גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #15847 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15847   
הזכר הנודד
חבר מתאריך 19.6.17
3835 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    14:37   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חוק עידוד תרומות מזון - הוראות כל דין  

מה הכוונה? מצרף את לשון החוק:

2.
(א) מי שתורם מזון לארגון לחלוקת מזון לא יישא באחריות אזרחית או פלילית לנזק סייג לאחריות בשל תרומת המזון אם פעל לפי *הוראות כל דין* החלות עליו ולא התרשל.

(ב) ארגון לחלוקת מזון המוביל, מחזיק או מחלק תרומות מזון, וכן עובדיו ומתנדביו
לא יישאו באחריות אזרחית או פלילית לנזק שנגרם בשל הובלה, החזקה או חלוקה של
תרומות מזון אם פעלו לפי *הוראות כל דין* החלות עליהם ולא התרשלו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לדוגמה, חל איסור למכור (ובהקשר של שאלתך, גם לחלק חינם) בשר ללא פיקוח וטרינרי. זבוב על הקיר 15.05.19 16:51 1
     אני מבין, תודה רבה! הזכר הנודד 15.05.19 21:19 2
         ישנן הרבה תקנות, אבל רובן לא מעניינות במקרה שלך. אנסה להסביר. זבוב על הקיר 17.05.19 00:29 3
             תודה רבה רבה! הזכר הנודד 17.05.19 17:03 4

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    16:51   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לדוגמה, חל איסור למכור (ובהקשר של שאלתך, גם לחלק חינם) בשר ללא פיקוח וטרינרי.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
הזכר הנודד
חבר מתאריך 19.6.17
3835 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    21:19   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני מבין, תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 1

אתה יכול בבקשה להפנות אותי לרשימה שתכיל את הפרטים האלה?

לצורך העניין, יש לי יכולת לתרום כמויות גדולות. איך אני יודע שאני עומד בתקן הנדרש כך שלא יוכלו להגיש נגדי תביעה?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    00:29   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ישנן הרבה תקנות, אבל רובן לא מעניינות במקרה שלך. אנסה להסביר.  
בתגובה להודעה מספר 2

כשמישהו *מוכר* מוצר, לאו דווקא מוצר מזון, על פי החוק הוא נושא באחריות כלפי הלקוח לטיב המוצר - גם כשמדובר בפגמים שהם בבירור לא באשמתו (כגון פגמים בייצור). ההגיון הוא שאם מדובר בפגם שכזה, זו העבודה של המוכר להתחשבן עם הספקים שלו, לא של הלקוח.

החוק שציטטת בהודעתך בא לפטור אדם שתורם מזון (ולא מוכר אותו) מרוב האחריות הזו, כדי להמנע מהרתעת תורמים. עם זאת, בגלל שמזון זה עניין רגיש, החוק לא פוטר אדם שכזה מאחריות במקרה של נזק שנגרם ממזון שהתקלקל עקב תנאי אכסנה לא נאותים וכו'. אם מדובר במזון ממקור ידוע ומסודר, שנשמר בתנאים נאותים (קירור\הקפאה אם צריך, תנאים סניטריים סבירים וכו'), אין לך מה לדאוג. אם יש לך ספקות בנוגע למצבו של המזון (מקור לא ידוע - רלוונטי בעיקר למוצרים בתפזורת אבל לא רק, תנאי אכסון לא ידועים בטרם הגעת המזון אליך, תאריך תפוגה לא ידוע וכו'), עדיף לברר - לא רק כדי לא להסתבך, אלא כי בסופו של יום אתה מנסה לעזור לאלו שאתה תורם להם, ולא להרעילם בטעות.

הזכר הנודד
חבר מתאריך 19.6.17
3835 הודעות
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    17:03   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תודה רבה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 3

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות