אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #17386 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 17386
בוקיבןיוגלי
חבר מתאריך 1.5.05
2351 הודעות
יום חמישי ג' בניסן תשע''ג    17:28   14.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מכתב לנכד המתגייס, מאת הרב שלמה אבינר שליט''א  

אחי ורעי

מכתב לנכד המתגייס, מאת הרב שלמה אבינר שליט"א

נכדי היקר,

מחר אתה מתגייס לצבאנו הקדוש ובוודאי מאוד מתרגש. גם אני מתרגש. איני מצליח לעצור את דמעותי, דמעות של

אושר.

כי אני לא זכיתי כמוך. אתה נולדת בזמן הנכון ובמקום הנכון. אני לצערי נולדתי בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון,

ובתור ילד הוריי הסתירו אותי כדי שלא אגיע למחנה השמדה. אך רוב משפחתנו נספתה. אני שמעתי את שיר

ה - SA : "כאשר דם יהודי ניתז על סכיני, הולך יותר טוב."

אתה יודע נכדי, נמאס לי מאלפיים שנות גלות. נמאס לי לברוח ממדינה למדינה. נמאס לי להיות תלוי בחסדיהם של

אחרים, כמו ילד אסופי במוסדות רווחה. נמאס לי לדפוק על דלתות הממלכות, לחכות ולהתחנן שירשו לנודניק הזה

להיכנס כאן אני בבית שלי, אני בארצי, היא שלי, היא הובטחה לי, לכן אני לוקח אותה, ואיני זקוק לאישור של אף

אחד.

אני רואה אותך עם הנשק והמדים, יחד עם כל החברים, עם כל החיילים, ואני אומר לעצמי: הגיעו ימות משיח. אני

כבר זקן והולך כפוף, אך כאשר אני חושב עליך, אני מזדקף, אני חש עוז וגבורה.

ידע כל העולם כולו: זו ארצנו ואנו נגן עליה. צבא הגנה לישראל. איזה שם נפלא! איננו הולכים לכבוש ארצות נכר,

אלא להגן על ארצנו, כפי שאמר שמעון החשמונאי.

נכדי, אתה תפגוש שם חברים חדשים, חברים אמיתיים, אחים לנשק. פתאום אתה תראה שההבדלים מתגמדים,

שהמשותף גדול לאין ערוך מן המפריד. יחד, כאיש אחד, בלב אחד, כתף אל כתף, אתם תיחלצו למשימה הנפלאה

להגן על עמנו ועל ארצנו.

אני מקנא בך נכדי. לא, איני מקנא. כי אתה בשר מבשרי. כשאתה תרוץ לקרב אני אהיה איתך ברוחי. כן, כן. אני

כבר לא דופק בדלתות ארצות אחרות בפחד וברעדה, אני נכנס לארצי וצועק: אני בביתי. זו ארצי. אם יירו עלי, לא

אחכה, אני אירה בחזרה.

אמר פעם הוגה אחד: "הפילוסוף דיקרט טעה. הוא אמר: אני חושב לכן אני קיים. הבל. אנו כבר חושבים כמה אלפי

שנים, ואיננו קיימים. אמור מעתה: אני מגן על עמי ועל ארצי לכן אני קיים!".

הארה: הרב אבינר כתב את המכתב הנ"ל בשעתו, לנכדו שהתגייס לצה"ל. בעידן זה שהכותרות זועקות

"שוויון בנטל" כדאי לזכור את אלה שלא רואים נטל בשירות צבאי, אלא זכות קדושה. מכתב זה מופץ היום

בהוקרה לנכדותיי החכמות (דומות לאשתי) והיפות (דומות לי) ספיר שוירמן ודנה רבינוביץ שהתגייסו

לצה"ל לשרת את עמם וארצם, במסגרת חיל המודיעין. ובהוקרה לבני ציון היקרים שמתגייסים לחטיבות

הלוחמים, להגנת העם והארץ. יהי רצון ששומר ישראל, ישמור על חיילי ישראל, המגינים על עם

ישראל וכולם אומרים (גם החילונים) "שמע ישראל". ביום שבו נספו שני טייסים, אני מבקש: אלי

שבשמים, צור ישראל וגואלו, אנא, שמור על חיילי עם ישראל!!!

בכבוד רב

רו"ח חיים יואבי רבינוביץ

מטה יהודי לאומי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות