גירסת הדפסה          
קבוצות דיון יש לי מה לומר נושא #19505 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19505
יחזקאל
חבר מתאריך 22.11.17
28 הודעות
יום חמישי י''א בתשרי תשע''ט    12:32   20.09.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

האם אלעזר סלע מצא פתרון לתעשייה הישראלית?  

שאלתי את מר אלעזר סלע (מנכ"ל פארק התעשיות באריאל) מה הוא היה רוצה לעשות או לשנות בתעשייה שמייצרת כחול-לבן כי כולנו יודעים שיש בעיה גדולה כיום בתעשייה הישראלית. בין אם זה העובדים, בין אם זה הבירוקרטיה ובין אם זה השטח המצומצם להקמת מפעלים, במיוחד באיזור המרכז. וזו תשובתו של אלעזר סלע : "להוריד כמה שיותר את הבירוקרטיה ולתת אפשרויות גדולות יותר ליזמים ולתת להם קדימות בהקמת מפעלים ולא להערים עליהם קשיים. אני חושב שהמדינה צריכה לפעול להורדת מיסים לטובת אלו שמקימים מפעלים כחול-לבן וייצור ישראלי."
כאשר שאלתי את מר סלע אילו בירוקרטיות יש הוא ענה לי שכרגע יש מס' בירוקרטיות בעייתיות, למשל נושא הביטוח. "אנו חייבים בחוק הישראלי ביטוח על עובדים פלשתינאים ואף חברת ביטוח כיום בישראל לא מוכנה עדיין לבטח את העובדים הפלשתינאים. כמו כן, לפי החוק הישראלי אנו חייבים לתת לעובדים הפלשתינאים חופשות ושכר על החופשה גם בחגים ישראלים וגם בחגים שלהם וזה מצב אבסורד שבראש השנה, כיפור, פסח וכו' הם בחופש ומקבלים על כך כסף וכתוצאה מכך גם ימי העבודה של העובדים הערביים פוחתים."

האם לדעתכם זה הפתרון הנכון? האם אפשר למצא פתרון לבעיה הזו ולחזק את התעשייה שמייצרת כחול לבן?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות