גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #19115 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19115   
חרדלש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.9.13
1101 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז בשבט תשע''ח    21:05   12.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מאמר תגובה על אמילי עמרוסי שסיפרה ''חיללתי שבת כהלכתה''  

כאדם שצורך תקשורת קשה לי לפעמים מאוד עם דברים שאני שומע ואני שואל את עצמי מתי יהיה הקצה
ואמילי עמרוסי זו ההוכחה בשבילי עד כמה אפשר לרדת במידרון התורני אם אתה לא יודע לשים לעצמך מעצורים.
לפעמים אנו חושבים שזה עניין אישי אבל במקרה הזה יש הרבה מה ללמוד ולא רק עניין ברנזאי
כולנו הכרנו את אמילי עמרוסי כזו שהיתה דוברת מועצת יש"ע בזמן ההיתנתקות, כולנו הכרנו אותה כא' שגרה בטלמון אבל מכאן החלה הידרדרות ששמעתי שהיא עוזבת את טלמון והנה דבריה על עזיבתה את טלמון:
"טיפשי, אבל עזבתי מקום אהוב בגלל שלוש שעות. ואחר כך היתר: הכל מסובך. כדי לנסוע לצילום רנטגן פשוט בגלל חשש לשבר ביד, צריך להתארגן על חצי יום תיזוז. אוטובוס יש פעם ביום ואי אפשר להסתדר בלי שתי מכוניות למשפחה. אם אין מורות טובות לאנגלית בבית הספר, קשה למצוא מורות שיגיעו. היצע החוגים מצומצם. היצע הרופאים דקיק. טכנאי שירות ומובילי מקררים לא מסכימים לחצות את הקו הירוק, ושליחי פרחים עושים איתך משא ומתן בטלפון ובסוף פוגשים אותך במחסום."
הבנתם אמילי היא בורגנית שלא מתאים לה להיות כמו הנשים של פעם שהקימו את יו"ש(פעם שמעתי בא' מהאירועים של החגיגות לשומרון שסיפרו שם ששלחו בדיקות של נשים ע"י גבר כי לא היו רבנים באיזור) מאמילי בתור אישיות מפורסמת הייתי מצפה ליותר.
לשמוע אח"כ על הגירושין שלה לא הפתיעו אותי במיוחד אבל לשמוע שהיא מכנה עיתונאית בשם אוכלת נבלות זה כבר יותר מידי כי מילא תכחישי אבל למה לדבר בצורה כזו
ואלו מילותיה של אמילי:
"אחרי תהליך ארוך וכואב: אני ואייל פרודים. בן זוגי מזה עשרים שנה, אבי ארבעת ילדיי, וחברי הטוב.
פרידה כזאת היא סיפור פנים-משפחתי שנמשך לאורך כמה שנים, תהליך עמוק, ששום סיפור מטומטם ושקרי ממדורי הרכילות לא יכול לנמק. משהו שרק שני אנשים בעולם יכולים להבין, ולעבור יחד.
אנחנו טרם יודעים מה ההמשך, אבל אוכלת נבלות בשם ליאורה
(מדור הרכילות במעריב) כבר פנתה אליי ואליו בקביעה שאני מתגרשת.
לא מאחלת לך ליאורה לעבור את הסבל השורף של פרידה וחורבן בית, אבל הלוואי שיום אחד תטעמי מאיזה נאד רכלן מאית ממה שאני ומשפחתי עברנו בשנה האחרונה.
אבל כנראה שגם זה לא הספיק כי אמילי החליטה שהיא יותר לא תשים כיסוי ראש, לכאורה זה שוב אותו טיעון של עניין אישי אבל אחרי שהיא נהיתה אישיות תקשורתית שלא תצפה שיתקפו אותה כמו שהיה א' כזה:
עמרוסי, שבדרך כלל מנהלת דיונים עניניים בעמוד הפייסבוק שלה גם מול מתנגדיה, לא יכלה שלא להתייחס לתגובה הפוגענית וכינתה את אותו הגולש "חצוף". לאחר מכן היא כתבה: "זה ממש לא עניינך אבל הצלחת להרגיז אותי".
עמרוסי ביקשה להסביר כי עצם הורדת כיסוי הראש אינה מעידה כי זנחה את עולם ההלכה והדגישה כי "לא שיניתי שום דבר, אף לא הקטן ביותר, באופן קיום ההלכה ומידת הדתיות שלי – מגיל 17 עד היום. הורדת כיסוי הראש לא כרוכה בנסיגה דתית אלא כתוצאה מפרידה וגירושין. הדבר היחיד שהשתנה אצלי בשנים האחרונות: האמונה בבורא עולם, שהתחזקה עד מאוד", כתבה עמרוסי, וחתמה במתקפה "אנא, לך לעזאזל תודה".
הייתי רוצה להאמין לאמילי, במיוחד למילים:" הדבר היחיד שהשתנה אצלי בשנים האחרונות: האמונה בבורא עולם, שהתחזקה עד מאוד", האומנם???? אבל מסתבר שהתבדתי כי רק בשבוע שעבר אמילי הדהימה אותי במה שסיפרה:
"עשיתי רשימה של כל החברים החילוניים שלי, התקשרתי לכל החברים החילוניים שלי, סימסתי להם אחד אחד, הדלקתי אורות כיביתי אורות, הדלקתי את המים החמים של 'תמי 4' לא עשיתי מיחם, לא שעון שבת לא כלום. עשיתי את זה ורציתי לדעת שזה אפשרי, שזה קיים שאני יכולה לעשות את זה".עם זאת, בסוף דבריה הבהירה עמרוסי כי "ועכשיו בנחת ובשבת חזרתי לשבת על כיסא הדתייה". לדבריה, "טוב לי להיות דתייה. לא מפחיד אותי מה טומן שם, מה מרגיש. עשיתי שבירת שבת שלמה והייתי צריכה את זה כדי לדעת שאני רוצה להיות דתייה".

לסיכומו של עניין אמילי מלמדת אותנו דבר מאוד חשוב שדברי חז"ל שאמרו לנו נכונים מתמיד יצר הרע לא בא לאדם ואומר לו לך ותעבוד עבודה זרה אלא אומר לו רק תלמד פחות תורה היום, ולמחרת הוא אומר לו בוא ונעזור למישהו במקום ללמוד תורה, ובשבוע הבא הוא מתיר לו לגנוב, ובשבוע אח"כ האדם כבר מעצמו עובד עבודה זרה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  זה ממחיש יותר את האמרה אלעדי 12.02.18 23:23 1
  עצוב דרור 13.02.18 10:01 2
  אני לא מבין את הביקורת כלפיה, ציון דרך 13.02.18 11:13 3
     ברור שזה החלטה שלה דרור 19.02.18 08:17 5
  היטבת לתאר הדובר 14.02.18 23:34 4
  מאמר מצויין. Ys1668 19.02.18 13:13 6

אלעדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.15
13004 הודעות, 128 מדרגים, 248 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז בשבט תשע''ח    23:23   12.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. זה ממחיש יותר את האמרה  
בתגובה להודעה מספר 0

"אין אדם חוטא אלא אם כן נכנסה בו רוח שטות"

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
דרור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
10589 הודעות, 84 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ח בשבט תשע''ח    10:01   13.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עצוב  
בתגובה להודעה מספר 0

נקווה שהתפתחה ולמדה והתחזקה מזה. אם היא "חזרה לשבת על כיסא הדתיה" אז רואים שהיא בקרוב תחזור בשאלה ותתרץ את זה באיזה אמתלה משעשעת. וכמובן כל החילונים יחבקו אותה עד שהתהילה תעבור ואז היא תבין שהיא באמת לבד....ועיתונאים הם באמת אוכלי נבלות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ציון דרך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.15
3772 הודעות, 282 מדרגים, 562 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ח בשבט תשע''ח    11:13   13.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אני לא מבין את הביקורת כלפיה,  
בתגובה להודעה מספר 0

אם היא החליטה להדליק או בשבת - זו החלטה שלה שלא פוגעת באף אחד.

אם היא החליטה לכנות "עיתונאית" שעוסקת ברכילות צהובה כ"אוכלת נבלות" - היא רק ממחזרת ביטוי שגור ומקובל כלפי "עיתונאי" רכילות.

אם היא החליטה שהיא "שוב דתיה" אחרי נסיונות לטעום מהעולם החילוני - זה רק אומר שהיא עושה באמת את מה שמתאים לה אחרי שבחנה אפשרויות אחרות, ולא בצורה עיוורת כמו הרבה אחרים.

אז מה מפריע לך, שהיא בורגנית?
שהיא כבר לא לובשת חצאית מעל ג'ינס וסנדלים כמו נערת גבעות מגניבה מהאמ-אמא של גב ההר?
או שהיא לא רק מעזה לנסות - אלא גם מספרת על זה?

כל אדם עובר תהליכים בחיים. חלקם מקדמים את האדם יותר, חלק מקדמים פחות.
חלקם גורמים לו לעצור, להיפגע, לחשוב, לפקפק, להסס, להעז, להשתטות, לחשוש, לשנות, להתפכח, להשתנות.
גם לדוברת מועצת יש"ע מותר.
גם לי.
גם לך.

דרור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
10589 הודעות, 84 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום שני ד' באדר תשע''ח    08:17   19.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ברור שזה החלטה שלה  
בתגובה להודעה מספר 3

אך ברגע שהיא פירסמה את מחשבותיה הם נהפכו לנחלת הכלל ומותר להעביר ביקורת ולשתף את דעתינו.

הדובר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.2.18
1565 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ט בשבט תשע''ח    23:34   14.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. היטבת לתאר  
בתגובה להודעה מספר 0

Ys1668 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.15
5788 הודעות, 34 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום שני ד' באדר תשע''ח    13:13   19.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מאמר מצויין.  
בתגובה להודעה מספר 0

אני בסדר עם אנשים כמו הליצן ההוא מאלעזר שאומר שהוא הפסיק להאמין וכו', אבל ממש לא בסדר עם אנשים המטהרים את השרץ.
לא, אין שום הצדקה תורנית לחלל שבת אחת בשביל "להרגיש טוב" עם קיום השבתות הבאות. אחרי סקילה לא יישארו לה שבתות.. טוב שאנחנו לא בעולם טוטליטרי, אבל אין שום הצדקה כזו, ואם היא קוראת לעצמה דתיה אחרי שבמזיד חיללה שבת ולא הביעה אפילו חרטה- יינה יין נסך. ומורידים ואין מעלין.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות