אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #18164 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 18164   
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
127889 הודעות
יום חמישי ט''ו בשבט תשע''ד    08:01   16.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ההיסטוריון אריה יצחקי: 'מפלצת אסלאמית מסוכנת אורבת במזרח'  

בניתוח אסטרטגי אזורי מפריך ההיסטוריון אריה יצחקי את דבריו של מאיר דגן ולפיהם אין צורך ביטחוני בבקעת הירדן.

שמעון כהן, פרסום ראשון: ט"ו בשבט תשע"ד, 16/01/14 07:45

בראיון לערוץ 7 דוחה באופן גורף ההיסטוריון הצבאי אריה יצחקי את דבריו של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, ולפיהם אין צורך ביטחוני בבקעת הירדן.

את הדברים אמר דגן לפני מספר ימים בפורום מג'די שבכפר סבא. לדבריו היכרותו עם המציאות הביטחונית מלמדת כי אין צורך ביטחוני בבקעת הירדן והוא יהיה נכון לקבל אמירות בדבר נחיצותו של אזור זה אך ורק אם דברים אלה יעסקו בתפיסה פוליטית ולא מעבר לכך.

יצחקי מנגד טוען כי בכל הערכותיו הביטחוניות של דגן בעשור האחרון הסתבר כי שגה וכעת מתברר כי גם בסוגייה זו של בקעת הירדן דגן אינו בקי במתרחש בשטח. כשהוא מתאר את התמורות האחרונות במזרח התיכון פורס יצחקי מפת איום משמעותית ביותר על ישראל דווקא מכיוון מזרח.

בדבריו הוא מזכיר כי בעיראק מתחוללת מלחמה רצינית גם אם אינה מתוקשרת ובמסגרתה היה הקרב על פלוג'ה ורמאדי שממערב לבגדד, קרב בו ניצחו המוסלמים הקיצוניים, וזאת כחלק מהחזית המזרחית הנמשכת מאיראן דרך בגדד לפלוג'ה ומשם לעבר ירדן ובקעת הירדן. ציר זה היווה בעבר איום משמעותי מחשש שמא צבא עיראק יגיע דרכו לסייע לסוריה וירדן בבוא היון להילחם בישראל. כעת נראה שהטלטלות הדרמטיות במזרח התיכון מחזירות, לתפיסתו של יצחקי, את האיום הזה ומנערות אותו מהאבק שעטף אותו בשנים האחרונות.

בדבריו מזכיר יצחקי את השתלטותם של ארגוני טרור במגמה להקים את מדינת א-שאם הגדולה, 'סוריה הגדולה' הכוללת את עיראק, סוריה ירדן וישראל. ארגונים אלה פועלים בנחישות ובנחרצות תוך ניצחונות צבאיים משמעותיים במגמה להקים חליפות איסלאמית שאינה נכונה לכל פשרה מדינית.

לאיום זה הוא מזכיר את היכולת האיראנית לנוע על ציר האיום המזרחי ולהגיע דרכו עד הבקעה. עוד הוא מזכיר את המשטר הבלתי יציב בירדן. "צה"ל לא ערוך היום להגנה במבחן שכזה. כל האמצעים כעת ממוקדים בחזית הצפונית והבקעה נחשבת לאזור זניח".

יצחקי מוסיף ומעריך כי "אנחנו לקראת קיץ לוהט בחזית המזרחית ואם הממונים פועלים בעיניים פקוחות הם מבינים שלא רק שאסור לוותר על המקום אלא להתאמן ולהכיר היטב את השטח". לכך הוא מוסיף ומציין כי בעוד ההתמקדות הצבאית הישראלית היא בצפון לא רק נרקמת והולכת זירה מאיימת במזרח אלא שגם זו שבדרום זוכה לזלזול על אף שבדרום, קרי בחמאס, נערכים כוחות רבים עם אלפי טילים המהווים איום על ישראל.

"החזית המזרחית הופכת להיות לחזית המרכזית. הרי אדום ומואב נראים לנו שקטים ואפילו מהווים מוקד לטיולים אבל 100 ק"מ מזרחה נבנית מפלצת מסוכנת ביותר. האומה האסלאמית נבנית בכוחות גדולים ומי שמפריע להקמת 'סוריה הגדולה' היא ישראל. בפנינו תקופה לא קלה", חותם יצחקי את דבריו שאינם נשמעים מעודדים במיוחד.

מקור: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/268932

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מאיר דגן מפתיע פה בבורותו על הנושא הזה Madridista 16.01.14 08:09 1
     בנושא מאיר דגן: לא נעים לי , אבל להזכירכם שהאיש עבר השתלת כבד ברוריה 16.01.14 08:35 2
         מוחו של שרון זייף לפני 2005. מוחו של דגן מזייף מאז ההשתלה. שאפו לברוריה... דר_אריה_אבני 16.01.14 08:40 3
         הסוויצ׳ אצלו התרחש עוד לפני הניתוח Gill Bates 16.01.14 09:59 4
         מעניין סניגור 16.01.14 16:33 6
  הָגיג Big Joe 16.01.14 10:01 5
     וכי זהו לא פורום של הֲגיגים? אם לא כאן, אזי היכן? משכוכית 17.01.14 21:55 7
         ממה'לה שלי. את מגוחכת. מתחילת התגובה - ועד סופה... Big Joe 18.01.14 00:33 8
             פפהל'ה, אתה צודק לגמרי, רק שהתגובה הארוכה כ''כ שלך, הגיחוך שלך, ההתגלגלות משכוכית 18.01.14 01:22 9
                 אני מעתיק כאן את התגובה שקיבלת בפורום סקופים Big Joe 18.01.14 01:49 10
                     מגלומן, רשע, בן אדם אפס ועכשיו גם נודניק משכוכית 18.01.14 01:59 11
                         את מדברת על נודניק ומגלומן. רצת לשני פורומים ושני אשכולות כדי לתפוס אותי בטעות Big Joe 18.01.14 11:13 12
                             הטעות היא אכן שלי וגם הודיתי למי שהעיר לי כמו בן אדם ולא כמו חלאה נודניקית כמוך. משכוכית 18.01.14 14:50 13
                                 חוצפנית פתטית. את מעזה לתקן את מי שיודע ועוד מוסיפה ''תודה בשם השפה העברית'' Big Joe 18.01.14 20:37 14
                                     קרציה אובססיבית. חפש מזור בפורום טורדנות כפיתית, כאן: משכוכית 18.01.14 21:12 15

Madridista
חבר מתאריך 19.2.13
9450 הודעות
יום חמישי ט''ו בשבט תשע''ד    08:09   16.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מאיר דגן מפתיע פה בבורותו על הנושא הזה  
בתגובה להודעה מספר 0

זה ידוע לכל שישראל צריכה להגן על עצמה, וכל פתח קטן שניתן לערבים זו פירצה לגנב.

לא מצפה מראש המוסד לשעבר שיפגין טיפשות כזאת.

אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ, בַּעֲצַת רְשָׁעִים...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ברוריה
חבר מתאריך 7.6.10
505 הודעות
יום חמישי ט''ו בשבט תשע''ד    08:35   16.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בנושא מאיר דגן: לא נעים לי , אבל להזכירכם שהאיש עבר השתלת כבד  
בתגובה להודעה מספר 1

ועקב כך נאלץ לקחת תרופות נגד דחיה, ומי יודע עוד איזה תרופות הוא לוקוח. לפי מחקרים מבוססים מאוד שקראתי בספרות המדעית (באנגלית כמובן) לתרופות אלו יש השפעות רבות בין היתר רגישות יתר לכעס, שכחנות, קוצר רוח ועוד. מכירה אנשים רבים שעברו השתלות אברים ואישיותם השתנתה ללא הכר. לכן אני הייתי אומרת שלא כדאי להתייחס למה שהוא אומר לא כך ולא אחרת. אפשר להנהן בראש ולהתרחק ממנו. האיש מסכן בסך הכל, והוא בבחינת מי שהיה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
דר_אריה_אבני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.9.07
15695 הודעות, 104 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט''ו בשבט תשע''ד    08:40   16.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מוחו של שרון זייף לפני 2005. מוחו של דגן מזייף מאז ההשתלה. שאפו לברוריה...  
בתגובה להודעה מספר 2

על חולה סרטן לבחור באחד מהשניים: ONCOHEALER OR ONCOKILLER.

Gill Bates לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.13
6300 הודעות, 71 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט''ו בשבט תשע''ד    09:59   16.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הסוויצ׳ אצלו התרחש עוד לפני הניתוח  
בתגובה להודעה מספר 2

אין לי מושג מה קרה לו.
פתאום יום אחד בהיר דעותיו התהפכו.
יתכן שאלו תמיד היו דעותיו ועד אז הוא פשוט הסתיר אותן היטב.
מצד שני, יתכן גם שדעותיו המקוריות מלוות אותו עד היום, ורק כלפי חוץ הוא מביע דעות הפוכות.
בדיוק כמו שרון.

סניגור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.09
16450 הודעות, 94 מדרגים, 182 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט''ו בשבט תשע''ד    16:33   16.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מעניין  
בתגובה להודעה מספר 2

תודה!

Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
131796 הודעות, 286 מדרגים, 326 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט''ו בשבט תשע''ד    10:01   16.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הָגיג  
בתגובה להודעה מספר 0

משכוכית
חבר מתאריך 19.10.11
3924 הודעות
אור ליום שבת י''ז בשבט תשע''ד    21:55   17.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. וכי זהו לא פורום של הֲגיגים? אם לא כאן, אזי היכן?  
בתגובה להודעה מספר 5

נ.ב.
הֲגיג מנקדים בחטף פתח ולא בקמץ.
תודה בשם הלשון העברית.
.
.

משכוכית - Magna est veritas et praevalet

חבר מתאריך 2.9.05
יום שבת י''ז בשבט תשע''ד    00:33   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ממה'לה שלי. את מגוחכת. מתחילת התגובה - ועד סופה...  
בתגובה להודעה מספר 7

כשכתבתי הגיג, זה היה עדיין בסקופים...
ואני מציע לך שלפני שאת מתקנת מישהו - תהיה בטוחה לא ב-99% אלא ב-100%. עכשיו יצאת מגוחכת. הגיג לא כותבים בחטף פתח. הגיג מנקדים בדיוק כמו שכתבתי - בקמץ. (הברה פתוחה שאינה מוטעמת מנוקדת בתנועה גדולה).

משכוכית
חבר מתאריך 19.10.11
3924 הודעות
יום שבת י''ז בשבט תשע''ד    01:22   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. פפהל'ה, אתה צודק לגמרי, רק שהתגובה הארוכה כ''כ שלך, הגיחוך שלך, ההתגלגלות  
בתגובה להודעה מספר 8

מצחוק המעושה והמאוסה שלך וכל יתר ההערות המרושעות -

מזכירים עם מי יש לנו כאן עסק.

(לא שאיננו יודעים, כן? אבל יפה שאתה לא מתאפק

וטורח להזכיר לנו מידי פעם, שלא נשכח חו''ח.)

מגאלומן, ולא קטן.

רשע - גדול.

בן אדם - אפס.
.
.

ככה עונה בן אדם נורמלי (מה שאתה אינך כמובן וגם לעולם לא תהיה)

http://rotter.net/forum/scoops1/73978.shtml#27
.
.

חבר מתאריך 2.9.05
יום שבת י''ז בשבט תשע''ד    01:49   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אני מעתיק כאן את התגובה שקיבלת בפורום סקופים  
בתגובה להודעה מספר 9

יצאת דבילית, ואתה מנסה להקטין נזקים - ומצליחה לעשות ההיפך.
מתוך בורות ניסית "לתקן" אותי.
קיבלת תשובה מפורטת ומנומקת לפי כללי הלשון והניקוד.
את מנסה להפוך זאת ל"חולשה". זאת לא. החולשה כולה שלך. רק דביל "מתקן" עם טעות את מי שצודק ואחר כך עוד מנסה לנזוף כאשר הוא מתגלה בקלונו.

הדבר היחיד שהיה אולי מציל את כבודך הייתה התנצלות פשוטה.

משכוכית
חבר מתאריך 19.10.11
3924 הודעות
יום שבת י''ז בשבט תשע''ד    01:59   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מגלומן, רשע, בן אדם אפס ועכשיו גם נודניק  
בתגובה להודעה מספר 10

http://rotter.net/forum/scoops1/73978.shtml#47

חבר מתאריך 2.9.05
יום שבת י''ז בשבט תשע''ד    11:13   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. את מדברת על נודניק ומגלומן. רצת לשני פורומים ושני אשכולות כדי לתפוס אותי בטעות  
בתגובה להודעה מספר 11

ויצאת חומוס. הטעות היא שלך, וגילית בורות פתטית. אז עם טיפת שכל ועם קצת פחות נודניקיות היית משתתקת. אבל את ממשיכה לנפנף באוולתך.

משכוכית
חבר מתאריך 19.10.11
3924 הודעות
יום שבת י''ז בשבט תשע''ד    14:50   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. הטעות היא אכן שלי וגם הודיתי למי שהעיר לי כמו בן אדם ולא כמו חלאה נודניקית כמוך.  
בתגובה להודעה מספר 12

אתה מכל ההתכתבות הזו יוצא טונה מסריחה שעמדה בשמש יותר מידי ימים.

חומוס הוא קאוויאר לעומתך.

עבר לילה, ישנת (?), ועוד לא התגברת עלי פפהל'ה?

תתגבר ותתבגר. אתה הרי מצחיק בעליבותך הפאתטית את כל הפורום כבר שנים.

אבל - אם אתה ממש נהנה מזה, בהעדר הנאות וסיפוקים אחרים בחיים,

אז מי אני שאגזול זאת ממך.

תנסה לא לחשוב עלי. יש כל מיני שיטות אבל בעל ידע מגלומני כמוך

בוודאי יודע אותן ואינו זקוק לעזרתי.

שתהיה לך שבת רגועה.

צ'או.
.
.
נ.ב.
נקווה ששלומצי, כהרגלה משכבר הימים להגן עליך, לא תמחוק את תגובתי.
.
.

חבר מתאריך 2.9.05
אור ליום ראשון י''ח בשבט תשע''ד    20:37   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. חוצפנית פתטית. את מעזה לתקן את מי שיודע ועוד מוסיפה ''תודה בשם השפה העברית''  
בתגובה להודעה מספר 13

ואחרי שיצאת חומוס, את מטיפה לי איך אני צריך להגיב על חוצפתך? את תלמדי אותי "להעיר כמו בן אדם"? הרי לא מדובר שאת עשית טעות בתום לב, ואני תיקנתי אותך בגסות. בדיוק ההיפך, אלא שהתיקון שלך היה בורות ורשעות.ומאז את ממשיך לנג'ס ולחרבש כאילו זה מה שיציל את "כבודך"...

אמרתי לך ועל זה אחזור כעצה: אם היה לך טיפת שכל וקצת יושרה הייתי משתתקת ושומרת על פרופיל נמוך עד שהבזיון ישכח.

משכוכית
חבר מתאריך 19.10.11
3924 הודעות
אור ליום ראשון י''ח בשבט תשע''ד    21:12   18.01.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. קרציה אובססיבית. חפש מזור בפורום טורדנות כפיתית, כאן:  
בתגובה להודעה מספר 14

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=15

הכבוד שלך כאן בפורום כבר מזמן אבוד, נמוג, התאדה.

מזמן הפכת כאן בפורום למשל ולשנינה.

טרול/ליצן שנכנסים להודעותיו כדי להתבדר.

''טיפת שכל ויושרה'' זה בדיוק מה שאין לך, פפהל'ה.

נ.ב.
תכף שלומצי מגינתך תקרא אותי לסדר.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות