אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #16534 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 16534   
הכורדי
חבר מתאריך 27.11.14
399 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    05:07   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נחמיה שטרסל : ''מה הוא חושב, שהוא אלן דלון? ''  

אין ויכוח על כך שראש הממשלה, שר האוצר וגם השר גלעד ארדן חושבים שאנחנו, כולנו, חבורה של מטומטמים. אחרת לא היו מעזים לספר לנו כל מיני אגדות על כך שהכל בסדר, שאין מה לדאוג, ושלא יהיו העלאות מסים וגם לא קיצוצים כואבים ב-2013. הם רוצים שנאמין שאין מחיר לכלום, אפשר לחרוג ולבזבז בלי חשבון, ושולמן ישלם. לא אתם חס וחלילה.

גם נתוני הגירעון האדיר לא הפתיעו את ראש הממשלה. הוא ידע הכל מראש. אתמול הוא אמר ש"הגירעון ב-2012 היה פחות או יותר צפוי..." והוסיף ש"הגירעון לא ישפיע על אזרחי המדינה".

מרוב גיל ושמחה על הבשורה בדקנו את ספרי התקציב, ושם כתוב שהגירעון המתוכנן ל-2012 צפוי לעמוד על 18.3 מיליארד שקל (2.0% מהתוצר). אבל עכשיו מתברר שהוא המריא לגובה אדיר של 39 מיליארד שקל (4.2% מהתוצר). זה נקרא: "פחות או יותר צפוי"?

וכל זה עוד כלום לעומת ההבטחה שהגירעון לא ישפיע על אזרחי המדינה. הוא ישפיע ועוד איך. גירעון גדול כזה גורם לכך שהחוב הציבורי שלנו יישאר על רמה של 74%, שהיא גבוהה ומסוכנת, וחובות צריך להחזיר, מר נתניהו. אולי מחר יחליטו חברות דירוג האשראי להוריד את הדירוג של ישראל, כפי שעשו כבר ליוון וספרד, ואז שערי הריבית יעלו, ההשקעות יירדו, מה שיגרום למיתון ולאבטלה. וזה קורה תמיד בהפתעה, בלי הודעה מוקדמת.

אבל הגירעון ב-2012 הוא רק הבעיה הקטנה מול הבור העצום שנתניהו ושטייניץ חפרו לנו ב-2013. שם הגירעון יזנק ל-5% מהתוצר, אם דבר לא ייעשה. אבל כששואלים את שטייניץ על העלאות מסים ב-2013 הוא אומר בלי למצמץ שאין בכך צורך, ואם שואלים אותו על הקיצוצים, הוא מסרב לענות.

אז נענה במקומו. ב-2013 מתוכננים קיצוצים בסך 14 מיליארד שקל, שיורידו את רמת החיים של כולנו. מדובר בקיצוץ של כ-3%-4% בשכר המגזר הציבורי, בהעלאת מס ההכנסה בכ-1% למעמדות הבינוני והגבוה, ובהעלאת המע"מ ב-1% - צעד שיפגע בכולם. מדובר גם בהקטנת קצבאות הילדים, בדחיית פרויקטים של סלילת כבישים וקווי רכבת, ובדחייה נוספת של הקמת הרכבת התחתית בתל אביב. כמו כן יידחו השקעות בבניית גני ילדים, בהגדלת מספר המיטות בבתי החולים ומספר השוטרים, ויהיה גם צורך לקצץ 3 מיליארד שקל בתקציב הביטחון. האוצר יציע לבטל את הפטור ממס על קרנות השתלמות, לבטל את הפטור ממע"מ על ירקות ופירות וגם לעיר אילת. אז כל הגזרות הללו לא ישפיעו על אזרחי המדינה, מר נתניהו?

מה אתה רוצה לומר לנו בעצם, שבכלכלה יש ארוחות חינם? שאפשר להמציא כלל פיסקלי חדש, שמאפשר לממשלה להגדיל את הוצאותיה בקצב הולך וגדל, אך מהצד השני אין צורך בהעלאת מסים? האם ראש הממשלה חושב שהוא המציא את אבן החכמים, שמסוגלת להוציא יש מאין? הרי הוא ושטייניץ חתמו בשנתיים האחרונות על הסכמי שכר בסך 15 מיליארד שקל. הם הגדילו את תקציב הביטחון ב-11 מיליארד לטובת ההרפתקה האיראנית, וכן את התקציבים למתנחלים, לחרדים, לכל משרדי הממשלה ולכל מה שזז, כדי שכולם יאהבו אותם, הטובים והמיטיבים. אפשר לחלק כך מיליארדים, בלי להיקלע למשבר?

גם גלעד ארדן גויס למלאכת אחיזת העיניים. הוא הסביר אתמול, שהגירעון בארה"ב ובבריטניה כפול מזה שאצלנו, לכן מצבנו לא כל כך רע. איזה קשקוש. איך אפשר בכלל להשוות? כל העולם עומד בתור כדי להלוות ולהשקיע בארצות הברית ובבריטניה, אז להשוות אותנו, החגבים, לשתי הכלכלות האדירות הללו? ארדן גם אומר שהגירעון עכשיו הוא כמו הגירעון שהיה בתקופת ממשלת אולמרט ב-2009, אז אין כאן בעיה. אבל מה אפשר לעשות ש-2009 היא שנה שכולה נתניהו. הבחירות הרי התקיימו ב-10 בפברואר 2009.

אז אולי נראה להם, לנתניהו, לשטייניץ ולארדן ביום שלישי הבא, שאנחנו לא כל כך מטומטמים כמו שהם חושבים.

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1906933

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אולי נראה להם skar782 15.01.13 05:27 1
     ברור שזו אמירה פוליטית ירושלמי ציוני 15.01.13 08:00 16
  ומה שמצחיק שכולם חושבים ש-BB גאון פיננסי שהשאיר את ישראל מחוץ למשבר, OK אניאנונימיאני 15.01.13 05:34 2
     מתי מדינת ישראל כן הייתה במצב של משק בית מפואר שלא היה חסר בו כלום?! הכורדי 15.01.13 05:39 3
     זה שאתה ואני נקשקש את תובנותינו, איש איש ודעתו הפוליטית בצידו, זה טוב בשביל כנעני 15.01.13 06:54 4
         תגיד מה שתגיד, יש הרבה אמת בדבריו שומר הלילה 15.01.13 06:59 5
             יימות המשיח הגיעו, אתה מסכים למשהו שאני אומר!! הכורדי 15.01.13 07:05 6
                 אני התכוונתי לשטרסלר, אם גם אתה חושב שיש אמת בדבריו שומר הלילה 15.01.13 07:07 7
                     אני=אזי שומר הלילה 15.01.13 07:07 8
                     באסה , וחשבתי שעוד נוכל להגיע להסכמה במשהו הכורדי 15.01.13 07:09 9
                         אתה רוצה שישראל תעלה למונידאל/יורו הבא? שומר הלילה 15.01.13 07:11 10
                             חח, לא!!!! הכורדי 15.01.13 07:13 11
                                 אתה רוצה שבלד יעברו את אחוז החסימה? שומר הלילה 15.01.13 07:15 12
                                     אני לדוג', מת שבל''ד יעברו את עכוז החסימה... (ל''ת) כנעני 15.01.13 07:17 14
                                         יש לך הרבה יציאות עם עכוז, בזמן האחרון! רוצה לגלות לנו משהו? הכורדי 15.01.13 07:52 15
                                             על בסיס יומי, בדרך כלל. כנעני 15.01.13 08:04 17
                                                 הכל בהומור :-) הכורדי 15.01.13 08:08 18
                     אתה מחפש אמת? כולם מדברים ''אמת'' וכל צד טוען שהשני משקר במצח נחושה. כנעני 15.01.13 07:16 13
  דער יודאן לקחו את כל הכסף מהארים Navigator 15.01.13 08:21 19

skar782
חבר מתאריך 17.11.12
724 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    05:27   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אולי נראה להם  
בתגובה להודעה מספר 0

אולי

חבדניק, חרדים10

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
18383 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    08:00   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ברור שזו אמירה פוליטית  
בתגובה להודעה מספר 1

למה הוא מדבר על השקעה ב״התנחלויות״, ולא על חינוך חינם מגיל שלוש? כי זו הוצאה שהוא נגדה וזו הוצאה שהוא בעדה, ולא רוצה לתת קרדייט.
ואם זה פוליטי, אז גם המסקנות מוטלות בספק.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
12920 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    05:34   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ומה שמצחיק שכולם חושבים ש-BB גאון פיננסי שהשאיר את ישראל מחוץ למשבר, OK  
בתגובה להודעה מספר 0

אנחנו לא במצב של יון ספרד ואיטליה אבל אנחנו גם לא לגמרי במצב כמו שרבים חשבו.
אנחנו נמצאים במצב של משק בית ש"לא" היה חסר בו כלום והילדים צמיד הופיעו עם סנדוויץ מפואר. נעלי סקוני המילה האחרונה וג'נס הכי מעודכן אבל האבא/אמא תמיד רשמו במכולת ביירקות ובקצבייה.

הכורדי
חבר מתאריך 27.11.14
399 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    05:39   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מתי מדינת ישראל כן הייתה במצב של משק בית מפואר שלא היה חסר בו כלום?!  
בתגובה להודעה מספר 2

אני אשמח מאוד לדעת!

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
12556 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    06:54   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. זה שאתה ואני נקשקש את תובנותינו, איש איש ודעתו הפוליטית בצידו, זה טוב בשביל  
בתגובה להודעה מספר 2

האגו, במקרה הטוב ויישכח אחריי חצי שעה.

מה שהכי חשוב לכלכלה היא כיצד יגיבו חברות דירוג האשראי והבנקים הבינלאומיים וכו', אלו שקובעים את סדר היום הכלכלי של המדינות, שמכתירים ומפילים ממלכות.

בינתיים, טפו טפו טפו, האדמה לא רעדה.

נתניהו, שטייניץ ושו"ת חזקים אוליי בביצה המקומית, אבל בשווקים הבינלאומיים, שם הכסף הוא אלוהים, שם לא סופרים אף אחד ממטר.

הם הפילו את יוון, ספרד וכו', אגב ארוחת הצהריים שלהם, תוך כדיי ניגוב שייריי הסלמון מהשפם המוקפד.

הם יישמחו לעשות אותו הדבר גם לנו, הקוסמים הגדולים, וללמד אותנו מאיפה משתין הסלמון.

זה בינתיים לא קרה.

שטרסלר - דיעותיו הפוליטיות אינן חידות. הוא היה מוכן לטגן לנתניהו את הישבן, כך שאינני מתפלא על טורו השוצף-קוצף. הייתי מתפלא ומרים גבה, אם הוא היה כותב באהדה. גם אם נתניהו היה נותן לכל אזרח במתנה מיליון דולר, שטרסלר היה מוצא איך להיכנס באימא'שלו, בראבאק.

הוי נחמיה, נחמיה. לעולם לא תתבגר? לעולם לא תתגבר על עכבות הילדות?

שומר הלילה
חבר מתאריך 4.1.12
5831 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    06:59   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תגיד מה שתגיד, יש הרבה אמת בדבריו  
בתגובה להודעה מספר 4

עם ישראל לא צריך לממן את תרבות השמאל

הכורדי
חבר מתאריך 27.11.14
399 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:05   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יימות המשיח הגיעו, אתה מסכים למשהו שאני אומר!!  
בתגובה להודעה מספר 5

בכל זאת אנחנו כן יכולים להסכים על משהו... ואת האמת ! זה נותן לי תחושה טובה

שומר הלילה
חבר מתאריך 4.1.12
5831 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:07   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני התכוונתי לשטרסלר, אם גם אתה חושב שיש אמת בדבריו  
בתגובה להודעה מספר 6

אני אנחנו אכן מסכימים

שומר הלילה
חבר מתאריך 4.1.12
5831 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:07   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אני=אזי  
בתגובה להודעה מספר 7

הכורדי
חבר מתאריך 27.11.14
399 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:09   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. באסה , וחשבתי שעוד נוכל להגיע להסכמה במשהו  
בתגובה להודעה מספר 7

שומר הלילה
חבר מתאריך 4.1.12
5831 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:11   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אתה רוצה שישראל תעלה למונידאל/יורו הבא?  
בתגובה להודעה מספר 9

הכורדי
חבר מתאריך 27.11.14
399 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:13   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. חח, לא!!!!  
בתגובה להודעה מספר 10

סתם סתם

אבל שנינו יודעים שהסיכויים שואפים לכלום ושום דבר

שומר הלילה
חבר מתאריך 4.1.12
5831 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:15   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אתה רוצה שבלד יעברו את אחוז החסימה?  
בתגובה להודעה מספר 11

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
12556 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:17   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אני לדוג', מת שבל''ד יעברו את עכוז החסימה... (ל''ת)  
בתגובה להודעה מספר 12

(אני חושב שעל היציאה הזו אתם צריכים לתת לי חיובי בניקוד...)

הכורדי
חבר מתאריך 27.11.14
399 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:52   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. יש לך הרבה יציאות עם עכוז, בזמן האחרון! רוצה לגלות לנו משהו?  
בתגובה להודעה מספר 14

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
12556 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    08:04   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. על בסיס יומי, בדרך כלל.  
בתגובה להודעה מספר 15

אני מקווה שלך אין בעיות שם עם המכלולים.

אם משהו אינו מתפקד כהלכה, יש לי על מה להמליץ...

(קח אותי בהומור, אח'שלי... )

הכורדי
חבר מתאריך 27.11.14
399 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    08:08   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. הכל בהומור :-)  
בתגובה להודעה מספר 17

אני בבוקר חיובי עם ממב רוח טוב!! שטריימל קירש ואבנר וולפסון צריכים להיכנס לכוננות ״הכורדי״ , ושמישהו מהם ינסה לעצור אותי ;-)

כנעני
חבר מתאריך 9.7.10
12556 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    07:16   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אתה מחפש אמת? כולם מדברים ''אמת'' וכל צד טוען שהשני משקר במצח נחושה.  
בתגובה להודעה מספר 7

הוא אשר אמרתי לכתחילה.

בינינו - אין צמץ של אמת במה שנחמיה שטרסלר אומר. הוא מונע מאג'נדה מסויימת והאגו - נר לרגליו.

אם יש עיתונאי כלכלי ברמתו, של עיתון מתחרה שמתחרע על מה ששטרסלר אומר - אני רגוע.

הוא, שטרסלר, אומר שאחריי הבחירות יטילו גזרות כלכליות על הציבור. וואללה! גילה את צפון הונדורס. בוודאי שיטילו גזרות על הציבור. וייקצצו בחביו השומן, וייהדקו את החגורה, ויהיה רק יותר קשה. למה? כי הכלכלה שלנו אחראית ובשליטה. ואני בכלל לא מתעלף מהמספרים ומהאחוזים ששטרסלר המלומד הציג - והכל בהנחות ובהשערות - כי אני לא מבין בזה.

שימו לב ששטרסלר המלומד השתמש במילים שרק כלכלנים מבינים: "פיסקלי", לדוגמא. מי יודע מה זה? בלי לרוץ לגוגל! בודדים. למה הוא משתמש במילה זו? כדי להראות לנו כמה אנו בורים וכמה הוא חכם, ואם זה כך, אז אין לנו אלא להאמין לכל מילה שיוצאת לו מהג'ורה. עובדה שכך זה, כמו שאמר ידידי המלומד והנפחד, שהגבתי לדבריו, שאמר חד וחלק, שיש אמת בדבריו. מהי האמת?

Navigator
חבר מתאריך 14.5.12
24875 הודעות
יום שלישי ד' בשבט תשע''ג    08:21   15.01.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. דער יודאן לקחו את כל הכסף מהארים  
בתגובה להודעה מספר 0

ונחנו מה

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות