אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #16374 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 16374   
dromi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
27403 הודעות, 205 מדרגים, 344 נקודות.  ראה משוב
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    14:58   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שלי יחימוביץ': 25 מנדטים ופרס ייתן לי להקים ממשלה  

הועבר בתאריך 12.01.13 בשעה 15:25 מפורום חדשות על-ידי Maya, (גלובל)

יו"ר העבודה אמרה באירוע "שבתרבות" על האפשרות להגיע ל-25 מנדטים: "יודעת שזה קשה ושהסיכוי לא גבוה, אך הוא קיים". לבני: "לא אשב בממשלה שמדיניותה היא מדיניות בנט"

יושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה היום (שבת) באירוע כי אם מפלגת העבודה תקבל בבחירות הקרובות 25 מנדטים, נשיא המדינה שמעון פרס יטיל עליה את הרכבת הממשלה. "אני יודעת שזה קשה, אני יודעת שהסיכוי לא גבוה, אך הוא בהחלט קיים", אמרה יחימוביץ' באירוע "שבתרבות" במודיעין.

באירוע טענה יחימוביץ' כי נתניהו חלש מאי פעם: "בפועל, לפי סקרי עומק שעשינו, אחרי שמקלפים מנתניהו את ליברמן הליכוד מקבל היום לכל היותר 21 מנדטים". יחימוביץ' הדגישה את הצורך בשיעור הצבעה גבוה: "ביהודה ושומרון ביישובים חרדיים יש הצבעה של כמעט 100%. בציבור הכללי יש הצבעה שיותר קרובה ל-50%. אני קוראת לכל מי שאכפת לו מהמדינה לבוא ולהצביע".

יושבת ראש העבודה מתחה ביקורת נוקבת על יו"ר התנועה, שהפגישה שלהן ושל יאיר לפיד על האפשרות של יצירת גוש חוסם לנתניהו הסתיימה ללא תוצאות ובהאשמות מצד יחימוביץ' ולפיד נגד לבני. "לבני עשתה שגיאה קשה כשסירבה במשך תקופה ארוכה שבה באתי לביתה שוב ושוב לחבור אליי", אמרה יחימוביץ'. "הצעתי לה את ההצעה האולטימטיבית ליצירת כוח משותף להחלפת נתניהו, הצעות נדיבות מאוד ומכבדות מאוד, וכל זה נעשה בדיסקרטיות, ברצינות ולא בצורת ספין בוטה שאין לו תכלית בשלב המאוחר הזה", הוסיפה יחימוביץ' בביקורת מרומזת על הצעת לבני לאיחוד כוחות שנמסרה בשידור חי בערוץ 2. "כעת אני קוראת לה להודיע כמוני שלא תשב בממשלת נתניהו ולהמליץ עליי לראשות הממשלה".

גם לבני השתתפה היום באירוע "שבתרבות" - בירושלים. על האפשרות של כניסה לממשלה עם נתניהו אמרה לבני: "לא אשב בממשלה שמדיניותה היא מדיניות בנט, אבל ככל שכוחי יהיה גדול יותר כך תגדל השפעתי על מדיניות שתעבוד עם העולם ולא נגדו. הנושא המדיני הוא הדבר החשוב ביותר לעתיד חיינו כאן ומה שישפיע על הכול, כולל מחירי הקוטג'". עמיר פרץ מ"התנועה" האשים ב"שבתרבות" בנס-ציונה את לפיד ויחימוביץ' כי עשו קומבינה משותפת נגד לבני כדי למנוע איחוד כוחות. "זה התחיל בחתימה על הסכם עודפים ביניהם והמשיך בספין חסר אחריות בעקבות היוזמה שלה לאחד את המחנה. ההצעה של לבני עדיין מונחת על השולחן".

גם יו"ר מפלגתה לשעבר של לבני, שאול מופז מקדימה, התייחס היום לאפשרות של ממשלת אחדות: "יש לשאוף לממשלת אחדות ללא הקיצונים

כדי למתן ו'למרכז' את נתניהו - לא בכל מצב ולא בכל תנאי. עם כוח פוליטי משמעותי בעל תפישה מתונה אפשר למרכז את הממשלה.

השר משה (בוגי) יעלון מהליכוד-ביתנו אמר מצדו: "מבחינתי, שבממשלה הבאה יהיו כמה שיותר שותפים, ממשלת אחדות. מול האתגרים שאנו עומדים בפניהם, ככל שהממשלה תהיה יציבה יותר, כוח הסחיטה של המפלגות הסקטוריאליות יקטן. כל מי שמוכן להתגייס סביב הדגל שלנו ולתמוך - נשמח לראות אותו". בנושא המדיני אמר יעלון:" יש מי שמשווק לנו את אבו מאזן כמתון יחסית, אבל המטרות שלו הן אותן מטרות של חמאס. הוא לא מאמין בהסדר בקווי 67'. מי שמסרב להגיע לשולחן זה אבו מאזן, לא אנחנו".

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד אמר באירוע שבתרבות בבת-ים: "אנחנו חייבים לפעול בנשוא השוויון בנטל. אין מדינה בעולם שיכולה לשרוד כשמחצית מאזרחיה לא משתתפים במשחק - לא החברתי, לא הכלכלי ולא הביטחוני. אנחנו צריכים לגייס את החרדים ולשלוח אותם לשוק העבודה. מעמד הביניים הישראלי לא יכול להיות הכספומט היחיד של נתניהו".

http://www.ynet.co.il//articles/0,7340,L-4331477,00.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  היא תצטרך יותר מזל משכל בשביל מצב כזה אור_יקרות 12.01.13 15:08 1
  השמאלנים האלה לא מתביישים להודות שיש להם קומבינה עם פרס איש_רוח_ימני 12.01.13 15:09 2
  אך שלי שלי, אילו לא היית שמאלנית היית אלטרנטיבה ראוייה לביבי כלכלית dromi 12.01.13 15:16 3
     היא מפלגת מרכז אור_יקרות 12.01.13 15:18 4
     התכנית הכלכלית שלה קטסטרופלית איש_רוח_ימני 12.01.13 15:24 5
  בסדר, היא סכנה לאומית. sharongreen 12.01.13 15:25 6
  אם דודי דו יתמודד ויקבל 72 מנדטים, הנשיא יטיל עליו להקים ממשלה erz 12.01.13 18:14 7

אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
23092 הודעות, 148 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    15:08   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. היא תצטרך יותר מזל משכל בשביל מצב כזה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
איש_רוח_ימני
גולש אורח
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    15:09   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. השמאלנים האלה לא מתביישים להודות שיש להם קומבינה עם פרס  
בתגובה להודעה מספר 0

פרס מסוכן לדמוקרטיה הישראלית.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
dromi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
27403 הודעות, 205 מדרגים, 344 נקודות.  ראה משוב
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    15:16   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אך שלי שלי, אילו לא היית שמאלנית היית אלטרנטיבה ראוייה לביבי כלכלית  
בתגובה להודעה מספר 0

אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
23092 הודעות, 148 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    15:18   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. היא מפלגת מרכז  
בתגובה להודעה מספר 3

ככה היא מכריזה על מפלגתה.

שמאל כלכלי
ימין מדיני

איש_רוח_ימני
גולש אורח
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    15:24   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. התכנית הכלכלית שלה קטסטרופלית  
בתגובה להודעה מספר 3

כל כלכלן רציני שם אותה ללעג ולקלס.
בקושי יודעים איך לסתום את החור הקיים בתקציב והיא מציעה הוצאות של עוד 140 מיליארד שקל בשנים הקרובות, בלי שהיא מסוגלת לזהות מקורות לעשירית מזה.
היא תדרדר את המדינה לפשיטת רגל עם 20% אבטלה. פשוט אסון כלכלי
אין בה כלום בשלי. בשום תחום.

sharongreen לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.02
1453 הודעות, 9 מדרגים, 17 נקודות.  ראה משוב
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    15:25   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בסדר, היא סכנה לאומית.  
בתגובה להודעה מספר 0

erz
חבר מתאריך 22.1.09
297 הודעות
שבת קודש א' בשבט תשע''ג    18:14   12.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אם דודי דו יתמודד ויקבל 72 מנדטים, הנשיא יטיל עליו להקים ממשלה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות