גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #15782 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15782   
ארבע אותיות
חבר מתאריך 15.2.16
18432 הודעות
יום חמישי כ''ה באייר תשע''ח    09:27   10.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נגנב תיק מהאוטובוס האם יש צורך בעורך דין בתביעה נגד החברה?  

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.18 בשעה 09:33 בברכה, ארבע אותיות

עליתי על האוטובוס מביתי לפתח תקוה, שירדתי הנהג לא פתח את התא מטען ונסע עם התיק, שהגעתי לתחנה הסופית (חניון של חברת אפיקים בפתח תקוה) ופספסתי את האוטובוס במספר דקות לאחר שיצא חזרה, נאמר לי שבדקו עם הנהג ולא היה תיק בתא מטען בתחנה הסופית.
זאת אומרת או שהתיק נגנב ע"י נוסע כלשהו או ע"י הנהג.
מבדיקה שעשיתי היו מספר תביעות במקרים כאלה ורובם זכו, הנה פסיקת השופט:

השופטת דחתה את טענת החברה, כי היא לא נושאת באחריות לאובדן התיק. נקבע, כי אחריותה היא בגדר "שומר שכר" לפי חוק השומרים, שכן השירות אותו מספקת החברה הוא הובלת נוסעים ביחד עם מטענם האישי - מטען אישי אותו הנוסע לא יכול להעלות עימו לתא הנוסעים מפאת גודלו מאוחסן בתאי המטען של האוטובוס, הנמצאים בהחזקת החברה ומחוץ לשליטתו של הנוסע. החברה מקבלת תמורה עבור אחסנת המטען בתאים אלה, המגולמת במחיר כרטיס הנסיעה.

בהתאם לכך, נקבע כי החברה אחראית לאובדן התיק, בין היתר מהסיבה כי ניתן למנוע התרחשות זו בקלות: "אמצעי מינימלי הוא לשמור את תא המטען נעול בכל עת, כאשר איש מלבד נציג הנתבעת אינו יכול לפתחו, ולמסור לנוסעים את תיקיהם על פי מספר או אמצעי דומה, אשר יימסר לנוסע בתחילת הנסיעה עם הפקדת תיקו בתא המטען. אמצעים מסוג זה נהוגים אצל מובילים ברחבי העולם, והם אינם מסובכים או יקרים במיוחד", כתבה השופטת בפסק הדין.

השאלה שלי, האם עלי לקחת עורך דין לתביעה (בגלל שמדובר בתביעה קטנה (עד 5,000 שקל) וכך כנראה אזכה או אפנה בלי עורך דין ואסתכן שלא אזכה במשפט. 

הטענה שלי תהיה שאו שהנהג לא בדק כפי שמחויב בחוק בתום הנסיעה ולא הביא את התיק למחלקת האבדות (נקבע אחרי שילד נשכח באוטובוס לפני הרבה שנים), או שמישהו גנב את התיק למרות שחובת החברה לשמור עליו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ואם יטען שכנראה מישהוא אחר לקח את התיק כי התבלבל,,זה אומר שהתיק האישי של אותו אחד בר-כוכבא 10.05.18 15:12 1
  כמה הערות לעניין הזה... זבוב על הקיר 10.05.18 22:04 2
     מספר דברים ארבע אותיות 11.05.18 11:08 4
  לא משפטן ואין לי נסיון בתחום ולא ממליץ להקשיב לי. אבל: The cake 11.05.18 05:47 3
     תודה רבה ארבע אותיות 11.05.18 11:10 5
  מעבר לכל מה שכבר נאמר, נראה שלא ממש ישתלם לך לשכור שירותי עורך דין. ET 17.05.18 18:24 6
  מה שווי תכולת התיק אשר נגנב? Avi Baba 26.05.18 23:15 7
     כמעט 4 אלף שקל ארבע אותיות 27.05.18 15:37 8
  לאחר ששלחתי מכתב עם בקשה לפיצוי או תביעה החליטו לבדוק אם התיק שלי אצלם והוא נמצא ארבע אותיות 29.05.18 17:45 9
     הופה! מזל טוב (: The cake 30.05.18 19:43 11
         תודה, הוריד לי המון לחץ ארבע אותיות 30.05.18 19:46 12
             סוף טוב זה יפה. תודה שבאת ועדכנת כאן The cake 30.05.18 19:49 14
  שמח מאד בעבורך על מציאת התיק;בפירוש מגיע לך פיצוי(אבל אולי בפשרה כלשהי..) Avi Baba 29.05.18 23:29 10
     אני כנראה אבקש פיצוי כספי, בעיקר בגלל הפסד יום טיול וטרטור בגללם ארבע אותיות 30.05.18 19:47 13

בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
18097 הודעות
יום חמישי כ''ה באייר תשע''ח    15:12   10.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ואם יטען שכנראה מישהוא אחר לקח את התיק כי התבלבל,,זה אומר שהתיק האישי של אותו אחד  
בתגובה להודעה מספר 0

שהתבלבל היה אמור להישאר בסוף הנסיעה במטען,משמע שזה לא יעול להיות מישהוא אחר.
מקרה מעניין משפטית,תשאל את זבוב על הקיר,הוא מבין בתחום

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום חמישי כ''ה באייר תשע''ח    22:04   10.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כמה הערות לעניין הזה...  
בתגובה להודעה מספר 0

1. אם בכוונתך לתבוע את החברה בבית משפט לתביעות קטנות, הרי שאתה לא יכול להיות מיוצג ע"י עורך דין (וגם החברה לא). כמובן שמותר לך להתייעץ עם אחד לפני המשפט.

2. מומלץ קודם למצות את ההליכים מול החברה - לפנות שוב למחלקת אבדות, לנסות לדבר עם הנהג וכו', משני טעמים: יכול להיות שהתיק כן נשאר בתא המטען ומאוחר יותר כן הועבר למחלקת אבדות, ואם לא, רצוי שתוציא מנציג כלשהו של החברה אמירה (מוקלטת) לפיה לעמדתם, גם אם התיק נשאר בתא המטען שלא באשמתך אלא כי הנהג פשוט נסע, מבחינתם זו עדיין בעיה שלך (שכן אמירה שכזו מהווה הודאה באפשרות שאכן התיק נשאר בתא המטען באשמת הנהג).

3. אכן העמדה המקובלת היא שאם פריט כלשהו נשכח בבית עסק (או כלי תחבורה), גם אם באשמתו המלאה של הלקוח, על העסק מוטלת האחריות לנקוט באמצעים סבירים על מנת לאפשר ללקוח לקבלו בחזרה. עם זאת, אי-אפשר לבנות על זה במקרה הנידון, שכן לנהג באמת אין כל שליטה על הוצאת התיקים מתא המטען בתחנות, ובהחלט אפשרי שהתיק נגנב עוד לפני שהנהג ידע בכלל שנשכח תיק בתא. אם לא תבוא עם ראיה כלשהי לכך שהתיק לא פשוט נשכח, אתה עלול ליפול על שופט שיקבע שזו אשמתך המלאה, למרות התקדימים שציינת (הואיל ורק התקדימים של בית המשפט העליון הם תקדימים מחייבים).

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ארבע אותיות
חבר מתאריך 15.2.16
18432 הודעות
יום ששי כ''ו באייר תשע''ח    11:08   11.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מספר דברים  
בתגובה להודעה מספר 2

1. החברה לא עשתה כלום, פשוט כלום כדי לנסות לעצור את הנהג בזמן, עד שהגעתי לתחנה הסופית בעצמי הם לא ידעו על מה מדובר, זאת אומרת שהם לא ניסו לתפוס את הנהג.
2. דיברתי עם הנהג, הוא טוען שהוא בדק בתא המטען ולא היה כלום, לכן זה לא נלקח בטעות אלא נגנב.
3. אני יודע שזה לא מחייב אבל בעקבות זה שהחברה פשוט לא התאמצה לנסות לעזור לי זה מתסכל ורק על זה החלטתי לתבוע אותם.
4. אני בתהליכי פניה לחברה, אני בטוח שהם לא יהיו מוכנים לתת לי פיצוים מעבר לכרטיסייה בחינם, ולכן אני כנראה אלך למשפט

The cake
חבר מתאריך 4.1.15
12949 הודעות
יום ששי כ''ו באייר תשע''ח    05:47   11.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא משפטן ואין לי נסיון בתחום ולא ממליץ להקשיב לי. אבל:  
בתגובה להודעה מספר 0

בתביעות קטנות הם לא יכולים להביא עורך דין.

כמו כן ממה שלמדתי באיזה שיעור, תמיד תוכל לבקש רשות ערעור לבית משפט השלום/מחוזי משהו כזה (אם לא תבקש בטוח שאין רשות ערעור). כמו כןיש שמועה שיש קצת נטייה לאזרח לעומת חברות גדולות.
תבוא מוכן עם פסקי דין כמו פה,תיאור המקרה, וכו.

כסת״ח:
מעולם לא תבעתי אישית ואין לי באמת מושג. ממליץ לך לפנות לייעוץ אמיתי משפטי

בהצלחה!

ארבע אותיות
חבר מתאריך 15.2.16
18432 הודעות
יום ששי כ''ו באייר תשע''ח    11:10   11.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 3

ET
חבר מתאריך 17.6.02
40587 הודעות
יום חמישי ג' בסיון תשע''ח    18:24   17.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מעבר לכל מה שכבר נאמר, נראה שלא ממש ישתלם לך לשכור שירותי עורך דין.  
בתגובה להודעה מספר 0

אמנם אם תנצח מן הסתם תזכה גם בהוצאות ושכ"ט עו"ד, אבל אלה לא בהכרח יכסו את ההוצאות האמיתיות שיהיו לך.

Avi Baba
חבר מתאריך 27.12.08
4808 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ח    23:15   26.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מה שווי תכולת התיק אשר נגנב?  
בתגובה להודעה מספר 0

מלבד השיקול הערכי,שלא טרחו לשמור..
מה עלות מול תועלת...

ארבע אותיות
חבר מתאריך 15.2.16
18432 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ח    15:37   27.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כמעט 4 אלף שקל  
בתגובה להודעה מספר 7

תרופות ורוב הבגדים שלי שהייתי צריך ללבוש במשך שבוע.
שלחתי להם מכתב בדרישה להחזר כספי, נראה מה יהיה

ארבע אותיות
חבר מתאריך 15.2.16
18432 הודעות
יום שלישי ט''ו בסיון תשע''ח    17:45   29.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לאחר ששלחתי מכתב עם בקשה לפיצוי או תביעה החליטו לבדוק אם התיק שלי אצלם והוא נמצא  
בתגובה להודעה מספר 0

למרות 7 השיחות שהתקשרתי אליהם והם טענו שלא, להבא על כל דבר ישר אגיש מכתב לתביעה, כנראה רק ככה יודעים לתת שירות בישראל.
נראה לכם שכדאי לתבוע אותם על טרטור, הפסד חצי יום (הפסדתי טרקטורונים בעלות 120 שקל וקאייקים בעלות של 70 ש"ח בערך), שקר (השיחות מוקלטות), אי מתן שירות הנדרש בחוק ועוגמת נפש?

The cake
חבר מתאריך 4.1.15
12949 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ח    19:43   30.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הופה! מזל טוב (:  
בתגובה להודעה מספר 9

ארבע אותיות
חבר מתאריך 15.2.16
18432 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ח    19:46   30.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תודה, הוריד לי המון לחץ  
בתגובה להודעה מספר 11

בגלל שאין לי כסף בכלל אז גם לא קניתי בגדים אחרים, לכן לא הפסדתי מזה כסף😄

The cake
חבר מתאריך 4.1.15
12949 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ח    19:49   30.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. סוף טוב זה יפה. תודה שבאת ועדכנת כאן  
בתגובה להודעה מספר 12

Avi Baba
חבר מתאריך 27.12.08
4808 הודעות
יום שלישי ט''ו בסיון תשע''ח    23:29   29.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שמח מאד בעבורך על מציאת התיק;בפירוש מגיע לך פיצוי(אבל אולי בפשרה כלשהי..)  
בתגובה להודעה מספר 0

ארבע אותיות
חבר מתאריך 15.2.16
18432 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ח    19:47   30.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני כנראה אבקש פיצוי כספי, בעיקר בגלל הפסד יום טיול וטרטור בגללם  
בתגובה להודעה מספר 10

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות