אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #19095 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19095   
טריג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
3251 הודעות, 51 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב באלול תשע''ד    07:17   07.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הרב נבון: להרוג את שקר ''הכסף בשטחים''  

תשתיות התחבורה הנוראות ביו"ש הן רק סימפטום. אני נדהם לשמוע את השמאל שמנסה לסחוט טיפת רווח פוליטי מלימון 'הכסף בהתנחלויות'.

הסופר ורב קהילת השמשוני במודיעין, הרב חיים נבון, דוחה בתוקף את תיאוריית השמאל לפיה הכסף של המדינה נמצא בהתנחלויות.

בדף הפייסבוק שלו סיפר הרב על נסיעתו לעפרה בשבוע שעבר. "בדרך הלוך נסעתי שעה מירושלים. בדרך חזור נסעתי שעה וארבעים עד מודיעין. טור אינסופי של מכוניות השתרך לשני הכיוונים, בין עפרה לירושלים. 'כן, ככה זה הפקקים כאן', אמר ידיד ומשך בכתפיו.

"תשתיות התחבורה הנוראות ביו"ש הן רק סימפטום", טוען הרב נבון. "אני נדהם לפעמים לשמוע אנשי שמאל שעדיין מנסים לסחוט טיפת רווח פוליטי מלימון 'הכסף בהתנחלויות', שנסחט עד תום כבר בשנות השמונים".

כמי שגדל באלקנה, מעיד הרב נבון כי רמת השירותים המוניציפליים והממשלתיים ביו"ש נמוכה בהרבה מאשר בעירו מגוריו מודיעין.

"אנשי השמאל מנפנפים בנתון אחד: התחבורה הציבורית ביו"ש מסובסדת. זוהי דרישה של מערכת הביטחון, שאחרי פרשת שלושת הנערים הנרצחים אולי קל יותר להבין אותה. נכון, בונים ביו"ש גם בתי ספר ומועדוני קשישים - בדיוק כמו לשאר אזרחי ישראל. אם אותם אנשים היו בוחרים לגור בירושלים, היו צריכים לבנות את בתי הספר הללו שם (אלא שאין מקום לעוד אנשים בירושלים, כמובן)", הוסיף הרב בעמוד הפייסבוק.

"אתם חושבים שההתיישבות ביו"ש מיותרת? שכדאי למסור את יהודה ושומרון לערבים? שלא נורא לחיות כל יום עם טילים על נתב"ג? זכותכם. אבל את שקר 'הכסף בשטחים' הגיע הזמן להרוג".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/283414

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  טמבל, שרפת את עצמך, היית עד עכשיו ״שי פירון 2״ בעיני השמאל, רב נאור ומודרני Gill Bates 07.09.14 07:46 1
     מה מסמיך אותך לכנות כ''טמבל'' אדם שאני מניח אין לך הכרות אישית אתו ?? ישמע_אל 07.09.14 08:02 2
         בכל פעם שאני מוסיף לתגובה סמיילי קורץ, או הערת ״נכתב בציניות״, יורדים עלי שהרסתי Gill Bates 07.09.14 08:12 3

Gill Bates לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.13
6300 הודעות, 71 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב באלול תשע''ד    07:46   07.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. טמבל, שרפת את עצמך, היית עד עכשיו ״שי פירון 2״ בעיני השמאל, רב נאור ומודרני  
בתגובה להודעה מספר 0

כל שקל שמושקע ביו״ש, בא במקום שקל ורבע שהיה מושקע במקום אחר אילו תושבי יו״ש היו גרים בצד האחר של הקו הירוק, או במילים אחרות, ההתיישבות ביו״ש לא רק שלא מבזבזת כסף, אלא אף חוסכת.

אז איך אנשים כל כך אינטליגנטיים מגיעים למסקנה ההפוכה?!

ניסיתי לברר נקודה זו אצל כמה אנשי שמאל, והתשובה שלהם היתה זהה:

״ממילא נצטרך להשקיע גם את השקל ורבע, לאחר שתושבי יו״ש יפונו! כך שבמקום להשקיע את השקל ורבע, אנחנו משקיעים שניים ורבע, שמתוכם שקל אחד יירד לטמיון!״

התגובה שלי בילבלה אותם לרגע:

״אז בעצם מה שיבזבז את הכסף הוא הפינוי העתידי ולא ההתיישבות ביו״ש! אז בואו נוותר על הפינוי היקר והבזבזני הזה, נחסוך מיליארדים למדינה, ובא לציון גואל!״

אך מהר מאוד הם מתעשתים:

״אבל איך נחזיר את השטחים לערבים בלי לפנות משם את היהודים?!״

״אז זהו, שבשביל השלום אנחנו חייבים לוותר על כל החלומות! אם נסיגה ענקית תביא טרור, מלחמות, שפיכות דמים וסבל לשני הצדדים, כפי שאפילו נסיגה זעירה ברצועה הביאה, אז ׳טוב שלום ממדינה פלסטינית׳, כי השלום חשוב מהכל!״

הטיעון האחרון כבר ממש מבלבל אותם, והם ממלמלים משהו על דמוקרטיה שהיא חשובה אפילו יותר מהשלום. בשלב הזה אפילו אני כבר מתחיל לאבד אותם (כי הרי הרוב הדמוקרטי נגד נסיגות), עד שאני מבין שכשהם מדברים על דמוקרטיה הם בכלל מדברים על כך שזה לא הוגן להחזיק ביו״ש ולא לתת לתושביה זכות בחירה לכנסת.

בקיצור, אל תחפשו ביו״ש את המיליארדים; כל הסיפור מתחיל ונגמר בכך שהשמאל חושש לקבל תגבורת של מצביעים בעקבות סיפוח יו״ש.

לא הבנתם?

זה בסדר, גם אני...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ישמע_אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.3.02
2171 הודעות, 17 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב באלול תשע''ד    08:02   07.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מה מסמיך אותך לכנות כ''טמבל'' אדם שאני מניח אין לך הכרות אישית אתו ??  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Gill Bates לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.13
6300 הודעות, 71 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב באלול תשע''ד    08:12   07.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. בכל פעם שאני מוסיף לתגובה סמיילי קורץ, או הערת ״נכתב בציניות״, יורדים עלי שהרסתי  
בתגובה להודעה מספר 2

את התגובה, ושלא יכול להיות שבפורום הזה שיש בו רק חברים אינטליגנטיים מישהו לא יבין שמדובר בציניות. הרי, כך הם אומרים לי, כל כך ברור מהתגובות שלך שהן ציניות!
אבל אני לא סומך עליהם, ולכן, לשם בטחון, הוספתי פה טקסט ארוך, מתחת לכותרת ההיא, כדי לוודא שכולם יבינו שהייתי ציני, ושדעתי האמיתית היא בדיוק, אבל בדיוק כמו שהרב נבון ביטא בפייסבוק!

אז מסתבר שיש פה אנשים שלא רק שלא מבינים ציניות, אלא אפילו לא טורחים לקרוא הודעה לפני שהם תוקפים אותה.

אני מצפה שתקרא את ההודעה ההיא שלי, מתחילתה עד סופה, תגלה שהיא זהה בדיוק לדעתו של הרב נבון ולדעתך שלך, תנשום עמוק, תספור עד עשר, ואז תגיב מחדש.

תודה!

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות