אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #17439 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 17439   
a m y
חבר מתאריך 2.4.12
2387 הודעות
יום שני י''ד בניסן תשע''ג    08:25   25.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ברוך מרזל בטור אישי על החרדים: משוגעים, רדו מהגג  

הועבר בתאריך 25.03.13 בשעה 09:24 מפורום חדשות על-ידי גלובל, (גלובל)

"החרדים נגד החרדים" כך מגדיר ברוך מרזל את הנסיונות לחרם חרדי על ישובי יהודה ושומרון. "את המאבק יש לנהל בחוכמה ולפגוע בפוגעים ובמחרימים, לא במתיישבים"

"החרדים נגד החרדים", זהו הרושם העולה לצערי מהגימיקים האחרונים שעולים חדשות לבקרים בעקבות כניסת הבית היהודי לממשלה והותרת המפלגות החרדיות בחוץ.

אמת היא העובדה כי הליכוד היה זה שבגד בנו הכי הרבה פעמים ב-30 שנות שלטונו. אולם, אילולא שעברתי את הבגידה של ש"ס ודרעי באוסלו ואת הטיפשות של חלק מיהדות התורה בגרוש היהודים מגוש קטיף וצפון השומרון (גם שם האשם העיקרי היה המפד"ל הראשות אפי איתם וזבולון אורלב שכרתו ברית מול שינוי) לא הייתי מבין את חלק מהתגובות המוזרות של ההנהגה והציבור החרדי.

אני שותף מלא לכעס על הבגידה בציבור החרדי, בעולם התורה וגם בא"י שבוודאי תשלם את מחיר הבגידה.

אבל כשאני רואה שוב ושוב הודעות הקוראות להחרים את ההתנחלות, או אמירות כגון "נעקוב אחרי התקציבים לישובים" - אני ממהר לבדוק את תוצאות הבחירות ביהודה ושומרון ואני מופתע לגלות שלמרות ההצלחה הגדולה של בנט - הבית היהודי מקבל רק מעט יותר קולות ביהודה ושומרון מאשר המפלגות החרדיות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפי קצב הגידול בבחירות הבאות החרדים יקבלו יותר מהבית היהודי. אז מי מקבל את התקציבים ביו"ש? למי בונים הכי הרבה ביו"ש? (יהדות התורה וש"ס קיבלו – 35,939 קולות ואילו הבית היהודי קיבל 40,978 קולות. פער קטן).

יו"ר ועדת הכספים לשעבר ח"כ גפני כנראה אינו יודע היכן זה יו"ש (אולי בשל מנהגו לא להופיע להרצאות או אירועים ביישובים מעבר לקו הירוק).
הבורות חוגגת

באחרונה אני שומע שיצא ספין חדש הקורא לחרדים להחרים את אירוע חוה"מ סוכות בחברון, כדי שלא לתמוך בחיזוקה של חברון וכדי שלא לחזק את הבית היהודי.

שוב, גם כאן הבורות חוגגת. למרות שברשימת הבית היהודי היו 2 נציגים מחברון, (ח"כ אורית סטרוק והרב הלל הורוביץ) רוב קולות המתיישבים בחברון לא הלכו לבנט אלא לעוצמה לישראל.

בקצת השטויות של התקופה האחרונה וההיסטריה החרדית המוגזמת, אני חושש שמישהו יקרא להוציא את אברהם יצחק ויעקב מהתפילות, או יבקשו שהתפילות גם הם יפסיקו לעבור דרך מערת המכפלה כי זה שייך למתנחלים.

מערת המכפלה היא אחת משלשת המקומות שלאומות העולם אין עליהם פתחון פה כידוע. כמופיע במשנה ובגמרא רק אזכור המילה "חברון" מעוררת רחמי שמים ולכן אומרים ביום הכיפור "האיר המזרח עד שבחרון", כדי לעורר זכות ישני חברון. ללא היהודים המתגוררים בחברון, לא היה ניתן ליהודים להגיע כיום לחברון. במשך שנים יהודים היו כמהים להתפלל במערת המכפלה והשלטונות התירו להם להגיע רק עד למדרגה השביעית. האדמו"ר מגור בעל האמרי אמת זי"ע קיפץ ועלה למדרגה השמינית, באומרו "שפחה כי תירש גברתה?".
ככה לא עושים מאבק

והנה כיום כמה חרדים, כנראה לא חכמים במיוחד שאולי גם לא מייצגים אף אחד, קוראים להחרים את חברון. למה? "כדי לא לחזק את המקום". היש טיפשות גדולה מזו?

הדבר היחיד שניתן להשיב ליוזמה שכזאת היא האמירה: "משוגעים רדו מהגג".

לסיום: אחים חרדים, אצלי זה לא קלישאה. אני שותף לרוב המאבקים שלכם/שלנו, כולל בממשלה הרעה הזו. אך את המאבק יש לנהל בחוכמה ולפגוע בפוגעים ובמחרימים ודווקא לחבק חזק את המתישבים שרבים מהם אינם תומכי בנט והחרמותיו.

רבותי, כך לא עושים מאבק!!

כיכר השבת
http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%92%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%93%D7%95-%D7%9E%D7%94%D7%92%D7%92.html

הרב כהנא : "אין דו קיום איתם! אין דו קיום עם סרטן!! והערבים בתוכנו הם סרטן המתפשט!"

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מאמר כדבעי. סופסוף מישהו שאומר את האמת נכוחה. אוריה 25.03.13 08:31 1
  צודק מאוד-יש יש''ע---ויש את בנט..! jw 25.03.13 08:33 2
  המתיישבים המדוברים - מדוע אין קולם וקול מחאת מנהיגיהם נשמע? kirsh 25.03.13 08:33 3
  החרדים לא אמרו להחרים את יהודה ושומרון או את מערת המכפילה yaakovvv 25.03.13 09:23 4
     הבורות חוגגת. תקרא קצת חדשות לפני שאתה מקליד על הנושא. סגול88 27.03.13 20:33 5
     אני קורא משפשף ואני עדיין בתהחבטות אדירה האם לצחוק או לבכות. גור-אריה 28.03.13 23:43 6

אוריה
חבר מתאריך 4.5.11
12064 הודעות
יום שני י''ד בניסן תשע''ג    08:31   25.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מאמר כדבעי. סופסוף מישהו שאומר את האמת נכוחה.  
בתגובה להודעה מספר 0

"בנה ביתך כבתחילה וכונן בית מקדשך על מכונו"!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
jw
חבר מתאריך 4.8.06
9780 הודעות
יום שני י''ד בניסן תשע''ג    08:33   25.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. צודק מאוד-יש יש''ע---ויש את בנט..!  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
kirsh
גולש אורח
יום שני י''ד בניסן תשע''ג    08:33   25.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. המתיישבים המדוברים - מדוע אין קולם וקול מחאת מנהיגיהם נשמע?  
בתגובה להודעה מספר 0

yaakovvv
חבר מתאריך 2.4.12
545 הודעות
יום שני י''ד בניסן תשע''ג    09:23   25.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. החרדים לא אמרו להחרים את יהודה ושומרון או את מערת המכפילה  
בתגובה להודעה מספר 0

אלא את ההתנחלויות שלא בגושים ואת הישיבות שלוקחות גם את תקציב הישיבות וגם את תקציב הבטחון.
רוב הציבור הסרוג הצביע לבנט, הרבנים שלהם תומכים בבנט...
בעניין מערת המכפילה החרימו את האירועים המאורגנים על ידי המזרחי שמטרתם לחזק את המזרחי ולא את המערה

סגול88
חבר מתאריך 2.9.07
6988 הודעות
אור ליום חמישי י''ז בניסן תשע''ג    20:33   27.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הבורות חוגגת. תקרא קצת חדשות לפני שאתה מקליד על הנושא.  
בתגובה להודעה מספר 4

תחשוב טוב, יהיה טוב

גור-אריה
חבר מתאריך 16.1.08
2006 הודעות
יום ששי י''ח בניסן תשע''ג    23:43   28.03.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני קורא משפשף ואני עדיין בתהחבטות אדירה האם לצחוק או לבכות.  
בתגובה להודעה מספר 4

"האירועים בחברון מאורגנים ע"י המזרחי" יש לך מושג מהי תנועת ה"מזרחי"?
מי נמנה עליה?
מי מארגן את האירועים בחברון?
איפה חברון על המפה?

מה הם ישובים מחוץ לגושים? איפה היושבים האלה ולמי הצביעו שם?
מה מתוכם ישובים "סרוגים"? מה התקציב שם?
אני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל!

ואם אתה רוצה להחרים ולפנות ישוב שמחוץ לגושים יש לי אחד בשבילך: ביתר עלית....

"מי שאינו לומד מן ההיסטוריה, נידון לחיות אותה מחדש!" תנו עוצמה לישראל!

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות