אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #15801 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15801   
מיסטר בין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.10.07
32600 הודעות, 189 מדרגים, 350 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בכסלו תש''ע    14:44   04.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

יוסי שריד: אין לי אח מתנחל  

יוסי שריד | אין לי אח

תגיות: הקפאת הבנייה בהתנחלויות, מתנחלים, בנימין נתניהו

"המתיישבים הם אחינו", אומר נתניהו השבוע, מנסה להעביר את זעמם הקדוש. הם לא האחים שלי, שיהיה ברור, לי אין אח כזה, גם לא אחות.

קשה להיות יהודי, ובזמן האחרון קשה עוד יותר; ולא משום שהעולם כולו נגדנו, אלא משום שאנחנו נגד כל העולם. בן-גוריון צדק: חשוב מה שיעשו היהודים, וזה מה שעשינו - התנתקנו ככוכב תועה שנעתק ממסילתו; מתנחלים ניתקו אותנו. העולם צופה בנו טלסקופית ושואל: הזאת ישראל? וגם אני שואל.

אין זאת, כי אם החליפו אותנו בלידתנו, נפלה כאן טעות מכאיבה בזיהוי. הרי אין שום דמיון, איננו שייכים לאותה משפחה. כאשר אני רואה אותם בוערים באש זרה - שורפים שדות, כורתים עצי זיתים, מכים ילדים בדרך לבית הספר, חובטים בחיילים ומניסים פקחים - אני מיד בודק את עצמי כדי לוודא שהם לא אני, מתכחש לכל קירבה, אין חלקי עמם.

כאשר אני רואה יהודי, שדורס מחבל ערבי פצוע - דרוס ושוב - אני סמוך ובטוח שכל קשר בינינו הוא מקרי ושרירותי, ועלי מוטלת החובה לבתק אותו כליל; עלי להציל את צלם האנוש שלי, בטרם אדרס גם אני במרצדס הכסופה שלו.

וכאשר אני רואה יהודים מגרשים פלסטינים מבתיהם בשייח ג'ראח - מגרשים ויורשים, עולים על יצועים חמים שלא הספיקו להתקרר, ומשאירים משפחות שלמות בקור - אני מתמלא תיעוב: מה לי ולהם, ואנשים-אחים-לא-אנחנו אלא זרים בלילה. ואיפה השופטים שהיו פעם בירושלים, מה קרה להם? האם גם הם תינוקות שנשבו אל בין הערלים האלה?

דווקא מי שרוממות אהבת ישראל בגרונו מגלה יותר נכונות לפשעי שנאה; דווקא מי שמזכיר בכל הזדמנות ש"כולנו יהודים", סומך על קשר-דם ומתעלם מקשר-ערך. הרי לא אנחנו אחראים לסוג הדם באבי העורקים; אבא ובעיקר אמא הם האחראים. כאלה נולדנו, כך פוסקת הלכה כלשהי. אין לנו סיבה מיוחדת להתלונן על פסיקתה, מעולם לא רצינו להיות אחרים. טוב לנו ביהדותנו-שלא-באשמתנו, אך רע ומר לנו בחברתם של נבלים ברשות תורת גזע. מדוע לא ייפרדו מעלינו וניפטר מעונשם, מדוע לא ניפרד מעליהם, עוד לפני שכפירתם-בעיקר מפילה את הבית על ראשנו.

על הקשר הערכי-תרבותי אנחנו כן אחראים, ולא תמיד אנחנו מכירים באחריותנו במלוא כובדה. והיא מחייבת אותי לומר: טוב שכן קרוב או רחוק מאח רחוק מאוד שמעבר להרי החושך ושאתו אין לי שיח ושיג. קשר-דם אינו תנאי או ערובה לשפה אחת ולערכים אחדים, ולא כל בן-ברית הוא גם בעל-ברית, לפעמים הוא בעל-דבב.

אדרבה, יקום שמעון פרס ויגלה לנו את דעתו: מה נעשה למדינה המורדת שהוא ייסד בסבסטיה, שמסכנת עכשיו את עצם קיומה של מדינה אחרת, שהרצל ובן-גוריון ייסדו לפניו בבזל ובתל אביב.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1132673.html

את חברות האפ"ס (אורנג', פלאפון, סלקום) העושקות צריך לעזוב בלי קשר לחרם כזה או אחר!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אבל אחות אורן אדרי 04.12.09 16:42 1
     חחח pinyamin 06.12.09 19:06 8
  יוסי שריד איש נבון. הוא כבר צריך לדעת שמשפחה לא בוחרים ilanka 04.12.09 16:51 2
     יפה !! פילוביץ שחף 04.12.09 23:41 3
  אבל הוא בעצמו.... Aitan Cohen 05.12.09 01:41 4
  מילה אחת או שתיים ליוסי, אחויי... humanape 06.12.09 12:54 5
     יפה תודה רבה שלומי 25 06.12.09 17:07 7
  אין לי אח שמאלני. הגורם האנושי 06.12.09 13:09 6
  יוסי שריד מעלה הצעה ראויה לדיון. הגורם האנושי 06.12.09 19:53 9

אורן אדרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
גולש אורח
1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בכסלו תש''ע    16:42   04.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אבל אחות  
בתגובה להודעה מספר 0

@#$%

יש גם יש

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
pinyamin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
גולש אורח
1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שני כ' בכסלו תש''ע    19:06   06.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. חחח  
בתגובה להודעה מספר 1

לקבל מינוס מהערב רב זה פלוס! pinyamin

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
78075 הודעות, 172 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בכסלו תש''ע    16:51   04.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. יוסי שריד איש נבון. הוא כבר צריך לדעת שמשפחה לא בוחרים  
בתגובה להודעה מספר 0

מוטב היה לו התנער ממעשים ולא מ(קבוצת)אנשים.

פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 304 מדרגים, 567 נקודות.  ראה משוב
אור ל שבת קודש י''ח בכסלו תש''ע    23:41   04.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. יפה !!  
בתגובה להודעה מספר 2

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5583&omm=13&vi

Aitan Cohen לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.5.04
23905 הודעות, 98 מדרגים, 137 נקודות.  ראה משוב
שבת קודש י''ח בכסלו תש''ע    01:41   05.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אבל הוא בעצמו....  
בתגובה להודעה מספר 0

humanape לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.09
1089 הודעות, 10 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בכסלו תש''ע    12:54   06.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מילה אחת או שתיים ליוסי, אחויי...  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 06.12.09 בשעה 13:01 בברכה, humanape

"מנסה להעביר את זעמם הקדוש" - זעם קדוש אינו ביטוי סרקסטי, והוא בהחלט יכול להורות על זעם אוטנטי וצודק!

"לא משום שהעולם כולו נגדנו, אלא משום שאנחנו נגד כל העולם" - יוסי יש לדייק. לא כל העולם נגדנו, יש גם שבעדנו. אבל לעצם העניין, השינוי העיקרי שחל בשנה האחרונה הוא כפיית אגנדת השמאל הקיצוני מבית המדרש של משמאל לשלום עכשיו באמצעות הבית הלבן. מה שעוד השתנה הוא, שבראש ארצות הברית עומד אדם שתפיסת העולם שלו לגבי הלגיטימיות של מדינת ישראל והתשלום שנכפה על הערבים הפלסטינים כתוצאה מהקמתה, לא שונה (ואני עומד על כל מילה) מתפיסת העולם הפומבית של נשיא איראן. ישראל היא תשלום עבור השואה. אחמדינג'אד אומר: למה על חשבון הערבים. ובעצם כך גם אובאמה בנאום קהיר. ולכן, אם הממשל החדש כופה מדיניות שלא הוסכם עליה בהסכם אוסלו ולא הייתה מקובלת על הממשלים האמריקנים הקודמים - הקפאה מוחלטת של הבנייה ביהודה ושומרון, אזי אין פלא שמר שריד יכול לטעון, שכל העולם נגדנו.

"נפלה כאן טעות מכאיבה בזיהוי. הרי אין שום דמיון, איננו שייכים לאותה משפחה" - אני מכיר דווקא כמה מתנחלים קרחים ומרכיבי משקפיים. משמע דימיון גנטי מדהים לאדוני.

"כאשר אני רואה אותם בוערים באש זרה - ... אני מיד בודק את עצמי כדי לוודא שהם לא אני" - אני דווקא שמעתי שמועות על חברים שלך, ממחנה השמאל, שמטיפים לאג'נדה מאד אלימה, קוראים לטרוריסטים לכוון נשקם דווקא על יהודים מסויימים. ובעיקר, משיחים ממחנך שגורסים, שיש מצבים שבהם נדרשת אלטלנה נוספת, וכן, שיש להתנגד התנגדות מזויינת כלפי גירוש (ערבים, אך הנשק מופעל נגד יהודים).

"וכאשר אני רואה יהודים מגרשים פלסטינים מבתיהם בשייח ג'ראח - מגרשים ויורשים, ... אני מתמלא תיעוב: מה לי ולהם, ... ואיפה השופטים שהיו פעם בירושלים" - הלו יוסי, אני מניח ש'הגירוש' נעשה בחסות החוק. ואלה אותם שופטים שאשרו את הגירוש של משפחות והשמדת רכושם מגוש קטיף. אז מה? אז הם היו שופטים טובים ועתה הם רעים? ושאלת מתמם: האם גם אז הזדעזעת והבעת אמפטיה?

"דווקא מי שרוממות אהבת ישראל בגרונו מגלה יותר נכונות לפשעי שנאה" - ראה הערתי דלעיל, אודות שטרנהל ודומיהם. ואולי אתה מתכוון לברוך גולדשטיין?? אני בטוח שאתה מתעב, שמזכירים את השתתפותו של יצחק רבין ברצח אזרחים הנוטשים ספינה בוערת. פשע מלחמה לכל דין ודבר... ואולי התכוונת ליגאל עמיר, המתנחל התימני הקטן ...מהרצליה?

"מדוע לא ייפרדו מעלינו וניפטר מעונשם, מדוע לא ניפרד מעליהם" - עשית זאת ב- 2005 וקברת אותם בחולות ניצן, ללא שמץ של אמפטיה מצדך. אבל מה לעשות, תוצאות ההתנתקות רדפו אחריך וחבריך.

"טוב שכן קרוב או רחוק מאח רחוק מאוד" - או-קיי, אך קודם עליך למצוא את השכן הקרוב. כמובן אין מדובר במובן הפיסי, אלא הערכי, התרבותי ובעל הנכונות לחיות עמך בשלום ובשלווה. ממש כמו בשוויץ!!!

ובקיצור, חוץ מערימת ההבלים שכתבת, שרק על חלקה הצבעתי, הכתבה כתובה גרוע ביותר, סגנונה רשלני ולא ברור (אם כי מסר השנאה ברור גם ברור). היא לא מתאימה לאדם כמוך, המתהדר בעברית גבוהה!

שלומי 25
גולש אורח
יום ראשון י''ט בכסלו תש''ע    17:07   06.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. יפה תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 5

הגורם האנושי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.3.08
9759 הודעות, 132 מדרגים, 256 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בכסלו תש''ע    13:09   06.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אין לי אח שמאלני.  
בתגובה להודעה מספר 0

השמאל הוא אויב ויוסי שריד מייצג את השמאל.

טרור: זה לא יגמר אם לא נטרנספר

הגורם האנושי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.3.08
9759 הודעות, 132 מדרגים, 256 נקודות.  ראה משוב
אור ליום שני כ' בכסלו תש''ע    19:53   06.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יוסי שריד מעלה הצעה ראויה לדיון.  
בתגובה להודעה מספר 0

"מדוע לא ייפרדו מעלינו וניפטר מעונשם, מדוע לא ניפרד מעליהם, עוד לפני שכפירתם-בעיקר מפילה את הבית על ראשנו."
מזמן שאני מרגיש שאין קשר ביני ובין שריד ודומיו. למעשה אין סוף לטענות שלכם נגדינו. כפיה דתית, תהום תרבותית, השפעת הרבנים, הסרוב מימין שבניגוד לסרוב משמאל הוא לא מובן, היחס לאויבים ועוד.
לכן רבותי בואו נפרד. נחלק את המדינה לשתי אוטונומיות. אחת לנו ואחת לכם וכך תוכלו לחיות בלי נוחכותינו המטרידה כל כך את נפשכם המעודנת והתרבותית.אנחנו בשלנו ואתם בשלכם ולכו לעזאזל.

טרור: זה לא יגמר אם לא נטרנספר

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות