אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #16279 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 16279   
מנחם בן דב
חבר מתאריך 5.5.10
3590 הודעות
יום חמישי כ''ח בטבת תשע''ג    14:48   10.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ברוך מרזל: על ראש השופט רובנשטיין בוערת הכיפה  

הועבר בתאריך 10.01.13 בשעה 15:10 מפורום חדשות על-ידי גלובל, (גלובל)

ברוך מרזל בן 53 חברונאי, נשוי ואב לתשעה המתמודד שוב לכנסת ה-19 הפעם מתנועת "עוצמה לישראל" במקום ה-3 ברשימה. השורש ח.ש.ב חוזר הרבה בדבריו לאורך הראיון. הוא אדם שמסור לעקרונותיו, ונראה שעד כה זה מה ששומר אותו חזק ואיתן.

10:59 (10/01/13) טל משיח
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=498788

ראיון עם ברוך מועמד מספר 3 ברשימת "עוצמה לישראל"

את דרכו עד כמה שידוע לי החל בתנועת "כך" שהוצאה מחוץ-לחוק, אך הוא לא הפסיק ללכת בדרכו של הרב מאיר כהנא (ז"ל). הוא אולי הדמות הכי לא קונבנציונלית המתמודד לכנסת שלא זוכה 'בלשון המעטה' לתדמית חיובית בתקשורת אך את הראיון הזה קיים איתי ברוך מרזל באופן נינוח ונחמד. כמו כולם אני מחכה ליום שאחראי הבחירות לא רק כדי ךדעץ איך תראה הממשלה הבאה אלא האם גם ברוך מרזל יישב בכנסת.

ראיון זה התקיים בשיחה טלפונית ולאחר - מכן הועלה על כתב.

איך אתם מתארגנים לבחירות?

- "אנחנו עוברים את כל אוכלוסיות התמיכה שלנו, למרות שאנחנו לא מפלגה ''מהגדולות'' אנחנו אחת המפלגות הכי מגוונות.
יש לנו: דתיים, חילונים, ספרדים, אשכנזים, חרדים, דתיים-לאומיים ורוסים.
והמסרים שלנו הם מסרים חדים וברורים ולכן יש לנו הרבה הרבה עבודה בכדי להגיע לכל קהלי היעד"

ליו"ר ועדת-הבחירות יש בעיות עם המסרים של משדר-הבחירות של "עוצמה לישראל"
- "יש לו בעיה עם הכיפה שעל הראש שלו - "על ראש השופט בוערת הכיפה".
הוא כל הזמן מנסה להיות "יפה": לערבים הוא לא פוסל, לשמאלנים הוא לא פוסל. רק לנו -
אין שום דבר עם המסרים האלו, כל המסרים שלנו כשרים לחלוטין. זוהי רדיפה, הוא חושב שהוא "גיבור" בבג"ץ שהוא עוזר לערבים נגד היהודים.

אתה חושב שיש לוועדה הזו תוכנית פוליטית?

- "אני חושב שליו"ר הועדה לא עושה את הדברים בצורה הגונה ובלי שיקול-דעת."

מה הנושא שבו אתה מתכוון לעסוק אם תיכנס לכנסת?

- "בכל הנושא האידאולוגי על ארץ-ישראל."

בתכנית הפתרון לסכסוך הערבי-יהודי האם ויתרתם על עבר-הירדן המזרחי בפתרון בירדן כמדינה "פלסטינית-ערבית"?

- "אנחנו לא מוותרים, ולא חושבים שזה הפתרון אבל חושבים שזה ''דה פקטו'' המצב. עבר הירדן המזרחי שלנו ולא של אף ערבי - חלק מאדמת ארץ-ישראל
ויחד עם זאת אני חושב ש צריך להכיר "דה פקטו" שבירדן יש רוב "פלסטיני"."

מה אתה חושב על ההצהרה של נתניהו - שהמתווה המדיני של ה"ליכוד" נשאר "שתי מדינות לשני עמים"?

- "אני חושב שזוהי בגידה במשנת ה"ליכוד" (שתי גדות לירדן).
אני קורא לנפתלי בנט להצהיר שהוא לא מתכוון להיכנס לממשלה שקווי-היסוד שלה "שתי מדינות לשני עמים"."

אבל נפתלי בנט רואה מנגד שאם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה אז השמאל (סוציאליסטים) יעלו לשלטון -

ברגע שנתניהו אימץ את המצע של "מרצ" לפני כמה שנים אז אין הרבה הבדל בין שמאל לימין וכל מי שמצטרף לממשלה הזאתי תחת "שתי מדינות לשני עמים" - שזה דבר שהשמאל ההזוי והקיצוני היחידי אמר את זה פעם"
חד"ש הראשונה שאמרה את זה -
- "חד"ש, אורי אבנרי (מפלגת "העולם הזה"), והיום לצערנו הרב הם הצליחו לסחוף אחריהם את כל הימין.
וגם מי שיישב בממשלה ויתנגד לעניין ייתן הכשר למצב הזה.

אתה רואה דרך בלעדי "הליכוד" להיות בממשלה?

- "אני חושב שאם אנחנו נעמוד על עקרונותינו אז נרוויח אם לא - נפסיד.
לכן, קודם כל השאלה היא לא הממשלה אלא השאלה היא העקרונות."

במה שונה שיתוף-הפעולה בין חילונים לבין דתיים ומסורתיים של "עוצמה לישראל" לבין זו של "הבית היהודי"?

- "אנחנו לא פשרנים כמו בנט בנושא הגיורים. אם בנט רוצה לפתוח עסקים בשבת אנחנו מתנגדים."

באילו מעשים אתה רואה את עצמך כממשיך את דרכו של הרב כהנא(ז"ל)?

- אני חושב שהדבר הכי חשוב שקבלתי מהרב כהנא(ז"ל) זה 'אהבת-ישראל': שאנחנו מחויבים יום יום לזכור את השם ואת כל מה שיש לנו בשביל לעזור לעם היהודי".

יש משהו שהיית רוצה לעשות בכדי להשלים את מלאכתו בכהנא?

- "גיור כהלכה, את המלחמה בהתבוללות, ועונש מוות למחבלים".

חרדים, צבא ועבודה

אני שמעתי שיש לך עבר צבאי, תוכל לספר עליו?

- "הייתי בשריון דרך ישיבת-הסדר. נלחמתי בלבנון בקרב פנים אל פנים עם שבעה אנשי קומנדו סורים, נפצעתי; זרקו עליי רימון ובסוף הסורים
נוצחו על-ידי.

אתה כמי שעשה צבא ושירת

- "אני מתנגד לגייס מי שלומד תורה - כמה שיותר לומדי תורה מחזק את המדינה. יחד עם זאת מי שלא לומד - כמובן צריך להגיע להבנה עם הציבור החרדי זה לא ילך בכפייה - וצריך להגיע להבנה שמשלבים אותם בחברה."

אתה רואה את המשך תקצוב הישיבות במקום שבני-הישיבות יצאו למעגל העבודה(במקביל ללימודי התורה)?

- אני חושב שבתקצוב תאטרון "הבימה" לבד זה הולך הכל להבל וריק אפשר לתקצב את חצי מהישיבות.

אבל אתה רואה לימודי-תורה בעתיד לצד עבודה או שהמצב יישאר כפי שהוא?

- "תורה זה דבר שלם שצריך להתמסר אליו ולתת את כולו. כמובן, שאני חושב שגם בציבור החרדי אף-אחד לא שמח עם זה שיש אנשים שגם לא לומדים וגם לא עובדים.
אבל כמובן כל הדברים האלה שנעשים היום, הסיבה העיקרית של ה"פלסנרים" למיניהם היא הרצון להעביר את בחורי-הישיבה על דתם, לגרום להפסיק להיות דתיים או לפחות להפסיק להיות חרדים שזה דבר פסול ומגונה שצריך להילחם נגדו. אם המטרה היא באמת לעזור ולא להילחם אז אפשר להגיע להבנה בלי כפייה עם ראשי-הציבור החרדי והדברים מתקדמים באופן יפה. לכן, הסערה שהייתה על גיוס בני-הישיבות מראה שיש סערה שנובעת מאינטרסים פוליטיים ולא אינטרסים אמתיים. הצבא בכלל לא מנסה לגייס אותם. יש נחל חרדי הגדוד מלא למה לא מקימים עוד גדוד? - כי הם לא מעוניינים.
למה הרבה שנים לא הקימו גדוד של מילואים לנחל החרדי? הצבא לא מעוניין בציבור החרדי באמת.
הרבה הרבה אנשי-צבא מודים שאין להם מחסור בחיילים, הצבא מספק חיילים היום למשטרה, הצבא מספק חיילים לכל מני מטרות שלא קשורים לשירות הצבא הקלאסי."

אז למה אתה חושב שכל הרעש נעשה עם ועדת "פלסנר" בזמנו לפני כמה חודשים?

- "יש מפלגות שמתפרנסות מזה: יאיר לפיד, שהוא בעצמו "משתמט" - היה בסך-הכל בעיתון "במחנה". יאיר לפיד מדבר על גיוס בני-ישיבות עכשיו בקמפיין הבחירות בכדי לגייס קולות. אדם שהיה בעיתון "במחנה" "ג'ובניק שבג'ובניקים" יועיל בטובו להתחבאות ולא להטיף על גיוס בני-ישיבות. אני אומר לך באופן חד-משמעי אומר לך שבחור לומד בישיבה שווה פי 100 מיאיר לפיד ששירת ב"עיתון "במחנה"!".

מה אתה חושב על ש"ס שהם טוענים על שמירת זהותה של המדינה כיהודית, אך בעד מסירת שטחים?

- "אני חושב שמסירת שטחים היא בגידה; בגידה בדורות הבאים ובדורות שהיו - בגידה בחוקי-המדינה ובגידה בתורת-ישראל."

איך אתה רואה את זה מבחינה הלכתית?

- "מבחינה הלכתית זה בניגוד להלכה, וגם זה מביא סכנת-נפשות על עם ישראל
כמו שהרבי מליובאוויטש אמר שלא רק ויתור מביא לסכנה אלא גם דיבורים מביא סכנה."

חיה ותן לחיות

אתה חושב ש"מצעד הבהמות" שאתה עורך כתשובה ל"מצעד הגאווה" בירושלים פוגע בך?

- " קודם כל אני לא עושה דברים מתוך מחשבה מה מועיל או מה לא מועיל.
אני חושב שהאנשים האלה פגעו באוכלוסיות ירושלים, פגעו בקדושת ירושלים.
כל שנה נתבקשתי על-ידי גדול-הדור הרב אלישיב(ז"ל) לעשות את זה עוד פעם, הייתי חוזר על המעשה כל פעם כבקשתו.
כי האנשים האלה שפוגעים דע לך שגם בהם אפשר לפגוע. אם מישהו עושה משהו בתוך ביתו אני לא הולך להיכנס לצלחת של מישהו - לחדר-השינה של מישהו. אבל אם מישהו עושה דברים שהם בניגוד לרוב הדתות בארץ ובעולם, בניגוד לכל, ברחובה של עיר מיחצ"ן את זה מעשים כאלה הדברים "האלה" מעשים כאלה בירושלים - אנחנו לא תל-אביב. שהם מגיעים לירושלים זה דבר שאנחנו לא יכולים לשתוק עליו."

אז אתה לא מתנגד למצעד הגאווה בתל-אביב?

- "אני כן מתנגד, וודאי שאני מתנגד. אבל זה דבר שיוצא נגדו פחות חוצץ. כי בתל-אביב זה פחות פוגע באנשים ובמורשת היהודית."

יש לך גם בעיה עם חד-מיניים שמקיימים יחסי-מין בתוך ביתם?

- "אני כמובן לא שמח עם מישהו שעושה חטאים גם בתוך ביתו, אבל אני מתנגד לכפייה דתית; אני לא חושב שאפשר לכפות דת וטוב לכפות דת
ולכן אנו לא עסוקים בכפייה דתית. אבל גם אני מתנגד ל'כפייה חילונית' אני חושב שהם באים לירושלים וזו 'כפייה חילונית' ולכן מול כפייה חילונית צריך לצאת באותה עוצמה.

מה אתה חושב על השתלבותם של חד-מיניים בתנועת "עוצמה לישראל"?

- "כל אחד יכול לבוא להשתלב אבל אם תבוא כקבוצה אני כמובן אתנגד לזה, אני לא חושב שכל אדם שיש לו בעיה או סטייה צריך להפוך את זה לדגל".

גם אם אותה קבוצה תהיה מתנגדת למצעד בירושלים?

- "עוצמה לישראל" לא אמורה לאכלס לתוכה כאלה אנשים כגוף. כאדם יחיד שבא ולא מיחצ"ן את הבעיות שלו - אז כל אחד יכול לבוא,
אבל עם הדגל הזה באופן מוחצן לא."

הטרולים של דרעי חושבים שכאן זה פורום 'שׂקופים'..

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  עוצמה לישראל - המפלגה שלי בנימיני 10.01.13 15:04 1
     הכי מקטיע זה שבן ארי מול מרזל, בן ארי 'מתון' מאד ולהערכתי זה יעזור הרבה לבן ארי מנחם בן דב 10.01.13 15:08 3
  מילים כדורבנות..מי שמחפש ימין לא ימצא אא זנזורי 10.01.13 15:05 2

בנימיני
חבר מתאריך 30.5.10
2348 הודעות
יום חמישי כ''ח בטבת תשע''ג    15:04   10.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. עוצמה לישראל - המפלגה שלי  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מנחם בן דב
חבר מתאריך 5.5.10
3590 הודעות
יום חמישי כ''ח בטבת תשע''ג    15:08   10.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הכי מקטיע זה שבן ארי מול מרזל, בן ארי 'מתון' מאד ולהערכתי זה יעזור הרבה לבן ארי  
בתגובה להודעה מספר 1

עכשיו הוא נתפס מאד קיצוני, וכשמרזל יהיה בעזרת ה' חבר כנסת, בן ארי יהפוך למתון, ואריה אלדד בכלל יהיה "מרכז".

הטרולים של דרעי חושבים שכאן זה פורום 'שׂקופים'..

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אא זנזורי
חבר מתאריך 11.11.12
661 הודעות
יום חמישי כ''ח בטבת תשע''ג    15:05   10.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מילים כדורבנות..מי שמחפש ימין לא ימצא  
בתגובה להודעה מספר 0

יותר טוב מעוצמה

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות