אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #10974 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 10974   
495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
51968 הודעות, 150 מדרגים, 280 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    10:55   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מענין לאסוף קטעים של המתנגדים לכניסתו של דיין לליכוד  

יהיו עוד מענין לצבור לאשכול אחד ולראות מה מקשר אותם אחד לשני

פייגלין רואה בהצטרפות דיין לליכוד שחיתות
בעקבות הצטרפותו של עוזי דיין ללכוד אומר משה פייגלין, ראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד, כי "לוליינות אידיאולוגית נוסח מפלגת קדימה הינה שחיתות חמורה ומסוכנת לא פחות משחיתות כספית. על חברי הליכוד להתנער מהכנסת התופעה המושחתת הזו לתוך מפלגתם".

חדשות אומדיה (28/7/2008 09:50)
פייגלין איש יקר צריך להיות שר הפנים הבא בממשלת ישראל.
ציטוט מאת: שוקי 72
http://rotter.net/forum/scoops1/6340.shtml

"כ וילן: הצטרפות עוזי דיין לליכוד - הוצאת דיבתה של הפוליטיקה רעה

ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר כי הצטרפותו של האלוף (במיל') עוזי דיין לליכוד "מוציאה את דיבתה של הפוליטיקה הישראלית רעה מתמיד.

"מי שלחם נגד השחיתות השלטונית ובעד הסכמי השלום, חובר למען כסא בכנסת, לגוף שטוהר המידות ורדיפת השלום אינן מתכונותיו הבולטות", אמר וילן. דיין צפוי להודיע על הצטרפותו לליכוד במסיבת עיתונאים שיקיים בצהריים עם יו"ר המפלגה, ח"כ בנימין נתניהו.

(אמנון מרנדה)

YNET
ציטוט מאת: גלובוס
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6347&forum=scoops1&viewmode=all&keywords=דיין

יו"ר חזית יהודית, ברוך מרזל, אמר בעקבות הצטרפותו של עוזי דיין לליכוד כי "היום הוכח באופן סופי שאין לאנשי ימין מה לחפש בליכוד".

מרזל ציין כי "דיין הוא איש שמאל מובהק שעומד מאחורי יוזמות שמאלניות רבות", הוסיף כי "ביבי נתניהו רע ליהודים" וקרא למשה פייגלין "לחזור הביתה".
ציטוט מאת: SHY
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6257&forum=scoops1&viewmode=all&keywords=דיין#1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מקובלת עלי תגובתו של אבשלום וילן עמיחי 28.07.08 13:53 1
     אבשלום וילן הוא מאחרון הסמולנים שטרם התפכחו מההנג אובר שכל ישר 28.07.08 16:40 4
  מה שהליכוד וביבי לא אומרים יצקחיטו 28.07.08 14:00 2
  עוד יותר מעניין לאסוףאת מטר הקללות שחטף כאן עוזי דיין שלומצי 28.07.08 16:30 3
     זה אפילו מענין לא פחות קללה מול ברכה מאותו ניק 495 28.07.08 16:52 5
  הגיע הזמן לשים את הצטרפות דיין לליכוד, בפרופורציות הנכו אהודברח 28.07.08 17:54 6
     לגזור ולשמור ישראל לעולם 28.07.08 18:11 7
         תקון קל הרעש גם מהימין ולא רק מהשמאל 495 28.07.08 18:22 9
             כידוע לך - דעותיי אינן קיצוניות ישראל לעולם 28.07.08 18:33 11
                 לא דברתי על עוזי דברתי על ימין ושמאל שחברו להם יחדיו נג 495 28.07.08 19:27 14
                     אתה יודע שאני לא מאמין במושגים הללו ישראל לעולם 28.07.08 19:44 17
                         זה די נלעג אבל השמאלניים בחלק מדיעותהם ימניים וההפך 495 28.07.08 19:56 18
                             ללא ספק שאתה צודק אבל העניין מאוד מורכב ישראל לעולם 28.07.08 20:06 19
                                 יש בעיות גם עם חלקים נרחבים ממצע של מפלגה 495 28.07.08 20:12 20
     מעניין שבחרת לתקוף את הביקורת הבודדת מהשמאל העכבר ששתק3 28.07.08 18:21 8
         על איזו ביקורת מיהמין אתה מדבר? ואל תספר לי שיש לך שפה אהודברח 28.07.08 18:31 10
             קטעים איתך :-) העכבר ששתק3 28.07.08 18:34 12
                 כדי שהתגובה שלך לא תבלבל פה חלק מהאנשים....:-) אהודברח 28.07.08 18:54 13
                     ובכל זאת: בחרת להתייחס ר ק לביקורת מהמשמאל העכבר ששתק3 28.07.08 19:29 15
                         הביקורת שהושמעה מצד מסוים של הימין היתה לא אהודברח 28.07.08 21:41 23
  גברים בעבודה רקוויאם מקומי 28.07.08 19:42 16
     הציבור דורש טוהר מידות... אשאשאש 28.07.08 21:26 22
         מסע הרכש של מנהל הקבוצה, נתניהו רקוויאם מקומי 29.07.08 03:51 26
             אל תמכור לי אויר בחסות האידיאולוגיה.. אשאשאש 29.07.08 08:02 27
                 גם בני בגין מרידור מיכאל קליינר ונוספים ברשימה שלך? 495 29.07.08 08:13 28
                     בני בגין...יבורך... אשאשאש 29.07.08 08:21 29
                 נאום טייקון האוויר רקוויאם מקומי 29.07.08 10:43 30
                     יש אידיאולוגיה בליכוד,ובאחוזים מכריעים. אשאשאש 29.07.08 14:18 32
     כשאתה טוען ש''נתניהו הולך לעבודה'', לאיזו עבודה אתה אהודברח 28.07.08 21:44 24
         אני מתכוון שהאידיאולוגיה חסרת משמעות עבורו רקוויאם מקומי 29.07.08 03:44 25
             הטענה שלך לא מחזיקה מים, אתה מקדש את האידאולוגיה אהודברח 29.07.08 23:35 33
  שום דבר אינו מעניין בקשר לעוזי דיין Big Joe 28.07.08 20:35 21
     רצית דוגמאות? kleizmer 29.07.08 12:24 31

עמיחי
גולש אורח
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    13:53   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מקובלת עלי תגובתו של אבשלום וילן  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שכל ישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.04
14057 הודעות, 52 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    16:40   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אבשלום וילן הוא מאחרון הסמולנים שטרם התפכחו מההנג אובר  
בתגובה להודעה מספר 1

של "הסכמי השלום".

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
יצקחיטו
גולש אורח
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    14:00   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מה שהליכוד וביבי לא אומרים  
בתגובה להודעה מספר 0

אומנם עוזי דיין ירוץ לפריימריס כרגיל, וקרוב לודאי שגם ייבחר. אבל אם לא יבחר כי אז מובטח לו תפקיד של שר בממשלת ביבי.צריך לזכור שר אינו חייב להיות כבר כנסת. אגב, אתה הבטחה ניתנה למאיר שטרית שאמר כי ירוץ לליכוד בפריימריס.

שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
48135 הודעות
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    16:30   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. עוד יותר מעניין לאסוףאת מטר הקללות שחטף כאן עוזי דיין  
בתגובה להודעה מספר 0

כשעשה את כנס שדרות ופעל במסגרת של תנועת "תפנית"

חבר מתאריך 16.4.02
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    16:52   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. זה אפילו מענין לא פחות קללה מול ברכה מאותו ניק  
בתגובה להודעה מספר 3

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    17:54   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הגיע הזמן לשים את הצטרפות דיין לליכוד, בפרופורציות הנכו  
בתגובה להודעה מספר 0

הנכונות.

הצטרפות דיין, גורמת הרבה יותר רעש רקע, ממה שהיתה צריכה. כמובן שרעש הרקע, במרביתו, בא ממוקדי כח אינטרסנטים ודמגוגים של השמאל, וזה מובן וצפוי.

נכון לעכשיו הבחירות אינן עומדות בפתח ולמרות זאת הליכוד ודיין מודיעים על הצטרפות האחרון, בעיתוי הנוכחי, למה? מאד פשוט, דיין הוא לא בעל אוריינטציה ימנית ליכודניקית ומכיוון שאת רשימת הליכוד ייבחרו כלל מתפקדי הליכוד, דיין יידרש להתחיל לעבוד ולחרוש בכנסים כדי לזכות בתמיכת המתפקדים שתכניסהו לכנסת, דבר, שדרך אגב, אינו מובטח. גם אם דיין יצליח להיכנס לכנסת, השפעתו הצפויה על אג'נדת הליכוד שואפת לאפס, חוץ אולי מנושאים שקשורים ישירות לתחום השחיתויות ויושר כפיים, וגם בנושאים אילו, נתניהו ועוד אחרים בליכוד, ישפיעו באופן יותר בולט מאשר דיין.

העיסקה ברורה ושקופה, דיין, רוצה להשפיע ומחליט להצטרף לליכוד, מכיוון שהוא מעריך שלליכוד יש את הסיכוי הגבוה ביותר לזכות בבחירות, נתניהו והליכוד מחליטים לצרפו, כי לא מזיק לקלוט אלוף עם אוריינטציה דיינית ושמאל - מרכז לייט.

ההתקפות מצד גורמי שמאל מגוכחות, עלובות ומבישות. להזכירכם "העיתונאית" ( מי שלא מבין למה שמתי את תוארה במרכאות, שיחשוב שנית.... ) יחימוביץ הצטרפה לאבודה, ורק לפני זמן קצר "עיתונאי" נוסף, בן סימון, הצטרף למרץ, כמובן שבשני המקרים האילו, אף אחד מצבועי השמאל לא העיז לפתוח את הג'ורה שלו.......

לסיום, הצטרפותו של דיין היא רק סנונית ראשונה ועיתויה הוא לא מקרי, כפי שהסברתי. תופינים חזקים יותר ובעלי השפעה גדולה יותר, יצטרפו בהמשך, ורק כשיהיה מועד מובטח לבחירות חדשות. אותם תופינים יהיו בעלי אוריינטציה ימנית מובהקת ולא תהיה להם בעיה להיבחר, ע"י כלל מתפקדי הליכוד ולהיכנס לכנסת, הם גם לא יידרשו לעבודה הקשה שצפויה לדיין ומטרת העיתוי העתידי, שבו יוכרז על הצטרפותם, היא לייצר מומנטום חיובי, ממש לפני הבחירות.

ישראל לעולם
גולש אורח
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    18:11   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לגזור ולשמור  
בתגובה להודעה מספר 6

הנכונות.

הצטרפות דיין, גורמת הרבה יותר רעש רקע, ממה שהיתה צריכה. כמובן שרעש הרקע, במרביתו, בא ממוקדי כח אינטרסנטים ודמגוגים של השמאל, וזה מובן וצפוי.

נכון לעכשיו הבחירות אינן עומדות בפתח ולמרות זאת הליכוד ודיין מודיעים על הצטרפות האחרון, בעיתוי הנוכחי, למה? מאד פשוט, דיין הוא לא בעל אוריינטציה ימנית ליכודניקית ומכיוון שאת רשימת הליכוד ייבחרו כלל מתפקדי הליכוד, דיין יידרש להתחיל לעבוד ולחרוש בכנסים כדי לזכות בתמיכת המתפקדים שתכניסהו לכנסת, דבר, שדרך אגב, אינו מובטח. גם אם דיין יצליח להיכנס לכנסת, השפעתו הצפויה על אג'נדת הליכוד שואפת לאפס, חוץ אולי מנושאים שקשורים ישירות לתחום השחיתויות ויושר כפיים, וגם בנושאים אילו, נתניהו ועוד אחרים בליכוד, ישפיעו באופן יותר בולט מאשר דיין.

העיסקה ברורה ושקופה, דיין, רוצה להשפיע ומחליט להצטרף לליכוד, מכיוון שהוא מעריך שלליכוד יש את הסיכוי הגבוה ביותר לזכות בבחירות, נתניהו והליכוד מחליטים לצרפו, כי לא מזיק לקלוט אלוף עם אוריינטציה דיינית ושמאל - מרכז לייט.

ההתקפות מצד גורמי שמאל מגוכחות, עלובות ומבישות. להזכירכם "העיתונאית" ( מי שלא מבין למה שמתי את תוארה במרכאות, שיחשוב שנית.... ) יחימוביץ הצטרפה לאבודה, ורק לפני זמן קצר "עיתונאי" נוסף, בן סימון, הצטרף למרץ, כמובן שבשני המקרים האילו, אף אחד מצבועי השמאל לא העיז לפתוח את הג'ורה שלו.......

לסיום, הצטרפותו של דיין היא רק סנונית ראשונה ועיתויה הוא לא מקרי, כפי שהסברתי. תופינים חזקים יותר ובעלי השפעה גדולה יותר, יצטרפו בהמשך, ורק כשיהיה מועד מובטח לבחירות חדשות. אותם תופינים יהיו בעלי אוריינטציה ימנית מובהקת ולא תהיה להם בעיה להיבחר, ע"י כלל מתפקדי הליכוד ולהיכנס לכנסת, הם גם לא יידרשו לעבודה הקשה שצפויה לדיין ומטרת העיתוי העתידי, שבו יוכרז על הצטרפותם, היא לייצר מומנטום חיובי, ממש לפני הבחירות.
ציטוט מאת: אהודברח

כל מילה חקוקה בסלע.

חבר מתאריך 16.4.02
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    18:22   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תקון קל הרעש גם מהימין ולא רק מהשמאל  
בתגובה להודעה מספר 7

פייגלין ומרזל נדמה לי שהם ימינה מהלכוד

ישראל לעולם
גולש אורח
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    18:33   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. כידוע לך - דעותיי אינן קיצוניות  
בתגובה להודעה מספר 9

פייגלין ומרזל נדמה לי שהם ימינה מהלכוד
ציטוט מאת: 495

וישנם מקרים בהם אני מגדיר את עצמי כ"שמאלני". מה שבטוח אני רחוק מלהזדהות עם דעותיו של מרזל (ככה שמבחינתי זה לא רציני להתייחס ל"ביקורת" שלו). בקשר לפייגלין, הביקורת שלו לגטימית מכוון שדעותיו שונות מדעותיו של עוזי ומהיום הם יצטרכו "לבלות" יחדיו. בכל אופן, לליכוד יש מצע רעיוני משותף (אתה יכול לבקשר מאשאשאש פירוט יותר מעמיק ) והצטרפותו של עוזי לליכוד לא תשנה את המציאות. יש מדניות מסויימת והיא משותפת לכל המפלגה למרות הדעות השונות.

ובקשר לעוזי, הוא רחוק מלהיות "שמאלן". דעותיו הפוליטיות נוטות יותר לכיוון המרכז. ובלי שום קשר לדעות אלה, אני רואה בו מועמד ראוי מאוד להצטרף לליכוד. איש צבא משכמו ומעלה.

חבר מתאריך 16.4.02
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    19:27   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא דברתי על עוזי דברתי על ימין ושמאל שחברו להם יחדיו נג  
בתגובה להודעה מספר 11

ישראל לעולם
גולש אורח
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    19:44   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אתה יודע שאני לא מאמין במושגים הללו  
בתגובה להודעה מספר 14

אבל אני כן מאמין במצע רעיוני משותף למפלגה.

חבר מתאריך 16.4.02
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    19:56   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. זה די נלעג אבל השמאלניים בחלק מדיעותהם ימניים וההפך  
בתגובה להודעה מספר 17

היום שמאל זה "לוחמי שלום" מלחמה ושלום ביחד
וימנים זה מקדשי דרך הארץ אבל ללא דרך ארץ גם הקדושה כבר לא

חבל כי טובי האנשים בכל הקהלים משפילים עצמם לחלוקה במקום לקום ולהתאחד והחזיר עטרה לישנה
כזאת שהמוסר יהיה יותר מהמשפט
שהכלכלה שהתפתחה ממדעי החברה תהיה חברתית
שהחמלה וההבנה ותרומה יגברו
וכו'

אין למעשה הבדלים גדולים בין שלשלת המובילים נתניהו ברק ואולמרט שבטוחים שנועדו לשלטון

ישראל לעולם
גולש אורח
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    20:06   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ללא ספק שאתה צודק אבל העניין מאוד מורכב  
בתגובה להודעה מספר 18

ואני לא אכנס לזה כרגע.

ובקשר לשלושת המועמדים, שוב - אני לא מצביע למועמד ואני לא מצביע ל"שמאל" או ל"ימין" אלא אני מצביע למפלגה שיש לה מצע רעיוני כולשהו. ובמידה ויש מפלגה עם מצע רעיוני אשר תואר את השקפת עולמי אז אני אצביע לה בקלפי. העומד בראש אותה המפלגה מעניין אותי פחות.

נכון לרגע זה, קדימה פסולה מבחינתי גם אם בוש בכבודו ובעצמו ינהיג אותה. המצע הרעיוני שלה נוגד מכל הבחינות את השקפת עולמי. וכך גם העבודה. בקשר לליכוד, אם היא תציג רשימת מועמדים ראויה, לא אהסס להצביע לה בקלפי. נכון לרגע זה, המדיניות של ליכוד אשר הציג נתניהו מספקת אותי בהחלט.

חבר מתאריך 16.4.02
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    20:12   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. יש בעיות גם עם חלקים נרחבים ממצע של מפלגה  
בתגובה להודעה מספר 19

כשזה נכתב חושבים על מי "יקנה" את הכתוב
ולא האם נבצע או לפחות ננסה לבצע

העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    18:21   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מעניין שבחרת לתקוף את הביקורת הבודדת מהשמאל  
בתגובה להודעה מספר 6

והתעלמת לחלוטין מהביקורות מימין.

אני מתקשה להחליט מה צבוע יותר: ההתקפות (מימין ומשמאל) על דיין - או האיתרוג והפירגון להם הוא זוכה מהחסמב"אים למיניהם).

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    18:31   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. על איזו ביקורת מיהמין אתה מדבר? ואל תספר לי שיש לך שפה  
בתגובה להודעה מספר 8

משותפת עם פייגלין ומרזל.

זאת ביקורת? רציני להתייחס אליה? בחייך, ממך לא ציפיתי להתייחס לביקורת כרצינית, ואני בטוח שאני לא צריך להסביר למה...

העכבר ששתק3
גולש אורח
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    18:34   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. קטעים איתך :-)  
בתגובה להודעה מספר 10

אני שמח שאתה מתייחס ברצינות לאבשלום וילן ומזלזל זילזול מוחלט בפייגלין את מרזל. זה אומר שאתה בדרך הנכונה.

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
יום שני כ''ה בתמוז תשס''ח    18:54   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כדי שהתגובה שלך לא תבלבל פה חלק מהאנשים....:-)  
בתגובה להודעה מספר 12

למען הסר ספק, תגובתי הראשונה באשכול זה, מבהירה בבירור את התייחסותי לביקורת השמאל ( כולל וילן ), בכל מה שקשור להצטרפות דיין לליכוד.

העכבר ששתק3
גולש אורח
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    19:29   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. ובכל זאת: בחרת להתייחס ר ק לביקורת מהמשמאל  
בתגובה להודעה מספר 13

ערכתי לאחרונה בתאריך 28.07.08 בשעה 19:30 בברכה, העכבר ששתק3

אומנם תקפת אותה, אבל בזו מן הימין אתה מזלזל זילזול מוחלט, עד כדי כך שאינה ראויה - לדבריך - להתייחסותך.
זה אומר דרשני, לא?

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    21:41   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הביקורת שהושמעה מצד מסוים של הימין היתה לא  
בתגובה להודעה מספר 15

עניינית לחלוטין, הזויה, דמגוגית ויש יאמרו, שיקרית.

הרי לא מדובר פה על קרון מלא באנשי שמאל, שהליכוד עומד לקלוט לשורותיו, סה"כ אדם אחד, שהצטרפותו, היא למעשה הודאה, בחצי פה לפחות, שחל שינוי מסויים בעמדותיו, בטח בכל מה שקשור לסוגיות מדיניות ובטחוניות.

הניסיון של מרזל, בפה מלא, ופייגלין, בחצי פה, לקבוע שהליכוד הוא מפלגת שמאל, עקב צירוף אדם אחד, לא ראוי לתגובה רצינית, ואני בטוח שאפילו אתה לא מסכים לקביעה הזו.

רקוויאם מקומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.06
7404 הודעות, 117 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    19:42   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. גברים בעבודה  
בתגובה להודעה מספר 0

זו הפוליטיקה היום. עוזי דיין הולך לעבודה. הוא לא הולך לשום מקום אחר אלא לעבודה. הוא הולך לקבךל משכורת. אולי משרת סגן שר. הוא יקבל כיבודים, תופינים ומיני תורגימא.
האידיאולוגיה היא סרח עודף. קידבג מיותר. נושא חסר משמעות בעיני הציבור, בעיני התקשורת (כל עוד רימית ציבור בוחרים ימני), בעיני המערכת הפוליטית, בקיצור כמעט בעיני כולם.
עוזי הפנים את המסר וכעת הוא הולך לעבוד בחברה עם סיכוי טוב לאקזיט פוליטי בשנה הבאה. הדעות הפוליטיות, אם אפשר להבחין בהן מבעד לערפל שיצר סביבו, הן חסרות משמעות עבורו ועבור הבוס שלו, נתניהו, שגם הוא הולך לעבודה. וגם הוא רואה את הדברים דרך משקפיים אופורטוניסטיות. כלומר, הסיכוי לאקזיט פוליטי בעיניו רב יותר עם עוזי דיין.
זו הפוליטיקה הישראלית, בית זונות. נתניהו הוא עוד מאדאם.

אשאשאש
גולש אורח
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    21:26   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הציבור דורש טוהר מידות...  
בתגובה להודעה מספר 16

ועוזי דיין,מצטייר כאחד כזה.
עד לא מזמן,טענו בצדק או שלא בצדק,שהליכוד נטול גנרלים.
עכשיו שהוא מצרף גנרל,יש טענות מסוג אחר.
מעניין מה יגידו אחרי צירוף בוגי יעלון-הנה קמה לנו חונטה!!
תנו צאנס..מספיק לבכות.
נתניהו מנסה לשנות את פני הפוליטיקה.
בליכוד לא מאפשרים לו לבחור מועמדים בועדה מסדרת בשלב זה.
אם הוא היה יכול,היה מביא את האנשים הכי מוכשרים בארץ.
אני בטוח,הקדנציה הבאה תפעל לשינוי שיטת הממשל.

חבר מתאריך 2.9.06
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    03:51   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מסע הרכש של מנהל הקבוצה, נתניהו  
בתגובה להודעה מספר 22

ערכתי לאחרונה בתאריך 29.07.08 בשעה 03:51 בברכה, רקוויאם מקומי

אתה רק מוכיח את טענתי.
המילים הריקות הופכות להיות חזות הכל. הליכוד צריך גנרלים, אז נתניהו קונה גנרלים. הליכוד צריך אנשים נקיי כפיים, אז נתניהו קונה אנשים נקיי כפיים.
האם לאידיאולוגיה ולמשנתו הפוליטית של האיש הנקנה ישנו משקל כלשהו או שאילו הלכו לאיבוד בדרך להשגת השלטון? מה יעזור לי נתניהו כראש ממשלה "ימני" כאשר סביבו קבוצת אנשים המוכנה להחזיר את הגולן?

נתניהו הפך לאש מקצוע א-לה שמעון מזרחי. יצא למסע רכש. מה שיקנה, יקנה. באמצעות מסע יחצנ"י נרחב הוא כבר ימכור אותם באיזו אריזה שירצה.

אשאשאש
גולש אורח
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    08:02   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אל תמכור לי אויר בחסות האידיאולוגיה..  
בתגובה להודעה מספר 26

ראינו אותם..האידיאולוגים דה לאשמטס..
רשימה חלקית:

צחי הנגבי-האיש על הגג בימית,אמא גאולה.-ראינו מה קרה בסוף.
אריק שרון-גנרל הימין המזהיר,השמאל קרא לו רוצח.ראינו מה קרה בסוף.
ציפי ליבני-הבת של איתן ליבני ממפקדי האצ"ל.-רואים מה קורה.
רוני מילוא-גדל על ברכי בגין-ראינו מה קרה בסוף.

אז אל תספר לי שאידיאולוגיה היא ערובה למשהו.
מה זה המשפט:הליכוד צריך אנשים נקיי כפיים!!!אדוני,המדינה
צריכה אנשים נקיי כפיים,ובדחיפות.
מה זה המשפט הליכוד צריך גנרלים!!אדוני,המדינה צריכה גנרלים,כמובן
בתפקידים המתאימים-ראינו כבר מדינה ללא גנרלים,זה עלה לנו
ביוקר עם עמיר פרץ.

נתניהו לא ימכור אותנו.אנחנו כבר למודי נסיון.הוא ימצא את
עצמו,מהר מאוד על המקפצה למטה.

חבר מתאריך 16.4.02
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    08:13   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. גם בני בגין מרידור מיכאל קליינר ונוספים ברשימה שלך?  
בתגובה להודעה מספר 27

אשאשאש
גולש אורח
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    08:21   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. בני בגין...יבורך...  
בתגובה להודעה מספר 28

אם יצטרף לליכוד.נתניהו מחזר אחריו במרץ.
דרך אגב,יאיר שמיר המצטרף החדש לליכוד.מוסיף גם נופך
אידיאולוגי לקיימים.

חבר מתאריך 2.9.06
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    10:43   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. נאום טייקון האוויר  
בתגובה להודעה מספר 27

לשיטתך היחצנית, ואני שמח שאנחנו מגיעים לנקודה בה טמון הכלב, האידיאולוגיה היא חסרת משמעות כי היא אינה ערובה לכלום והליכוד מחפש כיום רק אנשים "נקיי ידיים".
אני לא מבין למה אתה מתווכח איתי. על הרישא אני מסכים איתך לחלוטין והוא שאמרתי, אידיאולוגיה בליכוד של נתניהו היא חסרת משמעות.
ולכן אני בז לך.
כי אם מחר נתניהו יכריז על תמיכה בזכות השיבה, אתה תכרכר ותקרקר כאן על מנת להראות באותו ומופתים כיצד זה משרת אותנו.
אתה בסך הכל קדשה וירטואלית בשרות נתניהו. במחילה מכבודך כמובן.

לגבי "נקיי הידיים" יתכן שאנחנו חלוקים. כנראה שפגישותיו של נתניהו עם שיטרית הם במסגרת חיפושיו הנואשים אחרי אנשים "נקיי ידיים". אילו כלו מהארץ ונותר רק שיטרית ש"מידותיו הטובות ידועות לכול".
"מעניין" יהיה לשמוע אותך או בעיקר לראות אותך מתאים את צבע עורך לסביבה המשתנה ביום שנתניהו ישיב את אחד ממושחתי קדימה לליכוד.

אשאשאש
גולש אורח
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    14:18   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. יש אידיאולוגיה בליכוד,ובאחוזים מכריעים.  
בתגובה להודעה מספר 30

אמרתי אנשים שמדברים גבוהה בעד האידיאולוגיה,הם לא ערובה לדבר.
וגם מבינהם עלולים לקום "טרמפיסטים"למשרות וכיבודים,וזאת הדוגמה
שנתתי עם הנגבי והשאר,כך שאל תסמוך גם עליהם.
הליכוד מחפש אנשים נקיי כפיים שמשולב בהם גם רקורד עשייה.
דבר שאי אפשר שלא להגיד על עוזי דיין.ומדוע אתה לא מרחיב את הדיבור
על יאיר שמיר ,שהוא שניהם גם יחד.ואל בני בגין,שנתניהו ממש" מתחנן" אליו
שיחזור.
נתניהו,לא יוכל לשנות דבר מהותי כל כך כמו עמדה על זכות השיבה,ללא
שמיטת הקרקע שתחת מנהיגותו.
הבעיה אצלך כאיש ימין,שאתה לא מחובר מספיק לעכשוויזם,וצריך אותו במינון
נכון.
היום אדוני,לוקחים שלטון,כן..בעוצמה,לפעמיים גם שימוש בשיטות היריב
הפוליטי המתוחכם..השלטון, לא יפול לך כפרי בשל.
אם נמשיך לדבר על שתי גדות לירדן,על טרנספר ועל אפילו לא סנטימטר,
הציבור לא יקנה את זה.

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    21:44   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. כשאתה טוען ש''נתניהו הולך לעבודה'', לאיזו עבודה אתה  
בתגובה להודעה מספר 16

מתכוון?

האם אתה מתכוון שנתניהו מצא מקום תעסוקה, שבו הוא מעביר את זמנו, מקבל משכורת, תנאים וכדומה?

חבר מתאריך 2.9.06
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    03:44   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אני מתכוון שהאידיאולוגיה חסרת משמעות עבורו  
בתגובה להודעה מספר 24

כאשר נתניהו מקבל אישיות כמו עוזי דיין, הוא אומר במילים אחרות, האידיאולוגיה חסרת משמעות עבורי. עוזי דיין, מעבר להיותו אדם משעמם וחסר כאריזמה, נתפס כאיש מרכז שמאל, שלא לומר שמאלן. מה הקשר בינו לבין הליכוד?
אם נתניהו היה מתייחס למרכולתו האידיאולוגית ברצינות ואם עוזי דיין היה חושב שלניירות מצע הליכוד ישנם שימושים נוספים מלבד בית הכיסא, אף אחד מהם לא היה חושב ברצינות על השידוך ההזוי הזה.
בהקשר הזה, נתניהו מתפקד ומצטייר כאיש מקצוע המעוניין להגיע להצלחה בקריירה הפוליטית שלו ללא שום קשר לאידיאולוגיה שהיתה אמורה להיות הבסיס המוסרי והערכי לאופפן בו הוא מכלכל את צעדיו.

אהודברח
חבר מתאריך 9.5.07
17802 הודעות
אור ליום רביעי כ''ז בתמוז תשס''ח    23:35   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. הטענה שלך לא מחזיקה מים, אתה מקדש את האידאולוגיה  
בתגובה להודעה מספר 25

על חשבון המציאות.

לפני זמן לא רב התנהל כאן בפורום דיון בנושאי דת ( לא זכורים לי הפרטים המדוייקים ) אתה השתתפת בו וניהלת דין ודברים עם גולש אחר, שהוא דתי. אתה, בעל עבר דתי, שהיום, חילוני, השתמשת בביטוי "יש רצוי ויש מצוי" והשימוש שלך בביטוי היה כתוצאה מהשינוי שחל בך, מדתי לחילוני. זכור לי כשקראתי זאת, חייכתי וחשבתי לעצמי, איך הוא עושה שימוש בביטוי כדי להצדיק את חילוניותו העכשווית, אבל לא מסוגל לההשליך את הביטוי על המציאות המדינית הנוכחית.

אתה מה שנקרא, אידאולוג כורסא, או אידאולוג אינטרנט, אם להיות מדוייקים. אצלך היוצרות התהפכו, האידאולוגיה, היא המציאות והמציאות היא הזייה, או חלום רע. בנוסף אתה מתעלם לחלוטין מאפשרות היישום הריאלי של האידאולוגיה שלך, ומכיוון שאתה לא נמצא בכלל בעמדת השפעה או עשייה, אין לך שום בעיה להמשיך ולהחזיק באידאולוגיה בקנאות, בלאו הכי אתה לא בעמדה ליישמה ולכן לא תצטרך לשלם שום מחיר. להתבטא בכתב או בעל פה לא עולה כסף, ובמקרה שלנו ( כאן בפורום ) אפילו יכול להיות מתוגמל לנקודות ירוקות...

נתניהו לא פחות אידאולוג ממך ואני לא אופתע אם יתברר שאפילו יותר, איך שלא תבדוק אותו ולא משנה מאיזה זוית, יתברר לך שהבית שבו גדל, השורשים מהם צמח, כולם זועקים אידאולוגיה ואהבת ישראל.
הבעיה הגדולה של נתניהו היא, שהוא ירש מציאות, לא יצר מציאות אלא ירש מציאות ורוע מזלו, ירש מציאות קשה מנשוא, שעומדת בסתירה מוחלטת לאידאולוגיה שעל בסיסה צמח.
שותפים מלאים ומרכזיים למציאות שנתניהו ירש, הם אתה ונוספים ששותפים לדעותיך. אתם הפלתם את שמיר ( עוד אידאולוג גדול, שבטח לא נופל ממך ומהמחנה עליו אתה נמנה ), ובתמורה קיבלתם את ממשלת פרס/ביילין/רבין, וכך תרמתם תרומה משמעותית לפשע אוסלו ( גם אני חושב שמדובר בפשע ). כדי להוסיף חטא על הפשע ( החטא והפשע הראשון שלו הייתם שותפים, פשוט לא היה מספיק חמור לטעמכם ) חזרתם על טיפשותכם בפעם השניה ( ואני לא אכנס למשמעות של חזרה על אותה טעות פעמיים.... ) והפלתם את נתניהו, בתמורה קיבלתם את ברק, שרון ואולמרט את ציפי.
כל חטאו של נתניהו היה שמכיוון שירש מציאות קשה ביותר, מצא לנכון שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם הנזקים היא באמצעות מיזעור נזקים והמשפט "בתחבולות תעשה מלחמה". מיותר לציין שמיזעור הנזקים שאליו התכוון נתניהו, רחוק, בתוצאתו הסופית, כמזרח ממערב, מהתוצאות שהשמאל שואף אליהן. לכם זה לא הספיק ולא היה "אידאולוגי" דיו, למרות שנתניהו לא החמיר את המציאות שירש, ובטח לא המשיכה, אלא עשה כל שביכולתו - ובהצלחה חייבם לומר - לעכבה ולמזער את נזקיה.

כיום, בשעה גורלית זו לעתיד המדינה, אתה, כמייצג מחנה מסויים, ממשיך לתדהמתי באותו קו. ניתוח סיכונים, אופציות ואלטרנטיבות, הוא בכלל לא שיקול עבורך, אלא דיבורים גבוהים על אידאולוגיה שהיא לא ברת מימוש מעשי, הם הדבר העיקרי עבורך.
האם חשבת חשבת על המציאות הצפויה במקרה שקדימה זוכה בבחירות הבאות, הרי נצחונם, הוא לגיטימציה סופית ומוחלטת לחזרה ל-,67 חלוקת ירושלים, החזרת הבקעה, ניקוי השטח מיהודים, זכות שיבה ללפחות רבע מיליון פלשתינאים ונסיגה מוחלטת ומלאה מהרמה.
האם אתה מוכן לקדש את האידאולוגיה שלך על חשבון מציאות עתידית כזו?

כשטענתי שטענתך כלפי נתניהו לא מחזיקה מים, התבססתי על המציאות והעובדות, בכהונתו הקודמת. אם נתניהו הוא איש מקצוע שמעוניין להצליח בקריירה פוליטית, מדוע לא המשיך בתנופה את אוסלו, הרי היו לו את כל התנאים והתמיכה, הוא היה מקבל גיבוי לא רק מרוב הישראלים, אלא מכל העולם. הוא היה מקבל מחמאות על שמאל וימין, אפילו מהתשקורת הבזויה שלנו. היו הופכים אותו למלך ישראל, וללא ספק היה יכול להתפאר, בתואר, כאיש הפוליטי המצליח ביותר שהיה פה מאז ומעולם ( התשקורת וכל מדינות העולם, היו מפארים אותו בתואר הזה, המציאות כמובן, היתה מוכיחה ההיפך ) . אבל לא, נתניהו לא חיפש זאת ולא רדף אחרי ההזיה הזו, מצד שני, הוא לא הוציא לפועל מדיניות של שבירת כלים, למה? כי הפלשתינאים היו מספיק חכמים לא לספק לו את הסיבה הטובה, לשבירת כלים. לכן, מה שנשאר זה למסמס את אוסלו ולעצרה ולהכניס קצת היגיון לשיגעון.
זה המקסימום שניתן היה לבצע בתנאים והמציאות ששררו אז, איך זה נגמר? כולם יודעים. זה לא היה מספיק אידאולוגי וירשנו מציאות הרבה יותר קשה ומסובכת.

לסיום ובקצרה בקשר לטענותיך בנוגע להצטרפות דיין, אתה עושה פיל מזבוב. לדיין לא הובטח שיריון ועדיין לא בטוח בכלל שייכנס, גם אם ייכנס משקלו יהיה זעום עד לא רלבנטי. נתניהו צריך להשיג כמה שיותר קולות ואם דיין יוכל להביא מעט, לא יקרה שום אסון בהצטרפותו. כמובן שאם היתה מצטרפת שיירה שלמה של אנשי שמאל, גם אני אישית הייתי תוקף את המהלך, ובחמת זעם. בהמשך, כשיהיה מועד מובטח לבחירות, ייצטרפו עוד אישים ורובם המוחלט יהיה מזוהה, ובאופן מובהק, עם הימין.

Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
129229 הודעות, 268 מדרגים, 282 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    20:35   28.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. שום דבר אינו מעניין בקשר לעוזי דיין  
בתגובה להודעה מספר 0

אלופים בפוליטיקה הם כשלון טוטאלי. לכו ותסתכלו בהיסטוריה של המדינה, ותראו לי אלוף אחד שהתגלה כמדינאי ראוי, או אפילו כפוליטיקאי מוצלח. עוזי דיין אינו שונה מעמיתיו לדורותיהם, ולפוליטיקה הישראלית לא תצמח ישועה.

והבהרה נוספת: פוליטיקה היא מקצוע. אותם אנשי צבא, שהחלו את דרכם בספסלים האחוריים (פחות או יותר) והתקדמו במדרג המפלגתי - הוכחו כפוליטיקאים טובים יותר.

ואחרון אחרון חביב, די ברור שהכישורים של אלופים הולמים יותר את השלטון המוניציפלי. דווקא כ"אלוף פיקוד העיר" - היו לנו ראשי רשויות טובים למדי.

kleizmer
גולש אורח
יום שלישי כ''ו בתמוז תשס''ח    12:24   29.07.08   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. רצית דוגמאות?  
בתגובה להודעה מספר 21

בבקשה.
רבין יצחק (רא"ל במיל', כיום שוכן במרומים).
שרון אריאל (אלוף במיל', כיום "חצי" מת או חצי חי) הידוע בכינויו אריק.
מרדכי גור (רא"ל במיל', כנ"ל שוכן כיום במרומים) הידוע בכינויו מוטה.
דיין משה (רא"ל במיל') היה מדינאי מוצלח והביא את הסכם השלום עם מצרים.

אבל בגדול אני מסכים איתך, רוב האלופים והרמטכ"לים בפוליטיקה
היו בין אפורים לבין כשלון חרוץ.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות