אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #10243 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 10243   
kutumaster לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.1.08
662 הודעות, 15 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ג בסיון תשס''ח    03:11   16.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חרדית בגדול  

חרדית בגדול

מיה אבידן | 15/6/2008 17:16
כשאומרים לחילוני עם עולם צר כשל נמלה את המילה "חרדי", מה שעולה ברוחו זה שטריימל, פאות והרבה יידיש. אבל בעולם תקשורתי זרוע דתיי מחמד כבר התרגלנו שדתי וחרדי זה כבר מזמן לא מה שהיה.
לרדת בגדול צילום: יח''צ
אבל גם בעניין החרדיות מתוחת הגבולות יש קווים אדומים. צפייה בעונה החדשה של תוכנית ההרזייה "לרדת בגדול" חושפת אותנו לרחלי אוריין, שלפחות לפי הגדרת אנשי ערוץ 10 היא חרדית לכל דבר.

אוריין, בת 25, גרושה עם שני ילדים, היא כל מה שאני, כחילונית, לא רוצה להגדיר כחרדית. באתר הבית של "לרדת" היא מצולמת בחזייה ומכנס צמוד, לכאורה כדי לחשוף את משמניה הראשוניים, אבל בפועל מפרה כל חוק צניעות אפשרי ששמעתי עליו.

בתוכנית עצמה היא מתפללת ללא הרף שמתחריה מהקבוצות האחרות יעלו במשקל, מעסה את כתפי המאמן שלה, נותנת לו להרגיע אותה בעיסויי כתפיים בזמן השקילה, זורקת קריאת שמע ישראל תוך כדי משימות, בקיצור, לא לחרדי הזה פיללנו.

במהלך הפרקים ששודרו עדה כה חושפת אוריין גם את תסכולה מהעולם הדתי-חרדי, ההגבלות, חוסר השוויון, ההסתפקות במועט – אוריין נוגעת ללב בצורה הזאת.

היא מצטיירת כמישהו שלא חוותה את החיים האמיתיים, התחתנה מוקדם מדי ומהסיבות הלא נכונות וכל כולה רוצה להאמין שלא מאוחר מדי.

אין לי בעיה עם הרצון שלה להגשים את עצמה, להפך. כולי תקווה שיהיה לה רק טוב, אבל מספיק למכור לי אותה בתור דתייה חרדית.

לא כשהיא חצי מפלרטטת עם מתמודדים, מכסה את ראשה פעם כן ופעם לא, לבושה במכנסיים פעם כן ופעם לא ומתלבטת מול בורא עולם אם היא חטאה לו שהיא פונה אליו בדברים בטלים כמו מראה חיצוני.

להגדרתי והשקפתי ועולמי הצר אז כן, חטאת בענק. חטאת בייצוג מגזר שלם, או שחמור מכך, ערוץ 10 חטא למתחרה שלו.

אולי עורכי ומפיקי התוכנית התלהבו מהעובדה שדתייה משתתפת בתוכנית והחליטו להאדיר את אדיקותה? אולי קיוו שבאוריין מצוייה הסנסציה שחסרה לתוכנית הזאת? זה לא משנה וגם לא אכפת לי. אני רוצה את החרדים שלי חרדים באמת, אם לא חנוטים באינספור שכבות בגדים לפחות שיהיו, אתם יודעים, צנועים.

ואני אומר
מה לא עושים בשביל קצת רייטינג

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/747/128.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ''הגדרות'' - אם כל חטאת 3ברית 16.06.08 03:19 1

3ברית
גולש אורח
יום שני י''ג בסיון תשס''ח    03:19   16.06.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ''הגדרות'' - אם כל חטאת  
בתגובה להודעה מספר 0

יפה צניעות לאשה, והיא משיגה אותה תוך כדי לימוד תורה, כל אשה ודרגת
צניעותה, אי אפשר בכלל להגדיר מיהי ומהי דתיה כי המילה הזאת מטעה, דת
היא דרך חיים, חכמה אלוקית ואמונה, מי שהחליטה לבחור בדרך הזאת -
תתקדם בצעדים שלה ואיש לא יכול להכניס אותה לתוך הגדרות, מה גם שזה
אסור עפ"י החפץ חיים.

לפי מה שכתבת, אוריין מתוסכלת מ'חוסר השיוויון', 'ההסתפקות במועט' ועוד,
היא תפסיק להיות מתוסכלת כשתלמד שיש לה יתרון גדול בהיותה אישה,
אבל כנראה היא רק בהתחלה בהתחלה, ועוד לא אמרה ברכות השחר.

בלבול זה חלק מהתהליך, כשתתייצב לכאן או לכאן הדיבור שלה יהיה יותר
ברור ויותר מדוייק.

בשלב הזה אי אפשר להכניס אותה לשום הגדרה ולשום שיפוט.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות