר לשנת ו' הבאה עלינו לכלייה  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 19.10.15
יום שני ל' בכסלו תשע''ח    23:16   18.12.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הייתי אומר  
בתגובה להודעה מספר 5

העולם הולך מבכי אל בכי.
קשה לנחש מי יהרוס אותו קודם:
החזירים הקפיטליסטים או ציר הרשע.
כך או כך מצבנו חמור אך מתדרדר.
העיקר שהעדר עסוק בטחינת מים.
חשוב מאוד.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי י''ד בשבט תשע''ח    16:53   30.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. הסעודים מתעסקים בכסף קטן  
בתגובה להודעה מספר 0

https://rotter.net/forum/scoops1/450852.shtml

Ys1668 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.15
5788 הודעות, 34 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ו בשבט תשע''ח    12:34   11.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. השחיתות הינה פועל יוצא מאנשים מושחתים ומדוקטורינת מחשבה כמו שלך.  
בתגובה להודעה מספר 0

מה שאסור לעשות בצורה אינדיבידואלית אסור גם בצורה קולקטיבית.
אסור לך לגנוב מחברך- אסור לקבוצה לגנוב מקבוצה אחרת.
אתה עם מחשבה שמשום מה אם הרוב מעשרה אנשים בחדר מצביעים שזה בסדר לגנוב מהאדם העשיר שנמצא במיעוט - גורם להלבנת פשע הגניבה.

סוציאליזם = גנביזם מולבן.

חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון כ''ו בשבט תשע''ח    15:01   11.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. חחח לצחות או או לבכוה?  
בתגובה להודעה מספר 8

תקשיב ידידי, פקח עיניך ותקשיב טוב: העולם מתחלק לשניים, בצד אחד האנושות, בצד שני ערימה עם הכסף של האנושות. כמעט כל הכסף של האנושות נמצא בידי כמה חזירים בודדים. עכשיו תגיד לי, זה לא שוד? צריך את לואי דה פינס? הרקול פוארו?

בוא תשקיע 4 דקות כדי לצפות במצגת המזעזעת ואז תבין היכן אתה חי.

https://rotter.net/forum/ihaveasay/18445.shtml

חבר מתאריך 27.2.15
יום ראשון כ''ו בשבט תשע''ח    15:07   11.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לא, זה לא שוד.  
בתגובה להודעה מספר 9

כשאתה נכנס לחדר ויש שם עשרה אנשים, לתשעה מהם יש שקל ולאחד יש שלושת אלפים שקל, האם זה אומר שאחד גנב לכל השאר או שאולי רק אחד מהם עבד והשיג את כספו והוא זה שתרם להם שקל שיהיה להם איך לחיות?

סטיב ג'ובס לא שדד אף אחד, הוא יצר יצירה חדשה ואתה וחברים שלך החלטתם שהיצירה שלו שווה שלושת אלפים שקל ולכן הוא היה שווה שבעים מיליארד שקל, לא על ידי גניבה.

אתה בשונה ממנו רוצה שכל העשרה יערכו הצבעה דמוקרטית למי יתחלק הכסף ויקחו בכוח (לא תגנובו) את הכסף השייך לעשיר ויתנו אותו לכל השאר.

אגב, מה אתה חושב תהיה התוצאה? אתה לא צריך לחשוב הרבה מידי, תראה את המדינות הקפיטליסטיות עם הגירה חיובית ומדינות סוציאליסטיות עם הגירה שלילית שלא נדבר עם ונצואלה וצפון קוריאה..

חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון כ''ו בשבט תשע''ח    16:20   11.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. קודם כל קבל חח, דיון חשוב מאין כמוהו  
בתגובה להודעה מספר 10

אז כל הכבוד על העלאת הדיון. אתה שואל שאלות קשות, ואתה ראוי לתשובות נוקבות ונחרצות. אני אוהב אתגרים כאלו, למרות שאני צריך להתאמץ. עדיין אני לא יודע בדיוק מה תהיה תשובתי... אתה מקשה עלי ואני מעריך את זה.

בוא נתחיל מכך שנעשה סדר. הקומוניזם קרס. חבלז, כשלון מוחלט, חבל על כל שניה של ויכוח. מי שעדיין היה לו ספק, הגיעה ונצואלה..

האם זה אומר שהקפיטליזם הוא תורה מסיני? אורים ותומים? משיח צידקנו? לא, גם לקפיטליזם יכולים להיות חסרונות. לא תתווכח על זה, נכון?

עכשיו, צא מהבונקר שלך, שטוף את הפנים, תצטרף אלי לסיור בכדור פורח. מן העננים נתבונן על מפת הדרכים של הכסף בעולם. ומה אנחנו רואים? נהרות. שוצפים בשצף כסף. הכסף זורם במפלים ענקיים כל הזמן לאותו כיוון. מן הכלל אל הפרט. הכסף של האנושות זורם כל הזמן מן הציבור אל... אל מי? אל העשירים כמובן.

קודם כל, זה לא כלכלה. על פניו זו תרמית פירמידה. הכלכלה הלגיטימית היא בעצם תרמית פונזי. למה? כי כדי שכלכלה תניע את המשק, הכסף צריך להתערבל כמו במכונת כביסה. אם הכסף נמצץ לצדדים, יקרה מה שקורה במכונת ייבוש: הציבור מתייבש. זה לא יכול להמשך לנצח, זה יתפוצץ מתי שהוא. יש מיליארדי אנשים, עדיין אפשר למצוץ אותם, אבל אם הכסף זורם כל הזמן חד כיוונית הגבול יגיע מתי שהוא...

נקודה שניה, מה הגבול? ראית במצגת המזעזעת, שכתשעים אחוז מן ההון של האנושות נמצא אצל 10 אחוז מהאנשים. מה צריך לקרות כדי שתתעורר? מה הגבול שלך? אם 99% מההון יהיו בידי 1% מהאנשים? או שאולי יהיה טריליונר אחד וכל שאר האנושות מיליארדי נתמכי סעד?

אני יודע שאין לך גבולות. קורא מחשבות? לא, אני פשוט מכיר אתכם. בשביל זה אני פה, בשביל לחשוב. על התמונה הכללית ועל מגמות. אתה מבסוט, קפיטליזם קפיטליזם, אבל יש פה מגמות. אנשים צריכים לחשוב גם על מצבי הקיצון.

ועכשיו, בוא נתעורר מההפנוזה. ניעזר בדמיון מודרך. האנושות נמצאת בצד אחד, היא מתבוננת על הכסף שלה הולך ומתערם בערימות ענק בצד השני. אתה יכול לומר המון דברים: הם הרוויחו זאת ביושר, זה כספם, אותו הרוויחו באותה צורה שכל אדם אחר יכול להרוויח. הקומוניזם כשל, הקפיטליזם הצלחה מסחררת. הכל טוב ויפה, אבל העובדות...

אני חוזר שוב, תעקוב אחרי לאט לאט: האנושות בצד אחד, הכסף שלה בצד שני. היא לא יכולה להגיע אליו. הוא זורם ושוצף בנהרות ענק ובורח ממנה. ערימות הכסף הולכות וגובהות שם בצד השני, והאנושות צורחת וצווחת: אין כסף...

אז אתה שוב תגיד: הכל כחוק, הכל כדמוקרטיה, הכל ככלכלה. והאמת: אתה צודק. האנושות חסרת אונים. מה היא יכולה לומר? כלום. אבל העובדות...

העובדות הן שהכסף של האנושות כל הזמן נמצץ ממנה. יש כאן שוד בצהרי היום, שוד עצום, שוד ענק, שאף גולם לא מבחין בו.

תאר לך ששודדים נכנסים לבנק, לא רעולי פנים, ובלי נשקים. שולפים צ"ק, לוקחים טריליון שקל, הולכים. הכל בסדר, אבל אין כסף... העובדות, ידידי, הן שהכסף נעלם מהכיס של האנושות והוקוס פוקוס מעשה קסמים נמצא בכיסים של העשירים.

זה שוד באמצעות תרבות. רק אני יודע לזהות אותו. כל השאר עדר של גלמים. רואים את הכסף נשדד מהם כחוק, ולא יכולים להתנגד...

למשל: למה יש תספורות? ולמה העונשים על שחיתות הם לא חילוט רכוש וזריקה לרחוב? ולמה הבכירים קובעים את שכרם ותנאיהם? ולמה הם צנועים ומסתפקים במיליארדים? לא מגיע להם טריליונים? ולמה לא הוקמה ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות? ולמה איש אינו אומד אותה? והאם יש קשר אליטות? ומה אנו יודעים על שיטת השקשוקה של תרבות השלטון? והאם יש תרבות שחיתות? ולמה אף אחד לא שואל? ולמה אף אחד לא עונה? ולמה אין עם מי לדבר?

ידידי, אתה מדבר עם האדם החכם בעולם. לא תוכל לנצח אותי בויכוח בתחום בו אני מומחה, אבל אני מעריך את זה שניסית. תודה על האתגר. התאמצתי, וזה היה שווה. תודה.

חבר מתאריך 27.2.15
יום ראשון כ''ו בשבט תשע''ח    17:35   11.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. קודם כל אתה צריך להתעורר על עצמך, הצהרות כגון אני החכם באדם מעלות חיוך אצלי.  
בתגובה להודעה מספר 11

אבל אצל אחרים זה עלול להעלות גיחוך ודחיקת כל הטענות החשובות שהגיעו לפני.

הקומוניזם קרס ואני שמח שאתה שם לב לזה, ונצואלה אינה דוגמא לקומוניזם משום שאינה מדינה קומוניסטית אלא סוציליסטית, וגם הסוציאליזם קרס רק שלא שמת לב לזה עדיין.

עוד נקודה לפני טענותי: אני לא חושב שהקפיטליזם קדוש, ואם תשכנע אותי שיש רעיון טוב יותר ומוסרי יותר- אני שלך.

אוקיי, אז אני איתך בכדור הפורח, מסתכלים להנאתנו בעולם היפהפה מתחתנו, וכן, יש עושר ויש נהרות שוצפים. הבעיה הינה שהינך חושב שיש כמות מוגבלת של מים בעולם, ובדוגמא של מים אתה כמובן צודק, אך עושר ונכסים אינם מים ואין להם הגבלה. טכנולוגיה נבנית מול עינינו וכאשר מישהו ממציא משהו חדש הוא לא חיסר מאף אחד ולא לקח כלום מאחרים, הוא ברא יש מאין מים כלכליים.

אמשול לך דוגמא: אם לך יש בריכה או אקווריום בבית ואני בא ולוקח משם מים- חיסרתי לך כוס מים ולקחתי אותו לעצמי. בשונה מכך יהיה אם יש לך נר בבית, במקרה זה אם אני מדליק את הנר שלי מהנר שלך לא גרעתי לך מאורך כלום.

בקפיטל הסיפור אפילו פחות לקיחה מנר, אם אני ממציא משהו חדש שישפר חיי אדם בעולם- לא רק שלא גרעתי ממך כדוגמת הנר אלא המצאתי פה מים חדשים שנשפכים מכוסי ונותנים לך גם חלק קטן מהמים שהמצאתי.

העובדות תומכות בתאוריה שלי ולא שלך, כי עובדה שסטיב ג'ובס לא הכריח אף אחד לקנות אייפון, אבל הוא יצר עושר חדש, כל אחד שקנה אייפוןקנה אותו בגלל שהמכשיר עצמו שיפר את חייו של הקונה ביותר משווי קניית האייפון אז לא רק שסטיב גובס הרוויח עלי שלוש מאות דולר אלא הוא נתן ליבואן שלי להרוויח מאה דולר, לעובדים שלו מאה דולר ולחנות שקניתי ממנו גם מאה דולר. אני לא הפסדתי שש מאות דולר כי אם כן לא הייתי קונה אייפון, אלא הרווחתי משהו ששווה בשבילי יותר משש מאות דולר ולכן הסכמתי לקנות אותו.

עוד נקודה שמוכיחה את טענותיי היא שאם מודדים את רף העוני המוחלט- בעשורים האחרונים יצאו מרף העוני המוחלט יותר עניים מאי פעם, ושמעתי כלכלנים שבדקו את הנתונים וטענו שעוד עשור כזה ולא יהיו יותר עניים מוחלטים בעולם. למי הקרדיט לכך? ברור לי שהקפיטליזם.
הסוציאליזם זה ונצואלה.

וכל זה טענות מדוע הקפיטליזם טוב יותר מבחינה מעשית בעולם מסוציאליזם עוד לא ענית לי על השאלה המוראלית, מדוע אדם שגונב מאחר זה לא בסדר אבל קבוצה שגונבת מקבוצה זה כן בסדר?

לגבי טענותיך על שחיתות- נו באמת, הסוציאליזם היא הגדרה של שחיתות, אם אתה רוצה להבין מהי שחיתות- תעשה מדיטציה ותבדוק אלו מדינות הכי מושחתות ואלו הכי פחות מושחתות..

תספורות- שאלה מצויינת והתשובה מורכבת משני חלקים:
תספורת בשוק הממשלתי- שחיתות ברורה הנובעת מהשחיתות של הפוליטיקאים שבבירור שייכים לצד הסוציאליסטי של המפה הכלכלית.
תספורת בשוק הפרטי- סיפור ברור מאוד על הקטנת הפסדים מהשקעה לא טובה.

חבר מתאריך 19.10.15
יום חמישי ל' בשבט תשע''ח    14:46   15.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני חושב שאני מקדים את זמני בכמה מאות שנים  
בתגובה להודעה מספר 12

זה אומר שאני הכי חכם בתקופתנו. האם זה גורם לאנשים להעריך אותי? לא. באופן טבעי הם מגחכים ומזלזלים, אבל לצערי אני לא יודע איך להרשים, אני מודע לחסרונותי, אני יודע לומר מה שאני באמת מרגיש וחושב, וזהו. בהחלט היה מועיל אם מישהו היה מסייע לי בשיווק.

זה גם אומר שאני מתחייב לנצח בכל ויכוח, כמעט, כי הדעה שלי היא הנכונה. למעט המקרים שאני טועה, וגם זה יכול לקרות. זה נדיר, אבל אני שמח תמיד ללמוד ולהחכים.

הסיבה שאני חושב כך היא, שאני גיליתי את חוק הטבע מספר 2, והאנושות תגלה אותו רק עוד כמה מאות שנים. אבל אתה יותר ממוזמן לאתגר את התפיסה השחצנית שלי. האם אתה תהיה זה שיוכיח לי שאני לא החכם באדם? בהצלחה.

לענייננו. אתה רוצה לקרוא למה שקורה בונצואלה סוציאליזם? בי מיי גסט. מצידי קרא לזה מוישה מישמושקוביץ. הקומוניזם קרס, מוישה מישמושקוביץ קרס, אם תקרא לכלכלת ונצואלה סוציאליזם, האם זה יפריך את ההרצאה בה הסברתי לך שסוציאליזם זה פילוסופיה, ה פילוסופיה? לא.

לא נחזור שוב על דברים קודמים, אנחנו לא רוצים לטחון אלא להתקדם. אבל כתזכורת במשפט אחד: החברה האנושית קיימת למען עצמה ולא למען חזקיה, מנהיגיה, עשיריה, משרתיה, וכו. ללא הבנה זו אין לנו זכות קיום, וגם לא ניתן להתקדם בדיון. אם את זה לא הבנת נמשיך לדוש בזה עד שתגיד בסדר.

אתה מנסה לבלבל את האויב על ידי פיזור מסך עשן, אך כפי שהתחייבתי אני חכם ממך. מה פירוש הכסף לא מוגבל? איזה מין שטויות אלו? זה נכון שהבנקים מייצרים כסף על ידי הלוואות וכורי הביטקוין מייצרים כסף מכלום. אבל עדיין חשוב איך הכסף מתפזר. אם יש מעיין שכל הזמן מייצר עוד טריליונים אבל הם כולם זורמים כל הזמן לעשירים, יחד עם כספו של הציבור הרחב שבשיטתיות כל הזמן נגרע ממנו וזורם לעשירים, אז אנחנו בכלכלת הונאה. פירמידה. פונזי. היא תקרוס. זה בלתי נמנע באופן בו כלכלת העולם מתנהלת היום.

אף גולם לא שם לב, כמובן, שהאנושות מוצאת עצמה חייבת את עצמה לדעת לגופים שהיא המציאה לנהל את כלכלתה: הבנקים.

בוא נעשה סדר. הדוגמה של סטיב ג'ובס נועדה לשכנע את עצמך שהדעות השגויות שלך נכונות. אותך הצלחת לשכנע, אותי זה קצת יותר קשה. אל דאגה, אסביר בבהירות. הדוגמא שלך היא לא כדור פורח אלא זרקור. מאוד ספציפי וממוקד. נקודה אחת מתוך מיליארדי תנועות כלכליות.

מה הדוגמה שלך מוכיחה? היא לא מוכיחה כלום. זו לא הוכחה. זו סתם המחשה חביבה לאידאליזציה שאתה עושה בדמיונך לכלכלת הקפיטליזם. אני שואל אותך: זאת הוכחה? זה שג'ובס מוכר אייפונים זה מוכיח משהו?

כדי להבין את תמונת המצב, את מפת הדרכים הכלכלית, מה שצריך לעשות זה להכליל. בשביל להבין כלכלה צריך הכללה. הכללה מצויינת נתתי לך במצגת המזעזעת.

לא במקרה קראתי לה כך... אתה רואה אותה, אתה מבין היכן אתה חי. כל שאר הדברים שאמרת הם בבחינת זריית חול בעיניים. אתה מצליח לבלבל את עצמך, לא אותי. בוא תקדיש 4 דקות, תבין היכן אתה חי, ואז כשתהיה לך תמונת במצב הנכונה נוכל לדבר עליה.

מייד אוסיף לך לכאן את הקישור הישיר למצגת כדי שלא תטרח חלילה...

https://youtu.be/HJLQGHgm-Ek

אגב, בהחלט יש לי כלכלה אלטרנטיבית ואשמח לפרוש אותה בפניך. על כך בהמשך. במקרה יש לי פתרונות לכל הבעיות. בשביל מה אני החכם באדם?

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת ב' באדר תשע''ח    20:53   17.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הנה משקיע אנונימי רכש ביטקוין ב 400 מיליון דולר  
בתגובה להודעה מספר 13

בטוח שמדובר בגאון שתרומתו לאנושות אדירה.
משהו בסגנון סטיב ג'ובס, נכון?

https://rotter.net/forum/scoops1/454556.shtml

הרי היום על פי השיטה הקפיטליסטית, מי שעני הוא גולם שלא תורם לאנושות, ומי שעשיר הוא גאון התורם לאנושות תרומה גדולה.
נכון?
לא מצחיק?

ידידי היקר, איבדנו שליטה.
כל קשר בין הונו של אדם לתרומתו לאנושות מקרי בהחלט, במקרה האופטימי.
בדרך כלל, לעניות התרשמותי הפוך בהחלט, במקרה הריאלי.
סוחרי נשק, מושחתים, עריצים, ברוני קרטלים, שייכים סעודים וכדומה, הם העשירים.

אז מהי השיטה הכלכלית הגאונית שלי?
אגלה לך בסוד בתנאי שלא תגלה לאף אחד:
ניקח את הטוב מכל שיטה, ונזרוק לפח את האשפה את הרע.
איך לא חשבו על זה קודם...
נכון שאני גאון?

נמשיך עם הקפיטליזם כרגיל, למעט 3 שינויים פעוטים:
1. ביטול הבורסה. לא כלכלית. מי שרוצה להרוויח שילך ללשכת עבודה, מי שרוצה לשחק בכסף שילך לקזינו. הכלכלה לא זקוקה לבורסה כדי להתנהל, זו טעות אופטית.
2. הפיכת הבנקים למלכ"רים. לא יתכן שהאנושות תמצא עצמה חייבת את עצמה לדעת לגופים שהיא המציאה לנהל את כלכלתה.
3. תקרת מס - המיסוי יהיה פרוגרסיבי בצורה תלולה מאוד, כך שבסכומים גבוהים הוא יתקרב ל 99%. הקץ לחגיגות המיליונים והמיליארדים. הענישה על עבירות כלכליות תהיה בסדרי גודל של חילוט רכוש.

לפני כן יש לבצע ריסט עולמי חדש, שם חיבה: קומוניזמני, לצורך איפוס הכלכלה, כמו פורמט במחשב. יודפסו כספים חדשים ויחולקו על פי קריטריונים, זה יתבצע ביום אחד, ולמחרת כל המשק ימשיך להתנהל כרגיל, רק פתאום אין מיליארדרים, כל הכסף חזר לציבור.

אין צורך להודות, פרס נובל כרגיל במייל.

חבר מתאריך 27.2.15
יום ראשון ג' באדר תשע''ח    11:20   18.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ובתגובה זו הינך ממשיך עם הטמטמת שלך.  
בתגובה להודעה מספר 14

תראה לי תגובה שלי שהנני אומר שהביטקויין שווה לאייפון.

אני מסכים איתך שהקשר בין העושר של האדם בין תרומתו לאנושות מקרית אבל רק במדינות שאינן חופשיות.
במדינות סוציאליסטיות (כמו שהינך מטיף בטירוף דתי) העשירים הם המקורבים לצלחת. במדינות חופשיות העשירים הינם אנשים שייצרו מוצר שאחרים היו מוכנים לשלם עליו.

1. כנראה שאינך מבין למה הבורסה נועד, אבל אם הינך מעוניין לעצור את כל כלכלות העולם ולסגור חברות יצרניות- תסגור את הבורסה. רק אל תשכח אח"כ שאתה זה שגרמת לעוני ולמוות המיותר של עשרות מליוני עובדי החברות הללו..

2. תעבוד אתה בחינם, תתן אתה בחינם הלוואות לאחרים. סע, סע.

3. לא פרס נובל, אלא פרס הטפשות העולמית. אתה רוצה לעודד עצלנות ולדכא יצרנים.
אינך מבין זאת ואני מוכן לאמר לך בפה מלא, אינך החכם באדם, אתה עף על עצמך, אפילו דבר פשוט כזה אינך מבין. או מחוסר הגיון או מחוסר אייקיו.

חבר מתאריך 27.2.15
יום ראשון ג' באדר תשע''ח    11:09   18.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. טוב, אז אתה מוכיח שחוץ משחצנות אין לך שום דבר בקופסא.  
בתגובה להודעה מספר 13

לגבי טענתך שאנחנו צריכים להבין שהאנושות קיימת למען עצמה ולא למען עשיריה- היא טענה ריקה מתוכן, דמגוגיה מטמטמת ותו לא.
אף אחד לא חי בשביל העשיר והעשיר לא חי בשביל העני, כל אחד חי לעצמו ואם יש לו מספיק הוא דואג גם לאחר.
העובדה היא שבמדינות בהן השוק הוא חופשי ביותר- העניים חיים במדינה זו הרבה יותר טוב מאשר העניים החיים במדינות בהן השוק אינו חופשי. זו עובדה.

זה מדהים שאתה מתעלם מהגירת העניים. העניים תמיד מהגרים למדינות בהן הכלכלה חופשית יותר, אתה חושב שהם אינם יודעים מה טוב להם?

אתה תוקף אנשי קש ושם מילים בפי, לא דיברתי על ביטקויין כי לדעתי הביטקויין הוא דבר ספקולטיבי, יכול להיות שירויחו ממנו ויכול להיות שיפסידו, זה שונה לגמרי מהאייפון של סטיב ג'ובס והעובדה שהינך מחבר בין שניהם מראה שאין לך שמץ על ייצור ותועלת.

הזרקור בהחלט מעיד על השאר והסרטון המפגר שקישרת לפה מתחיל מהנחה שגויה לחלוטין.
השאלה בתחילת ה"מצגת" היא כמה עושר מחולק לאיזו אוכלוסיה, וזה פשוט לא מעניין. זה מגיע מנקודת הנחה ששוויון בתוצאה מעניינת. אז לא, זה לא מעניין.

אותי מעניין איזו כלכלה תעזור לחברה ואיזו כלכלה תזיק לחברה. כלכלה סוציאליסטית מזיקה לכל שכבות האוכלוסייה (חוץ מהמקורבים לצלחת) וכלכלה קפיטליסטית עוזרת לכל שכבות האוכלוסייה.
אם הינך חולק על הנחה זו אתה מוכרח להסביר לי מדוע עניי העולם נוהרים ךמדינות קפיטליסטיות ולא למדינות סוציאליסטיות?

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי ו' באדר תשע''ח    07:02   21.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ידידי היקר, בוא נתמקד בעיקר  
בתגובה להודעה מספר 15

עם כל הכבוד לי, (ויש הרבה כבוד, שהרי אני מאוד מכבד אותי), אני מציע שנשים לרגע את ההתרגשות בצד ונמקד את הדיון. אז מהי שאלת המחלוקת? אני אומר שהקומוניזם קרס וכעת גם הקפיטליזם בקריסה, ואתה אומר שהקפיטליזם קדוש ונגזר עלינו להשתחוות אליו ולהעריצו.

אז עם כל הכבוד (גם לך מגיע, ובהזדמנות זו אחמיא לך על הנכונות להתווכח עמי, אני בהחלט מעריך זאת), גם לקפיטליזם יכולות להיות חסרונות, ואני לא רואה יותר מדי פרופסורים, כלכלנים, מומחים וגאונים, שוברים את הראש איך לשפר אותו. בעצם אני היחיד שהתנדבתי...

הכעס שלך בנוגע לביטקוין קצת מוגזם. סתם הבאתי אותו כדוגמא בנוגע לטענה שלך שלא חסר כסף. דווקא דוגמה שלכאורה תומכת בטענתך ההזויה, שכן את הביטקוין אכן מייצרים יש מאיין. והנה הפלא ופלא עדיין חסר כסף בעולם. לאנושות חסר כמובן, לא לחזירים.

הזלזול שלך במצגת המזעזעת בהחלט מרגש, אבל אתה כנראה מתקשה בניסוח שאלות. השאלה היא לא מה מעניין אותך, אלא איך מתפזר הכסף בעולם? מהי מפת הדרכים של הכסף? איפה נמצא כמה?

מתברר ש 90 אחוז מן ההון של האנושות נמצא בידי 10 אחוז מהאנשים. זאת אומרת בצד אחד האנושות, בצד שני חזירים. אנחנו עדיין בשלב העובדות.

אם העובדות לא מטרידות את מנוחתך, אני מבין שתהיה לך הסבלנות להמשיך לנוח על זרי הדפנה גם כאשר 95 אחוז מן ההון של האנושות יהיה בידי 5 אחוז מהאנשים. אולי גם כאשר 99 אחוז יהיו בידי אחוז אחד, ואולי גם למצב הסופי בו לאנושות יהיה עריץ נערץ אחד ויחיד קוואדריליונר, וכל השאר מיליארדי עבדים... זה הכיוון אליו הכלכלה הנפלאה שלך רצה אליו.

אני מבין שאתה מבין בכלכלה, אז בוא ספר לי מה יקרה אם הבורסה תבוטל? רק אל תשכח שלבורסה נכנסות רק חברות גדולות. כלומר כל הכלכלה מתחילה בעצם בלי הבורסה. ואז, כשחברה עשירה מגיעה לבורסה, חברה שהצליחה לעשות חייל כה רב בזכות עצמה ופועלה עד שזכתה לעונג להצטרף לבורסה, מניין ההנחה שבלי הבורסה היא נידונה לשיתוק?

חוץ מזה, לדעתי אין לקפוץ מעל הפופיק. כל חברה צריכה לפעול על פי יכולתה, וכפי שהיא גדלה עד הלום, היא יכולה להמשיך לגדול גם בלי למצוץ כסף מהציבור. ואם בכל זאת נחוצות השקעות, לא אלמן ישראל. ניתן להשיג משקיעים, לקחת הלוואות וכו.

התרגלת לבורסה, שטפו את מוחך בכך שהיא לב לבה של הכלכלה, אני יכול להבין זאת, אבל מכאן ועד לפאניקה שביטול הבורסה יכניס את המשק לקריסה, המרחק רב.

לסיכום: הקפיטליזם בקריסה. הכלכלה מעוותת. הכסף במקום לנענע את המשק זורם כל הזמן חד כיוונית מהציבור לחזירים. איבדנו שליטה על הכסף, אין צדק, עשיר אינו אדם שתרם תרומה אדירה לאנושות, עני אינו אדם מיותר שאינו שווה פרוטה. חזיר הוא כמו אלוביץ, מי שהצליח לפצח את סודות הכלכלה ויודע לעשות מניפולציות בכספים, ראה החלבן.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3531510

ולכן, למרות שהקומוניזם קרס, הנה מגיע גם תור הקפיטליזם לקרוס. בהיעדר איזונים ובלמים הגענו לקפיטליזם בגרסתו הקיצונית הדורסנית החזירית ובעצם הפכנו את המדינה והעולם לדיר חזירים אחד ענק.

חוסר ההבנה שלך בסוציאליזם מוביל אותך בעצם לזלזול לכאורה בדמוקרטיה. איך אתה מסביר שלציבור יש זכות לבחור את מנהיגיו? גם אם המנהיגים קומוניסטים? האם יכול להיות שהעולם הבין שהעולם כן שייך לציבור?

שוב, אני מודה לך על סבלנותך ונכונותך להתמודד עמי, אך הזהרתי אותך מראש שאני עלול לדעת לענות. תודה.

חבר מתאריך 27.2.15
יום שני י''א באדר תשע''ח    07:58   26.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אתה חוזר על עצמך בלי לחדש שום דבר.  
בתגובה להודעה מספר 17

ואינך מתייחס לנקודות אליהם אני התייחסתי:

א. מהו ההיתר המוסרי לגנוב כסף מאדם שהרוויח אותו ביושר?

ב. האם קראת נתונים? כי העובדות הן שבמדינות קפיטליסטיות אחוז הכסף הנמצא בידי העשירונים התחתונים גבוה יותר מאחוז הכסף הנמצא בידי העשירונים התחתונים במדינות סוציאליסטיות.

ג. במדינות קפיטליסטיות יש הרבה פחות אנשחם שאינם יכולים לממן לעצמם מגורים, אוכל תרופות ובגדים. אתה רוצה לשנות זאת על ידי הורדת החלשים לעניות?

ד. בדברים שאינך מבין חבל שהינך מביע דעה. איך בדיוק הבורסה לוקח כסף משאר האוכלוסיה?

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת ט''ז באדר תשע''ח    19:45   03.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. כשמישהו אומר דברי אמת, אין לו אלא לחזור על עצמו  
בתגובה להודעה מספר 20

כפי שכבר אמרו חכמינו: ואף על פי כן נוע תנוע...
אמת היא אמת היא אמת. אי אפשר לחדש באמת.
למעט האמרה הידועה: יש לי עקרונות, אבל אם הם לא מוצאים חן בעיניך יש לי אחרים...

א. שאלה יפה, התשובה עוד יותר.
ההנחה שהוא הרוויח אותו ביושר היא הנחה אופטימית, אבל ההנחה היותר נכונה היא שאין עשיר ישר, ואם יש צריך לתת לו פרס נובל. מצעד האליטות הנכנסות לכלא לא פוסק, ואף גולם לא מעלה על דעתו לבדוק איך זה שכל כך הרבה אנשים כה גדולים כל הזמן מסתבכים?

התרבות היום בנויה כך שהכסף זורם כל הזמן מהציבור לעשירים. כך שגם אם הכסף הורווח ביושר, עדיין התרבות היא הפושעת שגנבה אותו. נתתי לך לדוגמה את שערוריית התספורות, רק כתקציר כי הכל שם שערוריות. היקף שוד הציבור הוא בסדר גדול של מאות מיליארדי שקלים בשנה!

ההיתר המוסרי אומר, והסברתי לך אותו כבר כמה פעמים, ולא אתעצל להסביר לך שוב: הכסף לא קיים עבור העשירים, אלא העשירים קיימים למען הציבור. שהרי הכל בכל מכל כל כולל הכל פלוס בונוסים קיים למעננו. זהו חוק יסוד הדמוקרטיה. לכן לציבור יש את הזכות לבחור את מנהיגיו, עד כדי כך שהוא רשאי לבחור מנהיגים כמו בונצואלה. אם הציבור יגיע למסקנה שהוא נהנה מספיק מהעשירים וכבר אין לו שום חפץ בטייקונים, בפתק אחד הוא יזרוק את כל הטייקונים לפח האשפה של ההיסטוירה ויגנוב חזרה את כספו.

ב. לא קראתי נתונים. ראיתי את המצגת המזעזעת. זה מספיק.
אולי פעם אחת ולתמיד תראה גם אתה?

ג. מדינות קפיטליסטיות כושלות, מדינות אחרות כושלות עוד יותר.
כולם כושלים. להגיד אני כושל פחות תנו לי להמשיך להיות חזיר, לא אצלי.

ד. מאחר ואני מכיר את חוק הטבע מספר 2 הרי שאני מומחה להכל, גם לדברים בהם אינני מבין. בבורסה אין שום תרומה לכלכלה. אנשים משחקים בכסף. פרזיטים מתעשרים ממשחק בכסף, אחרים מפסידים כסף, שום תרומה לכלכלה. צריך לסגור את הבורסה ולשלוח את כל הפרזיטים ללשכת עבודה. מי שרוצה כסף שיתרום משהו לאנושות. את הבנקים צריך להלאים.

רוצה שיעור בכלכלה?
https://rotter.net/forum/ihaveasay/19047.shtml
הרצאה שעוד לא הגיעה לאוניברסיטה. רק תבקש, במקרה אני מומחה להכל...
בכיף ובחינם.

חבר מתאריך 27.2.15
יום שבת ט''ז באדר תשע''ח    20:47   03.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. תשובות ממש גרועות.  
בתגובה להודעה מספר 21

א. אם יש לך הוכחה שמישהו גנב כסף- לך תתלונן ויקחו לו את הכסף לטובת הנגנב, אם אין לך הוכחה שהכסף נגנב- אין לך שום היתר מוסרי או תורני לגנוב לו כסף.
אתה אדם מושחת שרוצה לקחת כסף מאחרים בכוח ומתיר לעצמך על ידי סיפורי כזב שהינך מסכן מהם.

ב. אז תמשיך לסגור את עיניך בבורות מגוחכת ותמשיך להטיף למדיניות סוציאליסטית כאשר אם תשיג את מדיניותך- מטרתך תהיה רחוקה בהרבה מלפני כן.
אבל לא, תדפוק את הראש בקיר.

ג. מדינות קפיטליסטיות כושלות? ולכן כל מי שיכול מהגר למדינות אלו?
איזה עיוור בחיי.

ד. אוקיי, מישהו צריך לנער אותך ולאמר לך שאתה עושה צחוק מעצמך. חבל.

אני דיי סיימתי את הדו שיח הזה שלא מתקדם לשום דבר, אינך מבין כלום בכלכלה, טיפוסי לסוציאליסט ואינך מוכן לעמוד מול המראה ולהודות שיש אחרים שיותר טובים ממך ולכן מרוויחים טוב יותר ממך.
המנטליות המתבכיינת שלך לא תוביל אותך לשום מקום. אם אתה מוכן לשמוע דעות אחרות אשמח לשבת איתך לדו שיח פתוח שגם אני מתחייב שאם תשכנע אותי אשנה את דעתי.
כל זה כמובן בכלכלה, בביטחון אני דיי מסכים איתך רק אשמח שתשאל את עצמך מדוע כל השמאל שהינך מתעב אותם יותר סוציאליסטים ממך, האם פתאום המוסר שלך נהיה שמאל בכלכלה? אולי הושפעת מכמה שמאלנים\

חבר מתאריך 19.10.15
יום ראשון י''ז באדר תשע''ח    12:26   04.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. שיחות תמיד מסתיימות מתי שהוא  
בתגובה להודעה מספר 22

החזקת מעמד יפה מאוד, ואני רק יכול לשבח אותך על כך.

א. יש כמוני מליונים
אנשים בני תמותה
בלי כסף,
לא שווים פרוטה

והם אמרו לי שהם לא גונבים,
הם לוקחים ברישיון

https://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=175&wrkid=10771

ידידי הנכבד, מי שלא יודע להוכיח שגונבים ממנו זה אתי אנקרי, אתה ואחרים.
יש אחד שכן יודע: עבדך הנאמן.
למה? הסברתי כבר, אבל אתם בני תקופתי הנכבדים לא מסוגלים להבין את המושג תרבות.
השוד מתבצע באמצעות תרבות. לא ניתן לזהותו ללא משקפי התרבות.
אם אתה לא רואה את השוד, יש אפשרות שאתה עיוור...

אומר זאת כך:
כמאה אחוז מהנורמות פועלות לטובת קובעיהן.
מקרי?
אם אתה אומר, שאני אשבור לך את המילה?...
מקרי, לגמרי מקרי.
או... שמישהו שודד אותנו ואף גולם לא מבחין בכך.
אחת מן השתיים: מקרי או מכוון. מכוון זה "קשר האליטות" בשפה מקצועית.

הפשע המושלם
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-79751-00.html

ג. מדינות קפיטליסטיות לא רק כושלות, קורסות!
הפלא התשיעי ידידי העיוור, הוא שאף גולם לא מבחין בקריסה הקולוסאלית.
סליחה, זה הפלא העשירי, התבלבלתי.
הפלא התשיעי הוא הפער בין הקידמה המדעית לקריסה הכוללת בכל התחומים החברתיים.
הפלא העשירי הוא כמבן שאף גולם לא מבחין בפלא התשיעי.
הכל קורס ידידי, קח תתרשם, הנה דוגמה או שתיים:

https://rotter.net/forum/ihaveasay/18565.shtml

או 300...

ד. מקבל בכבוד רב כל הערה שלך, בתור אדם ששוחח עמי עמוקות אני בהחלט מעריך את הערותיך. עם זאת, לעניות דעתי, הטיעונים שלי קשים לתפיסה לבני תקופתנו, וגם אתה לא מצליח לקלוט כי אתה עיוור במובן שאינך יכול להכליל ולראות את מפת הדרכים התרבותית. כל הכספים זורמים לעשירים, מבחינתך זה מקרי, מבחינתי זה שוד. האם זה אומר שאני מבולבל? אולי, אבל אולי אתה?...

לסיכום, תודה רבה על נכונותך להתווכח. בדרך כלל כולם בורחים הרבה יותר מהר.
עמדת בכבוד.
גם אני כמובן אשמח לשוחח עמך בכל נושא שהוא.

לא יודע למה השמאל התלבש על הקטע החברתי, והימין החליט להפקיר את החברה לשמאל.
עם כל הכבוד לי, יש דברים שאני לא יודע.
בכל מקרה, עקב העליונות המוסרית השארנו כאן ערבים, זה פילג את החברה שלנו, ומאז חלק מושכים בשיניים שמאלה וחלק בציפורניים ימינה, ואי אפשר לזוז.
למה החלטנו גם להתקע בכך שהשמאל יהיה חברתי והימין אנטי חברתי?
שאלה מצויינת, אני אמור לתת עליה תשובה, לצערי עדיין אין לי.
אבל יש לי תשובות לדברים הרבה יותר חשובים, כך שזה גם משהו.

תודה רבה על הדיון.
שמחתי לשוחח עמך.
תרגיש חופשי לפנות אלי בכל נושא שהוא.
אני מתחייב לדעת את הפתרונות לכל הבעיות החברתיות של האנושות.

חבר מתאריך 27.2.15
יום ראשון י''ז באדר תשע''ח    12:45   04.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. נראה לי שתצליח למצוא חברים לדעותיך בין הפוסט מודרניזם.  
בתגובה להודעה מספר 23

הפוסט מודרניזם שדי מתנגש עם דעותיך המדיניות חושב שכל תרבות שווה וכל בני האדם שווים. ולכן אם אתה רואה אדם שהתוצאה של חייו גרוע מאדם אחר זה מעיד על כך שהעשיר כנראה עשה משהו רע לעני ולכן הוא עשיר ממנו. כך גם בתרבויות, הפלסטינים חיים בזבל ביחס לישראלים, זאת אומרת שהישראלים הם הרעים במשוואה פה.

הייתי ממליץ לך לשמוע את הרצאותיו של ג'ורדון פיטרסון שמדבר על תפיסת העולם הזו ומוכיח שהיא איננה נכונה. לא רק זה אלא הוא גם מסביר לך איך לשפר לעצמך את החיים.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שני י''ח באדר תשע''ח    08:14   05.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. זה כמובן אידיוטי  
בתגובה להודעה מספר 24

הפלסטינים נכנסו או הוכנסו לתפקיד הפרזיטים. מן עדר של ילדים מפגרים שאינם אחראים למעשיהם, ולכן כל העולם פלוס אשתו החורגת חייבים לשמש להם סופר נני. הם אינם אחראים למעשיהם, ישראל היא האפוטרופוס. זו כמובן גישה דבילית ומישהו צריך לומר אותה לעולם, לא אכפת לי להיות אני...

למרבה הצער גם שם לא אמצא לי שותפים לדעה, קשים חייו של גאון, הבדידות מוחלטת. אין נביא בדורו.

ומה אמרתי בסהכ? אפשר לחשוב...

חבר מתאריך 27.2.15
יום שני י''ח באדר תשע''ח    08:51   05.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. מה שאתה אומר.  
בתגובה להודעה מספר 25

זו דעה מקובלת אצל אנשים שזורקים אחריות ומאשימים את העולם ובמיוחד את האחוזון העליון (בגרמניה זה היה היהודים הבנקאים) בכך שאיכשהו הכסף זורם אליהם במקום להתחלק ב"שווה".
לא המצאת כלום. אתה רק מבטא את אותן הטענות במילים שלך.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שני י''ח באדר תשע''ח    09:38   05.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. נראה לי שהגענו לפינה  
בתגובה להודעה מספר 27

מפה כבר אין מוצא.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שני י''ח באדר תשע''ח    09:36   05.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מה אמרתי? מה בסהכ אמרתי?  
בתגובה להודעה מספר 25

אמרתי שלעולם יש דעה.
שהעולם חושב כל מני דברים, שיש דבר כזה תפיסה מקובלת. וקוראים לה מוסכמה, נורמה, תרבות, עדריות. ושחברה מתקדמת חייבת לעקוב אחר התפיסות הללו שלה, של עצמה, להבין אותם, לנטר, לנתח, לשקול, לבחון, להטיל ספק. לדעת, לא להפקיר, לא להתעלם. זה הכל, זה כל מה שאמרתי. זו התגלית החשובה ביותר בהיסטוריה האנושית! נשמע מרגש? ממש לא.

אז למה היא כה חשובה? כי האנושות כעדר, עדיין לא יודעת שהיא עדר. כה מבסוטית מהתפיסות שלה, כה מתענגת עליהם, כה מרוצה שהיא הגיעה לקידמה כה מופלאה, שהיא לא מצליחה למצוא שניה אחת פנאי להטיל ספק בשטויות שהיא כעדר של גלמים מאמינה בהן בדבקות בעיניים עצומות לרווחה עם הראש עמוק באדמה, ולכן מתעקשת להמשיך לרוץ קדימה בלי לדעת לאן... לתהום כמובן.

ולא שאין פילוסופים, הפילוסופיה כבר הומצאה, ולא אתמול בבוקר, כבר לפני אלפי שנים. ועם זאת כל הפילוסופים כולם ללא יוצא מן הכלל מתעקשים בתוקף על זכותם הלגיטימית להמנע מלבצע את תפקידם. ומהו תפקידו של הפילוסוף?

להטיל ספק. מדהים שאני צריך להודיע לפילוסופים מהו תפקידם ולהציע להם בנימוס לבצע אותו... אתה קולט? אין בתקופתנו גולם אחד שמצליח להעלות על דעתו שעל הפילוסופים לבצע את תפקידם. לא שאני מתלונן, לא אכפת לי לעשות זאת במקומם. אבל עדר הגלמים של תקופתנו כל כך אוויל שאין לי עם מי לדבר.

ומה שורש הבעיה? האשליה שהכל כבר ידוע מבלבלת, מטמטמת, מסממת, מהפנטת. האם אני המצאתי ולו מונח אחד? מוסכמה? לא אני המצאתי. נורמה? תרבות? דעות קדומות? חוק העדר? שום דבר לא המצאתי. אז מה התגלית הגדולה שלי? שצריך להטיל ספק. לנהל את התרבות, לרשום שחור על גבי עיתון מהם הערכים בהם אנו מאמינים ולאורם אנו הולכים.

האם לא עושים זאת? עושים בריבוע, אפילו הטמיעו אותם בחוק. לא סתם בחוק, בחוק הבינלאומי. אפילו אם מדינה רוצה לשנות את החוק שלה, החוק הבינלאומי לא מרשה. התרבות הטמיעה את הנורמות שלה והשרישה אותן בחוק. זהו, אין מוצא. האנושות תקועה. כמו טפיל המטיל ביצים בתוך בעל חי אחר.

אז בא אהרון ואומר: עם כל הכבוד לנאורות, ולמערכת המשפט המכובדת, ולערכים הנעלים, ולמה שכל העדר יודע, עדיין מין הראוי שהפילוסופים יעשו את עבודתם ויטילו ספק בערכים שלנו. מה קרה? השמש זורחת בשמיים, לא בתחת שלנו, גם אנחנו יכולים לטעות.

מתי בפעם האחרונה האנושות לקחה את עצמה לשיחת נפש ובחנה לעומק את ערכיה וקונספציותיה?... שכחנו, אנחנו מעדיפים להמשיך להתענג על הערכים שלנו כי אנחנו יודעים בודאות שהם מתקדמים נאורים ונפלאים. בדיוק כפי שבני תקופתו של גלילאו ידעו שהארץ השטוחה היא מרכז העולם... הידע השתנה, חוקי הטבע לא.

והנה, למרבה הפלא, יש לא מעט אנשים שמטילים ספק בפוליטיקלי קורקט. עד כדי כך שכמעט כל אדם בר דעת מתייחס לפיסי בבוז. אז מה? אפשר לשנות אותו? לא. תקועים. כולם יודעים שהפיסי שגוי, אבל כולם גם יודעים שהפיסי הוא התורה שלנו מסיני והוא האלוהים וכולנו מצווים לעבדו בדבקות. אמן כן יהי רצון, כזה ראה וקדש. סלה.

אין, אי אפשר להיחלץ. העדר שבוי בקונספציות שלו ולא ניתן לשכנעו לערוך דיון ציבורי בנוגע להם. מטורף. לכן מגיע סגן הרמטכל ומספר לנו שהוא מזהה תהליכים, מגיע גולם אחר ומספר לנו שחובה עלינו להקפיד על עליונות מוסרית. וכמובן כל העולם הנאור מתעקש בתוקף על ערך הרב תרבותיות שבקרוב יוביל אותו אל השמדתו.

ואני הסברתי שהערך הגזעני עליונות מוסרית הוא ערך זוועה. קודם כל הנאורים דבילים כי הם הכניסו עצמם למלכודת בה הם אומרים שהערבים הם בני אדם בדיוק כמונו, שתי טיפות עיניים, אבל בחיים לא נרד לרמה המוסרית שלהם...

ושהערך הגזעני והמזוויע הזה הוביל אותנו לטרגדיה הכי גדולה בתולדות האנושות, ששמה את הטראגדיות היווניות בכיס הקטן. חפש החטא ועונשו... מה עושה עדר הנאורים? מתעקש על עליונות מוסרית עוד יותר גבוהה... ומי יכול לעצור את העדר הזה בדהירתו? אף אחד. העדר יודע שהוא צריך לקדש את ערכיו וזהו.

לכן אני כל הזמן אומר מודעות לתרבות, אבל אין עם מי לדבר. העדר עסוק בלשעוט קדימה בלי לדעת לאן.

Bostonterrier
גולש אורח
יום ששי ח' באדר תשע''ח    13:25   23.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אהרון קודם כל ברצוני לציין שאני מאוד נהנה לקרוא את תגובתייך בפורום גם אם לא תמיד אני מסכים  
בתגובה להודעה מספר 0

קראתי גם את כל הדיון המעניין שיתפתח פה.
אני מאמין שאם שמעת על הביטקויין יצא לך לשמוע גם על הבלוקצ'יין. אני חושב שהבלוקציין זה האינטרנט הבא מבחינת חשיבות טכנולוגית . הוא יגרם לשקיפות מלאה של כל חברה וחברה . אנחנו "העם הפשוט" נדע בדיוק כמה נכנס לכל חברה וכמה היא מרוויחה על חשבוננו. שקיפות.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת ט' באדר תשע''ח    00:27   24.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. יכול להיות  
בתגובה להודעה מספר 18

אני לא מבין בזה שום דבר.
הבעיה היא שכבר איבדנו שליטה.
כל הכסף נמצא אצל החזירים.
גם אם הכלכלה תתחיל להתנהל מעכשיו בצורה טובה יותר, עדיין אנחנו פה וההון שם.
בלי ריסט עולמי לאיפוס הכלכלה, או איזה מס עשירים בגובה כמה טריליונים, הכל יהיה אותו דבר.
אבל אין מה לדאוג, ציר הרשע כבר יכבוש אותנו לפני שהכלכלה תקרוס...
קצת פסימיות לא תזיק.

זאכי זעלאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
9504 הודעות, 38 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ח באדר תשע''ח    08:45   05.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מה שקורה כאן זה הפוך על הפוך.  
בתגובה להודעה מספר 0

במקום להתייחס לביקורת
מנהלים מדיניות של מסך עשן בעזרת שיסוי והסתה נגד ה"אליטות " כביכול, ומצליחים להסיט את ההמון ממוקד השחיתות ולפמפם אותו בסיסמאות בעלות מכנה משותף נמוך 0מאלנים מושחתים בוגדים עוכרי ישראל ו זה לא מעט נגד גורמי חוק ואכיפה, ראשי מערכת הבטחון בהווה ובעבר. ההמון מת על זה .במקום להטוות ולהוביל, המנהיגים מספקים אופיום להמונים , ראה התבטאויות של רגב ומיקי זהר.ובזמן שההמון מרייר מרוב להט להתפלש בסחי , האליטות האמיתיות עושות מה בא להן ובעיקר לכיסן ולביתן.
וכולם שמחים.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות