אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #15957 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15957   
בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ששי כ''ד בכסלו תש''ע    13:17   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פרוטקשן חרדי, טירוף פאנטי, קנאות צבועה  

לאלו שסברו כי הקהילה החרדית הינה מיקשה אחת, פאנאטית, אלימה וחשוכה....להלן מאמר שמשום מה לא עשה גלים.

אני מרשה לעצמי להעתיקו לכאן ולסמן בתוכו קטעים שמזכירים לי הערות שנרשמו כאן ברוטר וגרמו לתגובות זעם שטריימליסטיות .

העיר בני ברק עמדה אמש נכלמת ומבוישת למראה הפרצה החמורה בחומותיה. הטירוף הפונדמנטליסטי החודר בשנים האחרונות למגזר החרדי, מלווה מסממנים אסלאמיים מובהקים, נעץ טרפיו בשעריה של עיר התורה והחסידות.

הטירוף הקנאי כבר עומד בפתחיה של העיר בת השמונים. לוטש עיניים על שכונותיה, בוחן דרכי הסתערות ואסטרטגיות כיבוש להפצת רעיונותיו ותסכוליו. התושבים חסרי אונים. כמו תמיד הרוב הדומם לא משיב מלחמה, אלא נכנע בשקט, חורק שיניים ושותק. קנאי ירושלים, מטורפי בית שמש, בריוני אשדוד ופלגני אלעד, כולם נקבצו ובאו למטרה הקדושה, הפצת מהפיכת הקיצוניות הפנאטית לתושבי העיר החרדית הוותיקה בעולם.

הבני ברקים מטבעם אדישים הם, לא מתכוננים לעתיד, מקווים לטוב וממשיכים בשגרת יומם. אף שההיסטוריה הוכיחה שהפונדמנטליזם הקיצוני לרוב מנצח, כמובן בעזרת השם, בשמו היא פועלת ומחריבה כל חלקה טובה.

אתמול זה היה חנות קוסמטיקה חדשה רח"ל. מי שמגיע מדי פעם לקניון הגדול או לקניון איילון ורואה את נשות בני ברק גודשות בהמוניהם את מבואותיהם המוארות, לא יכול שלא לגחך במרירות כאובה.

רשת קוסמטיקה החליטה לבוא לקראת הצרכנים, לפתוח חנות בעיר שעד היום הייתה סמל ודוגמא לנורמאליות, לשפיות, לשמירת הדת והמסורת, לצד דחיקת רגליה של הקנאות הפנאטית הפושה בריכוזים חרדיים אחרים. והנה, גם לכאן זה הגיע. מספר נערים משועממים, ילדים חסרי מעש ורבנים לענייני וועדות, נקבצו למחות על פרצת הקוסמטיקה.

רבני ההפגנה אינם אשמים. הם ממש לא מתמצאים בנושאים אלו, הרחוקים מעולמם ת"ק פרסה, וטוב שכך. אולי הם גם לא יודעים על תופעת הפרוטקשן הרווחת בכל תחומי החיים במגזר החרדי. פרוטקשן בשם הדת כמובן.

כל אינטרס כספי מכוסה בערימת נימוקים דתיים וצדקניים. כל סכסוך מסחרי הופך למלחמת קודש של המכבים מול המתייוונים. הם הגיעו להפגנה ביזארית זו, וכדי ביזיון וכסף (..). שלא יהיו אשליות. זה לא ייגמר בקוסמטיקה. משמרות המהפכה לעולם לא עוצרות, גם לא באדום. זה ימשיך עם כפיית תחבורה אסלאמית למהדרין, פיקוח על ההפרדה ברחובות, וחבישת 'שאלים' לכלל הנשים החרדיות, כמובן למעט אלו שיש להם מספיק קשרים או כסף.

בקריאה של הרגע האחרון, אנו פונים אליכם מבקשי קדושתה של העיר, החפצים להופכה לעוד זירת קרב למהדרין. אנא מכם, הניחו לנו. במשך שמונים שנה הסתדרה עירינו מצוין בלעדיכם. היא נבנתה, התפתחה והפכה למרכז של תורה וחסידות, תל תלפיות שרבבות משפחות מגדלות בה את בניה לתפארת ישראל, אימפריית חסד המקדשת שם שמיים כל יום מחדש. איש על מחנהו ואיש על דגלו, קהילה להליכותיה ומנהגיה. ללא כפייה, ללא אלימות וטירוף, ללא קנאות צבועה וחשוכה.

מסביב ייהום הסער. ירושלים בערה בפחיה, בית שמש רוססה באקונומיקה, אשדוד נכבשה למהדרין ואלעד התגלגלה מסכסוך למריבה כשיכורה ולא מיינה של תורה. ובני ברק לעולם עומדת. מקבלת בדממה את אורחיה המגיעים משדות הקרב, מקווה להשפיע עליהם מעט מסובלנותה ומהכבוד ההדדי בה היא נוהגת בכולם, גם במטורפים שבקרבה.

כעת אתם זוממים להגיע אלינו. מחרחרי מלחמות הקודש החפצים בניצחון נוסף. חשוב לכם לחנך גם את הוותיקה שביישובינו, את המכובדת שבריכוזינו. מבקשים אתם ללמדנו תורה, לאלפנו בינה ולהעביר לנו פרק בהלכות העדכניות שהנכם מייצרים חדשות לבקרים. אין לנו צורך בכם קנאים צבועים. תמשיכו במלחמותיכם הקדושות בערים אותם השחרתם וחרכתם.

בזכותכם אף עיר בישראל איננה מוכנה להקים בתחומיה ריכוז חרדי, קטן ככל שיהיה. אנחנו מפחידים אותם עד אימה. בזכותכם מילוני יהודים בכל העולם יודעים ששומרי השבת מחויבים בזריקת טיטולים תוך כדי זעקות 'נאצים' כלפי שוטרים בצהרי יום המנוחה. אנא מכם, תמשיכו להרוס תחנות אוטובוסים בבית שמש.

לשרוף פחי זבל בירושלים ולרסס כתובות צניעות אסלאמיות בשכונות אלעד. עזבו את בני ברק לנפשה. היא טהורה יותר בלעדיכם. הוא מכובדת יותר, אמיתית יותר ושפויה יותר. היא יהודית הרבה יותר מהפונדמנטליזם שלכם. אל נא תחללו את כבודה, אל תאסלמו את תושביה, ואל תרמסו בלהט קדושתכם המזויפת את השלום והשלווה בעירנו.

מטורפים, תרדו מבני ברק

http://www.bhol.co.il/news_read.asp?id=13862&cat_id=2

ואני הקטן מודה לכותב המאמר הזה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אני כמעט ולא קורא עיתונות חרדית דבר צחות 11.12.09 13:34 1
     אולי תתפלא אבל גם אני לא חרדי בעקבות העכבר3 11.12.09 13:51 2
         בוא ננתח את הפסקה הראשונה (כדוגמא) דבר צחות 11.12.09 14:00 3
             אתה יודע שניתן לנתח כך כמעט כל מאמר?! בעקבות העכבר3 11.12.09 14:03 4
                 שאין מה להתייחס לטור דעה חתום בפסבדוניים דבר צחות 11.12.09 14:06 5
                     אז למה אתה מתייחס בכלל? בעקבות העכבר3 11.12.09 14:12 6
  מאמר אמיץ ירגזי מחמד 11.12.09 21:39 7
     הוא לא היחיד אבל הוא בהחלט מפורט ומקיף ואינו מסתפק בעקבות העכבר3 12.12.09 10:59 8

דבר צחות
חבר מתאריך 10.3.08
12097 הודעות
יום ששי כ''ד בכסלו תש''ע    13:34   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אני כמעט ולא קורא עיתונות חרדית  
בתגובה להודעה מספר 0

אינני אדם חרדי, ואולי בגלל זה, אינני יכול לקרוא את העיתונות החרדית.
כל כתבה מלאה בתיאורים שמעלציים כל כך, שפשוט בא לי להקיא.
במקום לכתוב את המילה התפלל כותבים "שפךכ את צקון לחשו בפני מי שהבריאות שלו", כל אירוע חריג הוא "תדהמה והלם בקרב אנשי שלומי אמוני ישראל". תיאורי גדולי ישראל מלאים בכל כל הרבה מתיקות, שאפשר לחטוף סוכרת.

גם הכתבה הזו שהבאת מלאה בכל כל הרבה תיאורים מנופחים, שאחרי שתי שורות אני מתייאש ולא קורא יותר.

הבעייה היותר חמורה היא שאף אחד לעולם לא חותם בשמו. הכתיבה החרדית היא בעצם פאשקוועיל שמנוסח יותר באריכות ופחות בבוטות. החותמים הם השמות הבדויים מ. לוי או ש. אברהמי שעל פי רוב הם אותו אדם - עורך העיתון. ואותו כותב מרשה לעצמו לנכס את דעתו לדעת כל הציבור החרדי אם לא כל עם ישראל. הוא הרי חסין מביקורת, שהרי הוא אלמוני. גם את הביקורת הוא לא אומר במפורש, לעולם לא תשמע בעיתונות חרדית: "פרוש עשה מעשה לא ראוי" אלא "טובל ושרץ בידו מצד מי שכביכול אמור ליצג את טובת היהדות החרדית בירושלים" וזה עוד התבטאות רגועה. בדרך כלל זה יותר שטני ועם הרבה יותר מליצות.

בגלל הסיבות האלו, אני לא קורא עיתונות חרדית, גם כשאני מקבל עיתון כזה ממשהו אני אפילו לא טורח לעיין. שלא נדבר שאינני גולש באתרים חרדים כמו בחדרי חרדים, כיכר השבת וכו'.
אולי בגלל זה אני לא מתרגש מכל מיני תיאורים פומפוזיים שכותב חרדי אלמוני על איש ציבור חרדי, וגם אינני לוקח קשה את משיכת הרבנים באף שעושה העסקונה החרדית. ככה הם. בעז"ה הם יתגברו על זה.

זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ששי כ''ד בכסלו תש''ע    13:51   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אולי תתפלא אבל גם אני לא חרדי  
בתגובה להודעה מספר 1

ובכ"ז אני מעדיף להשתדל לשפוט כל אמירה בפני עצמה.

נסה לקרוא את המאמר (אולי במקור, דרך הלינק ולא בעריכה הגרועה של רוטר), לפעמים זה מגלה זוויות אחרות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
דבר צחות
חבר מתאריך 10.3.08
12097 הודעות
יום ששי כ''ד בכסלו תש''ע    14:00   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. בוא ננתח את הפסקה הראשונה (כדוגמא)  
בתגובה להודעה מספר 2

העיר בני ברק - שים לב איך הוא מנכס את דעתו לדעת כל העיר.
עמדה אמש נכלמת ומבוישת - שמעלץ מיותר.
למראה הפרצה החמורה בחומותיה. - הגזמה.
הטירוף - השמצה של מי שלא חושב כדעתו.
הפונדמנטליסטי - מצחיק אותי שחרדי כותב דבר כזה.
החודר בשנים האחרונות למגזר החרדי - יש מחקרים? יש הוכחות? יש מגמות?
מלווה מסממנים אסלאמיים מובהקים - חמש תפילות ביום? צום של חודש? מה?
נעץ טרפיו בשעריה - שמעלץ מיותר
של עיר התורה והחסידות - השמעלץ הרגיל.

וזו רק הפסקה הראשונה. אני יודע שאתה לא חרדי, לכן תמהתי מה לך לחפש שם.

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ששי כ''ד בכסלו תש''ע    14:03   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אתה יודע שניתן לנתח כך כמעט כל מאמר?!  
בתגובה להודעה מספר 3

מעבר לזה אני לא מצליח להבין מה אתה מנסה לומר, לא באתי לנתח אותו דיקדוקית או לשונית.

דבר צחות
חבר מתאריך 10.3.08
12097 הודעות
יום ששי כ''ד בכסלו תש''ע    14:06   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. שאין מה להתייחס לטור דעה חתום בפסבדוניים  
בתגובה להודעה מספר 4

זה במיקרו, ובמאקרו שאין צורך להתייחס כמעט בכלל לעיתונות החרדית.

בעקבות העכבר3
גולש אורח
יום ששי כ''ד בכסלו תש''ע    14:12   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אז למה אתה מתייחס בכלל?  
בתגובה להודעה מספר 5

העליתי מאמר של מישהו (פסבדונים או לא , איני יודע ולדעתי זה גם לא משנה במקרה זה) עם אמירה שלדעתי היא מעניינת, לדעתך אין מה להתייחס אז אל תתייחס, מעבר לזה אני לצערי לא מצליח להבין מה אתה מנסה לומר.

ירגזי מחמד
גולש אורח
אור ל שבת קודש כ''ה בכסלו תש''ע    21:39   11.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מאמר אמיץ  
בתגובה להודעה מספר 0

ראוי שירבו כמותו, כדי להציל את תדמיתו המידרדרת של המגזר החרדי.

בעקבות העכבר3
גולש אורח
שבת קודש כ''ה בכסלו תש''ע    10:59   12.12.09   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הוא לא היחיד אבל הוא בהחלט מפורט ומקיף ואינו מסתפק  
בתגובה להודעה מספר 7

באמירה כללית.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות