אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #17770 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 17770   
qm
חבר מתאריך 9.8.02
48402 הודעות
יום חמישי ט' באלול תשע''ג    17:37   15.08.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

גם בשמאל מאבדים אמון בפלסטינים  

הועבר בתאריך 15.08.13 בשעה 17:39 מפורום חדשות על-ידי גלובל, (גלובל)

לא משנה לאן יוביל המו"מ המדיני. שינוי אמיתי בדעת הקהל הישראלי יתרחש רק כשברמאללה יפסיקו לחגוג לכבוד רוצחים ששוחררו

אתמול לפנות ערב התקשר אליי אריק איינשטיין. אנחנו מדברים הרבה, אריק ואני. כמעט בכל יום, ולעתים גם כמה פעמיים ביום. מעגל השיחות רחב מאוד: ספורט, פוליטיקה, תקשורת. הרבה פעמים אנחנו מתעכבים על התנהגויות של בני אדם והתנהלותם. אריק חקיין ענק, והוא מיירט את הניואנסים מהקורבן התורן שעל סדר היום בגאונות השמורה לו.

איינשטיין היה יכול להיות מבקר הטלוויזיה האולטימטיבי. הוא יושב המון מול המסך. עיניו אמנם חולות ועייפות כבר שנים רבות, אבל עדיין חדות מספיק כדי לקלוט את המסרים בערוצים השונים. על כל שעה או תוכנית או מראיין יש לו תובנות עמוקות. מבחינתי מדובר בכיתת אמן פרטית, חד-פעמית. אני מודה שהתמזל מזלי.

אתמול לפנות ערב, קצת אחרי שהסתיימו מהדורות אחר הצהריים, הוא היה על הקו. מזועזע. הוא דיבר איתי על החזרתם של האסירים הפלסטינים, שרבים מהם היו מעורבים ישירות במעשי רצח של אזרחים ישראלים. הוא דיבר איתי על החגיגות המתוכננות ברשות הפלסטינית ובעזה לכבודם של החוזרים הביתה מהכלא הישראלי.

אלה לא סתם אסירים שישבו בכלא, שיתף אותי בתחושותיו, הם רצחו ודקרו בדם קר, חולירות אמיתיות. אני לא מבין איך בצד השני, מעבר לגבול, אף אחד לא מתעורר ומתקומם נגד החגיגות האלה. אני בטוח שגם אצלם יש אנשים טובים, אבל שם אף אחד לא קם ומדבר. מתי יקום שם איזה איש רוח מתוך הפלסטינים ויגיד להם שאין על מה לחגוג ואין במה להתפאר. והאירופים האלה - איזו צביעות.

אני שומע את נשימתו עולה ויורדת. העצבות והפליאה התמימה שלו צורבת אותי. את הדברים האלה אומר אריק איינשטיין, שנטוע עמוק במה שמוגדר בישראל "מחנה השלום", המחנה השפוי שמחפש כמעט בכל מחיר את הפשרה. איינשטיין הוא ההסבר לפער הגדול שהתגלה בסקרים שהוצגו בשבועות האחרונים, בין הרוב בציבור הישראלי שמוכן, בעקבות יוזמת שר החוץ קרי, לפשרה טריטוריאלית עם הפלסטינים, ובין הרוב באותו הציבור ממש שלא מאמין בתוחלתו של ההסכם.

אפשר להבין את ישראל ששחררה את האסירים באישון לילה, כדי להימנע ממראות שמחה והנפת אצבעות "וי" בדרך למחסומים. כאב המשפחות השכולות והמחיר הזול שהממשלה משלמת תמורת מה שמתקשה להיראות כמו התקדמות מדינית הם חלק מהמציאות המורכבת שבה ישראל מתמודדת כבר שנות דור - הניסיון להתניע מו"מ, מציאותי או אפילו מדומה, מול הצד השני, הפלסטיני, שמתקשה לסגל לעצמו התנהגויות בסיסיות ובונות אמון בצד הישראלי.

גם אם יישבו ציפי לבני וסאיב עריקאת עוד מאה פעם, אפילו אלף, לקפה ועוגה בוושינגטון, בלונדון או בקומזיץ בחוף טנטורה, שום תמורה אמיתית בדעת הקהל הישראלית לכיוון אמון בתוחלת ההסכם לא תתרחש אם בכל אירוע של החזרת "אסירים" - מינוח מולבן לרוצחים שלא הרגו חיילים בקרב פנים מול פנים אלא דקרו וירו בילדים ואזרחים חסרי ישע - נמשיך לראות זיקוקין דינור בשמי רמאללה וחלוקה של מגשי בקלאווה.

הקרב על דעת הקהל הישראלי הוא כבר לא באלקטורט של אורי אריאל וציפי חוטובלי אלא בקהלים של שלמה ארצי ואריק איינשטיין.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/499/423.html?hp=1&cat=479&loc=13

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  המאמר באמת מאמר מצויין ונתקלתי בו הבוקר אבל הוא מאמר דעה וככזה אינו יכול לעלות סוס-עץ 15.08.13 17:38 1
  ומי כתב את זה? Big Joe 15.08.13 23:11 2
  ובאיזה מחנה נמצא מי שמשחרר את אותם הרוצחים הנתאבים??? jumbo777 16.08.13 00:22 3

סוס-עץ
חבר מתאריך 2.4.12
35125 הודעות
יום חמישי ט' באלול תשע''ג    17:38   15.08.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. המאמר באמת מאמר מצויין ונתקלתי בו הבוקר אבל הוא מאמר דעה וככזה אינו יכול לעלות  
בתגובה להודעה מספר 0

לסקופים . אם תרצה אני העביר אותו לפי דרישתך

חדשות היום ברוטר הם חדשות המחר אצל כולם

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
131796 הודעות
אור ליום ששי י' באלול תשע''ג    23:11   15.08.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ומי כתב את זה?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
jumbo777
חבר מתאריך 2.4.12
4038 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ג    00:22   16.08.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ובאיזה מחנה נמצא מי שמשחרר את אותם הרוצחים הנתאבים???  
בתגובה להודעה מספר 0

יש לנו אמונה והיא תנצח!!! עם ישראל חי!!!

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות