אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #19250 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19250   
דוידזון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
127889 הודעות, 421 מדרגים, 743 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:14   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פחד של אמא: ''הלוואי שלא יהיו פה ערבים''  

הועבר בתאריך 18.11.14 בשעה 15:00 מפורום חדשות על-ידי Maya, (גלובל)

"מחר הגן של הבת שלי אמור להיפגש עם גן של ילדים ערבים. אני לא מצליחה להוציא את הגרזנים מהראש. הבת שלי תשאר בבית". טור של אמא ירושלמית

איילת בצר | 18/11/2014

אתמול הביאו מערבל בטון ענקי ושפכו רצפה חדשה בחצר של השכנים. אני והילדים עמדנו והסתכלנו איך המערבל מסתובב, איך הבטון הנוזלי נשפך אל תוך מריצות ופועלים מפזרים אותו על הרצפה. הסברתי לילדים למה המערבל לא מפסיק להסתובב, למה צריך את המריצות, איך מיישרים את הרצפה. ניסיתי בכל הכוח שהם לא ישמעו את האימה בקול שלי.

הפועלים החזיקו כלי עבודה גדולים וחדים מברזל. "קוראים לזה את" אמרתי לקטן, מחזיקה את עצמי בכוח דבוקה לרצפה, נגד כל אינסטינקט שהיה לי לרוץ לתוך הבית, לסגור חלונות ודלתות ומנעולים ולקוות שהפועלים, ערבים כולם, לא יחליטו לקחת את כלי העבודה שלהם ולפגוע בנו. הלב שלי לא הפסיק לדפוק עד ששמעתי את מערבל הבטון מתרחק מהחצר.

זה מכוער, זה גזעני, אני הופכת כל אדם עם מבטא ערבי למחבל מתאבד בפוטנציה אבל אני מפחדת. אני מודה, לא סתם מפחדת, מתה מפחד. וכל זה היה אתמול, לפני הגרזנים והטבח והשחיטה המזעזעת.

אני גרה בירושלים כבר הרבה שנים, הייתי רווקה פה, סטודנטית, עכשיו אני אמא. אני נוסעת במוניות עם נהגים ערבים, קונה תרופות בבית המרקחת בבית צפפה, במרחק של חמש דקות מהבית שלי יש שתי מספרות עם מעצבי שיער ערבים, הרופא עור שלי ערבי, את הירקות בסופר השכונתי שלי מסדרים ערבים. האם הם מכירים את הרוצחים שטבחו היום מתפללים? האם יכול להיות שיום אחד גם הם ייקחו מכשיר חד ויפנו אותי נגדי? נגד הילדים שלי?

בית הספר של הגדולה מאובטח, גם הגן של הקטן, אבל אני משקשקת מפחד. עליתי לאוטובוס היום והשקט מכה בפרצוף. לאנשים אין מה להגיד. אחרי כמה דקות נכנס לאוטובוס בחור ערבי צעיר עם תיק גדול, הוא התיישב בספסל מאחורי. ירדתי מהאוטובוס. חיכיתי בתחנה ועליתי על האוטובוס הבא.
הילדה תשאר בבית
אני לא בן אדם פוליטי, אף פעם לא הייתי. מאז שאני אמא אני אפילו פחות פוליטית. אני חושבת רגשות ולב, לא טריטוריות ואידיאולוגיות. ליבי נשבר על כל מה שקרה בעזה, על החיים שם עוד לפני, על הדלות הנוראה. רחמי נכמרים על החיים תחת כיבוש, ילדים שלא מקבלים חיי שלווה ושפע שמגיעים לילדים. אני רוצה להאמין שאם אנחנו היינו חיים תחת כיבוש, בחיי דלות ועוני מתמיד, הייתי מנסה לחנך את הילדים שלי למצוא את הדרך לפרוץ את המחסומים, ללמוד, לגדול, לא להתאבד ולקחת איתי חיים של אחרים.

מחר הגן של הבת שלי אמור להיפגש עם גן של ילדים ערבים. כשקיבלנו את ההודעה בתחילת השנה שמחתי. בזמנו זה נראה לי חשוב וטוב. המחשבות החיוביות על רוב ערבי שוחר שלום ורודף טוב פעלו שעות נוספות. כמו מרבית הזמן מנגנון ההדחקה עבד. שכחתי את הזמן הארוך של אימת האוטובוסים המתפוצצים, אפילו את הימים ההם, לא מזמן, שפחדתי מכל רכב שהתקרב אלינו יותר מדי כשהלכנו על המדרכה. שמחתי שהילדים יפגשו ילדים ערבים, חמודים, שיגדלו לא כמוני, שלא יפחדו.

אבל הבוקר הכל התפוצץ, ואני לא מצליחה להוציא מהראש את הגרזנים. את הגן הערבי שיגיע בתוך אוטובוס עם גלגלים ענקיים, את התיק של הגננת הערבייה ומה יש בו, את הילדים ומה שהם שמעו בבית, מה הם ירצו לעשות לילדים היהודים. אני יודעת שאני נכנעת לפחדים שלי, אני יודעת שפתרון לא יגיע מפחד, מהכללות, משנאה. אבל בכל הכנות, היום, אני לא מצליחה לחשוב או להאמין שיום אחד יהיה פתרון. הילדה שלי הכי חשובה לי. מחר היא תשאר בבית.

אנחנו חיים בדו קיום כאן בירושלים, מעורבבים ודבוקים אחד לשני. הלוואי שלא היו כאן ערבים, אולי הלוואי שלא היו כאן גם יהודים. אני לא רואה מצב שבו מפרידים בין השניים, שבו אחד מהצדדים מקשיב למבוגר האחראי ומוותר על שלו. הפחד גדול כי אי אפשר לדעת מאיפה וממי יבוא הפיגוע הבא. הייאוש גדול כי אי אפשר לראות פתרון באופק, כי אנחנו חיים כאן ביחד ובינתיים אנחנו גם מתחילים למות.

מקור: http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/647/231.html?hp=55&cat=318&loc=7

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הימים הם ימי האנתפיאדה עין לציון 18.11.14 14:16 1
  צודקים, חובה להרחיק את הרוצחים מילדינו הרכים. נחום 18.11.14 14:17 2
     בדיוק כמו שעשתה שרה אמנו כשגירשה את ישמעאל ששיחק בכלי משחית לעיני יצחק דוידזון 18.11.14 14:20 7
  כל מילה של האמא אמת צרופה. יהודים פוחדים בארצם זה דבר עצוב ביותר., סקופיונר 18.11.14 14:18 3
  יהודים וערבים לא יכולים לחיות ביחד חייבים להיפרד מהם ישראלי 18.11.14 14:18 4
  רצתה לומר: אין ערבים אין פיגועים צדק 18.11.14 14:19 5
     אתה עובר פה על הסתה ואפשר לעצור אותך על זה: אוהבחדשות 18.11.14 14:22 9
         אם אני זוכר נכון הפשרה הייתה ''יש ערבים יש פיגועים''.. שאול 18.11.14 14:28 10
         אז נרשום חייבר חייבר יה ערבוש 0007 30.11.14 00:44 17
  שמאלנית טפשה סטטיסטיקאי 18.11.14 14:19 6
     למה אתה קורא לה טיפשה? ואיך הגעת לזה שהיא שמאלנית? סקופיונר 18.11.14 14:22 8
         טפשה כי כל כמה שנים יש תקופת פיגועים, ובין תקופה לתקופה היא שוכחת. סטטיסטיקאי 18.11.14 14:29 11
  עם כל האמפטיות שלי לאמא הזו YagiUda 18.11.14 14:32 12
  מצטרף לתחושות שלה. ואכן ערבי עם תיק גדול או מעיל מנופח שמתיישב לידך מקשר 18.11.14 14:43 13
     מה תיק גדול? הנהג ערבי!! זה אותו נהג ששבת בהזדהות עם הערבי שהתאבד.. אוהבחדשות 18.11.14 14:49 15
         דור שלם שגדל על שנאת יהודים באשר הם יהודים יהודי ישראלי 27.11.14 21:10 16
  עדיין לא מאוחר להתפקח יקי 18.11.14 14:47 14

עין לציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.14
43113 הודעות, 144 מדרגים, 274 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:16   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הימים הם ימי האנתפיאדה  
בתגובה להודעה מספר 0

רק חבל שממשלת הבושה לא עושה כלום למנוע שפיכת דם יהודים

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
נחום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.5.13
15205 הודעות, 121 מדרגים, 225 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:17   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. צודקים, חובה להרחיק את הרוצחים מילדינו הרכים.  
בתגובה להודעה מספר 0

[email protected]

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
דוידזון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
127889 הודעות, 421 מדרגים, 743 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:20   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בדיוק כמו שעשתה שרה אמנו כשגירשה את ישמעאל ששיחק בכלי משחית לעיני יצחק  
בתגובה להודעה מספר 2

סקופיונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.13
8843 הודעות, 92 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:18   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כל מילה של האמא אמת צרופה. יהודים פוחדים בארצם זה דבר עצוב ביותר.,  
בתגובה להודעה מספר 0

דיוויד בלאט: "ברגע שאתה מתחיל להקשיב לאיש שיושב בשורה השלישית, מהר מאוד תמצא את עצמך יושב לידו".

ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
7372 הודעות, 37 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:18   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. יהודים וערבים לא יכולים לחיות ביחד חייבים להיפרד מהם  
בתגובה להודעה מספר 0

צדק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.12.13
11060 הודעות, 131 מדרגים, 248 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:19   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. רצתה לומר: אין ערבים אין פיגועים  
בתגובה להודעה מספר 0

חרם על ישראל? הכל מתחיל מפה חברים שעושים דה לגיטימציה ליהדות ואין פוצה פה ומצפצף

אוהבחדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
33825 הודעות, 183 מדרגים, 355 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:22   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אתה עובר פה על הסתה ואפשר לעצור אותך על זה:  
בתגובה להודעה מספר 5

הפצת הסטיקר "אין ערבים אין פיגועים" היא עבירה פלילית.

בתשובה לפנייה של ח"כ זהבה גלאון קובעת המשטרה כי הפצת הסיסמה המדוברת היא בבחינת עבירה על חוק העונשין. חקירה בנושא כבר נפתחה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1526028,00.html

כנראה שלומר את המציאות במדינת ישראל זאת הסתה..

רק חוק מוות למחבלים יקבור את הטרור, אין שום דרך אחרת.

שאול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.09
14038 הודעות, 128 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:28   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אם אני זוכר נכון הפשרה הייתה ''יש ערבים יש פיגועים''..  
בתגובה להודעה מספר 9

0007 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
2442 הודעות, 29 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ח' בכסלו תשע''ה    00:44   30.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אז נרשום חייבר חייבר יה ערבוש  
בתגובה להודעה מספר 9

עוד לא התחילה הנקמה

סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
24463 הודעות, 149 מדרגים, 291 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:19   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. שמאלנית טפשה  
בתגובה להודעה מספר 0

עוד חודש היא תשכח הכל ותמשיך לפרנס ערבים.

סקופיונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.13
8843 הודעות, 92 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:22   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. למה אתה קורא לה טיפשה? ואיך הגעת לזה שהיא שמאלנית?  
בתגובה להודעה מספר 6

ואיך אתה יודע שעוד חודש היא תשכח ותמשיך לפרנס ערבים?

דיוויד בלאט: "ברגע שאתה מתחיל להקשיב לאיש שיושב בשורה השלישית, מהר מאוד תמצא את עצמך יושב לידו".

סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
24463 הודעות, 149 מדרגים, 291 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:29   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. טפשה כי כל כמה שנים יש תקופת פיגועים, ובין תקופה לתקופה היא שוכחת.  
בתגובה להודעה מספר 8

שמאלנית כי היא לא רואה ערך עצמי להפרדה ביננו לבני דודינו,
רק הפיגועים מפחידים אותה, בלעדיהם כנראה גם הילדים שלה היו גדלים ומשחקים עם ערבים ואולי גם מתחתנים.

ואיך אני יודע שעוד חודש היא תמשיך לפרנס אותם?
כי לפני שנים גם היו פיגועים והיא כבר הספיקה לשכוח והיא:
"נוסעת במוניות עם נהגים ערבים, קונה תרופות בבית המרקחת בבית צפפה, במרחק של חמש דקות מהבית שלי יש שתי מספרות עם מעצבי שיער ערבים, הרופא עור שלי ערבי..."

YagiUda לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.08
2153 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:32   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. עם כל האמפטיות שלי לאמא הזו  
בתגובה להודעה מספר 0

גם אני גר בירושלים. נולדתי כאן ,גדלתי כאן וכיום יש לי ילדים בגנים ובבית ספר כאן בירושלים. הטור הזה רק מחדד את המבוכה,הבורות וחוסר ההבנה הבסיסי של הרוב היהודי בירושלים ובמדינת ישראל בכלל בכל הנוגע לערבים.
היא לא מבינה על מה הסכסוך, היא מופתעת מדרך הפעולה של הערבים והיא מאשימה את עצמה (ואת כולנו בעצם) בגזענות ובשנאה עיוורת.
לדעתי זו תוצאה של שטיפת מוח במשך שנים של השמאל הקיצוני בכלי התקשורת ובשיח הציבורי בכלל. מכרו לציבור אשליות שהבעיה זה ה"כיבוש" ורק אם נצא מהשטחים הכל יסתדר וניסע לנגב חומוס בדמשק. בפועל מתגלה שהמציאות הרבה יותר מורכבת מהחלומות הורודים שמכרו לנו.

מקשר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.11
12702 הודעות, 134 מדרגים, 266 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:43   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מצטרף לתחושות שלה. ואכן ערבי עם תיק גדול או מעיל מנופח שמתיישב לידך  
בתגובה להודעה מספר 0

באוטובוס גורם לך להזיע..

אין הרתעה, המצב מסוכן מאוד.
אולי רצחו לנו "רק" 4 אנשים בבוקר אבל פגעו קשות בהרגשה של מיליוני יהודים בארץ ובעולם.

רק על זה חייבים לצאת למלחמת חורמה וגם אם זה ייגרר למלחמה מול כל העולם הערבי. האם לא בשביל זה יש שוכבות אצלנו כמה פצצות יריחו נפלאות..? ?

אין ספק ששאר השפויים בעולם יאמרו לנו תודה ויצטרפו למאבק המוצדק.

חובה מוטלת על ממשלת ישראל, לקדם את רעיון הטרנספר. כעת מובן לכל - שזה או הם או אנחנו

אוהבחדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
33825 הודעות, 183 מדרגים, 355 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:49   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מה תיק גדול? הנהג ערבי!! זה אותו נהג ששבת בהזדהות עם הערבי שהתאבד..  
בתגובה להודעה מספר 13

לא רוצה לדמיין את הסיטואציות האפשריות.

רק חוק מוות למחבלים יקבור את הטרור, אין שום דרך אחרת.

יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
4297 הודעות, 45 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
אור ליום ששי ו' בכסלו תשע''ה    21:10   27.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. דור שלם שגדל על שנאת יהודים באשר הם יהודים  
בתגובה להודעה מספר 15

זקוקים רק לטיפה יותר ביטחון עצמי כדי לצאת המסע ההרג.
כרגע זה בודדים.בהמשך הם יהיו רבים. רבים מאוד. ואז... האינתיפאדה השניה תתגמד מאוד לעומת הצפוי לנו...
כרגע מנהיגי הציבור ב׳ימין׳ ובשמאל מנסה להרגיע את שונאי היהודים ומנסה להכניס אותם לבועה זמנית של ׳אהבה׳ ו ׳כבוד׳ שכל ערבי מייחל לו כל חייו.וכשזה יימוג, והביטחון העצמי שלהם יעלה (ע״י השמאל תומכי הטרור), רק ה׳ יציל אותנו ממה שהולך לקרות כאן.

יקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.4.02
26245 הודעות, 128 מדרגים, 251 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ה בחשון תשע''ה    14:47   18.11.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. עדיין לא מאוחר להתפקח  
בתגובה להודעה מספר 0

לוח שנה תשעה : http://www.drivehq.com/web/yakov/r_downla.htm

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות