אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #10121 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 10121   
495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
יום ראשון ה' בסיון תשס''ח    08:34   08.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

למה קשה ליורדים להתנתק מהמדינה???  

ערכתי לאחרונה בתאריך 08.06.08 בשעה 08:40 בברכה, 495

הנה דוגמה למה שכתב "יורד"
הוא תרם ונתן והשתתף ומה לא
וכשהגיע לתובנה עזב ונתק עצמו פיזית
והוא במקום נכון ואנחנו טועים
והנה דוגמית
אז לא הייתי עלוקה בישראל ואני גם לא עלוקה בארה"ב אלא פשוט אזרח ישראלי לשעבר יהודי שלא רוצה שיכנו אותו ישראלי.
לא רק שהתנתקתי פיזית ממדינת ישראל אלא ש גם זרקתי את הדרכון הישראלי לפח הזבל שם המקום של האזרחות הישראלית בפח הזבל עם כל הזבל.
ציטוט מאת: יורד
http://rotter.net/forum/politics/10093.shtml#9

אם הוא התנתק למה הוא ממשיך להטריד?
הוא מרגיש עליונות וחשוב לו להסביר לנחותים שטרם הבינו?
הוא סתם מנדנד כי חסר לו עיסוקים?
הוא כמסיונר לדרכו?
ואולי לא הצליח להתנתק נפשית?
למה בעצם?

ושימו לב שהוא איננו היחיד זאת תופעה אפילו במקומות נוספים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כל זה בהנחה שהוא אכן יורד דבר צחות 08.06.08 10:18 1
     ובאמת, מי אמר שהוא יורד? העכבר ששתק3 08.06.08 11:10 2
  למה קשה להתנתק? תשובות של בעל נסיון: עזרא הסופר 10.06.08 04:47 3
     עזרא ידידי : ביתרונות שכחת להוסיף: לחיות במדינה מתוקנת אכפתי 10.06.08 07:20 5
     כמה חבל שנרדמתי באמצע התגובה... עזרא הסופר 10.06.08 09:16 7
  ממש לא קשה לי להתנתק ממדינת ישראל יורד 10.06.08 05:44 4
  ועכשיו אחרי שקוראים את עזרא 495 10.06.08 07:29 6
  גם כשאתה לא מסתדר עם ההורים, גם כשאתה סתוית 10.06.08 09:24 8
     רק בישראל! pinkfloyd 11.06.08 01:50 13
  איפה כתוב שהתקשה להתנתק נפשית ? 3ברית 10.06.08 21:06 9
  אנסה לתרום שוב לאשכול הזה, לאחר שאתמול עשיתי בושות עזרא הסופר 10.06.08 23:34 10
     ימות המשיח-אני ועזרא מסכימים-אפילו ל''המנהיגות גרועה'' 495 10.06.08 23:43 11
     יפה אמרת pinkfloyd 11.06.08 01:43 12

דבר צחות
חבר מתאריך 10.3.08
12097 הודעות
יום ראשון ה' בסיון תשס''ח    10:18   08.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כל זה בהנחה שהוא אכן יורד  
בתגובה להודעה מספר 0

ולא כותב לך את זה מגבעתיים.

ולעצם העניין, הוא מחפש צידוק מוסרי כדי להשקיט את המצפון. אם המצפון שלו היה שקט, הוא היה יושב בשקט. בגלל שבוער לו, הוא מראה למה המעשה שעשה היה נכון.

אם המצפון עובד, זה עוד סימן טוב, כי זה אומר שיש עוד סיכוי שהוא יחזור לכאן.

זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
העכבר ששתק3
גולש אורח
יום ראשון ה' בסיון תשס''ח    11:10   08.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ובאמת, מי אמר שהוא יורד?  
בתגובה להודעה מספר 1

זה שהוא טוען כך, לא אומר כלום.
בזמנו, בניק אחר בו כתב (טאקוטה) הוא טען שהוא חי בקנדה בכלל.
מדובר בטרול, המציג עצמו כיורד, שכל מטרתו לעצבן ולהרתיח גולשים במטרה לקבל תשומת לב. לא יותר, לא פחות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עזרא הסופר
גולש אורח
יום שלישי ז' בסיון תשס''ח    04:47   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. למה קשה להתנתק? תשובות של בעל נסיון:  
בתגובה להודעה מספר 0

בשביל לא לעשות נאום עתיר פסיכולוגיה כבדה, אכתוב פשוט דוגמאות, שממחישות את המגרעות בחיים בחו"ל:

א)הבנאדם רוצה לדבר כל היום בשפת האם שלו - עברית - כי עם השפה הזאת הוא לא מתאמץ ולא שובר את הראש. בחו"ל הישראלי אינו מוצא מספיק בני-שיח בעברית. הוא נאלץ לדבר בשפה זרה וזה מכביד על המוח.

ב) קשור ל א':בשפה זרה קשה להתבדח. אם אתה מתעקש להתלוצץ, ברוב המקרים פשוט לא מבינים אותך. תסכול אמיתי.

ג) אתה יודע שיש משחק כדורגל ישראל-רוסיה, למשל, וכל המדינה רואה. רק אתה בחו"ל אינך מוצא תחנה שמשדרת ת'משחק. תסכול.

ד)אתה שומע על הפגנה בכיכר מלכי ישראל ואתה מת להשתתף - אתה לא יכול, כי אתה גר בפריז.

ה)אתה שומע שיש הרצאה של נתניהו במסגרת מסע בחירות. אתה מת לראות ולשמוע אותו. אבל אתה תקוע בציריך...ושם אתה יכול ללכת להאזין רק לפוליטיקאים שלא מזיזים לך חצי ביצה.

ו)אתה רוצה כל בוקר טחינה לתבל בה את הסלט שלך - ואין. הצינצנות שמביאים מהארץ נותנות טחינה חסרת טעם, לא כמו סלטי צבר וכאלה. בא לך "חומוס אחלה" - ואין. אתה צריך לחכות עד החופשה הקרובה בארץ.

ז)בא לך לנהל פרשיית אהבים עם אשה, אתה רוצה איתה אינטימיות, אבל קשה לך להתמסר כשאתה עושה את זה באנגלית או באיטלקית...

ח)נבחרת שוייץ משחקת באליפות אירופה בכדורגל, ולי היא לא מזיזה. שמות משפחה של השחקנים (שטרלר, שפייכר. פון-לנטן, אלקס פריי)ממש מפריעים לי כי הם ממחישים לי כמה הם רחוקים מהשמות שלי.אם שוייץ מנוצחת, כולם נכנסים לדיכאון - חוץ ממני...לא נעים.

ט)יש שבוע הספר בארץ. הייתי מת לראות ולקנות ספרי רם אורן ובכלל לראות איזה ספרים חדשים יצאו ועשויים לעניין אותי - זה לא מתאפשר.

י)יש לך הרגשה שאינך בעל הבית במדינה בה אתה נמצא. אינך מרשה לעצמך לקטר ולמתוח ביקורת חריפה, פן יגיד לך מישהו שהדלת פתוחה בפניך להסתלק.

יא)אתה יושב לאכול עם חבריך לעבודה ומדברים על הא ועל דא. אתה מדבר פחות כי אתה מוגבל בשפתך ולא רוצה לעשות בושות.אתה שומע באיזו קלילות מצליחים מקביליך בעבודה להסביר את דעותיהם המענינות, אך אתה אינך מסוגל לכך. אתה נכה מהבחינה הזאת. אתה בד"כ שותק (למרות שבוודאות יש לך המון דברים חכמים להגיד בכל נושא....

יתרונות:א)משכורת בשוייץ זה תמיד משכורת טובה, בין אם של רופא ובין אם של פקידה. כולם חיים יפה עם המשכורות שלהם. קונים כל מה שרוצים (חוץ מהליקופטר...). למי שחסר כסף לגמור ת'חודש - לשכת הסעד מטפלת בך: היא תסדר לך מקום בו תסעד בקביעות,היא תשלם לך הכנסת השלמה, כסף בשביל קופת חולים,היא תבטיח לך מקום מגורים - בקיצור לא יחסר לך מאומה (אפילו יספיק לך לחופשה בחו"ל).
יתרון ב: אני מרגיש שאני שונה מהאחרים. אני יודע את שפתם והם אינם יודעים את שלי.אני מרגיש שיש לי יתרון עליהם. כשאני מספר שאני יהודי ישראלי - זה נותן לי גאווה (בין אם זהותי מלהיבה את השומע ובין אם לא), כי הוא הגוי חשוף לפני, כי אני מבין את שפתו, ואילו אני מסתורי לגביו, כי אין לו מושג על מה אני מדבר

אכפתי
גולש אורח
יום שלישי ז' בסיון תשס''ח    07:20   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. עזרא ידידי : ביתרונות שכחת להוסיף: לחיות במדינה מתוקנת  
בתגובה להודעה מספר 3

בה אם שר אוצר היה נתפס בגניבה היה עף לכל הרוחות מייד
וכנ"ל ראש ממשלה , בה יש משאלי עם ולעם יש השפעה על מהלכי נבחריו,
בה יש בושה וכבוד בדרג הנבחר , בה יש נימוס ברחוב ובכל מקום ,
בה יש ערכי שימור סביבה , אוויר נקי , מים בשפע , ירוק בעיניים , בה לא מייבאים מאות אלפי זרים כי בני הארץ לא רוצים לעבוד עבודת כפיים , בה
אינך חושש בכל חנות וכל אתר שירמו אותך ויעשקו אותך , בה אין הנאה
לאנשים שהיא השמחה לאיד לכשלון זולתם .

עזרא הסופר
גולש אורח
יום שלישי ז' בסיון תשס''ח    09:16   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כמה חבל שנרדמתי באמצע התגובה...  
בתגובה להודעה מספר 3

דווקא רציתי להוסיף עוד כמה מלים, אבל השינה קטעה אותי. אני זוכר שנגררתי אתמול למיטה על ארבע בשעה כמעט 5 בבוקר. ועכשיו איך אני אעבוד, איך?

יורד
גולש אורח
יום שלישי ז' בסיון תשס''ח    05:44   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ממש לא קשה לי להתנתק ממדינת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0

קשה לי להתנתק פיזית מארץ ישראל אבל לגור בארץ ישראל תחת אזרחות ישראלית זה יותר קשה מאשר להתגורר בגולה.
המעבר שלי (יחסית לאחרים) לגור בגולה היה יותר קל כי זה כבר כעשרים שנה שהייתי על הקו מיאמי תל-אביב בגלל עסקי בארה"ב.
אני לא חושב שהמינוח""למה הוא ממשיך להטריד?"" הוא מינוח נכון.
אני לא מטריד ובכל מקרה לא זאת כוונתי ואם אתה מוטרד מדברי כנראה שיש לך סיבה טובה להיות מוטרד אבל שיהייה ברור אני לא כותב כאן כדי להטריד מישהו אלא הרבה אולי בגלל אכזבה מהחברה הישראלית שהשתנתה.

495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
יום שלישי ז' בסיון תשס''ח    07:29   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ועכשיו אחרי שקוראים את עזרא  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.06.08 בשעה 07:56 בברכה, 495

ומלקטים ממה שכתב יורד באשכולות השונים
מבינים שכל ההכרזות על נתוק ודחיה מישראל הוא בחלקו בחלק הפיזי הכלכלי וכו' ואם יש נתוק בחלק הנפשי הוא יותר כעס וכו' ולא נתוק והתעלמות כפי שהם מצהירים בצורה פראדוקסלית
בנפשם הם ישראלים
חלקם פגועים
חלקם כועסים
חלקם אוהבים
חלקם......
והמינון בין המרכיבים השונים שונה מאיש לאיש
ומכאן גם הכתיבה המקצינה מידי פעם
וגם הנסיון להתחבר בדרך כלל לקבוצות השוליים

סתוית
גולש אורח
יום שלישי ז' בסיון תשס''ח    09:24   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. גם כשאתה לא מסתדר עם ההורים, גם כשאתה  
בתגובה להודעה מספר 0

עוזב את הבית, הוא תמיד נשאר בית, ותמיד חוזרים לאבא ואמא. לפעמים מאוחר מדי, אבל הם תמיד נשארים בלב.

כל אדם בעולם, גם אם הוא חי 40 שנה בארץ אחרת, מתייחס לארץ מולדתו כאל 'הבית', ולעולם בעצם לא ממש נפרדים ממנה. זה אך טבעי. ולנו יש ארץ חמה ותוססת, קשה להתעלם ממנה - לטוב ולרע.

pinkfloyd
גולש אורח
יום רביעי ח' בסיון תשס''ח    01:50   11.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. רק בישראל!  
בתגובה להודעה מספר 8

אני יודע שבדרך כלל כותבים "רק בישראל" במובן שלילי, אבל דווקא הפעם זה חיובי לחלוטין.

התחושה החזקה הזאת של בית והחשיבות הגדולה שאנחנו מייחסים למילה הזאת, זה לא דבר שהוא מובן מאילו בהרבה מקומות.

כשהדרכתי במחנה קיץ בארה"ב גיליתי שני דברים שאותי אישית זיעזעו, אחרים לא ראו את זה כמוני:
א. המילה home מתייחסת למקום שבו אתה שוהה ולא לבית שלך, כל פעם שהאמריקאים היו קוראים למחנה בית הייתי משתגע, מבחינתי ברור שהמילה הזאת שמורה רק לדבר אחד.
ב. אמריקאים רבים מגיעים לגיל 18 ועוזבים את הבית לחלוטין, מתרחקים לחלוטין פיסית ונפשית מההורים שלהם, ביקור משפחתי הוא רק בחגים ויכול בהחלט להיווצר מצב נורמאלי מבחינתם שילדים לא מבקרים את ההורים למשך יותר משנה.

3ברית
גולש אורח
אור ליום רביעי ח' בסיון תשס''ח    21:06   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. איפה כתוב שהתקשה להתנתק נפשית ?  
בתגובה להודעה מספר 0

ובכל זאת, ולמרות הקשיים והייסורים שהעם שלנו עובר, ישנם יהודים רבים
שלא רק נשארים פה, אלא בוכים עם המדינה ובשום פנים ואופן לא עוזבים
את ארץ ישראל.

ארץ ישראל היא בת זוג של העם היהודי, לא עוזבים אשה כשהיא מדממת,
נשארים איתה, מתפללים עבורה ועוזרים לה להתאושש.

ארץ ישראל היתה, הווה ותהיה המקום היחיד ששומר וישמור על בני ישראל.

עזרא הסופר
גולש אורח
אור ליום רביעי ח' בסיון תשס''ח    23:34   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אנסה לתרום שוב לאשכול הזה, לאחר שאתמול עשיתי בושות  
בתגובה להודעה מספר 0

וכתבתי את סוף הודעתי ממצב של תרדמה (לפחות 80 אחוז). זה היה באמת קטע שמצחיק אותי עד עכשיו. אני קורא את התגובה שכתבתי אמש, ורואה שהיא בעצם סימפוניה בלתי גמורה. אני לחצתי על שיגור ומיד אח"כ נחתתי על השולחן ונרדמתי עליו. אשתי הופיעה וגררה אותי למיטה ממש לפנות בוקר. ובשעה 7 צילצל השעון וקמתי לעבודה... שלא נדע מבושות כאלה...האמת היא שזה מה שקורה לי כשאני לוקח (מפעם לפעם) כדור שינה ולא הולך מיד למיטה. המוח מתחיל להתערפל בהדרגה, אבל הבנאדם לא מודע לכך וממשיך להקליד כאילו הוא ממש בראש מעולה. ואז יוצאות שטויות או משפטים לא גמורים. בקיצור, זה היה קטע.

ולפני שזה יקרה לי שוב הלילה, אכתוב מספר מלים בנוגע לנושא האשכול, שהוא מעניין וכידוע נוגע בי ממרחק אפס.

אז ככה: מה שכתב 495 בהודעה 6 הם דברים נכונים ביותר (לעניות דעתי). הניתוק הוא רק גיאוגרפי והבנאדם נשאר קשור למדינת ישראל כתינוק לחבל הטבור. אבל פה חשוב להבחין בין שני מקרים:בנאדם שהוא "צבר" (או כמעט צבר), לעומת ישראלי שהוא עולה חדש ולא נצרבה בתודעתו התרבות (כן...) הישראלית (עולה חדש כזה יכול בקלות יחסית לעשות את המסלול המוכר "בריה"מ-ישראל-אוסטרליה". יש לי בן-דוד כזה).

ה"צבר" הוא אדם "שרוף": התודעה שלו מלאה בסלנג ישראלי, בבדיחות של הגשש, בזכרונות מהצבא ובתחושת בעל-בית על ארצו. כשהוא מהגר למדינה אחרת - זה קורה אך ורק בגלל סיבות של פרנסה ומקצוע (ענין כבד וחשוב ביותר, למען האמת), ולא בגלל שהוא כועס על הממשלה שעושה טעויות,לא בגלל אי צדק כלכלי ואף לא בגלל ההתנתקות/הריסת קטיף. הסעיפים האחרונים אמנם מרגיזים מאד, אך עם יד על הלב: כל יורד יודע שעם ישראל הוא עם נורמלי, רגיל ושואף חיים, אלא שהשלטונות הם בד"כ מחורבנים באורח קיצוני - ורק השלטונות אשמים בכל!!! כל עם אחר על הגלובוס, שהיה מקבל שטיפת מוח של התשקורת הישראלית - היה נוהג באותה דרך התאבדותית כמו זו של עם ישראל בארץ ישראל.
די נוח לאדם, שירד מהארץ, לומר לעצמו "זה בסדר שעזבתי את הארץ, הרי כל הישראלים אפסים מתאבדים, הם הרי הצביעו לקדימה, אז שיאכלו את החארה שבישלו.הם מוטמטמים, מה יש לי לעשות שם איתם ביחד?" זה נוח, אך זה לא נכון. האמת היא שאת כל הזיפת שבארץ אפשר לשנות פשוט ע"י שינוי השלטון/המשטר. העם עצמו הוא עדר כמו שאר עדרי העולם, וכשיעמוד בראשו שלטון חכם, נאור ולא מושחת - העדר הזה ישגשג ואפילו יהפוך לחכם יותר. כי הכל נובע מהמנהיגות, מהחינוך ומהדוגמא האישית.

לסיכום: העם בסדר - המנהיגות גרועה. שינוי המנהיגות ישנה את הכל. אז בל נמשיך ונאמר "איזה חרה של מדינה, איזה עם מטומטם" כי זהו טיעון שגוי במליון אחוז.

אז מי שעזב את הארץ יכול פשוט להודות "עזבתי כי התאים לי, כי יצא לי, כי היה לי קשה מדי" ולא צריך לחפש צידוקים בכך שהמדינה היא כביכול חרה.

495
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות
אור ליום רביעי ח' בסיון תשס''ח    23:43   10.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ימות המשיח-אני ועזרא מסכימים-אפילו ל''המנהיגות גרועה''  
בתגובה להודעה מספר 10

pinkfloyd
גולש אורח
יום רביעי ח' בסיון תשס''ח    01:43   11.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יפה אמרת  
בתגובה להודעה מספר 10

השינה עשתה רק טוב

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות