גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #19155 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19155   
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
64032 הודעות, 256 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה באדר תשע''ח    13:21   12.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אני קורא לבנצי למנות אותי לעורך דינו  

בהמשך לזה

https://rotter.net/forum/scoops1/459069.shtml

אני אקרע את הנאורים כהלכה כמו שרק אני יודע.
שואוו קלאסי בשבילי. נאום המאה. האלף.
כמובן שאני לא יכול להופיע, חייב להישאר אלמוני אבל יכול לכתוב את כתב ההגנה.
אפשר לשבת.

בני תקופתי הנכבדים.
כידוע לכל בן תקופתנו, בתקופתו של גלילאו כולם ידעו שהארץ השטוחה היא מרכז העולם. מה מבטיח לאנושות בכל תקופה אחרת, תקופתנו למשל, שהיא חסינה מפני אמונות תפלות?...

הידע השתנה, השתנה המון, אבל חוקי הפסיכולוגיה נותרו בדיוק אותו דבר. האנושות נותרה עם בדיוק אותן חולשות. לאף אחד אין פטור מטעויות הנובעות מתפיסות תקופתיות שגויות. בתקופתנו אנו אמנם כבר יודעים שכדור הארץ עגול, אך האם יכול להיות שאנו לוקים בהמון שטויות אחרות?...

כבוד השופט, תובעים נכבדים, קהל נכבד, יושב לצידי על ספסל הנאשמים הארי. קצת קשה לראות אותו, אבל אפשר לדמיין. מר טרומן נתבע על כך שלפני ששיגר פצצות אטום על הירושימה ונגסאקי, הוא לא וידא שאין שם חפימפשע. יושב לצידי נאשם נוסף, וינסטון. קצת צנום, קשה להבחין בו. הוא נתבע על כך שלפני ששרף את דרזדן באש תופת גם הוא לא וידא שאין שם בלתי מעורב.

היום זה משעשע, אבל אז אם חברי היה מנסה לתבוע אותם, הם היו מבקשים ממנו בנימוס להתכופף ואז היו מעניקים לו בעיטה הגונה ומעיפים אותו מכל המדרגות.

תקופות שונים, חוקים שונים, ערכים שונים, תרבויות שונות. ברי לכל בר דעת שאם המשפט הקפקאי הזה היה נערך אז... הוא פשוט לא היה נערך. התוקף שלו הוא רק מתוך החוקים הבינלאומיים המודרנים, שלא נפלו משמיים, אלא בסהכ הטמיעו את ערכי התקופה.

אני טוען כבודו, שזה ציד מכשפות. אני נרדף על ידי אמונות נאורות. אמנם לא חשוכות, אך לא פחות גרועות. כשם שהיינו רוצים שאנשי החושך יפקחו עיניים ויבדקו את הקונספציות שלהם לפני שהם שורפים מכשפות או תולים הומואים, כך אני דורש מאיתנו לבחון את הערכים שלנו. כי הגישה של לעצום עיניים ולומר החוק הוא יבש, אינה שונה במהותה מן החוקים שבגינם הושמדו יהודים.

חוק הוא חוק, ויקבל את הכבוד הראוי לו, אבל גם החוק אינו פטור מהטלת ספק. אף אחד לא יסתום לנו את הפה ולא את המחשבה. נקווה לפחות שזהו המצב המשפטי בתקופתנו. אני אבקש מכבודו לאפשר לי להגן על עצמי על פי הבנתי, גם אם דברי עשויים להשמע מפעם לפעם לא קשורים. תודה.

זה שאנחנו מלאים בעצמנו, משוכנעים שהתקדמנו, מתבוננים בהתנשאות וזלזול על תקופות קודמות, מכנים אותן חשוכות ואת עצמנו נאורים, כדי לשבח את עצמנו, זה יפה מצידנו. אבל גם אנחנו בני אדם, וגם אנחנו יכולים לטעות. בשום מקום לא חקוק בסלע המשפט: ערכי הנאורות מושלמים. גם אם חסידי הנאורות משוכנעים בכך בדבקות מרגשת לא פחות מחסידי חבד.

אילו חברי הנאורים היו משתלטים על העולם כבר בתקופת מלחמת העולם השניה, אפשר להניח במידה לא מועטה של סבירות שנשיא ארהב היום היה יפני, ונשיא האיחוד האירופי נאצי. או אולי בכלל מלך העולם... אם לכל חייל במלחמהע השניה היה מוצמד עורך דין כמו בתקופתנו, המערב לא היה יכול לנצח מלחמה כה קשה והנאצים היו משתלטים על העולם.

רבותי ההיסטוריה לפעמים חוזרת, בתקופתנו הנאורים כן השתלטו על העולם, ולכן למרבה הצער ניתן לקבוע במידה לא קטנה של חשש שאירופה הולכת ומתאסלמת. בעוד דור היא עלולה לההיפך ליבשת מוסלמית בה תתבצע שואה שניה: המוסלמים יאנסו את כל הבלונדיניות וישחטו את כל הבלונדינים. קשה להעלות על הדעת, אבל אם היה משהו שהשואה הראשונה לימדה אותנו הרי הוא:

הדבר היחיד שלא יעלה על הדעת הוא המשפט לא יעלה על הדעת... אם ננסה לברוח ממחשבות על הסכנה, לא בטוח שהיא תברח מאיתנו.

היום חברי מבסוט. ערכיו, ערכי הנאורות הוטמעו עמוק בתוך החוק הבינלאומי. חברי אינו בא ומכריז: אני דורש לאנוס את הערכים שלי בכל עבר. הוא פשוט מתמם ודורש לשמור על החוק. החוק אובייקטיבי, נכון? לא נכון. החוק נכתב על ידי בני אדם. אילו בני אדם? נאורים. הנאורים הטמיעו את הערכים שלהם בחוק הבינלאומי וכעת הם מתממים: אנחנו בסהכ רוצים לשמור על החוק...

אז זהו, כפי שאמרתי: אם מישהו רוצה לסתום את הפה, יתכבד ויסתום את הפה לעצמו. ומי שרוצה לסתום ראש, מוח, מחשבה, לא בבית משפטנו. כבודו, אני דורש בזאת להפעיל שיקול דעת ולהטיל ספק בדברים שבדרך כלל לא נהוג להטיל בהם ספק: מערכת הערכים עליהם מושתת המשפט הבינלאומי כולו.

אני דורש מאספסוף הפילוסופים להפסיק להתמזמז ולרחף ביקומים מקבילים ולהתחיל לעשות את עבודתם: להטיל ספק! במה? בערכים ובקונספציות של תרבות תקופתנו.

נהפוך את המשפט הזה למשפט דרייפוס של המאה. הפעם אני תובע. אני תובע לאפשר גם להגיון להצטרף למשפט. באיזה ערך נתחיל? רב תרבותיות. מניין צמח אמוק הגזענות של הנאורים? הם נחושים לאכוף את קונספציית הרב תרבותיות שלהם. אבל אולי היא שגויה? אולי זה לא עובד? אולי ערב ומערב אלו שני תרבויות שלא מתאימות להתערבב? אולי צריך להפריד? ערבים לערב ומערביים למערב? לא צריך להיות גאון כדי להבחין בכך. אדרבא, מי שנהרות של דם לא הספיקו לו כדי להבין שערב ומערב ביחד לא הולך, יקבל אוקיאנוסים...

אולי ערך הצביון חשוב יותר מן הטרור הרוחני שמפעילים הנאורים כדי לאנוס את ערך ההתבוללות שלהם? אולי היהודים לא קברו עשרות אלפי מבניהם כדי להקים כאן מדינת כל אזרחיה?

מתי בפעם האחרונה בדקנו? שכחנו. כנופיית הנאורים מסתפקת בצניעותה באונס ערכיה, אין לה פנאי להטיל בהם ספק. החגיגה נגמרה מכובדי. הפעם ינצח האור, האור האמיתי.

הערך השני אידיוטי ממדרגה ראשונה. עליונות מוסרית. כבר על פניו ערך גזעני. הנאורים לא ממצמצים כשהם אומרים: הערבים הם בני אדם בדיוק כמונו, אבל בחיים לא נרד לרמה שלהם...

למה? למה לא להילחם בערבים באותה רמת מוסר שהם נלחמים בנו? כי כנופיית הנאורים שהשתלטה על העולם מתעקשת לאנוס את ערכיה? שיאנסו בעזה...

אם הנאורים כה מתעקשים שבמלחמה צד אחד צריך להיות מוסרי יותר, למה שלא יאנסו את הערך הזה על הערבים? שהערבים יהיו יותר מוסריים מאיתנו. שהם יעשו לנו הקש בגג. כפי שאם הנאורים מתעקשים על רב תרבותיות שילכו לעזה ויאנסו את הערבים לקבל מהגרים מרמת אביב גימל.

לא יתכן שאני אעמוד למשפט על כך שאני מסרב לערכי האסון והזוועה של הנאורים המובילים את האנושות בדהרה לקראת שואה שניה, וזה לא מפריע להם להתעקש לאנוס את ערכיהם וקונספציותיהם. לא יקום ולא יהיה, הפעם השכל ינצח. גולם אחד שמסוגל להתווכח איתי שיקום. אף אחד לא קם. שבו. איי רסט מיי קייס.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  למה שלא תפנה אליו ישירות boken 13.03.18 06:59 1
     שלחתי אהרון5 13.03.18 08:55 2
         החזיר תשובה? boken 14.03.18 04:04 4
             טרם אהרון5 14.03.18 12:57 5
  גרסה מעודכנת אהרון5 13.03.18 09:20 3

boken
חבר מתאריך 8.2.15
6824 הודעות
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    06:59   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. למה שלא תפנה אליו ישירות  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    08:55   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. שלחתי  
בתגובה להודעה מספר 1

[email protected]

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
boken
חבר מתאריך 8.2.15
6824 הודעות
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    04:04   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. החזיר תשובה?  
בתגובה להודעה מספר 2

חבר מתאריך 19.10.15
יום רביעי כ''ז באדר תשע''ח    12:57   14.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. טרם  
בתגובה להודעה מספר 4

חבר מתאריך 19.10.15
יום שלישי כ''ו באדר תשע''ח    09:20   13.03.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. גרסה מעודכנת  
בתגובה להודעה מספר 0

בהמשך לזה

https://rotter.net/forum/scoops1/459069.shtml

כתבתי לך כתב סנגוריה שישנה את העולם.

בני תקופתי הנכבדים.
כידוע לכל בן תקופתנו, בתקופתו של גלילאו כולם ידעו שהארץ השטוחה היא מרכז העולם. מה מבטיח לאנושות בכל תקופה אחרת, תקופתנו למשל, שהיא חסינה מפני אמונות תפלות?...

הידע השתנה, אבל חוקי הפסיכולוגיה נותרו בעינן. האנושות נותרה עם בדיוק אותן חולשות. לאף אחד אין פטור מטעויות הנובעות מתפיסות תקופתיות שגויות. בתקופתנו אנו כבר יודעים שכדור הארץ עגול, אך האם יכול להיות שאנו לוקים בהמון שטויות אחרות?...

כבוד השופט, תובעים נכבדים, קהל נכבד, יושב לצידי על ספסל הנאשמים הארי. קצת קשה לראות אותו, אבל אפשר לדמיין. מר טרומן נתבע על כך שלפני ששיגר פצצות אטום על הירושימה ונגסאקי, הוא לא וידא שאין שם חפימפשע. יושב לצידי נאשם נוסף, וינסטון. קצת צנום, קשה להבחין בו. הוא נתבע על כך שלפני ששרף את דרזדן באש תופת גם הוא לא וידא שאין שם בלתי מעורב.

היום זה משעשע, אבל אז אם חברי היה מנסה לתבוע אותם, הם היו מבקשים ממנו בנימוס להתכופף ואז היו מעניקים לו בעיטה הגונה ומעיפים אותו מכל המדרגות.

תקופות שונות, חוקים שונים, ערכים שונים, תרבויות שונות. ברי לכל בר דעת שאם המשפט הקפקאי הזה היה נערך אז... הוא פשוט לא היה נערך. התוקף שלו הוא רק מתוך החוקים הבינלאומיים המודרנים, שלא נפלו משמיים, אלא בסהכ הטמיעו את ערכי התקופה.

אני טוען כבודו, שזה ציד מכשפות. אני נרדף על ידי אמונות נאורות. אמנם לא חשוכות, אך לא פחות גרועות. כשם שהיינו רוצים שאנשי החושך יפקחו עיניים ויבדקו את הקונספציות שלהם לפני שהם שורפים מכשפות או תולים הומואים, כך אני דורש מאיתנו לבחון את הערכים שלנו. כי הגישה של לעצום עיניים ולומר החוק הוא יבש, אינה שונה במהותה מן החוקים שבגינם הושמדו יהודים.

חוק הוא חוק, ויקבל את הכבוד הראוי לו, אבל גם החוק אינו פטור מהטלת ספק. אף אחד לא יסתום לנו את הפה ולא את המחשבה. נקווה לפחות שזהו המצב המשפטי בתקופתנו. אני אבקש מכבודו לאפשר לי להגן על עצמי על פי הבנתי, גם אם דברי עשויים להשמע מפעם לפעם לא קשורים. תודה.

זה שאנחנו מלאים בעצמנו, משוכנעים שהתקדמנו, מתבוננים בהתנשאות וזלזול על תקופות קודמות, מכנים אותן חשוכות ואת עצמנו נאורים, כדי לשבח את עצמנו, זה יפה מאוד מצידנו. אבל גם אנחנו בני אדם, וגם אנחנו יכולים לטעות. בשום מקום לא חקוק בסלע המשפט: ערכי הנאורות מושלמים. גם אם חסידי הנאורות מעריצים את עצמם ואת ערכי המוסר שלהם בדבקות מרגשת לא פחות מחסידי חבד.

אילו עדר הנאורים היה משתלט על העולם כבר בתקופת מלחמת העולם השניה, אפשר להניח במידה לא מועטה של סבירות שנשיא ארהב היום היה יפני, ונשיא האיחוד האירופי נאצי. או אולי בכלל מלך העולם... אם לכל חייל במלחמהע השניה היה מוצמד עורך דין כמו בתקופתנו, המערב לא היה יכול לנצח מלחמה כה קשה והנאצים היו משתלטים על העולם.

רבותי ההיסטוריה לפעמים חוזרת, בתקופתנו הנאורים כן השתלטו על העולם, ולכן למרבה הצער ניתן לקבוע במידה לא קטנה של חשש שאירופה הולכת ומתאסלמת. בעוד דור היא עלולה לההיפך ליבשת מוסלמית בה תתבצע שואה שניה: המוסלמים יאנסו את כל הבלונדיניות וישחטו את כל הבלונדינים. קשה להעלות על הדעת, אבל אם היה משהו שהשואה הראשונה לימדה אותנו הרי הוא:

הדבר היחיד שלא יעלה על הדעת הוא המשפט "לא יעלה על הדעת"... אם הנטיה הטבעית שלנו היא לברוח ממחשבות על סכנה גדולה, עדיין לא בטוח שהיא תברח מאיתנו.

היום חברי מבסוט. ערכיו, ערכי הנאורות הוטמעו עמוק בתוך החוק הבינלאומי. חברי אינו בא ומכריז: אני דורש לאנוס את הערכים שלי בכל עבר. הוא פשוט מתמם ודורש לשמור על החוק. החוק אובייקטיבי, נכון? לא נכון. החוק נכתב על ידי בני אדם. אילו בני אדם? נאורים. הנאורים הטמיעו את הערכים שלהם בחוק הבינלאומי וכעת הם מתממים: אנחנו בסהכ רוצים לשמור על החוק...

אז זהו, כפי שאמרתי: אם מישהו רוצה לסתום את הפה, יתכבד ויסתום את הפה לעצמו. ומי שרוצה לסתום ראש, מוח, מחשבה, לא בבית משפטנו. כבודו, אני דורש בזאת להפעיל שיקול דעת ולהטיל ספק בדברים שבדרך כלל לא נהוג להטיל בהם ספק: מערכת הערכים עליהם מושתת המשפט הבינלאומי כולו.

אני דורש מאספסוף הפילוסופים להפסיק להתמזמז ולרחף ביקומים מקבילים אלא להתחיל לעשות את עבודתם: להטיל ספק! במה? בערכים ובקונספציות של תרבות תקופתנו.

נהפוך את המשפט הזה למשפט דרייפוס של המאה. הפעם אני תובע. אני תובע לאפשר גם להגיון להצטרף למשפט. באיזה ערך נתחיל? רב תרבותיות. מניין צמח אמוק הגזענות של הנאורים? הם נחושים לאכוף את קונספציית הרב תרבותיות שלהם. אבל אולי היא שגויה? אולי זה לא עובד? אולי ערב ומערב אלו שני תרבויות שלא מתאימות להתערבב? אולי צריך להפריד? ערבים לערב ומערביים למערב? לא צריך להיות גאון כדי להבחין בכך. אדרבא, מי שנהרות של דם לא הספיקו לו כדי להבין שערב ומערב ביחד לא הולך, בקרוב מאוד יקבל אוקיאנוסים...

אולי ערך הצביון חשוב יותר מן הטרור הרוחני שמפעילים הנאורים כדי לאנוס את ערך ההתבוללות שלהם? אולי היהודים לא קברו עשרות אלפי מבניהם כדי להקים כאן מדינת כל אזרחיה? זה יכול להיות דבר כזה?

מתי בפעם האחרונה בדקנו? שכחנו. כנופיית הנאורים מסתפקת בצניעותה באונס ערכיה, אין לה פנאי להטיל בהם ספק. החגיגה נגמרה מכובדי. הפעם ינצח האור, האור האמיתי.

הערך השני אידיוטי ממדרגה ראשונה. "עליונות מוסרית". כבר על פניו ערך גזעני. הנאורים לא ממצמצים כשהם אומרים: הערבים הם בני אדם בדיוק כמונו, אבל בחיים לא נרד לרמה שלהם...

למה? למה לא להילחם בערבים באותה רמת מוסר שהם נלחמים בנו? כי כנופיית הנאורים שהשתלטה על העולם מתעקשת לאנוס את ערכיה? שיאנסו בעזה...

אם הנאורים כה מתעקשים שבמלחמה צד אחד צריך להיות מוסרי יותר, למה שלא יאנסו את הערך הזה על הערבים? שהערבים יהיו יותר מוסריים מאיתנו. שהם יעשו לנו הקש בגג. כפי שאם הנאורים מתעקשים על רב תרבותיות, שילכו לעזה ויאנסו על הערבים לקבל מהגרים מרמת אביב גימל...

מדוע צהל גזען? מדוע קבוצה שלמה של אזרחים נאמנים מן הגזע הערבי המשובח נהנים מפטור אוטומטי מגיוס? כי כולם יודעים שהערבים אויבים. אבל הנאורים לא מרשים לומר את האמת בקול רם. הנה תפסנו אותם בשני איברים רגישים. המדינה יודעת שהערבים אויבים! זו הסיבה שיש להם פטור אוטומטי מגיוס לצבא הנלחם בבני עמם! אין ולא יכולה להיות סיבה אחרת. עד מתי נמשיך לשחק בגדי מלחדשים ונעבוד על עצמנו בעיניים?

איסור פגיעה בחפימפשע. כבר נגענו ברמיזה בקונספציה האווילית הזו. התוצאה של ערך מזוויע זה היא פריחה עצומה של הטרור בעולם כולו. כמה זוועות, כמה חפים מפשע נשחטו ביסורים רק בגלל שהאנושות לא מצליחה למגר את הטרור? שהפך כלי המלחמה המושלם בתקופתנו, כי הוא מתחבא בין אזרחים...

איסור ענישה קולקטיבית. בין מי למי המלחמה? בין מחבלים למתנחלים? או בין קבוצות? עמים? ישויות? תרבויות? ציויליזציות?... מתי בדקנו את הערכים שלנו ואת ערכי תרבות האוייב? שכחנו, נרדמנו בשמירה, הלכנו לישון ואנו מתקשים לחדול לנחור...

הפכנו להיות עדר של גלמים המתנהג כאילו המושג תרבות לא קיים. לא יקום ולא יהיה! יש פיל במרכז החדר, אין להתעלם מקיומו. זהו פיל התרבות. אנו כבולים לערכי התרבות שלנו, והאויב נוהג על פי תרבותו הברברית. זו האמת ואין לברוח ממנה. חובתנו לבחון ולהטיל ספק בערכי תרבותנו, ולבחון ולהתאים את עצמנו לערכי תרבות האויב. גם אם היא מכוערת.

זו לא גזענות, זו מציאות! זו לא הסתה, זאת עובדה! זו פשוט תרבות. אנחנו תרבות אחרת, הערבים תרבות אחרת! זו המציאות, ומי שהיא לא מוצאת חן בעיניו שיכניס אותה לכלא...

כל תופעת הנאורות בחטא יסודה. האנושות נאנקת תחת כבליה מבלי יכולת להיחלץ. ערך הדמוקרטיה נדרס ונרמס תחת גלגלי הנאורות הברוטאלים. הציבור המסכן מנסה לבחור נציגים שישנו את החוק, אך כולם מתכופפים תחת החוק הבינלאומי שהפך אורים ותומים קודש קודשים. הפיסי, הפוליטיקלי קורקט מנהל את חיינו ואפילו הדמוקרטיה אינה יכולה להיחלץ ממנו. אונס בעזה! לא אצלנו. הנאורים רוצים לאנוס ערכים? נפלא, שיקימו מדינה בעזה! בתקופתנו עושים חשבון נפש ומטילים ספק גם בערכים נאורים! הזויים!

לא יתכן שאני אעמוד למשפט על כך שאני מסרב לערכי האסון והזוועה של הנאורים המובילים את האנושות בדהרה לקראת שואה שניה, מה שלא מפריע להם להתעקש לאנוס את ערכיהם וקונספציותיהם ההזויים והנוראים המדהירים את האנושות קדימה לתהום, מבלי יכולת לעצור ולהטיל ספק. לא יקום ולא יהיה, הפעם השכל ינצח. גולם אחד שמסוגל להתווכח איתי שיקום. אף אחד לא קם. שבו. איי רסט מיי קייס.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות