אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #18982 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 18982   
AVNER
חבר מתאריך 15.4.02
1613 הודעות
יום ראשון י''ד באב תשע''ד    01:32   10.08.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

איך יתכן שפרופ' ליבוביץ ופרופ' אומן מגיעים למסקנות קוטביות לאחר ניתוח מדעי...  

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.08.14 בשעה 01:45 בברכה, AVNER

ליבוביץ

תמונת מצב ותחזית:
" אני משוכנע שפרסה יהודית לא תישאר מעבר לקו הירוק, ושפרשת הגדה המערבית
ורצועת עזה תסתיים בדרך שהסתיימה פרשת סיני...מדוע ,
'שלמות הארץ' היא בלתי אפשרית , וחלוקתה
היא דבר בלתי נמנע? משום שהמצב הקיים הוא תוצאה של היסטוריה
של אלפיים שנה...שאיננה ניתנת לתיקון".

גישתו המדעית:
" יש רק שני מוצאים, דהיינו: הברירה בין שני מוצאים – ואין שלישי. המוצא האחד, שהוא התוצאה ההכרחית של המשך החזקתנו בשטחים וקיום יחס שליטים ונשלטים, הוא מלחמה עד חורמה...האלטרנטיבה היא חלוקת הארץ בין שני העמים...זו היא האלטרנטיבה היחידה לאותה מלחמה, ורק היא מחסלת את היחס של שליטים ונשלטים בין שני העמים...האלטרנטיבה למלחמה-עד-חרמה במזרח התיכון היא חלוקת הארץ בין שני העמים וחיסול המציאות של קיום עם שולט ועם נשלט."

פרופסור אומן

תמונת מצב ותחזית:
" אנחנו נמצאים במלחמה אחת ארוכה , שהתחילה כאן לפני כמאה שנה והיא נמשכת עד היום. השחקנים שמתמודדים מולנו מתחלפים מעת לעת. כל הקרבות האלה - 'עופרת יצוקה' ומלחמת לבנון השנייה ו'עמוד ענן', והמבצע הזה, 'צוק איתן', וגם האינתיפאדות, ומלחמת יום הכיפורים וששת הימים - הם חלק ממלחמה אחת. שמעת על מלחמת מאה השנים? אולי הפעם זה יהיה ארוך יותר.

ניתוח מדעי:
השחקנים הם הקולקטיבים , לא האנשים הבודדים, מפני שלקולקטיב יש רצון ודרך החלטה ופעולה עצמית. הקולקטיב הוא לא אתה ואני, והוא שחקן משפיע מאוד.
...
חיזבאללה, חמאס, אבו־מאזן? כולם אותו הדבר
...
"פשוט מאוד: הערבים לא רוצים אותנו כאן. האנטישמיות שמתפתחת בעולם המוסלמי, אבל בצורה מדאיגה הרבה יותר בעולם המערבי, היא עניין שהתלבש על האנטי־ציונות. יש אנטישמיות בסיסית, ועכשיו האנטי־ציונות היא התירוץ לכך...
האויב הכי מסוכן שלנו הוא לא אובמה ולא חמאס, לא אבו־מאזן ולא חיזבאללה, אלא אנחנו. זאת תורת המשחקים. הפוסט־ציונות כאן היא האויב מספר אחת שלנו. השחקן לא מאמין במה שהוא עושה, הוא לא מבין את זכותו על הארץ. אגב, זה מיעוט בעם - ראינו במבצע הזה איך הקונצנזוס מגיב בתמיכה בצה"ל ובביטחון ישראל. אבל ראשי מערכת המשפט והתקשורת משתייכים לפוסט־ציונות, שטוענת שאין לנו זכות עמידה כאן, וזו הסכנה הכי גדולה
...
הזכות שלנו ברמת השרון היא הזכות שלנו בירושלים. אלפיים שנה אנחנו מתפללים על ירושלים. זכותנו על הארץ לא נגזרת מהשפלה, היא נגזרת מההתיישבות ביהודה ושומרון. הזכות לגור היום בשפלה היא קולוניאליזם מהמאה ה־19, ואם זו 'הזכות' שלנו אנחנו צריכים להתנדף מכאן. אני מדבר עם ידידים קרובים שלי מהשמאל, והם באמת קרובים כי אני לא מאפשר לפוליטיקה להפריע ליחסים אישיים, ואני שואל אותם: 'מה הזכות שלך כאן? למה אתה לא הולך לארה"ב? אתה קולוניאליסט?' הם מגמגמים ואומרים שהארץ הזו שלנו כי אחרי השואה באנו לכאן וזה המקלט שלנו, טבענו בים וזה בול העץ שבו החזקנו. אבל הרי עכשיו אפשר לגור בתנאים טובים יותר בארצות הברית, אז למה להישאר כאן?
...
בוויתורים ומחוות ואיפוק אתה למעשה פוגע באויב, מפני שאתה משדר חולשה. לתת סימן שאתה חלש זה טוב מאוד אם אתה באמת חלש. אבל לתת סימן שאתה חלש כשאתה באמת חזק, אתה גורם לאסון לאויב, מפני שהוא חושב שהוא יכול להתקדם, שהוא יכול לתקוף אותך. כשלפני חודש לישראל נמאס מירי הטילים היא הגיבה בחוזקה, וזה גרם לאויב לאבדות רבות. אני לא שש להרג ערבים בעזה, אבל זאת אשמתנו. התאפקנו, ויתרנו, וגרמנו לזה. רוב המלחמות בעולם נגרמות בגלל שליחת איתותים שקריים של חולשה. "

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ולעומתם, פרופ' זאב שטרנהל, ברדידות אופיינית, מורח אשמות שווא על דיקן בבר אילן. AVNER 10.08.14 20:46 1
  מעניין, תודה ידידי, לגזור ולשמור !! פילוביץ שחף 11.08.14 07:38 2

AVNER
חבר מתאריך 15.4.02
1613 הודעות
אור ליום שני ט''ו באב תשע''ד    20:46   10.08.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ולעומתם, פרופ' זאב שטרנהל, ברדידות אופיינית, מורח אשמות שווא על דיקן בבר אילן.  
בתגובה להודעה מספר 0

ולעומתם, פרופ' זאב שטרנהל, ברדידות אופיינית, מורח אשמות שווא על דיקן בבר אילן:

שטרנהל מרח:
"הפחד מהשלטון, פחד מסנקציות שיכולות להיות ברמה התקציבית ופחד מלחץ הרחוב. התגלמות הבושה והחרפה היתה כאשר הדיקן הזה של הפקולטה למשפטים בבר אילן איים לנקוט סנקציות נגד אחד מהעמיתים שלו משום שהוא הוסיף שתיים או שלוש שורות באיזושהי הודעה טכנית על מועד בחינה, שבה הוא הביע צער על הרג, על אובדן חיים משני הצדדים. להביע צער על אובדן חיים בשני הצדדים, זה כבר מעשה חתרני, בגידה. אז אתה מבין למה אנחנו מגיעים? אנחנו מגיעים כאן למצב שבו הדמוקרטיה היא דמוקרטיה פורמלית, שיורדת לדרגה יותר נמוכה בכל פעם".

בעוד העובדות הן שהדיקן כתב בפירוש: "לא אעשה לו דבר אם לא יתנצל".

להלן בהרחבה:
"לסטודנטים כאב השרבוב של עמדה פוליטית לתוך הקשר לא פוליטי. לא צריך להיתמם: יש בדברים סימטריה בין לוחמי צה"ל למחבלי חמאס, אי אפשר להגיד שהמסר הוא נייטראלי. יש לי אחריות להגן לא רק על המרצים, אלא גם על סטודנטים". עוד אמר פרופ' ליפשיץ כי הוא מצפה שפרופ' שינמן יתנצל, אך "לא אעשה לו דבר אם לא יתנצל".

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''ד    07:38   11.08.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מעניין, תודה ידידי, לגזור ולשמור !!  
בתגובה להודעה מספר 0

http://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות