גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #15827 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15827   
שלח לחמך
חבר מתאריך 2.9.16
372 הודעות
יום ששי כ''ז בטבת תשע''ט    22:35   04.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פיר ביוב  

יש לי פיר ביוב בחצר, העריה דורשת ממני לאפשר לשכן להתחבר לפיר הזה בגלל הצפת ביוב אצלו בשטח, בטענה שהוא משותף. השכן עבריין בניה עם צווי הריסה שמתנהלים בביהמש כבר למעלה מעשור כך שיש לי תחושה שהעריה לא יכולה לטפל לו בביוב בגלל הבניה, אז היא מתחברת אלי בכדי לפתור את הבעיה.
לא קיבלתי כל מסמך (גרמושקה או מכתב רישמי) שמסביר שמורה לי אחרת.

מה התהליך שינקט נגדי?
ומה דרך הפעולה הנכונה לפעול?
האם אני יכול לפנות לתרבות הדיור ולבקש מסמכים?
האם אני יכול לבקש קידוח אנכי תת קרקעי מהחצר שלו?

תודה רבה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יש לך ראיה כלשהי לכך שיש (או היה) פיר גם בשטח שלו? זבוב על הקיר 05.01.19 02:49 1
     תודה על התשובה שלח לחמך 05.01.19 15:21 2
         כתבת שהעריה דרשה ממך. איך דרשה, בלי שום מסמך (גם לא הדרישה עצמה)? זבוב על הקיר 05.01.19 16:53 3
             פנו אלי טלפונית שלח לחמך 05.01.19 17:21 4
                 קדיחה אנכית לתוך מה? ישנה תעלת ביוב שעוברת בחצר שכנך, שיש גישה אליה? זבוב על הקיר 05.01.19 17:24 5
                     השכן רצה להחתים את השוכרת על מסמכים והיא לא חתמה שלח לחמך 05.01.19 18:57 6
                         גם אם השכן היה מצליח להחתים את השוכרת, החתימה שלה לא שווה כלום כי היא לא הבעלים. זבוב על הקיר 05.01.19 19:04 7
                 אני לא מצליח להבין משהו אחד קשב מרוכז 07.01.19 20:46 8
                     תודה על ההתייחסות שלח לחמך 08.01.19 12:31 9
                         נשמע לי מאוד בעייתי בלשון המעטה, התנהלות תמוהה שנשמעת גם לא חוקית ולא בסמכות. קשב מרוכז 08.01.19 12:37 10
                         א. כשמו שענה יפה קשוב ומרוכז אחד מהשורה 24.02.19 05:44 11

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום שבת כ''ח בטבת תשע''ט    02:49   05.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יש לך ראיה כלשהי לכך שיש (או היה) פיר גם בשטח שלו?  
בתגובה להודעה מספר 0

בנוסף, קח בחשבון (למיטב ידיעתי הלא מומחית) שהצפת ביוב מוגדרת כמפגע תבראותי, שיש לפעול להסירו גם אם נוצר באשמת בעל המגרש. אם היה פיר בחצרו של שכנך והפיר אינו נגיש כעת בגלל עבירות בניה שמתבררות בינתיים בבתי המשפט, אבל ניתן במאמץ סביר להתחבר לפיר שלך, למיטב ידיעתי אם תמנע חיבור שכזה עשויים להנקט נגדך הליכים בגלל העניין התברואתי.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שלח לחמך
חבר מתאריך 2.9.16
372 הודעות
יום שבת כ''ח בטבת תשע''ט    15:21   05.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה על התשובה  
בתגובה להודעה מספר 1

הם לא צריכים לספק לי מסמכים?

מה צעדי הענישה נגדי במקרה הזה?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום שבת כ''ח בטבת תשע''ט    16:53   05.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כתבת שהעריה דרשה ממך. איך דרשה, בלי שום מסמך (גם לא הדרישה עצמה)?  
בתגובה להודעה מספר 2

שלח לחמך
חבר מתאריך 2.9.16
372 הודעות
יום שבת כ''ח בטבת תשע''ט    17:21   05.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. פנו אלי טלפונית  
בתגובה להודעה מספר 3

אתמול רצו לתת לשוכרת מסמכים והיא לא הסכימה לחתום או לקבל (טעות ?) .
מה הסנקציות כלפי במקרה זה ?

והאם אוכל לדרוש קדיחה אנכית מתחת לאדמה (גם ככה אני אשתתף כמו שאר השכנים בעלות ).

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום שבת כ''ח בטבת תשע''ט    17:24   05.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. קדיחה אנכית לתוך מה? ישנה תעלת ביוב שעוברת בחצר שכנך, שיש גישה אליה?  
בתגובה להודעה מספר 4

באשר למסמכים (בפרט, הדרישה עצמה), תבקש אותם בדואר רשום או מסירה אישית (במשרדי העיריה), ותראה מה בדיוק הם מוכנים להעלות על הכתב.

בכל מקרה, כל עוד לא הומצאה לך דרישה בכתב, הם בכל מקרה יכולים לדבר ללמפה ואתה לא חייב להם דבר.

שלח לחמך
חבר מתאריך 2.9.16
372 הודעות
יום שבת כ''ח בטבת תשע''ט    18:57   05.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. השכן רצה להחתים את השוכרת על מסמכים והיא לא חתמה  
בתגובה להודעה מספר 5

העריה עדיין לא פנתה באופן רשמי בכתב.

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום שבת כ''ח בטבת תשע''ט    19:04   05.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. גם אם השכן היה מצליח להחתים את השוכרת, החתימה שלה לא שווה כלום כי היא לא הבעלים.  
בתגובה להודעה מספר 6

קשב מרוכז
חבר מתאריך 19.12.13
684 הודעות
יום שני א' בשבט תשע''ט    20:46   07.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אני לא מצליח להבין משהו אחד  
בתגובה להודעה מספר 4

הפיר נמצא בחצר שלך? איך הגעת/הם הגיעו למסקנה שזה ״משותף״? ולמה שבכלל תצטרף להשתתף בעלויות החיבור של הנזקים שנגרמו בגלל השכן שלך?
הרי נשמע שמעצם החפירות הנדרשות לחיבור בחצר שלך ייגרם נזק גם לחלקה שלך, ומי יישא בזה??
חסרים לי כאן פרטים... התשובות שניתנו יכולות להיות לא טובות ולהטעות אותך (חו״ח בכוונה) בגלל מידע קריטי שלא סיפקת...

שלח לחמך
חבר מתאריך 2.9.16
372 הודעות
יום שלישי ב' בשבט תשע''ט    12:31   08.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תודה על ההתייחסות  
בתגובה להודעה מספר 8

פנו אלי בטלפון מהמוקד הערוני (פקח) ואמר שאני מחוייב לתת להם להיכנס לי לחצר, ושהעריה תחייב את שנינו לשאת בעלויות התיקון.
בנוסף היה לי טלפון מאדם שטען שהוא מהביוב הערוני ושאם אוכל לעזור להם להתחבר אלי לביוב כי הביוב משותף.
הוא היה מאוד מהוסס ולא נשמע כמו מישהו שבטוח בעצמו.
אף אחד לא שלח לי מכתב רשום או כל מסמך.
השכן התקשר לאיים ולטעון "שמגיע" לו וניסה להחתים את הדיירת על מעטפה עם מסמכים והיא לא חתמה.

קשב מרוכז
חבר מתאריך 19.12.13
684 הודעות
יום שלישי ב' בשבט תשע''ט    12:37   08.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. נשמע לי מאוד בעייתי בלשון המעטה, התנהלות תמוהה שנשמעת גם לא חוקית ולא בסמכות.  
בתגובה להודעה מספר 9

ערכתי לאחרונה בתאריך 08.01.19 בשעה 12:47 בברכה, קשב מרוכז

אם הנזק לא נגרם באשמתך, והוא לא מתרחש בשטח הפרטי שלך, אני לא רואה מצב בו אתה מחוייב בנזקים של אחרים.
אני ממליץ בחום לפנות לעורך דין ולו לשם ייעוץ ראשוני.
הייתי שמח לסייע משפטית אבל אני לא עוסק בתחום הזה.
בכל אופן ממליץ בחום לא לחתום על כלום, ולא להכניס זרים לשטח הפרטי שלך עד שלא תקבל ייעוץ מתאים. לבית מגורים לא ניתח להיכנס בלי צו בית משפט.
אגב, אם הביוב הציבורי שבשטח שלך הוא באמת ציבורי, החובה לתחזק אותו או לתקן אותו נשמעת שמוטלת עליה. חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה למקרקעין.

אשמח לשמוע בהמשך כיצד התקדם.

אחד מהשורה
חבר מתאריך 12.8.15
7123 הודעות
יום ראשון י''ט באדר א' תשע''ט    05:44   24.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. א. כשמו שענה יפה קשוב ומרוכז  
בתגובה להודעה מספר 9

אל תתן לאף אחד להיכנס לחצר שלך ללא צו.

ב. אפשר בצורה מאד פשוטה לבדוק אם מדןבר בבווב משותף.
פתח את בריכת הביוב ותבדוק כמה צינורות עוברים בה, אם תצלם ותשלח בפרטי אוכל לעזור.

כל עוד בריכת הביוב משמשת רק אותך, לא רואה שום זכות חוקית להתחבר אליה או לעבור בחצר שלך, זו הסגת גבול.

ב. במידה וזה היה שכן ידידותי שסובל, הייתי ממליץ ללכת לקראתו ולאפשר לו להתחבר במידה והוא יעשה את זה כמו שצריך, כמובן שאתה לא אמור לשאת בהוצאות בשום צורה!

ג. המלצה חמה, שיבדוק אם יש לו ביטוח דירה, זה מכסה נזקי צנרת, גם כאלה!!!

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות